lede hort ettige hereniging van de «mannen» van 28 Tweede teken- en schilderwedstrijd voor Leedse jeugd LEEDSE VAN IMPEKENSVRIENDEN STAAN KLAAR AAN DE START De Voorpost - 23.2.1979 - 19 nt di tte» )ter le jeu sceni lopmi ;treft ande niet >ns» en m jn». rreizii sel en kan le ha\ Dat komt :n dat tt kon heeft veel voorbereidingswerk gevraagd, maar het feestje de zaal Harmonie gevierd werd door de mensen, gebo- in '28 mocht er wezen! Het werd over de ganse lijn een sukses. Het leek wel of er een grote familie bijeen was vieren. itn na S' kun^fi' van; kom: d :je nij op koi mijdt ief pi eens zodat kaï ij ien, i irH der dat I inne Dat hoe :riijk erdiei iten lie va om aan t )solut i mar it onz ;gon allemaal toen me- De Craecker de viering stelde. Zijzelf kon er echter aan beginnen organiseren laarom werd de hulp inge- len van de heer Frederic Deze was echt (in het i niet zo entoesiast: door beroep heeft hij werkelijk ig vrije tijd. Maar er moest iemand het roer in handen en! tijdelijk gelegenheidskomi- verd samengesteld. Dit be- d uit Sonck Frederic, Rosa Wolf, Alfons Van den npt, Maria De Craecker en Van Acoleyen-De r. Via het plaatselijk 2 lamblad, werd een oproep n tan tot de inwonders van i-Lede om zich kenbaar te i, indien ze geboren wa- 1928. De eerste reakties :n op de vingers van één leid geteld worden. Dan maar H jrote middelen, zeiden de ihters. Een delegatie trok het gemeentehuis en )Cht de kiezerslijsten. Op elfde gemeentehuis werd lijst gevraagd van de vijfti- Vele mensen die hierop aid stonden, waren echter irtussen reeds gestorven, eren woonden niet meer te maar waren wegens al- omstandigheden naar andere gemeente uitge- tn. Vooral na de oorlogs- Dde zijn verscheidene Ledenaars weggetrokken Dp een andere gemeente en wonen. Deze lijsten len niet op de gemeente ihouden. Een feit is zeker: mensen die het opzoe- swerk verricht hebben, sten zeker vijftien maal het gemeentehuis, voor- er geholpen te worden. Zij an, omdat ze vaak met handen werden wegge- an, tenslotte aangeboden zelf op te zoeken... rnze vraag of er een sche- i (bijvoorbeeld van feeste- eden) werd uitgenodigd op 'tering, kregen we het on zachte maar doodeerlijke zoord: «Ik zie dat fiiet goed 'aarom wel! Als ge onge- drie maand op een adres- jst moet wachten.... Wij n niet entoesiast over de ing van de gemeentedien- Waarom zouden wij dan IgSChepene uitnodigen?» de adressen gekend wa- werd een uitnodigings- je verstuurd. Er vertrokken et minder dan 218, naar toeken van het land. De 69 vierders die er vorige za- ig bijwaren, zijn allen spon- gekomen. Niemand werd meekt of lastig gevallen, ging er dus niet aan toe s bij vele (politieke) bals! kwam was werkelijk geïn- tseerd en wou de «andere» tens weerzien, irlijk werden er een hele nieuwe vrienden ge- t. De oudbekenden klep- Ikaar nog eens hartelijk op touder en hebben samen •op herinnenngen opge- Maar er werden her- 'de kontakten gelegd, die gden van menselijkheid ^jamenhorigheidsgevoel Iets we tegenwoordig zo een aan hebben. viering begon met een itige mis in de hoofdkerk, een aantal plaatsen in de middenbeuk voorbehouden waren. Alle aanwezigen zijn ten otter geweest, wat felicitaties van de heer Deken uitlokte. Na de misviering kwam men rustig in groepjes uit de kerk. Het begon te sneeuwen, zodat de stoet zich naar de goedver- warmde zaal Harmonie begaf. Daar werd de feestwijn