1 Ploegleider De Cooman "Samenwerking sleutel van het Van Geert en De Schrijver flink bij schot ^TRAINER MERTENS (KA VD) DIE WINTERSTOP... UW MENING KAVD MOET IN BEVORDERING BLIJVEN... KSC DENDERSTREEK STELT WIELERGROEP VOOR rr WATERPOLO Pierre D'Haese Jeugdvoetbalkalemler voor zaterdag 24 en zondag 25 februari 1979 Al fietsend rond de wereld Dirk Heirweg vooraan Wilfried Wesemael "staat" er al Oscar Dieriekx rodeerde 25 Lyssd er vo igcleg ok iets loven die zi eid Ik :etje Heel wat voetbaltrainers en -besturen «ln té nauwe schoentjes» :k. Di hebben al onmiddellijk gegrepen naar de gevolgen van het gure Van Weer dat ons nu toch al zo'n vijftig dagen !n de ban houdt. Alle /al stf siechte prestaties kregen onvermijifelijk het predikaat «winter- de grt 5t0p» opgeplakt en daarmee was men voor enkele weken uit het slop. Ook de Déndermondse ofenmeester Jaak Mertens ging de ge. 1,e si dwongen nist niet ui» de weg toen de schamele partijen tegen het nf larbiji js en Deinze en Ninove ter sprake kwamen. De opbouw van zijn motivatie scheert nochtans erg dicht de werkelijkheid zoals die vóór de aanval uit het noorden nog voor de geest staat. de A De Dendermondse coach voor- :d dit spelde reeds in oktober een leen J g0ede terugronde en al kwam i hei daar erg laat enige verbetering w« in het spelpeil van de paars- '-lej blauwen, het kon niet worden erdiefweggecijferd dat de maand de cember enkele zuchten van op- Van iUchting teweegbracht. Het was nog wel geen lente, toch kwa men heel wat zwaluwen de be wolkte paars-blauwe lucht wat opfleuren. En zie, na de twee magere we- i komt het onverhoopt en srverdiend gelijkspel op Lau- wel andere perspektieven ingen in het Grembergs voet- itadion. Het begon daar nochtans maar [magertjes want na vijf minuten al stond de thuisploeg op 1-0. j„Pech" zegt trainer Mertens, „hun eerste aanval was meteen al roos. Dat overkwam ons ook al de tweede helft toen we vol op in het offensief een schame le tegenaanval krijgen die een vrijschop opbrengt en 2-1. Lau we kon steeds scoren op mo menten die onze jonge ploeg geen goed deden." Tweemaal zette Dendermonde de situatie recht. Eerst was het Maes, blijkbaar resoluut uit z'n mindere periode gestapt en zon dag zowel verdedigend als aan- illend, jaj, toch erg betrouw- r, die een snel oprukken kon iutten om met gepast aflos- i van Schampaert aan de ;elijkmaker te komen. Ook Schelfout was in zijn dagje. Hij klitte aan Libon als een zuignap en liet de Lauwense spelmaker weinig kans om zijn talenten te laten vleugelen. Daarbij kwam Schlfout enkele malen verrassend uit zijn egel stelling en trof met een prach tig afstandsschot de dwarslig ger. „Met twee in gestalte benadeel de aanvallers (De Vos en Scham paert) zorgden we voor gevaar uit de tweede lijn, aldus de Dendermondse oefenmeester, waar het taktisch stramien nu wel tot op de letter werd uit gevoerd. Het gelijkstellend doel punt was van diezelfde make lij. Een snel doorstoten van 'n middenvelder (Van den Dun- gen) die na een 1-2 alleen voor doel komt en knap afwerkt". Dit gelijkspel heeft aan de Dendermonding in elk geval ge matigd optimisme teweegge bracht. Men is ervan overtuigd dat de redding nog mogelijk is. Doch dan moet er de komen de twee weken wel gewonnen worden. Die veertiende plaats is ook nog een ticket voor pro vinciale waard en daar moet men de komende weken wel vanaf. Zodat het onvermijde lijk wordt dat Dendermonde op 4 maart vier punten rijker inoet zijn... zoniet... „Het zit erin, besluit de h. Mertens, want het kan toch niet dat de spelers hun samenhang