wwmm :1 VE WIJ POSTMANNEN ZIJN VAN GISTEREN NIET! 2 - 9.3.1979 - De Voorpost iet Ite redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. grote «politieke families» van dit land durft te noemen naar de..duivel te wensen De BSP haalde einde 1978, na enkele flinke nederlagen, toch nog méér dan 21 van de stemmen in Vlaanderen, méér dan 36% in Wallonië en niettegenstaande haar verlies aan de FDF nog zes tien procent in Brussel, de meerderheid van degenen die voor de CVP stemden- de grootste partij van het land-zijn mensen die met werken hun brood moeten verdienen, en ook bij de Volksunie zijn zij het tal rijkst, maar het is burggraaf Etienne Davignon, ex-kabi netchef van de socialist P. H. Spaak, mede door de be ruchte Paul-Henri tot grote manitoe van het ministerie van Buitenlandse Zaken ge maakt, door familiebanden verbonden aan de staalreu- zen Arbed en Boel en aan de grootste holding van dit land, de Société Générale, die voor België de demokra- tische weg naar een nieuwe regering zal zoeken! We weten niet waar die jon ge Belgische ambassadeur van Vlaamsen bloede dan- nu huist die we ooit eens op de franskiljon en de reaktio- nair Davignon hoorden los kappen, maar de man trekt zich nu wellicht de haren uit het hoofd. Het is natuurlijk wél waar, dat burggraaf Davignon de direkte medewerker was van Tindemans voor diens Euro parapport, en dan weer van de socialist Willy Claes bij zijn staalakkoord als minis ter van Ekonomische Zaken van de overgangsregering in de loop van de maand de cember, maar kon men zich daarom voorstellen dat de onbeschaamdheid en ter- zelfdertijd de politieke striptease van de grote CVP en BSP bonzen zo ver zou gaan? Kan het nog bloter? En dan met zo'n meneer van de allerhoogste Europese top van het grootkapitaal, en die als kommissaris van de Europese Ekonomische Gemeenschap zonder kon- trole van om het even welk demokratisch verkozen li chaam elke dag druk doen de is om de gevolgen van de krisis op de rug van de wer kers af te schuiven, maar bazelen over de grote werk loosheid en haar gevolgen, nietwaar? En dan met deze franskilonse reaktionair maar keuvelen over de com munautaire problemen en de rechten van de Vlamin gen te Brussel... Arm België, doodarm Vlaanderen. Van de «Stom me van Portici» naar Lamme Goedzak en...Tijl Uylen- spiegel aan den dop. Omdat mensen belangrijk zijn en men durft beslissen en eer lijker verdelen, zingt intus sen het CVP-BSP-VU top- koor. Wie geeft de verkoze- nen van de natie-ook die van Aalst-een stem om mee te roepen? Wie helpt de BSP-Aalst resoluties schrij ven met vitriool in plaats van met suikerwater of co ca? Waar is al het maanden lange geven en toegeven van degenen die de werken de bevolking en Vlaanderen beweren te vertegenwoordi gen op uitgelopen? De Gentse schrijfster Jeanine De Rop heeft het in een lezersrubriek van een Gents dagblad geschreven: Moet de BSP nu absoluut in een regering kruipen, hoe deze er ook uitziet? De kleine man-hoe hij nu ook mag ge stemd hebben-vraagt het zich nu elke dag af: zijn dat de mannen die het in onze naam moeten doen? Hoe lang zal die komedie nu nog duren? Welke top geeft hierop ant woord, in plaats van voor de TV spitsvondigheden uit de mouw te schudden, en in feite de openbare mening met een onbegrijpelijke ge zwets van uilen die noch zien, noch horen willen, voor de gek te houden? N.B. Het is nu intussen VdB. geworden. Wat niets aan ons kommentaar veran dert, want met deze door winterde unitarist die nu