De Weide opent deuren EGGY REDANT LAAT ZIJN PEN SPREKEN Sportlaureaat van Erpe-Mere gehuldigd Wie wil kampioen beloften van Erpe-Mere worden? EUROPA VAN MORGEN C.S.C. ERPE-MERE BUIGT ZICH OVER Eerste schepen De Wolf is gelukkig deze trofee aan de voorzitter van de Ërpse kaatsers te kunnen overhandigen. Het geluk kwam niét van één kant (VIM) Ie voorzitter van V.T.B. Mere verwelkomt de talrijke Terwijl schepen De Wolf benadrukt dat de sport in Erpe-Mere een niet gekende groei te De Aalsterse in gans Vlaanderen gekende ervaringsge richte school «De Weide» neemt volgende initiatieven om zowel belangstellende ouders als onderwijsmensen te kunnen informeren over haar opzet: Op zaterdag 31 maart is er een informatiedag van 10 uur tot 16 uur. Deze is speciaal bedoeld voor mensen uit het onderwijs, pedagogische en aanverwante takken. Waar? Brusselse steenweg 159, 9300 Aalst. Tel. kan je eventueel mèer informatie krijgen: 053-70,50.76. Op 28 april is er een opendeurdag in de kleuterschool, speciaal bestemd voor nieuwe of geïnteresseerde ouders. Er zal ook een speelgoedruilbeurs zijn, diaatjes over de school,Van 10 uur tot 17 uur. Op 9 juni komt dan de basisschool aan de beurt om de deuren te openen. Alle geïnteresseerden zijn meer dan welkom. Van 10 uur tot 17 uur in de school zelf: Sevecoot 46, Erpe. (tel. 053-77.88.38). Kinderen, ouders en stafleden van De Weide zijn nu reeds druk bezig om er telkens iets gezelligs van te maken! (p.d.) In het Hof ter Dale te Mere heerste vorige week vrijdag een drukte van belang. Werkgroep Gudrun hield er in de bovenzaal een prachtige modeshow over de nieuwe lente - mode. Maar in de tentoonstellingszaal 1 waren heel wat genodigden samengestroomd voor de vooropening van de tentoonstelling die er tot over morgen zondag te zien is. De pentekeningen van Eggy Redant hebben weliswaar een heel ander karakter dan een lentejurk, doch zijn daarom niet minder lieflijk op een manier die bewondering afdwingt. pen uit de omgeving spra ken hem aan. Hij had dan ook vlug een mooie serie over Mere bijeengetekend. Zijn werk ging échter goed van de hand. Toen hij vorig jaar deelnam aan de groeps tentoonstelling (van rneerse kunstenaars) in het Hof ten Dale moest hij dan terug bijeenzoeken om een komplete verzameling voor te kunnen stellen. Nu, nog geen jaar later, heeft hij een serie bijeengekregen over de ganse fusiegemeente Erpe - Mere die in een oog wenk elk pittoresk plekje aan de kijker voorstelt. Eggy Redant ziet zijn eigen werk Eggy Redant, geboren Me- renaar, bijna 33 jaar jong studeerde na de middelbare school, grafiek. Hij leerde in die periode de techniek die hem later van onmisbaar nut bleek om met de pen om te gaan. Alhoewel we mo gen zeggen dat Eggy Re dant een temperaments volle jongeman is, gaat hij toch voornamelijk zijn inspi ratie opdoen bij de rustieke hoekjes die zijn geboorte dorp rijk is. Reeds enkele ja ren geleden legde hij plaat sen die elk Merenaar nauw aan het hart liggen vast in pentekeningen die getuigen van technische vaardigheid én sfeer. Toen het V.T.B. - V.A.B. van Mere een paar jaar terug hun wandelpaden openden zocht men Eggy Redant aan om het bijho- wje of wgt js nu de ecMe of de pentekening? Burgemeester De Lat meesterlijk op papier gezet rende wandelboekje met d Eggy Redant (VIM) een drietal pentekeningen 5,31 te illustreren. Ze zijn het boekje geworden. Steeds ook bij vrienden en kennis- als amateuristisch. De produkt van dit nuttige meer landelijke onderwer- sen allerlei pentekeningen doorsnee Erpe - Merenaar staat echter in bewondering voor de sierlijke realiteit