mdh piktefedf EUWE INITIATIEVEN BIJ O.C.M.W. ERPE-MERE PRIESTER 9AENSF0NDS VERGADERT E AALST MET DE KADEES OP STAP DOOR GROOT AALST Aalsterse Kultuurraad in algemene vergadering ichit komen, moeten we wel een beroep doen op de hele bevol king dat ze dat laten weten», ging de heer Van Pollaert verder. 2300 vragenlijsten Om na te gaan of een dienst warme maaltijden voor Erpe- Mere wel zinnig en nuttig is, heeft het O.C.M.W. meer dan 2300 vragenlijsten over de ge meente verspreid. Uit de 1038 ingevulde formulieren kon men zich duidelijk overtuigen van de gunstige reakties van het pu bliek. Nu de dienst al werkt, steekt men zijn genoegdoening blijk baar niet weg. Uit de enquête zijn ook heel andere kwesties gebleken: ge zinnen met inkomstenproble men (die in aanmerking komen voor het bestaansminimum) maar niet durfden om steun vragen, of van die kans niets afwisten. Voorzitter Louis Van Pollaert verklaarde dat zoveel mogelijk ook aan gemeenschap pelijke noden zal tegemoet gekomen worden. Sociaal werker L. Veny noemde in die zin «het preventief optreden door kollektieve ak- ties», waaronder hij de opvang van kinderen en het verlenen van rechtshulp verstond. Hij sloot de oprichting van een krisisinter- ventiecentrum niet uit. Cijferwerk Tenslotte kregen we nog enig cijfermateriaal te verwerken, dat toch een beeld geeft van de werking: 1het OCMW staat borg voor 34 bejaarden in rusthuizen." waar van de meesten in een tehuis van Erpe-Mere verblijven. Vooral de samenwerking met het rusthuis van Mere wordt geroemd. 2. 34 mensen van Erpe-Mere genieten het bestaansminimum. Het gaat hier duidelijk niet alleen om bejaarden. (Zelfs 8 mensen van minder dan 30 jaar). 3. 14 inwoners krijgen een maandelijkse materiële steun 4. Een 20-tal anderen ontvangen steun onder verschillende vor men. Gezinshulp Bij de dienst ge?ins- en bejaar denhulp zijn momenteel drie gezinshelpsters in dienst. Ze werken hiervoor samen met sociaal assistente Martien De Bruecker. Uit het onderzoek dat aan de oprichting van de dienst voorafging, blijkt dat er momen teel niet zo'n dringende nood bestaat. Toch moest men reeds een 30-tal aanvragen beant woorden. En men kan verwach ten dat de vraag zal stijgen, naarmate het bestaan van deze dienst bekend geraakt. Het ziet er dus naar uit dat het O.C.M.W. van Erpe-Mere een goed funktionerende sociale dienst wordt. Een goed bericht, dat alvast genoteerd wordt. Al wie informatie wenst over de werking van het OCMW of enige raad zoekt, kan er terecht: Steenweg. 59 te Bambrugge of telefonisch 053/62.50.82. (wh.) omt een nieuw geluid uit het O.C.M.W. van Erpe-Mere. Vorige week hield voorzitter Louis Van ert, bijgestaan door zijn staf medewerkers, een perskonferentie. Bedoeling was de nieuwe dienst voor en bejaardenhulp en tweedens de bedeling van warme maaltijden voor te stellen. Uiteindelijk de bevolking toch op de hoogte geraken van deze vrij positieve initiatieven. Er leeft entwat, dachten n daar gaat de ouwe C.O.O. definitief ten gronde. Dat beweerde de voorzitter met grote stelligheid. O.C.M.W. gaat momenteel zijn derde werkingsjaar in. Het streeft ernaar zoveel mogelijk nieuwe iekei lieven te ontwikkelen en te organiseren». Zo luidt de aanvang van een mededeling. Dan worden de ïeegi billende aspekten