ISefhehberssport F.C. SPORT KLOPT SNAS OST EN CALLEBAUT(A) OUDEN CHIETOEFENING DE HOORN EN B0RGHMANS OP DRAFJE NAAR DE ZEGE SPOKUON KLOPT KREJA SETOKDAMESVOETBAL ORPORATIEFVOETBAL EUGDHUIZEN V.T.L.B. TAFELVOETBAL RIKKY'S ZET COLIBRI EEN HAK STREEKNIEUWS BASKETBALLIEFHEBBERS «KIND VAN HET JAAR» IN HET JAAR VAN HET KIND de ligaklasse werd het meest in het oogspringende (ultaat door Heizijde verwezenlijkt. Heizijde scoorde in wedstrijd-voor zoveel hiervan sprake kon zijn-aan de eker pende band. De 6-1 verhouding wijst immers op een t doorlopend overwicht met als intermezzo een paar huchtere tegenstoten van de bezoekers. FC Sport van Snas zou nnen had men zeker niet voorbaat durven voor- illen. FC Sport kende hter een van zijn beste gen en de overwinning n moeilijk worden be- De Voorpost - 2.3.1979 - 29 twist. Leeuwerik-Ocarina was een spannend voetbal nummer dat uiteindelijk met het miniemste verschil door de thuisploeg werd ge wonnen. In de eerste perio de zag het er echter naar uit dat Leeuwerik regelrecht op een overwinning met een in drukwekkende cijferverhqiu- ding afging. Bij de rust luid de de stand immers 3-0. De ze werd op de lei gezet door Peynsaert en Vermeiren (2). Vooral deze laatste vormde een bestendig gevaar voor de Ocarina verdediging. Na de kampwisseling zou de partij dan een andere rich ting uitgaan. Ocarina, dat met zijn beste opstelling tussen de lijnen stond, had de niet geringe verdienste dat het de spanning op nieuw in de match joeg. Het drukte toen fel op de Leeu werik verdediging en Mi chel Matthijs milderde. O- carina zou dan door een strafschop door dezelfde speler gelukt tot 3-2 terug komen. Doch daarna hield de Leeuwerik defensie het hoofd boven water. In de tweede klasse zorgde Ju- bekerkompetitie is er een met heel wat hindemissen, pde recente speeldag diende immers het forfait-dat meer n waarschijnlijk algemeen zal zijn-van Coplac genoteerd, rwijl de wedstrijd VVTTa-SAF die naar ons gevoelen de langrijkste was, slechts een speelhelft duurde. De stand dde toen 0-0. rust reeds tegen een 3-0 achterstand aan. Deze kwam tot stand langs De Bondt, De Wolf en De Wae- le. In de tweede periode wij zigde het spel beeld omzeg gens niet. Post bleef de wedstrijd beheersen en ook scoren. Het kwam aan het half dozijn langs De Wolf (strafschop)-Cardon en Ca- mu. Tupperware klom in zijn thuiswedstrijd wel naar de leiding door een doel punt van Ruyssinck maar De uitslagen: Bouw-Somati 5-3 V.V.T.T.A.-S.A.F. (ges.) 0-0 Tupperware-Callebaut (a) 1-5 Callebaut (b)-Post Erembodegem 0-6 Resocub-Coplac (ff.) 5-0 Het programma voor 3/3/79 Callebaut (a)-V.V.T.T.A. Coplac-S.A.F. Resocub-lntercom Post Erembodegem-Tupperware Somati-Callebaut (b) scheidsrechter oordeel toen het terrein onbe- eelbaar en stopte de itch. Voor SAF is dit al- izins een handikap. De fi- nciebedienden moeten mers ook nog de «Beker Financien» betwisten dat het voetbalseizoen or hen lang zal aansle- Post Erembodegem haalde een even indruk- ikkende als verdiende o- rwinning bij Callebaut (b). thuisploeg keek bij de stond bij de rust reeds red deloos verloren. Immers na dit openingspunt ging Cal lebaut (a) rezoluut aanval len. En de Tupperware ver dediging werd liefst vier maal opgerold. Vooral Aldo De Smet maakte het de Tup perware verdediging niet gemakkelijk en nam twee treffers voor zijn rekening. Van Goethem en Van Haut hielpen Tupperware In de nederlaag duwen. Na de kampwisseling deed Calle baut het rustig aan en Aldo De Smet legde de eindcij fers vast. Somati