m J€ Urn wbeSI.; t O.C.M.W. ZOEKT PLEEGGEZINNEI /todhuii min» OM DAT HANDVOL LEVEN.. SSSiMÉ Tv 2 - 23.2.1979 - De Voorpost U UL te redaktie is met verantwoordelijk voor de inhoud en heeft hel fecht de teksten in te korten. VLAAMS BLOK DE RODE SENATOREN Zo zag het KP-Partijblad DE RODE VAAN van 11 jailuari 1979 de verkiezing der provin ciale senatoren: In' Oost-Vlaanderen waren er acht kandidaten voor zes plaatsen. Eén van de verkozenen is de VU-er Maurits Coppieters die o.a. de steun kreeg van KP-provincieraadslid A. De Bruyne. Daarover verklaarde deze laatste ons het volgende: «De B.S.P. beschikte over vol doende stemmen voor haar kandidaat, zodat mijn stem daarvoor van geen enkel belang was. Als gevolg van CVP-ma- noeuvers en een PVV-dissiden- tie was de kandidatuur van M. Coppieters in gevaar en kon zijn verkiezing afhangen van één stem. Naar onze overtuiging,, hierin bijgetreden door de plaatselijke partijleiding, bestaat er geen twijfel over de demokratische instelling van Coppieters die tot de vooruit strevende vleugel van de VU behoort. Een moeilijkheid was dat de kandidatuur van Coppie ters voorkwam op een lijst waarop een PVV-er op de eerste plaats stond. Wij hebben dit opgelost door op naam te stemmen.» En dan hebben we ooit nog durven klagen over gebrek aan duidelijkheid in de politiek. B.C. EINDE VAN EEN POLITIE KE LOOPBAAN Bert Van Hoorick is ermee gestopt. Onze Ere-Volksver- tegenwoordiger nam ont slag in de Aalsterse ge meenteraad. Voor ons So cialisten geen komplete ver rassing. En toch. Irfderdaad geen komplete verrassing omdat Bert reeds voor de laatste gemeenteraadsver- kiezing-'de wens had uitge drukt ermee te stoppen. Het is op aandringen van zijn Partijbestuur dat onze vriend opnieuw kandidaat is geworden, louteren alleen, om de BSP waarvoor hij zo veel heeft gedaan nogmaals te helpeo. Trouwens iemand die wil nadenken zal meteen heb ben begrepen, dat de meest bekwame in de gemeente raad, weigerde Schepen te worden, niet de volle zes (6) jaar zou blijven. Bert weigerde een Schepen ambt niet alleen omdat zijn krachten waren afgenomen door zijn levenslange strijd voorde minstbedeelden van onze maatschappij. Hij had nog een meer verheven en edele reden hiertoe. De af lossing van de wacht te la ten gebeuren, nieuwe krachten, jongere mensen verantwoordelijkheid doen en laten dragen. Anderzijds voorde Socialis ten dan toch een verrassing misschien omdat zij met hart en ziel hoopten dat hun grote voorman zou blijven, omdat zoals sommigen het uitdrukken hij zeer moeilijk te vervangen is. Het is in derdaad juist, dat degene die de voetstappen van Bert wil drukken, een stuk van zichzelf moet afgeven, om te dienen. Het leven van Bert Van Hoorick is een ket ting geweest van strijd om de onrechtvaardige maat schappij waarin wij leven te verbeteren, te wijzigen. Wij herinneren ons nog zeer goed dat Bert bij stakingen van in de vroege ochtendu ren werkwillige werknemers vriendelijk benaderde om hen te overtuigen solidair te zijn met degenen die stre den voor een beter bestaan. Vervolgens dezelfde dag nog de stem van deze vech tende werknemers te laten horen in het Parlement. Ook in de Aalsterse ge meenteraad was hij de fi guur. Zowel in de oppositie als in de meerderheid. Zijn tussenkomsten getuigden steeds, van kennis en fee ling voor het behandelde onderwerp. Trouwens het is Bert Van Hoorick geweest die als Schepen van Cultuur in onze stad een nieuwe wind heeft laten waaien, waarbij het Aalsterse Cultu rele leven beter aan zijn trekken kwam. Van Hoorick is terug ge woon partijlid geworden, zoals er zovelen zijn. Noch tans zal hij bij vele socialis ten «Den Bert» blijven, van wie zij steeds beste raadge vingen konden meekrijgen. In andere politieke partijen moet men achter het ont slag van Bert Van Hoorick niets gaan zoeken. En aan dezen bij wie het ergens voorkomt dat Bert nooit in de BSP, ten volle werd aan vaard, omdat hij te rebel achtig was, geven wij de raad spoedig wat anders