van de werking op een rijtje gezet. ten. at. litsta C Ite kleine keuken van het O.C.M.W. van Erpe-Mere moet er hard gewerkt worden om de veertig warme (tijden tegen de middag klaar te krijgen. (VIM) ezic sn d litiel lee wagentjes van het O.C.M.W. van Erpe-Mere. Nu nog splinternieuw, maar klaar om dagelijks steeds mensen in de gemeente te voorzien van een warme maaltijd. Binnen in het wagentje zien we de rekken het vervoer van de gemakkelijke isolerende dozen die elk een lekkere maaltijd bevatten. (VIM) verli klod >nde nka nge Vet< Warme maaltijden Vorige week vernamen we in ons blad reeds de oprichting van een nieuwe dienst: verdeling van warme maaltijden te Erpe-Me re. Inderdaad, sinds 19 februari is de dienst in werking: er worden 40 warme maaltijden verdeeld. Het zijn momenteel vooral bejaarden die van deze service genieten. Het reglement is ten andere in die geest opgesteld: «de maaltijden zijn voorbehouden aan personen die niet bij machte zijn om zelf het middagmaal te bereiden, of daarbij ernstige moeilijkheden ondervinden». Er worden enkele kategorieën genoemd: ge pensioneerden. zieken, minder- valieden. gehandicapten, gezin nen waarvan de moeder opge nomen is in een geneeskundige instelling, materniteit. herstel lingsoord enz. Dc prijs De prijs per maaltijd schommelt tussen 50 en 150 frank en is gebonden aan het (gezinsinko men. Aanvraag De maaltijden worden alleen tijdens de week uitgedragen. Het O.C.M.W. heeft hiervoor twee wagens aangekocht. Om het eten voldoende warm te houden, zijn er ook een stel maatregelen genomen. Een bijzondere ver- warmingskast brengt het eten op 80 C. Het eten wordt in speciale isolerende doosjes gezet, zodat de temperatuur behouden blijft. De voorzitter verklaarde dat de laatste begunstigde zijn maaltijd nog op ruim 60 C krijgt. Wie van deze service wenst te genieten, moet hiertoe een aanvraag richten aan het O.C M.W.. Steenweg, 56 te Erpe- Mere (053/62.50.82). Een sociaal onderzoek naar de gezinstoestand volgt dan onmid dellijk. Men wil immers te weten komen of de aanvrager wel aan de gestelde voorwaarden vol doet. Uit de nadere bijzonderheden bleek dat de warme maaltijden door het OCMW van Lede klaargemaakt worden. Er is een voorlopige overeenkomst voor 40 maaltijden per dag. en dit geldt voor drie maand. Momen teel kan er dus geen nieuwe aanvraag gunstig beantwoord worden, tenzij het gaat om een akute toestand. Wat er na de drie maand proeftijd zal gebeu ren. is nog een groot vraagteken: de maaltijden in eigen beheer nemen? Óf een restauranthou der engageren? Dat zijn twee uiterste mogelijkheden. Eén ding staat vast: de dienst warme maaltijden zal zeker blijven bestaan. Om nochtans de on derneming in eigen beheer te nemen, moeten er nog meer aanvragen binnenlopen. Op dit ogenblik is men geëki- peerd om 80 maaltijden uit te dragen. Dokters en geestelijkheid Het gebeurt de jongste tijd vaak dat dokters een noodtoestand aan het O.C.M.W. signaleren. Ze achten het oppurtuun dat een sociaal werker zich met de situatie inlaat. Ook in verband met de maaltijdenbedeling heeft het O.C.M.W. zowel de dokters op de hoogte gebracht als de parochiegeestelijkheid. Men verwacht dat zij goed geplaatst zijn om noodsituaties te ontdek ken. «Soms staat men verstomd dat sommige