rii %#lk El !M Bert Heyvaert mister baard te Baardegem YVONNE LEX VIERDE OOK FEE{ pelzen C0PPENS p.v.b.a. TRICOT PRIOR MELDERTSE JEUGD VIERT KARNAVAL STREEKNIEUWS Nieuwerkerken Hier zijn de bekroonde ballonnetjes DE NIEUWE LENTEMODELLE Beperkte de karnavalviering in Groot-Aalst zich vooral tot de bewoners van Aalst-Stad, via de jeugd komt daarin waarschijnlijk wel verandering, h verschillende scholen werd inderdaad de laatste weken karnaval in een of andere vorm gevierd. Zo ook te Meldert waar een 120-tal kinderen zich in de gemeentelijke jongensschool aanboden om er onder leiding van schoolhoofd Camiel Langendries deel te nemen aan een kamavaleske verkleedpartij. Ook de volwassenen waren niettegenstaande het mooie lentezonnetje goed vertegen woordigd in de ruime turn zaal zodat de leden van het Ouderkomitee het druk hadden niet alleen met het bezorgen van verfrissingen maar ook aan het honoreren van de meer dan 400 verkochte deelnamekaarten en dit met koffie en panne koeken. Prins Enrico, deze keer zonder Margot. de bloemen- fee. was van de partij en even later kwam ook Keizer Kamiel met een afvaardiging van zijn Keizersgarde. «de Kamillekens». de festivitei ten met zijn aanwezigheid vereren. Van stadswege was er de overal aanwezige schepen Annie De Maght die van hier dadelijk zou overschakelen naar het Baardegems Baar denbal. Een vijfkoppige jury zou de verkleden beoordelen, nl. pastoor Standaert die in de zaal onder de verkleden reeds een konkurrent had herkend, prins Enrico die vele pages en schildknapen in de zaal zag evolueren, de dames De Landsheer en Germaine De Neef uit Nieu- werkerken en J. Muylaert. ereschoolhoofd. Belangstelling was er ook van andere scholen. Niet alleen deden tientallen meisjes van de zustersschool mede aan de viering maar ook school hoofden uit naburige ge meenten als Hofstade, nieu- Nieuwerkerken-Ediksvelde, Moorsel-Tinnenhoek en Erembodegem, al dan niet vergezeld van leden van de ouderkomitees als de dina- mische heer Malschaert uit Hofstade. maakten hun op wachting. Hoogtepunt van de festiviteit was uiteraard het defilee van de meer dan honderd kandi daten. verdeeld volgens ou derdom in drie reeksen. Erbij zeer kleine die met moeite de bank opraakten. Verkleden waren er van alle slag. zo boeren en boerinnen, zelfs met pander, ovenkoe ken en gekookte eieren, als ridders, cow-boys, krijgers, edele lieden. exotische schoonheden en midde leeuwse gemeentenaren. Alle kinderen hadden prijs en smulden bovendien, gratis, een pannekoek. Echt een kinderfeest om van te snoe pen dat in het geheugen van de kinderen zeker jarenlang zal nazinderen. Hierbij dan de klassering Kleuters - 1ste graad 1Callebaut Dries 2. Van de Voorde Nele De Bolle Guy 4. Bourgeois Iris. De Troch Kelly en Ghyselaar Annelies 7. De Bolle Kathleen. Jacob Iris en Jacob Sibylle 10. Beeckman Anja. De Meyst Petra. Van den Bran den Filip en Vermoesen Kathy 14. Goedvinck Gino 2de Graad 1Beek Stefaan 2. Peirlinck Benny 4. Rubbrecht Gert en Van Rossem Christof 5. De Winter Carine 6. Roggeman Steven 7. Bernard Hilde. De Coninck Griet. Van Damme Jos. Van Rossem Astrid en Van der Cruysse Francie 12. Mertens Chris en Ver- eecken Mare 11. Wouters Geert. 