ge- VALLEN EN OPSTAAN Uittredend Eerste Minister Paul Vanden Boeynants heeft afgelo pen maandag de opdracht van de Koning aanvaard om te pogen een nieuwe Regering te vormen. Ook formateur Vanden Boeynants heeft op zijn beurt de Liberale par tijen van de onderhandelingen uit gesloten. Naar zijn zeggen op de persconferentie «omdat hij ervan overtuigd is dat de huidige aftre dende zes-partijen - meerderheids regering de meest geschikte is om uit het slop te geraken». Verder verduidelijkte de forma teur nog dat dit geen blijk was van zijn persoonlijke voorkeur, maai' dat het een houding is die gedik- teerd wordt door de politieke wer kelijkheid. Maar welke politieke werkelijk heid bedoelt de formateur? De gevallen regering, duidelijk afgekeurd door de kiezer, terug na de voorgaande mislukte pogin gen op de been brengen alsof er geen vuiltje aan de lucht was tus sen de twee taalgemeenschappen; handelen alsof er geen verkiezin gen zijn geweest en nog veel min der rekening houdend met de ver kiezingsuitslag, is dat de politieke werkelijkheid trachten te benade ren? Of tracht de heer Vanden Boey nants met zijn visie over politieke werkelijkheid iedereen te verras sen door te rekenen op de ver moeidheid van zijn partners en het stijgend ongeduld van de parle- mentsfracties. Hierdoor ziet hij allicht een reële kans om de voorstanders van het mislukte Egmont-akkoord rond een regeringstafel te krijgen, waaraan zij allen zouden mogen -blijven aanzitten. Met zijn persconferentie, boorde vol optimisme, heeft de formateur klaarblijkelijk willen bewijzen aan zijn gesprekspartners dat hij geenszins van plan is het terrein voor anderen te effenen, maar als voorgelegd plan aanvaard zou worden hijzelf de leiding van die regering zal nemen al was het dan met de belofte de Voorzitter van de C.V.P., Wilfried Martens, na de Europese Verkiezingen van 10 juni 1979 zelf een kans te gun nen. De formateur heeft zichzelf slechts drie dagen gegund. Zijn plan is vaag, handelt slechts over de essentiële knelpunten, maar ge tuigt niettemin van een zekere op portunistische kijk. Vandaar dat de Vlaamse gemeenschap zich po litiek realiteit, niet mogen laten schaakmat zetten. De mogelijke eensgezindheid tot Vlaamse frontvorming tussen C.V.P.. B.S.P. en V.U. roept vele vraag tekens op. Een stevig front kan slechts tot stand komen in overleg met de Vlaamse Cultuur- en strijdverenigingen en met de me dewerking van alle Vlaamse par tijen, los van een regeringsvor ming. De aan de dag gelegde diplomatie van formateur Vanden Boeynants wettigt inderdaad de grootste arg waan. Het is een vallen en op staan, hetzij, voor de regerings formatie, hetzij voor de belangen van de Vlaamse gemeenschap. Willy Van Renterghem V olksvertege n woord iger KOEKOEK! Honderdnegentig jaar na de grote burgerlijke Franse re volutie, met als uitloper het Keizerrijk van Napoleon, die het oude Europa in alle rich tingen doorkruiste en door mekaar schudde, aan het einde van een twintigste eeuw die twee wereldoorlo gen heeft gekend met tien tallen miljoenen doden en waarbij landsgrenzen in alle richtingen werden getrok ken en keizerlijke en ko ninklijke dynastieën als kaartenhuisjes van de tafel werden geveegd, na méér dan een eeuw Vlaamse be weging met ruwaards, wap perende banieren en «heiren die immer pal staan», komt daar enen burggraaf Davig non, zesenveertig jaar oud en van goeden Franstaligen katolieken bloede, die ons land uit zijn geblokkeerde politieke toestand zal red