lede kort Verdwijnt Werkgroep Leefmilieu Lede ondanks de vele problemen? Na sneeuw komt regen en na de regen komt zonneschijn Lente VOLKSDANSGROEP DE LEEUWERIK FEEST OMDAT DE LENTE ER IS 12 - 23.3.1979 - De Voorpost De Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde (Raldes) hield een tweede hearing te Lede. De verantwoordelijken hadden twee doeleinden: voor eerst wilden zij de mensen van Lede inlichten over hun leefmilieu en wat er aan mankeert, vervolgens wen sten zij nieuwe mensen op te sporen om de werkgroep nieuw leven in te blazen. toegelicht worden. Het geheel was degelijk voorbereid, maar de spreker daagde niet op... Door Raldes-sekretaris werd evenwel doorgegaan: hij wou de mensen toch informatie ver strekken omtrent hun leefmi lieu. Hoewel de hele gemeen schap werd uitgenocfigd, kwa men slechts weinige geïnteres seerden opdagen Twee «poli tiekers» waren aanwezig: de heren Ruyssinck en Hendrickx. Raldes slaagde echter in zijn opzet: de mensen met de neus op de werkelijkheid duwen! Als dokumentatie werden eerst dia's van de bestaande (en aangeklaagde) toestanden ge toond. De interesse voor de problemen werd gewekt, wat bleek uit de gestelde vragen achteraf. Vervolgens werden niet minder dan elf problemen behandeld. Vooreerst werd het grootste probleem besproken: de ver brei ng van de gemeentelijke wegen, houdt eveneens een vergrotng van het gevaar in. Vervolgens werd een systema tische ontsluiting van de homo gene agrarische gebieden ge vraagd. Dit gebeurt momentel door het ongekontroleerd ver harden van verschillende land- bouwwegen. Men heeft het probleem inderdaad bij voor baat niet bestudeerd en men gaat gewoon een weg verhar den, zonder erbij na te denken. Dit heeft als gevolg, dat vele «zijbermen» tijdens de voorbije winter in de alomtegenwoor dige grachten wegzakten. Het gevolg hiervan is: de betonpla ten, die nog maar recent aange legd werden, worden reeds door erosie bedreigd. De we gen worden ondergraven! Bijvoorbeeld in de Solegem- weg is deze zware konstruktie- fout goed te zien. Daarbij komt nog dat er op vele plaatsen ONNODIG grachten werden gegraven, waar men nu mee zit! Nochtans is er een serieus alternatief vooropgeschoven: men kan de grachten dichten met een grintkistl Het procédé is eenvoudig: een draineringsbuis met gaten, de rest opvullen met keien of gra- vier en egaliseren met teelaar de, waarop (kort) gras kan voorkomen. Dit zou dan ten goede komen aan «echte» wandelaars. Als men wacht tot de betonnen platen verzakken, is men nog verpicht deze werkwijze toe te Het is inderdaad zo dat de «vroegere» werkgroep wel eens iets schoorvoetend kwam signaleren Maar meerdere le den hiervan verlieten de groep: de een wegens studies, de an der door een huwelijk- Alleen Jeugcftiuis Leeuwerik schijnt nog stand te houden, waarvoor onze felicitaties. Maar als de menserf trouwen of Lede verlaten, brengen ze geen vervanging aan. Het is in derdaad moeilijk iemand voor de onbezoldigde, vrijwillige taak te sensibiliseren. Hen wordt gevraagd om een be scheiden bijdrage te leveren om het eigen leefmilieu te red den of te verbeteren. Maar ge en het «terughoudend» karak- r van de Ledenaar, is het niet rwonderlijk (maar wel zeer ijtig!) dat er te Lede geen snsen gevonden worden om oh in te zetten. Moet de kar n maar bollen zoals zij het I! Zal men dan nooit leren ageren te Lede? et initiatief van deze tweede earing, kwam dan ook vanuit de