r jeugdpagina knipi; ANIMATIE VOOR HET VRIJZINNIGE KIND SNAAR VAN HET KINDERJAAR GEHUWDE HOMOFIELEN EN GEZINSADMINISTRAT <r «Het hangt mij nu al de keel uit», zei ze, «dat fameus jaar van het kind. Zondag wordt er een kindervoordrachtnamid- dag gehouden, waar alleen de kinderen van d'elite van het dorp op 't podium mogen. Dan zijn er straks weer de teken en schilderwedstrijden. En dan komen ze onze jeugdbewe ging nog vragen om ook mee te doen op de dorpskermis, er ook een kraam te hebben. ren en verworven hartafwij kingen. Deze vzw hoopt eens voldoende fondsen bijeen te hebben om net zo als de bekende Nederlandse Hartstichting CNL een «kin- Als we dan vragen aan die organisatoren met grijze slapen «waarom», komt de tegenvraag 'wilt ge dan soms geen geld verdienen voor uw groep misschien'? Nee, aan zoiets heeft het kind niet veel, en daar kan ik me moeilijk achter zet ten! Tot zover, ter aanhef, een stukje opinie van een groot- Aalsterse jeugdbegeleid- ster. Een aktie die wat blijvends voor ogen heeft, en geen doordeweekse «aktivitei- ten» klaarstoomt voor kin deren, is de aktie hartekin- deren. Het is een initiatief van de konfederatie van Li berale jeugdorganisaties, het verbond van pw-jonge- ren, de jonge pw-mutualis- ten, het liberaal vlaams stu dentenverbond, de liberale federatie jeugdhuizen, de li berale federatie jeugdate liers en het Omer Vanau- denhove instituut voor ka dervorming. Op de Algeme ne Vergadering van de Aal- sterse stedelijke Raad voor Jeugdvorming (7 maart) werd er een brok informatie over gegeven. De aktie is een projekt ten voordele van het ouderko- .mitee «hartekinderen». Op 19-20 mei gaan de liberale rug. -Jeugdklub Dido, Oude Heirbaan, Erpe, wil ook een jaar-van-het-kind bijdrage leveren. Te melden zijn reeds de maandelijkse jeugdfilm die op zondagna middag wordt gedraaid. Op 11 maart is er om 15u de Chaplinfilm «The Great Die tator». Op 1 april, eveneens om 15u: «Nanou, het kind van de jungle». De inkom- prijs zal telkens erg laag ge houden worden. Dit zijn niet alle plannen van Dido. Omdat dit echter mo menteel nog interne bespre- kingsstof is, zwijgen we nog efkens over de rest! Werkvergaderingen -wijkvergadering subgroep enquetevan Aalst Linkeroe ver, dinsdag 13 maart om 20u in Jeugdservicecentrum Kapel lestraat 15. -Wijkvergadering Herder- sem in oud gemeentehuis, Herdersem op dinsdag 13 maart om 20u. -wijkvergadering Aalst Lin kerover in Jeugdservicecen trum op dinsdag 20 maart, -wijkvergadering Aalst Rechteroever in Kreja op woensdag 21 maart om 20u (da's 't begin van de lente, nvdr). (Pd) jongeren (en wie weet mis schien anderen ook) zoch overal te lande rond ditzelf de projekt scharen. De gel den die via stickerverkoop en andere aktiviteiten opge bracht worden, gaan naar het hogervermelde komitee van ouders van kinderen en van jongeren met aangebo- derhartencentrum» te kun nen bouwen. Inmiddels houdt zij gespreksdagen met de ouders van hartekin deren, en hartekinderen zelf, organiseert zij voor zulke jongeren weekends... Wanneer de aktie meer op organisatorische poten staat, komen we hier op te- In het kader van «Het Jaar van het Kind» richt de Oudervereniging voor de Moraal, afdeling Denderstreek, een reeks animatienamidda- gen in telkens op woensdagnamiddag in de ruime lokalen van de Rijksbasisschool «Park», Eikstraat 6 te Aalst. De eerste van deze namiddagen ging verleden woensdag 