10 - 2.3.1979 - De Voorpost De Gaê Lowies namen Marcel De 19' geklasseerd. (EDV) De Gaê Lowies namen Marcel De Bisschop als voorbeeld. Ze wer 19' geklasseerd. (EDV) Commission de la Merd, ra ra ra wie is het, wij mogen het niet De Schramoeillekrabbers gaven heel wat pikkels en ajontjes weg en kregen een zesde plaats. (EDV) De heksen van de Suskewieten. Maar niet alleen werken met papier, ook nylon kan een mooi effekt mal (EDV) De Zwierige Zoipers werden de voorlaatste (25) maar hadden daarom niet minder plezier. (SJ) «ver menier Lowie, vanwege de Oiljsterse fritmarsjangs die hem bombardeiren tot ieredeiken van frit- en andere kotjes Toen draafden de paarden de markt op die de met bloemen versierde kar trokken waarop prins Enrico had plaats genomen. Deze stapte uit en wachtte hoffelijk op de komst van de bloemenfee Margot die eveneens in een kar vol kleurige bloemen werd voorgereden Intussen kwamen ook de prachtige Gilles met hun eigen marsmuziek en met hun rinkelende belletjes de markt opgedanst, Staaf Stobbeleir twee keer voorop, eerst zijn reuze- grote pop, en daarna hijzelf. Terwijl de Gilles hun show gaven en kwis tig met appelsienen gooiden het stak echt niet op een kilo werd Staaf Stobbeleir eveneens door Frans Wauters verwtekomd In de stoet stapte ook de nieuwe «Kandidaat Transformateur» mee. Volgens hem is «amoer 'ne flirt mè miss Spaak». Misschien raakt een regeringsvorming nu toch uit het slop. De Matotten werden dankzij de weight control de 9de. (EDV) Komeini was natuurlijk ook naar Aalst afgezakt, en de «Plekkers» waren er ook weer bij, en wel als «zwaantjes van het feestkomitee». De «Plekkers» zijn in de karnaval- stoet al gekende feestnummers. De Balloeters hadden het over het jaar van het kind, en waren daar mee niet de enigen, 't Voil Emme- ken nam ons mee op ontdekkings tocht, terwijl Jeugdcentrum Zon- nestraat met hun Harmonieken de harmonieuze toer opgingen. Humoresk en zeer geapprecieerd waren de Plekplaasters met hun Wielertoerisme Sifar»Kolder van de hoogste plank. De wielergroep die tot dan voor het merk «Cen suur» had gereden, gooide de fiet sen neer, trok, vóór het feestcomi- tee kon ingrijpen, de truien uit, en De Kamillekes kaapten buiten wedstrijd toch een slordige 80.000 fr. weg Mooie wagen akkoord! (SJ) De Destereers kregen de derde plaats toebedeeld. VDB moest dus de duimen leggen voor Tindemans... (SJ) De mannen van de Slasj hadden het terug gevonden? Alle puttekes werden in bultekes omgetoverd. (WV) De Perrewettenmoakers (7' zonder praalwagen) maar toch, ondanks de gekraakte stadskas, met gevulde kas naar huis (SJ) De Sjiepeerekes als fietsende klowns. (EDV) De Kornissesloipers haalden dezelfde plaats als de Gentlemens. Met hun 12de plaats bi-biften ze lustig karnaval rond. (SJ) verklappen. (SJ) Noiger dan vorig jaar? In elk geval noig goed. (5) (SJ) Prins Enrico besteeg vervolgens de tribune, en opverhandigde de bur gemeester, op een opgeplooide vuilniszak, een gordel met twee re volvers eraan, en een blauwe sherrif-hoed, zijn uitrusting voor een volgende gebeurlijke jacht op lichtreclames in de Korte Zout- straat. De burgemeester kon in elk geval goed lachen met deze aktuele grap van Enrico die hiermee nog maals bewees de Aalsterse humor al goed onder de knie te hebben De Fidele Kölner gooiden kwistig snoep en Keuls water (in plastic verpakking!) naar de toeschou wers, die daar wild op afvlogen. Als eerste fanfare blies Sint Cecilia uit Meldert haar vrolijke muziek over de ijskoude markt. Er zouden nog veel fanfares volgen, samen met hun majorettenkorpsen met ril lende blote beentjes, een verkapte vorm van kindermishandeling dus.

De Voorpost | 1979 | | pagina 10