MS BIEBAUT BLUNDERT Baasrode ontloopt afstraffing Mere stopt leider O. ERONDEGEM VIRTUEEL LEIDER LICHT Counters beslissen! GEWOGEN EN TE 3EVONDEN Van Ingelghem steekt er een stokje voor! an der 9beslaagd Haegen debuut Buggenhout eet voor de jeugd! Vierde provinciale VLIERZELE: GEEN DOELPUNT Doelpunt op de valreep SfitGlETEN I.W. Hamme - Kemzeke 2-0 FC Baasrocfe - Robur 0-2 Buggerïhöut- Oostakker 2-1 Veel belangstellenden voor deze konfrontatie met tweede geklas seerde Oostakker dat nochtans lange tijd moest wachten vooraleer het haar gunstige positie in de rangschikking kon bewijzen. De thuisploeg kwam trouwens al na drie minuten op voorsprong toen De Wandel met een knappe beweging de eerste treffer kon laten noteren. Deze avondderby had voor de nodige publieke belangstelling gezorgd, al zullen de plaatselij ke supporters wel met veel zor gen afscheid genomen hebben van het Baasroodse voetbalter rein. De bezoekers uit Moer- zeke waren inderdaad met op bouwende gedachten naar de Scheldeboorden afgezakt en eta leerden een bedrevenheid die Baasrode geenszins kon evena ren. Van bij de start eiste Ro bur het initiatief op en kreeg gemakkelijk vat op het midden veld waar de Baasroodse oppo santen weinig positief lieten aanschouwen. Slechts een nooit afgevende doelman Janseghers belette hoge cijfers voor de rust toen Robur zich naar een van haar gaafste prestaties van dit soezoen voetbalde. Het doelpunt van de ijverige maar technisch minder begaafde De Decker was nochtans een rechtmatige beloning voor Robur dat ook na de rus( in dezelfde gedaante bleef voetballen en slechts door Jansegers werd ge dwarsboomd van haar plannen een korf vol kamavaleieren in de Baasroodse netten te depone ren. De lokalen kregen tenslotte toch een tweede doelpunt binnen toen De Decker met een prach tige omhaal in de kruising van lat en paal raak trof. Voor Baasrode betekent deze «nul» over de ganse lijn een vingerwijzing dat er dringend wat dient te gebeuren. De ploeg gaf geen hints op spoedige be terschap zodat blauw-geel wel eens in erg gevaarlijke papie ren zou kunnen komen. (mvw) Al bleef Oostakker niet zonder antwoord. Buggenhout bleef een fris van de lever voetbal pro duceren zodat het niemand ver wonderde dat De Wandel de skore kon opdrijven. Een foute terugspeelbal van een bezoekend verdediger viel in goede aarde bij een op vinkenslag liggende De Wandel, die aandikte. Op een slecht bespeelbaar ter rein - waar vond men in feite betere - zou Oostakker na rust de dominante worden. Buggen hout moest zich willens nillens in verdediging terugplooien en rekende op snelle counters om Oostakker de genadeklop toe te dienen. Dit kwam er niet om dat de bezoekende verdedigers niet op bedevaart vertrokken en met De Wandel en co' andere bedoelingen hadden. Toen Peenaert even voor tijd die eerredder skoorde,. stonden Buggenhout nog harde en zware minuten te wachten. Oostakker ging en nu vurig tegenaan doch Van Ingelghem waakte. Tijdens de slotminuten ranselde hij nog twee schichten uit zijn doel en zorgde voor een plezant karna val in Buggenhout. (mvw) Mere - Denderboutecn 0-0 Niemand, ook de meest verstokte Mere aanhanger niet, had durven voorspellen dat Denderhoutem in bedwang zou gehouden worden, en dat deze gereputeerde formatie er nief zou in slagen te scoren. Hieruit blijkt dan nog maar eens dat een wedstrijd nooit bij voorbaat verloren is. Het is wef zo dat Denderhoutem, dat er met deze halve nederlaag de leidersplaats bij inschoot, hemel