Barcelona pro en contra 13 Beverse witte duivels geen tegenvallers Nonstop offensief na rust levert niets op Henk Houwaart ontevreden «««■ra lelersindrukken over Jterland elgië-Oostenrijk 2e Nationale Eendracht Aalst - SC Hasselt 1—2 De Voorpost - 30.3 1979 - 21 De Voorpost SPORT terland België - Oostenrijk van woensdaga- is voor de Witte Duivels geen onverdeeld ets geworden. Er diende immers gewonnen, men een gunstige klassering bereiken voor uropees landenkampioenschap. Met liefst drie rs van Beveren in de basiself hoopte Quy Thys 'c1e vlam, die de prestaties van de Waaslanders veskkert ook op zijn team zou overslaan. En dat r 2 eder geval niet gebeurd. Leverden Janssens, geBns en Pfaff een meer dan behoorlijke presta- [\l in was ons nationaal elftal nooit groots. De helft speelde het snel en met veel inzet, v' erf vooral via de snelle Janssens een aantal ansen, maar wist het de sterke en harde ende Oostenrijkers nooit van de kook te bren- rk ird woensdag nog eens bewezen dat hemelsbreed ver- ïidbestaat tussen een na|aal draaiend klub- en de nationale die toch maar een zifenheidssamen- cajBl is van weliswaar klubspelers. Jans- mèn Cluytens werden hecht ideaal aange- en kregen een rol aajdeeld die afweek it ze gewoonlijk in Bn doen. kf, Jean kreeg niettemin en kele mooie kansen. Reeds op de vijfde mi nuut werd hij gelanceerd door Cools en waagde hij een verre lob die over het doel dwarrelde. Rond de twaafde minuut ging Jean opnieuw pijlsnel op Koncilia af maar werd door deze op dubieuse wijze van de bal gehou den. En op de 22e min. was het Vandereycken die Janssens in het straatje stuurde. Konci- Janssens en Bert Cluytens toonden zich tfloop van de wedstrijd tevreden, behalve met de uitslag. «We hebben de kansen ad voorde rust», meende Jean. «Spijtig dat - geen binnen kreeg dat zou nog wat st zijn. Nu, ik deed mijn best en kom der averij uit deze toch wel harde wedstrijd, elijk zit die zaterdag niet meer in de be- Cluytens bekeek de zaken op dezelfde ier: «Mijnheer Thys vertelde dat hij tevre- was over mij, zodus... Het is altijd moeilijk en in een gelegenheidsploeg, zeker als er spelers van hetzelfde type naast mekaar zoals dat met mij en Julien Cools het P il was. Ik kwam op die manier niet zo goed g mijn trekken, vooral omdat ik graag van ver e diepte wordt gestuurd. Dat gebeurde nu te weinig. Wat mij wel opviel is dat er heel meer lijn in de Belgische ploeg stak dan n Italië, toen ik er ook bijliep. We verdien- _n beslist de overwinning vanavond.» w i-Marie Pfaff beleefde een kleurloze avond. diende met geen grootse reddingen uit te ®,jen, kreeg niettemin een treffer van Krankl kasseren en had nog last van zijn dijkwets- «Het is ook moeilijk spelen achter een ediging die niet op mekaar ingesteld is. De irheid en automatismen ontbreken, ook bij oelman. De nationale ploeg werd stelsel- Ig omgebouwd en het blijft zoeken. Moes- we regelmatig bij elkaar kunnen komen g was er beslist iets van te maken.» Voor zijn r bij het begin van de wedstrijd had J.M een uitleg, maar het bleef gewoon een D Hukkige interventie waarmee een deel pech oeid was. iet verlaten van het speelveld wisselden en Krankl enkele woorden. «Tot in Barce- lachte de Oostenrijkse Johan tegen Jean e. «Daar krijgt hij geen bal voorbij me» ^erde de Beverse doelman vastberaden. tje Van Der Eist ontkende dat ook maar één irenaar of Anderlechtspeler op zijn reser- zou gespeeld hebben met het oog op het en van zaterdag. We hebben er niet aan icht of over gesproken. Vanavond telde n maar deze belangrijke interland. Je moet re opdracht afzonderlijk kunnen zien. Za- ig zullen we er alles aan doen om te n. Een gelijkspel volstaat niet. Bij Ander- werd nog nooit zo naar een wedstrijd eleefd