lan in het blauw raakte iijzegemse bank i Auto pronkt opnieuw in Keizershallen Kultuurraad Erpe-Mere totaal in de impasse Raadslid =Frans Roe landt teemt ontslag EMILIENNE C0RNELIS IS DE GEZOCHTE ANNY Weekblad van iiiier - Editie Aalst tmnm mmm [eedse raadszitting in kafésfeer De Voorpost VRUDAG 30 MAART 1979 32' JAARGANG NR. 13 - 22 F een uitgave van UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052-21.40 60 Bankrek KB 442 8601481 36 Prijs per nummer: 22 F Abonnement: 1 jaar 990 F 6 maand 545 F 3 maand 285 F Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70 41 19 Nu meer dan ooit. EEN WAARDEVOLLE BELEGGING Het huis met de betere service agmorgen zo rond de klok van tienen werd het dorpscentrum van Gijzegem opge- I door het lawaai van een loeiende banksirene. lentige morgen was de Bank Brussel-Lambert het mikpunt van een overvaller met iele problemen. -Lambert plaats Nadien volgde een rondgang langs de verschillende standen. (EDV) Op vrijdag 23 maart jongstleden had te 20 uur de offi ciële opening plaats van het negende Aalsterse auto salon. Aan dit salon, dat reeds een traditie geworden is waarnaar door het publiek steeds uitgekeken wordt, nemen dit maal 22 koncessie - houders deel. Over de gehele oppervlakte worden door 37 verschillende merken alle mogelijke merken ten toon gesteld. Dit jaar kan men er tevens drie Belgische premières zien, waarvan twee bij Toyota en éen bij Honda. Het gaat om de Toyota Corona, die zijn Europese première te Mo naco had en op 29 maart aan de pers wordt voorge steld. De tweede première bij Toyota is de Tercel die binnen een viertal weken op de Belgische markt ver schijnt. De première bij Honda is de Prelude. Deze coupé werd reeds voorgesteld in Amsterdam en Genève. van afspraak voor een bandiet met financiële problemen, (db) le.M J \S.NET AAN HET icfTlEFONEREN ds- [lirekteur Antoine Van meiren van de Bank l-Lambert, Kerkstraat ijzegem, was die dins- gen juist aan een och- jk gesprekje toe met zijn uit Herdersem In de zinnen door krijgt hij een pistool (vermoedelijk een 9 mm.) onder het reukor gaan geduwd. Een kerel van ongeveer 1.7 meter groot, met roodbruine muts op het hoofd vraagt in onze tweede land staal om geld. Het klonk zo ongeveer als -argent vite! Als een ijsgekoelde Vlaming legde de heer Van Hauwcrmei- ren de hoorn van het toestel voorzichtig op de tafel. Onder tussen wipte zijn franstalige overvaller over het loket en richtte zijn wapen op Van Hauwermeiren. Die moest de safe openen. Hij nam daarvoor zijn tijd. blijkbaar teveel, want de dief eiste dat het wat sneller zou gaan. Lees verder p 6 De vrij pijnlijk gestarte kultuurraad van Erpe - Mere zal geen grootse vieringen op touw zetten om zijn eerste verjaardag te vieren. Op dit ogenblik zit het steenvast aan de grond en waarnemers kijken uit naar iemand die een initiatief neemt om uit het slop te geraken. Immers, begin februari al dus nu bijna twee maand geleden heeft voorzitter Dirk De Boeck zijn ontslag aan het gemeentebestuur aangeboden, en als voorzit ter én als lid van het bestuur. Zijn ontslagbrief bevatte zijn beweegredenen, die niet zo zacht zijn voor het gemeentebestuur. Hij meent ronduit dat het gemeen tebestuur de kultuurraad misbruikt. Zijn voorbeeld werd onlangs ongewild gevolgd door de ondervoorzitter Robert De Langhe, die zich bij de redenen van zijn voorzitter aansluit. ongste gemeenteraadszitting te Lede was een ie bijeenkomst, vergeleken bij vorige vergaderin- Voor enig animo zorgde in feite raadslid Frans andt, die later op de zitting verscheen, en die baar samen met waarnemend OCMW Voorzitter aert de suksesrijke verkoop gevierd had van een al bouwpercelen te Wanzele. litting startte met een bij hoogdringendheid raadslid A. Van Acker, de aandacht van het jenkollege vroeg voor ontoegankelijke louwwegen. Hij