a Kornissensloipers lieten champagne spuiten :p CAKROSSIM aOKW want Enriccj •nd aan zijd en nog ven indere, zong karnavalsla-i ook «Ajoil liane, duide- 14 - 2,3.1979 - De Voorpost Vrijdagavond rond 21u30 was voor de kamavalgroep de Wij moeten ons geen illu- Komissensloipers het ogenblik aangebroken om de cham- sies maken. Wij weten van pagne eens te laten spuiten naar aanleiding van de doop onszelf dat wij tot de mid- van hun wagen. del maat behoren doch zoals Ex-prins Michel sprak de aanwezigen toe bij de doop van de wagen van de Kornissesloipers. (SJ) De Gentlemens stapten van de vervoermiddelen naar de foorattraktie. (SJ) steeds is onze eerste objek- tief ons met karnaval eens goed te amuseren als vrien den ondereen. Voor het eerst hebben wij ook het eksperiment ge waagd om ieder lid afzon derlijkzijn kostuum te laten maken en wij kunnen zeg gen dat dit geslaagd is.» Verder was er ook nog een dankwoord voor de mensen die hun gastvrijheid boden Frans en Stephanieken. Ook voor de oud-meters en oud-peters was er een dank woordje, een bloemetje of een geschenkje. Prins karnaval Enrico en bloemenfee Margot luister den de doop op, een doop waarbij Peter William Lys- beth en meter Elza Kie- ckens-Aelbrecht de cham pagne lieten over de spuiten. Als slot van officieel gedeelte werd mechaniek van de wagen nog eens in werking ge steld. Het was een gezellige avond, een voorsmaakje van] de karn aval spret. Ex-prins Michel dankte uit naam van het bestuur alle aanwezigen en gaf verder een woordje uitleg over hun visie van het onderwerp '79. Nu zij voor de elfde maal mee opstappen in de stoet voelen zij zich wel bena deeld, en ik citeer verder Michel: «Misschien hadden sommigen iets groters ver wacht, of iets mooier, en eigenlijk lag dat ook in de bedoeling. Doch koken kost geld, enorm veel geld, en door de onverwachte beslis sing van hogerhand dat wij niet meer buiten Aalst mo gen gaan, werd daar plots een enorrpe bron van in komsten afgesneden zoda nig dat wij beslisten om i.p. v. mooie, afgewerkte isomo kopen, die dan ook duur uit vallen, het nu te houden bij eenvoudige voorstellingen. Alhoewel in de kalender van de officiële karnavalfolder bij de festiviteiten vruchteloos vindbaar hadden reeds Van bij de aanvang ruim vijfhonderd karnavalisten, meestal ver kleed, de weg naar de ruime FFR-zaal gevonden voor de verkiezing van de Aalsterse «Ajuinprinses». Opvallend daarbij dat onder de verkleden opvallend veel Faluinboeren, zij het dan gefingeerde, schenen te zijn en ook dat maskers niet te zien waren. Ook burge meester D'haeseleer met zijn dame en schepen van Feestelijkheden Marcel De Bisschop, in typische kledij met de attributen van stads magistraat tientallen jaren geleden getooid waaronder de karakteristieke steek hoed, mengden zich onder de menigte. Het dinamisch orkest «De Gensters» zorg de dra voor ambiance en reeds zeer vroeg zat de kar- navalsfeer erin met de rijke gevarieerde gamme van kar- navaleske esbattementen. Het bal met verkiezing werd georganiseerd door het «Rode Kruis», Vlaamse af deling en de onderafdeling «Vriendenkring van Vrijwilli ge Bloedgevers». Boni van de avond wordt dan ook ver deeld onder beide sekties voor hun sociale werken. Dit was reeds het zevende dansfeest van deze vereni ging doch het derde met verkiezing van een Ajuin prinses. Drie kandidaten hadden zich voorgesteld doch een ervan, Karla De Paepe, kwam niet opdagen zodat dan maar met twee begon nen werd, alleszins twee va labele met de échte karna- vaieske ingesteldheid. Diane D'Herdt, 24 jaar, wo nende in de Oude Gentbaan had zich samen met haar echtgenoot voor de gele genheid uitgedost in een rood-wit Aalsters klowns- paar. Diane, inpakster van beroep, wilde met mede werking van haar man Luc De Saedeleer, werkzaam in de tapijtbranche, een gooi doen naar de titel van Ajuin prinses in de hoop het bij de volgende verkiezing te kunnen brengen tot Bloe menfee. Niet alleen echter daarom want het is bovenal de karnavaleske