Dè Voorpost - 2.3.1979 - 11 het «Oiljsters niet Proefbuismoe- derhuis terechtkomen». Na de fan fare (en majoretten) van de Vrien- denbond uit Berlare, staken de Tra- kodarissen de spot met de «bomme van de Lange Schoene straat», waarmee voor elke Aalste- naar duidelijk de lek in de Zout- met miss karnaval 1979 rond- I. in de krisiswagen van de ist vermakelijkheden. De jlmiljaren gingen de punk-toer net hun YMCA-Graece. ko» werd intussen, aktueel, olderd door de die vin dat de sex wat meer aan bod idderoeigen met hun prachtige punthoeden hadden een mooi danspasje aangeleerd. Vierde plaats en Ikus van de jury. (SJ) |en daarna verder voor hun merk zoals was te lezen op de fen die ze onder die andere tegen. dein Muzieksken uit Gijzegem as een zeer geslaagde Tiroler- askapel met dansgroep. m chtig van kostumering was ver- 1 pens «Niks weert» die het kind n «het Jaar van het Kind» in een orme wieg meevoerden. Berkes van Sint Anna herinner- nons eraan dat hun premie van LOOO F van vorig jaar ribbedebie V terwijl «Van 't alver Droi Don- overkwam op de markt. Een van de weinigen ook die applaus oogstten. Intussen waren ook een paar voil jeanetten de markt opgekomen, en gooiden heuse kiekepoten tussen de toeschouwers. «Slasj» hekelde o.l.v. Hugo Van Cauter, (de stadskondukteur) de plaatselijke verkeerstoestand en de openbare straatwerken. Wie beter dan hij kon het dus weten? Zij zet ten de nodige verkeersborden uit, en begonnen meteen met echte as falt de putjes in de grote markt te vullen «we goon ze op 't stad lierten werken» klonk hun leuze vol zelf spot. Voorztter Bob Hemmerijckx deed druk mee, evenals Luc De Decker, eens de eerste president van «Lotjonslos». De Brasseleers vaarden rond in hun Tindemans II gebracht door de Kaloeterkabassen. (EDV) Door zemmena (23) mee ons raket (EDV) De Poesjzakken, tweede in de reeks gewone groepen, blonken terug uit door de prachtige kostuums. (EDV) ornissesloipers zegden slechts dit: Bi-hip Tuut-tut, vroem-vroem. Vuilnisbakken kon men aan halve prijs krijgen tijdens de stoet. (WV) eulse gasten hadden ook heel wat bijval. Niet te verwonderen dat deze Duitse afvaardiging de kinderen hand had, zoveel snoepgoed dat er werd uitgedeeld. (EDV) De Plekploosters waren op de Grote Markt de censuur moe. De zwarte truien werden uitgetrokken en daar verscheen Safit, pardon Sifar. (EDV) kon in dienst genomen worden. «Nieuw Leven» van Aaigem blies opnieuw muziek in de stoet, waarna de bijzonder prachtige kos- tumes en de verzorgde Kozakken- dansen van de Poesjzakken in het oog sprongen. De gouden ajuinen torentjes van de orthodokse Russi sche Kathedralen waren zeer goed weergegeven, en de sleeën, door paarden aangetrokken waren echt Een sfeervolle groep die prachtig Spaans fregat, waarna weer een topper de markt opkwam: Boival. Deze groep die pas voor de tweede keer meedoet, stapte op met een bijzonder goedgelukte wagen. Hun wagen was een enorm belegd broodje, met bovenaan een zwarte trip, geleverd door keursloager Jang Van de Hesp uit Frikandong zeer goeie prestie! De Moikes reden rond met hun «reklameburoo vrie stommitoit». De Aalsterse aktualiteit was hier het onderwerp. Een goeie wagen waarop een keizer Kamiel kwistig geld uitdeelde. Blauwe bisschoppen kwamen ver volgens wijwater op het publiek sprenkelen. Een groepje (eveneens los), dat getuigde van een bijzon dere smaak voor fijne humor. Daarna kwam St. Cecilia uit Herzele ons op nog wat muziek vergasten, gevolgd door de «Kosmonauten die meedoen aan Karnaval» van «Doorzemmen na», eveneens een Aaft ons vast werden de tienden in het klassement (SJ) 't Harmonieken van J.C.Z.S., jongerenkonsert zonder spelers. (SJ) lementen, laatst gerangschikt tanerden aan de punk periode. komen bij de spoorwegen, en isex-wagens aan hun Driem- 'ess zouden vasthaken. St. Cecilia uit Gent was uit en, kwamen* de skate- fdrijders van de Bïerleppen de oprijden smerkt weiden ook de Tette- chen, een nog jonge groep die 'lens het jaar van het kind tot werp had. Voor hen was dit !laar van Marcel» die ging spe- 't Sand van de groeite mert» leonderwerp voor 't Es.'tien en Mer, dat het eveneens vlot en |k uitbeeldde. Hier lag een sje in de wieg. In de wieg van de «spotten zou straks Marcel in tussen de groepen met praalwagen Is dat Aalsters? (SJ) straat bedoeld was. De blauwe en gelbewaarders hielden een oogje in 't zeil. Zeer origineel gevonden! «Noig» was inderdaad weer «noig». Vorig jaar had de groep kritiek gehad omwille van het «bloot» dat de groep vertoond had. Dit jaar was het zeker niet minder bloot. Punkende jongeren dansten met poppen met ontblote borsten hun Disco-fans Maratondans. «Oeieren en Poeiten» bleef ook niet onopgemerkt met hun Senorama- Science fictionruiters. Zeer goed waren ook de «Perrewet- tenmoakers» die schorremorrie te huur hadden dat eventueel door mister Dikkennek op 't Stadhuis De plekploeg was er ook om een papierken over de gaten in onze straatbedekkinq te plakken. Openbare Werken?! Louter administratief... (SJ) kleurige groep die met haar raket al «3 jaar onder de boon was». Ple zierig waren ook d' Elementen die ook al de punk-toer waren opge gaan met hun «Invasie van de Punk in Aalst». De Zwierige Zoipers toonden ons de «strijd tussen kar naval en de Vasten». Ook voor «Achterwesjoever» was het al punk wat de klok sloeg met hun waarlijk prachtig punk-orkest. Enigzins an ders klonk daarna St. Cecilia uit Burst, waarna De Toisers zeer ge slaagd de verkeersvrije grote markt uitbeeldden met muizen, buizen en zelfs een vrijen koppeltje op een bank. Een werkelijk prachtig wagen een skate-board had ook «Aaft ons vast» die de «Skaterij in Oilsjt» on der de aandacht bracht. De leden van Kartasj stapten rond als flesjes Kartasj-bier dat het best smaakt met wat Doozeleercitroen, en gebrouwd wordt in de «Droeige- leverstraat» N'oeverschot vaarde rond in de B-boot, waarop Burgemeester D'haeseleer een pakje frit zat leeg te

De Voorpost | 1979 | | pagina 11