i STRATEN, DIE GELEDEN HEBDEN VAN D VORST, WORDEN HERSTELD Wegenzout kost Aalst 11,1 miljoen iiii AANKOOP WAGENS STUIT OP BEZWAAR VRIJETIJD EN HOBBY'S - TE AALST p Rl RESOLUTIE VAN DE BSP-AFDELING GROOT- AALST Hi 2 - 2.3.1979 - De Voorpost De redaktie is niet verantwoordelijk voor de tohoud en heeft het recht de teksten in te korten. komen over de inplanting van speel- en leefruimte voor kin deren. Bij onze woonkernen zelf moe ten de kinderen terecht kunnen om te spelen. Er moet liefst een verantwoordelijke voorzien zijn die de kinderen ook kan opvangen. Het moet een open deur-werk worden waar de kinderen gewoon als ze zin hebben rondlopen. En daarnaast kunnen er cen traal grotere ruimten voorzien worden voor grotere groepen kinderen. Er moeten duidelijk nieuwe formules gezocht worden. Er moet een nieuw beleid komen. Want ook financieel is het met het speelpleinwerk erbarmelijk gesteld. De meeste krijgen subsidie, maar die is zeer gering. Te gering om er werkelijk iets mee te doen. Het speelpleinwerk is geen kinder-oppas. Het is veel meer dan kinderen bezig houden. Het mag niet langer een werk zijn van wat goede wil met wat spelletjes en een wandeling. Er is een bekwame leiding nodig die inspeelt op de aanbreng van de kinderen zelf. Het speelplein werk zou het milieu bij uitstek moeten zijn waar het kind zijn kansen krijgt op ontplooiing. Samen spelen is samenleven. Het kind moet zijn leefwereld waar kunnen maken. Daarom eist dit werk een totaal andere aanpak. We moeten uitgaan van de situatie waarin we terecht zijn gekomen. We moeten als ouders voldoende verantwoordelijk heidszin hebben om na te gaan of er in onze buurt mogelijkhe den zijn en wat daaraan gedaan kan worden. Een grasveldje met een bordje «verboden het gras te betreden» is niet voldoende, niet als groenruimte, en ook niet als speelruimte. Zijn wij achtergebleven op dit gebied? Geven wij onze kinde ren geen ruimte om te leven en geen ruimte om te spelen? Mensen die het weten kunnen, die vertrouwd zijn met dit werk moeten daar helaas positief op antwoorden. Het speelpleinwerk moet een andere weg op. En liefst zo gauw mogelijk. Freddi Pljck Raadslid WAARSCHUWNG Tijdens de gemeenteraadszit ting van 21 februari heeft de C.V.P. zich eenparig onthouden bij het goedstemmen van de verschillende leningen voor vele miljoenen. De stadsschuld stijgt voortdu rend en onrustwekkend met tientallen miljoenen. De CVP-fractie heeft zich be wust onthouden om het College en de bestuursmeerderheid in het bijzonder te waarschuwen, dat de financiën evolueren in de richting van de financiële chaos. De nieuwe bestuurmeerderheid lijkt zich weinig zorgen te maken over de financiële evolutie. Sinds de voorbije twee jaren steeg de stadsschuld met meer dan drie honderd miljoen. Beslissingen worden genomen op basis van onvolledige dos siers, denken we maar aan het dossier van de vraag tot een particifatie voor 12.0Ö0.000 fr. in een nieuwe intercommunale vereniging voor investeringen in de electriciteits- en gasdistribu tie in Oost-Vlaanderen. De prognoses, die op het financiële vlak gemaakt werden en het voorwerp uitmaakten van een analyse, die vernietigend was en volgens onze college-le raars van de meerderheid de betrokkene opsteller zou ge buisd zijn. Het nieuw kader van het personeel zou een wens bij hebben van ongeveer 300 mil joen nieuwe kosten over een periode van vier jaar. De CVP vraagt dan uitdrukke lijk dat