EERSTE SPRANKELEND LAATSTE KWARTIER FLAUW DERBY JEUGDHANDBAL Sparta Aalst omzeilt de klip Ongemotiveerd E.V. Aalst Gemeente LEBBEKE 51 Café HALF WEG, Hoge weg 17, Lebbeke m HANDBAL HANDBAL- KALENDEïR BEKER VAN BELGlE JUDO Anette De Meyer nu ook zilver in Duitsland Op zondag 25 februari 1979 Ingericht door de Quiévrainbond Lebbeke-Dorp, ten voordele van ii GEHANDIKAPTEN van Groot Lebbeke. Met de medewerking van alle ledn van beide maatschappijen. Duivententoonstelling van onze kampioenen 1978, en andere liethebbart Avanti LebbekeOlse Mcrksem 2517 Avanti Lebbeke zorgde voor een sprankelend laatste kwartier waar in de bezoekers gewoon voor schut werden gezet. Na een rustige eerste speelhelft, waarin de thuisploeg naar een gemakkelijke zege scheen te stevenen, konden de „Edwardjes" van het concentratie verlies bij Lebbeke gebruik maken om onverwacht gelijk te stellen. Merksem, slaagde er met nog 16 min. te spelen zelfs in voorsprong te nemen (1617). Dit bleek de spoorslag te zijn die Avanti nodig had om de bezoekers de genadeslag toe te dienen. Trainer-coach Eddy De Smedt volle toeren. Vermoesen stel- kwam zelf op het terrein. Plots de gelijk en Ebel, De Smedt draaide het Avanti geheel op en Koen Verhofstadt maakten er in een mum van tijd 2117 van. De verdediging sloot nu als een bus en een schitterende keeper Mertens zorgde ervoor dat de bezoekers geen enkel doelpunt meer lukten tijdens het laatste kwartier. Maes, Ver moesen uitstekend en Koen Verhofstadt, legden de eindcijfers vast. Het begon al lemaal heel overtuigend voor Lebbeke dat na 10 min. reeds 'met 41 leidde. Een aanklam pend Merksem naderde wel tot 76 maar bij de rust telde Avanti een geruststellende 139 voorsprong. Was het een te veel aan zelfvertrouwen of wat ook, na de rust vlotte bet hele maal niet meer bij de thuis ploeg. Via 1411 werd het 16 15 en na 42 min. stond Merk sem warempel gelijk. Twee minuten later leek Avanti wel aangeslagen toen de bezoekers zelfs de leiding overnamen maar wij vertelden reeds hoe een los gebroken Avanti tijdens het laatste kwartier reageerde. Scoorden De Vlieger 3, Ver hofstadt 6, Cornelis 2, Vermoe sen 5, Ebel 5, De Batselier 1, Moonen 1, Maes 1, De Smedt 1. RESERVEN Avanti LebbekeOlse Merksem 20—14 Rust 9—9. Scoorden Van Rompay 4, J. De Proft 4, Batselier 2, De Pauw 1, M. De Proft 4, H. Maes 3, De Smedt 2. EVA Bvordering E.V. Aalst heeft een ontgoochelende nederlaag geleden tegen een sterker gemotiveerd Stenor. Wij weten niet of de afwezigheid van trainer-coach M. Janssens op ski-stage hier een rol heeft gespeeld maar Eendracht had er zondagnamiddag duidelijk weinig S.K. GrembergenSparta Aalst 1113 Een sterk gemotiveerd spelend S.K. Grembergen is er niet in geslaagd de Aalsterse titelambities op losse schroeven te zetten. Terecht zouden wij zeggen, want Sparta hewees duidelijk de betere ploeg te zijn. Niettemin dienden de Spartanen tot de laatste minu ten te wachten om zekerheid te krijgen over de puntenwinst. De ploeg speelde weinig gemo tiveerd en vooral tijdns het laatste kwartier viel het op hoe zwak Eendracht zich te weer stelde tegen een allesge- vend Stenor. Nadat Aalst zich tijdens het eerste kwartier de betere had getoond (14) kon de wilskrachtige thuisploeg 44 gelijk komen. Bij de rust leid de Eendracht met 45. Bleek de