r Het Corum Alostum Imperiale met zijn karnavallieken «Bezoek Oilsjt en zijn mankementen» De Galante Moilentrekkers met De Loko's MINI-KARNAVALSTOET NOG IN KINDERSCHOENEN Prinsen in aktie bij het uitdelen van gratis bonnetjes voor oliebollen Onze burgemeester kreeg een paraplu, eentje die hij waarschijnlijk nog veel zal kunnen gebruiken! (edv) Effe door de knietjes buigen voor de eregenodigden. (edv) Een van de prachtige optredens van de dansmariekes uit Mortsel Het herboren Corum Alostum Imperiale trad met de karna- valdagen weer op in enkele gelegenheden. Men vertelde zelfs dat leden ervan tevens leden van het Feestkomitee, liever bleven zingen dan naar de prijsuitreiking van de muziekkorpsen die in de stoet presteerden te komen. Nu, dat zal dan ook wel veel plezanter geweest zijn. Titel van het lied werd uiteraard de populaire FRIET 1. Menier Lowie is bérremies- ter Van ons exentrieke stad Mor die heit er as de mieste Nog ni veil plezier on g'had «Want om Oilsjt goed te be stieren», Zei Lowie «Das giene kak» «'k Zal veil liever 'n plosjken hieren Om te stoon mé 'n fritba- rak». Refrein Frit! Frit! Frit! Frit! Wie wiltj nog 'n pakske frit? Frit! Frit! Frit! Frit! Hierooit deize mèrremiet 2. En Monsieur den ieste schei pen Heit's smoelken van satoin Zonder rompels zonder streipen 't Zol 'n masken kénnen zoin En 't gehoim van die foin kokskes Wa dak zég is giene rit Eddy haaft ni van de mok- skes Mor van pikkels en van frit 3. Jan De Neif, die lelt te droeimen Van 'n mèrt zonder geroi Vol mé blom'kes en mé boeimen En 'n zitbank twie of droi Op de plannen van die weir- ken Stoot 'n fritkot as dékoor Want de men is zonder kei reken As ne plasjkop zonder hoor 4. De Gaston van stadsfinan ces Trekt op toid nor't boiten- land_ Of nor't sjieken mé vacance Ha riskein toch on niemand Sjust zén vraa hangt rond zén goren Want Gaston zitj nog vol fit Haaft van 't sjieken en de boren Van zén vraa en here frit 5. Edegaarooit Nievekerken Zeit «In Oilsjt is da'n spél Ik zol liever weir goon weir- ken Mor tèn als fotomodél» «z' Hemmen me de lóste daugen, 't Was in 'n réklamverband, Nor ne foto kommen vrau- gen Mé 'n pakske frit in d'hand». 6. Roelsj die zeit «Zonder te vliegen» Kommet toch in de sakosj, Ver 't muzei, zonder te lie gen Hemmen aal 'n goeie plosj Om 't muzeium te verroiken 'k Geif het heir hier zwert op wit Zéje kénnen kommen koi- ken Nor 'n kost'lek pakske frit. 7. Annie, onze scheiperinne Hei me 't hooisvooil veil am bras 't Schaup zeit «Kost ik her beginnen 'k Wa da'k weir hooismoe- der was. «Vie van mén dérp in de Fa- lontjes Die zakkeroi stékt mé tot hier Mor'n zakske frit zonder a - jontjes Doe mé zeikers mier ple zier» 8. Scheipen Blomort die was vroeger Soert van kaderfabrikant Sjust dorveir kreig onzen Toenen Personielskader in d'hand En om bérremiesters graus- je Heit de Toenert gekadreird 'n Frit-ajointjescombinaus- je On Lowieken geoffreird 't Kost allien in Oilsjt gel ren Wa da Bischop heit gedoi. Schammeteiren in koleirei Rubens zelf kaan dor ni o< Mé zén prei als lóste scl pen g'rokte Bischop ooit de pitj Kaan na twintjig frai spendeiren Assen goestink heit op fril De «Algemiëne Onderneimingen», «Antreprles ZJennerool», «SLASH» raadden ter gelegenheid van de karnaval ten zeerste een bezoek aan «Oilsjt en zijn Mankementen» aan, zulks uiteraard In zoverre de toestand der werken zulks toelaat. Volgende bezienswaardigheden zijn momenteel, liefst met overschoenen, bereikbaar: 't Koelr «Driem Express» en de «Sex Wagongs» brachten met «De Loko's» een parodie op lotgevallen van stakende machinisten, lied op de zangwijze van «Oh Suzanna». En ze lag ze me nen anderen Te knoifelen in eren nest Refrein Weir zen de loko's De weirkers van den troin, Wie da nie me ons aakooert en es Die kan te voet gon roin, bis 1e stroeif Ginnen ienen dag van giel 't joor Liggen weir nog be ons vraa En da schopken leit ten oiek atoid Te beven van de kaa 2e stroeif: Ze zei ze welda ze me noeit of noeit