21 februari door onder leiding van Eddy Van Eeckhoren, leermeester Moraal en medewerker bij het Bestuur voor Jeugdvorming. Deze namiddagen kaderden eveneens in een reeks initiatieven die «Grote Dialoog», vaktijdschrift voor Moraal in het Basisonderwijs, nam naar aanleiding van zijn 5 jarig bestaan. Voor de eerste dag waren een 90-tal kinderen uit het Aalster- se. de streek van Ninove en die Even gluren door het sleutelgat 's Avonds laat naar huis keren, per fiets of te voet. Wat rillend omdat het toch nog winter is, en toch met dat aangename gevoel dat die donkere flauw verlich te stilte over jou spreidt. Het is een lange straat met niet veel doorgaand verkeer, zeker niet op dit late mo ment. Enkel in de verte, waar je een steenweg weet, is er heen-en-weer-geraas van motorgeluiden, en het is verrassend hoe het toch deel uitmaakt van dit avonduur. Het kontrast met de kille verlatenheid, want helemaal alleen ben je op die lange weg, is de gezellige knusheid die je dan vermoedt in warme intérieurs die je traag voorbij stapt. Soms zie je het het lui zitten allemaal samen in een al even luie zetel en zomaar naar het kijkkastje staren. Of de drankjes die bovengehaald worden. Of aan de twee auto's voor één huis geparkeerd weet je «d'r is bezoek» en als je goed luistert hoor je ook feestelijk opgewekte gelui den. Ondertussen stap jij maar verder, zijn je vingers net nog niet versteend van de kou en zijn je voeten enkel nog goed voor het ijsboerke. Enkel je neus kan de sfeer opsnuiven die langs de weg te vinden is. Twee haastige fietsers zijn je in die tussentijd voor bijgereden, en het geluid dat hun dinamo daarbij maakte heeft iets spookachtigs in zich. De dag is dood, elk geluid, elke geur, elk voorwerp en elk licht schijnsel krijgt zijn eigen onvervreemde gestalte te rug. Somst komt daar de neiging bij het allemaal nog kleuriger te maken en zomaar wat gefloten tonen in de donkerte te sturen, waarin niemand jou horen kan. Niemand die binnen is heeft er weet van wat op die kwasi verlaten en onherbergzame weg gebeurt. Een uniek samengaan van heerlijke stilte en akelige ver veling. Merkwaardigerwijze stopt het, wanneer men zelf (als bekroning) in de fauteuille stapt. Muziekliefhebbers, lees verder! Hoe vind je dateen jeugdklub die geregeld muzikale optredens wil brengen, maar zich juist daardoor altijd maar dieper in de schulden stopt? Je vindt dat Jammer natuurlijk, temeer daar in het geval waar wij het nu over hebben, het om goeie en door menigeen te smaken muziek (voornamelijk folk) ging. Jeugd huis Terlinden doet ondanks alles toch verder en vraagt met de moed der wanhoop ook jouw gewaar deerde aandacht voor het optreden van John and Gavin James. Het gaat om Reaggy en Wellsche volksmuziek, en het zijn naar dat heet knappe muzi kanten. Zondagavond 11 maart om 20u. Ingangs kaartjes aan 50 fr. (leden) en 70 fr. Nieuwe kreatieve ateliers in Dido Jeugdklub Dido (Oude Heirweg, Erpe) is vorig week end met twee nieuwe kreatieve ateliers van stapel gegaan. Naast een zeefdrukatelier is er ook één rond vormgeving. Het is de bedoeling tot konstrukties te komen vanuit eenvoudige vindmaterialen. Wat Dido betreft, melden we nog dat op zondag 25 maart om 14.30u de film «Woodstock» zal vertoond worden, en dat diezelfde dag om 20.30u een optreden van Armand geprogrammeerd staat, (kaartjes voor 60 fr als je lid bent van Dido, anders 80 fr.) En