den. Om op uw billen te kletsen, en al wie zich van een der matigd communautair ge worden is, gaat het bedrieg lijk spel aan de top verder. Het spel van een tot een ka rikatuur gemaakte demokra- tie, op de kosten van de gemeenschap! Ray De Smet EN NOG MAAR EENS: KARNAVAL! Op dit ogenblik is iedereen al lang uitgefuifd en mis schien zelfs al uitgerust van dit jaarlijks terugkerend fe nomeen, dat Karn aval-Aalst toch is. Over de stoet vol sprankelende humor en spot en de uitbundigheid erna, is al heel wat geschre ven en gepraat. Waar mis schien minder aan gedacht wordt, is aan de creatieve en maatschappelijke func tie van karnaval. Sommigen beschouwen karnaval nog steeds als iets minderwaardigs, een dron kemanspartij zonder meer. Dat zijn dan wel diegenen die het nooit écht beleefd hebben. In welke stad im mers, zijn er elk jaar op nieuw honderden mensen in de weer met het tekenen van plannen, het ontwerpen van wagens en kostumes en de technische uitwerking ervan? Dit is échte creativi teit, actieve cultuur van de mens zelf en niet iets opge drongen van bovenaf, dat door velen als elitair ervaren wordt. Deze creativiteit uit zich in kunststukjes van praalwagens en in tot in de details uitgewerkte kostu mes en accessoires, maar vooral in de fijne humor die er steeds mee verweven is. En juist dit aspect staat ver boven het alledaagse, het banale. Ergens wordt karna val bestempeld als «Drie da gen van kunstmatig ple zier». Je kan je inderdaad afvragen of er juist dèn moet gehotst en gelachen worden. Maar als je dan zelf meedrijft «cafeiken in, ca- feiken oit» dan kom je over al steeds weer dezelfde spi ritualiteit tegen. Losjes aan de tapkast hoor je dan woordspelingen, geestig gebakkelei en fijne woord steekspelletjes, die in me nig show van een of ander cabaretier niet zouden uit de toon vallen. En het mèg allemaal, niemand neemt het kwalijk, integendeel, het werkt sociaal verrijkend, omdat je er de mensen ook eens van een andere kant leert mee kennen. In onze tijd van isolatie en vervreemding brengt karna val mensen bij elkaar om samen te werken-en dan nog onbaatzuchtig, een uni cum in onze samenleving, waar niemand nog iets voor niets doet!-en samen ple zier te maken. Toegegeven, het loopt niet steeds allemaal op wieltjes, er gebeuren wel eens balda digheden, maar het blijft toch een groots feest, een enorme uitlaatklep, die er in deze periode van crisis en onzekerheid, toch ook wel eens mag zijn. Karnaval brengt de «mens» naar buiten, zonder status, zonder echte of vermeende macht, zonder standenver- schil. Karnaval relativeert, niet alleen de maatschappij maar zelfs het eigen ik. Zelfspot is er de resultante van. Zelfspot is een bewijs van zelfkennis en zelfkennis is het begin van alle wijs heid, zegt men. Wat dan weer bewijst dat karnaval nog zo zot niet is! Gracienne Van Nieuwenborgh Raadslid OP HET STATIONSPLEIN PLAKT HET De stad had reeds lang een beslissing moeten nemen om het stationsplein van Aalst en de Albert Lienaertstraat te ont lasten van de overdadige ver- keersbezetting. Vooral de wir war van het autobussenverkeer stoort het karakter van dit plein. De busstilstand in de Albert Lienaertstraat is gewoonweg een nachtmerrie geweest voor de bewoners. •Nu werd een besüssine eenomen om het stationsplein nog voller te stouwen; elf bussen op één rij temidden van het plein en aan het huis De Vis nog eens twee rijen bussèn. Het zal een zicht worden! De onbetwisbare slachtoffers zijn de taxiuitbaters die in