de Schepen van Finan ciën regelmatig in de gemeente raad of in de commissie van Financiën de stand van leningen 2ou mededelen opdat het Colle ge zich zou bewust worden van de grootheid van deze schuld. De CVP vraagt uitdrukkelijk dat het College oordeelkundig zou te werk gaan op het financiële vlak. Het argument gaat niet op dat de minderheid het principe voor uitvoering heeft goedgestemd in de meeste gevallen. Het is aan het College, die verantwoordelijkheid te dragen om in dit geheel van mogelijke uitvoering de prioriteiten te eerbiedigen en niet zoals nu zonder planning holderdebolder maar uit te geven. Het zal niet lang meer duren en we bereiken 1.500 miljoen schuld met als gevolg een zware fiscale repres sie en een verder gevaarlijk aanzwellen van onze negatieve begrotingskwaal. E. Bogaert Raadslid. SPEELPLEINWERK MOET RADIKAAL ANDERE WEG OP Auto's moeten parkeren maar kinderen moeten spelen... De mensen hebben over speel pleinen nog teveel het klassieke beeld in hun hoofd. Vroeger was een speelplein een middel om de kinderen in de vakantie van de straat af te houden. Daar moeten we radikaal van af. Het feit dat de meeste van onze speelpleinen alleen maar open zijn in de vakanties en soms maar een deel van die vakanties, is al een groot probleem. Op het gebied van speelpleinen staan wij nergens. Wij hebben vrijwel geen speelruimten dicht bij woonkernen. Waar kunnen kin deren nu nog echt spelen? Wij hebben wel een minister, een provinciale député en een schepen die wettelijk laat voor zien dat wie bouwt parkeerruim te moet voorzien maar wanneer komt er een minister, een provinciale député, een schepen die ook leef- en speelruimte voor de kinderen voorziet? Er worden oude huizen afgebroken voor parkings. Kan dat ook niet voor speelhoeken of speelruimten? Op vele plaatsen spelen de kinderen doodgewoon op straat, op de voetpaden, omdat er niets anders is. We weten allemaal dat het gevaarlijk is. maar wanneer gebeurt er inderdaad iets voor? Het speelpleinwerk komt eigen lijk uit een heel stiefmoederlijke behandeling. En toch: er is geen enkel jeugdwerk dat op zo korte tijd als de vakanties zoveel duizenden kinderen samen brengt. Speelpleinen zijn er meer dan broodnodig. Maar we mogen het niet langer laten bij losse initiatieven. Er moet een heel nieuwe manier van denken ONWIL OF GEMIS AAN POLITIEKE MOED? De Koning heeft de heren Claes en Nothomb van hun bemidde lingsopdracht ontlast. Hiermee werd een nieuw hoofdstuk, om te pogen een regering te vormen, eens te meer zonder succes afgesloten. De bemiddelaars zijn gestrui keld over de tegenstellingen van het eerste uur. De franstalige partijen, P.S., P.S.C. en F.D.F., die reeds - door het opstellen van een gezamelijk verkiezings platform - als gezworen ka meraden de verkiezingen waren ingegaan willen niet afstappen van hun gemeenschappelijke eis van een voorafgaand akkoord over de staatshervorming met nauwkeurig omschreven verbin tenissen. Het is duidelijk dat zij de toege vingen, die de uittredende Vlaamse regeringspartijen, C.V. P., B.S.P. en V.U., hun hadden prijsgegeven in het Egmontpact als vertrekbasis willen nemen van hun huidig eisenbundel. Staat dit alles niet welomschre ven op papier, dan laat een regeringsdeelneming hen koud. De franstalige partijen, bij monde van de heer Cools, trekken scherp van leer tegen de C.V.P. - die naar hun zeggen - door het uitlokken van de regeringscrisis woordbreuk