ifty-one kreeg charter De tijd van karnaval of het prille begin van een karnavalmuseum Oliebevoorrading opnieuw in het gedrang Prins Willy veroverde Leedse karnavalharten VAN LIMBERGEN^ 1MBERGEN J) Editie Aalst AALST IS SERVICE-KLUB RIJKER mmgwfdag Markt: BRUIDSLIJSTEN «MAZOUT»: EEN VRIEND LAAT HET AFWETEN De Voorpost Dit boekje tot boor meni, A4> teoaar sterk geappre cieerd wordt, bewaard en naar waarde geschat, wordt vers san de pers op karaasalmaandao uitgedeeld. De faciliteiten die ons ep dezodaf verteend werden door een gul feestkomitee, zijn er dit jaar niet meer. De spontaniteit waarmee we In de eiaandagstoet opstapten dreigt een dwingend karakter te vertonen van «mag het Hoogstraat 28 Kattestraat 73 AALST Tel. 21.23.22 Tel. 21.56.00 AALST nes i 60 F et ken an he,, !ilm bf de tijd van Karnaval is er. Niet alleen gaat overmorgen de sn-en-vijftigste stoet door onze stede, heerst die bijzondere emming gedurende drie volle dagen binnen onze muren, n de harten van de Aalstenaars vervuld van Karnaval, maar >k binnen de muren van het Oud Hospitaal heerst die tijd van irnaval. in tentoonstelling die van 16 februari tot 5 maart een soort n korte samenvatting wil geven van wat er in de vervlogen ren op gebied van Karnaval-ambiance te zien en te voelen is iweest. vens wil deze tentoonstelling toonstelling waren zoveel kijk- n definitieve aanloop zijn tot en luisterlustigen samenge- t reeds zo druk besproken stroomd dat een rustig bekijken imavalmuseum dat eerst- van de tentoongestelde dingen ags komen moet. onmogelijk was, laat staan kij- de opening van deze ten- ken en luisteren samen. Het was schepen Roels die als eerste het woord nam, om zoals gewoontegetrouw de personaliteiten te verwelkomen die er aan gehouden hadden zichzelf te komen in de kijker zetten tussen al het tentoon gestelde. Daarom dan een welkomst woord aan volksvertegen woordiger Caudron, aan de kol lega's Hooghuys en De Bis schop, aan de «Grote Raad» en de afgevaardigden van het Feestkomiteit. kersverse Prins Enrico en de Bloemenfee. En dan natuurlijk ook de gastspre- speciaal woordje van dank over voor zijne fakteur. die hem beter wist wonen dan de leden van het feestkomitee of van de gemeente- raad Lees verder p6 VRIJDAG 23 FEBRUAR1197? 32' JAARGANG NR. 8 - 22 F. S - S». S ker. in de persoon van Renaat Van der Linden. Deze spreker die er aan hield ook nog de burgemeester, de Keizer, Koningen en Prinsen te verwelkomen, bekende dat er over karnaval reeds heel wat gezegd en gepubliceerd is, zinnige, zonnige, gewone en banale dingen. Dat Aalst een Keizerlijke Stede is wisten we al lang, gans nieuw was voor ons het etiket dat spreker op de tentoonstelling wilde plakken Lees verder p 4 De karnavaltentoonstelling werd vrijdag onder veel belangstelling geopend (EDV) pali Jefi a» dif of. map het piet», «wie is vaa* «tie is legen». Aon derge lijk kleingeestig spel dut de oliché «sluikreklame» opge plakt krijgt, doen wij niet mee. Daarom... geen uitdeling in de stoet maar losse bedeling door eigen medewerkers op en rond de Aalsterse Grote Markt En wedden voor een bak kamavalbier dat de langste armen en de grijpgraagste handen die van leden van het feestkomiUe zullen zijn.. Met plezier heren, je krijgt er zelfs nog eentje bij voor zoonlief diokarnavaldokuiiienta- tie vergaart en voor nictt X die uitgeweken is naar West-Vlaanderea» Op één eksemplaartje min of meer komt feet niet aan. De speciale karnavaleditie is volledig gratis. Zorg dat je erbij bent! R.V.D.P. Het lijkt vandaag de dag weeral zo lang geleden en de meesten herinneren het zich nog nauwelijks. Niet meer dan zowat vijf jaar terug zaten wij midden in een eerste grote oliekrisis. Het waren niet zó maar gewone bevoorradingsproblemen die zich toen stelden, altans zo werd ons van overal voorgehouden. Het was de krisis zelf van onze energiebevoorrading. De aardolie, de petroleum, zou, zó heette het toen, niet langer meer onze komende energiebehoeften kunnen dekken. Dit nam echter niet weg dat, amper enkele jaren later, het er net ging naar uitzien of er eigenlijk niets aan de hand was geweest Alleen was de kostprijs van de diverse petroleumprodukten flink de hoogte ingegaan. En nu twee jaar