s{Prof Frank Arijs .onder dak Erik Arijs wil rotseizoen vergeten Z.N.A. BLIJFT OP HET ZEGEPAD Rik Caethoven, Johny De Nul, Erik Arijs, Jan De Bondt, Etienne De Wilde, Daniël Janssens, Guy Bloem, Rudi Baeyens, Dirk Claus en Nico Leurs maken het zegegebaar Al fietsend rond de wereld WIELRENNEN Klubkampioenschappen ill' I JOSE PEELMAN 5 AUGUST {de trüetsel JEF PEELMAN ANDRE BURMS WATERPOLO PAUL DE BRAUWER: TWEE OP TWEE WILLIAM TACKAERT VOORAAN LUCIEN VAN IMPE LS ER VROEG BIJ 27 keli] zij 1 scha s i-1 M E\ Het Ï6 zo ver de wegrenners hebben de dikke trainingspakken nitgetrokken en staan met de neus op de „grote konfrontaties". klubkampioenschappen waren de aanloop. Verscheidene streek- renners lieten in hun kaarten kijken. Met Rik Caethoven, Johny De Nul, Erik Arijs, Jan De Bondt, Etienne De Wilde, Daniël Guy Bloem, Dirk Claus en Nico Leurs kregen we „be kenden" en ook al een neofiet, als eersten onder het spandoek, tij Julien Wanderstein, iemand uit Moorsel die zich bij de cyclo- b> jportieven fit houdt, won eveneens. iel Etienne Grysolle veroverde de „titel bij de cyclosportieven te m Bottelare. •nhe jkba Onze renners koersten niet al- [sjari '«en in ons gewest we trof- hec-fen hun namen een beetje her lefjen der aan. Eric Bonnaerens was in Sint Amandsberg 4de cen voor de junioren Frank De Donder en Lieven Cooman was e]ee iet daar cen 6e en 9e plaats, ïlijki 'n St. Gillis Waas finishte Et. krac Steveninck als 7e bij de profs en de amateurs. Johnny De Wael was de vijfde amateur *le Martens Latem waar Ro- main Van Bever als nummer drie eindigde bij de junioren. Met zijn zevende plaats te St Amandsberg was Patrick Lemo de eerste prof. Wie het allemaal eens van dichtbij bekijken wil, kan snuisteren in de uitslagen die we hierbij afdrukken. SC DENDERSTREEK AALST 22 Amateurs: 1. Jean DE BONDT (Meldert), de 63 km in lu.43 min. 2. Luc De Grauwe 3. Eddy Timmerman 4. Alain Desmet 5. Frans Van Wilder 6. Johan Deman 7. Luc Roels 8. René Debrucker 9. Hans D'Hae- se 10. Antoine Pletinck 11. Dirk Vandenberghe 12. Jan Bayens 13. Geert Sinnesael 14. Luc Wijnants 15. Johan D'Hollan- der 16. Pierre D'Haese 17. Mare Hofman 18. Karei Adams 19. Herman Van Tittelboom. 7 Cyclosportieven: 1. Julien WANDERSTEYN (Moorsel), de 63 km in lu.43 min. 2. Kamiel Van Tittelboom 3. Ludwig De Reu 4. Frans Kindermans. 12 Junioren 1. Rudy BAE YENS (Aalst), de 63 km in lu.43 min. 2. Jean-Marc Denul 3. Luc Van Geyt 4. Jean Knoc- kaert 5. Luc Janssens 6. Johnny Baeyens. 19 Nieuwelingen 1. Nico LEURS (Aalst), de 42 km in lu.13 min. 2. Lievin Braeckman 3. Danny Vaeyens 4. Benny Missa 5. Jean-Marc Denil 6. Erwin Schouppe 7. Danny Baert 8. Danny Posteels 9. Guy Ne vens 10. Johan Colman. SCHELDESTREEK MERELBEKE-BOTTELARE 46 Junioren en Cyclosportieven 1. Dirk CLAUS, de 52 km in lu.25 min. 2. Eddy Verstraeten 3. Dirk Van Laethem 4. Etienne Grycolle (kamp. cyclosportieven) 5. Danny Schockaert 6. Frans Van Nuffel 7. Luc Callebaut 8. Danny Schollaert 9. Ronny Met- tepenningen 10. Christiaan Van de Walle 11. Mare De Bruycker 12. Danny Moerman 13. Wim Baeyens 14. Alain Van Damme 15. John Ramma. GRIMBERGEN Junioren 1. Daniel JANSSENS 52 km in lu.27 2. Dirk Van Dam 3. Alois Rottiers 4. Christ Heymans 5. Frank Kessebeek 6. Ronny Dierckx 7. Henri De Decker 8. Johan Meysmans 9. Jean-Pierre Moyson 10. Jan De Housvere 11. Philip Schoonjans WK-LABIEKESVRIENDEN DENDERHOUTEM Nieuwelingen. 