S.K. Erembodegem definitief uit koers geslagen NAP DOELPUNT 4 DE SCHIETBARAK WAK IN HET VERWEER Uitslagen jeugdvoetbal Kalender jeugdvoetbal MARTENS, D HONDT EN IEBRS. QUIPOR (IJ FC SMETLEDE Vierde provinciale r—'xde provinciale trev WKPE - GREMBER GEN 2-1 Ploetervoetbal tussen Schroevers Moorsel en koploper Eendracht M eldert die aan het langste eind trok. (EDV) Prov. Jun. E. Aalst RC Gen(j 3-2 Eeklo - KAVD 1-5 Ninove - Lede afg. Zele - Zottegem 3-1 Prov. Schol. E. Aalst RC Gent 6-0 Eeklo - KAVD 3-0 Ninove - Lede 5-1 Zele - Zottegem 1-1 Jun. C SK Ovcrmere Lochristi 2-3 Jun. H Terjoden - Denderhoutem 2-2 Nieuwerkerken - Meerbeka 4-3 Pollare - Erpe afg. Haaltert - E. Aalst 1-2 Kerksken- Mere afg. SK Aalst - Ninove afg. Jun. I W. Moorsel - Heikant 1-1 Doggen - Bambru^e 2-3 Smetlede - TK Meldert 2-2 Wichelen - Berlare 2-0 Erembodegem E. Meldert 0-1 Jun. J Buggenhout - Waasmunster 3-1 Grembergen - SK Lebbeke 1-4 Baasrode - Hamme 2-4 Lokerse - Herdersem 3-3 Schoonaarde - Robur 1-4 KAVD - Temse 2-2 E. St.-Gillis - Wieze 3-4 Schol. K Terjoden - E. Meldert 0-5 SK Aalst Erembodegem 2-5 Welle Nieuwerkerken 5-1 TK Meldert - Doggen 1-0 Schol. L Erpe - Grotenberga 2-2 Borsbeke Mere 2-2 Hillegem Edixvelde 4-0 Erondegem - Aaigem 0-1 Burst - Vlierzele 0-1 SL Houtem Oordegem 2-2 Schol. M Wichelen RC Wetteren 1-1 SK Overmem - Laarne 1 -0 HO Kalken - Schellebelle 3-2 St. Wetteren B Serskamp 1-3 Berlare - St. Wetteren A 2-4 Schol. N Giizegem - Oudegem 1-1 S. Moorsel - W. Moorsel 0-18 E. St.-Gillis - Hofstade 1-2 Wieze - SK Lebbeke 2-0 Bugegnhout - E. Aalst 3-1 Herdersem Opstal 0-2 Schol. O Sombeke Hamme B 5-0 Robur - Heikant 3-1 Hamme A - KAVD 8-1 Waasmunster Baasrode 1-4 Lokerse Appels 3-3 Zele - Grembergen 5-0 Prov. knapen E. Aalst a Eeklo 3-2 KAVD SC Lokeren Lede Zele Prov. Miniemen E. Aalst - Eeklo 0-0 KAVD - SC Lokeren 0-3 Lede - Zele 4-2 Knapen L Erwetegem - Burst afg. Bambrugge - Zottegem 8-2 Vlierzele Hillegem 2-0 Aaigem Erondegem 3-0 Knapen N TK Meldert - Terjoden 3-0 Mere - Baardegem 0-0 Hofstade E. Meldert 3-1 Nieuwerkerken Erpe 1-1 Erembodegem - SK Aalst 0-7 W. Moorsel - E. Aalst 2-0 Knapen O Oudegem Wieze 3-1 Opdorp SK Lebbeke B 1-0 Schoonaarde - E. St.-Gillis 7-1 Appels - Herdersem 4-0 R. Lebbeke - Gijzegem 0-5 SK Lebbeke A-Buggenhout 2-1 Knapen P Westrem - Wichelen 0-1 Smetlede - Massemen 2 1 Laarne - Lede 0-2 Schellebelle - St. Wetteren 3-0 Knapen Q Berlare - Moerbeke B 2 1 Zele - Val. Overmere 6-1 Dyn. Beervelde - SK Beervelde 1-8 Heikant - SK Kalken 4-0 Knapen R Waasmunster - KAVD 5-0 WB St.-Niklaas - Robur 0-4 Baasrode SC Lokeren 5-0 Grembergen - Hamme 3-0 Miniemen K Nieuwerkerken Bavegem 4-5 Erembodegem - SK Aalst 0-1 Ede E. Aalst 1-2 Edixvelde - Borsbeke 4-6 Miniemen L Doggen Wieze 0-16 Hofstade - S. Moorset 6-0 TK Meldert B-W. Moorsel 1-5 Herdersem - Baardegem 0-0 E. Meldert Lede 1-1 Heikant - TKMeldert A 0-6 Miniemen M Serskamp Berlare 2-1 RC Wetteren - SK Lebbeke B 7-0 St. Wetteren E. St.