mensen anno '79 in zo'n mensonwaardige situaties moeten leven», verklaarde de voorzitter. «Gezien wij niet altijd in staat zijn. om er zelf achter te 3bbe emensen van het Q.C.M.W. van Erpe-Mere: v.Ln.r. voorzitter Oo iPollaert maatschappelijke werkers L Veny en M. De Brucker >ara< kretaris L De Langhe. (VIM) tnt e t oo uit d rwon he< cteul eme imer zeki ingi ge vi n bi n dl H I vo< 3n w dsh( i raad van beheer van het Priester-Daensfonds heeft al zijn S e® Jen uitgenodigd voor een buitengewone algemene t 1 t' rgadering öm de grondopvattingen van het Fonds te n ZO palen. igdei t tekst welke door de raad van beheer zal worden voorgelegd eden trd opgesteld, na veel diskussies en na raadpleging van het n dil'nitee van advies van het P.D.-fonds. Het is de bedoeling een!aan de hand van deze tekst, de uiteindelijke Daensistische 1 opl "ndopvatting zullen worden bepaald en goedgekeurd door onz noemde algemene ledenvergadering, r wi vergadering gaat door op zondag 25 maart 1979 te 10.30 u. »nuw de zaa' Madelon. Voorzitter van deze vergadering is dod P .-beh erraadslid Jan De Feyter (NL) die zal worden n zijl 8estaan door de verslaggevers: Rein D'Haese. Vital ,g z3! tertsen HugoLanduyt. Aaltl Op maandag 19 maart komt de stedelijke raad voor kuituur en kulturele vrijetijdsbesteding van de stad Aalst samen in een buitengewone algemene vergadering. Aanleiding hiertoe is een wijzi ging van de staturen die zich opdringt gezien de Aalsterse Raad had gemeend jeugdbe leid niet onder zijn bevoegd heid te moeten hebben daar er een Jeugdraad bestond. «Brussel» wil het echter wél. Dit wordt dan wel een eerder teore- tische aangelegenheid waar over echter alleen met tegen woordigheid van 2/3 van de aangesloten verenigingen kan beslist worden. Wordt dat quo rum op 19 maart in de stads school van de Binnenstraat (nr. 153) niet bereikt dan moet de vergadering overgedaan wor den en wordt beslist met 2/3 van de aanwezigen De verenigingen hebben er dus baat bij wél te komen, en dit van de eerste keer. Het wordt immers wel interes sant want architekten brengen een geprojekteerde beelden van het Aalsters Kultureel Cen trum en zullen tonen hoe de huidige staat van de werken er eigenlijk is. Weer werd de vraag geopperd of de dienstcentra kunnen wor den opengeteld voor kulturele plaatselijke verenigingen. De Kultuurraad wil er zich over be raden en zal een voorstel doen aan de bevoegde instanties. De leden van de kultuurraad die behoren tot de socialisti sche strekking worden alvast uitgenodigd tot een afzonder lijke vergadering op vrijdag 6 april in het lokaaltje van de tweede verdieping. Kattestraat 33. I M De Voorpost - 9 3.1979-3 WIE ES 'T ER NAA NOG KONTENT? Nimmani! Of allei, toch pekanst nimmani-mier. En 'n vraog meh na ni worom hein, want 'k peis dat dad aal zé leven azoei geweist heit en dat dad aal zé leven azoei zal bleiven. Zé, pak na ne kier de zondag van de stoet va Karnaval, 'k Hem dor gezing da ze van op dénnen ottomobil van die Dosjge uit Keulen meh ghiel hoeipen smokkelink uitsmelten nor de kinjeren... mor 't woren sertoe degroeite die makan deren zollen geminkt hemmen ver dor iveranst ne spek of 'n kerremelle mei te grabbelen. Nie, ik hem meh mén oygen oeigen gezing hoe da z' op 'n plosj effenaf nen oeverval dein op dinnen otto en meh ghiel doeizen op de grond trokken, woor dat ze toensj opvielen gelèk as missen op ne pere stront. Pesies of da ze van ghiel heer leven nog gin kerre melle gezing 'n hooin. 