geleden achtte men het zelfs opnieuw nodig om een groot scheepse kampanje op te zetten om tot meer verbruik van stookolie aan te zet ten. De petroleummaatschappijen en de stookolieverdelers lanceerden, half 1977, een publicicitaire aktie met als voornaamste slogans: «Mazout», een vriend, reken er op» en «Mazout». goedkoper dan U denkt». Op dit ogen blik kunnen beide slagzinnen alleen nog worden gewaardeerd als een school voorbeeld van cynisme De huidige si tuatie in de stookoliebevoorrading maakt beide slogans tot een aanfluiting Opnieuw zitten wij. en deze keer meer dan ooit wellicht, middenin een nieuwe oliekrisis. Eigenlijk zouden wij beter zeggen dat de oliekrisis, die zich vijf jaar geleden heeft aangediend, onverander lijk is blijven doorwerken en zich nu weer op een spektakulaire wijze mani festeert. Het zou dan ook eerlijkheids halve wenselijk zijn dat hoger geci teerde slagzinnen eerder als volgt zou den luiden- «Mazout: niet meer te beta len straks!» en «Mazout, een vriend, vergeet het maar!». OLIEKRISIS «UNO KEIN ENDE» Het lijkt inderdaad allemaal weer zo lang geleden te zijn Het overviel ons des tijds ineens als een koud stortbad. In eens schrokken wij op uit onze kom merloze zelfgenoegzaamheid van «wie doet er ons wat?» Er kon dus blijkbaar toch wat verkeerd lopen met onze olie bevoorrading Het zoveelste bedrijf in het Israëlisch-Arabisch konflikt zou. met de «Jom-Koppoer» - oorlog van 1973, ineens veel verder reikende ge volgen hebben voor onze oliebevoorra ding, voor onze energievoorziening, dan ooit voordien voor mogelijk werd geacht Oliekrisis stond ineens voor energiekrisis, zonder meer! Deze keer kwam de energie alsdusdanig, op de heliing te zitten. Van velerlei zijden wer den de somberste toekomstbeelden geschilderd en deed men alles behalve rooskleurige voorspellingen aan gaan de onze energie behoeften en energievoorzieningen. Wij zouden het stukken zuiniger dienen aan te doen met onze grondstoffen in het algemeen en met onze energie grondstof bij uit stek, de aardolie, in het bijzonder Er waren toen de auto-vrije week-einden en de snelheidsbeperkingen, waarvan elke overtreding als een ekonomisch misdrijf werd gesanktionneerd. Er wa ren de diverse energie besparende maatregelen en verordeningen, waarbij vaak de uitvoeringskosten hoger gin gen oplopen dan het nuttig effekt welke men er aan kon overhouden. En even zo snel ais dit ons allemaal is overkomen destijds, inbegrepen de stookoliekonti- gentering en de droge benzinestations, Lees verder o 4 EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A DECUYPER- ROBBERECHT P V B A Verantwoordelijke uitgever A DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052-21.40 60 PCR 000.0115692.68 1 Jaar 990 F 6 Maand 545 F 3 Maand 285 F Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70.41 '19 gans België, maar ook van buiten onze grenzen waren delegaties van Fifty-one, evenals andere Service-klubs naar Aalst overgekomen om de charter-meeting van de jongste klub Fifty-one International bij te wonen. Rotary, Lions, Kiwanis, Marnix Ring, Orde van de ns..., allemaal ronkende namen die afgevaardigd waren op de «doop» van de afdeling Aalst distrikt 102 van «België-Noord», de nederlandstalige afdeling bus van Fifty-one Interna- Ook burgemeester D'haeseleer was als eregenodigde op de plechtigheid aanwezig, mals volksvertegenwoordiger Jan Caudron. ■one International is de )nlvf.'a,c service-klub die op het "propees vasteland werd op- Hij is ontstaan door het sommige leden de Round Tables Belgium ^f®sociation die de ouder- bereikt, om vaardevolle vriendschap en gemeenschappelijk ideaal handhaven dat het leven van een Service-klub hun verschaf te, zo lezen we in een informatie-dokument dat ons werd overhandigd. «De stich ters besloten een nieuwe, vol komen autonome beweging te kreëren die een volwaardige plaats zou innemen onder de traditionele Service-klubs In spiratie is gevonden in de re gels die gelden voor Rotary In ternational, Lions International en Ronde Tafel». De gemid delde leeftijd van de leden van een Fifty-one klub is 51 jaar, en het aantal per klub mag de 51 ook niet overschrijden Het leidmotief van de bewe ging is «vrede uitdragen over de grenzen heen...». Lees verder p 4 De Charter-day van de 51 klub kende een traditioneel plechtstatig verloop.