-Gillis 3-5 Massemen - Opdorp 2 5 SK Lebbeke A-Buggenhout 3-2 Schellebelle - Oudegem 10-0 Miniemen N Hamme - Waasmunster 2-1 Grembergen - Gerda 1-0 Zele - Sinaai 0-0 VOOR ZATERDAG 10 EN ZONDAG 11 MAART 1979 ZONDAG UEFA'S (10 u.) Boom - E. Aalst Prov. jun. (10 u.) AA Gent - Zele Lede - Eeklo Zottegem - E. Aalst KAVD - SC Lokeren Prov. Schol. (10 u.) AA Gent Zele Lede - Eeklo Zottegem - E. Aalst KAVD - SC Lokeren Jun. C (10 u.) St.-Amandsberg - SK Overmere Jun H (10 u.) Denderhoutem - SK Aalst E. Aalst - Nieuwerkerken Mere - Pollare Meerbeke - Ter joden Erpe - Haaltert Jun. 1 (10 u.) RC Wetteren-Erernbodegem TK Meldert - St. Wetteren Wichelen - Heikant (9 u.) Berlare - Dogaen E. Meldert - W. Moorsel Massemen Vlierzele Bambrugqe - Smetlede Jun. J (10 u.) Waasmunster - E. St.-Gillis Robur - Baasrode SK Lebbeke - KAVD Wieze - Grembergen Hamme - Buggenhout Herdersem - Schoonaarde DAMES (15 u.) Zultse - Kamillekens Aalst Schol. K (15 u.) Erembodegem - Ter joden (14 uur) Doggen - Denderhoutem Haaltert - Nieuwerkerken TK Meldert - SK Aalst (I5u.30) E. Meldert-Welle (15u.30) Schol. L (15 u.) Edixvelde - Burst Vlierzele - Erpe Hillegem - Erondegem Mere - SL Houtem Gmtenberoe - Oordegem Schol. M (15 u.) Serskamp - HO Kalken .Schellebelle Wichelen Laarne - Berlare Giizenem - Herdersem (14 uur) SK Lebbeke - Buggenhout (14 uur) Oudeoem - S. Moorsel W. Moorsel E. St.-Gillis Hofstade - E. Aalst Annels - Waasmunster (15 uur) Raasrode - Zele (15 u.) H^mem B - Robur Heikant - Ha^me A Prov. knanen (15u.30J KAVD - Grembergen Eeklo - KAVD E. Aalst - Beveren Oudenaarde - Lede AA Gent - Zele Prov. Miniemen (14 u.) Eeklo - KAVD E. Aalst - Beveren Oudenaarde - Lede AA Gent Zele z Knapen L (15 u.) Erondegem - Erwetegem Bambrugge - Aaigem Burst - Vlierzele Knapen N (15u.30) E. Meldert - W. Moorsel (14 uur) Ter joden - E. Aalst (14 u.) Erpe - Mere (15 uur) SK Aalst - Hofstade Baardegem TK Meldert Nieuwerkerken - Erembodegem Knapen O (15u.30) Herdersem-Opdorp (15 u.) Schoonaarde - Appels E. St.-Gillis-SK Lebbeke A Buggenhout Oudegem SK Lebbeke B - R. Lebbeke Wieze - Giizegem Knapen P (15uJ0) Wichelen - Laarne (15 u.) Westrem - Smetlede (15 u.) Lede - Serskamp HO Kalken - Schellebelle Knapen Q (14 u.) Zele Lokerse Moerbeke B - Heikant SK Beervelde - Berlare (15 uur) V. Overmere - Moerbeke A SK Overmere - SK Kalken (15 uur) Knapen R (14 u.) Hamme - Baasrode KAVD - Sinaai Robur Sombeke (15 u.) Grembergen - SNS (15u.30) Miniemen K (14 u.) SK Aalst - Haaltert SL Houtem Edixvelde Nieuwerkerken - Erembodegem Borsbeke - E. Aalst Miniemen L (14 u.) Baardegem - Hofstade W. Moorsel - E. Meldert Lede - Doggen TK Meldert B - Herdersem S. Moorsel - Heikant Wieze - TK Meldert A Miniemen M (14 u.) E. St.-Gillis-SK Lebbeke A Buqeqnhout Serskamp SK Lebbeke B-Schellebelle Rerlare - Oudeaem Opdorp - RC Wetteren (15 uur) Miniemen N (14 uur) Gerda - 2rele Sinaai - Hamme Grembergen - SNS for voctbalklub FC Smetlede wordt heden vrijdag 9 lart om 19.30 uur in de zaal St.