P OPMARS... Er roert entwat. Boerenkrijgers in de schietbarak FORFAITCIJFERS Nieuwe nederlaag voor EV Aals KAMPIOEN NEERPELT TOCH STERKER Winst voor Brabo Denderbelle Flinke weerstand TE LAAT ALGEMENE VERGADERING VAN A LS O. F.C. Lutterzële - Doggen 4-1 HANDBAL EERSTE NATIONALE ^S.K. Overmere - Gijzenzele 7-0 Racing Boonwijk - Baardegem 5-0 Wedstrijden voor het weekend KORFBAL Kalender jeugdvoetbal voor zaterdag 3 en zondag 4 maart '79 |AN 26 De algemene vergadering van de „Vriendenkring der Scheidsrechters Aalst-Dendermonde" heeft vrijdag 2 maart plaats te 20 uur in het lokaal Bergenhof, Stationsplein te Aalst. Er is een uitgebreide dagorde welkomwoord door de voorzitter verslag en briefwisseling door de sekretaris verkiezing van drie nieuwe bestuursleden het jaarlijks feest van vrijdag 9 maart mededelingen P.S.C. gast- programma inlichtingen en inschrijvingen voor de voet balwedstrijd van 16 maart te Erembodegem kwis en tombola. J.V.H. Racing Boonwijk heeft zich flink hervat na de vrij zware nederlaag opgelopen bij Erem bodegem. Baardegem werd let terlijk en figuurlijk de baard afgedaan op het Racingveld. Niettemin heeft de lokale aan hang meer dan een halfuur moe ten wachten om de openings treffer te zien scoren. E. Van Ransbeek bracht het Racing scoormachien op gang. Na rust werden de bezoekers met een own-goal. 2 treffers van Miel Cleemput en een roos van Me- dart Van der Meerssche verder ''in het verlies gedrongen. Reke ning houdend met het feit dat Erembodegem op eigen veld een punt diende prijs te geven ko men de kansen van Pierre Poui- liart en zijn maats wat de 2e plaats betreft er heel wat gun stiger voor te staan. Ten op- Precies in de zwaarste periode van de kompetitie is FC Lutter- zele op volle toeren gekomen. De resultaten der jongste weken laten trouwens niet de minste 'twijfel - FC Lutterzele kan nog een aardig woordje komen mee- «spreken, en de titelkandidaten die tegen de leerlingen van Francois Heymans in het veld moeten zullen zulks kunnen er varen. Tegen Doggen werd an dermaal met drie invallers ge start. Beckers. V.D. Steen en V. Der Burght dienden op deze kamavalzondag forfait te geven. Gelukkig beschikt Lutterzele over een schare flinke invallers zodat het uiteindelijk weer en op vrij overtuigende wijze werd geklaard. De bezoekers schoten - inochtans het eerst uit de start blokken en lieten Walter Reid ^kansloos langs Van Geyt. Eens 'het evenwicht hersteld ging Lut terzele rustiger akteren. Van Hecke zorgde nog voor rust voor voorsprong, terwijl Fran cois Heymans na een solo de stand op 3-1 wist te brengen. Dré Temmerman, waarvan we reeds vorige week de lof zongen rondde met een vrijschop- op 4-1 af. Te onthouden valt dat de vertimmerde ploeg zich niet van de wijs liet brengen door de openingstreffer der bezoekers en later in de wedstrijd beheerst en zonder overhaasting ging akte- ren. Knap gedirigeerd door een op volle toeren draaiende Heymans werd het achteraf niet zo moei lijk om de bezoekers in het ver lies te dringen. De rust die mo menteel van de Lutterzeelse elf uitstraalt is een waarborg voor de komende toppers, waarvan a.s. zondag de eerste is gepro grammeerd met het bezoek van Racing Boonwijk, club die tegen Bardegem liefst een forfaitscore lukte en tevens verder jaagt op leider Meldert en mogelijks pro motie. Lutterzele dat in de heen- ronde netjes werd geklopt door de Boonwijkenaars. en thans sportieve weerwraak hoopt te nemen. 