aange boden. Hierdoor werd dan ook het ijs definitief gebroken: rechtstaand met een glas in de ene en een koekje in de andere hand. kon men zich gemakke lijk verplaatsen, waardoor de eersten kontakten gemakkelij ker gelegd werden. Gezien er geen leeftijdsverschil is tussen de aanwezigen, werd de sfeer steeds gezelliger: iedereen kon mee! Om de kennismaking gemakkelijker te hernieuwen, werden de namen van de aan wezigen afgeroepen en maakte de vernoemde perso nen zich bekend door even recht te staan. Na een korte toespraak van de heer Freedy Sconk, waarin een historiek werd weergegeven van hoe het gekomen en ge draaid was, kregen de «halve- eeuwelingen» een gouden roosje aangeboden. Dit klein ood kreeg van de heren dade lijk een ereplaats: in het knoopsgat van de kraag! Het feestmaal startte stipt om 20 uur. Na de koninklijke kip werd de geknikkerde soep gewaar deerd. Hét gebraad mét een krans van groenten en kroket ten droeg eveneens de goed keuring weg. Zoals normaal werd er besloten met ijs en mo- ka Toen waren de tongen reeds goed los. De een haalde In 1948 lagenze in de Kazerne Bavon Michel te Mechelen. Nadien werden deze koene lui uitgestuurd naar Bensberg. De 4de rechtstaande van rechts is de heer Van Den Brernpt, die meeijverde voor het welslagen van het feest. bijnamen van de vroegere le raars werden nog eens ver noemd, waarmee hartelijk ge lachen werd. Toen een uitge weken vriend een mop wou ver tellen, moest hij dit op alge mene aanvraag in het Leeds wat op zekere momenten enkele vergeelde foto's uit zijn portefeuille, de ander vertelde een jeugdvriend over zijn huis houden.... Door de werkverga dering was ook een foto-album samengesteld. Aan de hand hiervan werd menige herinne- ring nog eens opgehaafd. De Dit fotootje dateert uit 1945. Het toont ons de Kajotters van de Vakschool op vakantie in Sr. Stevens-Woluwe een hilariteit veroorzaakte... Steevast kwamen er verzoe ken binnen. Daarom werd de stier dadelijk bij de horens ge nomen en werd een volgende viering voorzien in oktober '83. Dan zijn alle deelnemers reeds 55 jaar. Met een zeker optimisme, werd besloten de vieringen om de vijf j^ar té laten plaatsvinden, tot aan de honderd jaar! De disco-bar zorgde nadien voor de dans en het plezier. Tot 6 uur 's morgens werd het ene plaatje na het andere gedraaid, zodat er steeds iemand op de dansvloer stond. Een vrouw die zeker tevreden was zei ons: «Deze morgen wou ik nog niet mee. Maar nu ben ik echt blij jat ik gekomen ben!». Dit be wijst dat iedereen er zich thuis voelde. Er waren geen clans, geen apparte groepjes, maar wel een gezellige boel van vijf tigers onder elkaar. Hier werd eens bewezen dat een oude liefde niet roestrdv ^en, "den, Voor de tweede maal heeft de Orde van de Leedse Hovaardiae Boer dit jaar een grote teken- en schilderwedstrijd georgani seerd. Niet minder dan 763 tekeningen werden binnen de gestelde periode binnengebracht. Spijtig genoeg waren op 23 werkjes de naam van de maker niet vermeld, zodat zij niet in de prijzen konden vallen. Van het eerste leerjaar kwa men 114 inzendingen binnen. Het tweede leerjaar bracht 119 werken naar de Orde Het derde leerjaar leverde 109 en het vierde leerjaar 166 tekenin gen binnen. 