-Jozel, Dorp te Smetlede, samenwerking met de Gemeentelijke Sportraad van Lede sportavond georganizeerd. Het programma is zo gebreid als gevarieerd en FC Smetlede heeft verscheide- bckende namen op de "affiche". zal inderdaad een kort gesprek worden gevoerd met lurice Martens, internationaal en speler van RWDM; ïrc D'Hondt, kapitein van VC Jong Lede; Roland De innc, middenveldspeler bij VC Jong Lede, Willy en erncr Qui por, tweelingbroers uit Smedede, die voetballen KAA Gent; Eric Verhoeven, jeugdspeler van FC ictledc, nu bij E. Aalst; Peter Moreels, jeugdspeler van Smedede aangesloten bij KSC Lokeren; Pierre D'Hacsc maal kampioen veldrijden WAOD; Roger Mcrgeay, der-trainer van VC Jong Lede. wordt ook een sportfilm vertoond waarin meerdere irttakken aan bod komen. J.V.H. Zoals verwacht heeft in de vierde provinciale reeks G leider Erondegem de wedstrijd (met Heldergem met een positief resultaat afgesloten. De verdiende overwinning van de thuisploeg kreeg echter slechts gestalte na de kampwisseling. Voordien had Heldergem dankzij een goede prestatie het scorebord in evenwicht kunnen houden. Heldergem nam in die eerste periode een deel van de aanvalsaktics, voor zijn rekening maar was alles bij mekaar toch minder gevaarlijk. Johan Van Cauwenbergh zou uit een strafschop een doelpunt puren voor Erondegem, maar de scheidsrechter liet echter de elfmetertrap hernemen. En toen vlamde dezelfde speler de bal tegen de staander. Coet- siers opende de score voor Olympia, doch nog voor de rust sloeg Heldergem terug. Ook in de tweede periode werd er weinig hoogstaand voetbal vertoond. Het drassige speelveld en niet de spelers was hiervan de hoofdoorzaak. Uit een geharrewar van jewelste sproot het tweede doelpunt van Erondegem. En deze tweede treffer kroop toch wel in de kuiten van de tegenstander. Het werd tenslotte 3-1 toen Cog- naux na een hoekschop de bal met een felle kopbal tegen vreemde touwen joeg. Vermits de wedstrijd waarbij Ol. Burst betrokken was eens te meer werd afgelast, kreeg men nu nog een meer vals beeld van de klassering. Edixvelde - SK Welle eindig de op een scoorloze draw, waardoor Welle wel een kost baar puntje liet glippen. Het lag ook wel enigzins voor de hand dat Herdersem het moei lijk zou krijgen bij V.C. Ede. Het aantal doelkansen lag on tegensprekelijk in het voordeel van 'de thuisploeg zodat de ze ge als. volkomen logisch mocht worden 4anzien. Op de uitsla gentabel in de vierde provin ciale reeks H priemt uiteraard het gelijkspel dat rode lantaarn Racing Lebbeke, zeker niet on verdiend, bij een te nonchalant spelend Erembodegem verwierf. Voor laatstgenoemde kon het verlies van dit puntje ver strekkende gevolgen hebben. De vraag rijst na deze halve ne derlaag van S.K. of het nu reeds uit het titeldebat ligt. De toestand situeert zich in derdaad zo dat Erembodegem nu tegen zes punten achter stand aankiikt. En met nog acht wedstrüden voor de boen lijkt het weinig waarschijnlijk dat de Roodwitten nog aan bod zullen ko"-cn. De wedstriid zelf was dus een ontqoochelinq voor de thuisploeg, die de zaken al te gemakkelijk aanpakte. En meende dat m. de 1-0 ruststand de zege een voldongen feit was. Dit doelpunt kwam er na een van de zeldzame knappe aan- valsbewegingen van de thuis ploeg waarbij