Hinkend over de sloot I Rudi Haleydt uit het gips X LUC DE MEERSMAN LOOFT MARC VAN DER JEUGT SCHOUPPE UITGESLOTEN Verdiend, maar overdreven cijfers DUEL HOFMAN - BAKILI 1-0 OLSA STERKER NA DE RUST lc Derde klasse Racing Jet-Eendracht Zele 0-0 Eerste provinciale Vorst-Jong Lede 4-1 Vierde klasse Voetbal aan de top K.A.V. Dendermonde-Zwevegem 0-0 Nieuwe supportersklub voor S.K. Beveren Voetbal- kalender voor zondag 4 maart '791 Du Sch 24 i wrnnrm Over deze wedstrijd zijn de meest uiteenlopende kommentaren te vertellen, al naargelang het standpunt dat men inneemtde prestatie van de beide ploegen of het behaalde resultaat. Voor de massa - nog het debacle tegen Zottegem en Marchienne indach tig - moet het gelijkspel behaald op het terrein van leider Racing Jettd eert hart onder de riem betekenen. Nochtans was het wed- strijdvertoon beslist niet van het allerhoogste gehalte. Integendeel, het spelpeil lag laag, zeer laag. De moeilijkheden die in de schoot van de Zeelse klub wa ren ontstaan na de wedstrijd tegen Marchienne. werden on dertussen bijgelegd. Wat maar goed was ook. Een en ander kon echter niet verhelpen dat de prestatie van het middenveld zwak was. En precies daar wrong het schoentje vorige keer ook al. De waarde van dit ploegonderdeel is grotendeels afhankelijk van het konditiepeil van het duo Jansegers-Goossens. Voor Fons is het ondertussen <ra4o dat hij niet alleen een rem blijkt te zijn. maar het bij het publiek bovendien helemaal heeft verkorven. John Coles kwm op zijn vroegere plaats terug, zodat De Brabander op nieuw in de middenlijn zijn ver schijning maakte. Hadden de supporters van deze wijziging wel heil verwacht, dan bleef het resultaat beneden alles. De man van de Driesstraat ver keerde immers in een off-day. Ander opvallend feit is dat Cooreman in dit departement niet zomaar zonder meer opzij kan worden geschoven. Wat meer is het inbrengen van Maes ten nadele van Kesteleyn bewees dat André momenteel de oplossing niet kan brengen in de aanvalslijn, die werkelijk in de laatste tijd da oren laat hangen. De aanvallers scoorden in de vier laatste ontmoetingen amper één doelpunt, zodat de produktiviteit, die in de eerste maanden van de kompetitie kon onderlijnd worden, onder het vriespunt is gedaald. Dit enige sukses was echter voldoende im in de klassering vier punten rijker te worden en hiermede kan de warde van de Zeelse verdediging met het rode pot lood onderlijnd worden. Vooral moet De Decker in de bloemen gezet worden. Immers in de eerste helft toen de Een- drachtformatie in verdrukking leefde heeft de defensie zich zeer solied aangesteld, nochtans keeper De Decker heeft ander maal een paar parades uitge haald, die vriend en tegenstan der in bewondering deden op gaan. Deze doelman kan werke lijk als de revelatie van het seizoen vermeld worden en hij totalizeerde reeds heel wat pun ten op zijn naam, die voor gaand seizoen zouden verloren gegaan zijn. Voor ons heeft Zela aan deze doelman op de eerste plaats zijn niet te ver smaden klassering te danken. Na de hervatting zat de mo gelijkheid er in om de beide punten naar de Durmestreek te brengen, gezien de rood-zwarten dóórgaans de dominerende ploeg waren. -Vooraan was er echter een totaal gebrek om de faktor verrassing uit te buiten en de kansen werden opvallend spij tig onbenut gelaten. Inzonder heid de unieke mogelijkheid die Fons Jansegers aan de voet kreeg en die hij niet kon omzet ten bewijst dat de man uit Ruisbroek alle zelfvertrouwen is kwijt geraakt. Het neemt