te 'denken. Het is precies Bert Van Hoorick die'het heeft waar gemaakt dat de toenmalige verscheurde Aalsterse So cialisten zich terug als een blok hebben gaan opstellen achter Bert Van Hoorick. Ten andere de eensgezind heid van de Socialisten om Bert als Vaandeldrager te behouden is daar het beste bewijs van. De Socialisten zullen steeds fier zijn een figuur als' Bert Van Hoorick in zijn rangen te tellen. Wij vrezen dat deze lofbe- tuigingen bij onze vriend Bert misschien wel kwaad bloed kan zetten. Bert houdt niet van lofbetuigin- gen, daarvoor is hij te nede rig en Volks gebleven. Toch is het een aangename plicht Bert Van Hoorick van harte te danken voor bewezen diensten niet alleen voor de BSP maar ook de bevolking en meer speciaal aan de Aalsterse bevolking. De politieke loopbaan van Bert nam een einde. Aan Bert wensen wij nog zeer vele jaren een goede ge zondheid en hem lang als vripnd te mogen ontmoe ten. Misschien vindt onze vriend nu de nodige tijd om zijn memoires te schrijven. Memoires van iemand die voor velen als voorbeeld kan dienen. Jan V«n der Veken Voorzitter BSP-Groot-Aalst GOED, MAAR... Met groot genoegen hebben we op deze bladzijde van het nummer van vorige week, twee moties gevonden die onmiddel lijk verband hielden met onze eigen bijdrage, waarin wij het hoog tijd vonden dat BSP en VU aan de openbare opinie hun mening zouden laten kennen over het sturen van Belgische para's naar Zaïre, maar ook over de bewapeningsuitgaven en an dere «toeren» van de overgangs regering met ontslag en zonder Parlementaire kontrole. De V.U.-jongeren - die dus nog flink wat voor liggen op hun «ouderen» - beklemtonen de hipokrizie in de motivering van de maatregel, wijzen op de rol van het grootkapitaal, eisen de terugtrekking en laken de hou ding van de VU-ministers die zwijgen. Dit is onbetwistbaar flinke taal. die men niet alleen aan jeugdige overmoed kan of mag toeschrijven. De BSP-Aalst protesteert ook, betreurt dat dit ook al bij de lopende zaken wordt gerekend, oordeelt dat het Parlement zich zou moeten kunnen uitspreken, en vraagt aan de socialistische frakties onder meer, dat ze een spoedige bijeenroeping van het Parlement in de hand zouden werken. Ook die taal mag er zijn. en we zullen nu niet beweren dat men in alles en altijd de perfektie mag eisen of nastreven, maar... de «gaten» die wij in beide moties zien zitten, zijn niet precies van de minste. De V.U.-jongeren zijn wellicht het scherpst, maar ze vergeten dat hun partij in feite haar ministers kontroleert en dus het sturen van troepen heeft aan vaard. omdat ze nog een voet aan de top wil hebben, omdat men nooit weet!.. De BSP-Aalst - waarvan we toch wat méér zouden mogen ver wachten - praat in feite doodeen voudig en zonder het minste gevaar Van Miert na. Maar... de BSP-ministers blijven intussen in de overgangsregering, en de BSP-top wil morgen met dezelf den hetzelfde herbeginnen. Die BSP-top heeft de gelegenheid gehad om de bijeenroeping van het Parlement in de hand te werken, maar hij heeft koudweg de kommunistische ouder domsdeken van de Kamer die zich op de grondwet steunt en het Parlement wil bijeenroepen, in de kou laten staan. Daarbij komt. dat er niet alleen de kwestie is van Zaïre waartegen Van Miert een protest heeft laten horen om de basis gerust te stellen, maar ook de kwestie van de miljarden aan de staalsektor en de bestellingen voor miljar den aan nieuwe wapens. Let wel. met deze kritiek willen wij de zaken niet voorstellen alsof de beide moties van nul of gener waarde zouden zijn. Zeker niet! We zullen zelfs niet aanvoeren dat men er aan de top zonder meer kan overheen stappen. Alle baten helpen, zegt men te Aalst. Maar zo deze moties wel een waarschuwing kunnen zijn in de zin dat er een grens is aan alle «toeren», dan blijft er toch het feit dat Zaïre de druppel is moeten zijn om de schaal der te slikken «lopende zaken» té doen overlopen! Er zal niet elke week of elke maand een para-uitstap zijn, en