2 teams die op volle toeren draaien, zodat alles aan wezig is om het op 4 maart tot een spannend kijkstuk te laten komen. V.C. SP. NEERPELT-AVANTI LEBBEKE 19-16 Aangezien Avanti-coach Eddy De Smedt ons een paar weken ge leden verklapte dat hij alle hoop had Neerpelt in eigen vesting te kunnen kloppen moet het toch zijn dat de Limburgers sterker zijn dan verwacht. De Lebbekenaars met een te persoonlijke Ebel, namen een zeer slechte start. Wie de maandagmorgenkranten heeft! uitgeplozen, stelde tot zijn verbazing vast dat David Gijzenzele een puntje had meegegraaid bij Goliath SK Overmere. Zoals al eens meer gebeurd, bleek het foute informatiede Boerenkrijgers hadden tegen de weerloze bezoekers noch min noch meer schietoefening gehouden. Zeven "kogels" doorboorden het doelvlak. Ronny De Cock, William. Van Driessche en Eddy Hillaert toon den zich erg schietgraag en knalden elk twee keer raak. Femand Buyse scoorde 1 maal. Ook Freddy Heirman had op het schutterslijstje kunnen staan, maar die verkwanselde een penalty. Alleen naar de schutters wierook zwaaien, zou een beetje onrechtvaardig zijn geelblauw draaide zoals in de "grote dagen" en spelmaker Filip De Veirman bracht 5 doelpunten aan. Door deze nieuwe zege blijft Overmere in de running voor de titel. De sleutelmatch is nog niet voor zondag in Bottelare, waar Overmere nog te gast is. wordt waarschijnlijk over de promovering beslist. Doch dat zijn zorgen voor morgen Sport kring is trouwens voldoende gewapend om die huzarenstrijd tot een goed einde te brengen. De thuisploeg, die juist voor 't wedstrijdbegin vernam dat Mechelen verloor tegen Sasja, startte enorm gemotiveerd. Na een kwartier stond Avanti reeds met 7-0 in het krijt en keeper zichte van leider Meldert telt Racing 1 ptn achterstand maar evenals Erembodegem heeft de leidersploeg nog 1 wedstrijd op te halen, zodat de kloof best drie punten kan worden en dit zou uiteindelijk wel iets te veel kunnen zijn. In verband met de wedstrijd van a.s. zondag tegen FC Lut terzele staan de zenuwen fel gespannen. Het wordt een tref fen waaraan beide ploegen heel wat belang hechten. Men kan zich alvast aan een spannende wedstrijd vol inzet verwachten. Wij van onze kant hopen, dat achteraf aan dit alles zal mo gen toegevoegd worden dat de wedstrijd een echte derby is geweest - maar in de eerste plaats een sportief verloop heeft gekend. Ladhari, de keeper van Avanti Lebbeke, kon zondag de Neerpelt- pletrol niet stoppen. (EVA) DERDE NATIONALE BRABO DENDERBELLE-HAACHTSE 14-10 Brabo^Denderbelle is erin geslaagd twee punten aan zijn totaal toe te voegen dank zij een eerder onverwachte overwinning tegen Haachtse. Twee gouden punten, aangezien door de uitslagen een week voordien Brabo rode lantaarndrager was geworden en de toestand vrijwel hopeloos werd. De wedstrijd verloopt verder gelijkopgaand maar hoe verder de klok vordert hoe duidelijker het wordt dat Eendracht het moeilijker krijgt. De inbreng van het jeugdige trio Van