als nu het geval is. Dat komt ener- omdat de titel steeds onze hoofdbetrach- was, anderzijds door het grote respekt dat van ons voor Beveren heeft. De manier fop zij Milaan wegspeelden wekte bewon- ig en nu hopen we maar dat ook Barcelona de bijl gaat. rdagavond wordt het echter alles of niets!» HS liadook het schot van de Beverenaar uit zijn baan. Kort voor de rust ransel de Koncilia nog maar eens een schitterende knal van Jean uit zijn kooi. Het was ondertussen .1-0 geworden via een vrij licht toegekende straf schop toen Cluytens haarscherp voortrok en Pezzey in paniek Vander- elst even bij de trui greep. Jean Marie Pfaff had in die eerste speelhelft en kele malen geiuk toen de Oostenrijkers het falen van de Belgische verde digers slecht benutten. Niettemin mocht hij Broos dankbaar zijn toen die in de wedstrijdaanhef op de lijn redde na een misser van Jean-Marie op een dicht schot van Baumeister. Cluytens van zijn kant werd zelden optimaal aangespeeld-en vond op rechts steeds Cools die zijn aktieterrein af in Spanje, en niet het minst in Barcelona, wordt er ook niet alleen op het veld strijd geleverd, maar draagt de ganse 'gemeenschap' haar al dan niet konstruktief steentje bij om, meestal ten koste van heel veel, het vooropgestelde doel te be reiken Met die gemeen schap bedoelen we eerst de leiding van de club, een be langrijk deel van een soms losgeslagen sport - sensa tiepers en last but not least, de inbreng van 90.000 fana tieke socios in het Camp Nou stadion waaraan, spij tig genoeg voor de Beverse leeuwen, het San Siro sta dion geen kopie heeft! Het zal wel nauwelijks betoog behoeven om dat te bewij zen als men eventjes de re cente Europese voetbalge schiedenis nagaat en be kijkt hoe Anderlecht in de 1/8 ste finales werd uitge schakeld met alles wat daarrond de wereld werd ingestuurd. Onmiddellijk na de heen wedstrijd te Brussel, die met 3-0 verloren werd, ontke tende de Spaanse sport pers een lastercampagne tegen alles wat met Ander lecht en Goethals te maken had, zodanig dat tegen de terugmatch de animositeit, die hiervan het gevolg was, het nodige deed om spelers en aanhang rechtstreeks dermate te beïnvloeden dat er met afgesneden benen aan het exploot begonnen werd, met een onkennelijk Anderlecht ten tonele Ook nu zal Barcelona alle middelen aanwenden om het vooropgestelde doel te bereiken, want het wil ten koste van wat ook de finale halen en zo mogelijk ook winnen. Dat is niet moeilijk om te be grijpen als men er rekening mee houdt dat de kompeti tie in Spanje al op een sisser is uitgelopen en het blazoen enkel nog Europees kan ge red worden. Het is ook een publiek geheim dat de Cata lanen er een heel pak duiten wilden tegenaan gooien om de eerste wedstrijd tegen Beveren op de Freethiel te spelen en met omgekeerd, zo in de zin van 'het doel heiligt de middelen'. Geluk kig is het nuchter Beveren er niet ingestapt, omdat het zich volkomen terecht een kans gunt om ook deze reus eronder te krijgen! Als het voorgaande inderdaad vrij somber en negatief klinkt, is het zo dat de reputatie van de tegenstrever alleen al ervoor zorgt dat het 'kleine' Beveren tegen deze grote broer bij een eventuele uit schakeling niets verloren heeft! Of deze stelling vol doende is om de Europese koorts naarmate de wed strijd komt enigszins te temperen, is een andere vraag. Nu Beveren eenmaal met brio zo ver is geraakt kan het er even goed mee doorgaan, vandaar mogelijk wel meer zenuwen. Het ziet er echter naar uit dat ook deze keer de Waaslanders er hun klassieke nuchter heid niet zullen bij verliezen, wat niet wegneemt dat zij er honderd procent gemoti veerd aan beginnen, want anders hadden ze maar al te gemakkelijk de wedstrijd kunnen verkopen door