lede karnaval steekt KUNNEN ZE IN LEE WEL KARNAVAL VIEREN? MEER RUCHTBAARHEID VOOR LEEDSE KARNAVAL .«ïsa l&Si 10 - 9'3.1979'- Oe Voorpost ii De Jabbereirs (10') hoe een klown er ook kan uitzien, (vim) Het karnavalbal van de scouts. Wie gaat er mee naar Tirol? (vim) v*- -* En ga nu maar weg! Dat is nu mijn zetel voor twee dagen! (vim) Het jaar van den Dopper, zo ziet het eruit voor de Nachtuilen, (vim) De Brassers hadden het wat te eenvoudig gemaakt naar de smaak van de jury, ze eindigden op de laatste plaats, (vim) De Ledenaren zijn van binnen een beetje terughoudend. Zij vragen zich vlug af «Waarom doen ze dat? Zouden ze er voordeel bij hebben? Hoe gaat dat aflopen? Wij houden ons op het achterplan en zullen wel zien!» Dit schreven we reeds bij de glansrijk gelukte tentoonstelling over Leê karnaval in het Kultureel Centrum. Bij de «echte» karnavalviering, vorige zondag moesten we hetzelfde ervaren: de Ledenaren zijn niet zeer entoesiast over dit volkse feest! Zij beperken zich meestal tot een passief kijken naar de stoet en niets meer. Hoeveel bloed en tranen er vergoten werden bij het opbouwen van een wa gen of bij het voorbereiden van het feest, raakt hun kouwe kle ren niet. De reklame-wagens kregen de (verdiende) aan dacht van de kinderen: zij kon den er snoepjes, ballonnen of lucifertjes rapen... De volwassenen hadden geen opmerkingen, behalve «dat ze te laat vertrokken zijn, dat het te koud is en dat ze al mogen ko men!» Als de stoet dan eindelijk, met een lichte vertraging, voorbij trekt, kan er slechts bij enkele groepen een glimlachje af. Al leen de majoretten van de Oor- deqemse Harmonie Sint- Cecilia, die een speciale dans- opvoeringgaven tijdens een lange pauze in de stoet, kregen een mager maar hartelijk ap plaus. Een glimlach op de lip pen van de meisjes maakte een ieder duidelijk dat deze blijk van medeleven ten zeerste op prijs werd gesteld. Fier mar cheerden ze verder. Toch trokken enkele kommen- taren onze aandacht. Een huisvrouw meende dat Lede gerust kon konkurreren met Aalst. De stoet was misschien een beetje korter, maar zeker even interessant, voor de toe schouwer die op de hoogte was van de plaatselijke toestanden Een onderwijzeres verklaarde (terecht): «De karnavalstoet van Lede kreeg in vergelijking met vorige jaren een hoger peil Er wordt tegenwoordig een se rieuze poging gedaan om met een mooie wagen én soms prachtige kledij buiten te ko men. Het overbekende, koele gerstenat is echter niet weg te denken in het hele gebeuren In vergelijking met de stoet van En maar grabbelen naar de karamellen, (vim) Fotograaf zijn in het verleden blijkt geen sinecure geweest te zijn Aalst moet men bekennen dat onze jongens-karnavalisten, zich terdege hebben inge spannen om er iets degelijks van te maken. Als men de om standigheden kent, waarin ge werkt werd, moeten we zelfs zeggen dat meerdere groepen in de Aalsterse stoet niet zou den misstaan! Integendeel, vele Aalsterse groepen, die dan toch gunstiger kunnen werken, konden niet rieken aan onze wagens. Niet allemaal na tuurlijk...» Een Aalstenaar moest dit toch beamen, hoewel met enige te genzin. Een speciale bijzon derheid: Groot-Lede beschikt nu over een hoog aantal dege lijke fanfares (of zijn het alle maal harmonieën), waarop men zeker fier mag zijn. Stap ten de meesten niet mee op in de keizerstede? Tot slot mag het nogmaals gezegd worden de jongens doen hun best, kar naval is iets moois aan het wor den te Lede, maar... de bevol king is te stug en niet bereid genoeg om mee te werken! Hoe kunnen ze dan op een goede manier vieren Of is het alleen maar een drinkgelag? RDv Als ik hier niet was, dan was er niemand, (vim) Het Leedse karnavalgebeuren van dit jaar werd door jedereen unani bejubbeld. De stoefwas hoogstaand, de andere karnavalfeesten mof ten er niet voor onderdoen en ook de herbergbazen van Lede zijn enl in hun financiële nopjes naar het schijnt Er was veel volk te Lede, n het kan nog beter. Eén van de nog weinige zwakke punten van de Leedse karnavalvie ring is zeker het promotioneel deel. Er wordt inderdaad zeer weinig propaganda naar buitenuit gevoerd voor het Leedse karnavalgebeuren. Het niveau dat dit jaar bereikt werd, verdient dit evenwel ten zeerste. Dit zou een dankbare waardering zijn voor de organizatoren en de karna- valgroepen. Dit is zeker te overwe gen, want hierdoor zou bijvoor beeld de reklamestoet een ruimere dimensie kunnen krijgen, zouden de plaatselijke middenstanders ermee gediend zijn. enzzodat er dus meer zaad in het bakje zou komen Tal van promotiekanalen kunnen aangesproken worden, met relatief weinig kosten Zo bijvoorbeeld de jaar- en maandkalender van de Na tionale dienst voor Vreemdelingen verkeer en toerisme, hierin is volledig gratis, op' waarde dat alles tijdig i wordt. En Lede verdient daar karnavalgebied zeker zijn plaati als we zien dat daar bijvoorbe| gemeenten als Wichelen met jf viering in voorkomen Tweeandi kanalen die vrij goedkoop zijn, is reklame op grote borden aanl invalswegen van Lede en der klame via een vlagstempel inl Leedse postkantoor zou ookT vruchten afwerpen, want dager vertrekken honderden brieven uit Lede naar het ganse land. I Met enige verbeelding zouden! nog promotionele stunten kunr bedacht worden, die alleen wal zet en goeie wil vragen. Dus yi* volgend jaar mag daar zeker eer 'e v aan gedacht worden Hoe meerzn ton len, hoe meer vreugd!

De Voorpost | 1979 | | pagina 10