iets om nu al in je agenda te noteren: in het laatste aprilweek- end (28-29) wordt er een infobeurs georganiseerd rond aktuele jeugdproblemen. Heel wat groepen wer den reeds gekontakteerd, zodat het ongetwijfeld een initiatief van betekenis wordt voor gans Erpe en omgeving. Verkenners voeren wagenspel op De verkenners van de VVKS-groep Sinte-Margareta Baardegem zijn druk bezig met repetities voor hun tweede toneelproduktie. Dit jaar wordt het een wa genspel. Ze zorgen zelf voor tekst, dekor, wagen, licht, muziek,... Het stuk zal opgevoerd worden op een nog nader te bepalen datum in de Winningstraat aan het skoutslokaal «'t Kast rol leken». Dezelfde skoutsgroep houdt op zaterdag 31 maart haar jaarlijk se bijeenkomst voor skoutsouders. Op het menu zal er forel of varken sfri kas see staan, plus een hoop gezelligheid. «Laat Gods liefde in je handen wonen» Op 7 oktober konden heel wat Aalsterse jongeren op uitnodiging van Jebron Eigentijdse jeugd bezig zien. De boodschap die langs dit choreografisch totaal spektakel overgebracht werd (kijk over je muur laat Gods liefde in je handen wonen) zal leidraad zijn van een nawerkingsdag die door Jebron opgezet wordt op zaterdag 17 maart. «Aandacht en belangeloze inzet voor de konkrete nabije medemens» zal er centraal staan. Afwisselend ontspanning en bezin ning zal deze dag zijn, een injektie om verder leven uit te bouwen. Meer inlichtingen desgewenst in Jebron zelf. Alternatieve T-Dansant Alleen nog het konkrete zoeken naar een konkrete ruimte, en het is zover! Dan zal er alternatief kunnen gedanst worden. Huppelende volksdansbeentjes, niet-alkoholische dranken, geen rookwolken meer... Geen konsumptiesfeer, maar toch een opbrengst die naar de «Vluchtelingen van Zuid-Vietnam» gaat. Het idee kwam in Jebron naar voren, en er zou bereidheid tot steun zijn van een jeugdhuis en jeugdbewegin gen. John James In 't Sleutelgat, tijdschriftje van de gelijknamige Harense jeugdklub (Brqssel) lazen we wat over John James die nu zondag naar Terlinden overwaait. We kunnen er niet overheen kijken: «John James, een ietwat bedeesde jongen uit Wales, is een veelzijdig muzikant. Als je hem eens hebt zien spelen, dan besef je dat hij bij een plaatopname geen overdub- bingen, onnodige versieringen of tweede gitaristen nodig heeft. Alhoewel hij zeker geen ander gitarist zou afwijzen, bescheiden als hij is. Het is trouwens ook deels omwille van deze modestie dat hij nooit een superster zal worden. Zijn voorbeelden waren o.a. de oude ragtime gitaristen Blind Blake, Rev. Garry Davis, Blind Willie Mc Tell,... Hij arrangeert ook zelf de oude piano rage van Scott Joplin en draait ze naar zijn hand. Bij zijn optredens kan hij de bij anderen soms wel droge en eenvoudige ragtimes optrekken tot een zeer hoog niveau door zijn humor in speelstijl en in bind- teksten. Hij zingt ook: weinig, maar goed-alleen maar even voor de afwisseling. Je zou al om minder zo bescheiden zijn... Vreugdetocht Vorige woensdag 7 maart vertrok rond 2u in het Sint-Jozefskollege van Aalst een 20 km. lange wan deltocht doorheen het Aalsterse. «Vreugdetocht» heette deze wandeltoch van vele jongens en meisjes ten voordele van «Levensvreugde». Volgende week meer hieromtrent. (p d) van Geraardsbergen opgeko men met als objektief «groeps portretten». De tweede verga dering op 28 maart-zal het dan meer hebben van de muzische aspekten terwijl de