Walivo's wedstrijd van de week VERDIENSTELIJK LEDE LAAT TOCH EEN PUNT GLIPPEN NAAR DE LAPPENMAND NIET ONVERDIEND FC Avanti - VK Hamme 2-1 Tl (K Vierde klasse Lauwe-KAV Dendermonde 2-2 Derde klasse Voetbalkalender Marchienne-Eendracht Zele 2-0 Jong Lede-Izegem 1-1 24 trouwe [overv Op 't einde van verleden week heeft koning winter andermaal fel toegesla gen, waardoor de Belgische voetbalbond zelfs tot een gedeeltelijke opschor ting der kampioenschappen besloot. Bij de liefhebbersverbonden echter werd spelen zowat een noodzakelijkheid omdat vrije data daar thans een zeldzaamheid zijn geworden en vooral bij Walivo werden reeds maatregelen getroffen om een normaal verloop der kompetities te waarborgen; wat trouwens nog het belangrijkste is. Ondanks al deze voorzorgen werden er tijdens het jongste weekend toch meerdere wedstrijden uitgesteld. Eén van de-betere terreinen lag achter de akkomodaties van FC Red Star Haasdonk. Het voetbalveld van het vroegere DVL 75 leek tamelijk goed bespeelbaar. Dat vond Norbert De Bock als dienstdoende scheidsrechter trouwens ook en meteen zou de topper uit Walivo's zaterdagse eerste afde ling, gespeeld worden tussen het lo kale FC Avanti en VK Hamme. Voor die ploegen welke thans vooraan in de rangschikking meedraaien, werd deze wedstrijd zeer belangrijk. Voor de Hammenaars omdat die zich de week voordien hadden laten strikken door VK Siera; daarmee waren die witbroe- ken meteen ook de leidersplaats kwijt. VK Siera was toen werkelijk de betere ploeg gaven meerdere Hammenaars nu spontaan toe en eventueel verder pun tenverlies. zou hen misschien een beetje meer op een zijspoor kunnen duwen. Wat bijlange niet aan de klub- verwachtingen zou beantwoorden. Voor FC Avanti liggen de kaarten enigszins anders. Die zijn na een eer der mislukte start bijna ongemerkt naar de top geklommen en ergens sluimert de heimelijke hoop om terug een voor aanstaande rol in Walivo's voetbal te spelen. Daartoe zijn de mannen van coach Gilbert Van Dam beslist weer in staat. Misschien wel niet meer zo op vallend als tijdens de aanvangsjaren van dit verbond, maar toch weer effi ciënt genoeg dat steeds met FC Avanti zal rekening moeten gehouden wor den. Inderdaad en daar een beetje tus senin de Haasdonkse bossen, deed VK Hamme dat trouwens ook. Misschien noodgedwongen zelfs, want de eerste uitval van FC Avanti rezulteerde al in een doelpunt. Met een inzet van Stafke Waterschoot en Erik Van der Leur zo wat de jongste aanwinst van die gewe zen kampioenenploeg, liet er geen gras over groeien (1-0, 1® min.). Langs de zijlijn opteerde de Hamse clan wel even voor buitenspel, maar dit bracht allemaal niet veel op. Zodat FC Avanti op dit door een sneeuwlaag enigszins bedekte voetbalveld, nogal vlug kon juichen en tijdens de periode dat de spelers nog naar het juiste evenwicht zochten, verkeek VK Hamme opeens een wenkende kans. Welke in de boomkruinen uitstierf en na een korte aanpassingstijd, werden de bezoe kende witbroeken beter zichzelf. Met technisch goed uitgebalanceerde voet- balkombinaties werd eigenlijk ook een licht overwicht afgedwongen en daar tegen bleef FC Avanti, zich rustig ver zetten. Zonder veel paniekerigheid achteraan en Freddy Van Royen de lokale doelman, stopte een schitterend schot van Freddy De Malsche. Na een van die weinige fazen waarin nog een beetje doelgevaar verscholen zat en een stug verdedigend FC Avanti, zou nogmaals sukses rapen. Als een werk- krachtige José De Clercq plotseling naar een andere versnelling overscha kelde en René Tinck, nam dan ieder een zowat te grazen (2-0, 18' min.). Hiermee werden de plaatselijke voet ballers flink geruggesteund en die werden nu ook een beetje meer zelfze kerder. Wat trouwens ook in het spel- beeld kon opgemerkt worden. Vooral het schitterend werk van bijvoorbeeld een André Vael in het lokale midden veld, was daar zeker niet vreemd aan en nogal dikwijls, werd die