112 leerlingen van het vijfde en 120 kinderen uit het zesde leerjaar betoonden hun belangstelling. De Orde wenst langs deze weg de schooldirekties en het perso neel te danken voor hun inzet en de spontane medewerking. Ook de Generale Bankmaat- schappij wordt geëerd voor het ter beschikking stellen van meerdere prijzen. De grootste dank gaat echter naar de 763 jeugdige deelnemers Spijtig genoeg kan niet iedereen een prijs krijgen, hoewel het in de bedoeling van de organisato ren lag iedere deelnemer belo nen. Dus moest er een keuze gemaakt worden. Deze zware taak werd gekweten door een zevenkoppige jury, die na vele uren vergelijken en kiezen tien gelukkige winnaartjes per leerjaar aanduidde Ze kunnen hun prijs komen af halen op zaterdag 24 februari om 15 uur in het Leedse Kultu- reel Centrum. Eerste leerjaar: Silvie Van Keymeulen (Wiche len) Peter De Neef,' Gorik Hendrickx, Joeri Blondee, Ste ven Van De Velde, Koen Cop- pens en Ann De Gendt winnen samen met Wim Troffaes, Nancy Nachtergaele en Bert Van Hauwermeiren een leuke prijs. Tweede leerjaar: Chris. Schepens, Vermeiren Raphael, Harald Vergeylen, An Vergauwen en Viki Den Neef behaalden de vijf eerste prij zen. Verder werden de werkjes van Marijke De Grauwe, Hu- guette D'Haeseleer. Wim Nachtergaele, Dirk Polle en Inge Van Bouwel met een leuke prijs bedacht. Derde leerjaar: In deze leeftijdsgroep wonnen de volgende inzenders een prachtprijs: Geert De Cremer, Nico Reemkens (adres onbe kend), Marie-Claire Lanckman, Erwin de Boeck, Bart Van Den Abeele, Kris Van Hauwermei ren, Monica Goemeyne, Bart De Neve, Kurt Van Der Beken en Kris De Clercq. Vierde leerjaar: Johan De Gucht, Steven D'Hondt, Ronny De Vuyst, Pe ter Huyllebroeck en Chris De Wolf kregen de eerste vijf plaatsen toegewezen Maar ook Els Eckhout, Elsie Van Ac- coleyen, Ignace De Lathouwer, Hans Van Neghem en Ma rianne Van Zandijcke hebben hun prijs zeker verdiend. Vijfde leerjaar: Tine Quintyn, Ilse Van Hau wermeiren, Kris Van den Bran den, Kurt Coppéns en Geert Van Der Stuyft liepen met de eersten prijzen weg. Jean- Claude Lanckman, Wim Stal- paert, Chantal De Vuyst, Ann De Cremer en Carine D'Haese hebben eveneens een ge waardeerd werkje binnengé- stuurd. Zesde leerjaar: In de hoogst-toegelaten klas werden volgende deelnemers gelauwerd: Kurt De Smet, Hans Van Stéenberge, Kath leen Van De Velde, Joris Ver- beiren. Kris Baten, Yves Sam son, Bert Van Hauwermeiren, Chris Van Den Steen Wim De Smet en Jan De Martelaere. Alle prijswinnaars worden na tuurlijk oprecht gelukgewenst. Diegenen die zich een inspan ning getroost hebben en dit jaar niet in de prijzen vallen, worden voor volgend jaar meer geluk toegewenst. Hopelijk heeft elke deelnemer veel pret beleefd aan het maken van hun kunst werk. En is dat niet het belang rijkste? RDv UITSLAG OPSTELWED STRIJD Groep 1ste en 2de leerjaar 1. Mario Sey S.M.K. 2. Eddy Hanssens, Dorp 11, Smetlede L.S.Smetlede 3. Hadeicj Van Rechem, Poor tend riesstraat 14, Lede S.M. Groep 3de leerjaar 1Geert Standaert, Koning Al- berstraat 15, Lede S.M.K. 2. Hans Soleme, Kerkstraa 22 c, Letterhoutem S.M.K. 3. Jurgen Van den Berge. Sui kerstraat 10 Lede S.M.K. 4. Bart Oste, Molenstraat, Le de S.M.K. 5. Sigrid Ringoir, Bellaerstraat 21. Lede S.M.K. 6. Erwin De Bock, Kleine Om- megangweg 18, Lede S.M.K. 7. Geert De Vulder, Keiberg 50, Lede S.M.K. 8. Johan Ivens, Rosselstraat 20, Lede S.M.K. 9 Wouter D'Hondt. Beekkant- straat 48, Erpe-Mere S.M.K. 10 Ilse Cieters, Bosstraat 100, Lede S.M. GROEP 4de, 5de en 6de leer jaar 