van december plotseling verge ten zijn. Dat gebrek aan trai ning deed er natuurlijk geen goed aan doch de beheersing die men op Lauwe weer aan de dag legde bewijst dat de twee rampweken geen verde re wonden hebben aangebracht. Lauwe is een nieuwe start. We spelen al bij al toch nog een goede terugronde." (mvw) :alifi irrer lijnr lagd, rspe wijl bi :n, at o) iande nen ■ken cobs t eddy jelt itste de t 'n zant hun Gooi igeti niet» en Jl on| KAVD, kampt opnieuw tegen de degradatie. Wie doet «r wat aan Met het huidig spelerspotentieel moet de klub toch bekwaam zijn zich uit deze situatie te redden om da,, dens, opnieuw, de hele organisatie te vernieuwen en mits de nodige extra-sportieve inbreng aan de heropbouw te beginnen. In de twee volgende thuiswedstrijden kanj het vertrouwen terugkeren hij de spelers op voorwaarde dat ook de supporters blijven aanklampen... Sommigen beweren dat KAVD in de schaduw van Lokeren, St-Niklaas, Beveren, AA Gent, en... Anderlecht, gedoemd is om een prov. klub ie blijven. Dit is o.i. volledig verkeerd. Kijken we naar de Limburgse groep Waterschei Wlnterslag uit Genk, met Beringen, Dlest, St.-Truide^ en Hasselt en Tongeren. Naar Eendrach, Aalst en Oudenaarde, Harelbeke. Belangrijk is in deze kontekst de agglomeratie en de jeugdprospektie en de sportieve organisatie fy, d'e schoot van de klub. Wie zal dit nu eens allemaal op punt zetten in Dendermonde Wie zal eens kontakten leggen niet bekwame bestuursleden uit andere top-klubs om aldus to» vernieuwde inzichten te komen. Wie zal ijveren voor een 2e KAVD-jeugdcentrum aan de andere zijde van de scheldebrug en wiez al het woord «fusie» durven uitspreken, daar waar het nodig blijkt? Wie zal tenslotte, met kennis van zaken, een ernstig financieel beleid voei*en, want we weten toch zek©r dat KAVD aan de top in b'evorderirg of behoorlijk meedraaiend in de dere nationale - goed is voor 3.500 toeschouwers, kijken we nogmaals naar Oudenaarde, Harelbeke... De prosjiektie voor het volgerd seizoen 79-80 zou NU reeds moeten beginnen. Wat KAVD ontbreekt is enkel de aan wezigheid van een paar sterke persoonlijkhedap die zowel de trainer, de spelers en de supporters opnieuw kunnen motlveten, om er fn te geloven. Een terugkeer naar eerste provinciaal is geen oplossing. Want het kost méér om opnieuw kampioen spelen, dan in bevordering te blijven. Vandaar onze oproep tot het huidig bestuur, tot de spelers en de supporters vooral. Om er) blijven fy, te geloven, en om te zoeken en »e stuwen naar de vernieuwing. Zonder daarom verdienstelijke en waardevolle verantwoordelijken te negeren. Want die zijn er nooit genoeg. M. VAN DER CRUYSSEN Dat het de wielerklub KSC Denderstreek momenteel goed gaat kon men zaterdagnamiddag naar aanleiding van de overhandiging van de uitrustingen aan de renners, vaststellen. De dancing D'Hoeve te Nieuwerkerken, waar de sportmedewerkers, onmogelijk degelijk konden werken, was veel te klein om de renners en de belang stellenden te bergen. In zijn welkomwoord wees de heer Louis Hemmerijck BWB afgevaardigde er op dat de wielerklub momenteel wind in de zeilen heeft. Deze wordt trouwens in goede banen geleid. Voorzitter Jozef Vermoesen maakte de balans op van het vorige seizoen. Hij noemde deze positief want meerdere renners kwamen op het „schavotje" en men verwierf ook twee provinciale titels met Patrick Van Raffelghem (kampioen wintersporten) en Werner Van de Fraenen (juniorenkampioen). De verwachtingen voor 1979 liggen bij de KSC Denderstreek even hoog. Men beschikt im mers over 'n 75 koppige ren- nersschare