eeuwerik, precies omdat er in 3de NIETS gebeurt! an eerste vergadering werd ehouden in januari laatsleden. toen werd de nadruk gelegd op het leefmilieu in het algemeen met «Het Jaar van het Dorp» te Lede als specifiek onderwerp. De sfeerschepping gebeurde met een mooie dia-reeks over het Jaar van het Dorp. De op roep van de hogere instanties werden door Lede niet grondig genoeg beantwoord. Men be perkte zich eigenlijk tot een straatnaamverandering in Pa- pegem. Toch vond toen reeds een diskussie plaats over de konkrete problemen van Le de.... De tweede, onlangs gehouden vergadering werd konkreter gepland. Als «titel» koos men voor «Voor welk milieu kiezen we in de Leedse toekomst?». Wat moet men aanvaarden en wat niet? Heel ernstige vra gen... Het eerste deel van deze ver gadering viel echter onver wacht weg. De algemene reglementen om trent de lawaaihinder (in Solegem-bos), de verkeers- hinder (rijksweg door het cen trum) en het lawaai in de dan cings zouden door een spreker De onbestudeerde aanleg van deze landbouwwegen brengt verschillende gevaren met zich mee: doordat ze zo rechtlijnig aangelegd worden, zal er met een ongehoorde snelheid wor den gereden, door de grachten (gekombineerd met het voriger) vreest Raldes dat er slib- ongelukken zullen voorkomen. Moest men scherpe bochten voorzien hebben (of een weg in bajonet-vorm) zouden deze gevaren sterk verminderd wor den. Maar het ergste van al: sommige mensen worden door de goede wegen aangetrok ken, hoewel zij in het land bouwgebied niets te maken hebben. Wij noteren er maar enkelen: allerlei rekreanten, stadslui die aan auto-wandelen komen doen en...sluikstorters. Vele verenigingen zullen er al wel aan denken op die wegen een autorally in te richten! Door al deze gevolgen, zal een ty pisch agrarische biotoop ver dwijnen of zoniet toch gestoord worden door een teveel aan bezoek! Kortom: men heeft iets willen doen voor de landbou wers maar men verloor de neven-effecten uit het oog. Terwijl er te Lede vele voetwe gen worden afgeschaft (zeer koerant), werd er aan de Spitaels-mensen toch ge vraagd een inventaris te maken van de bestaande wandelwe gen. Lede wil immers een «re- kreatief» plan maken van deze wandelwegen! Toch gaat men de landbouwwegen, die vroe ger rustig waren, verharden. De wandelaar zal nog verplicht worden te gaan wandelen op de auto-weg... Het wegenbeleid. zou moeten losgekoppeld worden van het algemeen ruimtelijk beleids plan. Het moet gezeqd wor den: de dynamische schepen van Openbare werken (de heer De Paepe) werkt en wroet om te komen tot een serieuze wegenpolitiek in Lede. Maar om deze kwestie serieus te kunnen bestuderen, is er een struktuurplan nodig Men moet alle facetten van het ruim tege- bruik nagaan en onderzoeken. Men moet opties nemen op de toekomst! Wat moet men eerst en wat het laatst realiseren Het is zeker nodig te weten wat een gemeentebestuur wil doen: dit zou bijvoorbeeld vele Oor- degemse vooroordelen weg werken en minderwaardigheid gevoelens verminderen! De wijk «Kleine Kouter» geeft eveneens aanleiding tot allerlei Heel wat landbouwgronden liepen vorige week onder water door de hevige neerslag. Ook diverse wegen moesten door «Vaderlandertjes» tegen overstroming worden beschermd. (EDV) Op 21 maart om 6.22 uur begon de astronomische lente. Deze lente bracht in de natuur een nieuw geluid. (SJ) bedenkingen. Het menselijk- sociaal probleem is dat er geen onthaal voor de bewoners