in de om geving van de bal gezien. Tevens ak- teerde de defensie van FC Avanti nogal gesloten en bij VK Hamme, werd er een beetje aan overhaasting gezondigd. Wat niet van aard was om veel doelkansen te laten noteren. Slechts een vrijschop van Jef Antho- nis, bracht in de verdedigingszone van FC Avanti enige beroering, die door Freddy Van Royen kordaat werd opge lost want die was een tikkeltje vlugger dan Jacky Danijs. De bal ging rake lings naast en dan hadden we zowat een goed halfuur achter de rug. Tevens was het ook opvallend dat FC Avanti rechtstreekser en met betere balwisse lingen uitpakte. Op dit sneeuwtapijt bleek dat tenslotte nog de meest ren derende speelwijze te zijn. Waardoor de lokalen nog de beste gelegenheden kregen die naar een doelpunt kunnen omgebogen worden, maar telkens was hierbij de juiste richtihg zoek. Zodat we stilaan naar de rust stevenden en een ongewijzigd VK Hamme, bood zich aan voor de tweede helft. Bij FC Avanti had men Erik Van der Leur gewisseld voor Guido Van Lyssebet- ten en hierdoor werd het lokale mid denveld enigszins versterkt. De be zoekers hoopten nochtans op betere tijden en dat bleek bijna nog een illuzie te zijn. Als André Vael zowat onver wachts de bal afsnoepte van Jef An- theunis en aan een persoonlijk num mertje begon. Waarbij een drietal Hammenaars in de wind werden gezet en tenslotte werd Luk Verbeeck nog de man, die gepast redding bracht. Voor VK Hamme dat zich moeilijk uit de middencirkel kon loswerken en de eerder geciteerde faze, werd zowat het enigste doelgevaar dat in het vierde wedstrijdkwartuur kon opgetekend worden. Ondanks het feit dat René Van den Broeck voor de gasten eens in het zijnet besloot en Guido Van Lysse- betten, bijna zijn eigen doelman te grazen nam. Toen René Tinck dan in het lokale team vervangen werd door Gilbert Van Dam, was er meteen sen satie. Niet zozeer om die spelerswisse ling. maar Jef Berckmoes knalde VK Hamme daar plotseling naar 2-1 (61' min.). Met dit doelpunt kregen de be zoekers nu opeens ook betere voetba lideeën ingepompt en FC Avanti, werd er enigszins door ontredderd. De speelse vlotheid uit de eerste helft werd daar nu verdrongen door een meer krampachtiger speelwijze en af en toe werd die overgoten door een vleugje paniekerigheid. Nochtans moest Cyriel Willaert de Hamse mer één, eens zijn vuisten onds vrijschop van Guido Van Lyssel zetten, maar anders was er Avanti niet veel meer weggeleg wedstrijd werd trouwens ook iets naar het hardnekkige gcschovei bezoekende Jacky Danijs die een reaktionele rumoerigheid lie leiden, kreeg geel. Een beetjei Jef Antheunis trouwens ook werd in de Hamse samenstellin vangen door Rudy De Roeck. ploeg waarbij aanvoerder Van them nu opvallend de aanval hield FC Avanti stevig in de toch moest Cyriel Willaert noga jjgp, al zijn kunde beroep doen. Oqook schicht van José De Clercq te y ,jWonf en voor FC Avanti, werd het i* peinz lastige wedstrijdeinde. Waarbij Lotiv zoekers langs Jacky Danijs en ons v Van Goethem zelfs nog dicht te; gelijkmaker aanliepen en de A De D boy Staf Waterschoot, deed dit geel. Kort voordat deze alleen riel Willaert afging, maar het niets. Voor VK Hamme niet, al zou een gelijkspel per tenslotte niet weest zijn Rogei slecht stop» he Eerder tegen de verwachtingen »n. doch allesbehalve onverdiend, heeft KAVD een puntje meegegraaid te Lauwe. Na twee onvoor stelbaar zware thuisnederlagen, is dit Resultaat vrij goed overge. komen bij de aanhang van paarsblauw. Of die drawn meteen een eerste stap naar een «revival» betekent, dient afgewacht.. De match tegen Zwevegem kan een en ander verduidelijken. Al mag de waardp van Lauwe niet overschat, toch is het een pluspunt te Runnen vaststellen dat KAVD buitenshuis een vuist kan maken. De Dendermonde- naars klommen zowel takstisch als technisch boven de tegen standers uit op een terrein dat onder een papierdun laagje sneeuw stak en de bewegingen nauwelijks stoorde na eon korte aanpassingsperiode. Niettegenstaande KAVD zijn stempel op de match drukte, werd het vroeg op achterstand Het b raagei al sto; i Eén der spannende ogenblikken voor het Izegemse doel. (Lede - Izegem 1-1), VOOR ZONDAG 25 FEBRUARI 1979 Beker van België finales E. Aalst - Waterschei (Peetere) Beerschot - Lokeren (24.2 om 20 uur) (Van Langenhove) Kompetitie St.