heeft bij Bouw voor een taai verweer gezorgd doch het werd in het-laatste kwartier geklopt door een zeer sterk eindi- de jongste voetbaldag werd slechts één wedstrijd ge- eeld met name Spokuon-Kreja die door de thuisploeg met t miniemste verschil werd gewonnen. Kreja zorgde voor n stevige oppositie doch moest tenslotte toch eervol on- rdoen. zondag 4 maart staan er programma: Igende wedstrijden op het Pare reeks: Efsee - Ypsilon Spokuon - Nijdrop Zenith - Eureka Liludama - Kreja Onpare reeks Tijl - Jome St. Joris - Tuf Tuf Terlinden - Pallieter Twentiers - Tanu Verder staat het nu ook vast dat de finalewedstrijden op zondag 15 april (Pasen) zullen ge speeld worden. JVH de hoogste afd. kwam op de voorlaatste kompetitiedag de verras- Bg van het meer bescheiden Rikky's. De ploeg uit Hofstade speelde ft klaar Colibri Gijzegem op eigen bodem dan nog te verslaan. Ikky's was meteen aan zijn eerste kompetitiezege toe. Het hoeft uwelijks te worden aangestipt dat men bij Colibri tamelijk sip ek. I)e thuisploeg was nochtans goed aan de match begonnen, lar bij de rust hadden de gasten de situatie reeds rechtgezet, wat niemand voor mogelijk klopte de ploeg van Odette Van 3erd 8ehoucicn gebeurde in de Meirhaeghe de co leider Een- parede periode. Onder impuls van dracht Aalst. Gcmeentevrienden ,n ,jhn Peynsaert en Edwin D'Haese deed het insgelijks voortreffelijk D^n Rikky's in extremis de eerste en Mascotten Mere werd met afge- bi.'gi lamn ge in de wacht slepen. En dit Grettlde kleinste verhouding. Voor is d rdaches schijnt de minder goede ie riode nu ook wel tot het verle- n 'c behoren. Op eigen bodem Vooi tekende cijfers schaakmat gezet. Ook Lions Pub tegen Zonneboys en Vicky's tegen Tinneboys be haalden een even logische als ver diende overwinning. In de tweede klasse was er een taai verweer van Schuurken, dat uiteindelijk eervol sneuveld bij Sam. De piepjonge ploeg «n Schuurken betaalt nog leergeld, maar komt er wel. Voor Starters was er geen enkel pro bleem bij Sparta dat nog moeilijk aan zijn trekken komt. De ver diensten van Notjes bij Tiptop kunnen niet genegeerd worden. Notjes deed de leider de pannen van het dak spelen. Inmiddels is Tiptop goed op weg naar de eind zege. in de derde afdeling schrijdt men naar de ontknoping van de titelstrijd. Sotskop Aalst liet zich WWRTING 'srej)( p zaterdag 10 maart om 20 „gr„ rkaarting in café Stadium H hcd Waan 36. Inleg 2.500 fr kop boerebrood aangeboden or het bestuur van de spaar- EN 'Ha Isi «NDELTOCHT tondag 4 maart vanaf 8.30 3* wandeltocht van Groot- Vertrek: Kozenklub, Leo in iBethunelaan 105. Vrije start Ni naf 8.30 u voor alle afstan- i Je n,5,10, 20,40 km. Aanden- wun ik Brevet - Medaille - Luxe :n'Bdaille Organisatie: De Ka- les ig« 30RDRACHT "dinsdag 13 maart om 20 uur zaal Patronaat Hofstade e: bracht «Groenten en Klein- ,j. »t" door Paul Van der Wildt. •W Uanisatie Landelijke Gilde cei tfetade. 52 1ESIE avond ••one "zaterdag 3 maart om 20 uur ]r de Feestzaal Sint- «efskollege. Pontstraat 11, poësie-avond «Woorden wisselen» samen met Tine Ruysschaert. Inkomprijs: 60 fr. Dit is een uitnodiging van de Oudervereniging van de Basis school Dames van Maria. KLUB ARTISTIEK VAN HET KAPSEL AALST Zondag 4 maart om 15 uur in Ter Mael Gentsesteenweg 390 Aalst kapsel festival 79 lente en zomermode voor dames en he ren met de Parijse grootmees ter in coiffure Franck Avogardri. Maandag5 maart te 20 uur in feestzaal St.