verdediging stevig bij Een dracht, na die eerste 15 min. was de Aalsterse aanval on bestaande. Na de rust bleef Eendracht nochtans aan de lei ding. Via 5—5 werd het 57 een kwartier voor het einde. Wat er toen met Aalst ge- burde is onbegrijpelijk. De thuisploeg nam duidelijk ri sico's in verdediging en in plaats dat de Aalstenaars hier van gebruik zouden maken was het Stenor dat de lome Aal sterse spelers regelmatig de bal afsnoepte. Uit de daaruitvloei- ende breack-outs werden nog 10 treffers gepuurd en dit on danks keeper Moens een zeer degelijke partij weggaf in het Aalsterse doel. Eendracht onder ging zonder veel weerstand te bieden deze vernedering. Onze Aalsterse informant vraagt zich af wanneer de Eendrachtspelers nu eindelijk eens gaan leren 'n vuist maken. In elk geval in dien Eendracht zijn veelbelo vende heenronde wil doen ren deren bij de eindafrekening dient men het vlug over een andere boeg te gooien. EVA Nadat 9' voor het einde bij een 911 stand S. Bomon de finitief werd uitgesloten diende Sparta het met een speler min der te doen. Niettemin werd het nog 912 via en penalty van Mens maar toen kort daarop Spartaan Troch met 2' werd be straft naderde GSK tot 1112. Sparta besloot toen te vlug op doel maar gelukkig voor hen leed een te zenuwachtig akte- rend Grembergen dan balver- SK Grembergen H. Van Haute 1, Trienpont 5, Seghers 5. Sparta Aalst S. Bomon 1, Mens 4, J. Bomon 1, Troch 2, W. Bomon 2, L. Van Delsen 3. AJAX LEBBEKE I 32 TEMSE 15 F. Cooreman, die wegens de onbeschikbaarheid van M. Jans sens, de coaching waarnam, leidde zijn ploeg naar een vlotte overwinning. Vooral de jongere H.B.C. DendermondeBrabo Denderbelle 2318 Het werd een eerder flauw derby tussen deze twee streekploegen. Dendermonde, zonder het gekwetste trio De Nil-Van der Veken- Kerremans, werd eigenlijk weinig bedreigd en Brabo verdedigde zich inderdaad zeer moedig maar kon toch nooit de indruk geven de zege te kunnen behalen. Brabo's topspeler werd tame lijk goed uit de wedstrijd ge houden door zijn bewaker Gys- sels. Meteen is het belangrijk ste geschreven. Voor Brabo wordt de toestand nu meer dan kritiek. Aangezien Rosis Aalst verloor te Hechtel zijn de jongens van trainer Van der Stappen nu in het bezit geko men van de rode lantaarn en wij vrezen dat zij deze nog moeilijk kwijt kunnen. Na een geiijkopgaand begin (33) nam de thuisploeg een 74 voorsprong na een kwar tier maar Denderbelle Kon langs Hendrickx en Van der Stappen tot 87 naderen 3 min. voor de rust. Langs Wuest en De Meyer zorgde Dendermonde toch nog voor een 107 rust stand. Een beter (maar zeker niet groots) Dendermonde bouw" de een 1711 voorsprong op na drie kwartier en ondanks Denderbelle nog aanklampte tot 1815 kwam de Dendermondse zege niet meer in het gedrang. Scoorden: Dendermonde Wuest *7, De Bock 3, Timmerman 3, Van De Velde 6, P. Merckx 1, De Meyer 1, Gyssels 1, Bou- teille 1. Brabo Denderbelle Verpoest 2, Hendrickx 5, D. Van Den Ab- beele 1, Van Der Stappen 4, D. Uyttersprot 2, E. Van Den Ab- beel 1, De Bischop 2, L. De Lathouwer 1. Reserven Dendermonde 16 Denderbelle 12 Rust 96 HECHTEL 24 ROSIS AALST 15 Met een versterkte invallersploeg heeft Rosis het uiteraard niet kunnen waarmaken te Hechtel. Inderdaad, niet alleen het schut- terstrio Mecrt-Petrez-J.P. De Jaegher