1 Saartje Malfroy L.S. Smetl De ambulancedienst van de Leedse Rode Kruisafdeling heeft nieuwe oproepnummers: tijdens de week overdag moet het nummer 053/21.38.84 gedraaid en tijdens de weekends en 's avonds het nummer 053/77.80.15 Vorige week werden tien schapen doodgebeten op de terreinen die eigendom zijn van Ferdinand van Quaillie, Dorps 34 te Lede. De week tevoren werden ook te Wanzele reeds tal van schapen doodgebeten. De Rijkswacht heeft hierover een onderzoek ingesteld. Vorige week vonden twee branden plaats te Lede. Zondagmorgen ontstond brand in de parochiezaal van de wijk Papegem door een defekt aan de oliekachel. De dag ervoor was een verwarmingstoestel er de oorzaak van dat brand uitbrak in de stal van Vandenberghe aan de Herdergemse- straat te Lede. Tweemaal kon een snel ingrijpende brandweer groter onheil voorkomen. Maandagmorgen rond 0.30 uur vielen er negen gewonden bij een frontale botsing op de Wichelse steenweg te Lede. Het gezin Georges Daelman-Maria Matthijs en hun vier kinderen Danny, Martine, Ronny en Cindy, uit de BUiegemstraat te Wanzele evenals de drie inzittenden uit de andere personenwagen, de heren William De Troch, Burgemeester Portmanslaan 21 Dendermonde, Cyriel Pannekoek, Toren- weg te Wichelen en Lucien Lemmens Langehaag 22 te Lede werden gewond in het ziekenhuis opgenomen. De Orde van de Leedse Hovaardige Boer is één lid armer en drie leden rijker, na het ontslag van Jozef Van den Stock werden tijdens de jongste vergadering drie nieuwe leden als lid van de «Orde» opgenomen. Het zijn Clement Melckenbeeck' uit Wanzele als voorzitter van de Gesduikers, Hubert Verleysen als lokaalhouder van d'Omuëgvallers en Luc Roobaert die dezelfde funktie heeft voor de Keelblussers. Aldus telt de Orde nu 18 leden. Diezelfde Ord. stelt haar kandidatuur voor de medeorganisatie van de Prins karnavalverkiezing volgend jaar. Tijdens de vergadering van het Feestkomitee vorige week werd de-kandidatuur aanvaard en de Orde zal dus volgend jaar de zaal uitbaten. Na het ontslag van de heer Jozef Van den Stock, als lid van de «Orde van de Leedse Hovaardige Boer», werden tijdens de jongste vergadering drie nieuwe leden opgenomen, als lid van de Orde. Het betreft hier de heer Clement Melckenbeeck uit Wanzele (voorzitter van de Gesduikers), de heer Hubert Verleysen uit Lede (lokaalhouder van de karnavalgroep de Omuëgvallers) en de heer Luc Roobaert (lokaalhouder karnavalgroep de Keelblussers). De Orde telt thans 18 leden. Zaterdag 24 februari om 15 uur worden de prijswinnaars van de tweede «teken- en schilderwedstrijd» en deze van de eerste «opstelwedstrijd voor de Leedse jeugd» met een prijs beloond. De uitslag van de eerste wedstrijd vindt u elders in ons blad. De winnaars van de opstelwedstrijd waren bij het ter perse gaan nog niet bekend. Prijzen kunnen afgehaald worden in het Cultureel Centrum, Dorp Lede en dit om 15 uur. De «Orde» had haar kandidatuur gesteld voor de organisatie van de prins karnavalverkiezing 1980. Tijdens de jongste vergadering van het Feestkomitee, heeft men ermee ingestemd dat de Orde in 1980 zou instaan voor de mede-organisatie van de prinsenverkiezing. Dit zou neerkomen op de uitbating van de zaal. Verdere gesprekken zullen plaatsvinden, praktische schikkingen zullen na karnaval '79 getroffen worden. Hoewel het gemeentelijk feestkomitee in deze karnavaltijd meer op de voorgrond treedt, laat de gemeentelijke sportraad zich evenmin onbetuigd. Op 10 maart spelen de leden van het sportkomitee tegen de Veteranen van Smetlede. Wie de vertoning van de sportfilm van het jaar gemist heeft, hoeft nog steeds niet te wanhopen: op 9 maart wordt hij vertoond te Smetlede en 's anderendaags op 10 maart bij de Veteranen te Wanzele. Iedereen is welkom. Het loont waarlijk de moeite! 