en aarde bewoog om te kunnen winnen, maar uiteindelijk niet slaagde, omdat de thuisploeg haar inspanningen opstapelde. Een grote wedstrijd werd het zeker niet. Op bepaalde momenten kreeg men zelfs een duw- en trekpartij van jewelste. Er was nochtans beloftevol van wal gestoken. Ln de 10e minuut echter lanceerdd Dirk Sterck een stekelige aktie en wrong zich door de Denderhoutem verdediging. Hij werd prompt neergelegd. Wie meende dat de scheidsrechter naar de elfmetersdp zou wijzen had het echter glad mis voor. Hij liet gewoon doorspelen. En meteen was de partij ook naar de vaantjes. Er vielen voor dej rest zeer weinig reeele doelkansen. En da beste kreeg nog Van der Haegen, doch de bezoekende doelman Wullaerts toetste de bal net uit de winkelhaak. Bij Mere maakte men de lof van de jongere spelers Guy Sterck en Filip Fleurinck, terwijl ook Arijs en Van der Haegen op een goede wedstrijd mochten terugzien. J.V.H. Terwijl de Buggenhoutse voetballers op reis trekken om Heirnis in eigen nest te gaan bekampen stappen de mannen van het Buggenhoutse jeugdkomitee naar feestzaal RERUM NOVARUM om er alles pikfijn in orde te maken teneinde de hongerigen te spijzen. Op zondag 4 maart van 11 tot 22 uur kan men er aan demokratische prijzen «a la carte» souperen of dineren naargelang het uur van de dag. Men zal met de opbrengst een duidelijke duw geven aan de jeugdwerking van de klub. Een initiatief dat zeker navolging verdient. (mvw) Sedert vorige zondag heeft men in de vierde provinciale G een nieuwe leider gekregen Erondegen». Olympic Burst telt nu een puntje achterstand, maar heeft nog liefst drie wedstrijden te goed.. Men mag dus stellen dat de huidige klassering eerder een vals beeld weergeeft. Alhoewel we dan ook de verdiensten van de nieuwe leider niet negeren. Erondegem stapelde de jongste maan den de overwinningen op. De ploeg van trainer Bob Schouppe maakte het op de jongste speeldag waar te Smetlede. Erondegem speelde een goede wedstrijd en de cijferverhouding was beslist niet overdreven. Op een nogal moeilijk te be spelen terrein kwam Olympia aan de leiding door een tref fer van Jean-Pierre Cogneau. Bob Schouppe nai twee voor zijn rekening door een strafsrhop tot een doelpunt om te buigen. Voordien had We komen nog even terug op de wedstrijd W. Moorsel - Vlierzele omdat we van de Vlierzele voorzitter, de heer Matthijs. een vriendelijk telefoontje kregen naar aanleiding van onze bijdrage over deze wedstrijd. Men zal zich herinneren dat toen Vlierzele zijn tweede doelpunt had gescoord. Wilskracht een doelpunt niet gevalideerd zag. Dit schreven we althans. Maar de Vlierzele voorzitter vertelde ons dat er geen doelpunt was geweest' en dat de bal niet eens door het doelvlak was gegaan. We stelden immers in onza bijdrage dat volgens de verklaring van de Wils kracht trainer Berre Michiels de Vlierzele doelman na het af standsschot van Van Goethem me* de bal achter in het net was gevallen en de bal fluks door de touwen had geduwd. Deze versie wordt nu door de heer Matthijs met klem tegengesproken. Hij zegde dat de bal boven op het dak van het doel was terecht gekomen en zeer traag naar beneden rolde. Vandaar dat men wel even de indruk kreeg dat de bal in het'doel was terechtge komen. «Naderhand ben ik er me zelfs gaan van vergewissen of er soms geen gat in het dak van het doel was. Maar alles- was normaal. Het was dus alleszins geen doelpunt. En de scheidsrechter had die spelfaze wel goed bekeken». Tot daar de