(VIM) Johan mocht de rij sluiten. Iedere kandidaat moest dan de naam van zijn getuige aan de voorzitter van de jury bekend maken. Terwijl zij zich in alle kalmte gingen klaarmaken, werden aan de promi nenten, de voorzitters van karna- valgroepen en aan genodigden plaketten uitgereikt. Ook de jury moest zich klaarmaken, de leden werden aan het publiek voorge steld, voor zover dat nog nodig was en het reglement werd bekend ge maakt. Daar het dit jaar voor het eerst is dat de jury openbaar stemt, werd deze werkwijze ook even toe gelicht. Toen noteerde men een tweede adder achteraan in de zaal werd er een gezond robbertje gevochten tussen supporters Nog een geluk dat schepen Minnebo een degelijk scheidsrechter bleek te zijn! De schepen van feestelijkheden dankte vervolgens iedere aanwe zige. Hij meende te mogen spreken van een talrijke opkomst. Hij drukte even de wens uit dat de beste van de drie kandidaten het pleit mocht winnen en dat de jury zou oordelen over Luc. Willy en Johan. De sche pen deed een oproep tot de suppor ters om immer sportief te blijven en om zich te onderwerpen aan het oordeel van deze jury. Tot slot wenste hij iedereen nog een verder prettige avond. Mare Corthals vroeg de recht staanders op de dansvloer om zich neer te zetten: de mensen achte raan hebben ook zestig frank be taald en zij zien ook graag iets van het spektakel Daarop riep hij prins Gilbert op het podium. «Prins Gil bert. uw laatste minuten worden nu afgeteld. Kom op het podium en zeg uw laatste woorden tegen de onderdanen van Lee». De prins verzocht de rumoerigen achterin de zaal hun boel zelf op te lossen en liefst buiten. Toen de rust enigs zins hersteld was. dankte ook hij iedereen, het Hof der Prinsen en de voorzitter Denis. Maar hij had een ige zaterdag was het in de zaal Volkskring een echt stampen en dagen geblazen. Die avond d inderdaad de opvolger van prins Gilbert gekozen door een deskundige jury. Maar zoals it goede karnavalisten betaamt: er werd een hele feestviering rondgeweven. Reeds om ilfnegen gaf de harmonie uit Oordegem een staaltje van hun kunnen. Om negen uur moest de ficiële verkiezing beginnen, maar toen reeds kwam een addertje zijn kop opsteken: burge- iet in eester en schepenen kwamen er niet door! Presentator Mare Corthals vroeg de aanwezigen sen traag karnavalapplaus uit protest tegen deze laattijdigheid. Maar zo is het nu eenmaal: ominenten laten graag op zich wachten en de heren waren diezelfde dag uitgenodigd op een jaar)lar jubileumvieringen... Het gevolg hiervan: de burgemeester werd verontschuldigd wegens zijn *kte... Keizer Padova kreeg zijn zoveelste keizerlint én bloemen. Om de tijd toch nog goedgevuld te krijgen, kregen de kandidaten en kele vraagjes te beantwoorden. Kandidaat Johan had er naar zijn zeggen nachten van wakker gele gen. maar nu hij zijn kandidatuur kwam verdedigen had hij er hele maal geen spijt meer van. Luc Janssens deelde mee dat bij hem het «zich verkleden» er reeds van in zijn prille jeugd instak. Nu wou hij wel eens de prins-verklede zijn Zijn aandacht zou vooral gaan naar het welslagen van de Boeren- maandag, waan/oor hij zich ook be loofde in te zetten Kandidaat Willy bleek even zoek. Hij was (zo ver namen wij achteraf) in de Lelie en kele druppels moed gaan indrin ken, Op het podium vroeg hij de supporters sportief te blijven, of hij nu won of verloor. Hij deelde ook mee dat de voorzitter van den Boer zou moeten verbeteren, wanthij kan het niet uitleggen.. Voor de tweede maal speelde de harmonie een aantal meezingers, die door het publiek geapprecieerd werden Bloemen werden overhandigd aan de keizer, de ex-prins. Miss Bette en haar eredames De spanning steeg werkelijk ten top. Keizer Pa dova kon evenmin blijven zitten op zijn jury-stoel op de tonen van «Wat zien ik?» danste hij met zijn scepter op enen tichel mee.. Omstreeks elf uur werden de volg orde van optreden getrokken. Willy Melckenbeeck trok de één, Luc zou als tweede optreden en die van prins belooft om mee te werken aan een mooi karnaval/eest .edenaar. VIM)

De Voorpost | 1979 | | pagina 1