I ET-ZOEKTOCHT DOOR PSYLOS-KLUB 1PERANZA TE LEDE ULTURELE MANIFESTATIE VAN ARMONIE ST.-CECILIA: GOED ERZORGDE AVOND Wijn proeven is een kunst SPETTERENDE MODESHOW BRENGT AALST IN VERVOERING PH«oö»ÊBWi letekent voor de Kongregatie der Zusters Mari en het Psychiatrisch Ziekenhuis Zoete - Noods te Lede het 150 - jarig bestaan van de Psychiatri- verzorging te Lede. Dit zal op verschillende wij- rdacht worden dit jaar door het Psychiatrisch nhuis, de Kongregatie zelf en ook door de ont- lingsverenigingen Similes en Psylosklub «Espe- 29 vingen de Eer- e Zusters Maricollen iet de verzorging en rpleging van de min- in de maatschappij, ijk de armen van ge le diepste oorsprong verpleging van gees- ken ligt duidelijk in het en de doelstellingen kongregatie zelf: ne- n hun zending en uit- id gericht op de ar- m behoeftigen. ende de voorbije 150 eeft zich op het vlak e psychiatrische ver- g een evolutie voor- n om niet te gewagen van een revolutie, die mo menteel nog steeds aan gang is. Deze evolutie is vooral gekenmerkt door de inbreng van de sociale fak- tor, waardoor de vroegere azielen uitgebouwd zijn ge worden tot volwaardige leefgemeenschappen. In deze evolutie speelt de ge wone samenleving een uit ermate belangrijke rol: door de sensibilisatie van de pu blieke opinie verdwijnen stelselmatig de ongegronde vooroordelen tegenover de psychische zieken en hun omgeving, waardoor de samenleving meer en meer begint op te staan voor de problemen en de persoon van de psychisch zieke mens om aldus te komen tot een zekere graad van en gagement. Het is eveneens in deze op tiek dat de voetzoektocht van woensdag 4 april dient gezien. Deze groots opge zette manifestatie wordt georganiseerd door de Psy- los- klub Esperanza van het Psychiatrisch Ziekenhuis Zoete Noods Gods te Lede. Deze organiserende klub heeft tot doel de bevorde ring van sport, openluchtle ven, lichamelijke opvoeding en sociaal - kultureel werk bij psychisch gehandikap- ten. Er wordt dus gelegen heid geboden aan psy chisch minder - validen sport te beoefenen, te be wegen en aan vrijetijdsbes teding te doen. Aldus wordt de mogelijkheid geboden gedifferenteerde mense lijke relaties te oefenen en te beleven via sportspelen, bewegingsrekreatie en groepsontspanning. Te vens wordt het kuituurpa troon van de moderne sa menleving ook voor deze mensen toegankelijk ge maakt. Hierdoor komt de minder - valide tot een be tere integratie in de sociale realiteit zowel in de instel ling als in de samenleving en de samenleving op haar beurt komt tot een betere nuansering en relativering vanhet begrip abnormaal en afwijkend, wat de diskri- minatie van de minder - va lide in gunstige zin zal beïn vloeden. Er worden dus sportieve en ontspannende organisaties op touw gezet, zowel op re- kreatief als kompetitief vlak. s vloninklijke Harmonie Sinte Cecilia van Lede, )k De vorige zaterdag haar 14de zang-, dans- en mu- e^vond in. Deze muzikale, choreografische en kul- 5 bf manifestatie werd voor de eerste maal aange- Ujt<jmet een vokaal element. Enkele maanden gele- not^erd er in de schoot van de harmonie een zang- ledé°P9er'cht. Nu reeds trad dit suksesvol op in de 'oikskring, Kasteeldreef. en bomvolle zaal, er de tienjarige zoon van de zeker meer dan 500 koorleider. Nina Van der izetferesseerden opgeko- Vorst en Johan D'Haese alglwerd het resultaat van gaven eveneens een stukje lij «leverde inspanningen kunst ten gehore: in «La erliind gemaakt Onder de campanella» een solo voor :ht«3zigen waren heel wat twee trompetten, speciaal luitftme «juryleden». De bewerkt door de leider van enïkverenigingen Baas- de Harmonie, Arthur Van medSchellebelle, Eronde- Migerode, legden zij alle Deta Hekelgem, Herder- nodige gevoel, indl Erpe en Merelbeke Nadat het oor reeds ver- alsipn een afvaardiging wend was, werd het oog ge- ird. De Orde van de streeld door de gracieuze Hovaardige Boer bewegingen van de meisjes 'eneens van de partij uit de balletschool. Niet keizer Padova, noch minder dan 25 deelnemers, Willy (in kledij) man- waaronder enkele vijfjari- Uitgezonderd Aimé gen, brachten onder de lei- rouwer, was