-Anna Roklijf ook kapselfestival met de Duitse grootmeesters Junge en Mi- chaelis Keulen.ledereen is welkom. Tel. voor inlichtingen Roelant Pierre, Twiinderstraat 1 Aalst: 053-21.58.84 SOCIALE VERZEKERING Een afgevaardigde van het Rijksinstituut voor de Sociale Verzekeringen der Zelfstandi gen zal op 8 maart van 10 tot 12 uur een zitdag houden waarop men kosteloos alle inlichtingen in verband met het sociaal sta tuut kan bekomen GESPREKKEN «TEN HUIZE VAN...»» Enkele gezinnen maken hun huis toegankelijk voor familie leden, buren, vrienden en ken nissen om te spreken over hun gemeenschappelijke leven svragen. Je bent er steeds welkom op; Donderdag 1 maart te 20 uur: in het klooster St. Jozefstraat 5 voor de mensen van de St.- Jozefstraat N. De Tièrestraat en de Schoolstraat. Dinsdag 6 maart te 19.30 uur; bij de fam. Delait, Vrijheids straat 40 voor de mensen van de Vrijheidsstraat, Vredeplein, Vlaanderenstraat De Ridder straat en de Keyzerstraat. Dinsdag 6 maart te 20 uur: bij de fam. Van Schuylenbergh, St. Annalaan 134 voor de in woners van de St. Annalaan, Verastenstraat, Steenstraat, Vakschoolstraat bij de fam. Van Gossym, Cumontstraat 4 voor de mensen van de Cu- montstr., M. Claserstr. Vooruit- gangstr., Fabriekstr., Veldstr., Denderstr., Gheeraertsstr., Tragel en Bauwensplein Woensdag 7 maart te 20 uur: bij de fam. Ooppens, A. Lienart- straat 13 voor de mensen van de A. Lienartstraat, Stations plein. Stationstr. en de Nij- verheidsstr. Vrijdag 9 maart te 20 uur: bij de fam. Van Huy- neghem, Meuleschettestraat 43 voor de inwoners van die straat: Kluyskensstraat, J. Me- ganckstraat, Ledebaan. Ook al is het de eerste keer, geen drempelvrees en kom! UITSLAG KAARTING 'T KAPELLEKEN 1RVernaere 4387 2. G. De Norre 4277 3 E. Van Neck 4224 4 P. De Vleesschouwer 4118 5. A. Walleze 4110 6. G. De Bakker 4073 7. Maes E. 4130 8. Lipinski 4023 9. P. Van den Spiegel 3985 De volgende kaarting is op 17 maart. V ASTENVIERING IN DE KERK Op dinsdag 6 maart te 18.30 u eucharistieviering met als tema «Bekoring-bekering». De werkgroep sociaal dienstbe toon werkt er aan mee. Homi lie; E.H. Bekaert M. K.W.B. De bestuursvergadering van de K W B. heeft plaats op don derdag 8 maart te 20 uur in de kleine klub. Programma: de ventus Welle voor «het» re- zultaat van de speeldag door VK Moorselbaan, op eigen veld dan nog op een afgetekende nederlaag te trakteren. Ook Tripoli kwam best aan zijn trekken en vloerde FC Plaza. Deze wedstrijd met liefst acht doelpunten overgoten. PZN Aalst dat over zijn geijkte opstelling beschikte scoor de in iedere speelhelft een doelpunt. En hield er aldus Groen Wit onder. Voor de rust scoorde Vijverman en daarna verdubbelde Doore- mont deze voorsprong. De thuisploeg had nog enige onkans want twee fel ge trapte ballen sloegen tegen het doelhout. Een verdiende zege van PZN Aalst dat in zonderheid werd ge schraagd door Callebaut en Dooremont. JVH De uitslagen Ligaklasse FC Jaca-FC Moerstraat n. med. Leeuwerik-Ocarina 3-2 Heizijde-OC Aalst 6-1 St. Anna-Sp. Appels 0-3 FC Sport-Snas 4-2 Tweede klasse VK Moorselbaan-J. Welle 2-5 PZN Aalst-Groen Wit 2-0 PB Zottegem-SV Apostel ken uitg. FC Plaza-Tripoli 3-5 Het programma voor 3/3/79 Ligaklasse Ocarina-FC Jaca OC Aalst-Leeuwerik Sp. Appels-Heizijde Snas-St. Anna Blauw Wit-FC Sport FC Moerstraat FC Moerstraatvrij Tweede klasse Groen Wit-VK Moorselbaan SV Apostelken-PZN Aalst PB Zottegem-VK Arendzonen Tripoli-VK Post J. Welle-FC Plaza gende thuisploeg. Voordien had Somati echter reeds een 3-1 achterstand recht getrokken. De Schrijver had Bouw op winst getrapt doch Cooreman zorgde