die deze kunstenaar in elk werk weet te leggen. Kunstken ners steken zelfs hun ap preciatie niet onder stoelen of banken. Eggy Redant weet kortweg respekt af te dwingen voor de enkele1 mooie hoekjes uit Erpe - Mere. Een Heemkundige zal er zich thuis bij voelen. Deze eerste tentoonstelling die volledig aan zijn werk gewijd is wil geen pretentie laten blijken Daarvoor is Eggy's werk te eenvoudig, te gevoelig. Maar in elk ge val de moeite waard om even bij stil te staan, zelfs al moet je daan/oor een om wegje doen naar het Hof ten Dale. De heer Leekens, specialist in kunstmiddens, vertolkte eveneens deze mening in zijn openingstoespraak. Volgens hem waren de pen tekeningen de enige getui gen van het feit dat Eggy Redant reeds een grote stap verder zit dan het ama teurisme. De heer Leekens vestigde vooral de aan dacht op de zin voor detail en het perfekte perspektief van elke tekening. Het schaduwenspel in de en kele portretten stak leven in de onderwerpen. En of... op de vooropening va de heer Leekens en daarnaast I tentoonstelling. Rechts zien we schepen De Wolf, Redant zelf. (VIM) Eerste schepen De Wolf gaf te kennen dat het gemeen tebestuur heel tevreden is dergelijke kunstenaars op ons grondgebied te mogen begroeten. Hij sprak tevens zijn grote bewondering uit voor het initiatief. De op brengst van deze tentoon stelling gaat namelijk inte graal naar het instituut voor mentaal gehandikapten «Emiliani» te Lokeren, waar Eggy Redant werkzaam is. En wie dacht dat voor dit doel gekke prijzen zouden gevraagd worden heeft het verkeerd voor. Voor een paar duizend frank kan je je wijzen dat hij het kan. een mooie pentekening aanschaffen. Een feit waarop weinig tentoonstel lingen kunnen bogen. Al bij al, het een met het j der, heeft het V.T.B. -1 stuur van Mere geen dol geboren kind aan zijn p bliek aangeboden. E|j Redant is vlijtig aan hetf Vorige week werd voor de tweede maal in de korte geschiedenis van fusie Erpe - Mere een sportlaureaat van het jaar (dit keer 1978) gehuldigd. Het werd een lange avond. Misschien wat te lang voor de meeste sportvrienden die in groten getale kwamen opzetten naar Aaigem. Doch heeft niemand zich verveeld. Er was te veel te horen en te zien om niet interessant te zijn. Als klap op de vuurpijl kwam dan natuurlijk de sigenlijke huldiging van André Eckeman, sportfiguur van het jaar. De avond was vrij eenvou- risiko's nemen; rust was dit dig gepland. Interviews met keer zijn bondgenoot. En olaatselijke en gekende daarmee valt de sportlaure- sportfiguren zouden elkaar aathuldiging in herhaling; afwisselen met enkele wed- vorig jaar moest de toen uit strijden koers op rollen. Dat genodigde Jean - Pierre beide zaken te veel tijd in Coopman eveneens ver- beslag namen is geen te stek laten gaan. Eveneens groot bezwaar geweest. omdat hij 's anderendaags Eerst kwamen drie voetbal- een voor hem heel belang- lers aan het woord. Het wa- rijke boksmatch moest ren Maurice Martens kampen. (RWDM), André Raes (eveneens RWDM) en Mau- De drie vervangende voet- rice De Schrijver (Lokereh). bailers hadden echter ge- Een der eerste aktiviteiten die de fusie Erpe-Mere be- wagen komt op zaterdag trof was, nu twee jaar geleden, het kampioenschap van maart te 19 uur stipt r Erpe-Mere voor belotten. Dit kaartspel is meer dan het Patronaat te Mere. I populair in deze streek. Er is dan ook meer dan een schien kaap je wel de eei belottersklub die haar aktieterrein zoekt in deze typi- prijs weg! sche kafeesport. Octopus (gehuisvest in de gelijkna- Voor 60 frank inleg heb mige kafee te Mere) is er een van. Het is deze