Vlierzeelse voorzitter, die we hier uiteraard ook graag aart het woord lieten. J.V.H. de scheidsrechter reeds de zwaarste sanktie kunnen tref fen toen Coetsiers in de grote rechthoek werd neergelegd. Als liet dan opnieuw gebeurde dat de pijlsnelle Coetsiers werd „gepakt" kon de ref de ogen niet meer sluiten. Smetlede zou evenwel herleiden tot 12 en hiermee toch nog enige span ning in de wedstrijd leggen. In de 70e min. scoorde Hans Baeyens het doelpunt dat een eens te meer verdienstelijk Erondegem zegezeker maakte. Burst geraakte niet over Aaigem waur Freddy Schollaert enkele' weken geleden met de funktie van trainer werd belast. S.K. Aaigem hield dank zij een ste vige afweer de dubbele nul op de lei. En met dit verliespunt dat zeker niet in de lijn van de verwachtingen lag, was Burst voorlopig leider af. F.C. Oor degein verwierf een punt in de thuiswedstrijd met Edixvelde, «lat reeds aan experimenteren toe was. De jongere spelers Rudi Van den Brempt, William Van Impe pas zestien gewor- «len en William De Moor ontgoochelden zeker niet en zullen meer dan waarschijnlijk verder mogen proefstomen. Bij «le rust haalde men ook nog Jan Ganzeman in zodat Edix- velde met een piepjonge ploeg tussen de krijtlijnen stond. In de eerste minuut was het al roos toen «le Edixveldse doel- mun hij een interceptie uit gleed. Doch hij de rust ston- «len de eindcijfers reeds vast langs Jimmy Van Audenhovc. AI met al toch een zeer leer- rijk«- wedstrijd voor de ploeg van voorzitter De Spiegeleer, die nu zondag op eigen veld «le henen kruist niet het meer vooraanstaande S.K. Welle. S.K. Herdersem kreeg forfait cijfers in de schoot geworpen van Bavegem. De bezoekers maakten wel hun verschijning op het terrein, maar verder dan de opwarming kwamen ze niet. Ze oor«leelden dat het speel veld te hard lag en gingen zich dun maar «ipnieuw aankleden. In de vier«le provinciale reeks H kwam de verrassing van Gijzegcm Jat Erembodegem, op eigen veld dan nog, de halve inzet afsnoepte. De thuisploeg, die in de loop van dit se^ zoen zeker al betere wedstrij- «len speelde, werd zelfs op achterstand getrapt. De S.K. verdediging had immers weinig vat op de pijlsnelle Roelandt, die dan ook Wilskracht aan «le leiding zette. Bij de rust luid de «le stand 11. Dusong for ceerde in het half uur een doorbraak en rondde «leze met een knap en onhoudbaar schot af. Bij Gijzegem was men dik tevreilen met deze uitslag, die. men logisch noemde. Tevreden ook onxlat «le zestienjarige Pa trick Verleysen en de zeven tienjarige Ignace Keymeulcn, die aun hun maidenniatcli toe waren, zeker voldoening liad- den geschonken. Er was bij Wilskracht ook het wederop- treden van voorstopper Alfons Maes, «lie enkele wedstrijden hij de invallers had gespeeld, en ook hij viel zeker niet uit «le toon. S. Moorsel klom langs Temmerman op maar moest dan naderhand in Berlnre zijn meerdere erken nen. „Schroevers" staat op de komende speehlag voor een moeilijke opdracht. Het moet op eigen bodem leider E. Mel- dert in de ogen kijken. Een peulschilletje wordt het dus zeker niet voor de ploeg van trainer Roels. J.V.H. 