Mal- deren-D. Bayens-D. Van Mede- gael is duidelijk geen tegenval ler maar via 12-13 na 45' wordt het 13-16 tien minuten voor 't einde. Eendracht waarvoor keeper Moens zijn 2e 7 m stopt kan nog gelijkstellen (16- 16) maar enkele open kansen blijven onbenut zodat via 16-18 de 17-19 eindstand bereikt wordt. Aalst had alles gepro beerd, van „Indiaan" Steemans tot man op man verdediging maar uiteindelijk kan de over winning van de bezoekers niet onverdiend genoemd worden. Scoorden M. Bayens 8, D Bavens 1, Van Der Borght 4, Steemans 1, Van Boxtael 1, Wel- lekens 1, Van Malderen 1. EVA BEVORDERING HBC BUGGENHOLT-SPARTA AALST I 10-23 Leider Sparta Aalst paste zich eerder moeilijk aan, aan het open luchtterrein te Buggcnhout. De technisch sterkere Aalstenaars werden vooral gehinderd door de ijzige temperatuur en hiervan maakte een degelijk Buggenhout gebruik om vooral tijdens de eerste helft flinke weerstand te bieden. Nadat het eerste kwartier af gesloten werd met een 2-4 score kon Sparta verder uitlopen tot 4-8. Buggenhout onder impuls van De Maesschalck, kon de schade beperken tot 6-9 na de eerste 30'. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte had de ty pische Aalsterse zaalploeg zich dan duidelijk beter aangepast aan de voor hen abnormale om-' standigheden. Buggenhout kwam nu veel minder aan zijn trekken en via treffers van Mens en Troch werd het vlug 13-6. Als ook W. Bomon de weg naar het doel aanduide werd het 20-7 tien minuten voor het ein de. Nog te vermelden dat W. Van Delsen, de Aalsterse kee per, erin slaagde zijn zesde (of is het zijn zevende) doelpunt vanuit zijn doelgebied aan te tekenen. Scoorden Sparta Aalst Mens 7, J. Bomon 1, L. Van Delsen 2, II. Van Der Meer.che 1, Troch 5, W. Bomon 4, G. Bomon 2, W, Van Delsen 1. Buggenhout De Maerschalck 5, Van Dam 3, Brouillard 2. EVA Ladhari had zich helemaal niets te verwijten. De persoonlijke bewaking van J. Schuermans was kennelijk falikant uitge vallen voor Avanti, want een bij de pinken zijnde Van Wer- de had van deze kans gebruik gemaakt om regelmatig onge stoord het Lebbeekse doel te doorboren. De wedstrijd was toen reeds gespeeld want bij een 14-6 ruststand kon Avanti zich geen begoochelingen meer maken. Niettemin begon Leb beke aan een opgemerkte ach tervolging. In verdediging het 3-2-1 systeem aanklevend en met in doel een opnieuw on berispelijke Mertens, werd de Neerpeltse vesting nu steen voor steen ontmanteld. Cornelissen slaagde erin Dirk Verhofstadt zowat lam te leggen en langs E. De Batselier werd 't Leb beekse tempo nu heel wat ho ger. Avanti bleek nu plots meester op het terrein maar dichter dan 3 doelpunten ach terstand geraakten zij toch nooit. Aangezien Koen Verhof stadt geen enkele maal scoor de is het duidelijk dat zijn maandenlange onbeschikbaar- heid hem nog steeds parten speelt. Scoorden: Ebel 8, De Batselier 3, Comelis 2, De Vlieger 1, De Smedt 1, Ver- moesen 1. De jaarlijkse statutaire algemene vergadering van de Vlaamj j Handbalvereniging heeft blijkbaar de etterbuil opnieuw doa openbarsten. Nadat de dagorde zo goed als mogelijk werd ai gewerkt, (het was toen reeds na middernacht) kwam echter J kat op de koord. Bij monde van de woordvoerder van de pro vincie