3de Graad 1. De Cuyper Anja 2. Van Nuffel Kathleen 3. Mertens Els 4. Roggeman Ilse 5. De Poorter Marleen lÉt 1 6. Jacobs Mireille 7. Roggeman Berlinde 8. Wauters Marleen 9. Van de Velde Jo 10. Vereecken Martine 11. DeGolsMarnic 12. Bernard Veerle 13. Buyle Hilde 14. Pieters Chris Yvonne Lex bracht maandagavond in het SL-Jozefsinstituut te Aalst «De Vrouw j Socrates». Toevallig was het de 100ste opvoering, 's Avonds werd dit heuglijke j gevierd ten huize van de familie De Lathouwer. Volgende week een uitgebreide report over deze hoogstaande kulturele manifestatie. (VW) STREEKNIEUWS Baardegem 'assiekonsert )p zondag 1 april in de St - largaritakerk Mattheuspassie G. Kühnhausen. Meer- temmige koorwerken van H. ichütz en G. Reuter door het a eapellakoor August De Boeck lit Asse. /ledewerking van Baarde gemse zangers. Dirigent Her man Bronselaer. Toegang 100 fr. Organisatie Kerkkoor en Davidsfondsafdeli ng Bij de Scouts Zaterdag 31 maart eet- en dans avondje in «Ons Huis- Forel of kalfsblanket en daarna dan sen met DJ's uit de Zonne- straat. Wagenspel Op zondag 20 mei wagenspel aan «'t Kastrolleken» «De Holle Weg». Zitdag van schepen Edgard Belottersclub: «De Landhuisvrienden» De eerste tien van de maart- kaarting zijn: 1Raymond De Pauw 345 2. Jean-Pierre Van Cau- ter 336 3. Erwin De Geyter 324 4. Theo Van Hauwermei- ren 319 5. Henri De Geyter 313 6. Marie-L. Roggeman 307 7. Fran§ois De Pauw 295 8. Simone Spaens 211 9. Viviane V. Hauwermei- ren 272 10. Jean Van Lippevelde 271 De stand na zes kaartingen ziet Parochiecentrum Dit week-end wordt U ontvan gen op zaterdag 31 maart door Marie - Jeanne en Harry Ra- baut - Van Belle en op zondag 1 april door Isabelle cn Omer Vastenavond - Nuelant. Jebron Naar de verloofdenkursus in Jebron, Begijnhof 1 te Aalst op maandag 2 april te 19.30 u. Jongerengemeenschap Deze gemeenschap voor evan gelisch leven houdt in de paro chiekerk op maandag 9 april een jongerenvastenwake waarop iedereen welkom is. Wagenspel De Verkenners - Baardegem brengen aan «'t Parochiecen trum» te Meldert op zondag 27 mei een wagenspel «De Holle Weg». Zitdag Hooghuys in het dienstcen- trum op maandag 2 april van 18.30 tot 19.30 u Bedevaarten Mits inschrijving bij P. Kie kens - Van Damme, Molen straat 40 te Baardegem kan U mee op bedevaartreis op vol gende data: 28 april: Banneux Notre Dame. 7 10 u., 250 fr. 1 mei: Scherpenheuvel - Has selt - Tongeren, 7.30 u., 200 ff. 13 mei: leper - Kattestoet - Kortrijk - Broeder Isidoor. 7 u.250 fr. 16 mei: Kopkapel - Oostakker Overmere Donk. 13 u., 150 fr. 22 mei; Kontich - H. Rita - Edegem - grot, 13 u.. 150 fr. 24 mei: Sluis - Brugge - H. Bloedprocessie. 6.30 u., 180 fr. 6 juni: Edingen - Lettelingen - er als volgt uit: voor wat de eerste tien betreft: 1. Francois De Pauw 1779 2. Henri De Geyter 1775 3. Andre Roels 1698 4. Raymond De Pauw 16% 5. Simone Spaens 1651 6. Marie-L. Roggeman 1634 7. Mare Grysolle 1631 8. Theo V. Hauwermei- ren 1614 9. Raphael D'Haese 1610 10. L. Van Limbergen 1588 gen 1588 De volgende ciubkaarting gaat door op zaterdag 21 april om 20 u. in café «'t Landhuis» Kortenhoekstraat te Hofstade. van schepen Eddie Monsieur in het dienstcentrum op maan dag 2 april van 18.?0tot 19.30 u. Autorally De 12c uitgave van de Meldert- se Lenterally van de Kulturele Kring cn rallyklub Bczemwa- gens heeft weer plaats op paasmaandag, nu 16 april e.k. Start aan het Parochiehuis tus sen 13 en 14.30 u. Zeer een voudige rit zonder uitgekiende moeilijkheden, door iedereen te rijden Geen naslagwerk of voorstudie noodzakelijk. Meer ontspanning dan inspanning. In te schrijven bij J. Muylaert aan de prijs van 250 fr. en men kan ook inschrijven aan de start. Zeer waardevolle prij- zentafel die de 50.000 fr reeds ver overschrijdt. Iedereen heeft prijs. Houd paasmaandag vrij voor de rally! Halle - Ste Renilde, 13.20 u 150 fr. 29 juli: Gistel - H. Godelieve - Veurne - Boeteprocessie, 7.30 u.. 250 fr. 22 augustus: Beauraing, 6.30 u., 250 fr. 4 november: Scherpenheuvel - Kaarskensprocessie, 7.45 u., 175 fr. Moerzeke: H, Uur - elke I" zondag van de maand - ver trek: 2.10 u. Met zieke kinderen naar Lourdes: Bedevaart van 18 tot 26 juli. Inlichtingen bij Mr. Lummersheim, Stwg op Ever- gem, 251, Wondelgem. Hongermaal op 1 april. Mis schien een rijstmaal voor «Doen voor Kameroen». LENTE-T-DANSANT Morgen zaterdag 31 maart in «Gasthof Vonck» Lente-T- Dansant ingericht door de «Fribbeleirs» en «'tKliek- sken» en ten voordele van Faubourg- Jaarmarkt. Animatie studio Melody. Toe gangsprijs 50 F. Begin 20 u. Tombola op de inkomkaarten. In de zaal «Ons Huis» in de Baardegemse Hoogstraat is men reeds aan het tweede BAARDENBAL toe. Het is een inrichting van de Voetbalklub «Vlugge Jongeren», getraind door de echtgenoot van schepen De Maght- Aelbrptht, de gewezen voetbalster Alfons De Maght. Niet minder dan achttien kandidaten uit Baardegem en omliggende hadden zich aangeboden om de eerste prijs in de wacht te slepen ruchte Drosselgasse. Het dient gezegd dat er baarden waren van alle slag maar dat geen enkele torenhoog of liever puttenlaag boven of onder de andere troonde zodat de jury het dan ook niet makkelijk kreeg. Onder voorzitterschap van schepen Annie De Maght beoordeelde een vijfkop pige jury bestaande uit af gevaardigden van vereni gingen die «Ons Huis» als lokaal hebben, nl. toneelkring «Hoop in de Toekomst», de «Kickerklub»; de si gilde en de wielerl pleiade Baardegei niet Baardegemse b« spreuken indachtic «rode baard, duivels! of «bij een groen schap hoort een baard» of gewoon weet wel welke ba#! likt». Bert Heyvaert uit werd uiteindelijk laurt zal Baardegem in heim vertegenwoordi plaat Enkele tijd geleden organizeerde «De Voorpost- te Aalst een ballonwedstrijd waaraan een aantal waardevolle prijzen waren verbonden. Maar omdat ballonnetjes nu eenmaal moeilijke din gen zijn om in de gaten te houden, heeft het ook eventjes geduurd vooraleer de deurwaarder van dienst met biczondcr veel geduld, veel cijfer- cn rekenwerk tot een juiste uitslag kon komen. Een troost in alle geval: alle ballons of ze nu geel. rood, blauw of groen waren dreven naar de richting van de kust. Zodat ook in die kontreien de winnaars te zoeken waren We zetten de num mers even op een rijtje: Ikaart nr. 002206 (gevonden te Eerne- gcm). 2. kaart nr. 002047 (gevonden te Jabbckc); 3. kaart nr. 002051 (gevonden te Knokke-Heist). 4. kaart nr. 002126 (Oostkamp-Brugge); 5. kaart nr. 002063 (gevonden te Oost- kamp)^. kaart nr. 002070 (gevonden te Waardamme); 7. kaart nr. 002163 (gevonden te Oedelgem), 8 kaart nr. 002205 (ge vonden te Wingene); 9. kaart nr. 002044 (gevonden te Beerncm); 10. kaart nr. 002226 (gevonden te Sint-Joris). De eigenaars van deze kaarten kunnen zich melden op het bureel van -De Voorpost-, Pontstraat 64 te Aalst. De prijs van de stad Aalst werd bij lottrekking toegewezen cn gaat naar Jzef Matthijs, Vilainstraat 49 te 93(H) Aalst K.W.B. - K.A.V. NIEUWERKERKEN Op maandag 9 april 1979 gaat er een voordracht door en daarbij ook een bespreking: «Kan liefde 20 jaar duren?» onder leiding van de heer Frans Deloose. Deze studie kring zal de mensen toelaten het onderwerp dat in de to neelvoorstelling naar voor werd gebracht verder uit te diepen en te bespreken. De voordracht gaat door te 20 uur in de refter van de meisjes school. Organisatie: K.W.B. - K.A.V. Nieuwerkerken. BAKSCHIETING Op zaterdag 7 april worden al de bakschieters