.ANDBOUWER MOET VAN HOEVE WEG HERMAN SLAGMULDER REGISSEERT ZANGFEEST nterprovinciaal Ponyverbond Jieeft een Miss Pony 1979 fINDT MEN OPLOSSING TOT NA DE WINTER QOl/t De Voorpost - 23.2.1979 - 5 imen met een brief van gerechtsdeurwaarder Marijns uit Gent, is t schrik als de bliksem ingeslagen in het landbouwersbedrijf vn tan Van Lierde. Zonder veel omhaal stond in een aangetekend hrijven, gedateerd 25 januari 1979, te lezen: «Betreft onteigening J erestraat 92 Aalst. Met deze wil ik U verwittigen dat de uitzetting pr 1 plaats hebben begin februari, er wordt geen verder uitstel meer lels rleend.» iar kon Jean Van Lierde het dan mee stellen. Een probleem zo 1 oot als zijn 16 ha groot landbouwbedrijf. In de stallen 50 dieren, a aarvan hij ook nog niet wist wat daar moest mee gebeuren. Want in nd< ril star «Van Kerckhoven en Gilson» in opdracht van het OCMW et de bouw van het nieuw ziekenhuis te Aalst en in dit «gebied van e lenbaar nut» aan de Siesegemlaan liggen de 16 hectaren, woonhuis la i landbouwbedrijf inbegrepen, die de broodwinning uitmaken van JhS da* het OCMW wijst men erop dat 10e' heer Van Lierde al jarenlang ist dat hij zijn bedrijf zou moeten 10®| rlaten. In april vorig jaar was het er*9 leigeningskomitee trouwens ~da,g ter plaatse geweest. De vre- rechter keurde de provisionele ir m iarde van heel het bedrijf goed. lier n bedrag werd dus voorlopig 3 s' stgesteld en bij de Konsignatie- uwe s te Dendermonde gestort (no- rsz mber 1978). De onteigening )UW< ad dus onmiddellijk van kracht, «wel een definitiefe uitspraak is op 6 maart zal vallen. Maar jed, de onteigening was een feit, aangezien het om een werk van openbaar nut gaat, kon men van vandaag op morgen tot uitdrijving overgaan. Want in de wet wordt geen termijn vastgelegd om de onteigende te verwittigen. Jean Van Lierde is zowat overal op zoek geweest naar een bedrijf dat hij zou kunnen kopen om er zijn boerderij in onder te brengen. Totnogtoe lukte dat niet. Sinds hij van de uitdrijving op de hoogte was heeft hij dus stappen onder nomen om deze uitdrijving voor alsnog tegen te gaan. Men ver wees hem naar de schepenen, naar de vrederechter, de Sociale Dit is de familie die zo mac ontruimd worden. (EDV) - op straat gezel wordt Op de achtergroifd de boerderij en de woning die moeten Dienst, het OCMW. Maar nergens kon hulp worden geboden. Volks vertegenwoordiger Willems trok zich toen zijn lot aan. Want het probleem is, dat het volop winter is, en dat Jean Van Lierde, indien hij nu zijn bedrijf moet verlaten met zijn gezin op straat staat. Onder zijn veestapel zitten nog te gekende Aalstenaar Herman Slagmulder is de nieuwe re- asseur van het Zangfeest, dat voor de 42e keer wordt inge- jcht door het Algemeen Nederlands Zangverbond op 29 april B79 in het Antwerps Sportpaleis. jerman Slagmulder, die reeds maal de Ijzerbedevaart re- «""jisseerde, werd al een tweetal wren teru9 door voorzitter van ^■et A.N.Z., Valeer Portier aan- Bzocht om de regie te voeren i aflossing van Remi Van uyn Maar pas nu kon de re- isseur deze nieuwe opdracht finvaarden. erman Slagmulder wil in zijn igie meer gebruik maken van chnische middelen (play- ack...), omdat «life» werken et mikro's moeilijk is in een ergelijke enorme ruimte. Men eeft immers telkens af te re- ,r m men met de weergalm. et kunstzinnige, de kleinkunst leienfeeft hij behouden. Maar het le v abaret-lied zal er dit jaar niet of h j zijn. Je kan dit niet elk jaar engen Ook het strikte isterlied-genre werd ge- rd. Zeker niet omdat Jules e Corte niet een top-artiest in jn genre zou zijn, maar een- audig