voor de counter. Bomon die als af- werker best aan zijn trekken kwam, zou er bij de rust 3-1 van maken. In de tweede periode bracht Somati op nieuw spanning in de match. En het had een zeker niet geringe verdienste dat het met doelpunten van Bergmans en Van Goethem tot 3-3 terugkwam. Er was een denderend laatste kwar tier van Bouw dat door Bo mon en Gallee werd afge rond. JVH De eerste twee geklasseerden hebben hun wedstrijd op drafje gewonnen. Studio Borghmans had geen problemen in de konfrontatie met De Nachtwacht, terwijl De Hoorn in het tref fen met Pompierken een rekord aan doelpunten inschreef. Vooral Van Stichel die goed was voor veertig punten en Sterck die dertig punten liet noteren, verkeerden in een pro- duktieve bui. Beiden beheersten volkomen de rebound, zo aanvallend als verdedigend. bij Becksboys Asse niet van de wijs brengen. Het nam deze hin dernis met veel zwier. Rodgers dat insgelijks in een gunstige stelling zit, won bij Bronco's. Beide ploegen moeten nu op de ko mende speeldag tegenover elkaar in het gelid. En het is niet uitgesloten dat het titeldebat wordt afgesloten. Het hoeft natuurlijk nauwelijks te worden betoogd dat voor deze meer dan waarschijnlijk beslis sende match heel wat belangstel ling zal bestaan. J.V.H. Thijbaert speelde zich insge lijks in de schijnwerper. Hij was vrijgevig met assists en or dende uitstekend de akties van De Hoorn. Uit de cijferver houding kon men voldoende af leiden dat het een spel van kat en muis was. 115-60 duidt op een frappant meesterschap van de co leider. De Hoorn speelde vrij vlug in de wedstrijd zegezeker. Bij de rust luidde de stand immers 53-18. In de tweede speelhelft kon Pom pierken toch iets meer in de match komen toen De Hoorn even gas verminderde. Voor De Hoorn scoorden: Van Sti- chel40, Sterck31Thijbaert 18, Cornelis 18, De Swaef 4, Troch 4. Voor Pompierken Cami 29, Lievens 4, Janssens 15, Ste- veninck 11. In de wedstrijd De Nachtwacht-Studio Borgh mans kwam de thuisploeg di- rekt aan het bewind. De con centratie bij de leider was im mers zoek en vandaar dat De Nachtwacht het score bord naar 14-12 liet evolueren. Coach De Schaepdrijver spoorde toen in een time out zijn mannetjes tot meer ijver en meer aandacht aan en na veer tien minuten stond de thuis ploeg dan ook reeds met liefst veertien punten in het krijt. En die vond men in de 29-43 rust stand ook terug. In de tweede tentoonstelling ledenwerving en de verdere uitwerking van ons jaarprogramma. NAMIDDAGWANDELING NEIGEMBOS Op zondag 4 maart namiddag wandeling naar Neigembos. Samenkomst: 14 uur aan de kerk van Meerbeke (weg Ninove- Halle). Meebrengen: laarzen. Paul Van den Bremt, bioloog zal een bijzonder inte ressant onderwerp bespreken nl. winterkenmerken van onze inheemse bomen. WIENER- en GRINZINGAVOND Het Koor Vrolijke Musici met so listen Rita Piron, Nelly De Ro, Luc de Mot en Luc Roelants o.l.v. Frans De Meyer zingt vrij dag 16 maart vanaf 20 uur in zaal Chrisma, Boekent te Kerksken een Wienerabend in lustige Weense sfeer met me dewerking van de Kon. Symfo nische Kring Aalst 'Door Een dracht Groot' o.l.v. Octaaf Boone. Werken van Strauss, Zeiler. Benatsky e.a. Organisa tie: Vrolijke Musici en VTB. yoga op vrijdag 2 maart om 20 uur in de stadsschool De Kat Vrede plein Aalst uiteenzetting en demonstratie en inschrijving. 