derde op 30 mei handelt over schminken. Niet zozeer het er beoefende was alleen van belang, ook de prettige, ontspannen sfeer waar in het geheel verliep. Aktivitei ten die kinderen ingeschreven voor moraal gewoonlijk missen wegens het niet geïnkorporeerd zijn in wat onze zegsman noemt het keurslijf van jeugdbewegin gen met godsdienstige achter grond». Begonnen werd met een kennis making. In het kader van de nakende karnavalviering kwam er een elementaire verkleedpar tij aan te pas. gewoon met krantenpapier waarna pro menades in grote kringen op Vlaamse volksmuziek. Koppels worden gevormd door het evo lueren in twee stappende krin gen. Wanneer de muziek stopt vormen de kinderen die tegen over elkaar staan een koppel dat elkaar gaat kostumeren. Ach tereenvolgens komen hierbij een hoofddeksel, een kraag en manchetten aan bod en dit bij middel van in de open kring- ruimte op voorhand gedepo neerde gesneden vellen, repen, banden, stukjes papier en met scharen, nietjestoestellen en kleefband. Vervolgens werden werk groepjes gevormd. In een op tocht geven deze groepjes op een vooraf ingeleefde wijze gestalte aan de groep die ze willen zijn. bij voorbeeld ridders en hofda mes. Tenslotte werd ijverig gewerkt aan een groepsportret waarbij onder het adviserend en stimule rend doch niet remmend oog van begeleiders de kreativiteit en inventiviteit op een voor volwas senen vaak op verwonderende en bewonderende wijze aan bod kwam. Op grote op de vloer liggende vellen behangpapier tekende ze eikaars silhouet over.Het kind gaat gewoon op het papier liggen en de partner tekent de kontoe- ren in de bepaalde lichaams houding over. Daarna wordt van rol gewisseld Met verf werden dan de per sonages uitgewerkt en na drogen uitgeknipt. De groep bepaalde, dan zelf hoe en in welke ruimte het groepsportret moest worden geplaatst. Voor de animatienamiddag van 28 maart worden kinderen van 4e. 5e en 6e leerjaar verwacht. Tema is dan «opbouwen van milieu's». Alle kinderen zijn et van harte welkom. Op I7 maart gaat te Menen een grote «happening» door.Volwas- senen. kinderen, tieners en jonge adolescenten ontmoeten er el kaar op de «Dag van het Vrijzinnige Kind», Samen pra- WETS WINKEL Pijpesteel, Houtmarkt 5: gratisch juridisch advies elke vr| dag van 19u tot 22u en zaterdag van 10u tot 12u. lil 053/70 38 88. JPVVM IN SALONS VERSPAILLE KEIZERLIJK PLEIN Zat 10: galabal. LANSELOET IN ZAAL 't KAPELLEKEN» MEULESCHETTESTRAAT 30 Woe 14: 14u: filmvertoning: «de knopenoorlog». V.V.K.S. HOFSTADE IN ZAAL «ONS HUIS» Zat 17:20u: «Ontdek de ster» - wedstrijd. Iedere kandida heeft prijs. Inlichtingen en inschrijvingen bij: Jos Van Ca ckenberghe, Hoogstraat 45, Patrick Maesschalck, Mole straat 24, of Geert De Paepe, Kammestraat 9. TERLINDEN Zon 1120u: optreden van John en Gavin James (Reag en Welssche volksmuziek). 50 fr. leden, 70 fr. anderen. «geknipt») DIDO Zon 1114llwandeling. Vertrek aan het jeugdhuis. Zon 11 15u: jeugdfilm «the great dictator» (Charly Chaplü Alle kinderen en tieners welkom. Zon 25: 14.30u: film «Woodstock». Om 20.30u: optredi j van Armand. ZONNESTRAAT Vrij 16: film «Asterix De Galliër» (20u). 