die de naam van de klub zal hoog houden. Spon sor Gillis (Gillals) die straks aan zijn vierde seizoen begint hield een warm pleidooi voor de sportiviteit. Hij bezwoer zijn renners steeds sportief te blijven tegenover de tegenstanders, aan geen wielzuigerij te doen doch 6teeds met open vizier en eerlijk hun kansen te verdedigen. „We moeten ook een nederlaag kun nen aanvaarden", zegde de spon sor. Ploegleider De Cooman, welbespraakt als altijd, riep zijn renners op tot een een drachtige samenwerking, die volgens hem de sleutel is van het sukses. „Eendracht maakt Macht" is wel een slagzin die van vroegere tijden dateert maar deze is nog steeds aktueel. Met kameraadschap en verstandhou ding is zeer veel te bereiken, meende Robert De Cooman. De [renners kunnen nu zaterdag hun spieren reeds losgooien en hun konditie testen in het klub- kampioenschap. Wat het wieier- seizoen betreft heeft de -KSC Denderstreek een brede waaier van wedstrijden op het pro gramma. De junioren krijgen zelfs naast de Ster der Ju nioren de Ronde van Oosten rijk onder de wielen geschoven. Verder zal men in 1979 deel nemen aan volgende interklub- wedstrijden: interklubkampioen- schap van Oost-Vlaanderen te Oostakker, op 7.4. Op 16 mei Schaal Vaerenwijck, 10 juli wis selbeker Schoeters, 25 juli in- terklubkampioenschap van Bel gië, Schaal Seis. Eveneens zal de KSC Denderstreek in klub- verband deelnemen aan de vol gende wedstrijden Gent-Gent (3.3), Gent-leper (18.3), Gal- maarden-Kortrijk-Galmaarden (8.4), Ophasselt-Hekelgem (15. 4). Voor de liefhebbers staan meerdere rittenwedstrijden op de rol, namelijk Franco Beige (28 april tot 1 mei), Ronde van Limburg (1 tot 7 juni), Triptique Ardennais (van 15 tot 17 juni), ronde van West Vlaanderen (24 tot 26 juni), Ronde van Luik (van 18 tot 22 juli), Ronde van Wallonië (van 31 juli tot 5 aug.), Ronde van de Kempen (van 4 tot 12 augustus), Ronde van Namen (van 22 tot 26 augustus). Het bestuur van de wielerklub is als volgt samengesteld voorzitter J. Vermoesen, Pierre Gillis spon sor, Gaston Van der Beken, on dervoorzitter, Paul Bo ruis, sekre- taris, Georges De Jonghe, schat bewaarder, Robert De Cooman sportbestuurder, leden Frans Neirinck, Omer Schollaert, Fr. De Backer, Victor Neulandt, A. Lootens, W. Van Puyenbroeck, Roger Van de Velde, Edmond Van der Veken, André Wij- nant en Benny Temmerman. JVH RENNERSGROEP K.S.C. DENDERSTREEK NIEUWELINGEN 1979 1. Nevens Guy 2. Leus Nico 3. De Neef Luc 4. De Ridder John 5. De Pelsmaeker Frank 6. Baert Samy 7. Verlee Eddy 8. Mechant Benny 9. Colman Johan 10. Blondeel Danny 11. Bosteels Danny 12. Brackman Lieven 13. Peirlinck J. Pierre 14. Schoep Erwin 15. Nevens Rudy 16. De Nil Jean Marie 17. Van Den Bossche Roger 18. Bruyland Yves JUNIOREN 1979 1. Seminck Gino 2. Jansegers Danny 3. Samijn Luc 4. Schockaert Jo 5. Van Oudenhove Gino 6. Van Rafelgem Patrick 7. Baeyens Rudy 8 Vaeyens Danny 9. Van Geyt Luc 10. Baeyens Johny 11. Coessens Luc 12. De Block Jozef 13. De Nil Jean Marc 14. Heuvinck Claude 15. Van Impe Rudy AMATEURS 1. De Brucker René 2. De Paepe Omer 3. De Pauw Jos 4. V.D. Fraenen Werner 5. Dubois Wilfried 6. Baeyens Jan 7. Pletinckx Antoine 8. Van Impe William 9. De Coninck Geert 10. De Coninck Rudy 11. V.D. Hoeven Luc 12. Van Wilder Hans 13. Van Tittelboom Erwin 14. Sinesael Geert 15. Hofman Marc 16. Van Zijpe Daniël 17. Van Den Berghe Dirk 18. Ardans Karel 19. Van Driessche Johan 20. Temmerman Eddy 21. De Grauwe Luc 22. Van Hauwe Marc 23. De Man Johny 24. Wijnant Luc 25. De Smet Alain 26. D'Haese Hans 27. De Bondt Jean 