A re ld looptrofee De Voorpost Aalst begeeft na een kwartier Zonder Schorreel en Ceuppens Kuklos Aalst in goede doen ASKETBALKALENDER SLAGEN JEUGDBASKETBAL JEUGDBASKETBAL KALENDER HANDBAL TWEEDE NATIONALE E.V. Aalst opnieuw promotiekandidaat Dames- handbal H A NlD BAL- KAL ENlD ER VOLLEYBAL Duivenmaatschappijen aandacht iterdag en zondag valt te Lebbeke de beslissing iSKETR AL EERSTE KLASSE AU - OKAPI 86-85 I is er niet ingeslaagd de volle buit uit het Walenland brengen. Door het nieuwe puntenverlies op vreemde bodem uiteraard verder afgegleden en de toestand ziet er niet al iskleurig uit. De overwinning zat er evenwel in. Want in ;rste periode hadden de Aal stenaars haast doorlopend icht op het scorebord. Ze verwierven van meet af aan »rong en deze werd op een bepaald ogenblik zelfs tot iten uitgebouwd (25-36). ou dan nog wel de stand kunnen herleiden. Ikapi ook na de rust op eurt aan de leiding kwam, was dit in hoofdzaak te aan de trefkracht van nan. Deze was door de iders op de vingers ge- wegens het gebrek aan in- n overtuiging waarvan hij vorige ontmoetingen had begeven. Men had er zelfs gedreigd aan zijn vergoe- h te peuteren. En dit was jard niet in dovemansoren jen. Chapman hield dan tarnen met Terry, die hem uitstekend aanspeelde. Okapi in de omgeving van Monceau, dat er niet in, slaag de zich los te haken. Ondanks het feit dat het zijn inspannin gen opstapelde. Chapman was goed voor 45 punten terwijl Terry twintig punten bijdroeg. Uiteindelijk sneuvelde Okapi, omdat de Belgische spelers het eens te meer op vreemde bo dem lieten afweten. De Belgen speelden in mineur. En dat was een medeoorzaak van deze klei ne nederlaag. Het is ook zo dat een korf van Aalst werd gean nuleerd door de scheidsrechter nadat hij reeds op het blad h< Ie II waarj die topscorer werd bij bezoekers, kan ongehinderd cnncrggen. De gasten zijn meteen 2 punten rijker (Black Boys - en cóburg 71-101). (EL) afdeling heren ep nlul5 (10.3) D capi Aalst-MP Mechelen >p dl afdeling heren russel|u.45(10.3) ckaeipnnuit - BC Aalst afdeling A leren u.30 (10.3) ij wa liris - Rubo Niel afdeling A t uur reed brita Zele - Ger. Bomem d u.30 (10.3) olba Aalter - Panters Baasrode afdeling vrouwen ns D u.30 nworpC Aalst - Spartacus provinciaal vrouwen hij iju.30: lat hfirora Zele - Sipiba provinciaal vrouwen 1.30: jggenhout - Juventus T ..30: de - Steenhuize j een écht ordei oten (mm| an d n hi cd h ns oi Val liij d inutci (mm kking le provinciaal 20u.30 (10.3) Hemaco - Tissac 11 uur Falco - The Tower Aalst 2e provinciaal B 11 uur: Velzeke - Grembergen 11 uur Kangoeroes - Mariakerke 11 uur Hoger Op - Erpe Mere 3e provinciaal A 10u.30 Haaltert - Lede 11 uur Moerzeke - Coc Ronse 3e provinciaal B 20u.30 (10.3) Eksaarde - Erembodegem 15u.30 Buggenhout - Dendermonde 14 uur Rimbo Zele - Red Boys - Osiris Ten Ci a Zele - BC Aalst jren D: 'ower - Batavo - Osiris to - Gent len C tergen - Baasrode de - Erpe Mere :lase - Buggenhout en D c - Okapi 'ower - Batavo fien B - Osiris 99-81 63-88 58-42 116-20 65-62 32-74 53-70 49-91 53-39 53-75 Hemaco - Gent Akron - Okapi Miniemen C Cabrita - Baasrode Eksaarde - Erpe-Mere Pupillen B t Laarne - Osiris Akron - Okapi Pupillen C Cabrita - Baasrode Bazel - Erpe Mere Benjamins Sgolba A -< Hemaco Meisjes scholieren Aalst - Lokeren Kadctten Aalst - Tissac als zijn oordeel te kennen dat toen Terry scoorde deze bui ten de lijnen stond. Als