stelde Ie boeren juist nu uit- in met hun zwaar ma al. Raadslid D. De v pikte hierop in door te in op de gebrekkige and van de brug over lude Ledestraat te Im- waar ook geen zware >ouwvoertuigen over en. Anderzijds dron- tich volgens hem maat- len op na de dijkbreuk de Molenbeek ter te van jje Impse Wa- Dlen Dlgens werd een saldo 12.079 fr dat verband met kantoorbehoeften ïrwarming van gebou- in de begroting van de lente ingeschreven, ebeurde op vraag van leverneur. aadsleden waren het p eens met het aange- ontwerp voor wegen- en aan de Kromme El leboogstraat en de Vrij dagmarkt te Lede. De wer ken, die door het rijk gesub sidieerd worden kosten 18 129.960 fr. Lees verder p 4 Karei Voogt, de legendarische voetballer van Eendracht Aalst Over hem en zijn even fantastische maats een reportage in onze sportkatern. GEMEENTELIJKE ONWIL? Dirk De Boeck werd alge meen aangezien als een zeer bekwame en toege wijde voorzitter. Hij genoot een enorm prestige als des kundig en niet - vooringe nomen leider. Zijn werk kracht ten bate van de kul tuurraad had hij aange toond toen hij het subsidië- ringsvoorstel op tafel bracht Het kreeg een al gemene goedkeuring. Tot eind vong jaar dus bleek al les van een leien dakje te lopen het bestuur kwam geregeld samen en de al gemene vergadering was reeds enkele keren bijeen geweest. En dan biedt de voorzitter zijn ontslag aan, duidelijk uit ontgoocheling over de gang van zaken. Hij verwijt dat de kultuurraad op geen enkele medewerking van het ge meentebestuur kan reke nen, integendeel. Hij voelt dat de kultuurraad gemani puleerd wordt en zeker geen ruimte krijgt voor een eigen werking. NIET ERKEND Een belangrijke reden vindt Dirk De Boeck in het feit dat het erkenningsdossier na bijna 1 jaar nog niet aan het Ministerie van Nederlandse Kuituur is overgemaakt. Men gist naar de redenen voor deze laattijdigheid. De Boeck schrijft dat de sche pen van kuituur, J. De Wolf, op 17 oktober beloofde het dossier de volgende week in te sturen, maar drie maand later is de kwestie nog niet geregeld Vanzelf sprekend vraagt men zich af waarom de schepen hier mee aarzelt. Een zwak ar gument zou kunnen zijn dat schepen De Wolf vreest geen erkenning te kunnen bekomen omdat de samen stelling van het bestuur té politiek gekleurd is. Anderen menen dat het gemeentebestuur bevreesd is voor de zelfstandige uit bouw van de kultuurraad. Het bestuur had bewezen tot verschillende realisaties in staat te zijn: het netelige dossier van de subsidiëring heeft Dirk De Boeck vrij vlug opgelost (Men herinnert zich dat het gemeentebe stuur omtrent die subsidies krachten had gekregen door de vaste kultuurpakt- kommissie, ingediend door Oppositieleider Julien Van Laethem). Men weet ook dat de kultuurraad een ei gen lokaal had gevraagd én gekregen te Ottergem (het oud gemeentehuis aldaar). (Blijkbaar is de toewijzing ook niet zo vanzelfsprekend naar Ottergem gegaan). Zelfs sprak men in kringen van het bestuur erover een projekt in het kader van plan Spitaels in te dienen, zodat enkele vrijgestelden aan de opbouw van de kultuurraad zouden werken. Vanuit het gemeentebestuur heeft men deze idee verre van toegejuichd. Kortom, enige tekenen wijzen er onmis kenbaar op dat een auto nome uitbouw van de kul tuurraad niet in de bedoe ling van het gemeentebe stuur ligt SCHULD VAN ERKENNINGSKOMMISSIE Schepen De Wolf zelf ver wijt de erkenningskommis sie van de gemeentelijke kultuurraad dat het dossier nog niet binnen is. Deze heeft de dossiers van de verenigingen opgevraagd om na te gaan of de aange sloten Lees verder p 4 Het officiële gedeelte van de,opening werd ingezet door de Heer De Ruys- scher, voorzitter van A.V. A. de inrichters van het salon. De Heer De Ruysscher is er eveneens van overtuigd dat het autosalon reeds een Aalsterse traditie geworden