-Niklase - E. Aalst (1-3 om 20 u. Delacour) La Forestoise Jong Lede R. Jet - E. Zele (Schillemans) KAVD - Zwevegem (Leroy) Hamme Kemzeke (Delombaerde) SK Lebbeke-Geraardsbergen (Van Damme) Olsa - SK Aalst (Lavent) Nieuwerkerkejj - Brakel (Praet) Buggenhout Oostakker (Anné) Baasrode - Robur (24-2 om 19u.30) (Vercauteren) Mere - Denderhoutem (Steels) Kerksken -E. St.-Gillis (Van Imschoot) Wieze - Grembergen (De Meyer) Oudegem - Vlierzele (Staes) Schellebelle - W. Moorsel (Mettepenn ingen) Terjoden - Meerbeke (De Bruyn) Thor Meldert - Hofstade (Vaj, Droogenibroeck) Bambrugge - Appels (Lippens) Erpe - Voorde (Van Impe) Oosterzele - Val. Overmere (Schautteet) SK Overmere Gijzenzele Herdersem - Bavegem (Melckebeeck) Oordegem Edixvelde Baudewi jn) Smetlede Erondegem (Eeckeman) Aaigem Buret (Ravijst) S. Moorsel - Berlare (VanHerreweghe) Schoonaarde Wichelen (Van Leuven) Lutterzele - Doggen (Wijckhuys) Erembodegem - Gijzegem (Drieghe) Boonwiik - Baardegem (De Cock) Opdorp - E Meldert (Janssens) Gerda - Heikant Zele (De Kimpe) geplaatstniemand had blijk baar oog voor een u't de de fensie opgedoken achterspeler die ongehinderd mocht aanleg gen en Paul Hofman met een kei in de winkelhaak versloeg. In plaats van zich bij deze gang van zaken neer te leggen, sloeg KAVD manmoedig toe. Maes bracht zeve.n minuten na dat Lauwe doelpunt zijn ploeg langszij. Tijdens die eerste time zat er voor KAVD nog meer in. Na hetgeen tegen Zottegem werd voorgeschoteld hadden we een kentering In gunstige zin verwacht. Helaas het werd een zeer flauwe uitgave vanwege de Zeler.aars die niet konden verhinderen dat Marchienne naar verdfensten haar reeks van ongeslagen formatie tot 10 wedstrljden kon uitbreiden. Als verzachtende omstandig heid kan de toestand van het terrein vermeld, dat over gans de oppervlakte met sneeuw was bedekt en praktisch onbespeel baar was Spijtig genoeg moet vermeld dat de thuisspelers zich heel wat vlotter aanpasten aan de gladde oppervlakte en ze zich vlugger aanstelden, zo dat de vraag zich stelt of ze met beter aangepast schoeisel in het veld werden gezonden Er was echter meer en de vraag die een 30-tal Zeelse supporters zich stelden na af loop wasWaar is de inzet gebleven vanwege sommige spe- lers die bij de aanvang van de kompetitie de ploeg deden draai en? Daarbij komt het bepaald als onbegrijpelijk voor dat John Coles de laatste tijd het kind va,n de rekening werd tegen Bergen bleef hij enkel in de ploeg omdat Kesteleyn zijn vervanging vroeg. Voor 8 dagen werd deze verdediger er uitgenomen wanneer zich an dere maatregelen opdrongen en nu te Zottegem degradeerde hij tot bankzitter. Ingevolge deze maatregel werd de jonge De Brabander tijdens de konfron- tatie tegen Zottegem overge heveld naar de backplaats om in het Walenland gedurende gans de wedstrijd op de lin kerflank tp akteren. wanneer deze revelatie zich scheen op te werken tot een prima mid- denveldspeler en ook hij zelf voelt meer voor deze opdracht. Dit alles had voor gevolg dat het niet alleen buiten de lijnen tot felle kritiek kwam, maar dat ook in het veld wrijvingen ontstonden, ZWAKKE AANVALLERS Uit de drie laatste wedstrijden werd amper 1 doelpunt gefa briceerd zodat de teloorgang van de produktiviteit een feit Schelfhaut kogelde keihard te gen het doelhout. Met een 1-1 score bij de rust kwam Lauwe er goedkoop vanaf. Na de citroentje bleef Dender monde duidelijk de baas. De Westvlamingen werden op ver dedigen aangewezen. Ui, een verrassende counter plaatsten ze KAVD voor de