heeft men niet reeds in de pers kunnen lezen dat de fraktielei- ders der partijen buiten de KPB voorzien, dat het Parlement in elk geval in de eefcte week van april zal moeten'vergaderen?! Er is buiten de zogenaamde «open politiek» van Van Miert, en buiten de juridische zif- terijen, toch ook nog een kwestie van politieke moraliteit, niet? Ray De Smet DE BOER DIE STERFT Een drama doet zich voor in de Merestraat waar landbouwer Jean Van Lierde bedreigd wordt met uitzetting uit zijn onteigend bedrijf, in volle winter. Het is niet om aan te zien dat volhalfde koeien en kalveren omwille van een onteigening, naar het slachthuis moeten gevoerd worden. Het is boven dien het financieel einde van een landbouwer die alle hoop mat laten varen om zich opnieuw recht te trekken want de tijd is te ongunstig voor hen die nog moest hebben en nog risico willen nemen. De boeren zeggen: dat fcan niet en dat zal niet! Indien verder zou blijken dat de hoeve toch moet leeggemaakt worden, is er een afspraak onder de leden-landbouwers uit de bedrijfsgilde, om de veestapel per gedeelten in verschillende stallen op te nemen. Met deze boerensolidariteit in het voordeel van een ongelukki- gfe collega bewijst de bedrijfsgil de van de Boerenbond dat ze beging voor landbouwers in nood opbrengt daar waar deze elders voorde boeren ontbreekt. En dan verdwijnen in het niet volgende vragen: of het O.C.M. W. werkelijk niet kon wachten tot het winterweer over ging en de dieren op de weide konden gezet worden, of het O.C.M. W. gelijk heeft met haar eigen verrassing over het plotseling goed komen van het «dossier van het hospitaal» vlug te vergeten en met niet enige verrassing toe te laten aan de verouwereerde onteigende boer, of de kringen van het O.C.M.W. wel gelijk gehad hebben met Van Lierde zo lang, achter het hoekje, gerust te stellen dat het zo een vaart niet zou lopen. Want een boer verlaat niet graag zijn bedrijf en blijft er zolang op als hij enigszins kan. Wij zullen ervoor zorgen dat een mens niet ten ondergaat in ontmoediging die hem te gevoel loos wordt aangedaan. Julien Vinck Raadslid EEN LOOPJE MET DE -LOPENDE ZAKEN» De diskussies rond de vorming van een nieuwe Regering schijnen al wekenlang in een straatje zon der einde beland te zijn. In de afgelopen dagen is eveneens duidelijk geworden dat van het duo Claes-Nothomb, al evenmin veel zal kunnen verwacht worden. Zij werden door de Koning aange beld als mogelijke reddingsboei nadat de vorming van een nieuwe Regering duidelijk vastgelopen was. Het blijft vooralsnog een open vraag of zij het politiek aanzien van het land en van de partijlei ders, die met het hele beraad in een gevaarlijke storm zijn beland, zul len kunnen redden. Eén ding staat echter vast: de mo gelijkheden op een onmiddellijke regeringsvorming zijn verdwe nen, maar daarentegen zijn de zware sociaal ekonomische pro blemen waarmee het land af te re kenen heeft gebleven. Naarmate de tijd vordert, wordt het duidelijk dat de kontakten van de twee bemiddelaars zich tot hier toe uitsluitend beperkt hebben tot beleefdheidsgesprekken, die de nukkige onderhandelaars van voorbije weken zeker niet tot be tere gevoelens zullen kunnen brongen. Hoe eigenaardig dit bij de bevol king kan overkomen, bij hen die op 17 december door de uitdruk king van hun politieke wil hun kandidaat naar de Wetstraat heb ben gestuurd, wel nu, de Kamer leden en Senatoren moeten bij dit alles werkeloos blijven toezien, ondertussen beredderen Eerste Minister Vanden Boeynants en zijn ontslagnemende ministers de zogenaamde lopende zaken. Maar hoe ruim dit begrip wordt opgevat, werd tijdens de voorbije weken duidelijk. De ontslagne mende Regering werkte een mil jarden verslindend herstelplan uit, kocht voor een fortuin nieuwe wa pens, schreef een lening uit, die de Schatkist uit de geldnood moest helpen, en stuurde para's naai Zaïre. De parlementsleden krijgen dood eenvoudig de kans niet de Rege ring terzake om énige uitleg te vragen en