men weet dat Okapi slechts met een puntje verloor dan komt men alras tot de vaststelling dat deze beslissing twee punten van goudwaarde kostte. De doelpuntenElias 6. Van den Broeck 2, Schorreel 4, Van de Keer 8, Terry 20, Chapman 45. Natuurlijk wordt de aandacht nu toegespitst op de konfron- tatie van nu zaterdag in de J. Heremanszaal. Mechelen dat er te gast is vertöeft insgelijks in de bedreigde zone zodat men van een vierpuntenmatch mag gewagen. Wil Okapi zijn klas sering dan toch iets verbeteren dan is er slechts een uitkomst winnen. De wedstrijd krijgt boven op nog een speciaal tin tje. Bij Racing Maes loopt im mers Rick Katherman die vo rig seizoen de kleuren van Okapi verdediqde. Tenslotte nog dit. Het blijkt reeds vast te staan dat Chuck Terry na de kompetitie onmiddellijk naar de States vertrekt. Het verblijf van deze Amerikaan zal dan tot slechts enkele maanden be perkt worden. Hei heet dat Terry enigzins ontgoocheld is over het basket in ons land. Het wordt dus voor Okapi zoeken naar, meer dan waar schijnlijk, twee Amerikanen. Het is ook zo dat reeds kon takten werden gelegd met een paar voortreffelijk Belgische spelers. Natuurlijk wenst men de namen van de respektieve- lijk 27 en 23-jarige spelers niet bekend te maken. Evenwel zou den deze bereid zijn om voor de Aalsterse klub te spelen. Op voorwaarde dan dat deze volgend seizoen in de hoogste afdeling uitkomt. Dit laatste zal dan vooral afhangen van de uitslagen van de twee thuis wedstrijden beurtelings tegen Mechelen en Standard. J.V.H. BC AALST PITZEMBURG 71-101 De thuiswedstrijd van BC Aalst tegen Pitzemburg verliep prak tisch volgens eenzelfde scenario als de meeste voorgaande. Ook nu speelde B.C. gedurende een kwartier flink mee, doch deemsterde daarna opnieuw weg. Dat de Aalstenaars zo lang in het spoor van hun sterkere tegenstander bleven was vooral te wijten aan het feit dat Pitzemburg! in het begin van de match nogal balverlies leed en bovenop minder precies afwerkte. Ook werd er door Aerts, D'Herdt en Kesteloot gerepliceerd op de doelpunten van Hunt. Na 10 minuten luidde de stand 23-24 en amper 5 minuten later had Pitzemburg het verschil reeds gemaakt, ondanks de stugge verdediging van vooral Van de Velde. Van der Veken kwam dan plots in aktie en tilde het scorebord naar 27-43< In de 2e periode zou Black Boys er in slagen dit verschil nog gedurende een tiental minuten te beschermen. Toen kwamen Aerts en D'Herdt aanvallend beter aan hun trekken en deed Van de Velde het ook in verdediging. Hunt, die in de 2e periode liefst 22 ptn. liet noteren en Kerckhoven, zouden daarna de kloof breder maken. Ondanks het feit dat Aalst zich fel inspande kon het niet verhinderen dat de kaap van de 100 ptn. werd overschreden. DOELPUNTEN: Aerts 8-16; Kesteloot 6-6; Van de Velde 4-8; D'Herdt 7-12: Van Gijseghem 0-0; De Graaf 0-2. J.V.H. HERMES OSIRIS 87-95 Tegen de verplaatsing naar het Waasland keek men bij Osiris met nogal gemengde gevoelens aan. Temeer daar men niet kon beschikken over de gekwetsten Schorreel en Ceuppens. Wat uiteraard een gevoelige verzwakking betekende. Te Sint-Niklaas kwam echter een sterk gemotiveerde Osiris-ploeg op het terrein. En vooral Campbell keek niet op een inspanning om zijn ploeg naar de zege te tillen. Campbell scoorde niet alleen 36 punten, maar hield ook de besta Hermes-speler Oelbrand uit de match. Bij de rust had Osiris