heeft gepleegd. Dit zou kunnen wijzen op een gemis aan onderling vertrouwen onder de gewezen regerings partners van Tindemans' re gering II. Dit wantrouwen, al of niet voorgewend, van de franstalige partijen - die zich uitermate bedrogen voelen door het weg vallen van de Egmontovereen- komst - wijst niettemin op de niet te miskennen grote schuld die de Vlaamse ondertekenaars van dit akkoord dragen in de huidige crisis. De onvoorstelba re Vlaamse toegevingen in dit gewaagd Egmontavontuur heb ben bij de franstaligen nieuwe kansen geschapen en verwach tingen versterkt, die de klok tien, ja zelfs twintig jaar terugdraaien. De Vlaamse gemeenschap heeft deze houding sterk afgekeurd en die afkeuring zit dieper gewor teld dan uit de verkiezingsuit slagen is kunnen blijken. Het is nu de taak van de Vlaamse onderhandelaars hun franstalige gesprekpartners duidelijk te laten inzien dat over de stem van de bevolking niet kan worden heengestapt, even min als over de grondwettelijke bezwaren tegen de Egmontover- eenkomst. Dit had een primor diaal punt van de bemiddelings pogingen moeten zijn, maar dit is het niet geworden uit electora le overwegingen. Vergeten we niet dat het tweede heet hangijzer boven de hoofden van de franstalige Brusselse socialisten van Simonet en boven de christen-democraten van Vanden Boeynants hangt. Deze vermijden angstvallig elk politiek opbod tegen het F.D.F., zodat geen van beiden tot een regering durft toetreden zonder het F.D.F. Want dan zouden ze een vergelijk moeten aanvaar den dat door het F.D.F. als oppositiepartij extreem zou be- kampt worden. Van deze situatie maakt het F.D.F. dan ook weer dankbaar gebruik om - alvorens tot een regering toe te treden - eerst al de eisen van de Brusselse franstaligen ingewilligd te zien, die voor de Vlamingen volstrekt onaanvaardbaar zijn. De knoop van de regeringsdeel neming van het F.D.F. kan best door de overige franstalige partijen doorgehakt worden. Want het wordt echt de tijd dat zij zich wat meer bezorgd tonen om de toestand van het land en wat meer politieke moed aan de dag leggen, dan de belangen van het land ondergeschikt te maken aan een mathematische vrees van stemmenverlies in het Brus sels gewest. Willy Van Renterghem V olks vertegenwoordiger IN HUN HEMD We hebben ze overschat. Toen we begin januari ons bulletijn maak ten «KPB deelt mee», plaatsten we op de eerste bladzijde een kari katuur waarvan één der persona ges een regering voorzag voor fe bruari. Na de informateur en de formateur zijn nu ook de bemid- dellaars mislukt. Goed ingewijden voorzien nu geen regering meer vóór de Europese verkiezingen van begin-juni. Waarom juist dan. Willen ze de openbare opinie tij dens de grote vakantie voor een voldongen feit plaatsen? Hoe dan ook, daar staan ze nu, in hun hemd. De enen als de ande ren hebben de kiezers voorgehou den dat zij de enigen en de besten waren, en de enen zoals de anderen brengen er niets van terecht. Om dat mensen belangrijk zijn, en omdat ze durven beslissen en eer lijk verdelen... Maar intussen wordt er wél verder geregeerd! Er is namelijk een overgangregering die in de feite door niemand wordt gekontro- leerd en die met miljarden gooit naar grootpatronaat en wapenhan delaars, die para's naar Zaïre stuurt'en een «ongewapende» oor logsboot met kanonnen en munitie aan boord op kruisvaart stuurt. Er gebeurt trouwens nog veel meer. Zijn er miljarden voor grootpatronaat