eerst aan huis te willen spelen. Beveren blijft dus wat het is, groot in de eenvoud, maar blijkbaar er weer op inge steld om opnieuw voor een nieuwe tot de verbeelding sprekende stunt te zorgen. Veel zal afhangen van de manier waarop Janssens en co de 'professionele' aanpak van een elftal, dat Verliezen is geen schande. Dat is altijd mogelijk. Maar er is ook de manier waarop dit gebeurt. We kunnen nu eenmaal vooral wat de eerste speelhelft betreft, Eendracht Aalst met geen goede wedstrijd krediteren. Het kon in die periode zelden een vuist maken en speelde veel te laks om de partij naar zijn hand te kunnen zetten. schuimde. Na de rust verminderde de penetra tiekracht van de Belgen drastisch, vooral toen Krankl bij zijn enige vala bele aktie onhoudbaar in de verste hoek knalde. Pfaff weet meteen van waar het gevaar te Barce lona zal komen. Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Oosten rijk steeds meer greep op het spel en verzwakten de witte duivels, bij wie het gebrek aan cohesie en automatismen zich sterk deed gevoelen. Na de vervanging van Cools door midvoor Geurts kwam Cluytens nog enkele keren op zijn typische manier opzet ten en zorgde-hardwer- kend-voor enige drei ging. Het oppassen was echter vooral voor de snelle Oostenrijkse counters, waarbij Pfaff enkele keren aan het erg ste ontsnapte zonder dat hij echt kon ingrijpen. Herwig Staes Het liep vooral mank in het middenveld, on danks het feit dat Johan Dierickx in die veld- strook toch hard werkte. Dat Ronny Eysackers niet aan het peil van Montignies reikte kwam door het feit dat hij door griep was geplaagd. Ten andere men was pas ze ker dat hij zou kunnen spelen een half uur voor het begin van de match. «Ik voel me wat loom, doch ik denk dat ik het toch zal rooien» zegde Ronny ons. Zijn presta tie heeft echter wel on- kelige bezoekende aktie inleiden. Hij brak uitste kend uit op de rechter flank en Schoofs kwam in een goed scoreposi tie. Deze drukte echter niet krachtig genoeg af. Dan in een korte tijd spanne die zich van de 32e tot de 36e minuut si tueerde, werd de einduit slag op het scorebord gezet. Toen vielen op een rijtje de drie treffers die allen vermeden had den kunnen worden. Ze waren inderdaad het ge volg van eveneel slipper tjes die echter telkens De Aalsterse trainer verborg na de wedstrijd zijn ontevredenheid niet. «Eendracht heeft vooral voor de rust gespeeld als een echte lief- hebbersploeg, het heeft dan ook grondig ge faald. De spelers meenden zich bij voorbaat gewonnen omdat Hasselt nog de wedstrijd tegen Cerkel Brugge in de benen zou hebben. Ze maakten echter een grote denkfout met het gevolg dat het nu opnieuw hard knokken wordt om een meer veilige positie te verwerven. Ik heb de voorzitter voorgesteld de spelers een geldboete op te leggen. Het is wel zo dat we in de tweede periode hebben gedomineerd maar we konden niet terugkomen. Eendracht liet de kostbare punten ontglippen». Schoofs stuit bikkelhard en foutief een doorgebroken Arnolis in zijn rush naar doel (E. Aalst-SC Hasselt 1-2). (el) wen koppen. Amper twee minuten later was het al 1-1. Aan de basis van dit Aalsterse tegen- punt lag een minder ge lukkige terugspeelbal van Hox, die door Salva dor werd onderschept. Het was een koud kunst je om gelijk te stellen. Opnieuw twee minuten later was Eendracht ge klopt, alweer op een vrij schop. Dachelet schoot de bal toen naast de Aal- Met de uitloting tegen FC Barcelona in de halve finales van de UEFA beker kreeg SK Beveren automatisch de meest geduchte en gereputeerde konkurrent voor de eindfaze als tegenstrever. Op papier had het inder daad wel wat gemakkelijker gekund tegen Ostrava of Dusseldorf, want het Spaanse Barca, weliswaar toe aan tanende glorie, is