niet weg, dat het ge lijkspel op het veld van Jet verworven toch tot de verbeel ding spreekt, want in dit sei zoen liggen de puntjes aldaar niet te grabbelen. Er moet ech ter aan toegevoegd worden, dat de formatie uit de hoofdstad na de rust zeker geen al te beste indruk maakte en meteen werd bewezen dat in deze reeks de krachtennivellering meer dan ooit in het verleden een niet te loochenen waarheid is. De Brabander en Jacobs werden met geel bestraft, nochtans werd de sanktie tegenover de Zeelse verdediger als een niet te ver rechtvaardigen maatregel be stempeld. Eendracht Nieuwerkerken - F.C. Brakel 1-3 Voor de Eendracht middenvelder Johan Schouppe zal de wed strijd met co-leider F.C. Brakel nog een onaangenaam gevolg krijgen. Hij werd op het uur door scheidsrechter Praet uitgesloten. Toen deze laatste zijn ogen sloot voor een bezoekende opvallende handsfout in de strafschopzone protesteerde Schouppe zo hevig dat hij er een rode kaart aan overhield. t 1 Het voortijdig verdwijnen van deze middenvelder, die eens te meer een der nuttigste pion nen in de ploeg van Paul Jans- sens was, heeft zeker sporen nagelaten. En ook wel een ze kere invloed gehad bij het be palen van de einduitslag. Het was inderdaad zo dat de thuis ploeg nooit bepaald onder lag in het maneuver. Eendracht toonde zich het gereputeerde Brakel evenwaardig. Het werd trouwens een vrij aantrekke lijke wedstrijd waarin de thuis ploeg met evenveel verdiensten naar de kleedkamers trok als de gasten. Ze kreeg echter geen loon naar werken. Men kon gerust beweren dat de cijfer verhouding enigszins geforceerd was. Toen Nieuwerkerken nu meriek in de minderheid stond zorgde het nog voor een de gelijke repliek. Pas in de 80e min. lukte Brakel het doelpunt dat haar volledige zekerheid nopens het positieve resultaat schonk. Als de rust met 12 inging hadden de bezoekers al teveel gekregen. Want Eendracht liet toen een paar wenkende kansen onbenut langs Steen hout en Janssens. In de 40e minuut kwam de ploeg van Prudent Bellens aan het ope- ningspunt. Voordien had men Van Mossevelde omzeggens niet in verlegenheid kunnen bren gen. Twee minuten later w liet echter al 11. Nieuwerkt ken dwong bij een onmitlile-idc lijke tegenaktie een hoekschc af en Paul Janssens trapte ilfoor bal rechtstreeks in het dot vene it Nog voor de rust inging stotjogr Brakel opnieuw aan de lc [n ding. Na de kampwisselii r v stelde de thuisploeg alles i thte het werk om opnieuw langst komen en Brakel mot zijn heil zoeken in een stu ge verdediging. Toen kwam h incident met Schouppe echti roet in het eten gooien. G durende een half uur mot de thuisploeg het met tien s Iers rooien, doch kreeg tien minuten voor tijd defiJ tief het deksel op de neus. J.V.Hj Na de wedstrijd, die toch wel aantrekkelijk was, dacht er van Leedse zijde niemand aan de zege van Vorst aan te vechten. - Alleen was men van oordeel dat met de 41 eindcijfers, toch een te zwaar vonnis werd geveld. Lede speelde immers knap gedurende de eerste speelhelft. En het kreeg en ruggesteuntje met een vroeg doelpunt. Immers na amper twee minuten stond Vorst in het krijt. Het aanknopingspunt voor dit doelpunt was een vrije trap keurig door De Croote genomen. Deze zocht het hoofd krachtige Bombeke die binnenknikte. een veer- Jong Lede dat het middenveld uitstekend bezette zou de toe stand volkomen beheersen. Het ■bracht daarbij enkele vloeien de maneuvers, doch de twee werkelijk wenkende kansen die er uit voortvloeiden werden verkwanseld door beurtelings Kino