en wapens, er zijn er blijkbaar geen voor de zieken verzorging. De ziekenhuizen moe ten miljarden lenen bij de banken en dat kost hen nu reeds om en bij het miljard aan intresten. Kijk eens wat voor verantwpordelijke staatsmannen ons land heeft! En er zijn natuurlijk ook de protes ten. En die protesten zijn er dan om hun voeten aan te vegen. Hoe gevoelen die honderduizenden mensen zich die in deze grote he ren geloven? De communautaire problemen oplossen? Elf volks- vertegenwoordiers van de ffans- dolle FDF verlammen het ganse politieke apparaat. De werkloos heid aanpakken? Daar hebben ze voor 't ogenblik géén tijd voor. Het Parlement zijn rol laten spe len? Maar wie spreekt er nu van het Parlement? De kiezers? Welnu, ja, ze hebben gekozen en nu kunnen ze zwijgen! En diezelfden die het in eigen land met zijn och arme tien miljoen in woners niet aankunnen, die moet de brave kiezer op 10 juni naar een Europees Parlement sturen om er de belangen van België te vrijwa ren. Hei is zelden in de geschiede nis zo duidelijk geweest, dat ons land met 'n bende onverantwoor- delijken opgeschept zit voor wie de volkse belangen slechts op de zoveelste plaats komen. Maar zo is het ook dat men dc weg vrijmaakt voor politieke avontu riers. Zo is het dat de gedachte rijpt van een sterke man, van een diktatuur. Mag de vraag niet ge steld worden of er dan in die par tijen die zich zo sterk op de demo- kratie beroepen, niemand meer is die zonder angst voor zijn dikbe- taald mandaat de vuist op tafel durft slaan? Wat heeft de basis van die partijen nog te vertellen? Hoe zit het met die gewestelijke en lo kale organisaties die zo hoog op lopen met hun durf en hun strijd baarheid? Het is hoog tijd dat de gewone man in de straat er zich van bewust wordt hoe gij gerold wordt en wie bij deze toestand belang, heeft. Morgen zullen zij hem weer belof ten voorhouden, als hij weer eens de rekening zal betaald hebben! RAY DE SMET DE ZOTSKAP Het is altijd een Aalsterse ge woonte geweest om met karnaval elkaar eens ongezouten de waar heid te zeggen, meestal gemas kerd. Een betere uitlaatklep voor alle opgekropt ongenoegen is nauwe lijks denkbaar. De laatste tijd wordt dit meer open, zonder vis- joge gedaan. Dat dit zich dan meer toespitst op de politieke Aalsterse situatie is niet verwonderlijk en bewijst het sterke engagement van de bevol king. De Aalstenaar voelt zich meer dan vroeger betrokken in het gemeen tebeleid; dat op zichzelf is zeker zeer positief. Dat vooral het meer negatieve of het minder gunstige benadrukt wordt ligt volkomen in de karnavalsfeer. De stoet was er een volmaakt voorbeeld van; de toeschouwer werd mede betrokken en lachte hartelijk om de politieke moppen. Ditmaal was er slechts een spelbreker; de koude. De opeenvolging van de groepen met het juiste tempo, tot hiertoe voor onmogelijk gehou den, hield de aandacht gaande. Er was de milde spot van De Blauwe Bisschoppen, de reminiscentie van het Lampenincident, het speelplein met Zand op de Grote Markt, de natte papieren vuilnis zakken; Antoinette Spaak vertroe telde het verwaasloosde kind van Linkebeek en de Para's kwamen. willens nillens, Moboetoe Ml hulp. ya' Prins Enrico en de Bloemen! waren schitterend, ook buiten a stoet. We vergeten nooit hun it11 kenbezoek dat fel geapprecie werd. Het was een karnaval om van en or snoepen, een karnaval waarin hart en de ziel van de Aalsten jgt ui tot uiting kwam. Voor wie