Limburg werd dringend een bijzondere A.V. aangev waarop de interpellatie of kunnen wij het een motie van wa trouwen noemen t.o.v. de huidige bewindvoerders kon behandel worden. Limburg en Antwerpen die sa men de meerderheid vormen van de klubs, hadden onder ling reeds een vergadering ge had waarop zij besloten een soort ultimatum te stellen aan het huidig uitvoerend komitee. Hoe de vork juist in de steel zit, kunnen wij momenteel niet met zekerheid zeggen, maar 't is een feit dat de huidige bewindsploeg hierdoor zo erg geschokt werd dat enkele zeer verdienstelijke leden spraken van ontslag nemen. Dit was ook de reaktie van sommige klub- leiders (o.a. Heist-Zuiderkem- pen) en leden van een of ander komitee zodat er een echte chaos dreigt te ontstaan in 'n vereniging die nochtans met 2.100 nieuwe leden tijdens de laatste twee jaar de wind in de zeilen leek te hebben. Voor ons niet gelaten dat sommige klubafgevaardigden zich als „nieuwe rijken" gedroegen en in hun verwaandheid zich lie ten manipuleren door de noegden. Waar het werkelij g om gaat, is de toekomst de Vlaamse handbalsport. licht is het juist dat de huidij toestand in de VHV niet altil* is zoals hij zou moeten zij k Maar of er daarom een tiji bom moet gelegd worden b<#f twijfelen wij. Men doodt toe niet omdat er mogelijk z delen zijn. In elk geval lieten wij deze vergadering m B een gevoel van ontevredenhe omdat het handbal blijkbt Onze nog steeds haar puberteitsjan 1^" niet verteerd heeft en zij heff'en nu toch een respektabele letf® tüd bereikt nietwaar. Wij hopen nu maar dat wij toestand te donker inzien ma de ervaring heeft ons geleei Pel dat sommige verantwoordelijk!'n nooit het geduld en de kracl*>,eve kunnen opbrengen om de ju te weg in te slaan. Tot schai^®6! van de Vlaamse Handbabpoi^1- E\> oitgi Be I renn De Jans kene ij Juli« «por eljEtiei O titel Botti is, Dom TWEEDE NATIONALE EV AALST-JS HERSTAL 17-19 Na de nederlaag tegen het uit eerste nationale gedegradeerde JS Herstal lijken de promotiekansen van EV Aalst nu wel defi nitief tot nul herleid. De Eendrachters kunnen zowel technisch als taktisch hun voet plaatsen naast hun konkurrenten, maar telkens zij gekonfronteerd worden met fysisch sterke ploegen komen zij in de problemen terecht. Zo gebeurde het ook tegen 't ervaren JS Herstal dat met Grandjean, Coenraedt en an dere duidelijk over meer kracht beschikte dan de thuisploeg. Het enige wapen, snelheid, dat Eendracht hier tegenover kan stellen blijkt de laatste we ken afgebot te zijn. Een tien tal minuten in de eerste helft uitgezonderd, slaagde Aalst er niet in de tegenstrever in snel heid te overtroeven zodat hun sterkste wapen, de breack-out, eigenlijk nooit loskwam. In zijn totaliteit werd het geens zins een slechte wedstrijd. Bei de ploegen streden hardnekkig voor de zege, het spelpeil lag betrekkelijk hoog en aan span ning heeft het nooit ontbroken. Na een gelijkopgaande eerste 10' (2-2) kon Eendracht over schakelen naar een hogere ver snelling en hieruit volgde een 4-2 score na het eerste kwar tier. De thuisploeg liet toen het tempo dalen en meteen kon den de Herstal schutters op nieuw in de wedstrijd komen. Zes minuten voor de rust had den de bezoekers hun