ni en bedriegt mor ik weit e kikke gralek goed Da ze verdomme liegt 3e stroeif: Ik kwam ne kier wa vroeger tois Ik was nie noig gerest 1Groeëte Mert -lag oepen, leit toe, go weir oepen en toe te kenne leg gen ver 't kriterium -verkiérsvroi behalve zater-, zon-, feest-, hoog-, karna val-, kermis-, braderie- en regendagen -Zwètte Maan, den iénigste zwètten me e standbeldj -tettentoeren in restorroos- je -sekspleinkonkrrensje tis- sen Bèzze, Kont en Gat van de Mert -landhois: geivel herverfd 2. Begoinhofaal afgesmei- ten, den oeverschot werd gerestorreird 3. Atemert: nu nog allien kosjmert 4. Stadsmagazoln: den hof van Katsjoeken 5. Sintjannabrigge: rikt de voort, bekijkt de passerel, de kongkers, 't pissoin, 't scherregossenkot, toilai Chikka 8. Pendelparking: plosj v< 5934 pendeldoppers 9. Botanikkenhofvroegi van iederién, na allien m ver doktoers 10. Stoosje: kultuurhlsti risch museum, sloikpi king op weirkdoagen 12. Oiljsters Kiltiirpltjei liefst gedekt laten 17. Keizershallen: alle doa gen veirstelling van «Tejote Kam iel» 18. Kerte Niestroot: wer( verbridj ver de city-ring de zoterdagmert 21. Dam de Marie: ek< poer etudiaans de Goosj- Rwissoo, ossidit Linkebeik 23. Kastiël va Giërinks: ver volg op Hertoginnedal, Steuvenberg en Egmonfl kaan verder nog ver alle diej nen. c 4de stroeif: As ge ni geren weirken gotj Pakt ten gerest den troin Want de loko's garanderen a Da ge te loot zetj zoin 5de stroeif: Het ienig doel, geloeifd het mor Van de weirkers van den troin Da des op told nor hois te goon Om door te kennen roin 6de stroeif: En eje goi soms e votjen stoon Me kaliumcianier 'k teif atoid me a wedden goon Da'k het verloeren stier Prins en Prinses muisden er gauw even van onderdoor om escargots te eten. Onze bloemenfee zoals steeds met haar lieve glimlach die ze 's avonds toch zou verliezen toen ze haar hotel niet meer binnenkon. (edv) Zondagnamiddag jongstleden richtte de Prinsencaemere haar eerste mini-karnavalstoet in de zaal van de Okapi. Daar waar men kon verwachten, dat gezien het bestaande regle ment geen groepen meer buiten de muren van onze stad mogèn optreden, heel wat groepen de kans zouden te baat nemen om aan deze stoet deel te nemen, werden de verwach tingen niet helemaal ingelost. In totaal deden 10 groepen (sommigen zelfs individueel) hun rondgang op het te klein parkoers. Achtereenvolgens zagen wij aldus Niks Weert met als titel «Loko tegen het uur.» In voetbalplunje liepen zij over de plankenvloer een klein treintje achter zich aan trekkend. Vervolgens kwamen de Frako- darissen met een parodie op André Van Duin's liedje Bloem kolen. De Plekkers waren de derden die aan bod kwamen met hun Aalsterse Politie- zwaantjes. 't Es tien en 't ander bracht zoals de week voorheen enkele leden op het podium, die zich schitterend thuis voel den in het jaar van het kind Verder zagen wij nog een Groep van 'noste joar, de Ka- loeterkabassen als prima balle rina's, Aaft ons vast met hun Skateboard. De Suskewieten was door één individu verte genwoordigd die dan ook de gepaste titel «Op moinen al- lein» uitbeelde De Matottén waren voorlaatste en de stoet werd besloten met de Brikal- jons, die met twee vertegen woordigers ervoor gezorgd hadden dat de aanwezigen niets meer begrepen van wat presentator Prins Paul over de groepen verteldé. Hun mini- wagentjes maakten immers zoveel lawaai, en zoveel reuk hinder, dat heel wat mensen nog tijdens de stoet zelf hun biezen pakten en buiten wat frisse lucht gingen inademen. De Prinsencaemere zou er vol gend jaar alleszins moeten voor zorgen dat in het regle ment voorzien wordt dat geen wagens toegelaten worden door één of andere motor voortgedreven. Van de maxi Aalsterse humor en Lol, die de programmabro chure ons beloofde tijdens deze mini-kamdValstoet heb ben wij echter heel weinig ge zien. VEHE Een van de deelnemers aan de mini-karnavalstoet voor de eerste maal georganizeerd door de Prinsencaemere. (edv)

De Voorpost | 1979 | | pagina 16