omdat zijn liederen niet eschikt zijn voor een massa- ubliek. Zo worden ook tafere- waarbij bijvoorbeeld Toets hielemans wordt uitgefloten, elc deze uitgave van het zang- 'or 1 lest vermeden. Het pro- amma zal beter in de gepaste mlijsting zitten. d0< leer aandacht wordt ook aan 13 lassazang gegeven De zaal 3lf krijgt een 20-tal liederen ard lee te zingen. Ook zal het ko- a' lisch element in de regie niet 'h^Jitbreken, maar daarover wou regisseur nog niets kwijt. me en feit is evenwel, dat het pro- „Y amma een vlotte afwerking li kennen, zonder dode mo- bij zijn. vérre van hier het pro gramma uiteen te zetten, kun nen we misschien toch nog vermelden dat ook een optre- o bi Herman Slagmulder, regisseur van het Zangfeest. om het volk langs het lied de kans te geven zich uit te druk ken en uit te leven als volk dat tegen bepaalde onderdrukkin gen moest optomen. De na druk wordt ook nu weer gelegd op de rol die het lied speelde in de ontvoogdingsstrijd van een volk. Met dit zangfeest wil men weer naar de bron: «samen komen zingen». Een sterke Aalsterse mede werking is verder ook te be speuren in de deelname van de groep Alkuone uit Aalst, de de- klamatie van Kris Yserbijt, die .ook een vaste waarde gewor den is in Vlaanderen, terwijl de teksten door Jan D'Haese wor den geschreven. Ter vervollediging weze hier ook gezegd dat men op dit zangfeest Jef Van Hoof en Ar- mand Preud'homme wil huldi gen. Aandacht wordt dit jaar ook ge geven aan het kind. Naast een vierhonderdtal choristen, zul len ook nog een tweehonderd kinderen op het podium staan. Met de regie van dit zangfeest zal Herman Slagmulder dus wel de handen vol hebben. We mogen wel zeggen dat de regie in goeie handen zal zitten. W.L. menten die dan door de zaal eventueel op een verkeerde manier zouden worden opge vuld. Miel Cools is stilaan een tradi tie geworden die men wil ver stevigen Ook dit jaar zal hij er- den is ingelast van de Schot Alex Campbell, die o.a. een vertaald Vlaams lied zal zin gen. Het motto van dit zangfeest is: «Vlaanderen zingt». Het zangfeest is indertijd ontstaan zaterdag 17 februari organizeerde het Interprovinciaal Po- [verbond voor de eerste maal te Aalst een Miss Ponyverkie- ig. Vier meisjes tussen veertien en zeventien jaar stelden ch kandidaat, de prijzen waren fantastisch, de sfeer uniek. insta Van der Smissen, Sa na De Cort, Martine Goed en Katrien Van Eetvelde, iektievelijk uit Groot Bij arden, Erembodegem, As- r en Gijzegem, vier fleurige irdenmeisjes met een bij- lere devotie tot viervoetige hikende graseters in zak- maat. Dat zijn de kandida- de jury echter mocht ook tien worden, die bestond melijk uit de bijna voltallige nsenkamer, er waren er toch Prins Marcel, Robert, Ka- Jean-Paul en prins Johnny kwismaster en entertainer, n denderendorkest de «Gen- j srs». en of dat nog niet luid M noeg was, kwa'm daar disko- m r Live ook nog bij. Dus Mu- m ikgenoegindeSt. Annazaal. M (verkiezingen zelfverliepen S nelijk vlot, hoewel de prakti- J§S he proef wat aan de flauwe W ut was. In het praktisch ge- elte stelde men natuurlijk igen over paardentoestan- ri. Over paardevoedsel. on thoud (smering enzo), kam- enen, paardenmaten en gewichten, kampioenschap pen enzomeer. Niet zo'n moei lijke opgave, als men weet dat vanuit het paardenpubliek he vig met de vinger in de lucht geschreven werd en met grote mondgebaren aan mimiek ge daan werd. Maar ja, zo bleven de kansen gelijk (men verloor uit het oog dat andere kandida ten ook naar de zaal keken!). De praktische proef was zoals gezegd minder, het betrof een soort dansmaraton met uitslui