'oor Hamme was de konfrontatie met Kemzeke erg belangrijk i Ie leerlingen van Jan Doorns ontpopten zich tot de revelatie het seizoen en bleven lange tijd in het spoor van de koplopers e traardsbergen en Brakel. Als r«x>dzwart nog een waterkansje behouden, dan mocht te Hamme niet worden verloren. r w m erki liddi ischo I <lrilde t r de Wuitens gold het leens een vierpuntenmatch, let een inhaalmatch op het ramma mag blauwwit nog greintje hoop voeden. In 'eronderstelling dat die i ihterstallige wedstrijd naar oi ogr volle puntenoogst leidt, gaapt nog een kloof van 6 punten, doch met 10 matchen voor de boeg, is niets onmogelijk. Vooral omdat te Lcbbeke ge bleken is dat de leider niet onkreukbaar is. Hoe dan ook, op een schoteltje heeft Hamme de zege niet ge kregen. Kemzeke startte, buiten alle verwachtingen in, zelfs zeer offensief en zocht een vroege knock-outslag. Die kwam er niet omdat voor aan te weinig mankrachtwerd aangevoerd om de soliede Ham- se verdediging te ontwrichten. In een nochtans goede eerste time slaagde geen van beide teams erin te scoren. Het zag ivaller-doelman Strobbe (Kemzeke) pun «dit de bal weg bij een prangende Hamse aanval (Karei) maar al vlug moest men "erva ren dat dit deze keer tegen een briljante formatie maar weinig kans zou maken. In het bierdorp geeft men grif toe dat de Grembergenaars de beteren waren. «We verkeer den in een offday en bovendien hadden we en. ploeg tegenover ons die een klas sterker bleek». S.K. Grembergen dat opnieuw een verplaatsing, deze maal naar Erpe, voor de boeg heeft, ziet de toekomst hoopvol tege moet. Van de tien nog reste rende wedstrijden staan er niet minder dan zeven thuisontmoe- tingen op het programma. Zich zo vlug mogelijk veilig stellen om nadien met de jeugd te ex perimenteren is een opdracht die Groenwit zich tot doel stelt. E.D.M. TK Meldert- Hofstacfe 1-0 Toen eenieder zich met het gelijkspel, wat trouwens een rechtvaardige einduitslag zou geweest zijn, had verzoend, scoorde Guido De Leeuw het enige doch volle winst opleve rende doelpunt voor de thuis ploeg. Het viel na een geharre- was van jewelste voor de Hof- stade kooi, waar De Leeuw uit eindelijk toch een gaatje zag. «Ik vermoed zelfs dat dit doel punt in de zogenoemde blessure tijd is gescoord» zegde ons de Hofstade trainer John Lissens. «En eigenlijk mochten wc deze wedstrijd nooit verloren hebben. Onze ploeg draaide opnieuw naar behoren. We produceerden ook de beste kansen. Ik had be roep gedaan op onze derde doelman Van Gijseghem die het voortreffelijk deed. zcxlat het zelfvertrouwen er opnieuw was. Ikzelf was ook aan heroptreden toe. Al met al hadden we een gelijkspel kunnen verantwoor den en dit lag zeker in ons be reik. Binnenkort pakken we weer uit met positieve uitsla- gen».Voor T.K. Meldert zijn de beide punten van enorme waar de. T.K. kon door de recente zege nu toch de aansluiting met de andere bedreigden verzeke ren. J.V.H. Schellebelle - W. Moorsel 0-1 •n-Pierre Biebaut is geen fientje de Schcllebelse kee lt heeft een prachtige karricre Wer de rug en hij had naam tonen maken in de nationale "klingen. Ook vandaag is hij In doelman die een match kan tonen als het erop aankomt. tgen Wilskracht Moorsel •akte Jean-Pierre 1 slippertje. Het volstond om de paarsjes in een nipte 0-1 nederlaag mee te slepen. De verantwoordelijkheid op de rug van Biebaut afschuiven, zou al te simpel en onrecht vaardig zijn. Het draait mo menteel niet zoals gewenst bij Schellebelle. En zonder SOS- seinen te moeten uitzenden. wordt het toch de hoogste tijd dat weer wat puntjes mochten geoogst. De jongste drie wed strijden draaiden op evenveel nederlagen uit. Het ging zelfs niet tegen topploegen uit de reeks. De komst van rode lan taarn Bambrugge moet met bei de handen worden gegrepen om zich in veiligheid te spelen. Want met het talent dat in paarse truf loopt, zou het