tweede keer op achterstand Maes zag zich verplicht de noodrem te trek- ken Uit de toegekende vrijschop resulteerde een tweede thuis- goaltje. Een vloek tegen da lo- gika. Toch werd nog een punt gered. Norbert Van den Dungen scoorde voor paarsblauw de dik verdiende gelijkmaker Daarmee is het hekken niet van de dam uit de n°S 13 te spe len matchen zou KAVD minstens evenveel punten moeten puren om de degradatie te ontlopen. Ee-, moeilijke, doch niet onmo gelijke opdracht. is en minstens 1 pu,nt mende speeldag bij leid moet gehaald worden wi dracht niet totaal ver» in de anomimiteit van de sering. In de le helft werd openingstreffer van Califi doelpunt van De Ferrer gekeurd, nadat de lijm voor offside had gevlagd, de spelleider liet cfoorspt ging maar op de aanwij; nadat de Zeienaar de bil de lijn had gezonden Men had nog gehoopt kentering niettegenstaandi seeers tussen de lijnen rem op de aktie beteken ook de sterspeler Jacobs der overtuigend blijkt dl dens de heenronde. Velen menen dat Freddy bepaald zekerder voelt een Goossens als laatste Hiermee willen we de van he, verlies niet schoenen schuiven wan, spelers bleven onder hun de. Misschien paste Coa zich nog het best aa stand va-, he. terrei stond De Decker macl tegenover de 2 aangett doelpunten en dit n,et staande ,nr 2 van ver afgevuurd door dezelfde fice, die in de 23e min. si De ploeg r De Decker, brecht, Jacobs, Do Vos, Brabander, Cooreman, gers, Goossens, Huldcrs, Fey'er (65e min Kestcleyi De Ferrerre. Laat ons hopen dat de tatie en de uitslag van komende speeldag tegen nleistor wordt om de onf kige febroarimaand n°g af sluiten Er was natuurlijk voor de beide ploegen op h'et nogal gladde speelveld een periode van aanpassing nodig. Daarbij dienden de spelers veel aandacht te spenderen aan het behourfen van hun evenwicht. Vandaar dat men tot in het kwartier op de eerste voldragen handeling moest wachten. De Izfegemverdediging zou dan aan de pittige Mare Uyttenhove geen klant hebben. Marc was inderdaad beweeglijk en snel en vormde een haast bestendig gevaar. De Jong Lede spits die een ruime technische bagage meedraagt lag ook steeds op vinkenslag. Zo be trapte hij de Izegem verdedi ging op een misser. Toen Corte- villp de bal minder precies te rugspeelde moest doelman De- munck Mare foutief stuiten om hem van een doelpunt te hou den. Hij kreeg echter terecht de zwaarste sanktie mee. En faalde niet vanop de elfmeter- stip. Tot in het uur kon Lede deze kleine voorsprong behou den. Toen kwamen de gasten op gelijke hoogte langs Holle voet. Daarna zou Lede nog het meest gevaarlijk zijn De doel kansen werd en ook nu niet be nut ep Izegem mocht zich met de halve inzet zeker gelukkig achten. Alles bij mekaar geno men was de Lede trainer Roger Mergeay nog tevreden met dit onbeslist. Zelfs al stak er voor Groen-wit volle winst in. «Het is wel zo dat we een paar kan. sen kraakten, maar dan dient ook rekening gehouden, met de minder goede staat van het terrein en met de toch veelal knappe afweer van onze gasten. Het kan niet ontkend dat onze kombiaties goed uit de verf kwame, doch jammer genoeg werden deze niet verzilverd. Onze aanvallers misse,, naar mijn gevoelen een tikkeltje zelf vertrouwen om te besluiten. Toch speelden we een verdien stelijke wedstrijd en inzonder heid D'Hondt, Parrez, Delmulle die zeer hard werkte en Uyt tenhove pasten zich best aan. Aan die Uyttenhove zal Lede nog veel plezier beleven». Zon dag reist Leda naar Vorst. Het wordt een moeilijke wedstrijd, maar toch zit er wel een puntje in meent men bij Groen-wit. J.V.H. Strafschop voor Jonge Lede. De Izegemse doelman protesteert bij de lijnrechter wiens beslissing (Mare Uyttenhove werd vlak bulten de backlijn neergelegd) door de scheidsrechter in de wind geslagen werd. (vim.) Protest zal niet baten; strafschop wijst de scheidsrechter. En Lede komt op een 1-0 voorsprong, (vim)

De Voorpost | 1979 | | pagina 24