een hoek geduwd worden en met hun wagens op de parkeer plaatsen terecht komen vóór de café en hotels langs de kant van de vooruitgangstraat en de Majoor Claserstraat. Wat ge dacht van het kliënteel van deze handelsuitbatingen die meteen de laatste parkeerterreinen voor hun kliënteel zien verdwijnen. Ook zij zijn slachtoffers. En zeggen dat enige jaren geleden, tegen hoge kosten, een stuk van het station werd weggegraven om in de Nijver heidsstraat alle busverkeer te laten geschieden. Een uitge strekt terrein werd vrijgemaakt. Maar wat zien wij? De openbare vervoermaatschappijen hebben hun zinnen niet meer op die plaats gezet en willen het stationsplein inpalmen. Zo wordt het stationplein nooit de «acceuillante» plaats die ze zou moeten zijn. In gans de operatie is de bevolking uit de Albert Lienart- straat gelukkig en eindelijk aan haar trekken gekomen. Maar voor de rest, 0 op 10 voor het stadsbestuur. Wij zullen nog jaren over de vetplekken moeten trappen die tussen de verhoogde bermen van het plein steeds aanwezig zijn. Ghis Willems WIE ZAL DE KNOOP DOORHAKKEN Twaalf weken na de door de CVP uitgelokte verkiezingen is het bewijs geleverd dat onze problemen alleen nog groter zijn geworden. Woorden als: muurvast. Gor diaanse knoop en patsituatie vormen de samenvatting van de huidige politieke kommentaren. Terwijl ons land. met een begrotingstekort van méér dan 100 miljard en een gat in de kas van de sociale zekerheid van méér dan dertig miljard, ijlings voortholt naar de status van ontwikkelingsland, zitten bij de onderhandelingen twee kampen tegenover elkaar die menen geen duimbreed meer te kunnen toegeven. Onze twee grote problemen, de sociaal-econo- mïsch' monetaire enerzijds en de gemeenschapsmoeilijkheden anderzijds, zijn zodanig met elkaar verstrengeld dat zij samen moeten opgelost worden. Kan dit niet dan kunnen wij meteen een kruis maken over onze welvaart en krijgen wij nog een derde crisis, de crisis van het regiem op de koop toe. De verpletterende verantwoorde lijkheid van het dieptepunt waarin wij nu verkeren ligt hoofdzakelijk bij Tindemans. die de gekwetste eigenliefde van zijn persoontje blijkbaar be langrijker vindt dan het welzijn van zijn volk. Maar de verant woordelijkheid van de huidige puree ligt niet alléén bij Tinde mans. Indien de staatslieden die ons in 1963 regeerden geen faciliteiten hadden toegestaan in de zes Vlaamse randgemeenten, dan zouden nu geen vier van hen uitsluitend in het Frans be stuurd worden! Hadden de drie traditionele partijen bij de grondwetsherziening van 1970- 71 niet de grootste Vlaamse -•troef, namelijk onze numerieke meerderheid, uit handen gege ven. dan zou het Vlaamse kamp niet zó verminkt aan de Egmont- tafel hebben gezeten. De vijfen twintigjaar oude voorspelling van de VU wordt nu door iedereen beaamd namelijk dat dit land niet meer te besturen valt zonder een grondige federa le herstructurering. Ons «extreem en inciviek» standpunt van toen is nu niets méér dan een vanzelfsprekende harde werke lijkheid. Niet omdat wij rege- ringsgeil zijn. maar omdat wij. zelfs na een verkiezingsneder laag. niet vluchten voor onze verantwoordelijkheid, blijft de VU bereid dit land mee te besturen. De voorwaarden wil ik nog eens in het kort opsommen. Wij willen één enkel Vlaams parlement en één enkel Vlaamse regering, verantwoordelijk te genover dat parlement; beide ook bevoegd in het Brussels gewest voor de culturele en persoonsgebonden aangelegen heden, met volwaardige