vriendelijk uitgenodigd voor een bak- schietavond in de zaal Rio, Dorpstraat te Nieuwerkerken. Men begint te spelen om 19.30 uur. Er zijn om 1.500 fr. prij zen te winnen. En voor de vrouwen is er een gerrebolling teneinde zich niet te vervelen. Men dankt ook langs deze weg de milde schenker, die onbe kend wenst te blijven voor zijn steun nl. 1.000 fr. aan de par- tij. NIEUW BESTUUR De algemene partij vergader ing van zaterdag 10 maart kende een groot sukses. BAL CVP-VERKOZENEN Op zaterdag 28 april Bal van de CVP - Verkozenen oud - burgemeester Raymond Uyt- tersprot en oud - schepen Isi- dora Van der Borght - Carlé. Het feest met het orkest «The musical Friends» heeft plaats in zaal «Katolieke Kring», Nieuwstraat vanaf 21 u. Inkom 60 fr. Gratis tombola met 30.000 fr prijzen. KVLV Op zondag I april te 15 u in 't Parochiehuis voordracht met dia's over de Philippijnen en trekking van de Lourdesrei- zen. KLJ Op zondag 1 april te 14 u ver gadering in het KLJ - Heem voor Madeliefjes cn Jong - KLJ. In het Zaal ken voor Ver- gcetmijnictjes. SPORTKLUB DE STANZACHERS Op zondag 8 april gaan de wie- Te Baardegem ging het baardenbal door. Heel wat baarden waren I ééntje werd uitverkoren. (EDV) Veel volk was opgekomen met de eraan verbonden naar deze wel typische fes- prijs, een driedaagse tocht tiviteit en met «The Melo- naar de boorden van de Rijn dian Players» was am- net verblijf in het typische biance verzekerd. Rüdesheim met de be- Er werd een nieuw bestuur verkozen, die er nu als volgt uitziet: voorzitter: John Meu- leman, ondervoorzitter: Petrus Hendrickx en Roger De Bruc- ker, schatbewaarder: René Roelandt, penningmeester: Paul Roelandt, leden: Romein Van Varenbergh, Edgard De Neef, Marcel Van Der Hoeven en Guy Goossens. Verslagge ver; Edgard Hooghuys. Deze week zal men dan ook de voorbereidingen .treffen voor de 1 mei-feesten. INBRAAK TE NIEUWERKERKEN Vorige week werd in de nacht van zondag op maandag in de zaal Rio, Dorpstraat te Nieu werkerken ingebroken De dieven gingen er aan de haal met een partij sigaretten en geld. De rijkswacht stelde een onderzoek in. VERGADERING WIJKKOMITEE Op woensdag 4 april te 20 uur kunnen alle geïnteresseerden terecht op het oud gemeente huis te Nieuwerkerken voor de vergadering van het wijkkomi- tee Voor meer inlichtingen kan men zich steeds wenden tot Geert NEIRINCK - Bremt- straat 2A Nieuwerkerken. Tel. 053-21.96.75. lertoeristen weer van start. El keen die van een ontspannende fietstocht houdt is van harte welkom. Samenkomst in het lokaal om 8 uur. Wie meer in lichtingen wenst kan zich wenden tot Podevijn René of Saerens Paul, lokaalhouder. Over de verdere aktiviteiten wandeltochten, reis Tirol, enz. wordt U later geïn formeerd. JUDOKLUB De Moorselse Judoklub traint regelmatig en hield zelfs een tornooi. De trainingen hebben plaats in de turnzaal van de Vrije Meisjesschool, Kloos terstraat 14, elke vrijdag van 18.30 u. tot 20 u. cn van 20 tot 21.30 u. Bovendien op zon dag van 9.30 u. tot 10.3U en van 10.30 tot 12 u. Hel bestuur wordt gevormd door voorzitter Frans De Valck, sekretaris Hugo De Meyst, penning meester Eric De Grcve, cn be stuursleden Guillaume De Meyst, Thcoficl Van der Meersche cn rv" Va v!'k. VERHAALBELASTINGEN Met een voorlichtingsavond over de verhaalbclastingen stelt de Kulturele Centrale af deling Gijzegem de belang hebbenden in de mogelijkheid om alle gewenste voorlichting te bekomen omtrent dit voor Groot Aalst zeer aktuele on derwerp. Na een uiteenzetting door schepen Edgard Hooghuys wordt een mogelijkheid