1. Benny GRY- SEELS (Okegem) de 43 km in 1.10 2. Hans Sonck 3. Mare Derouck 4. Benny Westelinck 5. Guy Devreese 6. Rik Si- naert 7. Hans Boriau 8. Rudy Coppens 9. Rudy Vanderhaegen 10. Guy Demesmaeker Junioren 1. Guy BLOEM (Hof- stade) de 64 km in 1.41 2. W. Dhooremont 3. Bruno Balieus 4. Gino Lauwereys 5. Eddy Coo- remans 6. Luc De Decker 7. Dirk Van Dorpe 8. Luc De Cooman 9. Julien Faconnier. 18 Amateurs 1. Eric ARIJS (Aalst) de 64 km in 1.41 2. Eric Desmet 3. Elie Muylaert 4. Marc Van Gijseghem 5. Noel Cosijn 6. Dirk Vandeparre 7. Jozef Debruyne 8. Patrick Grootvriendt 9. Johan De Muy- ter. 3 Profs 1. Johny DE NUL (Schoonaarde) 2. Frank Arijs 2 Cyclosportieven 1. Rafael DE PAUW (Erembodegem) 2. J.-M. 3. Luc Roelants. Vanderstraeten. WSC MEULEBEKE- SCHELDESTREEK BOTTELARE 22 Beroepsrenners-Amateurs 1. Henrik CAETHOVEN (Zele, 2.28 2. Eric Dehaene (amat.) 3. beroepsrenner) de 92 km in Eric De Wilde 4. Ronald Van Avermaet 5. Frans Caethoven 6. J.-M. Heyndrinckx 7. Luc Van Lancker 8. Rudy Veyt 9. Remi Van den Bossche 10. W. De Backer 11. Walter Blanc- quaert 12. Marc Van Bever 13. Ivan Verhaeghen 14. Mamix Van den Haesevelde 15. Raf Verstuyft. ZWIJNAARDE Jun., am., cyclysp. 1. Etienne De WILDE (A), de 70 km in lu.50 min. 2. Romain Steel (A) 3. Mario Danneels 4. Willem Keisse (J) 5. Jan Joos 6. Marin Geurs 7. Hendrik Segers 8. Charles Geviegat 9. Guy Ronsse 10. Stefaan De Craene 11. Rudy Roegiers 12. Christian Focquet 13. Ronny Polfliet 14. Danny De Groote 15. Jimmy Coppens 16. Roland Wille (C) 17. Eric De Keyser 18. Mario Moerman 19. Guy Snauwaert 20. Geert Van Goethem. SCHELDESPURTERS GAVERE 24 am., jun., cyclosp., stud. 1. Paul PICARD (Gavere - A) de 70 km in lu.55. 2. Johan De Lathouwer 3. Emiel Keilens 4. Wilfried Daelmans (C) 5. Eric Geirland 6. Kenny De Marte- leire 7. Mare Coppens 8. Jas» Vande Neucker (S) 9. Jean-P. Sennesael 10. Jimmy Comelis 11. Kristiaen Vande Neucker 12. Wim Erauw 13. Mare Strij- meer8ch 14. Luc Debode 15. Dirk Leboeuf 16. Freddy Vle- rick 17. Francois Keilens 18. Patrick Van Damme 19. Eddy Declercq 22. Hendrik Van de Ulens 20. Jaak Maes 21. Mare Necker 23. Eddy Degroote 24. i Het heeft er voor Frank Arijs echt belabberd uit gezien de* naar Erondegem uitgeweken Aalstenaar die als neoprof het zege- roorigebaar maakte te Terjoden en eerder op het* seizoen een fantas- kwa ische wedstrijd had gereden in de gereputeerde amateursrace te g ni Nieuwerkerken, zat op straat. Akoord vorig jaar had hij niet ge schitterd. Het mannetje met de vlijmscherpe spurt miste meer dan op zijn beurt de goeie trein. En als hij dan toch mee vooraan was, greep hij op het nippertje naast de palm. Maar uit een seizoen zonder overwinningen konkluderen dat Frank geen plaatsje verdiende in het profpeleton, vinden we toch wat gortig. Frank kreeg bij zijn vroegere •"bazen geen nieuw kontrakt. De winter kwam en het bleef zoe ten. Schijnbaar vruchteloos. Haar op de valreep kwam het och voor mekaar. Guido Rey- ►roeck, een renner die in zijn leste jaren meer dan één klas- ieke zege