er i huj meer in geloofde: er bestaat r een echte karnavalssfeer in Aal ,nvul Het is nu aan het stadsbestuuj^ we fijne kritiek te verwerken en nodige konklusies te trekkei want al lachende zegt de zoi waarheid. aa°S Dr. Anny Dierick. fiuleri - unt Als laatste punt van de openbare agenda werd op de gemeenteraad van woensdag 21.2.1979 het herstel van heel wat straten, die wegens het barre winterweer dienden afgesloten te worden voor het verkeer, bij hoogdringendheid goedgekeurd. Het betreft hier de Slotstraat, Watertorenstraat, Groenstraat, Erembodegemstraat, Ledebaan, Blektestraat en Dr. De Moorstraat. Uit de verantwoording, die Schepen van Openbare Werken de Neve bij dit agendapunt gaf, noteerden wij dat het stads bestuur zo vlug mogelijk wenst over te gaan tot het opmaken van een bestek voor deze verbeterings- en vernieuwings- werken. De werken kunnen dan toegewezen worden bij onder handse toewijzing. Dit wordt mogelijk gemaakt door een artikel, dat ingelast werd in het lastenboek van het onderhoud der wegen. In totaal zal het hier om een uitgave gaan van zowat 12 miljoen. De Schepen wees er trouwens op dat de schade aan de straten niet alleen veroorzaakt werd door de vorst. Vele ervan verkeerden in een slechte staat en dienden toch zo vlug mogelijk aangepakt te worden. Van de gelegenheid zou trouwens gebruik gemaakt wor den om ook andere belangrijke herstellings- of vernieuwings- werken te laten uitvoeren, zoals vb. vernieuwing van de riolering. Zoals hij reeds meermaals tussenkwam in vorige raadsle den, vroeg Dr, Van der Beken (VU) ook ditmaal dat men terzeifdertijd ook alle bijko mende nutswerken zou uitvoe ren. Hij vroeg of men de aangelanden niet kon verplich- Op datum van 21 februari was dit budget nog niet uitgeput. Aalst van haar kant telt slechts 450 gemeentewegen, doch de stad diende voor de maand januari aan bestrooiingsmidde- len alleen reeds een bedrag van 11.102.050 fr. aan een privé- aannemer te betalen. Dit bedrag kan onderverdeeld worden en 5.1 miljoen voor wegenzout, 4,5 miljoen voor calcium en 946.500 fr. voor slakken. In totaal werd doorde aannemer een rekening gepresenterd van 1130 uren aan wagens en personeel, gespreid over 27 werkdagen. Het stadsbestuur zelf stelde gemiddeld 80 mensen per dag te werk. die gebruik konden maken van gemiddeld 4 stadswagens per dag. Op dit ogenblik is de voorraad bestrooiingsmiddelen van de stad opnieuw uitgeput. Verder betaalde Aalst nog 3.500 fr. per ton chloryde. terwijl dit in Gent 2300 fr. per ton was. Uit een kleine berekening blijkt dan ook dat Aalst aan het Gentse tarief 1.776.000 IV. zou gewonnen hebben. Vergeleken bij de cijfers van St. Niklaas betaalde onze stad ook voor het calcium 1.146,500 fr. meer. Mevr. Borms becijferde dat in het geheel genomen in de maand januari Aalst aan bestrooiings middelen driemaal zoveel als de De aankoop van een kleine, lichte bestelwagen voor de Regie voor Waterbedrijf was een aanleiding voor de CVP oppositie bij monde van raadslid R. Uyttersprot om te vragen dat de stad eerst zou overgaan tot een onderzoek van het bestaande wagenpark en dc benutting ervan, vooraleer tot de aankoop van nieuwe wagens over te gaan. Hij betwistte niet dat de Stedelijke Regie de bestelwagen nodig zou hebben, maar zoals in vorige raadszittingen zou de CVP zich bij dit agendapunt onthouden zolang men niet over een desbetreffende studie beschikt. Kort daarna was het beurt aan