tot de bat voorzien. Deze voorlichtingsavond gaat door op vrijdag 6 april 1979 om 20 uur, in de zaal van kafé Royal, Stationsstraat 100 te Gijzegem-Aalst. CM-Ziekendag op zaterdag 7 april vanaf I4.30u Pro gramma volgt. KWB: op zondag 1 april te 14 u in 't Klooster bezinning over «Geloof en Leven». St. Antoniusvrienden: Klas sementsprijskamp voor Beiot ters in kafé St. Antonius op zaterdag 31 maart te 20 u. Schaakklub «De Toren»: Schaakavond op vrijdag 6 april in kafé St. Antonius te 20 u. DORPSRAAD Vandaag vrijdag 30 maart dia-avond georganiseerd door de Dorpsraad over «Herder- sem, in het Jaar van het Dorp». Begin 19.30 u. Lokaal Paro chiaal Centrum VINKENIERS GEHUL DIGD PELZENBOETIEK PELZENCENTRUM Ambachtelijk bontbedrijf met fabrieksprijzen Maatwerk Modieuze snit Verwerking in eigen atelier Alle pelsherstellingen De specialist in pelsgarniturcn cn pelsmantels, pelsvcstcn in alle pelssoorten Stationsstraat 6 3400 NIN0VE Tel. 054-33.42.36 Dorp 29 - 9440 EREMBODEGEM-AALST iet s; I CORONABAL Haaltert-Erembodegem Op zaterdag 31 maart om 21 12.30 uur. uur start in de zaal Animo aan Op zondag 1 april trel de Leuvestraat te Erembode- naar Zottegem waar mei gem het openingsbal van Co- 7.30 uur in kafé De Hi rona. Deze gebeurtenis gaat vegemstraat 9 te Zotte; gepaard met de verkiezing van schrijft. De start aldl Miss Corona. De avond zelf voorzien om 8.30 uurj wordt opgeluisterd door DJ vertrekt aan het eigen Guilliam and the music explo- om 7.30 uur. sian. WIELERTOERISTEN"^1 KSC DENDERSTREEK JONG EN OUD imi De wielertoeristen van KSC Op zondag 1 april gaat d|FI Denderstreek zijn dit week- lertoeristenklub Jon7 end terug paraat. Op zaterdag Oud» ook defenitief vari 31 maart nemen zij deel aan Om 9 uur komt men samite a het brevet 50 km dat door de het lokaal «De kluft zustervereniging de Eikel- Ressebeke-ErembodegePlsi? vrienden uit Oosteeklo wordt voor een 47 km langer^ ingericht. Inschrijvingen langsover Haaltert, psVi vanaf 12.30 uur in kafé Sport- Aaigem, Ressegem, HtJ hee kring, Dorp 21 te Oosteeklo, Borsbeke, Bambrugge, alwaar de start voorzien is om Ede, Nieuwerkerken, 14 uur. Er wordt samengeko- den, Denderhoutem, men aan het lokaal Mia te Denderleeuw en Sche'tci' Een paar vinkeniers uit de Fa- luintjesgemeenten werd door de vinkeniersvereniging Vi- MiBel onderscheiden. Het wa ren Erwin D'Haese, van «De Boskantvink» Herdersem, en Alfons Forton van de Baarde gemse «Europavink». Beveren mikt Europees. COMBORI naar de hele were[^| Beveren staat aan de top van ons voetbal en dingt naar Europese mem Achter de klub staat Combori. de belangrijkste metaal-groothandel ter wereld met ruim 300 medewerkers, bijhuizen in Frankrijk en i klanten in meer dan 30 landen op ieev ipas midi he ïmm in z< ■V OO en t eter eide ig a, he' JS v; op aert. oor; eule COMBORI, «th hel "stalen" hart van S.K. Severe e9e Combori, n v Blancefloerlaan 101, 2050 Anrwerjx Tel 031 1939.00 Nederland, e alle kontinenten. Combori verhandelt nagenoeg alle denkbaar metalen vasthechtingsmateriaal moeren, bouten, schroeven, buizen, afsluiters, klinknagels, vlecht werk, fittings, flenzen, enz. Laat Beveren dus maar internationale ambities koesteren Combori staat erachter, met de kracht van "staal". ka s, w jwo DIEPVRIESSHOP ROOMIJS en DIEPVRIESPRODUKTEN AAN CROOTHANDELSPRIJZEN. Nestor de Tièrestraat 42 AALST OPEN alle weekdagen van 9 tot 12 u. en van 14 tot 17 u. ZATERDAGS van 9 tot 12 u. Vrijheidstraat 73 AALST Tel. 053-70.01.44 jkei laac üsse BnriK anke }fd< ^9

De Voorpost | 1979 | | pagina 12