2. Hans Cieters, Bosstraat 100, Lede S.M.K. 3. Christa Hanssens, Dorp 11. Smetlede L.S. Smetl. 4 Hans Hanssens, Dorp 11, Smetlede L.S.Smetl. AANTAL DEELNEMERS 1ste leerjaar: 1 2de leerjaar: 2 3de leerjaar: 35 4de leerjaar: 2 6de leerjaar: 2 onbekend: 2 De Leedse Van Impekensvrienden staan kant en klaar om een nieuw seizoen met goede moed aan te vangen. Na de strenge winter, zien zij nu de gepaste tijd om weer van start te gaan. Het koersmateriaal wordt weer uit de schuur gehaald en op geblonken. Reeds op zondag 4 maart, om 9 uur, worden alle leden en eventuele nieuwe leden verwacht aan kafee de Halve Maan op het Dorp. De eerste rit is een opwarmertje: er worden slechts dertig kilometer verreden. Zeer voorzichtig zal de afstand gedurende de daaropvolgende zondagen vergroot worden. Het streefdoel is de tachtig kilometer per zondag... Dit seizoen zal over 33 zonda gen gespreid worden. Hierin zijn drie grote klassiekers voor zien van 100 tot ongeveer een 150 kilometer. Verschillende «bergen» komen aan bod: Ge- raardsbergen, de Kluisberg, de Koppenberg, de Putberg en nog enkele andere. De laatste rit wordt verreden op 14 oktober. Dan zal er naar jaarlijkse gewoonte een klas sement worden opgemaakt om een kampioen aan te duiden. Momenteel loert Julien Galle naar de keizerstitel, die hij met de hand en tand zal proberen te veroveren. Hij werd reeds klub- kampioen in '77 met een totaal van 1879 km. Het jaar later reed hij niet minder dan 2371 kilometer, zodat niemand hem van zijn titel kon ontroven. De bewuste viering en het sou per dat tegelijkertijd wordt aan geboden, verliepen zeer rustig. Door de aanwezigheid van toerwinnaar Lucien Van Impe himself, werd er wel wat opge stoken wat betreft het gebruik van versnellingen, het gewicht van een goede fiets en dergelij ke. Dit brengt mee dat verschil lende leden hun fiets wel even tjes zullen aangepast hebben. Het zal er inderdaad zwaar aan toe gaan dit jaar De tweevoudige kampioen zal natuurlijk ook strijden uit alle 1 macht: hij wenst zijn vel duur te verkopen! Er zal echter wel sportief gere den worden door ieder lid van de ploeg. Men wil er zeker geen «koers van maken! De dertig echte leden die gere geld meerijden, zijn hiervan reeds overtuigd. Zij zullen hun klub niet onheus behandelen... Dit jaar is er een nieuwe spon sor opgetreden. DeheerCoillie (van de Nopri) heeft beloofd de trainingen te bekostigen. Het enige waarop de klubleden nu nog wachten is de start op 4 maart. We hopen dat ze de sportiviteit niet schenden en wensen de Van Impekens vrienden dan ook een vrucht baar en vrolijk seizoen. Het huidig bestuur is samen gesteld uit Julien De Cremer (ondervoorzitter). Oscar Van de Velde (sekretaris) en LLu- cien Kappens (schatbewaar der). De bestuursleden Jan Van Eetvelde, Roger Van den Brernpt en Frans Van Ramst staan eveneens klaar om even tuele nieuwe leden alle inlich tingen te verschaffen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 19