en Bombeke. Kino, die alle gelegenheid had om af te drukken, toetste de bal ech ter nog naar een ploegmaat, terwijl anderdeels Bombeke iets te lang treuzelde en bal verlies leed. Onmiddellijk na de rust kwam de thuispoeg eerder kansrijk aan de gelijk maker. Comilli, hoekschop specialist, lukte een effektbal en Parrez kopte het leder te gen eigen touwen. Lede kwam zeker niet onder de indruk van deze opdoffer maar bleef in de match. Het tweede doelpunt van de thuisploeg sproot ins gelijks uit een corner. En al weer werd deze uitstekend door Sornilli getrapt en nu verleng de Vigneront. Meteen zwakte ook het verweer van Lede enigszins af. Vorst kon toen meer aanvallen en het derde doelpunt zou de deur volledig toeklappen. Uit een flagrant buitenspel puurde Vorst ge makkelijk de eindcijfers. Bij de thuisploeg gaf men na de wedstrijd trouwens grif toe dat de maker van de vierde roos minstens een paar meter voor sprong had op de Lede ver dediging. Bij Lede was men er zich van bewust dat men tegen een sterkere tegenstan der had verloren. Eens te meer is echter gebleken en het moet tot vervelens toe herhaald dat men bij Groenwit een spe cifieke afwerker ontbeert. Men maakte de lof voor de jonge Uittenhove die eens te meer zeer bedrijvig was en die de Vorst verdedigers heel wat kop- brekens bezorgde. Zeggen we nog dat na de rust Van Belle inkwam voor Kino en dat hier door een paar pionnen dienden verschoven en dat naar het einde toe Parrez wegens bles sure diende te worden vervan gen door Mergeay. J.V.H. Hillaert (KAVD) stuurt dc bal naar zijn ploegmaat Schampaert (KAVD - Mculcbckc 0-0) Rudi Haleydt speelde niet op Standaard Luik. Wel tegen Berchem. Al was de Waregemspits uit Schoonaarde alles behalve fit. Een pijnlijke voet. Overgehouden aan een onzacht kontakt met ploegmaat De Volder tijdens een trainingsmatchke. Het ging wat beter, maar genezen was Rudi niet. Voor de opwarming die de match tegen Berchem voorafging, kwamen er wat verdovende prikjes bij. Enkele minuten voor de match werd opnieuw gespoten. Tijdens de koffiepauze opnieuw. Acht inspuitingen in totaal. Na een goed uur moest Haleydt er toch uit. Het ging niet meer. De volgende dag kon hij op de geteisterde voet nog nauwelijks staan. De dokter legde een gipsverband. Dat ging er deze week dinsdag af. Erg soepel was de voet na die gedwongen rust vanzelfsprekend niet. Maar woensdag ging het nog wat beter. Optreden tegen RWDM zit er voor Rudi (waarschijnlijk) niet in. Trainer Van Maldeghem wilde hem nog een supplementaire "bankzittersrol" toe vertrouwen. Om voor de volgende thuismatchen met een fitte Rudi Haleydt van start te kunnen gaan. (mm) «Ik heb maar gedroomd» vertrouwde KAV Dendermondesekretaris Guy Legat ons vrijdagmorgen toe, «ik zag onze derde opeenvol gende thuiswedstrijd weer een ramp worden, nu met 1-4 cijfers...» Het werd geen 1-4, enerzijds omdat Dendermonde zich erg on mondig voor het doel van De Maeght opstelde, anderzijds omdat Bakili, vier maal oog in oog met dc Dendermondse laatste man Hofman, er niet in slaagde één bal in het Dendermondse net te doen belanden. De lokalen moesten al onmid dellijk aan verdedigen denken en kregen veel loopwerk van een gaaf en snel kombinerende INTER MURW bezoekende ploeg die zich voor aan vooral koncentreerde op haar zwarte reus Bakili, die on danks dekkingswerk van Ver- nimmen, genoeg techniek in huis had om links of rechts uit te breken. «Scoren» was er echter niet bi) voor de bezoekende spits. Als Vemimmen de trein miste stond Pol