't FABRIEKSKEN Zon 11filmvertoning «Satyricon» om 20u stipt. IJACO Zat 10: 20u: info - avond rond gewetensbezwaarden dienstweigeraars. Zat 17: 20u: optreden Gavin James. Toeganq 40 fr., ledt 30 fr. JEFI IN ZAAL FEESTPALEIS, VLAANDERENSTRAAT 14.30u: jeugdfilm «een kleine zeemeermin». Inkom 50 40 fr. voor leden én groeperingen. EUREKA Zat 17: film om 20u «NetWork». REIZEND STADSPOPPENTEATER in gemeenteschool, Dorpsstraat 15, Meldert Zon 11:10u vertoning «Het geheim van het zingende bos Zon 18: idem maar in gemeenteschool, Kaalberg Moorsel. JEBRON Vrij 9: 19.30u: bijbelavond: wij stellen vragen aan ons lev| vanuit de vorige eucharistieviering. Zon 11 19.30u: Taizégebedsdienst. Woe 14: 19u: broodmaaltijd gevolgd door open kern. Zat 17: vanaf 10unawerkingsdag rond het feestelijk gebei ren, dat velen hebben meebeleefd met Eigentijdse Jeud rond het tema «laat Gods liefde in je handen wonen». «geknipt». JONGERENGEMEENSCHAP VOOR EVANGELISM LEVEN in Parochiezaal, Meldert V rij 9:20ualle jonge mensen vanaf zestien jaar zijn welko om zich wat te bezinnen rond het tema «inzet voor ander vanuit het voorbeeld van Jezus van Nazareth is een ro ping!». «Geloven is een werkwoord: beleven en doen. Het is and ren zo vertrouwen dat je geen voorwaarde meer stelt. H maakt vrij omdat ik in het evangelie van Jezus zo'n unit vertrouwen gevonden heb en zin van mijn leven dat ik G< noem.» In Kerk Baardegem (Vrij 16 om 20u) en in kerk Melde (vrij 23 om 20u): vastengebedsdienst: «puntjes op de i «Stel dat een broeder of zuster kleding en voedsel ontbee en iemand van u zegt hun: «Gaat in vrede, verwarmt u verzadigt u» zonder evenwel te geven wat zij voor hi lichaam hebben, wat heeft dat dan voor waarde? Zo is o< het geloof, op zichzelf genomen, zonder dat je het werl zaam maakt, dood!! (Jac. 2, 15-17). TANU Vrij 9: kaartavond (belotten) om 20u. Zat 10: retrospektieve «The Beatles» van 14u tot 18u. Om 20u: T-Dansant motoklub Cobra! Zon 11autotocht «de gildenhuizen», Grote Markt, Bruss« Di 13: bibliotheek van 19u tot 21u. Vrij 16- filmavond door Motoklub Cobra. Vertoond worder «Hard driving Man» (24"), «The challenge of Racing» (27 «Roger De Coster, een kampioen» (10'), «Dans la buil courses de vitesse moto» (13'), en «Cinq a cycles» (22' Aanvang: 20 u Zon 18: autotocht naar Manneken Pis om 13u. Niet dat die twee dlrekt iets met mekaar te maken heb maar 't is toch telkens voor gehuwde ogen... -Werkgroep hcrflofilie Aalst richt een groepsgesprek in voor gehuwde homofielen. Voor de begeleiding zal E. Van de Velde (medewerker GOC Antwerpen) instaan. Voor praktische inlichtin gen: telefonisch 053/ 702871 (maandag vanaf 19u) of schriftelijk Postbus 75, 9300 Aalst 1). -Op donderdag 15 maart om 20u organiseert de Bond van Grote en Jonge Gi nen een gespreksavoni een lokaal van 't Kapelli (Meuleschettestraat Ai Tema: «gezinsadmini tie». Een inleiding word geven door de heer Stot Gevraagd wordt die pi ren mee te brengen wa problemen mee hebt- deze avond krijg je dar gewenste raadgevingen bouwen en schrijven, versjes maken en muziek spelen, ge zonde snoepjes uitvinden en samen opeten, een pintje drin ken. een broodje eten, volksdan sen met jong en oud. samen kijken en ideeën uitwisselen over hoe we wonen, hoe we spelen, naar school gaan. grote groeps portretten schilderen, elkaar eens in de bloemetjes zetten. werking met de Vermi kring, het Willemsfond! Masereelfonds. het Ccnü voor Gezinsplanning en sel opvoeding. de Vlaai vereniging voor Krent at ie. Oudervereniging voor dc raai. het Humanistisch bond. Humjos (Humanistic Jongeren Service), dc werkgt leerkrachten Moraal en «Gi Dialoog».

De Voorpost | 1979 | | pagina 18