n PRINSENDAG WERD INTERNATIONAAL VERRROEDERINGSFEEST 14 - 9 3.1979 - De Voorpost Heel veel tijd om met elkaar kennis te maken hadden de aanwezigen echter niet vermits het welgevuld programma van de Caemere een rondgang voorzag door het stads centrum, waar de bezoekers kon den kennis maken met de weke lijkse markt. De voormiddag werd afgerond met een receptie, in café «Bistro» aangeboden door de ste delijke Markcommissie. Ondertus sen hadden ook de Schepen voor Feestelijkheden Marcel De Bis schop en Gustaaf Stobbeleir zich bij het gezelschap gevoegd. Aan deze laatste werd meteen ook een passende hulde gebracht als Stich ter van de Karnavalstoet. Op de receptie werd het welkoms ven voor een rondgang door de verschillende rusthuizen van Groot Aalst. Hiervoor had een Aalsters autocaruitbater bereidwillig twee autobussen ter beschikking ge steld. De Keulenaars verkozen de rondrit met hun eigen bus te doen. Samen met de vele partikuliere wa gens vormde het geheel een lange karavaan karnavalisten, die rich ting Herdersem vertrok. Met het Duitse muziekkorps aan het hoofd deed de kleurrijke groep haar intrede in het bejaardentehuis «Avondzon» te Herdersem. Zoals later op de dag werden ook hier alle oudjes bedacht met snoep. Voor men het besefte hadden velen van hen reeds hun stuk chokolade of Zelfs Fidele Kölner vindt ons weekblad ook de moeite waard, (edv) woord uitgesproken door de sekre- taris van de Marktliedenbond Jos Neirinckx, waarop 5 leden van de marktcommissie bekroond werden met de Orde van de Prinsencae- mere. Achtereenvolgens kwamen aldus de heren Neirinckx - Waege- hun koekje in de mond. Ook Bur gemeester D'Haeseleer die de Prinsencaemere vervoegd had, hielp ijverig mee met de uitdeling. Dat de bejaarden ook plezier be leefden aan de speciale karnava- luitgave van ons eigen «Voorpost» de gasten niet, want het pro gramma voorzag om 16 uur een bezoek aan het rustoord St. Lieven te Aalst. Alle oudjes zaten er reeds vol spanning te wachten op de komst van de Prinsencaemere en hun gevolg. Met een aangepaste affiche «Welkom Prinsencaemere» in bonte kleuren voelde iedereen zich in gepaste stemming. Op de tonen van het Duits muziekkorps, die steeds voor de nodige muzikale begeleiding zorgde, begon onze burgemeester spontaan te dansen met een oud vrouwtje in elke hand. De stemming was er dan ook direkt niet in het minst omdat het Aalsters OCMW voor de nodige geestrijke en minder geestelijke dranken had gezorgd. Eén nadeel in dit oud rus thuis was wel dat de akkomodatie (zoals gangen en kamers) niet voorzien was op een dergelijke grote massa. De tocht door de Aalsterse rusthui zen ging verder ditmaal naar Erem- bodegem, waar een bezoek ge bracht werd aan Hopperank. Signa leren wij hier terloops dat OCMW Voorzitter Martin Vander Speeten eraan gehouden had aanwezig te zijn in de drie rusthuizen van zijn OCMW. Dat men van al het drinken ook honger krijgt, bewezen ondertus sen Prins Enrico en Bloemenfee Margot, die op de weg naar Erem- bodegem even halt hielden aan het bekende «scherregossekot» aan de St. Annabrug. In de Hopperank maakte iedereen kennis met een modern rusthuis De grote eetzaal bood hier niet al leen plaats aan de bejaarden zelf, maar ook aan alle vreemde delega ties om alweer tussen pot en pint eikaars karnavalbelevenis- sen te vertellen. Gebruik makend van een ogenblik rust, dankte OCMW Voorzitter Mar tin Van der Speeten in naam van de Een bezoekje aan de zaterdagse markt met de vreemde delegatie. Niet zo'n slecht idee. (edv) jJJ Prinsendag De zondag is steeds het toppunt van elke prinsendag. Het begon echter niet zoals verwacht. In tegenstelling met wat vermeld was op het officieel programma had om 11 uur immers geen ontvangst plaats op het Aalsterse stadhuis. De grote massa was immers recht streeks naar de Okapizaal vertrok- a Prins Enrico begroette de Europa Prins Karei I. (edv) voor zerte De delegatie uit Nederland was op koopjes uit (edv) Zuster Overste mocht ook eens proeven van onze burgervader zijn snoepje, (edv) een streling voor het oog. In het rusthuis St. Job te Aalst, dat rond 18 uur bezocht werd, waren het Prins Enrico en Bloemenfee Margot, die de fanfare bij het bin nenkomen voorafgingen. Het be zoek van de Prinsencaemere en ge volg was trouwens zoals overal el ders voor de ouderlingen het sein, om zich nog eens, zoals vroeger jaren, in de goede oude karnavals- feer te komen. Hoeft het herhaald: de drank ontbrak niet op het appel. Misschien kwam het door het feit dat het rusthuis St. Job het laatste in de rij was, maar wij hadden de indruk dat het kontakt tussen be jaarden en genodigden hier het gemoedelijkst was. Stoetsgewijs begaf de meer dan 100 man sterke groep zich dan langs de voornaamste straten terug naar het Stationsplein, waar het avondmaal gebruikt werd Meteen bleek ook dat de ganse or ganisatie geen sinekure is en maandenlang voorbereidingswerk gevraagd heeft. Het is in Aalst im mers geen lachertje om voor zoveel binnen- en