aanwe zigheid van de Brusselse Vla mingen. Geen inmenging van Franstaligen in het Vlaamse land en met name in Vlaams- Brabant. erkenning ^an de Vlamingen als evenwaardige gemeenschap in Brussel, met even volwaardige deelneming van de Vlamingen in het bestuur zowel op gewestelijk als op eemeenteliik vlak. Verder eieen financiële middelen en eigen administratie voor de Vlaamse gemeenschap en verstrekkende bevoegdheden. Bovendien heeft de Vu nog een aantal bijkomende punten als voor haar belangrijk vooropge steld: de federalizering van het schoolpact en van het universi tair onderwijs; de splitsing van het ABOS. de goedkeuring van de waterverdragen met Neder land en laatst maar niet het minst de oplossing van de menselijke en sociale gevolgen van de repressie en de epuratie. Ziedaar de punten waarachter Hugo Schiltz een Vlaams front wil bijeen scharen. Onder deze voorwaarden wil de VU ook regeringsverantwoordelijkheid dragen, ik herhaal het. niet omdat wij zo graag minister spelen, maar omdat wij wel beseffen dat wij hoogstdringend een sterke en stabiele regering nodig hebben die ons uit de put moet halen en omdat wij eveneens goed weten dat elke staatshervorming waarbij de Vlaams-nationale ombuigings kracht van de VU ontbreekt uitmondt in een flauw afkooksel of schijnfederalisme. Egmont heeft verscheurdheid gebracht bij de Vlaams-nationalisten, met het gevolg dat wij allemaal kennen en betreuren. Wij Weten allicht goed wat wij niet willen. Wij zouden het ook eens moeten geraken over wat wij wél willen wat in ons bereik ligt. Daarover moeten wij praten met alle Vlamingen van goede wil. Zij zijn er allemaal bij nodig. Jan Caudron Vol ks vertegenwoordiger Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. Geachte Heren, Namens onze vereniging dank ik u van harte voor het mooie artikel dat u in uw weekblad van heden 2 maart 1979 heeft laten verschijnen in verband met onze aktivi- teiten. In voornoemd artikel is ech ter een spijtige fout geslo pen, nml. daar waar sprake is over onze kostumering. Inderdaad, onze kosten kostumering voor deze twee dagen belopen niet 50.000 fr, maar wel 155.000 fr (hon- derdvijfenvijftigduizend franken). Hiervan werd 50. 000 fr. aan borg gestort in de loop van de maand de cember en zullen eerst daags nog 105.000 fr. wor den vereffend. Bij deze kosten (enkel huur kostumering en hoeden) dienen wij nog volgende kosten te voegen, appelsie nen 60.000 fr, vergoe dingen 50.000 fr, verzeke ringen en vervoersonkosten 20.000 fr en belegde brood jes en drank gedurende de twee dagen van karnaval nog eens 15.000 fr (85 me dewerkers), wat neerkomt op de ronde som van 300. 000 fr. voor enkel 2 dagen van karnaval, onze uitstaO.C.r aan derde leeftijd en ziekei e: huis nog niet eens meegiM|len rekend. Als wij dan onze kosten m< teriaal, post, en vooral gr. fig tis deelname aan allerl «Oilsterse» aktiviteitf 1 meerekenen gaat onze ve eniging dit jaar een onko k ten.budget tegemoet ruim 450.000 franken. Ik ben zo vrij geweest hid op terug te komen om gel| welk misverstand uit weg te ruimen. Deze rekl ningen werden enke| maanden terug voorgele aan het AKV en het ColleJ van Burgemeester en Sch| penen. Vermelding van dere cijfers langs de pel om zou onwaarschijnll kunnen leiden tot verwa ring en gebeurlijke misvq| standen. Nogmaals hartelijk daifl voor uw artikel. Misschil zou u ter gelegener tijd ding kunnen maken van juiste cijfers onzer onkoi ten. Van harte proficiat ook vo uw speciale karnavaleditj