hun kontrolerende taak uit te oefenen. Want inderdaad, de parlementsleden waren slechts even bijeen om de grondwettelijke eed af te leggen en werden ge woontegetrouw dadelijk naar huis gestuurd bij gebrek aan een voor zitter wiens aanduiding pas gere geld wordt wanneer bij de rege ringsvorming over portefeuilles en benoemingen wordt gepraat. Daarenboven kunnen Kamer en Senaat de Regering al evenmin ondervragen over dossiers waar over sommigen wel graag hun mantel zouden werpen zoals de misbruiken bij het BLOSO, de Posterijen en de teloorgang van de overheidsbedrijven zoals de Kem pen. Zolang het Parlement gehandicapt is zijn rol te vervullen, zelfs wan neer wegens politieke onwil lo pende zaken gerekt worden bij ge brek aan een Regering, gesproten uit een nieuw meerderheidsak koord, dan zouden Ministers en Partijleiders in de toekomst best zwijgen over de herwaardering van het Parlement, indien zij nog langer laten begaan. Het is voor iedereen zo klaar als een klontje dat de fraktieleiders van de uittredende meerdert* hun verantwoordelijkheid o vluchten door te weigeren het Pi lement bijeen te roepen en zich verschuilen achter de oprichti van een biezondere werkgroep Hierdoor ontzeggen zij ontege sprekelijk de oppozitie het rechti jns Regeringspolitiek onder de loep jje nemen, vooral wanneer deze po tiek heel wat verder gaat dan 1 'gg afhandelen van de lopende zakei |jer Net als de Regeringsonderhand U laars slaan ook de fraktievoorz -,v ters de uitspraak van de kiezers*^ de wind. Het is bedroevend te konstateri dat onze demokrat ie verse hror pielt tot holle verklaringen om bevolking zand in de ogen strooien wanneer het in hun kraa past. Willy VAN RENTERGHEH Volksvertegenwoordige Weer blij zijn als in 't land de zotskap aan de torens hangt en als in stoeten lange wagens door bevlagde straten rijden. Op elke wagen staat van ieéer mens een stukje van zijn hart» en 't zij vroed of zot, wat hoop of kracht, een samenspel: een beeld, wat niet door woorden kan ge zegd. Gij zult de maskers zien: een poppenspel. (Ook als de mens volwassen is weet hij nog af en toe een kind te zijn, gelooft hij nog dat 't anders kan en dat er sprookjes zijn waarin men nog zo graag ge looft). En zingen dan, muziek en dans, plezante groep. en af en toe eens iemand met een pint te veel. 't Mag best, dat allemaal: een mens houdt het nooit vol als altijd maar de boog ge spannen staat en als hij niet d'eentonigheid van elke dag, van tijd tot tijd vergeten mag, verliezen kan. Weer blij te zijn op karnaval, het masker op, misschien, maar niet om d'and'ren pijn te doen. Want wat niet durft gezegd met ons gewoon gezicht is toch de waarheid niet. of zijn we dan te laf er voor? En laat het dan bij 't éne glas feveel... maar maak er, als verstandig mens geen tien of twintig van. Ge weet het wel, 't wordt narig heid voor u, en voor een ander ook wellicht. En 't is op Karnaval of op de dag nadien geen fijn gezicht in 't hospitaal of op 't «polies»-bureel, als door een onvoorzichtigheid of door een woord teveel, te hard gezegd, een ongeluk gebeurt, een kwade slag, of als het spel geen spel meer bleef. Weer blij te zijn om dat handvol leven, dat net als de seizoenen, rustig is of krachtig-wild, dat in de winter al gespannen staat waar 't eerste straaltje zon, of danst als vlinders in de wei bij hoge zomer, in de grote oogst. Weer blij te zijn: te leven mo gen, elke dag, een hart vol zorg, maar met geloof dat alles beter wordt, dat alles nog zo kwaad niet is. Weer blij te zijn om 't masker dat van tijd tot tijd eens valt! om dan een mens te zien waarin de goedheid boven komt, een hart dat mede-lijdt, een hand die ons weer toege stoken wordt, de glimlach van een kind doorheen een oud gezicht. Weer blij te zijn als maskers worden afgelegd, als men weer kwetsbaar wordt en klein en grote woorden worden weg gewaaid. Wanneer men ziet dat ook de grote man, wel even klein kan zijn als wij. Als iedereen dan luidop denken n udei izicf tiek