Guy Arijs de droomvoorzet gaf en J.P. Du- song. de beste Erembodegem- naar puik afrondde. Voordien was Van de Velde en paar keer dicht bij een doelpunt ge komen. maar faalde. Racing dat vooral draaide rond de as Vermeulen (vroeger SK Lebbe ke) en Mare Dauwe liet ech ter nooit af. In de 88e minuut was er een fe"e tegenaanval en Dauwe ouurde hieruit het qeüi^spe1. Voor SK zeker een koud stortbad. Inmiddels deed leider Eendracht Me'dert rustig voort. Het won de derby met S. Moorsel. En deze zege kon men bezwaarlijk aanvechten. Vooral na de rust was Een dracht van verre de beste ploeg het was trouwens ook in deze tijdspanne dat het die 2-0 eindstand voor mekaar trapte. De meest opvallende figuren uit deze derby waren toevallig twee centrale verdedigers. Aan dl ziide van de thuisploeg was het Wille die op een goede wedstrijd mocht terugblikken, terwijl bij Eendracht Jacobs zich in de kijker hees. W. Gijzegem won met kleine cijfers van Wichelen, terwijl Doggen bij Opstal de helft van de koek peuterde. En deze uit slagen gingen zeker niet onop gemerkt voorbij. SK Overmere werd thuis door SK Beervelde geklopt. Twee afstandsschoten keilden voorbij de niet reage rende doelman. De Boerenkrij- gers moesten het zonder hun scherpschutter Filip De Veir- man (soldaat) stellen, wat ge deeltelijk deze misslag ver klaart. »fstade - Vlierzele 1-0 /lier; voor 'an d< tade en Vlierzele hebben zich in dit strecktreffen volledig ren. En op bepaalde momenten kwamen de beide ploegen aan goed voetbal toe. En bovenop ebde de spanning nooit dig weg. Zeker niet toen de thuisploeg iw het kwartier naar ■iding was geklommen. Naderhand heeft Vlierzele dan nog z elijk lovenswaardige pogingen aangewend om niet te verliezen. bloei zal de ;rstr< otnogfe jekrej rvoor oorzit I-V het stuitte op een goed |anizeerde Wilskracht de- waarin de joitge doel- Van Gijseghem opnieuw ;st betrouwbaar te zijn. .Avas nochtans zo dat Vlier- zeer snel van wal was ge- ai. En in het eerste kwar- fel drukte op de Hofstaad- erdediging. De gasten kon- zich ook een paar kansen ipen, maar deze werden tot een doelpunt omgebo- Hofstade kwam daarna in de match. Het bezette ijk het middenveld en lan- le op zijn beurt een paar stekelige akties. Een knappe kombinatie Van den Winckel- Van den Brempt had het opc- ningspunt tot gevolg. Meteen lag ook de partij in haar be slissende plooi. In de tweede speelhelft zette Vlierzele nog wel enkele aanvallen op maar ook nu bleef de Hofstade ver dediging pal. Bij de rust zou bij de gasten Coen door Clinckspoor worden vervangen. Een ploegwijziging die de S.K. supporters als onbegrijpelijk voorkwam. Men nam een ver dienstelijke aanvaller uit de ploeg ondanks het feit dat men op een 1-0 achterstand liep. Een kwartier voor Elaut die omzeggens geen leer raakte. Ook Hofstade wierp twee verse krachten in de strijd. In de 70e minuut kwam Roels in voor De Man en in de 80e minuut De Munck voor Vergeylen. Die beide wisselspelers deden het voortrefeflijk. Al met al was men bij Hofstade dik tevreden met deze kleine zege die men alles bij mekaar