be staat. In de gemeente blijven deze mensen vreemdelingen. H et is reeds zo erg, dat verschil lende mensen, hun huis zou den willen verlaten! In de wijk wonen ongeveer 130 gezinnen, waaronder vele klagen over het ontbreken van primaire-sociale voorzieningen. De bewoners wensen een doodgewoon ka- fee, liefst met zaaltje voor aller lei feestelijkheden. Nog beter zou een polyvalente zaal hier een plaats vinden: daarin zou den allerlei, zelfs kulturele, ak- tiv'iteiten kunnen plaatsvinden Onder druk van Raldes, zal «Veilig wonen» op deze wen sen positief antwoorden en de benodigdheden realiseren. In de betreffende wijk zijn er zelfs geen primaire shoppinsmoge- lijkheden! De ouden van dagen moeten maar hun plannetje trekken en kilometers ver gaan om inkopen te doen... Omtrent het gewestplan stelde men de vraag «Kan men nog bouwen te Lede?» Het is inder daad zo dat de bouwmogelijk heden verminderen. Toch zijn er nog veel bouwgronden open, vooral in de deelgemeenten. Raldes vindt echter dat Lede geen pendelgemeente moet worden. De vereniging vreest dat Lede een karakterloze slaapgemeente zou worden zoals Denderleeuw. Het is slechts de groei van de bevol king, die een basis mag zijn, geen import van vreemdelin gen.. Het gemeentebestuur moet te vens even de landbouwgron den beschermen, omwille van de voedselprodukie! Een grondregie is nodig in Lede. Op deze wijze kan men gronden verwerven en verkavelen ten voordele van de minderbegoe- den. Men kan eveneens het plafond der inkomens overstij gen met een regie, iets wat on mogelijk is voor «Veilig Wo nen». Door een grondregie zou men te Lede andere inkomens klasse aantrekken zodat er een betere diversiteit in de bevol king komt. Hierbij moeten we echter mel ding maken van een positief punt: de verkavelingsverorde ning, dit is een reeks voorschrif ten bij verkaveling, zijn reeds goedgekeurd, door de gemeen teraad Dit is een enig en geluk kig initiatief van Lede! Zeer weinig gemeenten beschikken hierover. In dit verband doen wij de hoed af voor de burgemeester-architekt, want nu bepaalt de gemeente welk advies stedebouw MOET ge ven! Maar na het zalven, komt het slaan! Dit in verband met het Kasteel van Lede, het kasteel van Mezen. Dit «monument» dat een Frans aandoend bouw sel met enorme vleugels is, zou moeten aangekocht worden door de gemeente Men kan de orangerie goed gebruiken als kultureel centrum, of het ge bouw inrichten als rijksarchief. Deze oplossing is echter ge vaarlijk: de vloerèn zouden geen stand houden: ze zijn vol komen ondermijnd door het binnensijpelende regenwater! Maar ambtenaren en er zijn er zoveel uit de Denderstreek, zouden er wel een goed onder komen vinden! De heer Toon Mertens heeft ter gelegenheid van deze hearing een rekenin getje gemaakt en komt tot de vaststelling dat Lede reeds veel gekJ heeft uitgegeven aan de aankoop van verschillende goederen. Moest men het Kas teel van Lede aangekocht heb ben, kon men er alles en nog wat in onderbrengen Mis schien is er een oplossing: alles verkopen en Mezen kopen. De klassering van dit gebouw werd nietig verklaard. Waar om? Een klassering betekent immers dat de herstellingen ten koste van de staat vallen en wat meer is: het is een garantie dat het patrimoium behouden blijft! De heer Ruyssinck meent ech ter dat deze toestand een be perking voor de gemeente in houdt, want zeker afbreken zou niet mogen! Maar betekent «afbreken» niet een groot verlies