buitenlandse gasten eet- en slaapgelegenheid te vinden, zonder dan nog het financieel as- pekt van de ganse organisatie uit het oog te verliezen. Rond 22 uur was het voor iederee.i De ambiance zat er reeds van zaterdagmorgen in. (edv) man, Spitaels, D'Herde (voorzitter van de Kommissie) en Dierickx (Marktleider) aan bod. Zoals het een karnavalvereniging past werd het geheel natuurlijk be klonken met de nodige drank Ondertussen was het tijd geworden om de benen voor de eerste maal onder de tafel te schuiven Na een sober maar daarom niet minder smakelijk middagmaal, werd om 15 uur het startsein gege- die gratis uitgedeeld werd, hoeft geen betoog. Naast het nieuw gebouw werd ook een bezoek gebracht aan de ver nieuwde oude vleugel van De Avondzon. Tijdens zijn rondgang ontdekte burgemeester D'haese- leer twee 96-jarigen waarvoor hij terecht een applaus vroeg bij alle aanwezigen Veel tijd om te rusten in de refter van de plaatselijke school, hadden Lente en herfst ontmoeten elkaar, (edv) De vrolijke stoet bezocht ook de Hopperank, (edv) Raad voor Maatschappelijk Welzijn en in naam van alle ingezetene van de drie officiële bejaardentehuizen de Prinsencaemere voor hun initia tief. Kort daarna was het de beurt aan het dansmarieken uit Helmont in Nederland om voor de eerste maal in het weekend haar danstalent te demonstreren. De volgende dag zou zij nog ruim de gelegenheid krijgen om haar kunsten te tonen. Wij hadden trouwens de indruk een uitzonder lijk begaafde majorette aan het werk gezien te hebben. Alleszins terug verzamelen geblazen, want dan trok men stoetsgewijze naar de Keizershallen, waar deelgenomen werd aan het bal van de Generale Bankmaatschappij. Dat het feest voor sommigen tot in de vroege uurtjes duurde, moge blijken uit het feit dat wij van Willy Alloo, lid van het feestkomitee, vernamen dat hij pas rond 6 uur in de morgen onder de dekens gekro pen was, dit nadat hij reeds een ganse dag aan de feestelijkheden had deelgenomen. Maar er waren er nog latere bij. ken. Dat wij niet de enigen waren, die tevergeefs op de komst van de Prinsencaemere wachtten in de feestzaal van het Stadhuis, moge blijken uit het feit dat ook de Sche penen De Neve - Monsieur en Hooghuys tot zelfs de afgevaardig den van «Der Fidelner Kölner» te vergeefs hun opwacht deden. Vooraleer wij van de wijziging van het schema op de hoogte gesteld waren, was het feest in de basket balzaal aan de Burchtstraat reeds op volle toeren aan het draaien. De voorzitter van de Prinsencae mere Simon Dhonflt had immers reeds de gelegenheid te baat ge nomen om het stadsbestuur te danken voor de ontvangst van de talrijk opgekomen binnen- en bui tenlandse afgevaardigden. Burge meester D'Haeseleer van zijn kant had er reeds op gewezen dat de Prinsendag bewijst dat Karnaval in Aalst niet beëindigd is met de ver branding van de pop op dinsdaga vond, maar dat karnaval in feite een gans jaar duurt. ledereen, die de zaterdagse rond gang van de Prinsencaemere meemaakte, kom meteen ook in de sporthalle bemerken dat de op komst ruim deze van de dag ervoor overschreed Niet alleen zagen wij een bijna voltallig Schepencollege, maar ook stadssekretaris Willems was van de partij. Ook Volksverte genwoordiger Jan Caudron, die zich gedwee een beremuts van een lid van Lotjonslos liet opzetten, en KP-voorzitter Ray De Smet waren van de partij, naast natuurlijk al diegenen die de dag voordien reeds mee gefeest hadden. Nieuw waren wel afgevaardigden uit St. Vith, uit Leusden (Gouden Klomp), de Prins van Europa, af gevaardigden uit Aken, Leuven, en een zeer sterke delegatie uit Mort- sel, die op het podium voor de ver rassing van de dag zouden zorgen. Nadat Simon D'Hondt zowat ieder een had voorgesteld, werd het woord verleend aan Prins Karei I - de prins van Europa, In zijn toe spraak wees hij erop dat er niets mooier was dan karnaval te vieren onder karnavalvrienden van Eu ropa Hierin zag hij het symbool van vriendschap en karnaval. Na hem werd het woord verleend aan de Oberburgemeister uit Aken, die ons aller burgervader Louis D'haeseleer bedacht met een pas send geschenk (paraplu) waarop volgens hem trouwens één jaar ga rantie was. Nadien werd het opeenvolging van prinsen en keizers, die elkaar geluk toewensten dekoreerden dat het een plezier was. Achtereenvolgens verschenen aldus voor de micro foon: Keizer van Europa - karnaval uit Leuven - Ludwich I uit Neder land De Keizer van Leuven, die 9 jaar geleden nog Europaprins was no digde meteen de Aalsterse Prin sencaemere uit om samen hem karnaval te vieren vanopDver. pui van het stadhuis te Leuve ®en In zijn dankwoord tot de Bu meester van Aken, wees de D'Haeseleer erop dat hij wensti PPjJ men ook op wereldvlak eens m samenkomen zoals op de Prin 9' dag gebeurde. Volgens hem tr' den dan heel wat mensenleven: red worden, en zouden de polit leiders vlug een vredespakt on fin; tpkpnpn Ï6nt0 igd in he ledri trach loog voor; Smak! maar gekregen

De Voorpost | 1979 | | pagina 14