zon de zijn naar de bedreigde zone af te zakken. er zelfs naar uit dat Hamme naar een 11e seizoendrawn voetbalde. Toch vielen er nog 2 thuisdoelpunten. Maar dat gebeurde in de laatste 12 min., toen de Kemzeke-verdediging op lemen voeten liep. Keeper Van Cleemput werd bij een ongelukkig kontakt met Van Praet zo erg geraakt dat hij moest vervangen worden. Een goaltje van Van Buy ten zette voor Hamme de deur op een kier. Heel even werd ge vreesd dat de kleine, doch steeds gevaarlijke Dellaert een 1-1 op het bord zou prikken, maar de Kemzeekse doelpunten- dief faalde. Even voor affluiten stelde Paul Vermeir, DE man van de wedstrijd, orde op za ken met een 2e en beslissend goaltje. Schuddinck (Hamme - rechts) in dud met een verdediger van Kemzeke (Hamme - Kemzeke 2-0) (Karei) erjoden - Meerbeke 4-0 Oudegom - Vlierzele 2-0 Wieze - SK Grembergen 0-2 Voorzitter Herman Burghgraeve sn S.K. Grembergen was zon- igavond een tevreden man. iet alleen omdat zijn ploeg id gewonnen, maar ook omdat één van de beste wedstrij- vari zijn poulains had ge- i. De h. Burghgraeve is nu mand die ronduit zijn mening egt. Wordt er slecht gevoet- aïd, dan zegt de Grembergse ibleider ook ongezouten zijn ening. werd een overwinning die zijn tijd kwam» voert de Het brij Grembergenaar an. «Hadden we verloren dan had de situatie er veel minder rooskleurig uitge zien. Het is trouwens zo dat alle ploegen die lager zijn ge klasseerd, punten wonnen. De eindscore die reeds aan de rust was bereikt was beslist niet overdreven. Het had minstens dubbel zoveel kunnen zijn. Dat wil nu niet zeggen dat de loka len er niet aan te pas kwamen. Dat was korte tijd het geval na de kampwisseling toen men het verlies poogde op te halen, 'p de jongste speeldag verkeer- s Terjoden in een produktieve ui. Met twee doelpunten in dere speelhelft behaalde het n royale ovrewinning in de uiswedstrijd met Meerbeke. erjoden speelde daarbij een tste wedstrijd. En het feit dat e bezoekers zich zeker niet (edschiks lieten kloppen was leen van aard om de presta- e van de thuisploeg nog dik- er in de verf te zetten. Een merkelijk debuut maakte de ngere speler Van der Haegen. ij loste volkomen de in hem stelde verwachtingen in. Daarbij kruidde hij zijn goede verrichting met een doelpunt. Het was Van de Velde die de lont aanstak en Van der Hae gen bracht de stand op 2-0. In het vierde kwartier zou Meer beke ontegensprekelijk de meest aanvallende partij zijn. Toen bewees Terjtidens verdediging echter haar degelijkheid. Het of fensief van de gasten werd ech ter gesmoord door een derde Terjodens doelpunt. Roland Suys - vroeger Eendr. A^lst - rondde een persoonlijke aktie zegevierend af. Van de Velde legde de eindcijfers vast. «wonnen maar...» schuddebol- men in Oudegem na de par tegen het atletiekdorp. tchts vier kansen bekwam idegcin in deze wedstrijd tórin Vlierzele doorlopend Jiineerde. een massa kansen Iwong, doch voor doel on- ndig bleek. >ndcr gevaar bleken de Oude- mse counters echter niet want leiders wisten wel hoe ze de tele kansen moesten gebrui- Rond het halfuur lukte ex- KAVD-er Oscar De Bleeckerc de openingstreffer met een ver schot dat de beztïekendc doel man via een verraderlijk botsje over zich zag gaan. Vlierzele bleef naarstig zoeken naar de gelijkmaker d«xh Oude gem zorgde langs Van Hau- wermeiren voor een tweede ge ruststellende treffer. Er waren nog amper tien minuten te gaan. Gevleide overwinning. (mvw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 25