GENERALE BANK ZETTE FEESTNEUS OP Zaterdagavond begaf de Prinsencaemere zich met hun buitenlandse gasten naar het Bal van de Generale Bank. (edv) In de Keizers hallen ging op zaterdag 3 maart het jaarlijks verkleed karnavalbal door van de generale Bankmaatschappij. De inrichting berust eigenlijk bij de Personeelskrlng van deze instelling. Ie om de hals van de heer van Innis, de onderdirekteurs Paul De Man en Frans Stalpaert. ere-onderdirekteur Louis Hem- merijckx. voorzitter van de Personeelskring André De- venijns, ondervoorzitter Robert Van Ransbeeck, enzoverder. Er was ook een delegatie van de in Aalst nu al goed gekende Keulse Karnavalvereniging de «Fidele Kölner» aanwezig. Burge meester D'haeseleer was er, Simon D'Hondt met zijn «Prin sencaemere». Het podium was bijna te klein. En de Ajuinboer. En schepen De Bisschop, nu zelf verkleed, met boven zijn hoofd een regenscherm in regenboog kleuren. Er waren ook nog afgevaardigden van Nederland se karnavalverenigingen, over gekomen om de Prinsendag mee te vieren, evenals karnavalisten uit Wallonië. Aan het defïlee nam een massa verkleden deel. Er zaten prach tige kostumes bij, wat het de jury zeker niet gemakkelijk maakte. Koningin - van het bal werd Trinidad Karnaval. Verder (bij de dames) 1. Waterval, 2. 1900, 3. De broek van grootmoemoe, 4. De gelaarsde kat. 5. Dona Colita, 6. «Kern e stik in men viool», 7. Jamaica, 8. Oilsterse koleiren geifster, 9. Sus Anti- goon, 10. Zwarte Lola. Heren: 1. De Financiële redder van de stad (een vuilniszak), 2. E poor joren te loot, 3. Imported from Iran, 4. veil zak mo woinig doedel, 5. Rio de Janeire, 6. Charlie Chaplin, 7. Baron Pom pon de la Generale, 8. Kozak, 9. Omdat ik moet van mijn vrouw. Koppels: 1Hollandse sekskees- meisjes, 2. Koppel Klowns, 3. De blommekes van agentschap Centrum. 4. Duo G.B, 5; De meve Bollekes van Kodoor, 6. Brasil Tropical, 7. Bre en Breken, 8. D'oeverschotjes, 9. De Chinese invasie in Fritnam, 10. De vier en de zeven. Kleine groepen: 1. YokoTaki, 2. Aal deis animals aar dangeroes, 3. Gematoriseirde Poliesje van Oilsjt, eskorte van Dooseleer, 4. Blaa biskoppen en zuster van de stad Oilsjt, 6. PLA, partoi mè de langsten eirm, 7. Egyptische goden, 8. Allemaan boiten bomaleirm. 9. Poeseloine poe pen en pluchen beirkes, 10. Klei j kindj van de poesjzakken. Grote groepen: 1. Schief en Schots, 2. Bibip de komische sloipers, 3. De Poesjzakken. 4. Belotte. Er liepen dus, zoals reeds gezegd, prachtige verkleden rond op dit bal. Toch is de tendens steeds duidelijker waar te nemen dat men zich vooral voor de lol verkleedt. Het grootse en de pracht gaan er wel wat af. En lol was er! W.L. lagmorgen begeleidde schepen Roels de karnavalisten naar de lavaltentoonstelling in het Oud Hospitaal, (edv) ptoe naar de sporthal van de api. Even daarna werd op de irote Markt begonnen met de uit- leling van de attraktiebons voor de oor Dit jaar zorgde de Prinsen- caemere hierbij voor een nieuwig- ,J heid. vermits in tegenstelling met vorige jaren niet alleen bons uitge deeld werden aan mindervalide hd kinderen."maar ook de andere kin- deren, die aanwezig waren, vergast A werden. Hoeft het gezegd dat deze j uitdeling in het teken stond van het j jaar van het kind. 1 Het middenplatform van de Okapi- i aal was ondertussen vol gelopen foet karnavalisten, die in afwach ting van de mini - karr.avalstoet vergast werden op een aantal toe- spraken van prinsen en op optre dens van dansmariekes, niet alleen uit Helmont, maar ook uit Mortsel. navalstoet bestond naast Prins En rico en Bloemenfee Margot uit ex- schepen Gilbert Bourlon, Mevr Singelijn - de heer Dieter van der Fidelner Kölner - Prins Alexis uit Rotterdam, Herman Daelman - Martin Hutsebaut - Prins Mieter uit Mortsel - de Ajuinboer en de heer Van der Vorst. Hun medewerking werd later op de avond bekroond met een fanion van de Prinsencae mere. Het waren trouwens niet al leen de juryleden, die op dergelijke manier vereremerkt werden, leder een die maar wou kon een dergelijk «vlaggetje» bekomen Ondertussen was het op het po dium een bedanking van jewelste, ledereen bedankte iedereen dat het een plezier was. Medaillles en ge schenken werden gewisseld, alsof er geen einde kon a^n komen. Wij Om de kosten van de maaltijden wat te dekken organiseerde de Prinsencaemere een suksesrijke tombola Yoko-Taki, het trio Cornand in een prachtig kostuum. Ze kaapten dan tijdens het banket Eerste prijs was een reis naar Keulen. (EDV) ook op het G-Bal de eerste