een Europese voetbalnaam als een klok en heeft in de persoon van topvoetballers als Neeskens, Krankl en Heredia. geduchte referenties om weerhouden te kunnen worden voor de finale. Ferrera wipt over Huxbreehts, die blijkbaar met zijn tacke bal én man beoogt, (el) (Eendr. Aalst-SC Hasselt 1-2) der die grieptoestand ge leden. Het is zo dai de Aalsterse supporters- schare die vrij talrijk was - om en bij de 4000 - on tevreden naar huis is ge gaan. Het kan niet ont kend dat Hasselt voor de rust het beste voetbal produceerde. Het was in die periode ook meer ge vaarlijk. Vooral dan langs het duo Schoofs - Dachelet. In de beginfa- ze wist men reeds dat men aan de vroegere Standaard-speler geen klant zou hebben. Het was trouwens Dachelet die Luc D'Herde eerst ernstig op de korrel zou nemen. De Eendracht doelman had toen een goede refleks. Aalst zou repliceren met een harde knal van Marievoet - één van de zeldzame serieuze doelpogingen - die de Hasseltse doelman die niet zo zelfzeker bleek, niet onder controle kon houden. Er was echter geen enkele Aalstenaar in de beurt om de re bound te benutten. Piro- ton zou dan nog een ste- sterse muur en D'Herde kwam te laat. De uitbran der die de Aalsterse spe lers van trainer Houwaart tijdens de rust over het hoofd kregen had klaar blijkelijk zijn effekt niet gemist. Men kreeg in de tweede speelhelft de Aalsterse formatie onder een gans andere gedaan te op het terrein. Aalst werd met de slag meer agressief en Hasselt moest noodgedwongen in verdediging terug plooien. Aalst wierp zich hals over kop in het of fensief en de tegenstan der kon slechts een paar, maar toch niet ongevaar lijke tegenstoten lance ren. Het aantal doelrijpe kansen die Aalst kon ver wekken was echter niet in overeenstemming met het haast bestendige o- verwicht. Slechts een viertal keer werd Her mans werkelijk bedreigd. Marievoet kreeg nog de beste kans voor het hoofd. Hij kopte de bal echter de verkeerde rich ting uit. Sportkring trok dan ook met de volle in zet naar Limburg. Een dracht had wel een ge lijkspel kunnen wetti gen. Het doelpunt van Aalst: Salvador straft een misverstand af in de Hasseltse verdediging. Eend racht opnieuw langszij maar niet voor lang (E. Aalst-SC Hasselt 1-2). (el) prompt en genadeloos Beveren werden afgetrapt. Bij het eerste bezoekende doel punt ging de Aalsterse doelman niet vrij uit. Bij een vrijschop door Van Hove getrapt verliet D' Herde nogal ongepast zijn doel, en Schoofs kon onbedreigd de bal tegen de Aalsterse tou- nog steeds de kenmerken vertoont van een Neder lands stramien, zal weten te counteren. Zo bijvoorbeeld weten wij dat Neeskens een steengoed voetballer is maar dat zijn aanpak in duels bij wijlen wel meer in timidatie tot doel heeft, wat spijtig genoeg een ingre diënt is geworden van het moderne professioneel voetbal. Het laatste echter van onze bedoelingen is aan stemmingmakerij te doen, al hoopt ons voetbal- minnend hart dat de Be verse leeuwen opnieuw zul len klauwen! Ben Coignau mikt Europees. COMBORI naar de hele wereld. Beveren staat aan de top van ons voetbal en dingt naar Europese roem. Achter de klub slaat Combori. de belangrijkste metaal-groothandel ter wereld met ruim 300 medewerkersbijhuizen in Frankrijk en Nederland, en klanten in meer dan 30 landen op alle kontinenten Combori verhandelt nagenoeg alle denkbaar metalen vasthechtingsmateriaal moeren, bouten, schroeven, buizen, afsluiters, klinknagels vlecht werk, finings, flenzen, enz. Laat Beveren dus maar internationale ambities koesteren. Combori staat erachter, met de kracht van "staal' COMBORI, hel "stalen" hart van S.K. Beveren Combori, n v Blancefloerlaan IOI, 2050 Antwerpen Tel 031 19.3900

De Voorpost | 1979 | | pagina 21