bijcenspurtte, heeft n extrasportieve groep uit de rond gestampt. Tien dagen in ons land het wegsei- 1979 officieel uit de blok- ds len 8C^'C*» beeft Reybroeck *n Takkoord bereikt met de Ant- EV och werpse firma Iso-Bell. Over «ar loopt het kontrakt d teybroeck en de medespons Midertekenden. Frank Arijs Guido Reybroeck is na zijn carrière in het zakenleven ge stapt uit Italië importeert hij fietsen die hij Fangio noemt. Zijn renners zullen de naam van zijn merk moeten uitdra gen. GEEN VEDETTEN Vedetten konden vanzelfspre kend niet worden aangetrok ken die zitten al een poosje „vast". Wel wordt het een (waarschijnlijk) goeie cocktail. Naast Frank Arijs onderteken den verscheidene „daklozen" 'n kontrakt: Richard Buckaki, de Wase Nederlander die in het verleden vooral in kermiskoer- sen schitterde, Ronny Van de Vijver, een man die toch al wat bewezen heeft, Tony Ga- ken;., een snel baasje dat des tijds door een verschrikkelijke val in zijn opgang werd geremd, Willy Scheers, en jongeren zo als Eddy Van Hoof, Eddy Van den Broeck, Luc De Keyzer, Mare De Smedt, Hacky Coene en Ronald Bouckaert. Lucien Zelck is er eveneens bij, sa men met de „Keesjes" Jan Huisjes, de sterke Herman Pon steen, Aad Prinsen en Johan Van der Meer. Niet onmiddel lijk namen die je bij de top favorieten voor de nakende klassiekers plaatst. Maar toch: in ons land en boven de Moer dijk moeten die jongens resul taten kunnen behalen. Er is ook gezegd dat de Ronde van Luxemburg en misschien de Vuelta d'Espagna op het pro gramma van „baas" Reybroeck staan. BESLISSEND JAAR Voor Frank Arijs kan 1979 'n beslissend jaar zijn bij de nieuwelingen, junioren en ama teurs was hij „iemand". Zijn overstapje naar de profs bleek een beetje blijven hangen. Voor een meevaller. Nadien is hij al omdat hij zich plooien moest naar de ploegtucht en uit eer der ondankbaar „helperswerk" zelden wereldschokkende resul taten worden geboren. Frank aasde vorig jaar op een paar overwinningen. Hij kreeg ze niet, al had hij ze meer dan eens verdiend. Als hij ditmaal in een ploeg zonder specifieke vedetten en zonder een kopman die boven de anderen uittorent, enkele keren in de kijker loopt, komt het voor mekaar. Arijs is immers nog jong genoeg om het waar te maken zijn beste jaren moeten nog komen. In een vluchtkoers kan hij brok ken maken. Misschien zelfs in de Vuelta. Niet als kandidaat- winnaar. Omdat hij daarvoor te weinig klimmer is. Maar met zijn spurterskapaciteiten, moet hij bekwaam geacht zich te ontpoppen tot „rittenkaper". De Moerzekenaar José I Peelman nam deel aan de J WAOD-meeting sportpaleis te Gent. Samen met Segers won hij de ki- lometer tijdrijden. Hij werd, met dezelfde partner laure- aat in de ploegkoers. (mm) (mm) Dc Hamse nieuweling Dirk Van Raemdonck kreeg van zijn fiets. supporters een gloednieuwe koers- (MD) I De Baasrodenaar August I De Troetsel toerde even- 5 eens op het ovaal te Gent. c Hij was 3e in de afvalrit, 2e in de puntenrit en samen met Meseman 2e in het ploegenomnium. (mm) L Als je elf keer het zegezebaar maakt en dan nog zegt dat het een rotjaar was, dan moet je daar al steekhoudende argumenten voor hebben. Erik is „anders" dan broerlief ranker en slanker. Minder snel aan de streep, al