kollega E. Bogaert (CVP) om te' wijzen op hetzelfde probleem dit naar aanleiding van het goedkeuren van een ontwerp voor de aankoop van een sanitaire wagen. Hierbij wees hij op het feit dat men reeds voor zowat 9 miljoen wagens gekocht had, sinds de gemeenteraad voor Groot-Aalst geinstalleerd werd. Toen ontstond wei enige hilariteit toen bleek dat een sanitaire wagen een «rollende WC» was die op een werf blijft staan zolang de werken aan deze werf duren. Dat was de oppositie blijkbaar ontgaan. ten om van de vernieuwing van de straat gebruik te maken om aan te sluiten op gas. telefoon of waterleiding. Schepen De Neve nam nota van deze suggestie en formuleerde het als een wens van de gemeenteraad. Hij vroeg noch tans begrip voor de omstandig heden. waarbij hij het voorbeeld aanhaalde van een gasontsnap- ping. die toch steeds noopt tot het opnieuw opbreken van pas aangelegde rijbanen. Ook bij de telefoon wordt men dikwijls geconfronteerd met nieuwe aanvragen vooral van vrije beroepen zoals dokters, advoka- ten. enz. Toch herinnerde hij eraan dat bij de vernieuwing van elke straat een rondschrijven gericht wordt aan alle inwoners om hen te wijzen op de )U ki et hi€ in to et hel oor lordei en S' ïxi's mogelijkheden die geboi worden om de noodzakeli nutsvoorzieningen te laten a an9s1 brengen. De aangelanden v P °e plichten dit te doen, was voor a,j Schepen echter niet realise '®'n v baar. lordt Raadslid Van der Beken bleel oogd echter bij dat in Aalst e [aard koördinatie tussen de verse! fordt lende nuts-maatschappijen o ubbe breekt. Nog maar pas heeft unnei ene het voetpad opgebBn dj ken en hersteld of daar begin W( reeds een volgende met nieu graafwerken, zo ging hij verdij aL Met de bewering van Bui anse 'f a|te suggestie zal rekening gehoui worden, werd het debat i meteen de openbare zitting e9riJf de gemeenteraad besloten. Alhoewel Schepen van Openbare Werken De Neve felicitaties ontving voor de wijze waarop Aalst de gladheid van de wegen bestreed, was oppositielid Mevr. Chris Lievens-Borms minder gelukkig over de rekening, die het stadsbestuur hiervoor aan de raadsleden presenteerde. Hierbij vergeleek zij de kostprijs tussen de steden Gent, Sint-Niklaas en Aalst. In Groot-Gent telt men 803 km. gemeentewegen, en op de begroting werd een krediet voorzien van 8 miljoen voor bestrooiingswerken. stad Gent betaalde. Voor het aantal werkuren kan men moei lijk een vergelijking maken.daar in de twee bovenvermelde steden alles in eigen beheer gebeurt. Zij vroeg dan ook dat het Schepen kollege zich over dit alles zou bezinnen. Zij werd hier bijgetreden door haar fraktieleiderGhis Willems, die vroeg dat het stadsbestuur een studie zou maken over de opportuniteit om de werken in eigen beheer uit te voeren, in plaats van door een aannemer. Hij vondt dat de oppositie nog te weinig betrokken was bij het beleid. Schepen van Openbare Werken De Neve was het met het voorstel van de heer Willems eens, en stelde dat het schepenkollege eventuele konklusies zou trek ken uit het vriesweer. Bij vroegere normale winters vond hij het niet goed abnormale investeringen te doen. Nu is de toestand echter totaal anders. Tevens stelde de Schepen de vraag welke inspanningen er werkelijk gedaan werden in steden zoals Gent en St. Niklaas. Wat de hogere prijzen betreft voor de geleverde zouten en slakken, zei hi j dat deze te wi jten waren aan de winstmarge van de onderaannemer. VEHE VE ar