'k Hoep na mor dat da gien Olstjte- neers 'n woren, want 't zol anders mor affrontelèk zén... Ba de proysooitdielink ver de groepen was 't vanoyges verom al ne kier 't zélde lieken. Allemaan vindtj tèn dat 'n te kért gedoon es en allemaan zol veil mieren willen. Ja en tèn hejje der die nog eh stik van here proys gon veromgeiven, iveranst on 't ien of 't ander goe - weirk, omda ze vinnen dat ze da geldj van die sponsoors ni noeideg 'n hemmen want da ze dor van teigekommen en da ze vinnen dat de reklam mor nor de reklamstoet moe verhooizen. Worin da ze na pesies oeik ni ghielegans ongeloyk 'n hemmen. Sommegste doppers zeilen in heren tiaprast loeipen as z' heer iveranst nortoe stieren ver gon te weirken en ander mensjen die ooit heer weirk vallen, zitten de pit in omda ze moeten gon doppen! Hoe 'n es 't er vroeger ni gestreên en gevochten vér 't algemien kiesrecht? En 't es 't er gekom- men. En hoe 'n werd er naa ni gesjikaneird as men verom moeten gon kiezen? Mor ja, hoe zol da kommen? Aal da kiezen door kroygen de mieste heren booik van vol, want wajjer beginnen ons af te vraogen ofdat dad allien mor es vér ons ver 't zjilleken t' haven. Want ofda meh wajjer na gon stemmen of ni, ze vegen zeer dor toch vierkanteg heer sjollen oon en ze doeng zeer toch heer goeste. En probeir ne kier noor de kiezink ne kier iet gon te vraogen on ien van die manen die terveiren aal heer tannen bloeit lachten as z' a teigekwampen: ze 'n zing a nog allensj ni goe stoon, lotj stoon da z' iet vér aa zollen gon doeng... Kom mor ne kier verom azoei ienegte daogen veir de volgende kiezink. En 't gedacht van de mieste mensjen es den dan van vandaog: 't es allemol pot iene got en den ienen 'n es eh gin hoor beieter as den anderen... En wad es 't tèn meh 't weir? Den iene kier te kaat of veil te nat - en 'n toyken nording es 't al veil te weirem of te droeig. Woroon dammen verom ne kier zing da ge noeit ni vér allemaan wel kentj doeng. Nèm, zén de patatten goe gelikt, tèn sloon z' af en de boeren reklameiren da z' er on jnsteiken en da ze vér heer weirk allensj nog de proys van heer plantsjoeng ni verom 'n kroygen. Zén ze mislikt, tèn rekla meiren de mensjen die de grandege poeng moeten blikken vér eh killoken patatjes. Komde iveranst op 'n kaffetaofel, den ienen zal smoelen trekken en zeggen: oeioei, a zek- kene straffen, door 'n kaan ek ni teige zee - en eh zal hem 'n betje woter vraogen vér oon te lingen. Nen anderen zal hem azoei ne kier 'n oeigsken riskeiren in zén zjat en eh zal moemeien: a zekkenen droydrood, ge kentj er den Oyffel- toeren lozzendeir zing! En 't es pertank dc zelste kaffei. Doroon zied' hein, t' er es noeit nimmani kontent. En gèrde- voe as ge ne kier pesit: zé, naa 'n hem ek toch woorlèk gie klaogen, alles valt in de beste ploeikes... tèn stoot er a garanti iet te wachten, 't 'n Zal ni lank dieren of 't er valt iet op anne kop, al was 't mor ne gepeiperden brief in ien van die geel anveloppen meh eh veinsterken. Mor ja, oever die geel brieven 'n es 'ter na toch zeikes nimanni te spreiken? En tèn werd er somtès gezeid dat de Vlaomingen altoyd malkon tenten geweist hemmen - en dat d'Olsjteneers dorin tèn nog de pompong steiken. 