kan hij zijn mannetje staan. Maar wellicht taaier. Meer een vechter dan een flyer. Een jongen die alles behalve tegen het zware labeur en tegen klauterpartijen op ziet. Graag leeft hij zich uit in wed strijden waar moet gevochten worden. Voor hem zou 1978 „de" ddoorbraak naar de elite wor den. Twee keer pletste hij met hebben en houden tegen het wegdek. Steeds met kwalijke gevolgen sleutelbeenbreuken. Die verwondingen hielden hem langer dan hij had gewenst uit de pelotons. Het was stilzitten en daarna weer naar de goeie kadans en de afstand zoeken. Die tegenslagen stemden hem een beetje wrevelig. Vooral om dat hij de kans niet kon grijpen in de klassiekers en de „grote koersen" zijn onloochenbaar ta lent te manifesteren en te be wijzen dat hij bij de besten van zijn generatie thuishoort. NIET ONTMOEDIGD Pech te veel dus. Maar ontmoe digd was Erik niet door al die Aegenslagen. Met Uilenspiegel is hij ervan overtuigd dat na slecht goed komt. Alhoewel... In dat pechjaar 1978 toonde hij zich op bepaalde momen ten. Tussen twee perioden van inaktiviteit in. Elf overwinnin gen werden het. In regionale wedstrijden. Ontevreden is hij over dat „gewin" niet. Doch veel liever had hij aan het eind van een klassieker het zege- gebaar gemaakt. Een amateur koerst immers in funktie van de toekomst, van een carrière als prof. De „bazen" schatten een klassieke zege veel hoger dan een karrevracht overwin ningen in koersen rond het frietkraam en de kerktoon. Erik Arijs is nog jong genoeg om er wat van te maken. Als hij dit jaar wat van tegenslagen gespaard blijft, zal hij meer dan op zijn beurt in de spits van het gebeuren te vinden zijn. Hij is zelfs bekwaam de „vedetten" naar de kroon te steken. En misschien een se- lektie voor een of andere inter nationale proef af te dwingen. Erik Arijs (C) In zijn Uitbergen crosste Jefke Peelman naar cen 12e plaats. Niet slecht voor een man die al bij de veteranen mag gerekend doch nog steeds verliefd is op de fiets, (mm) De Berlarenaar André Burins blijft "crossen" tot de laatste kilometer. In Jabbcke finishte hij achter De Bisschop. mm Z.N.A S.S.N.L 4-2 Het gaat bij de waterpoloploeg van Zwcmklub Neptunus Aalst de laatste weken best. Deze zwemt van de ene overwinning naar de andere. Nu werd SSNL geklopt. De Aalstenaars wer den nochtans op achterstand gezet door een fout van Van Driessche, die echter alleen in de verbeelding van de scheids rechter bestond. De rcf paste de zwaarste sanktie toe en Merlot liet deze unieke gele genheid niet ontglippen. Aalst, dat op het technische vlak ze ker sterker uitviel dan zijn tegenstander, zou de opgelopen averij vlug herstellen door een treffer van Groebbens. Er was na dit gelijkstellende doelpunt een felle repliek van de Walen doch een attente doelman Rob- brecht weerde met de glimlach enkele pogingen. De Schrijver zette Neptunus aan de leiding. De bezoekers trachten na deze tweede treffer hun verdediging beter te organizeren, maar Van Driessche vond toch het gaat je in dit pantser. In de 2e periode zou Van Driessche dan de stand tot 4-1 opvoeren bij een verras send snelle uitval, die de be zoekers volkomen schaakmat zette. Ofschoon Gassiman in verdediging knap speelde kon Luik toch tot 