in tatioi fieen ideh Postzegelklub Rosa Luxemburg, aangesloten bij het Aalster (gegr Verbond Verzamelverenigingen, houdt de eerste en derd eerp| vrijdag van elke maand te 20 u. vergadering in de Mikisklub regre Nieuwbeekstraat. Verkoop van leden aan leden gaat door d onSD derde vrijdag. Voor nadere inlichtingen wende men zich to Jan De Brouwer, Tweehagenstraat 19 te Aalst. Werkgroep K.O.S.I. richt zijnerzijds op zaterdag 31 maart ei zondag 1 april haar zesde hobbytentoonstelling in. Deze expi gaat door in het welbekend «Apostelken» Apostelstraat 1 n9 - Opzet van de tentoonstelling is dit jaar «Muziek, zang eifize dans». Dit motief dient te worden uitgebouwd en in de eigei,orz'' hobby kreatief verwerkt. s en Verenigingen en individuele hobbyisten die eraan wensen dee te nemen kunnen voor 15 maart kontakt opnemen met LucBlijk Van Vaerenbergh, Beekstraat 127 te Aalst (053/21.09.26), Janmei De Lathouwer, Baron Romain Moyersoenpark 20 te Aalst Bel l€ (053/70.16.91) of Frans Saeys, Appelstraat 31, eveneens toonh* Aalst (053/70.08.68). ng a LI e rru - p ma enba Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten, Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. «WANTOESTANDEN BD AALSTERSE POSTBODEN BLIJVEN AANHOUDEN kwijl Onder die titel werd in «De Voorpost» van 9.2.79 een artikel gepubliceerd dat liet uitschijnen dat de werkomstandigheden van de Aalsterse postboden onrecht vaardig zijn. en vooral dat een nieuwe dienstregeling terzake die dat alles moet oplossen wordt tegenhouden door be paalde syndikale afgevaardig den zogezegd om persoonlijke belangen te vrijwaren. Niets is minder waar! En de steller van dat artikel zou beter moeten weten! Het is inderdaad zo dat een nieuwe dienstregeling wordt tegengehouden maar enkel en alleen omdat hierdoor enerzijds de huidige drie uitreikingen per dag worden teruggebracht tot één enkele, anderzijds hierdoor liefst 3 betrekkingen van post- man-iiitreiker en nog eens 3 a 4 andere diensten worden afge schaft. Dat is de reden waarom de di '110C|ebrui Aalsterse postboden o. blijven werken in de hui omstandigheden die zeker onrechtvaardig kunnen noemd worden, alleszins niet een periode van krisis elkeen solidair moet kuni blijven 0111 zijn medemens het werk te houden. De nieuwe dienstregeling sommigen willen doorgeva zien (hebben die eigenbelang bij!) zal derha eerst van kracht worden als een akkoord hebben omtrent heropneming op een of andt wijze van die af te schaf posten. Tenandere. die werkwijze trouwens tot tweemaal aanvaard geworden door 1 meerderheid van het betroki t personeel in algemene vet) dering bijeengeroepen A.C.O.D. - Sector Pi Oost-Vlaanderen. De BSP-Afdeling Groot-Aalst in Algemene Vergadering bij een op 16 februari, dringt er bij haar nationale Partijverant woordelijken op aan dat, rekening houdende met de zware sociaal-economische problemen waarmede ons land heeft af te rekenen, met het steeds toenemend aantal werklozen (reeds meer dan 300.000 werkzoekenden) en met het drei gend failliet van de sociale zekerheid, dringend, de sociaal-economische problematiek vanuit een soialistisch perspectief (zie jongste congresbeslissing) centraal wordt gesteld in de regeringsbesprekingen en dat ten spoedigste een regering wordt gevormd rond een progressief sociaal- economisch programma Er dient ook een eind gesteld aan de Kapitalistische willekeur ten koste van de werknemers.

De Voorpost | 1979 | | pagina 2