voor Lede....? Ook het Putbos te Vlierzele is een probleemkind: Bloso gaat cfit terrein uitbouwen tot een provinciaal trainingsplein voor top-atleten. Maar dit is zeker niet nodig in Lede! Het is bevolkings vreemd! Toch werden de «werken» gunstig geadviseerd door de gemeenteraad. Maar: er werd GEEN basisonderzoek ge daan... Ook de bestaande molens vormen een dreiging voor de gemeente. De afgebrande Oordegemse windmolen (provinciale eigen dom) en de Impense Tukmolen die op invallen staat (eigendom Blankenberge) vragen de spe ciale aandacht. Er moet drin gend iets aan gebeuren: een herstelling dringt zich op! Als het nodg is, moet men ze eerst onteigenen als ruimten voor openbaar nut. Men kan er des noods een museum van ma ken Dit probleem is dringend, temeer daar beide bouwsels geklasseerd zijn, wat betekent dat de staat ongevêer 80% van de restauratiekosten moet dra gen. De Impense watermolen is de laatste tijd voldoende in het nieuws geweest. Hier moeten bepaalde maatregelen getrof fen worden zodat de molen verder aktief kan blijven. Ook de Reymeersmolen en de Fey- nesmolen eisen de aandacht op- Wat kan de gemeente voor dit patrimonium doen? Is dit geen onderzoek waard? Wat betreft de sluikstorten en de landschapsschendingen, kunnen we te Lede enkel het bedrijf in de Blomstraat aankla gen... Daar vindt men een on gelooflijke toestand: een orde loos opstapelen van turfmate- rialen. In de onmiddellijke na bijheid vindt de wandelaar eveneens veel sluikstorten! Tenslotte nog het probleem van het vellen van bomen. Aan het eind van de Kapellestraat wer den veel bomen gekapt. Princi pieel is daar niets tegen als ze maar vervangen worden door andere aanplantingen. Maar opmerkelijk is wel dat Lede, toch een deelgemeente, een verordening voor het kappen van bomen heeft. Nog meer- het nieuwe bestuur heeft nog geen enkele stap in die richting gedaan! Het derde deei van de avond was gewijd aan de toekomstige mogelijkheden inzake milieu zorg. Wij geven hiervan een korte opsomming. Sluikstorten moeten opgeruimd worden, een reglementering terzake bestaat. Men onder zoekt de mogelijkheden van een aktie voor het gescheiden ophalen van het huisvuil (glas-papier-plastiek..Er is een relatief groot gebrek aan kleinschalige rekreatieter- reinen voor de jeugd Nochtans zou er gemakkelijk één kunnen aangelegd worden in het parksken achter het hui dige kultureel centrum. Dit parkje ligt er toch maar voor spek en bonen bij...Raldes he kelt verder het weekend- huizen-beleid, vooral te Impe en te Smetlede. Kan de ge-J meente hier iets naar voren brengen? Zal de grondregie zich hiermee bezighouden? Een feit is dat er in de bossen van Impe veel «misbaksels» staan... Lede beschikt niet over een ambtenaar die gemachtigd is overtredingen op leefmilieuge- bied vast te stellen. In tegen- steling met Aalst waar drie per sonen werden aangeduid en Dendermonde met zijn twee specialisten, moet te Lede al het werk verricht worden door een politiekommissaris, die al zoveel om de oren heeft en die niet helemaal thuis is in het probleem. Hij heeft niet de tijd zich vollecfig in te werken in het probleem, het is immers een vak appart dat misschien zou kunnen uitgevoerd worden door een urbanist. En heeft de grote gemeente Lede daar geen behoefte aan? Het vaststellen van de beplan- tingsovertrecSngen zou veel gemakkelijker verlopen. Wat men kapt (ook struiken, heggen of hagen) moet men herplan ten, indien