kon de' verplaatsing niet meemaken, ook keeper Van Snick en Verpeten dienden be let te geven Dat Rosis in deze omstandigheden nog tot de 40e minuut stand hield pleit in het voordeel van de kampgeest van de Aalstenaars. De eerste 10' werden afgesloten met een 33 score en 10 min. later wees het scorebord 65 aan. Toen sprak uiteraard de vermoeidheid zijn woordje mee zodat de rust aanbrak met een 96 score. Onmiddellijk na de rust sloeg een fris Rosis toe. Met o.a. drie treffers van Eddy Van Snick leidden de Aalste naars zelfs met 910 het ont breken van wisselspelers liet zich daarna dan definitief gevoelen zodat een moedig Rosis nog 'n zware 24-15 nederlaag diende te incasseren. Invallersdoelman Ver- straeten diende zich echt niets te verwijten, integendeel. Rosis Aalst Verstraeten, Beeck- man, P. Bomon 3, De Gendt 2, D'Hondt 1, D. Corthals 2, L. De Boeck 3, De Man 1, Ed. Van Snick 3. Reserven Hechtel-Rosis Aalst 2013 Scoorden Van Handenhove 1, D'Hondt 2, L. Van Snick 1, L. De Boeck 4, Ed. Van Snick 4, Van Nieuwenborgh 2. Ondanks vijf doelpunten van F. Segers koa Grembergen leider Sparta Aalst niet bedreigen. (EVA) lies zodat L. Van Delsen de logische Aalsterse overwinning kon vastleggen. Zoals U reeds gemerkt hebt werd de wed strijd soms te hardnekkig be twist. De zeer ver uitstappende Grembergse verdediging liet reeds van bij het begin blijken dat zij hun huid duur gingen verkopen. Via 13 na 17 min. kwam GSK aan de leiding 3' voor de rust langs Seghers (5 4). Mens, op penalty, maakte er een 55 ruststand van. Na de rust leek Aalst op weg naar een vlotte overwinning. Het werd 710 maar een uitstekende Aalsterse keeper Van Delsen had toen reeds enkele open kansen van de thuisploeg onschadelijk gemaakt. Er ontstond toen wat heibel onder de supporters en sommige spelers bleken ook door hun zenuwen verraden. Dit re sulteerde in een diskwalificatie van Dauwe (GSK). Hoe het ver der verliep zegden wij reeds. Sparta Aalst won verdiend maar een hardnekkig spelend S.K. Grembergen had zeker geen ge schenken gegeven. Scoorden AJAX LEBBEKE DB ZWIJNAARDE AVANTI LEBBEKE KAPEK 18 Mooie wedstrijd tussen twee topploegen in de jeugdeompeti- tie. Kapek, groot van gestalte en beschikkend over een paar zeer goede schutters, moest in de le helft onderdoen voor een beter combinerend Avanti, dat ook in verdediging goed zijn man stond. Door toedoen van Daelman en Van Den Broeck werd een 118 ruststand be reikt. Na de rust 10' zeer goed handbal van Avanti. Schelleken» stopte alles en elke aanval werd succesvol afgerond met een 168 tussenstand voor gevolg. Kapek' wijzigde nu zijn ver dediging en met de klap wer den de bakens verlegd. Van On- sem viel gekwetst uit, de Avanti verdediging flaterde en de Ant werpenaars „bombardeerden" zich naar een 1616 stand. Avanti kon echter nog de zege binnenhalen met het kleinste verschil (1918). Avanti Schel leken», Daelman 4, Van Gucht 6, Verheyden, Van Den Broeck 2, Van Onsem 2, Van Mol, Van Damme 1, De Ridder, De Pauw 3, Van Langenhove, Verguit 1. AJAX LEBBEKE 20 DB ZWIJNAARDE 9 De Ajax kadetten, met een voor treffelijke doelman F. Dierick, toonden zich duidelijk sterker dan de collegcploeg uit Zwijn aarde. Met Van Ackoleyen als voornaamste afwerker, werd de rust bereikt met een 11-3 score. Na de rust kon Zwijnaarde de