ting, een partner bij de kandida ten en een appeltje tussen het voorhoofd (om afstand te be waren misschien), en de appel die het langst blijft hangen, heeft gewonnen (de aanhan gende kandidaat altans). Het uiteindelijk eindklassement le verde een glorieuze overwin ning op voor Sabina, in juiste rangorde gevolgd door Katrien, Martine en Christa. Tijdens de verkiezingen en het bal draafde men druk heen en weer met prijzen, die verbon den waren aan een ter gele genheid ingerichte tombola. De hoofdprijzen voor de kandida ten waren echt puik, nl. een af wasmachine, een koelkast, een platendraaier en een draagbare radio. Nog een tip: De voorzitter van de jury was niemand minder dans ons aller paardeliefhebber Louis D'hae- seleer. Wim Verbeiren Louis Paul Boon wordt zaterdag 10 maan op het «buitenverblijf» Ter Linden door het Aalsters Stads bestuur ontvangen. Een paar dagen nadien, op zijn verjaardag (15/3/79), wordt het boek «De Kapelle- kensbaan/Zomer te Ter-Muren», verschenen bij Ar beiderspers in één band, aan de Nederlandse en Vlaamse joernalisten voorgesteld. Wellicht zal deze persvoorstelling aan de Kapellekensbaan in aanwe zigheid van de auteur plaats grijpen. Vorig weekend werden minder diefstallen in deze streek gepleegd. De ijzige temperatuur zou er voor een stuk tussen zitten. Men zegt wel dat inbrekers alles wat niet te zwaar of te heet is meenemen, maar nu mag het buiten ook al niet te koud zijn. De marktkramers hebben aan het kollege van burge meester en schepenen gevraagd om het sluitingsuur van de zaterdagse markt te verleggen. De meeste bezoekers zouden slechts rond 9u30 komen opda gen. Vandaar dat men het sluitingsuur op 13 uur wil brengen. Natuurlijk moeten de marktplaatsen tijdig ontruimd worden en opgekuist. Of men nog steeds rond 14 uur de Nieuwstraat en Keizerlijk Plein kan openstellen voor het verkeer is een andere vraag. Niet alleen richt het kollege van burgemeester en schepenen geen veertiendaagse perskonferenties meer in, maar nu beginnen de schepenen ook al de adviesraden te verbieden om kontakten met de pers te onderhouden. Eerst werd een persbijeenkomst georganiseerd door de Stedelijke Kommissie van Advies van de Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel verbonden, nu ook mag het Feestkomitee de krantenjongens niet meer uitnodigen. We stellen ons de vraag of de burgemeester en zijn schepenen misschien bang zijn voor een konfrontatie. De nieuwskraan wordt dichtgedraaid in een demokra- tisch land, we zouden te negatief zijn ingesteld. Of moeten we naar andere redenen gaan zoeken. Wan neer adviesraden een perskonferentie geven, worden sommige schepenen in feite niet in het zonnetje gezet. De verkeerslichten aan het kruispunt Alfred Nichels- straat-Burchtstraat zijn er wellicht de oorzaak van dat op de piekuren het verkeer in een knoop ligt. Maan dagmorgen stonden de auto's terug tot aan de Haring te wachten. Eén politieman regelde vroeger het ver keer en alles verliep vlot. Het wordt hoogtijd om een ernstige studie te maken van de verkeersproblema tiek aan de Zeebergbrug en omgeving. Aan het O.L. Vrouwziekenhuis blijft het voor de voet ganger gevaarlijk om over te steken. We schreven het reeds, er komt een middenberm met vluchtheuvel. Het verkeer zal de Leopoldlaan niet meer kunnen dwarsen, maar zal tot aan de Binnnestraat moeten rijden waar verkeerslichten zullen worden geplaatst. Volksvertegenwoordiger Galle had een voetgangers tunnel gevraagd maar dit lijkt een te dure oplossing. Nog in 1979. Een viertal krotwoningen worden in de O.L.Vrouwstraat opgeruimd. In één