achter stand opgehaald en het werd zelfs 5-6 tot wanneer M. Bayens goede eerste helft de ploegen opnieuw gelijk stelde. Even voor het einde van de eerste 30' nog sensatie als twee Aalstenaars er voor twee min. uit moesten. De schade bleef niettemin beperkt tot een 7-9 ruststand. Onmiddellijk na de rust moeten de Wapenmakers het gedurende twee min. met 2 spelers minder doen en hier van kan Eendracht gebruik ma ken om er 10-9 van te maken. Dank zij deze overwinning houdt Brabo verder kontakt met zijn rechtstreekse konkurrenten in het degradatiedebat en al hoewel de toestand nog steeds kritiek is doet hoop leven. Den derbelle bewees tegen Haachtse dat zij beslist niet «Ie zwakke broertjes in derde nationale kunnen genoemd worden. Met een voltallige ploeg kunnen aantreden is voor hen echter 'n „must". Zondag waren zij dan nog eens voltallig en ziedaar het resultaat. Met een weer uit stekende M. Hendrickx werd via 2-2 na 5* het eerste kwartier afgesloten met een 5-2 score. Ondanks de werkkracht van Verpoest en de goede keeping van De Bock werd er toch nog gewisseld met een 6-4 ruststand. Er waren twee minuten ge speeld in de tweede helft als Hendrickx de voorsprong op dreef. Brabo begon er toen nog meer in te geloven en als het derde kwartier afgesloten werd met een 11-6 score leek de Bel- lense zege een feit. De noch tans goed sluitende Brabo ver dediging met keeper De Bo als voortreffelijk sluitstuk wi kelde nog even en Haachtse i Het derde tot 12-9 met nog 8' »naar spelen. JP Verheyen scoor jebas toen twee maal en meteen kwatischt de zege van de thuisploeg ni Vi meer in het gedrang. sc[i Scoorden Hendrickx 7, D. V Den Abbeele 1, Verheyen Verpoest 2, De Lathouwer RESERVEN Brabo Denderbelle-Haachtse 24. Rust 9-9 Scoorden Heuvinck 10„ J Verheyen 3, Dirk Uyttersprot rj, D. Van Goethem 1, F. Roelan 1, Van Der Stappen 2. Maar D och Heren Zaterdag 3.3.1979 te 20u.l5 Avanti Lebbeke-Flémalle te 20u.45 EV Aalst-Etterbeek te 18u,30 Avanti Lebbeke Hl-Zwijnaarde te 15 u. Buggenhout-SK Grembergen te 17u.30 Lokeren-Sparta Aalst II Zondag 4.3.1979 te 17u.30 Rosis Aalst-Maasmechelen te 20 u. Ganshoren-Brabo Denderbelle Ajax Lebbeke I-Jochewoa Aal; te 15 u. Temse-Ajax Lebbeke II Dames Zaterdag 3.3.1979 te 17u.30 Anderlecht-Avanti Femina te 18u.l5 EV Aalst-Sp. Evere te 19 u In. Hasseit-RB Dendermonde Zondag 4.3.1979 te 19u.30 Stelmar-Aalst Sportief schitt Maar Franl nat g "rank leylir inder APPELS 9 VOBAKO 2 Overduidelijke cijfers die be wijzen hoe sterk Appels uit deze wedstrijd kwam. Op het ogenblik dat we dit verslag plegen weten we nog niet hoe het is afgelopen met de leiders Groen-Wit. die slechts 1 punt je voorsprong hebben. Doch een verlies of een gelijkspel lijkt ons zeer onwaarschijnlijk, zodat we kunnen stellen dat het voor Appels opnieuw een jaartje wachten wordt op de titel in 4A. Vorige week reeds hebben we trachten duidelijk te maken dat de club van voorzitter Roe- landt geen al te prettige perio de meemaakt. Door ziekte en kwetsuren moeten verschillende vaste waarden langs de blijven. Een flink van zich afbijtcj Vobako kon in de le helft J schade beperken tot 3-1. tfl Appelse doelen kwamen I dankzij De Waele F.. V| straetcn N en De Rouck Na de