en de inspanningen van i medewerkers. Names de Aalsterse Gilles De Bruyn Roti Dit antwoord komt automatisch wanneer men het artikel, geschreven door ACOD in de vorige uitgave, gelezen heeft. zullen wij zorgen dat ze in Wat men toch maar tracht aan de lezers wijs te maken om hen pro ACOD-anti postman te stemmen. Eerst en vooral willen de postmannen aanstippen dat, in het door ACOD ge wraakte artikel geen enkele vakbond met naam ge noemd werd. Als enige van de vier slndikaten in over heidsdienst komt het ACOD tussen. Mogen wij dit zien als een schuldbekentenis? Wat nog meer de verwonde ring opwekt is het feit dat ACOD nu wel mensen schijnt te hebben In Aalst ofwel wordt «De Voorpost» 'in Gent druk gelezen. Dit zal dan zeker de redaktie een groot plezier doen. Deze veronderstelling uitten we om reden dat gedurende de voorbije maanden, verschil lende briefbestellers aan de Houtmarkt afgescheept werden met volgende woor den «Gij moet gij hier niet zijn hé, hier is het ABVV ga naar Gent daar is het ACOD.» Wat de nieuwe dienstrege ling betreft is het vlug dui delijk dat de vakbondleiders verkeerd ingelicht werden. Het is nl. zo dat de diensten waarin drie bedelingen per dag voorzien zijn, met de nieuwe regeling er nog slechts twee zullen omvat ten en dat de diensten met twee bedelingen herleid zul len worden tot 1 uitreiking per dag. Dit is ver van «van drie naar 1 uitreiking» zoals ACOD schrijft. Dat deze re geling zeer gunstig uitvalt zowel voor de postmannen als voor de bewoners, is reeds in vele grote steden sedert jaren bewezen. Over de algemene vergade ring die volgens stellers zou gehouden zijn, willen we het volgende kwijt. Wanneer ACOD onder de ti tularissen van de bedeel- rondes van Aalst 1 een alge mene vergadering wil hou den, moeten ze zeker de vergaderzaal in het Volks huis niet gebruiken. Om de leden van deze groep te plaatsen volstaat één kafee- tafel. Hoe kunnen de ver antwoordelijken dan spre ken over de grote meerder heid op de algemene verga dering. Wij stellen voor dat onze petitie zou afgedrukt worden, dan kan iedereen zelf tellen en besluiten dat 3/4 der postmannen gete kend hebben voor de nieu we diensten. Is het misschien de bedoe ling van ACOD alle titularis sen te verplichten zich bij hen aan te sluiten om dan te zeggen «Welja het is zo dat 3/4 van onze leden de nieu we diensten vraagt, dus nu voege gaan.» Denken de he ren van de vakbond ook geen ogenblik aan de vérifi- kateurs die hier zes maan den gewerkt hebben en wiens werk er nu in de prul- Iemand is beland. Voor deze mensen moet de weigering zeker een doorn in het oog zijn, vooral daar sommigen onder hen ook lid zijn bij de betrokken vak bond. In een crisistijd als deze kunnen we dergelijke verspillingen ook missen. Volgens steller van de brief zal de nieuwe regeling van kracht worden als er voor de af te schaffen diensten een èlternatief gevonden is. He ren toch! Weten jullie dan niet dat er in Aalst 1 regel matig personeelstekort is. Om dit te bewijzen het vol gende. Gedurende een be paalde periode van vorig jaar was er wel plaats voor 5 RVA (plan Spitaels) waarom zouden dan nu deze 5 post mannen hier geen plaats hebben. Ook is het zo dat er in de laatste weken van vo rig jaar, dus voor de verkie zing, verscheidene post mannen overgeheveld wer den naar Aalst 1Ondanks deze versterking gebeurde het vorige maand toch dat zelfs de sindikale afgevaar digden nog hun dag sindi- kaal verlof niet konden krij gen. Reden personeels tekort. Vergeet