nodig op een ane- dere plaats. Nu is men echter op een goede weg. als het plan Ninove goedgekeurd is, zal het voorgesteld worden in de Den derstreek. Raldes pleit ervoor dat ook Lede dit plan zou toe passen. Een beheersplan is wel nodig. Lede is begiftigq met enkele mooie natuurresêrva- ten, vooral in Smetlede en Öjor- degem, op de grens met Sers- kamp. Daar zijn mooie, mèr- kwaardige biotopen ontstaan, die moeten behouden blijven! Daarom is het nodig een ge meentelijk beheersplan op te stellen. Op deze wijze kan de natuurwaarde behouden blij ven. Tenslotte wil Raldes een be- plantingsaktie, zowel visueel als funktioneel. Men moet schermen maken voor de ver- fraaiiing van het dorp, maar men hoort ook vragen naar stille zithoekjes: een rustbank in een «hoefijzer» groen. Bij de diverse wegenwerken te Lede, werd nog nooit gedacht aan eventuele beplantingen, die voor iedereen nuttig en prettig zouden zijn. Tenslotte werd het hoofdstuk «diskussie» aangepakt. On danks de schaarse aanwezig heid, zijn er heel wat vragen opgeworpen. Het ging vooral over de speelpleinen, de moto-cross, de recyclage van het afval, en het kasteel van Lede. Voor dit bouwwerk zal een nieuw klasseringsvoorstel worden ingediend. Het zou minder kosten aan de belas tingbetaler en het belang van de subsidiëring mag niet wor den onderschat. Tot slot van de avond werd er een pleidooi voor en tegen het stort te Vlier zele gehouden. De toestand is eenvoudig uit te leggen; men is daar bezig oude zandputten op te vullen. Hierdoor is men zeker voor 30 jaar gerust, wat betreft het storten van huisvuil. Door dat de prijs zeer laag ligt, opent dit terrein nieuwe perspektie- ven. De belastintbetaler zal er wel mee varen! Men kan de grond, eenmaal opgehoogd, te ruggeven aan de landbouw, wat toch een milieuvriendelijke oplossing zou betekenen... Toch is er door eigenbelang een petitie ingediend door enorm veei handtekeningen gesteund. Men heeft onder meer schrik voor grondwater- bevuiSng. Maar dit is onmoge lijk, behalve wanneer men er De Lente is in het land! Bij de meesten gaat dit gepaard met een zekere dosis lentekriebelingen. Dit b beslbt ook het geval voor de leden van de volksdansgroep De Leeuwerik. Zij willen deze nieuwe lente dan feestelijk begroeten op hun manier. Dit zal gebeuren op zaterdag 31 maart. Deze dag zal voor de geschiedenis van deze nog vrij jonge volkskunstgroep tevens een speciale dimensie. Immers na de eucharistievie ring van 18 uur. die door de volksdansgroep verzorgd wordt in de Dekanale Kerk van Lede. wordt de vlag van de volksdansgroep De Leeu werik gewijd. Deze eucha ristieviering zal speciaal in het teken staan van de jeugd en het is de bedoeling er zoveel mogelijk jeugd verenigingen bij te betrek ken. Dit zal ook het geval zijn achteraf op het Dorpsplein waar de nieuwe vlag zal gehesen worden en waar de winter symbolisch zal ver brand worden en de nieuwe lente ingeluid zal worden. Dit is een oud volksgebruik dat in ere wordt hersteld en dat de bedoeling had om bij het inluiden van de lente goede vruchten op de akkers af te smeken. Voor dit gebeuren op het Dorpsplein na de eucharistieviering zijn alle jeugdgroeperingen uit genodigd evenals al wie interesse heeft voor dit oud volksgebruik. Tevens dankt de volksdansgroep het sche penkollege om gebruik te mogen maken van het Dorpsplein voor deze gele genheid. 