reeds voldoende voorsprong verworven om de zege te behalen. Nog slechts éénmaal kwam de overwin ning in gevaar toen Campbell de bewaking van Oelbrand aan Van Keer en Van der Spiegel moest overlaten, toen hij vroeg in de 2e helft zijn 3e fout aangesmeerd kreeg. Van 38-54 bij de rust ging het dan naar 80-83. Toen schoot Perry echter opnieuw uit zijn krammen en Osiris kon vrijer ademen. Naast Campbell was er ook het duo Bieseman en D'Herdt dat in de aanval scherven maakte. Van Keer bleef onder zijn mogelijkheden omdat hij met griep 'had af te rekenen. DOELPUNTENBieseman 10-9; Van der Spiegel 4-4; Van Keer 2-6; D'Herdt 14-8; Campbell 22-14; Heyvaert 2-0j J.V.H. 63-36 45-121 89-44 44-91 31-42 31-73 34-39 26-26 37-12 67-31 54-25 Scholieren B 14 uur De Pinte - Hemaco Scholieren C i 15 uur Oostakker - Cabrita 15 uur Moerzeke St.-Niklase 15 uur BC Aalst - Hermes Scholieren D i 15 uur Haantjes - The Tower Kadetten B 14 uur BC Gent - Okapi 15u.30 De Pinte - Hemaco 16u.30 Osiris - Vos Ronse Kadetten C 15u.30: Wasocub - Grembergen 15 uur Buggenhout Erpe Mere !5u,30: Baasrode - Hermes Kadetten D j 15 uur: Velzeke - The Tower 15u.30: Okapi - Vovka Miniemen B 14 uur Okapi - Juventus 15 uur White Star - Hemaco 15 uur Osiris - Vos Ronse Miniemen C i 14 uur: Wasocub - Cabrita 14 uur Baasrode - Lokeren A Papillen A i 10u.30: Hemaco - Silaba B Pupillen B t 13u.30 Osiris - Vos Ronse Pupillen C t 14 uur Cabrita - Bazel 17 uur Baasrode - Eroe Mere Vrouwen scholieren 15u.l5 Amical - Aalst Kadetten 16u.30 Vlierzele - Aalst E.V. AalstEtterbeek 1817 Nadat Eendracht de week voordien nipt verloor van J.S. Herstal dacht men hen definitief uitgeschakeld voor de promotie naar eer ste nationale.. Deze veronderstelling werd door de Eendrachters onmiddellijk ontzenuwd door de overwinning tegen Etterbeek. De Brusselaars die na een bikkelharde wedstrijd door leider Has selt nipt verslagen werden en nu door Aalst op een nederlaag ver gast die bij hen zeker als een verrassing zal aangekomen zijn. Dank zij deze zege sluit de thuisploeg opnieuw aan bij de kop van de klassering zodat de strijd voor de tweede promotieplaats ongekend hard belooft te worden. Het woordje hard kan dan ook zowel in letterlijke als figuurlijke zin worden geïnterpreteerd. Inderdaad, de bezoekers duidelijk onder de invloed van hun Roemeense trainer kleven een speelwijze aan die met heel veel goede wil nog bikkelhard kan genoemd worden. Coach M. Jans- sens wist echter welk vlees hij in de kuip kreeg en had zijn Aalstenaars duidelijk verwittigd geen krimp toe te geven. Uiter aard werd het dus een bitsige wedstrijd die maar moeilijk in toom kon worden gehouden door het minder goed geïnspireerd scheids- rechtersduo. De Brusselse keeper Fromont bv. had wel meer ver diend dan 2 min. straftijd na zijn regelrechte aanslag op een Aal sterse aanvaller. In elk geval, de Aalstenaars lieten zich niet in timideren en dank zij hun onverdroten werkkracht konden zij tot 5 min. voor de rust steeds een tweetal doelpunten voorsprong op het scorebord houden. Toen volgde even een zwakke periode en ondanks keeper Moens nog maar eens bewees welke klasseman hij is, kon Etterbeek met een 8-10 voorsprong de rust bereiken. Geenszins aangeslagen begon Eendracht dan aan een opvallend wils krachtige tweede helft. De opdrachten van coach Janssens werden blindelings uitgevoerd en tien minuten voor het einde stonden de