er nie- ding van Erna Parmentier, van het gemeente- Rita De Rocker en Carine Dit onder deskundige lei ding en begeleiding. De omloop van de zoek - voettocht van woensdag 4 april situeert zich rond de Leedse dorpskern en loopt over een afstand van 9,5 km. De start is voorzien om 14 uur en het einde rond 16.30 uur. Daarna ontvangt elke deelnemer een avondmaal in de self - ser vice van het psychiatrisch ziekenhuis van Lede. Tij dens de voettocht dienen 10 vragen opgelost te worden, die betrekking hebben op de geschiedenis van Lede. De organisatie is tot in de puntjes voorbereid want een E.H.B.O. - ploeg zal op het trajekt aanwezig zijn om alle eventualiteiten op te vangen. Ook verfrissingen zullen gedurende de tocht worden aangeboden. De belangstelling voor dit in itiatief is uitermate groot: naast de initiatief nemende Psylos - klub, hebben tal van andere klubs hun deel name toegezegd, namelijk St - Fransiscus, Zottegem; Satirae uit Melle, St - Amandus uit Beernem, Onze - Lieve - Vrouw uit Brugge, Ziekenhuis uit St. Niklaas, Heilig Hart uit le per, Oostland uit Eeklo, Sporting uit Rekem en St - Norbertus uit Duffel. De par ticiperende klubs bestaan uit 20 patiënten en 2 bege leiders, zodat zo'n 220 per sonen de tocht zullen mee maken. Als aandenken krijgt elke deelnemer een sleutelhanger met een re- produktie van de oude gevel van het Klooster der Eer waarde Zusters Maricollen en op de keerzijde de 3 jaar tallen gegrift die kursiaal zijn voor de psychiatrische zor- genverlening te Lede. MON D.G. Kaas- en wijnproefavond van de V.T.B.-V.A.B. uit Oordegem. Terwijl deskundige uitleg wordt gegeven over de beroemde Champagne, krijgt elkeen de kans deze godendrank te proeven. (VIM) Georges Vijverman geeft deskundige uitleg over het proeven en fabriceren, of beter gezegd het liefdevol bereiden van de champagne. (VIM) tien was dat mevrouw waren zeer goed verzorgd, Wie dacht dat een harmonie niets anders kan bieden dan wat r, noch van de kultu- Aerts een opvoering van Kermismuziek heeft het mis voor. De Harmonie St.-Cecilia uit iad aanwezig. Hoewel «Les plies». De bewegingen Let|e heeft zich voor haar veertiende muziekavond omringd meisjes die ballet brachten van goede kwaliteit (VIM) harmonie ook nu voor een speciale verrassing: tussen twee andere nummers door brachten Van Miegerode en Van der Meersche een spe ciaal nummer op de trom mel. Beide uitvoerders wa ren slechts 8 jaar oud, wat nog meer waardering af dwong. Feit is dat de hele avond RDfne algemene repetitie voor de grote veertiende muziekavond. (VIM) Smolders de pre- ie zou verzorgen, teen voorzitter Emile op het podium. Me- Smolders was ver in aan een teater te k en kon onmogelijk lanwezig zijn. ommelkorps opende lerste deel van het islprogramma Onder iding van voorzitter werd door de harmo- 49 spelende leden mars «Füs Bat 23» Walter Joseph ge- RCt. Een gepaste waar- kreeg ook «Ambroos rien» van Beck. Met et air de Jérusalem» :elix Renard, bewees sn Van der Vorst de in een solonummer terlijk te "Toinnen be- Toen trad voor de maal het zangkoor ij brachten onder de van Emiel Bosman en prima zanger) «En nds is het goed», «Rij an ossewa» en «De Een langdurig ap- bewees hoe dit ge leerd werd. Vermel- Yaardig is wel, dat het Bmmig koor op de begeleid werd door zodat het nummer een da verend applaus nakreeg. Albert Van Migerode bracht vervolgens een «Kermis vreugde» met een solo voor tuba. Magda Schockaert bjeld de mensen even in spanning Met een aan weerszijde brandende stick gaf zij «de vuurdans», een gevaarlijk nummer, ten bes te De harmonie zorgde echter voor een muzikale ontspanning, door de «Schone Erinnerungen», een wals in bewerking van Van der Veken. Op de tonen van «Little Boys», een mars van Kappert, toonden de aankomende majoretten wat ze konden. Het tweede deel van de avond werd weer geopend door het trommelkorps on der de leiding van Bernard Van der Meersche, die zelf een eerste prijs conservato rium voor slagwerk in de wacht sleepte. Na de op voering van «Espagnola» van Menten door de harmo nie, kregen we een tweede uitmuntende optreden van het ballet in «Les