's Avondsom 20uur is er dan in het jeugdhuis de jaarlijkse the-dansant van de volksdansgroep. De integrale opbrengst van dit dansfeest gaat rechtstreeks naar de aankoop van de kledij. Over deze kledij is men het in de volksdansgroep dan toch eens geraakt na meer dan een jaar over en weer gepraat. F.r is ten andere wel een en ander veranderd in de volks dansgroep. De leden begin nen in te zien dat er meer inzicht moet komen wil men verder gaan op de ingeslagen weg. En deze ingeslagen weg is wel de goeie, het program ma voor de eerstvolgende maand is reeds goed gevuld. Zo zal op paasmaandag, ter gelegenheid van het Paas feest voor de bejaarden een gedeelte verzorgd worden door de volksdansgroep. Op zondag 29 april is er dan in het jeugdhuis een gesonori- seerde diareeks over de belangrijkste momenten uit de nog korte geschiedenis van deze volksdansgroep. Dit wordt beslist een zeer inte ressante avond. Op zondag 6 mei wordt dan deelgenomen aan de mei- boomplanting te Moerbeke- Waas. Het wordt ongetwij feld opnieuw een boordevol seizoen vol entoesiasme en interessante gebeurtenissen bij Volksdansgroep De Leeuwerik, die echter nog steeds op zoek is naar enkele muziekanten ter onder steuning van het muzikale gedeelte. MOND.G. i OOl- Kerk: De F Vorige week ontstond in de woning van Albt Schatteman, Rammelstraat 39 te Lede een kli ne brand. Er was echter een enorme rookoi wikkeling. Door een spoedig optreden van brandweer kon een uitbreiding van de brat voorkomen worden. In het weekeindhuisje van de heer Kamiel D Bruecker uit Ganshoren en gelegen aan d Veldekenswegel 20 te Lede, werd door onbe kenden ingebroken. Na een ruit te hebbelAAF weggenomen drongen de dieven binnen ei hebben er tal van kleine gebruiksvoorwerp» De l ontvreemd. *en- f Set De Leedse Bond van Grote en Jonge Gezinne fSch doet iets aan het jaar van het kind. Nadat vorig Van woensdag in jeugdhuis Leeuwerik een sprool tóIraal jesnamiddag georganiseerd werd, wordt op 2 a april een bezoek aan het jeugdteater te Antwet pen op touw gezet. Alle kinderen van 5 tot e met 11 jaar kunnen mee om te kijken naar he Lict stuk «Hoera, Jan zonder Vrees». Een waardevt Aj initiatief waarvoor liefst tijdig ingeschreveVa'nC' wordt bij mevrouw Magda Mertens-Beert, Gro te Kapellelaan 121, Lede, tel.: 70.16.59. Lau rnlaai Vorige maandag was het 19 maart en du t St.-Jozefsfeest. De ganse dag was er een drul bodeg te van jewelste aan de St.-Jozefkapel op d in 9. wijk Ronkenburg. Naast de Leedse schok ia V; werden er ook de bejaarden en tal van vrouwenpat 8. verenigingen opgemerkt. «Jefkens-kermis» zcvand< als men te Lede zegt, is blijkbaar nog niet te tevel< dode opgeschreven. De sken. Vorige week brachten wij een vrij ontmoedWil gend artikel over de recente ontwikkelingen i Ireugt verband met de transaktie van het Kasteel va Bc Mesen. Er is wel een kleine troost in geval d |aa" prachtige gebouw zou verdwijnen. Een ve Sche' woed prentkaartenverzamelaar vertelde ons er ^aa kele weken terug, dat hij een verzameling va nn maar liefst 200 prentkaarten bezit over h«fp Kasteel van Mesen. Deze verwoede verzamelatf Mare Schockaert uit de Kastanjestraat 13 Lede, is tevens bestuurslid van de prentkaa tenklub van Aalst. Bont iat 4 Card Mol De h 155 Veld Iraat Bae Bedrijfsnieuws over Groot-Lede is meestal eey zeergrote uitzondering, als er dan toch nieuwen is, is dit dan nog meestal weinig positief \'nk j onze industrie-arme gemeente. Eén van d Leedse bedrijven die nog een vrij belangrijk personeelsbezetting