toch verdiend noemde. Dit was ook de me ning van trainer John Lissens. Hij stipte aan dat de minder goede periode van Hofstade als afgesloten mag worden be schouwd. «Het vertrouwen is er opnieuw en de positieve uit slagen komen er opnieuw» al dus John Lissens, die insgelijks de verrichting van Vlierzele loofde. J.V.H. bele iten elman :f leks »P e lei n ii het reffere e wa dan Zouai Henci doe doch ieze-Voorde 9-5 hebben zondagavond toen we de uitslagen binnenkregen wel verrast opgekeken toen we het eindresultaat van de wedstrijd x - Voorde vernamen. Even dachten we dat er een vergis- was geslopen in het doorseinen van de resultaten. Toen n*orte tijd later telefonisch kontakt opnamen met Wieze- litter Adolf Moens kregen we de officiële bevestiging. tien doelpunten in een trijd is geen wekelijkse nrtenis. Voor de supporters dat ontegensprekelijk lende ingrediënten om zich warmen. We gaan hier niet de doelpunten op rijtje zetten. Feit is dat bezoekende aanhang het mocht juichen en dit al §én minuut. Voorzitter Moens vertelde dat het een open wedstrijd was. Aan de uitslag te zien kan dat ook moeilijk anders. Van de negen lokale doelpunten nam Fran cois Merckx er niet minder dan vijf voor zijn rekening. Twee kree trof hij raak voor de rust, terwijl hij na de herneming nog driemaal fataal toesloeg. Rijckaert wist de bezoekende portier tweemaal te grazen te nemen, terwijl Michel Heyvaert en Ronny De Wolf elk één voltreffer voor hun rekening namen. F.C. Wieze telt thans twintig punten. Het krijgt de komende veertien dagen twee thuisont- moetingen af te werken. Eerst krijgt het Kerksken op bezoek en nadien moet het met Appels in de clinch. Bij deze beide ploegen zullen wellicht al tak- tische plannen zijn besproken om de Wiezcse schutters aan banden te leggen. Francois Merckx zal wellicht meer dan één bewaker in zijn omgeving krijgen. Hij kan er zich al op voorbereiden. ultaat. rta 1 nal< elijk >erd ik te ook komi Verei >g eei ie, chot SK ;e r begoi afge' Je Meldert-E. Sint-Gillis 1-5 rillis heeft eens te meer een goede prestatie ge en Meldert werd vooral rust in de verdrukking ld. Toen was de afweer T.K. bepaald zwak met fevolg dat afgetekende cij- [werden bereikt. In de eer- ipeelhelft werd de schade iet doelpunt van De Fey- t|rr beperkt. In het vierde kwartier keek TK reeds tegen een 0-3 achterstand aan. Die doelpunten waren het gevolg van enkele goede kombinaties die de bezoekers uit de voeten schudden en die dan doeltref fend werden besloten door Pe- leman en Van Neck. Peleman had dan nog pech. In een vrij wel onschuldige botsing liep hij een wonde aan het hoofd op en diende te worden geëvacueerd. Het werd dan toch 1-3 met een roos van Aldo. St.-Gillis duwde daarna opnieuw het gaspedaal wat dieper zodat De Wolf,en Van Neck de afstand opnieuw groter maakten. Al met al een goede wedstrijd van St.-Gillis, bij wie de jongere spelers Van Steen en Coeman het voortreffelijk deden. jen, itaf BI berge» zal l Erpe leidt met 1-0 tegen de bezoekers uit Grembergen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 25