klub die evengoed als een arl het kampioenschap belotten van Erpe-Mere nu zijn kans op de gemeentel! derde jaar naeen zal inrichten. Een unieke kans voor trofee en de 2100 frank de liefhebbers om te laten zien wat hij kan. prijzen. Octopus heeft melijkvoor 15000 frank o Octopus is een kaartersklub schap een jaarlijkse traditie zen te verdelen waarl zoals elke andere. Ze be- worden. Van traditie is er ook de tweede en derde! natuurlijk nog geen sprake klasseerde een mooi cf Maar toch is het reeds de zullen krijgen. En de rel derde keer dat de beste Zal zeker niet met lege hj[ kaarters uit Erpe-Mere te- den naar huis keren. ET genover elkaar zullen bijkomende tombola zal n staan, ledereen is welkom wel voor zorgen. In elk I maar moet zich natuurlijk val:de25bestgerangscM aan het reglement houden, ten hebben zeker prijs. 9 ledereen kaart naar goed- evenement dat geen bef dunken maar moet sportief ter mag missen, blijven. Wie zijn kans wil staat nu zes jaar en heeft 58 leden. Toen echter de fu sies een feit waren vatte het bestuur het plan op om een kampioenschap in te richten voor de nieuwe fusiege meente. Aangezien de kaartsport in alle kringen populair is werd het onmid dellijk een succes. En zo doende zou dit kampioen- wachten staat, voelt André Eckeman zich nog niet goed thuis in de kleren van sportlaureaat 1978. Hij verdiende de huldiging zoals géén één. (VIM) POSTKAARTEN EN PENTEKENINGEN Dit weekeinde kan men nog terecht op de tentoonstelling van pentekeningen van de hand van Eggy Redant. En dit op 31 maart en 1 april telkens van 10 tot 12 en van 14 tot 20 uur. Ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan én van deze Robert Schamp, geen on bekende in sportmiddens, deed over elk van hen klaar uit de doeken wat hun pres taties in hun voetbalkarière geweest waren. Deze drie profvoetballers stonden op net podium ter vervanging van Jean - Marie Pfaff die op het laatste ogenblik had moeten forfait geven. Hij herstelde van enkele lichte kwetsuren in voorbereiding op de grote ontmoeting met Inter - Milaan. Hij kon geen STREEKNIEUWS Erpe-Mere noeg te vertellen over zich zelf. Ze zijn stuk voor stuk mensen uit de streek die het in hun sporttak ver gebracht hebben. Iemand uit het zelfde milieu kwam dan spreken over zijn voorbije tijd in de beroepssport; Ur- bain Braems, huidig tech nisch direkteur van Loke ren, weet meer over voetbal dan de ganse zaal, zowat 250 mensen, tesaam. Voor hem heeft de voetbalsport niet veel geheimen meer. Hij wist dan ook iedereen te boeien met zijn levendige uitleg. Intervieuwer Robert Schamp kreeg daarna een groepje wielrenners te ver- aanpakken waar ze zelf reeds lang op gewacht hebben om te kunnen doen. We zijn ervan overtuigd dat het Meërse pu bliek ook voor dit soort toneel open staat en dat «De Mere laar» de thriller aankan. Ze hebben hun technisch kunnen reeds lang genoeg bewezen. JEF ELBERS JARA, mensen die instaan voor een regelmatig kleinkunst- optreden te Erondegem, haalt op zaterdag 14 april de Brusselse Jef Eibers naar de zaal Claudia. Deze zanger heeft het sinds kort over een nieuwe boeg gegooid maar doet het daarom niet minder goed. Allen daarheen zeker? VRIENDENDANSFEEST Alomgekend in Dido: morgen zaterdag te 20 uur. Niet verge- werken. Vooral met Michel Van Aerde, de grote man uit Burst, en Miel Coppens wist hij grootse tijden terug in herinnering te brengen. En als laatste groep kwamen de atletiekmensen op het podium. Een ganse groep, Erpe - Mere ligt dicht ge noeg bij Vlierzele om daar aan atletiek te kunnen doen, bezette het podium. Doch toen werd het stilaan