schade enigszins beperken. Ajax F. Dierick, I). Bosteels, II. Coppens, P. Keppens 4, Lasay, P. Van Ackoleyen 12, Van De Velde 1, Van Sinay, Vermeir 3. De Ajax miniemen speelden geen slechte wedstrijd en het was jammer voor de Lebbeke- naars dat een humeurige D. Callebaut ver beneden zijn mo gelijkheden bleef. Bij de rust leidde Zwijnaarde met 46. Ajax C. Wandelseck, Van Si nay, Lasay, Van Gucht 3, De Decker, Callebaut 3, G. Bos nians, D. Bosnians, W. Ver- meiren, II. Hiel, Van Bosbeke Van Wezemael. DAMESHANDBAL AVANTI FEMINA 19 IN. HASSELT 10 Avanti Femina toonde zich nog eens langs zijn beste zijde in hun wedstrijd tegen Hasselt. Nadat zij eerst op een 12 achterstand werden geplaatst gingen de Avanti meisjes er nu eens met volle wilskracht tegenaan. Via 33 na 8' werd het eerste kwartier afgesloten met een 73 score. De eerste helft eindigde met een 85 stand. Tijdens het tweede wed- ken met een 169 score. J. Moens (10 doelpunten) dreef tij dens de tweede helft de score steeds hoger op maar ook Ajax kon nog scoren langs M. De Decker (5 doelpunten). Met nog een kwartier te spelen had Jochewoa een 2712 voorsprong opgebouwd. Jochewoa R. Coppens, Ecke- man 3, De Moor 4, Huylebroeck 9, Moens 10, E. Verhaeven 3, Huybrechts 2, D. Moens, W. Verlé 3. Ajax II P. De Saede- leir, Th. Bosman 4, M. De Decker 5, Van Gaever 2, G. De Lathouwer, Keppens, Van Hem den 2, Doorns 4, Mertens. AVANTI LEBBEKE III 25 LOKEREN 13 Avanti III bleek duidelijk beter dan de bezoekers. De Lebbeke- naars bleken vooral sneller op de bal zodat meermaals resultaat gehaald werd uit snelle breack- outs. De Lokerse verdediging bleek tevens weinig verweer te hebben tegen de Lebbeekse 4-2 aanvalsopstelling. Aan de Rust leidde de thuis ploeg reeds met 146. Scoorden Van Nuffel 10, De Smedt 6, Moeyersoen 1, De Mol 3, Sanders 1, Macharis 2, Bosteels 2. Wedstrijden voor het weekend Heren Zaterdug 24-2 te 20u.45 EV Aalst-JS Herstal te 15 u. Buggenhout-Sparta Aalst I Zondag 25-2 te 17 u. Sp. Neerpelt-Avanti Lebbeke te 15 u. Brabo Denderhelle-Haachtse te 19 u. Sparta II-Avanti III Dames Zaterdag 24-2 te 18u.l5 EV Aalst-Avanti Femina 'i w Avantikeeper Mertens was weer voortreffelijk i„ de handbaln tegen Olse Merksem. an f chc ils Sp. NeerpeltBuggenhout (+5) 5211 Voor de „eerstejaars" uit Buggenhout werd de bekeroi moeting met Belgisch kampioen Neerpelt, een hele belet nis. In een goed gevulde sporthal slikten zij weliswaar doelpunten een nieuw scorerecord maar droeg toch de sympatie mee van het Limburgse handbalpublit Neerpelt, zonder Dirk Verhofstadt, tvas aan zijn publit verplicht een monsterscore bijeen te werpen waur zij duid lijk naar streefden. Het 50e Neerpelt doelpunt deed ook bij de Limburgse supporters een storm van gejuia opstijgen. Bij de moedige Buggenhoutenaars bleek alleen doelwachter „geschokt" door het kanongebulder van Sc/iuwCht mans en Co. Via 85 na 8 min. werd de rust bereikt met eiïdd 267 stand. 