4-2 herleiden. Het trachtte met verre voor zetten de bakens te verzetten. Het speelde echter te onnauw keurig om doeltreffend te zijn. Nadat Luik langs Rozenwald aan zijn 2e doelpunt was ge komen werd de druk iets gro ter. Aalst kon ook moeilijker reageren omdat Van Geert in de aanval zeer goed in de gaten werd gehouden door Merlot. In de 3e periode moest Nep tunus meer aan verdedigen dan aan aanvallen denken maar Luik werkte weinig precies en vaak te overhaastig af zodat het bij die 4-2 stand bleef. Toch kreëerde de thuisploeg zich nog een beste kans langs De Schrijver op een splijtende tegenaktie. En naar het einde van deze periode toe kreeg de Aalsterse doelman Robbrecht gelegenheid zich in de kijker te hijsen. In de 4e periode ging alle initiatief opnieuw uit van de thuisploeg die langs De Bruyne dicht bij haar nummer vijf kwam. De Walen moesten daarna hun toevlucht nemen tot stug maar ook vaak tot onsportief verdedigen en voor al Merlot toonde zich meer maals een geniepigaard. Doch dit bracht geen aarde aan de dijk voor de bezoekers die zich zeker geen goede verlie zers toonden. JVH Terwijl de wegrenners kilometers vreten met het oog op de klassiekers en de zware brokken van het voorseizoen, denkt Paul De Brauwer aan "uithollen". Hij eindigde het veldritseizoen zoals het begon met overwinningen. Te Merchtem maakte hij korte metten met de konkurrentie Jozef Pauwels werd 2e en nationaal kampioeri Jan Teugels finishte als nummer drie. In Brakel maakte hoogblonde Paul er een walk-over van. Hij liep en fietste Rik Arnouts, de nummer twee, op meer dan anderhalve minuut. Na het cyclocrossseizoen legt De Brauwer er nu de riem af. Paul is iemand die niet van de fiets moet leven: tijdens de doordeweekse dagen "werkt" hij voor zijn boterham. Op de weg zijn mannetje pogen te staan 7 Hij kan geen twee heren dienen en ziet het minder goed zitten. Enkele kriteriums en kortere amateurskoersen als voorbereiding op de vcldritten neemt hij er echter ieder jaar bij. (mm) Winnen stak er voor William Tackaert niet in. De "Grote Prijs van Cannes", in 1978 gewonnen door Wilfried Wesemael, was weer voor de snelle spurters. Kijk maar naar de uitslag de Ier Sean Kelly was laureaat voor Walter Planckaert en de Nederlander Leo Van Vliet. Toch toonde de Zeienaar dat hij als piepjonge prof zijn mannetje zal staan. Hij finishte met het koppeloton en was 16e. We zijn echt benieuwd voor wat het zaterdag wordt. Dan start bij ons immers het gloednieuwe seizoen, (mm) Voor Lucien Van Impe is het nog steeds roderen. Van hem wordt niet verwacht dat hij de omloop Het Volk wint. Hij zit zaterdag trouwens nog inl de Levant. De Impenaar is een rondcrcnncr en het is dus logisch dat hij die meerrittenkoersen viseert. Toch moet hij ergens beginnen. Dat gebeurt, uiteraard nadat hij reeds ettelijke kilometers op dc fiets zat, in de Ronde van de Levant. Het begon met een klimtijdrit over een goede vier kilometer. Winnaar werd dc jonge Spanjaard Vicente Belda. Lucien was derde. Het is uiteraard nog erg vroeg om uit dat resultaat enige konklusic te trekken. Maar als Van Impe in een korte klim- vooraan finisht, is dat een goed voorteken. (mm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 27