rust kwam de App« skorcmachine pas goed op gai Na 10' was het reeds 7-2. het kanon stonden De Waj F. (3x) en Vermeir F. nog eens Vermeir en VcrstrJ ten N. sloot men af op 9-2 stand. Met een tikkell meer geluk voor de dames T heren uit Lichtaart kon het wel anders hebben uitgezli naar het Blauw-Witte samcj spel was van een beter halte om niet met een beloond te worden. Zondag UEFA-JUN. (10 u.) E. Aalst - Club Brugge Prov. jun. (10 u.) E Aalst - RC Gent Eeklo - KAVD Ninove - Lede Zelc - Zottegem Prov. schol. (10 u.) E. Aalst - RC Gent Eeklo - KAVD Ninove - Lede Zele - Zottegem Jun. C (10 u.) SK Ovcrm. - Lochristi Juh. H (10 uur) Terjoden - Denderhoutem Nieuwerk. - Mecrbekc Pollare - Erpe Haaltert E. Aalst Kerksken - Mere SK Aalst - Ninove Jun. I (10 u.) W. Moorsel - Heikant Doggen - Bambrugge Smetlede - TK Meldert Wichelen - Berlare Erembodegem - E. Meldert Jun. J (10 uur) Buggenhout - Waasmunst. Grembergen - SK Lebbeke Baasrode - Hamme Lokerse - Herdersein Schoonaarde - Robur KAVD - Temse E St Gillis - Wieze DAMES (15 uur) Bellem. - Kamillekens Aalst Zaterdag Schol. K (15.30 u.) Terjoden - E. Meldert (14 uur) SK Aalst - Erembod. (I5u) Welle - Nieuwerk. (I5u.) TK Meldert - Doggen Schol. L (15 uur) Erpe - Grotenbergc Borsbeke - Mere Hillegem - Edixvelde Erondegem - Aaigem Burst - Vlierzele SL Houtem - Oordegem Schol. M (15 u.) Wichelen - RC Wetteren SK Overmere - Laarne HO Kalken - Schellebelle St Wetteren B - Serskamp (15.30 uur) Berlare - St Wetteren A (15 30 uur) Schol. N (15 uur) Gijzegem - Oudeqem(14u) S. Moorsel - W. Moorsel E St Gillis - Hofstade Wieze - SK Lebbeke Buggenhout - E. Aalst Herdersem - Opstal (15.30 uur) Schol.'O (15.30 u.) Sombeke - Hamme B Robur - Heikant (15 u.) Hamme A - KAVD Waasmunster - Baasrode Lokerse - Appels Zele - Grembergen Prov. knapen (15.30 uur) E Aalst - Eeklo KAVD - SC Lokeren Lede - Zele Prov. miniemen (14 u.) E. Aalst - Eeklo KAVD - SC Lokeren Lede - Zele Knapen L (15 uur) Erwetegem. - Burst Bambrugge - Zottegem Vlierzele - Hillegem Aaigem - Erondegem (15.30 uur) Knapen N (15.30 u.) TK Meldert - Terjoden (10 uur) Mere - Baardegem 15 u. Hofstade - E. Meldert Nieuwerk. - Erpe Erembod. - SK Aalst W. Moorsel - E. Aalst Knapen O (15 u.) Oudegem - Wieze Opdorp - SK f.ebb. B Schoonaarde - E St Gillis Appels - Herdersem R. f.cbbckc - Gijzcqein SK Lebbeke A - Buggenh. (15.30 uur) Knapen P (15 u.) Westrem - Wichelen Smetlede - Massemen Laame - Lede Schellebelle - St Wetteren (15.30 uur) Knapen Q (14 u.) Berlare - Moerbeke B Zele - Val. Overmere Dyn. Beervclde - SK Overm (15 uur) Heikant - SK Kalken (15.30 uur) Knapen R (15 u.) Waasmunster - KAVD (14 uur) WB St-Nikl. Robur Baasrode - SC Lokeren Grembergen - Hamme (15.30 uur) Miniemen K (14 u.) Nieuwerk. - Bavcgem Erembod. - SK Aalst Ede - E. Aalst Edixvelde - Borsbeke (15u) Miniemen L (14 u.) Doggen - Wieze Hofstade - S. Moorsel TK Meldert B - W Moorsel Herdersem - Baardegem E. Meldert - Lede Heikant - TK Meldert A Miniemen M (14 u.) Serskamp - Berlare RC Wetteren - SK Lcbb B St Wetteren - E St Gillis Massemen - Opdorp SK f.ebb A Buggenhout Schellebelle - Oudegem Miniemen N (14 u.) Hamme - Waasmunster Grembergen - Gerda Zele - Sinaai

De Voorpost | 1979 | | pagina 26