dan ook niet dat februari nog steeds geen verlof maand is. In de zomermaanden is de toe stand hier meer dan eens kritisch. Dat er zes diensten verdwijnen wil dus ook zeg gen, zes invallers meer. Dat de postmannen hierdoor de bevolking beter zullen kun nen dienen is ook een feit. Elke inwoner van Aalst heeft toch het recht om op dezelfde dag, zijn reklame- folders en zijn weekbladen besteld te krijgen. Nu horen we de vakbondlei ders al roepen «Als wij aan de grondslag liggen van al deze misbruiken, hoe is het dan mogelijk dat wij de grootste vakbond zijn? maar denken die heren wer kelijk dat ieder lid volledig achter hen staat? Is het soms niet om te kunnen ge nieten van een sociale le ning, een goedkope reis naar het buitenland, een snelle benoeming of derge lijke meer dat sommigen zich bij ACOD aansluiten. In werkelijkheid daarente gen verkiezen ze andere po litiekers. Dat dit zeker geen leugens of lasterpraat is zullen de lezers ook wel we ten. Dagelijks lezen we in de kranten over de grote misbruiken in de sociaie dienst der posterijen, steeds zijn het ook dezelft sindikalen die als schuldij genoemd worden. Dat h hoog komitee van toezie een respektabele instel lil is die alle lof verdient z niemand aanvechten en d komitee beticht toch nie laat staan doet toch ni mand aanhouden enkel grond van zijn politiel kleur. Er zijn toch o< schuldbewijzen. Misschii kunnen bepaalde veran^ woordelijken ons ook eel uitleggen hoe het komt dl ACOD de staking in over heidsdienst steunde en uil riep en nochtans achterf haar leden niet uitbetaaldfj dit in tegenstelling met andere vakbonden, die wé hun verantwoordelijkhef!.®' opnamen. We zijn wel al^ V| koord dat we geen weddf verlies leden maar we wel den toch 8 fr. per dag verlJ afgetrokken. Time is mon<| hebben ze waarschijnlijk b de vakbond nog nooit gfl hoord. Als ze dan geen gel hadden konden ze toch tu senkomen bij de regie o ons op zijn minst ons verl< terug te geven, het soms niet omdat wij g lukkiglijk nooit werkloo v worden, maar ook om d reden kunnen de vakbonde op onze rug nooit 4% inka seren op onzen dop. Wij hopen dat vele mense die dit lezen nu wat mei begrip kunnen opbrenge voor onze toestand. Wete de brave burgers wel dl wanneer we de straat o| stappen we reeds een pai uur in het postkantoor zei aan het werk waren. In privésektor is het zo dat personen die om 6h. begii| nen te werken, hun taak t eindigen rond 2h. Wij uitreikers) beginnen allf maal voor 6h. en hebbedemer pas rond 4h. gedaan. OoiPolU op zaterdag zijn we paral kretai om de mensen hun krant fl post te bezorgen. Dat oo de journalist een veeg uit d pan gekregen heeft verwoi derd ons niets. Steller hee evenwel met meer fakteul gepraat over hun probleme dan alle ACOD-ers samei De journalist zal dus zeki objektief alle inlichtinge die hij kreeg samengevi hebben. Wij postmannen willen sluiten met te zeggen di 'P" we zullen voortstrijden vo< een rechtvaardig doel en wi willen ook de vakbondshe jraac ren uitnodigen om eens eeiden paar dagen naar Aalst 1 t rgadc komen om er te praten zo paler wel met de afgevaardigde steks de leden als de niet leden trdoj Ook de dienstoversten diOmitei het volledig met ons eeniLaai zijn mogen ze eens hun opl 0ncj° nie vragen alsook aan onz noeTT heer postmeester voor wi !ver8 deze ganse boel een zenuw de slopende affaire is, doel P'™ die zeker het belang van zij' &es,a mannen niet uit het oog za rac verliezen.postmannen Aalst 0 ck*>

De Voorpost | 1979 | | pagina 2