is. Bij een bezoek aan het salon kan men onmiddellijk vaststellen dat het doorgaat in Aalst aangezien men een geslaagde kombinatie ge vonden heeft tussen de pracht van de wagens en de liefelijkheid van de bloe men. Op dezelfde wijze als de jaarbeurs een jaarlijks weerkerende gebeurtenis is geworden, zal men dit voor het autosalon ook trachten te bekomen. Dit salon mag als iets uitzonderlijks gezien worden, wat reeds in an dere steden wordt beneden. Het autosalon bevordert te vens de vriendschapsrela ties door het commerciële heen, wat voor de inrichters een blijvende stimulans be tekent. Nadat de voorzitter het had over de pracht van de voor gestelde wagens kwam Lui tenant Millecamps van de Aalsterse Rijkswacht de keerzijde van de medaille bespreken. Het onderwerp van zijn voordracht was de «Verkeersveiligheid en ver keersongevallen». Hierover wordt echter elders in dit blad uitvoerig gehandeld. Lees verder p 4 Het traditioneel lint wordt door de burgemeester doorgeknipt Hostesses (of zijn het vrouwe Hjke politieagenten?) zorgen voor de nodige plechtigheid. (EDV) Oorlogen slaan vaak onheelbare wonden. Oorlogsperike len deinen uit tot familiale drama's, tot ontwrichting van gezinnen, tot verpaupering terwijl anderen zich rijk mes ten. Een oorlog kan echter ook vriendschapsbanden smeden, banden die soms tientallen jaren regelmatig onderhouden worden In de algemene euforie van de bevrijding liep een veer tienjarig meisje uit de Ei landstraat zo maar wat rond en schreef op een «smok- kelpapiertje» een dank woord. uiteraard in het En gels: «Liberated at Aalst by the glorious English Army, many thanks. We will never forget it Anny Alost. Bel gium» Niet slecht geschre ven voor een veertienjarige. Lukraak stopte ze dit dank woord, in een lucifers doosje gestoken, aan een Bntisch soldier in een jeep Meer was er niet. Geen sprake van idylle of roman ce Alleen een dankwoord aan een nobel onbekende Vijfendertig jaar later is de Australiër Edward B. Marvin uit Victoria aan onze anti poden op zoek naar het kleine meisje dat hem des tijds zo naief een dank woord in de handen stopte. In een plaatselijk publici- teitsblad verschijnt een «Op roep tot Anny van een Brits soldaat» en voor de stede lijke dienst «Organisatie en Informatie» wordt het een ongebruikelijke zaak. De Brit uit het verre Austra lië schrijft dan ook: «Als sol daat in het Britse Leger ge durende de tweede wereld oorlog was ik de 1® divisie die bij het verdrijven van het Duits leger door Aalst reed. Onze «7th Armoured Divi sion» (pantserdivisie) stopte te Aalst niet doch bij de doortocht op weg naar de hoofstad Brussels kreeg ik het bewuste lucifers doosje net het dankbriefje. Marvin wil nu deze zomer naar onze kontreien komen en zou graag Anny ontmoe- ten. Deze diende echter eerst te worden opgespoord Zoals vele anderen las Emi- lienne Comelis. Beuken- dreef 45. de oproep en her kende dadelijk zichzelf in het gezochte neisje. Ze heette wel niet Anny doch A nerikanen en Engelsen veranderen graag namen en An was haar laatste voornaa n. Vandaar dan te «Anny» zowel Jochter Jelphine als Ie noe fer van E nilienne ha I ten haar afgera fen o n op die oproep in te gaan: De nensen spreken zo rap en liefst nindergoed Verbazing en nieuwsgierig heid pri neerden echter al hoewel ze zich van deze Engels nan absoluut niets neer herinnert Alleen heeft ze nog een embleem van de divisie een rode kanqoe- roe Dehuwd net een Frans nan heeft E nilienne lang in la douce France gewoond Joch sedert het overlijden van haar echtgenoot, zeven jaar gele Jen. woont ze te rug in Aalst, als weduwe t nilienne schreef Jan ook een brief naar Australië en no lig ie ie bevrij der sa ne i nel zij i echtgenote uit in haar woning. «Ze kunnen hier blijven zolang ze wil len». lacht ze LH

De Voorpost | 1979 | | pagina 1