portes de bras». De grote majoretten gaven een show op de mars «Mein Bolzbach». Het publiek kreeg er «Donau Dixie» en «Dorpskermis» nog boven op. Alsof het nog niet vol stond, bracht kampioene a majorette Carine Aerts een zeer fijne show op de tonen van «Schoner Bohemer- wald». Carine uit Herder- sem, is kampioene van Bel gië geweest en is momen teel fier met de titel van kampioen van Vlaanderen. Het zangkoor, dat momen teel reeds 32 leden telt bracht «De spinster» van Van Egmond en het «Wie gelied van Brahms ten ge hore Elegant verliep de «Show - time» van Lex Abel: de majoretten maakten er een echt enige show van. Maar, buiten verwachting, kwam het grootste sukses op het einde. De inrichters hadden ter gelegenheid van de 75 - jarige Armand Preud'homme zijn «Op de purpere hei» op het pro gramma gezet. Dit werd door de zaal zo gewaar deerd, dat het een bisnum- mer werd. Tenslotte werd de avond besloten met de mars «Vimy Ridge» van Willy Hautvast, Zoals elk jaar zorgde de Ema Parmentier wist de jonge meisjes behoorlijk wat technische kennis en vaardigheid bij te brengen. (VIM) een geweldig sukses werd. Iedere aanwezige heeft er van genoten. De harmonie is wat blij met het grote suk ses, zelfs op financieel ge bied. Om hun waardering uit te drukken, schonken de le den van de Orde van de Leedse Hovaardige Boer een herinneringsplaket aan de voorzitter en de dirigent van de Harmonie. Het resultaat van de gele verde inspanningen ver diende de publieke belang stelling én waardering. Door de hoge kwaliteit van het gebrachte én door de grote variatie in het programma werd het een zeer geniet bare avond, waar nog lang over nagepraat werd. RDv. De stedelijke feestzaal «Kei- zershalle» was traditiegetrouw amper groot genoeg om de honderden kijklustigen een goede plaats te bieden voor de zoveelste «Super Standing Show», georganizeerd door het befaamde modehuis «Standing» en de meubelzaak «Lucas» in samenwerking met juwelier «Zwitserland» kort om de grote drie van het Aals- terse tezamen in een enkele or- ganizatie. Naar traditie hadden ook nu weer de vele klanten van kle dingzaak «Standing» een uit nodiging ontvangen om aan wezig te zijn op deze werkelijk uitzonderlijke modeshow. Een show die werd omlijst door Nicole en Hugo, Joe Harris, AnChristi, de komieken Jef en Jan Van Dijk. terwijl de prc- zcntatic in handen was van Pa trick Valain, die zich op een werkelijk schitterende wijze van zijn taak kweet. Optredens van An Christi en Joe Harris, van Nicole en Hugo en hun gezellig onderhoud met de vele aanwezigen en fans bete kende een zoveelste hoogte punt. Dat bij dit alles het be zoek en de show van de Aals- terse Prinsencaemere biezon- der in de smaak viel, hoeven we nauwelijks te vertellen. De modeshow zelf bracht nog maar eens een bewijs van de kwaliteit en de uitzonderlijke klasse-kleding die «Standing» op de markt brengt. Ander hoogtepunt was uiter aard de verloting van drie prachtige wagens, waarvan er 2 werden geschonken door het modehuis «Standing» en de derde door Meubelen Lucas. De eerste wagen van Mode huis Standing Ford Escort werd gewonnen door Mevr. Jeaninnc De Sutter, Statiewe gel 2, Haaltert. De wagen van Meubelen St.-Lucas door Mevr. Christiaan Coppens. Watervoor 21, Kerksken. Volledige uitslag tombola: 136856 X - 159033 W - In aanwezigheid van de heer Viane, gewezen direkteur van de dienst Handelsreglementeringen, werd overgegaan tot de verloting van de drie auto's, geschonken door Standing (2) en - Lucas (li- Dat <le Keizershallen tot in de nok waren gevuld, bewijst deze foto over duid •lijL. Het is t jaarlijks weerkerend beeld bij de reusachtige modeshow van kledingzaak - Standing - 191898 R (winnaars van een Ford Escort. 154088 157553 196876 150034 159558 132725 155534 182556 108649 183388 138760 130988 130209 210068 174215 106619 100609 184590 229102 228537 226512 188388 138566 136486 221951 114934 157861 107667 133824 180238 191328 106660 225506 209533 132515 Zo zullen ons meibruiiljes er uit zien. I'en prachtig trouwkleed van hei modehuis Standing voor een onvergetelijke dag.

De Voorpost | 1979 | | pagina 15