1® les: vrijdag 9 maart. Organisatie; Yogaklub Aalst. periode zou Studio Borghmans zijn wisselspelers op het terrein brengen, toen een goed afwer kende Teirlinck voor een twin- tigpuntenkloof had gezorgd. (35-55). Koen en Geert Gou- bert bewogen hemel en aarde om De Nachtwacht opnieuw bij te trekken. Doch Denollin en Van der Borght repliceerden gepast. Laatstgenoemde zou dan ook voor een 52-74 eindstand zor gen. Doelpunten: De Nacht wacht: G. Goubert 23, K. Gou- bert 14, Philips 7, Verhavert Claessens 8, Van der Borre. Studio Borghmans: De Neef 12, Kiekens 2, Van der Borght 19, Van Neck 2, De Meyer 2, Denollin 13, De Smedt6, Teer- linck 18. De verrassing kwam van Koszen dat Cockpit Zorba klopte. Het werd een span nende wedstrijd waarin de bei de ploegen elkaar geen duim breed toegaven. Uiteindelijk won Koszen omdat het toch iets betere afwerkers in huis had en omdat het ook voor een sterkere en meer doeltreffende afweer zorgde. Door deze niet verwachte nederlaag ver speelde Cockpit Zorba dan meer dan waarschijnlijk zijn derde plaats. Deze wordt nu bezet door Hugh's Zwarte Kat dat de niet gemakkelijke wed strijd met Olympia tot een overwinning omboog. Ook hier kon men op bepaalde momen ten de spanning snijden De bei de ploegen waren sterk aan mekaar gewaagd en gaven geen duimbreed toe. Het werd een zij aan zij waarin Hugh's Zwarte Kat uiteindelijk toch de bovenhand haalde. Door de re cente nederlaag van Olympia wordt het nu in de klassering fel bedreigd door Koszen dat de jongste weken een merkwaar dige remonte doorvoerde. De uitslagen: De Hoorn - Pompierken 115-60 Terlinden - Beco uitg. Cockpit Zorba - Koszen 54-57 De Nachtwacht - Studio Borghmans 52-74 Olympia - Hugh's Zwarte Kat 55-58 «De stand: Studio Borghmans 17 16 32 De Hoorn 15 13 26 Hugh's Zwarte Kat 15 11 22 Cockpit Zorba 16 10 20 Magnetrol Bel Sack 15 9 18 Olympia 15 8 16 Koszen 16 8 16 Pompierken 16 4 8 Beco 15 3 6 De Nachtwacht 16 3 6 Terlinden 16 1 2 J.V.H. Marionettenteater Taptoe kreeg van het ministerie van Natio nale Opvoeding de opdracht om een stuk te maken in het kader van de nationale aktie «Jaar van het kind», met de bedoeling het op te voeren voor Vlaamse scholen en vereni gingen. Een paar maanden geleden begon Marionettenteater Tap toe aan deze produktie te wer ken. In vier Gentse schoolklas sen (derde en vierde voor de plastische uitwerking van het stuk. Door de kinderen werd ook de sfeer van uitrusting de- kor en poppen bepaald, de sfeer van disco-muziek, televi- zie, glitter en hel lichtspel. Met de gegevens van de kinderen in zijn achterhoofd schreef Freek Neirynck dan «Kind van het Jaar», een stuk in twee be drijven dat het verhaal vertelt van disco-ster Oliver Einstein John die geëngageerd wordt door de Firma Multinationaal Allesbehalvestaal om com mercials te maken voor een nieuw produkt. De directie wil namelijk in het jaar van het kind een kindershampoo op de markt brengen met de naam Disco-grease Een andere re- klamestunt bestaat hierin nieuwe shampoo te presente ren... vervolg op het scherm. Marionettenteater Taptoe liet voor «Kind van het Jaar» origi nele disco-muziek compone ren en uitvoeren door Katrijn Friant en de groep Hatch, huis orkest van TeaterArena. De rollen worden ingesproken door Anton Cogen, Jan Mo- strey, Walter Capiau Machteld Ramaudt... Het dekor is van Paul Verhey- lenzoon en poppen van Luk de Bruyker en Greta Bruggeman, poppenspelers-akteurs zijn Rein Boogaerts, Luk De Bruy ker en Freek Neirynck en de regie is in handen van Daan Van Den Durpel Voorstellingen van «Kind van het Jaar» op zondagen 4 -11 maart in de repetitiezaal van het Nederlands Toneel Gent, St. Baafsplein 7 Gent.

De Voorpost | 1979 | | pagina 29