geest die haar naar deze kandidatuur dreef. Wiske Segers, iets ouder, wijst er ons dadelijk op, on der het toeziend oog van haar echtgenoot O. Van der Vecken uit de Aalsterse Langestraat, aktief in de binnenhuisinrichting, als moderne geëmancipeerde dame dat haar naam eigen lijk niet Van der Vecken maar wel Segers is. Dus niet zoals verkeerdelijk op de stembiljetten werd ver meld. Boven spannende collants draagt ze een zeer mooie groene vest met erop het Aalsterse simbool, de ajuin, ongeveer zoals op de karnavalsaffiche van Louis Persoons. Verder heeft ze dan nog een hele tros ajui nen bij. Kriterium bij de verkiezing is enerzijds het mooist ver kleed zijn en anderzijds de beste beurt maken op de openingsdans, een slow. Elke bezoeker kreeg immers een stembiljet bij de toe gang en hiermee kan hij zijn voorkeur uitdrukken. Een jury komt er niet bij te pas. Naar het oordeel van Wiske, die nauwelijks tijd had om zich te herverkleden want voor 8 jaar werd ze kantiniè- re van de Oude Garde en ze is pas terug van de klassie ke rondgang, uiteraard in kostuum van kantinière, ge beurde de stemming nogal vrqeg want vele leden van haar aanhang-ze heeft in derdaad heelwat suppor ters-zouden nog niet aange komen zijn bij de ophaling van de stembriefjes. In aan wezigheid van getuigen van beide kandidaten werden de briefjes geteld en terwijl trachtte Bert Verbestelt, a- lias de Ajuinboer, de zaal van kleine ajuintjes te voor zien, hij zelf uiteraard in vol ornaat uitgedost. Even voor middernacht kwamen dan een reeks Aal sterse karnavalprominenten waarbij de Keizer ontbrak, op het podium, dit onder daverend applaus. Prins En rico dankte en beloofde an dermaal het hele jaar overal aanwezig te zullen zijn zon der versagen. Hij maakte dan, bij muisstille zaal, de uitslag bekend. Diane kreeg 193 stemmen doch Wiske haalde er niet minder dan 300 en werd dus de derde ajuinprinses, dit in opvol ging van Ingrid Van de Win- ckel en Jeanine Van Scl lenbergh. Daarmee was de kous u aard nog niet af want reeds deze avond aan vijfde bal toe en nog wacht op twee andere, nog een paar gers, uiteraard ook ne, Ajoinen». Diane, lijk ontgoocheld over haar falen, begreep wel dat de eerste plaats er niet voor ie dereen inzit en sloot dadelijk aan bij het advies van Enrico: «Doe voort. Verleden jaar verloor ik ook en nu ben ik Prins». De A- juinprinses zal wel verder haar enig kind blijven ver zorgen en haar man vertroe- telen, ook wel op haar orgel spelen en uitgaan met de Oude Garde als kantinière, maar ze wil bij haar aktivi- teiten zeker voegen al wat van een waardige Ajuinprin ses wordt verwacht. Feestleider en plaatsvervan gend voorzitter, de heer Hoste, ziet de taak twee voudig: enerzijds karnaval- esk en anderzijds moet deze ajuinprinses de vertegen woordigster zijn van de Vriendenkring van de Vrij willige Bloedgevers. Reeds op 25 maart trekt ze met de vriendenkring «De Pelikaan» naar de Gentse Casino en een paar dagen later volgt een andere festiviteit. Als u het ons vraagt, een simpatiek duo kandidaten met een sportieve eredame en een charmante prinses. LH e gmi Bij de gewone groepen werd Oeiren en poeiten zesde. (SJ) N'Oeverschot (17*) op de politieke Verliezende en winnende Ajuinprinses 1979, Diane D'Herde en Wisken Van Der Veken. (SJ) Achterwesjoever werd nr. 21 de punkparade. (EDV) op als groep met praalwagen. Ais treinbestuurders verkleed hadden ze niet minder ple zier. Men kon ze zowel in de stoet als op kafee zien. Net als het Corum Alostum Imperiale hadden ze ook een liedje gemaakt op de melodie van Oh Suzanne. Hun koor kreeg de naam «Driep Express en de Sex Wa gons» Wie de gelegenheid had om hun treingids te raadplegen had beslist zin om vlug de trein te nemen naar de Kempische grasvelden... Langs deze weg wensen we de Galante Moilentrekkers te danken voor hun spontane medewerking bij de distributie van onze speciale karna- valuitgave. (WV) Hier geen censuur, Kartasj werd 11de. (EDV)

De Voorpost | 1979 | | pagina 14