ploegen opnieuw gelijk (15-15). Elk? ploeg kwam nu om beurten nog aan de leiding (15-16 en 17-16) om met nog ongeveer 5 min. te spelen opnieuw gelijk te staan (17-17). Eendracht, met nog twee minuten voor de boeg, nam dan opnieuw voorsprong en de 18-17 score werd tot het eindsignaal in veiligheid gebracht. E.V. Aalst bewees, indien nodig, ook in bikkelharde wedstrijden zijn man netje te kunnen staan. Reserven E.V. Aalst—Etterbeek 1919. HASSELT 16 RB DENDERMONDE 13 Dendermonde leed een eerder verassende nederlaag te Hasselt. Tot 10' voor het einde leek het' er nochtans op of de zege zou aan Dooms en Co niet ontsnap pen. Nadat de rust bereikt was met een 5-7 score bleef Den- «dermonde domineren tot de laatste 10'. Enkele scheidsrech terlijke beslissingen werden door de Dendermondse meisjes toen sterk aangevochten en met een werd heel wat aan wed strijdconcentratie ingeboet. De toch wel bevoordeelde Has seltse ploeg kon op deze wijze nog vrij onverwacht op de pun ten beslag leg; en. Scoorden Doorns 3, J. Heirman 2, Coeh 2, Hermans 5, Broothaerts 1. STELMAR AALST SPORTIEF Aalst Sportief, zonder Martine Verleysen en zonder M. Wij- nant, heeft de nederlaag niet kunnen vermijden. Nadat de rust aanbrak met 5-4 cijfers ge raakte Sportief toch nog op 6-6 een drietal minuten voor het einde. Via een 7 m. worp kon de thuisploeg uiteindelijk de zege in de wacht slepen even voor het wedstrijdeinde. Toch een optimistische noot het Aalsterse miniemenploegje over won de nochtans oudere thuis ploeg in een vriendschappe lijke wedstrijd. Scoorden L. Lowie 2, De Schrijver 1, N. Moens 2, Verleysen 1. Heren Zaterdag 10-3 te 21 u. HBC Dendermonde-Heist te 17u.45 Zwijnaarde-Ajax Lebbeke I te 18u.45 SK Grembergen-Avanti III te 20u.l5 Sparta Aalst I-Lokeren te 19 u. Sparta Aalst II-Temse te 17 u. Tongeren-Rosis Aalst Zondag 11-3 te 15u.l5 Seraing-Avanti Lebbeke te 15u.30 Hasselt-EV Aalst te 15 u. Denderbelle-Antwerp te 16u.l5 Jochewoa Aalst-Buggenhout Dames Zaterdag 10-3 te 19u.30 Uilenspiegcl-Aalst Sportief te 17u.30 te 17u.l5 RB Dendermonde-Anderlecht Duffel-EV Aalst Zondag 11-3 te 17u.30 Avanti Fcmina-Sp. Woluwe Puike redding van de bezoekende doelman tijdens de handbalmatch Eendracht Vrij Aalst - Etterbeek. (EL) In le provinciale is VK Aalst niet suksesrijk teruggekeerd uit Sint-Nildaas. Het speelde er wel een gave partij tegen de nieuwe leider doch moest er na 5 sets toch aan geloven. In 2e provinciale is Kuklos Aalst aan winnen toe. Tegen het sterke Steendorp, waar men tijdens de heenronde een 3-2 nederlaag had geleden, werd het nu aan huis een vlotte en nooit bedreigde 3-0 overwinning. De kuklosianen zijn stilaan be zig een ploeg te vormen die moet in staat zijn volgend sei zoen een eersterangsrol te spe len in 2e provinciale. Ook Kangoeroes Aalst knoopte aan met de overwinning. Rode lan taarn Zelzate was de ideale tegenstrever om dat te doen zodat Aalst met een 3-0 zege vooraan blijft meestreden om de promotie. Nog goed nieuws komt uit Baasrode waar een andere staartploeg op bezoek kwam. Het werd eveneens vlotte winst, ook al met 3-0. Sp. Zele tenslotte moest leider K. Temse in de ogen zien en moest slechts na heldhaftig verweer met 3-1 inbinden. In 3e provinciale is Z. Zele vlot over V. Kruibeke gestapt. De 3-0 winstcijfers liegen er niet om. Berlare vergaat het minder goed. Bij Wachtebeke keek men op een 3-0 nederlaag In de B-reeks