28. D'Haese Pierre 29. De Troyer Luc 30. De Zitter Dirk 31. D'Hollander Johan 32. Heylenbosch Luc BEROEPSRENNERS 1. Van Impe Lucien 2. Van Impe Frank 3. Constant Rafael CYCLO SPORTIEVEN 1. Coppens Maurice 2. De Reu Ludwig 3. Wanderstein Julien 4. De Munck Albert 5. Kindermans Frans 6. Meert Denijs 7. Sonck Gustaaf De rennersgroep KSC Denderstreek dl© heel wat overwinningen wil behalen tijdens h et komende seizoen. ZNA HASSELTSE ZV 11-6 Zwemklub Neptunus Aalst heeft z'ch a' direkt herzet van de nederlaag die hej te Brugge opliep. Het knoopte tegen Has seltse ZV opnieuw met de zege aan. Een overwinning die trouwens nooit echt in het gedrang kwam. Aalst nam in die le period,, gezwind voor sprong, Het was uitstekend bij schot en Van Geert en Van Driessche zorgden al direkt voor de afscheiding. Van Geert opende de score, maar Heeren repliceerde. Daarna zou Z.N.A.. de situatie beheersen en tot 4-1 uitlopen langs Van Dries sche (2) en Van Geert. De 2e periode was meer gelijkopgaand En dit wordt best geïllustreerd door de 2-2 doelpuntenverhou- ding. De thuisploeg liet door toedoen van De Schrijver wel. een 5-1 stand noteren, doch Reykens en Vap Mol knaagden aan die voorsprong. Aalst sloot Bij Pierre D'Haese is de snede een beetje van het mes. Na een schitterend veldritseizoen zwakte hij stilaan af. Een 7e prijs te Kalken was het beste wat we van bem de jongste wekep zagen. Misschien spaart Pierre rich voor de wegwedstrijden (mm) echter die periode af met 3 doelpunten boni want De Schrij ver, die flink afwerkte, had nog een roos in petto. De 3e periode was deze van de be zoekers die langs Heeren tot 6-4 terugkwamen. De Schrijver dreef de cijfer verhouding opnieuw op doch Van Mol herleidde tot 7-5. In de laatste periode zou alras blijken dat de bezoekers zich vergallopeerd hadden. Aalst bracht toen een onmiskenbaar overwicht op wat resulteerde in een 4-1 verhouding. Voor ZNA scoordenDe Bruyn, De Schrijver en Van Geert. Deze laatste boog 2 strafschoppen tot een doelpunt om. Heeren zorgde voor het tegenpunt. JVH Zondag UEFA JUN. Oostende - E. Aalst (10 uur) Berchem - Lokeren (11 uur) Prov. jun. (10 u.) SNS - Zele Lede - E. Aalst KAVD - Ninove Prov. schol. (10 u.) SNS - Zele Lede - E. Aalst KAVD - Ninove Jun. C (10 u.) Oostakker - SK Overmere Jun. H <10 u.) Mere - SK Aalst Ninove - Erpe E. Aalst - St Denderleeuw Pollare - Terjoden Jun. I (10 u.) Berlare - Erembodegem St Wetteren - Heikant RC Wetteren - Wichelen E. Meldert - Bambrugge TK Meldert - W, Moorsel Doggen - Vlierzele Massemen - Smetlede Jun. J (10 u.) Temse - ESt-Gillis Baasrode - SK Lebbeke Waasmunster - KAVD Wieze- Herdersem Robur - Grembergen Lokerse - Buggenhout Hamme - Schoonaarde Zaterdag Schol. K (15 u.) Doggen - Terjoden (14 u.) Erembodegem - Welle (14u) Nieuwerkerken - Kerksken Ede - TK Meldert E. Meldert - SK Aalst (15.30 uur) Schol. L (15 U.) Edixvelde - Borsbeke Grotenberge - Burst Oordegem - Erpe Mere - Erondegem Vlierzele - Hillegem Schol. M (15 uur) Serskamp - SK Overmere Schellebelle - St Wetteren B St Wetteren A - Wichelen (15.30 uur) Massemen - Berlare (15u30) Schol. N (15 uur) E Aalst - ESt Gillis (10 u) Hofstade - S. Moorsel (15.30 uur) Opstal - Buggenhout W Moorsel - Gijzegem Oudegem - Wieze (15.30 uur) SK Lebb B - Herdersem (14 uur) Schol. O (15 uur) Grembergen - Hamme Baasrode - Lokerse Appels - Zele Hamme B - Waasmunster (15.30 uur) KAVD-Robur (15.30 u.) Heikant - Sombeke Prov. knapen (15u30) AA Gent - KAVD Zele - Zottegem SNS - Lede Lokeren - E, Aalst Prov. miniemen (14 u.) AA Gent - KAVD Zele - Zottegem SNS - Lede Lokeren - E. Aalst Knapen N (15.30 u.) E Aalst - TK Meldert (10.30 uur) Terjoden - Mere (14 u.) E. Meldert - Erembodegem (14 uur) Erpe - Hofstade (15 u.) SK Aalst - W. Moorsel Baardegem - Nieuwerk. Knapen O (15.30 u.) Gijzegem - Oudegem (14 uur) Herdersem - R. Lebbeke (15 uur) E St Gillis - Opdorp Wieze - SK Lebbeke A SK Lebbeke B - Appels Buggenhout - Schoonaarde Knapen P (14 uur) St Wetteren - Serskamp Massemen - Schellebelle Wichelen - RC Wetteren (15 uur) HO Kalken - Smetlede (15.30 uur) Lede - Westrem (15.30 u) Knapen Q (15 u.) SC Lokeren - Zele (14 u Val Overm. - Berlare SK Overmere - Moerbeke A SK Beervelde - Heikant Knapen R (15 u.) Robur - Baasrode Hamme - Waasmunster (14 uur) KAVD - SNS (14 uur) SC Lokeren - Grembergen (15.30 uur) Miniemen K (14 u.) E. Aalst - Edixvelde (9 uur) Heldergem - Erembodegem SK Aalst - Ede SLHoutem - Nieuwerk. Miniemen L (14.30 uur) W. Moorsel - Hofstade Wieze - E. Meldert TK Meldert - Doggen S. Moorsel - Herdersem Baardegem - Heikant Lede - TK Meldert B Miniemen M (14 u.) ESt Gillis - RC Wetteren Berlare - SK Lebbeke A Oudegem - Serskamp SK Lebbeke B - Massemen Buggenhout - St Wetteren Ondorp - Schellebelle (15 uur) Miniemen M (14 uur) Waasmunster A - Zele Sombeke - Hamme Sinaai - Grembergen De Zeelse prof Dirk Heirweg is blijkbaar niet van plan la g te wachien vooraleer rich in de spits te tonen. In het Franse Peymenade flnishife hij als nummer drie. De «Fransoos» Régis Delepine bleek de snelste van... een 70- koppig peloton. Roger Rosiers, een ma,, die dit jaar al e.ns het zegegebaar maakte, finishte als nummer twee. Een dóódsimpel karweitje werd h'et voor de deelnemers niet25 maal moesten ze een omloop van eep goeie vijf kilome.er afleggen. Slechts één recht stuk telde dit parkoers. Voor da rest was het draaien en keren. Slechts één keer dreigde en serieuze ontsnapping de boel aan scherven te doen springen. Dat was toen Pollentier, Zo'etemelk en nog een drietal andere er vandoor gingen. Op tien kilometer van de finish liep alles weer samen. Met de ontknoping die we al vertelden. (mm) Na de zesdaagse van Rotterdam was de Ronde van de Middellandsd Zee voor Wilfried Wesemael weer het eerste écht kontakt met de «stiel». De Gijzegemnaar reed van zelfsprekend in dienst va„ de «grote bazen» Jan Raas en wereldkampioen Gerrie Knetcman. Dat heeft «de man in de schaduw» niet belet steeds vooraan te firishen. Toen de «cijferaars» hun eindklassement op papier zetten, bleek dat Wesema'el 14e was. Slechts één keer heeft Wilfried nie mand uit de wind moeten zetten of als een hazewind achter weglopers aanzitten i„ de tijdrit op de Mont Faron.Hij bevestigde voor de zoveelste keer zijn kwaliteiten als klimmer en chrorofietser niet een achtst'e plaats. Wesemael blijft nog een poosje in de buurt van Saint-Tropez. Het is er beter om te trainen dan hier. Samen met de geelrode fald-ks van Pefer Post arriveert hij weer thuis op do voor avond van de «Omloop Het Volk» waarin hij zich weer verdienstelijk zal maken; (mm) Oscar Dieriekx heeft de «Ronde van de Middellandse Zee» rondgefietst. Zonder scherven te maker.. Zonder uit de toon te vallen. Kilometers «in de benen» krijgen was de bedoe. ling. Want 'er staat nog eeh en ander op het programma vooraleer de startvlag van de sluitingsprijs te Putte- Kapelten naar beneden gaat. Of Oscar 6e geklasseerd stond of een paar plaatsjes dichter is hem een zorg. Belangrijk voor de sponsor was, dat Benny Schepmans, de spurter van de bierploeg, een halve etappe won. (mm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 25