prijs voor kleine groepen weg. 3Dit oudje moet wel een karnavaliste zijn tot in de toppen van haar ftenen. Ze maakte van de gelegenheid gebruik om zich nog eens te iverkleden. (edv) Voor de vrolijke noot zorgden dan de dansmariekes uit Mortsel bij Antwerpen. Dit was slechts een 'oorbode van wat nadien'de Voor- :itter van de karnavalvereniging De .obbes uit deze randgemeente van lOtwerpen op het podium zou ver- lellen. Maar daarover hebben wij iet in een aparte bijdrage, la het antwoord van Schepen De üsschop was het de beurt aan het iansmarieken uit Helmont (Neder land) om haar beste beentje voor te zetten. Haar optreden werd met een denderend applaus beant woord. Dan was het de beurt aan Prins Enrico, die met zijn optreden bewees een prins van Europees al lure te zijn. Nadien was het reeds middag ge worden en stapte het ganse gezel- ien pchap op naar de tentoonstelling 3nopover karnaval Hiertoe waren zij in 3UV^ een zeer korte toespraak uitgeno- 8L digd door Schepen van Kuituur dg Roels. snst( Op de karnavaltentoonstelling zelf, ■ens 'n het oud hospitaal was het een prjn gedrum van jewelste ledereen em trachtte zo vlug mogelijk een kata zen* loog te bemachtigen Het bleken poijJ vooral de vreemde delegaties te (t on zijn, die hun bewondering voor de tentoongestelde kostuums en beelden niet onder stoelen of ban ken staken. Reeds rond half vier 'as de namiddag ingezet met een En tussendoor zorgde de disk jockey met zijn onuitputtelijke reeks karnavalplaten voor de no dige sfeer. Later dan voorzien werd dan ge start met de mini - karnavalstoet, die voornamelijk bestond uit groep jes, die de zondag voorheen te zien geweest waren in de Aalsterse kar navalstoet. Deze jury, van deze kar- Kusjes voor de leden van de marktkommissie. (EDV) 's Avonds werd de stoet steeds geëskorteerd door de nieuwe Aalsterse motorbrigade, (edv) denken niet dat de Prinsencaemere ook maar iemand uit binnen- of bui tenland vergat, die de zaterdag en- of zondag op de prinsendag aan wezig was. Een stilaan leeglopende zaal betekende meteen het einde van dit zeer goed gevuld weekend, waarmee de Prinsencaemere nog maals bewees dat Aalst de karna- valstad van België is. Met wat kun nen wij beter eindigen dan met de Prinsencaemere de internationale karnavalgroet te brengen: Alaaf, Alaaf, Alaaf. VEHE- Speciaal uit Holland kwamen deze Aalsterse sexy kaasmeisjes, (edv) Het is één der grote karnaval- bals, en eigenlijk de uitloper van het Aalsters karnaval: de rode lantaarn. Nog één keer krijgt karnavalminnend Aalst de kar- navalitis te pakken, een plezieri ge ziekte waarvan de laatste koortsaanval op dit bal wordt uitgezweet, en dan is heel die drukke periode voorbij. Voorlo pig althans, want Aalst vindt het jaar door wel ruim voldoende redenen om de lolbroek uit te hangen. De feestneus wordt nooit diep in de kast geborgen. Het GBM-bal is alleszins een bal met een grote vermaardheid in Aalst. Ook zaterdag was het weer goed druk in de Keizershal- len, hoewel het bal pas tegen elven open sprong. Net zoals bij gepofte kastanjes: eerst goed opwarmen en plots is het er. De stemming zat er meteen goed in. Er waren ook prachtige verkle den en daar zijn de prijzen niet vreemd aan. Op dit bal zijn erg waardevolle zaken te verdienen, plus 6.000 fr. voorde winnaar bij de grote groepen, en 4.000 fr. voor de winnaar bij de kleine. Heel wat van die verkleden waren de week tevoren al te zien geweest ép het Catharinistenbal, en waagden in deze «heruitgave» nogmaals hun kansen. Het spreekt verder ook vanzelf dat, naast een opvaardiging van de direktie o.l.v. de heer Jean van Innis. voorzitter van de direktieraad, niet één van onze Aalsterse Karnavalpersonalitei- ten ontbrak. Frans Wauters. voorzitter van het Aalsters Feestkomitee noemde dit bal het bijzonderste van de karnavalbals. Zijn stem klok nog hees. waarschijnlijk nog van het vele praten in «Kramiek» zondagvoormiddag op BRT II. Bloemenfee margot zei gelukkig te zijn dit bal te mogen bijwonen, karnavalprins Enrico zong enige van zijn suksesnummers, en Keizer Ka rn iel hield er eveneens lange tijd de «schuring» in. Hoogtepunten in dit bal. dat vrolijk aan elkaar werd gepraat door feestbabbe- laar Jan Joos. Er werden ook nu weer medailles uitgewisseld. Enrico hing zijn prinsenmedail- Jan Caudron kon het niet laten een beremuts op te zetten. Karnaval zit j hem in het bloed. (edv[ Prins Antoine trachtte zo te zien zelfs nieuwe leden aan te werven.

De Voorpost | 1979 | | pagina 15