gaat: «de wereld is niet af, ook ik, ben verre van volmaa en schoon». Gij kent de mens, mijn God, ook al zet hij al te vaak - het masker op om niet te lati zien als hij iets minder moois doen of als hij aan een buur of eeT familielid een slag dan plaatst, te laag.il I «Wie is het die u sloeg?» IW I Een onbekende was 't, gemaskerd, en gemeen... j We weten ook dat Karnaval nm,et duurt. mgy dat straks het vasten is twii en dat men as dan strooit I wat stof op stof. I dit En dat de boete dan en 't haiLi gevecht 1— met 't eigen lijf, een zwaar kr wei belooft. Maar vóór de vastentijd begi voor één keer nog wat blij zijn, wat zot, o God, het is ons toch gegum J. Moyersooi 17 februari 19; list. hbes •pwc Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten, Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. OVER DE SPORTWIJKRADEN Het verheugt ons dat de laatste tijd in de Voorpost zeer veel aandacht wordt besteed aan de Wijksportraden. Vooral het laatste artikel van uw medewerker de heer Muy- laert, nl. een interview met Bloso-konsulente Miek Ceur- velt verdient in dit opzicht waardering. Toch moeten wij vaststellen dat het Sportkomitee opnieuw in een verkeerd„daglicht komt te Staan. Vooral de kolom «Moei lijke bevalling voor de Wijksport raden» is op zijn minst een loopje nemen met de waarheid. Het is inderdaad korrekt dat het initiatief tot de oprichting van de wijksportraden genomen werd door het Sportkomitee. Ver melden dat wij nadien de zaak in de Doofpot staken wegens allerlei moeilijkheden strookt helemaal niet met de werkelijk heid en van Stranden is nog minder sprake. Ter informatie voor de lezers van de Voorpost zijn wij zo vrij U hier de werkelijke gang van zaken te verklaren. Begin 1978 beslisten wij in het uitvoerend bestuur van het Sportkomitee Wijksportraden op te richten, en dit oorspronke lijk alleen in de deelgemeenten om ondermeer een beter kon- takt te hebben met de daar ge vestigde sportverenigingen en ook omdat bepaalde deelge meenten niet vertegenwoor digd waren in het uitvoerend bestuur. Het waren o.a. Willy Coen, Erik Coppens, Ronald Buyl (onder voorzitters uitvderend bestuur) die respektievelijk de momen teel goed funktionerende wijk sportraden Moorsel, Baarde- gem, Herdersem en Gijzegem oprichtten, terwijl Herwig De Bruyn en Gilbert Ghijsels de wijksportraden van Hofstade en Terjoden startten. Deze laatsten zijn lid van het uitvoe rend bestuur Toen in de loop van het jaar ook een begin gemaakt werd met de oprichting van de aalsterse wijksportraden stond het uit voerend bestuur voor een tijds- en mankrachtprobleem De meeste leden zijn immers ook lid van een sportvereniging (de overgrote meerderheid zelfs voorzitter). Dit en de vergade ringen van het sportkomitee en de diverse sportkomiteewerk- g roepen (interscholenwedstrij- den, sportweek, sportbeurs, sportlaureaat, wijksportraden- koördinatie, verdeling van een belachelijk laag subsidiërings bedrag onder meer aan 200 klubs) bleek een te zware tijds- belasting te zullen worden voor mensen die AL hun vrije uren aan de sport opofferen (uiter aard Onbetaald en zonder uit zicht op een vaste job). Ander zijds wensten wij zo snel moge lijk tot een goed funktioneren van de wijksportraden te ko men. De helpende hand kwam van de Sportdienst van de Stad die zich in de persoon van R. Buyl spontaan meldde. Het uitvoerend bestuur dele geerde dan de oprichting van de wijksportraden en hield via talrijke vergaderingen met de voorzitters en kandidaatvoor zitters van de wijksportraden enerzijds en de sportdienst an derzijds kontakt om de evolutie te koördineren. In dit verband wensen wij dan ook de sportdienst en momen teel zeker A. Van Hove en W. Blondeel, die nu tijdens de le gerdienst van Buyl, zijn gel starte taak voortzetten te dar] ken, waarbij wij zeker de lede van de diverse wijksportrade niet wensen te vergeten Wij rekenen erop in de toe komst op dezelfde konstruÖ tieve wijze te kunnen voortwer ken om samen de waarderir