had, de PVBA Topki lie Li Triest uit de Broeder de Saedeieerstraat 29 I Algoc Lede, moest zijn deuren sluiten wegens btai drijfsmoeilijkheden. Dit konfektiebedrijf steldvadc, nog 48 personen te werk. Deze zijn nu alW Keerr werkloos. Meer positief nieuws komt er uit d Oordegemse hoek. Daar immers werd een m rik D venafdeling geopend van het Denderleeuw»'r~ konfektiebedrijf Triolet. Er zijn momentelyCc reeds 8 personen tewerkgesteld. Ten slotte z :r de Oordegemse firma Van den Berghe (witlof en augurken) kortelings de firma Huylebroecl producent van mostaard en pikkels, uit Aal overnemen. Deze transaktie kan in 1979 leider" tot het kreören van een vijftal nieuwe arbeidt plaatsen. giftige stoffen zou storten. Het gevaar is zeer miniem, vooral als men vergelijkt met Voorde, waar een prachtige biotoop ge vuld wordt.. Wat er ook van zij: Raldes staat aan de klaag muur. Hopelijk krijgen zij enige steun van de Leedse bevolking. Wie wil meehelpen, hoe "eve leen maar een briefje te STREEKNIEUWS Groot-Lede VTB-VAB LEDE Op vrijdag 23 maart is er om 20 uur te Erondegem het weke lijks Bowlingpartijtje. Op dinsdag 27 maart is er om 19.30 uur turnen in de zaal Stella-Matutina. VTB-VAB OORDEGEM Deze afdeling organizeert op zaterdag 24 maart om 20 uur een kaas- en wijnproefavond in de lokalen Levct Scone. Wijndeken Georges Vijver man zal uitleg geven over de beste Bordeaux- en Bourgog newijnen. Voor de aanvang als verwelkoming zal de VTB- VAB afdeling de deelnemers een glas unieke champagne aanbieden. Ook hierover zal de nodige uitleg gegeven wor den. Inschrijven kan nog bij verantwoordelijke Ben Van den Steen. Oude Heirweg 32 te Oordegem. KWB LEDE Op vrijdag 23 maart om 20 uur is er tafeltennis in het lokaal. Op zondag 25 maart om 14.30 uur is er een bczinningsna'mid- dag met als tema «Trouwen is houwen» in Huize Ronken burg. Rond 16 uur is er vier uurtje en na de bezinnings- namiddag is er eucharistievie ring in de kapel. ST.-CECILIA LEDE Op zaterdag 24 maart om 20 uur is er in de zaal Volkskring de 14de Zang- en muzieka vond van de Koninklijke Har monie St.-Cecilia uit Lede. KULTURELE KALENDER De mededelingen voor de Kul turele Kalender van de maand april dienen ten laatste zaler- ven naar het sekretariaat ony pelleommegang 23 te e, Hi Herdersem Telefonisch men terecht op nummer erjee 21-44.78(5 Ai ter Bi m, H Lee loekst VEI -ON! dag 24 maart binncngel bij de sekretaris vat DT Socio-Kulturele Raad, *K 1 Mertens, Broeder De S leerstraat Lede gem, ST.-GREGOR1USKOC Piete OORDEGEM Disg Op zondag 25 maart om I we'Ü uur organizeert het lslraa! Gregoriuskoor uit Oord ls een zangavond onder Ic *Hxlc van Jozef De Brauwer lokalen Levct Scone. Toe en 60 fr. Tc> legen Levi it 1^ Corn doler n, Vi ice S ain D BLOEDINZAMELINI Op dinsdag 27 maart bloedinzamcling te Pap in zaal 't Zaaltje en dil 19.30 u tot 21.00 uur. KAV LEDE Op dinsdag 27 maart om a uur is er Volleybal vod Jonge Vrouwen van Lede Op woensdag 28 I om 19 uur is er Yoga in df Stella Matutina. Op zoni maart is er om 14.30 ui| zinningsnamiddag in Ronkenburg met als «Trouwen en houwen». UITSLAG TOMBOLA BILJARTKLUB «DE LELIE» I'' prijs: 5664 rezervenuit 5311 10825 7793 8477 5302 10932 7719 10743 8160 2031 8359 7897 7672 8136 2648 8093 7735 7581 10484 5506 4593 2747 111 3417 8348 5815 I 8383 8560 7753 7994 3009 8493 5353 7984 Prijzen af te halen in Caffl lie- tol 15 april 1979. Bij t toe

De Voorpost | 1979 | | pagina 12