van die huisjes vond men in de kelder twee bommen vermoedelijk afkomstig van de laatste wereldoorlog. De ontmij ningsdienst kwam de gevaarlijke springtuigen on schadelijk maken. Haast en spoed zijn zelden goed. Een 22 jarige uit Moorsel stal op een avond de auto van Jozef De jonge kalveren, en de koeien zijn «volkalfd». Bij verkoop eist de nieuwe wetgeving dat eerst een bloedproef wordt genomen. Op de uitslag hiervan moet men dan ook weeral een paar weken wachten. Een feit is alleszins, dat Jean Van Lierde zijn dieren onder de prijs zou moeten verkopen. Zijn vraag was dan ook om nog uitstel te krijgen tot mei, om vóór die tijd zijn melkkoeien te kunnen verkopen en kalveren vet te mes ten. Raadslid Willems interpel leerde over dit probleem ook in de gemeenteraadszitting van 14 fe bruari. In de geheime zitting vroeg hij een soepele behandeling van dit probleem. Hij stelde voor dat de aannemer het landbouwbedrijf ongemoeid liet. Landbouwer Van Lierde zou akkoord zijn het oude gebouw rechtover zijn wo ning te betrekken, terwijl de aan nemer reeds over zijn woning zou kunnen beschikken. De bur gemeester kon zich met deze «minnelijke schikking» akkoord verklaren, temeer daar de heer Willems stelde dat door «geloof waardige personen» aan Jean Van Lierde de belofte was gedaan dat hij daar nog jaren ongemoeid kon blijven voortboeren. De voorzitter van het OCMW verzekerde hem zelfs dat hij nog een 3-tal jaren kan blijven wonen. Anderzijds wijst men er in het OCMW op, dat de heer Van Lierde nu al ruim genoeg de tijd heeft gehad om een ander bedrijf te zoeken. Een interessante aan bieding in Hillegem werd hem ge daan, maar afgewezen. Jean Van Lierde zelf: «De grootste moeilijkheid is dat het winter is, en dat ik met mijn vee niet weg kan. Van de ene kant verzekert men mij dat ik mag blij ven, en plots moet ik eruit. Men had toch wat langer op voorhand kunnen verwittigen. Akkoord, ik was allang op de hoogte van de onteigening. En ik zal ook weg gaan. Maar dit is toch een bijzon der slecht ogenblik. Bovendien ben ik nog altijd niet vergoed, maar wat meer is: het bedrag van die vergoeding is maar een aal moes. Daarmee kan ik onmogelijk een gelijkaardig bedrijf kopen. Langs een kennis, een boer die uitgeweken-is, kon ik een boerde rij kopen in Noord-Frankrijk. Maar een paar dagen geleden kreeg ik bericht dat de verkoop niet doorging. Ook hier in Belgie is het moeilijk om iets te vinden. Een boerderij verhuizen is heel wat komplekser dan gewoon van woning veranderen. En dan duurt het nog jaren vooraleer men de nieuwe grond gewend is. Er is verder ook nog het feit dat ik weg moet, terwijl men nog niet eens weet wat men met mijn boerderij gaat doen. Ik hoorde dat mijn huis als bureel zal ingericht worden. Een ander gerucht was dat van de oude hoeve steengruis moest ge maakt worden om de weg te effe nen. In het OCMW stelde men zich ook niet al te vriendelijk voor; alles moet plat, of aannemer wil niet beginnen, zei men cfaar. Dan stond de boerderij in de weg om een elektrische kabel te leggen (Stel U voor!). Dan konden de machines er niet door...» Jean Van Lierde toonde ons een plaats, vanaf de Siesegemlaan, waarlangs men gemakkelijk de bouwwerf kon bereiken. «Want als men hier vóór mijn huis met de machines niet door kan, kan men ook niet door aan het begin van de Mere- straat (Gentsesteenweg), dat is toch wel duidelijk. We zien echt niet goed in, waarom ik nu opeens mijn boerderij moet verlaten, ter wijl de grondwerken pas in april zullen beginnen...» Mevrouw Van Lierde raakte op gewonden over de toestand: «In dien men