Hofman pal om zijn kooi ongeschonden te vrijwaren. In de eerste helft gebeurde dat tweemaal. Reeds op de zevende minuut nadien even na het half uur toen een slippertje van Se- gher Van Houte aan Bakili een open kans in de voeten schoof. «Den AVD kan na de rust geen pap meer zeggen» orakelde tijdens de rust een paars-blauw supporter. Hij was er echter naast want de Dendermondse lichte brigade bleef even moedig en inzetrijk er tegenaan gaan en kon in het minddenveld zelfs vaste voet verwerven. Zweve- gem moest was gas terugnemen en moest toezien hoe Dender monde wat meer naar doelman De Maeght opschoof. Kansen kwamen er echter niet. Enkele verre schoten werden door de bezoekende goalie gemakkelijk geplukt. Aan de overzijde moest Hofman echter een open oog hebben voor het «gevaar» Bakili die op de 8e en 17e minuut blijken gaf van zijn aanwezig heid. Rond het uur begonnen de 22 akteurs dan aan een show in het middenveld want er werd langs beide kanten te on- sekuur gewerkt zodat de doel mannen werkloos konden toe zien. Slechts in de slotminuten moest de Dendermondse defensie weer attent zijn. Eerst redde Hofman een verre knal van Van Hout- teghem. nadien stopte Tumeer een schot dat wel Hofman maar niet Tumeer voor problemen stelde. Samenvattend zien we een ge vleide puntendeling voor de lo kalen die wel een beloning krij gen voor de moed en inzet waarmee ze zich bleven opstel len voor de stormlopende be zoekers. «Beter één punt dan niets» kunnen de Dendermondse filosofen opmerken al zou het erg goed voor de goemoedsrust zijn moest KAVD zich zaterdag twee punten rijker weten na af loop van de wedstrijd tegen Aalter. (mvw) Lebbeke-Geraardsbergen 0-0 Eigenlijk was men na afloop van deze topwedstrijd in de hoogste provinciale zowel in het Lebheekse kamp als bij de leiders tevreden over het bereikte resultaat. In de Geraardsbergse clubmiddens had men een punt vooropgesteld. Dat is ook geen onaardige prestatie op liet Konkt-lgoed. In Hamme werd een nieuwe supportersklub van SK Beveren gesticht. Peter i Bert Cluytens was aanwezig. Jean Janssens. Ook (DM) ire Van der Jeugt, de ge- zen Lebbeeksc puntspeler die het mooie weer maakt jn I leiderselftal, had zijn maats Olsa- S.K. Aalst 3-1 De overwinning van Olsa, dat zich hiermee naar een betere bestemming hijste, kon moei- r lijk worden weerlegd. De gang bare mening was dat de Bra- kclaars sterker waren in de tweede speelhelft. En het was dan ook in deze periode dat ze hunzege voor mekaar trapten. Tot hij de rust had den de Aalstenaars de indruk gewekt met hun tegenstander te kunnen wedijveren. En de 11 stand kon wel als nor maal worden bestempeld. D' Hondt had dc thuisploeg naar de leiding getrapt doch am per drie minuten later trof Zouai de roos. In de tweede speelhelft was Olsa de meest aanvallende partij en het ge ruststellende doelpunt kwam tot stand in het slotkwartier. Doel man Meersman kan geen enkel verwijt worden gemaakt. Eer der mocht men stellen dat de Aalsterse doelman de schade nog binnen de perken hield. Gelukkig voor S.K. liepen de meeste andere bedreigden ins gelijks averij op. Zodat men nog steeds een lichtje ziet pin kelen. liet is nochtans zo dat Aalst meerdere pionnen ver schoof om Olsa aan te pakken. Reyniers werd laatste man, Mi- chiel- werd naar het midden veld overgeheveld. Het midden- trio werd gevormd door Bic- seman, Mirhiels en Bellon, ter wijl de aanval was samenge steld uit Vcrvecken-Renneboog en Zotiai. Deze experimentele ploeg deed het echter ook niet. Daarna werden