voor de sport in Aalst te hel men, die ze verdient!! Tot daar onze rechtzetting. Wij weten niet waar Ceurvelt i uw medewerker hun informati verzamelden, maar wij zijn van overtuigd dat U uw lezeri deze rechtzetting niet zult or houden. Emiel Tavernii Voorzitter Sportkomitc Aalst (in naam van de van het uitvoerend bestuuf Parklaan, 189- 9300 Aals 053-774S ktii Zoals wij reeds enkele tijd geleden in dit weekblad schreven beschikt het O.C.M.W. van Aalst over 2 opvangcentra, waar kinderen geplaatst worden, die onder haar hoede staan. Het eerste centrum, gelegen te Gijzegem, wordt beheerd door 2 nonnen, en het tweede centrum, gelegen te Lebbeke wordt geleid door 2 broeders. In het eerste worden de meisjes ge plaatst, in het tweede de jongens. Door het feit dat het OCMW echter een openbaar organisme is, die een pluralistisch ingesteldheid moet hebben zoekt de Raad van het OCMW reeds geruime tijd naar een wisseloplos sing. Hierdoor zou de humanistische levensvisie ook tot zijn recht kunnen komen. Onderlussen had het Centrum reeds een eerste oplossing, passend in deze nieuwe lijn, gevonden. Twee gezusters werden immers bereid gevon den drie kinderen op te voeden. Sinds kort wordt nu echter ook een oproep gedaan voor pleeggezinnen in en rond het Aalsterse, die bereid zijn mits betaling voor tijdelijke of blijvende opvang van minderja rigen te zorgen. Terzelfdertijd zoekt men ook onthaalgezinnen voor de week ends en de vakantieperioden. Het blijkt nog te vroeg te zijn om reeds een algemeen beeld te hebben van het gevolg dat aan deze oproep gegeven wordt, maar toch boden een aantal gezinnen zich reeds van bij de start aan om mee te werken. Belangrijk om hierbij te vermel den is het feit dat de kinderen, die geplaatst zijn ten laste van het OCMW van Aalst, op dit ogenblik zeer goed bijgestaan worden. Het volstaat misschien met aan te stippen dat deze kinderen vb. met Nieuwjaar en met St. Maarten extra-verwend worden. Gedurende de vakan tieperiode wordt gezorgd voor een verblijf aan zee of in de Ar dennen. Indien men zich wenst kandi daat te stellen als pleeggezin of onthaalgezin kan men stee< kontakt opnemen met de 5 ciale Dienst van het OCM Gasthuisstraat 40 te Aalst, c elke werkdag van de we< open is van 9 tot 12 uur. 053-21.23.93 binnenpost of 21.23.92 binnenpost 198. VEH" De brief lag allang op de schouw. Typisch voor een januari maand die bedrukte witte brief met kleine lettertjes, die je meldt dat je tot die of die lichting dienstplichtigen behoort en tot uiterlijk 31 januari uitstel kan vragen. Hij zat nu in zijn derde jaar Germaanse. Voor 't eerst was hij op kot. Zondag avond oprijden, vrijdag, wanneer de prof om kwart voor zes zijn les voortijdig stopt, haastig de trein op, naar Aalst Die vertrouwde militiebrief eiste van hem om te beginnen een getuigschrift van de universiteitsrektor dat hij wel dege lijk als student ingeschreven was De twee wekelijkse na middagen voor die verrichting bestemd zijn al verstreken, wanneer hij aanklopt bij de pedel van zijn fakulteit die hier mee belast is. Een week wachten dus. Daarmee gewapend gaat hij op zaterdagvoormiddag naar de dienst militie in Aalst. Helaas! Enkel op weekdagen, in de voormiddag, kan hij zijn handtekening komen zetten. Dat betekent de onmo gelijkheid voor hem. Het is nu de laatste week en hij kan maandagvoormiddag niet thuisblijven, een onmogelijk te brossen les en op dinsdag of woensdag speciaal daarvoor afkomen kan hij ook al niet. Of cr geen twee dagen uitstel mogelijk zijn? «Njet» ant woordt men sec op de militiedienst, de maand heeft lang genoeg geduurd... De enige mogelijkheid die hem nog rest is een telefoontje naar huis met de vraag in zijn plaats zijn handtekening te plaatsen.. Illegaal handelen om legaal in orde te zijn! N.v.d.r. in vele gemeenten is ten behoe»c van kotstudenten een aparte regeling voorzien: de vrijdagavond, of een za terdagvoormiddag bv Kan dit volgend jaar ook niet in Aalst?

De Voorpost | 1979 | | pagina 2