tijd om een woordje te zeggen over de sportlaureaat van de gemeente; André Ecke man, aangesloten bij Vlier zele Sportief, heeft zich se dert enkele jaren op de atle- tieksport gegooid. Hij begon met enkele crossen doch voelde zich aldra aange trokken tot nóg grotere af standen. Hij ging zich voor bereiden op de halve mara thon en nadien zelfs op de marathon. Tweeënveertig kilometer lopen in een tijd van om en bij de twee uur is geen klein bier. Naast zijn behoorlijke prestatie op de De sportvrienden uit Erpe. Ook zij werden gehuldigd voor hun sportieve prestatie in 1978. (V marathon te Brussel wist hij raad tot sportman van 1978 sport terug wat in eer \j ook nog enkele ereplaatsen verkozen. Terecht zouden steld werd. Ook zij verdijf we zeggen. Naast hem mocht de kaatsersploeg van Erpe (Erpe Sportief) eveneens een blijk van er kenning ontvangen. Ook zij presteerden meer dan be hoorlijk in de kompetitie van vorig jaar. Ze droegen er te vens toe bij dat deze volks- te veroveren in andere veld lopen. Zo won hij glansrijk de Dido - cross en de pro- pagandaveldloop van Vlier zele Sportief te Burst in zijn kategorie. Een mijnheer dus die bij de sportvrienden in het oog liep. Hij werd dan ook prompt door de sport- den de pluim die hen op! hoed gestoken werd. Scl pen De Wolf kon dan <j1 niet meer doen dan zijn b wondering uitten voorf deze sportieve Erpe - renaars. Het is allemaal 4 klein steentje bij de waardering van de spor^ de gemeente. Vorige week organiseerde het C.S.C, van Erpe-Mere een voorlichtings- en discussieavond met als onder werp «Vlaamse Socialisten en het Europa van mor gen». Het was Oscar Debunne, onvergetelijke figuur uit de Aalsterse politiek, die met kennis van zaken kwam spreken over het nieuwe beeld van Europa na de verkiezingen voor het eerste Europees parle ment. De heer Debunne wist dat er geen mirakels te verwachten zijn maar wees op het enorme belang van de Europese gemeenschap die de toekomst ons zal brengen. In klare termen legde hij de toehoorders uit dat de Europese gemeenschap een pluspunt is voor de socialistische gedachte. Het socialisme is gesteund op de internationale band tussen de wer kende klasse. De ontplooiing hiervan kan slechts te danken zijn aan het effektief maken van de uitwisse ling van ideeën tussen de verschillende volkeren. Europese Gemeenschap zal dus synoniem zijn met de beperking van de macht van de multinationals door een betere kontrole op deze instellingen, uit breiding van de macht van de arbeiders door de grotere massa waarvan hij deel zal uitmaken. Dit en nog veel meer perspektieven zal het nieuwe Europa ons bieden. De heer Debunne riep op tot belangstel ling voor wat er op Europees gebied gaat gebeuren. Het zal ons aller toekomst en levenswijze bepalen en misschien grondig wijzigen. VIM Het C.S.C. van Erpe-Mere had Oscar Debunne op bezoek, wist elkeen ervan te overtuigen dat een verenigd Europa nieuwe weg is voor het socialisme. (VIM) tentoonstelling geeft de V.T.B.-afdeling van Mere een reeks prentkaarten uit, geïllus treerd met 10 van de tentoon gestelde pentekeningen. Al- bert D'hoker, voorzitter van de Heemkundige Kring die hier zijn medewerking voor gaf, schreef de bijhorende, pas sende teksten. TONEEL «De Merel aar» gooit het ovei een anders - dan - anders boeg! Dit weekeinde zijn er twee voorstellingen van «Plotseling Thuis», een prachtige thriller in drie bedrijven van Francis Durbridge. Na zich, op her haaldelijke aanvraag, jaren naeen op de humoristische toer gespecialiseerd te hebben, zal deze toneelgroep nu een genre

De Voorpost | 1979 | | pagina 16