ook nog Hen- drickx en Murc Rennehoog in gebracht, maar het spelbeeld werd niet gewijzigd. Het ziet er naar uit dat Reyniers nu iemand naast zich zal krijgen die zich insgelijks met de sa menstelling van de ploeg zal bezighouden. Of dit van aard zal zijn om de degradatie te ontlopen moet echter worden afgewacht. Zo ja zou men hij Aalst wel eens van een Smet effekt kunnen spreken. J.V.H. vooraf gewezen op de kracht die er uit het jonge Lebheek se elftal straalt. Dat heeft men ook ervaren. Dot wil nu niet zeggen dat de leidere werden overtroefd. Integendeel. Ze kre gen ons inziens de beste kans om te overwinnen. Dat was bovendien nog op ren krusiaal moment zo een vijf minuten voor het einde van de wed strijd. Een alleen voor doel verschenen Clemhout liet de reuzekans totaal onbenut. Ook Lebheke is aanvallend, zij het dan zonder doelpunten, aan zijn trekken gekomen. Zo kreeg ondermeer Jun Vermeir twee ideale schietgelegenheden en trof een loeier van de Noordafrikaan Bougalem het doelhout. Defensief was Lebheke over igens maar moeilijk te ver schalken. Gustaaf Van Dessel, die de gekwetste en zeer se cure Ernie Sanders verving, trok opvallend zijn streng. Dat was ook het geval voor de piepjonge Luc De Meersman. Deze zeventienjarige defensie speler is vrijwel al een gans seizoen lid van het Lebheekse fanionelftal. Hij legt niet al leen een opvallende ijver aan de dag, maar heeft ook een duidelijk inzicht op het spel en is bovendien al voldoende ge hard om in de hoogste provin ciale afdeling zijn mannetje te staan. Luc De Meersman was zon dagavond niet alleen lovend over zijn kollega's. Ook loofde hij de leiders en inzonderheid Marc Van «Ier Jeugt. „Dat ene incidentje met Leo Verhulst terzijde gelaten liet Marc Van der Jeugt opvallend zijn invloed gelden. Waar hij vroeger hij Lebheke als punt speler en auteur van heel wat doelpunten aan zijn trekken kwam, is hij thans de spil van een elftal dat door nie mand nog kan bedreigd wor den. Geraardshergen is een Vvaardige kampioenenploeg", zegt Luc De Meersman die voor zijn eigen ploeg een tweede plaats in uitzicht stelt. Daar voor is Lebheke bekwaam al moet het dan zien dat het nu aan huis tegen Boelare «Ie vol le inzet wint. Eddy De Mey Kortrijk - SC Lokeren (Fauter) R. Mechelen - E. Aalst (Biron) E. Zele - Merchtem Driesen Zottegem - Jong Lede (Salembier) KAVD - Aalter (Strosse) Nieuwerk. - Lovendegem (Loterman) SK Aalst - Gandasparta (Schrauwen) FC Ronse - Hamme (Amou) SK Lebbeke - Boelare Boudeweel Robur - Olympia Gent (Balthazar) Heimis - Sp Buggenhout (Lippens) Baasrode - Zelzate Wiels) Mere - Etikhove (Segers) Th Meldert - E St Gillis (Speleers) Erpe - Grembergen (Baele) Hofstade - Vlierzele (Anné) Meerbeke - W. Moorscl (Van Melkebekc) Oudegem - Kerksken (De Proft) Schellebelle - Bambrugge Adam Terjoden - Appels (Heiremans) Wicze - Voorde (De Bosscher) SK Kalken - Val. Overm. (Michiels) SK Overmere - SK Beerv. (Deknock) Erembodegem - R. Lebbeke (Redant) Opdorp - Berlare (Van Impe) Giizeqem - Wichelen (Lievens) Opstal - Doggen (Janssens) I.iitterzele - Boonwijk (De Mey) S. Moorsel - E Meldert (Lambrechts) Wachtebeke - Heik. Zele (Van Hoey) Smetlede - Bavegem (Rottiers) Erondegem - Heldergem (Flamand) F.d'xve'de - Welle (Van den Abbeele) F,de - Herdersem 'Van Droogenbroeck) Oordegem - Burst (Callebaut) aid. uble: lei p de e Te I ■ulnti lerjoc Hij lo Besteld tegt tchts odcgi tarin mine dwon «die) indcr mse leid tele R, Pi Oentji f het iter klint m do Innen

De Voorpost | 1979 | | pagina 24