haalde Lede een moeilijke maar verdiende zege bij Asper. De thuisploeg, on langs nog op dc vingers getikt door de P.K.C.. begaf in de ultieme set (2-3). Wichelen moest tijdens het weekend tweemaal het terrein op. Tegen Hemelveerdegem II werd het verlies doch dat vindt men maar zozo. De hemelgangers spelen niet mee voor de pro motie zodat de winst maar voor "peikes" is. Setstanden van deze bijwijlen spannende partij waren 15-7, 16-14, 13-15 en 15-3. Zondag kwam dan Denderhou- tem op het veld gestapt en met die karwei was men op minder dan een half uur klaar. De Wichelaars hadden zelfs een rekord in de hand want setstanden als 15-0, 15-0 en 15-3 vindt men niet elke d^g. Schellebelle kreeg een gemak kelijke zege aangeboden van St.-Maria-Oudenhove, dat zelfs niet de moeite nam de verplaatsing te doen. Bij de dames moest G. Den dermonde met 3-2 de boot in op het openluchtterrein van Ursel. Bazel kreeg er met 3-1 van langs bij Baasrode. Oudegem kon het niet klaar krijgen bij Geraardsbergen (3-0) terwijl Aalst al evenmin iets oogste bij Denderhoutem II (3-0). |v Een nieuw duiven seizoen staat voor de deur en uiteraard wil De Voorpost, zoals voorgaande seizoenen, opnieuw de nodige aandacht besteden aan het duivenspel. We vragen daarom de aandacht van de maatschappijbesturen, lokaal houders en duivenliefhebbers, hun medewerking om ons zoveel mogelijk te informeren. Gelieve Uw vluchtprogramma's, samenspelen zo vlug mo gelijk over te maken aan onze medewerker voor de duiven sport en eens het spel begint een uitslag over te maken aan onze medewerker. Deze uitslag moet ten laatste woens dagmorgen in zijn bezit zijn, om dc opname in het week blad te kunnen waarborgen. Alle korrespondentie omtrent onze duivenrubriek sturen naar Bcnoit Van Winckel, Dcndcrmondebaan 145, 9140 Zele. Tel. (052)44 47 94 iobcr :i pioen it hi aaidi l'icrri •bekc daal oi ide cei de zijn we dan aan de twee laatste wedstrijden van onze «Du Voorpost» toe, Dc Nationale veldlopen van Lebbeke als scheidsrechter optreden en hier zal de beslissing vallen, er wc de kalender van de wedstrijden tellende voor 'rofee De Voorpost" opmaken hebben we nooit gedacht organisatie van Lebbeke dergelijke belangrijke wedstrijd irden. Zoals velen waren we de me ning toegedaan dat tegen begin maart de beslissing zou geval len zijn. Nu is gebleken dat dat niet zo is. Zowel bij de heren als de dames zijn de ereplaketten en bekers nog niet toegewezen. Voor de dames staan zaterdag bij de seniores zowel De Pal- menaer (Vlierzele) als De Rid der (AC Denderland) dicht bij de eindzege. Beiden zijn één puntje van elkaar verwij derd. Bij de juniores is de strijd nog spannender. Daar staan Buysse (kampioene van België) en Bauwens (AC Baasrode) aan de leiding. Op 3 ptn. Van De Moortel (AC Denderland). Zodat deze drie atletes aan de start moeten zijn willen ze aanspraak maken op de eindzege. Bij de heren juniores moet Dc Pauw (Zova) meelopen an ders wipt Claus van AC Ham- me hem voorbij en wint deze de trofee. Bij de scholieren gaat het tussen Willaert (Hamme) en Pas (Aalst) in de oudste reeks en in de ka- tegorie geboren 1963 staan Cornelis (Zele) en Bauwens (Baasrode) dicht bij de zege. Voor al deze atleten kan niet deelnemen fataal zijn, zodat het wel juist is wanneer we schrijven dat te Lebbeke de beslissing zal vallen van de Veldlooptrofee De Voorpost. ANDRE

De Voorpost | 1979 | | pagina 27