18S Scoorden Brouillard 1, Poppe 1, De Maesschalck 2, VÜdy EVAjeys Damme 1, Bas l. Op 10 februari werden te Brtlhl bij Keulen de West - Duitse .nationale vrouwenjudo- kampioenschappen gehouden Behalve Frankrijk waren alle Europese topjudolanden verte genwoordigd door hun elites, zodat dit tomooi gezien kon. worden als, een heruitgave van de Europese Kampioenschappen. Anette Demeyer van Judoclub Berlare vertegenwoordigde ons land in de kategorie tot 61 kg Hierin waren niet minder dan 32 deelneemsters ingeschreven uit verscheidene landen als Duitsland, Zweden, Zwitserland Finland, Oostenrijk, Nedf en andere Anette overwon al haar streefsters met IPP°D t<>t R finale de duimen moest 1 tegen de tweevoudige EuJ>' kampioene Inge Berg (Dili Een volgend treffen tuss Meyer en Berg zou wel|( in he, voordeel van noemde kunnen uitdraaLeijJ Met die mening s.taan alleen, wan, dat bevestigd ook de afgevaardigde vd Belgische Judobond. Aan 4 om het ook te bewijzen! spelers zoals J. Beeckman en D. Huyck kwamen goed aan hun trekken en scoorden respektieve- lijk drie en acht doelpunten. Via een 42 stand na 11' werd het 116 na 20' en een over tuigend Ajax leidde met 148 bij de rust. In het begin van de tweede helft konden de be zoekers nog enigszins aanklam pen maar hij een 2215 stand 18' voor het einde lostten zij volledig de rol. De secure Ajax verdediging liet geen enkele bal meer passeren terwijl de aanval lers nog tien maal raak trof fen. Ajax T. Dierickx, J. Beeckman 3, D. Huyck 8, M. Huyck 6, Van Geel 6, Vertnei- ren 3, Vinck 4, Jacobs 2. JOCHEWOA AALST 34 AJAX LEBBEKE II 17 Ajax II diende zich uiteraard te beperken tot een moedig verzet tegen het sterkere Jochewoa. Na een eerste kwartier had Ajax de schade kunnen beperken tot 84. Jochewoa liep verder uit tot 126 om de rust te berei- strijdgedeelte liet een vlot spe lende thuisploeg niets meer aan het toeval over en vooral langs een weer trefzekere S. Muylaert werd de Avanti voorsprong steeds groter. Via 13-5 na 12' in de tweede helft en 166 8' later, werd de eindstand be reikt. Nog te vermelden dol Avanti goalie Van I-angenhove een paar 7 m. worpen stopte. Avanti M. Van Langenhove, L. Hauwelaert 1, S. Van Den Broeck, S. Muylaert 10, 1'. Van San 1, De Meersman 4, Vcire- man 1. Biesemans 1, Van Dam me 1, Moonen 1. TONGEREN 17 AALST SPORTIEF 4 Tegen titelkandidaat Tongeren kon Aalst Sportief weinig aan bod komen. De thuisploeg be schikte duidelijk over veel meer schietkracht zodat bij de rust het scorebord reeds 82 aan- wcc». Tijden» de tweede speel helft hetzelfde spelbeeld. "Dit Tongeren was duidelijk veel te sterk voor een nochtans moedig Aalst Sportief. Scoorden Wij- nant 2, L. Lowie 1, Moens 1. Duirenshow PROGRAMMA 12.30 u. tot 13.30 u. Binnenbrengen der duiven. 14.00 u. Opening der tentoonstelling. 16.00 u. Verkoop van JONGE duiven 1979 hier tentoongesteld alsook BONS geschonken door onze Kampioenen en gekend» liefhebbers. 17.00 u. TOMBOLA met prachtige prijzen: Radio, Duivenmanden en veel waardevolle prijzen, ledereen is welkom. - ledereen mag tentoonstellen. Met de opbrengst van deze SHOW kopen wij al wat nodig is voor ét gehandicapten. Schenken een jon^e duif of bon voor jonge duif Mommens P, Buggenhout Boeman en zonen, Buggen hout; Willockx G„ Buggen houtDe Proft F-, Buggen houtMoens F., Lebbeke Quisquatep J., Baasrode De Backer E., (St.-G.) Dender monde Beekman J., Opwijk; De Mol-Van Uytvange, Op wijk Bieseman J-, Opwijk De Graeve A., OpwijkSe gers F.. OpwijkVan de Voorde L._ MerchtemLuy paert. Merchtem en nog vel< andere kampioenen zoals Van Den Abbeele FMer tens E. en Louis, Van Petf- ghem G Ost PCooreman. enz.

De Voorpost | 1979 | | pagina 28