ons zó blijft pesten, ko men we nog in dat hospitaal te recht...» Jean Van Lierde verder: «De bur gemeester is zich hier deze middag nog op de hoogte komen stellen van de toestand. Hij liet zich wel grondig inlichten. Mevrouw Van Lierde legde er eveneens de nadruk op helemaal niet tegen het ziekenhuis gekant te zijn. «We vragen alleen maar een menselijke oplossing. Maar nu in eens dwingt men ons als het ware op de vlucht naar Egypte» Jean Van Lierde: «Indien men ons een aa eefardbaar aanbod had ge daan, waren we allang weg ge weest». Het ziet er evenwel naar uit dat men vooralsnog tot een vergelijk zal komen. Dinsdag werd hierover beslist WILFRIED LISSENS Doncker uit de Rozendreef. Hij had amper een eindje gereden of de wagen slipte en kwam tegen de gevel van Roger De Ridder uit dezelfde straat terecht. Hij pakte wel zijn biezen maar de rijkswacht was vlugger dan hij. Hij werd naar de onderzoeksrechter te Den dermonde overgebracht. Als antwoord op de interpellatie van Raymond Uyt- tersprot deelde schepen Marcel De Bisschop mee dat de A tribune steeds voor de burgemeester bestemd zijn. Maar niet voor de persoon van de burgemeester maar voor het ambt van de burgemees ter. Deze nodigt de hoogwaardigheidsbekleders en personaliteiten uit. Tijdens de geheime zitting van de gemeenteraad wou raadslid Uyttersprot ook nog weten welke bevoegd heid het Feeskomitee heeft. Daaruit blijkt dat het Feestkomitee een adviesorgaan is met geen enkele rechtsgeldigheid. Het is nog steeds het kollege van burgemeester en schepenen die uiteindelijk de voor stellen goedkeurt. Ter vervanging van Remy Buys werd Albert Cornand als ondervoorzitter voor de PW fraktie aangeduid. Ondertussen heeft Gustaaf Lambrecht ontslag geno men uit het Feestkomitee, Alfred De Neef volgt hem op. Lambert Van de Sijpe sprak tijdens de gemeenteraad van Koeken-Aalst. Een vrij onbekende uitdrukking. Volgens Van de Sijpe zouden de mensen uit de omstreken steeds koeken hebben gekocht op de markt om mee te nemen naar huis. Vandaar de naam Koeken-Aalst, een mooie naam niet? Zaterdagnamiddag op de Houtmarkt. Twee auto's staan op minder dan vijf meter van de straathoek. De politie verbaliseert ondanks het feit dat hun eigen wagen in tweede fille, dus eveneens in overtreding staat. Hei verkeer werd duidelijk belemmerd. Onze vraag is: «Kan de Aalsterse politie niet een beetje water in de wijn doen, vooral nu er echte parkeerpro blemen rijzen. Ook de Houtmarkt is door de foor volzet. Waar moet men nog een plaatsje vinden voor zijn wagen? Is het dan verantwoord om iemand te beboeten omdat hij juist staat geparkeerd, maar niet volgens de regels van de kunst. De politie zou zich beter eens ernstig bezig houden met de jeugdige fietsers tijdens de piekuren op een reglementaire, manier te leren fietsen. Een preventief optreden is toch altijd beter. Stadssekretaris Chris Willems nam ontslag als voor zitter van de Vriendenkring van het Stadspersoneel. Tijdens een huldiging op 20 februari werd hij als erevoorzitter benoemd. Zondagmorgen is feestkomiteevoorzitter Frans Wau- ters te gast bij de BRT. In het programma Kramiek kan men Frans Wauters tussen 8 en 10 uur beluiste ren. Prins Enrico schenkt op het Bal van de Catharinisten een beeld ter waarde van 24.500 fr. De opbrengst van de tombola komt ten goede aan de kinderen van de slachtoffers van de ramp te Los Alfaquez. Dinsdag ging prins Enrico met bloemenfee Margot samen naar het Gentse A.Z. Zij bezochten er een vlaggezwaaier van Alkuone die er al lange tijd is gehospitaliseerd. R Van de Plas

De Voorpost | 1979 | | pagina 5