't Kaan zén. Mor wa moet er tèn gezeid werren van die kattegorie ooit Brissel die pertank gie Vloms 'n spreiken of die 't nie 'n wille spreiken. Nie, die 'n attaksken kroygen allien al mor van hoeiren te spreiken? Meh on de kop dor die madam, die de dochter es van den dienen die in den toyd op ne schoeng en ne slasj liep, van 't bisjten... As ge na ne kier sprékt van mensjen die noeit ni kontent 'n zén, nie die zelfs meh gin welje kontent 'n zén! Mor hier in Olsjt bestoot er eh schoein gezegde: da ze mor op 'n passen da 't ni van heren neis in heer m'n dript! Want tèn zol ek ik kontent zén! DOLF. Vanuit de verste hoeken van België, waren wandelverenigen naar Aalst gekomen. Maar ook uit Frankrijk en Nederland waren stappers naar onze stad afgezakt. Uitslag: 1. Waasmunster (113 stappers), 2. Beernem (94). Beiden kregen een stadsplakket. 3. Wetteren (61), 4. WSV Marke (46). 5. Arteveldestappers, Gent Voor de derde keer organiseerde de Wandel-Sportvereniging «De Kadees» uit Aalst, een internationale wandeltoch doorheen Groot-Aalst, ditmaal voornamelijk Erembodegem. Niettegenstaan de de neergutsende regen werd het opnieuw een groot sukses: 928 deelnemers waren naar Aalst gekomen om de tocht over 5,10 20 of 40 km (naargelang de keuze) mee te maken. Start- (en aankomstplaats) was de «Koszenklub». de thuishaven van de Kadees. Enorm druk was het daar. Mare De Wolf van «De Kadees»: «Dit sukses hebben we te danken aan de klubs. Om zo te zeggen alle wandelklubs waren aanwezig. Het was noch tans een zwaar parcours, dat er door de regen niet op vergemak kelijkte. Het is een enorme organisatie, maar alles verliep toch vlot. Dit jaar hadden we ook een ploeg die regelmatig de bewegwijzering ging kontrole- ren, want daarmee durft men nogal eens knoeien. Men stuurt de wandelaars dan een gans andere richting uit. Maar ook de regen gaf moeilijkheden...» De tocht, waarop medailles en brevetten als aandenken te behalen zijn, kwam in aanmer king voor de wisselbeker W.O. W.B. (West- en Oostvlaamse Wandelbond). en voor IVV-af- stempeling in het wandelboekje, dat voor elke wandelaar zowat de persoonlijke bijbel vormt. Het is de trots van alle wandelaars. Schepen Monsieur overhandig de de stadspiaketten aan de winnaars (de groepen met het grootste aantal deelnemers), waarna Kandidaat prins-karna- val «Polle Keipernoagel». Paul De Wever dus, de klubtrofeeën overhandivde. (40), 6. Zandstuivers, Zele (35), 7. Seraing (29). ontving het stadsplaket voor de groep die van het verst gekomen was. 8. Jazaki, Puurs (26). 9. VVKS St. Aloysius. Aalst (23), 10. WSV De Coen (Levensvreugde) (21), 11. Godelieve-stappers, Rudder- voorde (20), 12. Kurk, Bornem en Azalea. Melle. (elke 19). 14. Sporta. Welle. WSP Heverlee. KWB Aalst, en WSV Berchem, (elk 16) 18 BGJG Lede (met 15 deelnemers). Plus dan nog de groeperingen met minder dan 15 deelnemers, en de «losse» stap pers. W.L. WSV De Kadees Aalst richtte zondagmorgen een derde wandeltocht in door Groot Aalst Ondanks het ongure regenweer toch een talrijke opkomst van bij de 1.000 wandelaars. Deze tocht kwam in aanmerking voor de wisselbeker W0WB. Iwvi

De Voorpost | 1979 | | pagina 3