Nationaal vrouwenvolleybal Ondanks 0-2 voorsprong voor Temse Ie Nationale: Ternat - Temse dames Getekend Guy Joris et tweede plaats als inzet 11 Leidersplaats voor de bezoekers ebbeke heeft lot i eigen handen Nationaal Volleybal R.T. Lokeren definitief gered Nationale Vrouwen Temse grijpt naast de titel De Voorpost - 30.3.1979 - 25 per vijf dagen na hun zenuwslopende eerste ont- eting stonden de beide volleybalgrootheden terug |jn oog, maar nu met de zeelucht als achtergrond, wedstrijd is nu uitgegroeid tot een echt schaakspel. pt coaches hadden hun pionnen zo opgesteld dat de en uit de vorige editie maximaal door de aanval- s zouden benut worden. 1e Nationale: Hermes Oostende - Temse Dames 3-2 be Na he spr :rkj tstefwee dagen na hun keiharde ontmoeting tegen irmes, stonden de Temse dames weer tussen de ren tegen Ternat. Bij de aanvang overtuigde imse iedereen en scheen probleemloos naar een lerwinning te stevenen. de tweede set namen het de Temse dames dan ok kalmer aan, blijkbaar wat al te kalm zodat Ternat 4tüeze set kon winnen. Dit was een ernstige waar- liet chuwing die Temse niet in de wind sloeg, maar rest ïmuleerde om niets aan het toeval over te laten Tot 3 st aar et einde werd het éénrichting volleybal met een erk aanvallende Temse-ploeg en een op verweer derend Ternat, dat de wet van de sterkste moest iaat ndergaan :ep etstanden: 8-15, 15-11, 9-15 en 2-15 (1-3). ?en aterdagavond speelt Temse zijn laatste thuiswed- Irijd in deze competitie tegen Hasselt. Hiermee zet- voor eigen volk een punt achter hun succesvol :oen. Het betekent echter geen stoom aflaten, irantin de halve finale van de beker van België vallen voor Temse nog harde noten te kraken S.A. Spi en 'de Trainercoach Raymond De Coninck plukte met zijn team de eerste vruchten uit deze confrontatie. Een blik semsnelle start bezorgde nogmaals verwarring in de kustploeg en net als vorige week tegen dezelfde ploeg eigende Temse zich de eer ste set toe: 9-15 (0-1). Temse bleef nu op zijn hoede en liet zich niet inti mideren door de reputatie van de thuisploeg. Tegen vele verwachtingen, maar niet tegen het spelbeeld in, kwam Temse ook in de tweede set als toonaange- ver uit de spelfazen: 12-15 (0-2). Deze mooie uit gangspositie had Temse zich zelfs niet in eigen mid den kunnen toeëiqenen, Hermes wankelde. Dit be greep ook de üostendse trainster-coach en wijzigde haar formatie, deze actie zou een nieuwe wending geven aan het matchver loop Het werd reeds duide lijk in de derde set. De spel- verdeelster had de plaats moeten ruimen voor mycke. Temse kon nog wel een voorsprong veroveren, 3-6, maar toonde eveneens te kenen van vermoeidheid. Het snedig en doeltreffend spel waarmee Temse tot dan toe uitpakte moest de plaats ruimen voor het klas siek spelpatroon waarmee Hermes reeds zoveel ploe gen de grond inboorde. De in gestalte bevoordeelde thuisploeg knokte hardnek kig en Temse daartegen over deemsterde weg. En kele speelsters trapten op hun adem en naarmate Hermes punten aantekende ging Temse een berusten- der houding aannemen, dat de winst tegen Hermes weer niet uit deze ontmoe ting zou groeien. Hermes en dit typeert weer eens de landskampioenen, bleken in staat om een penibele si tuatie toch om te buigen in hun voordeel. Drie sets lang vocht Temse nog voor de in het bereik zijnde match winst. Hermes liet zich ech ter geen derde maal verras sen. Na 15-9, 15-5 en 15-4 werd de score 3-2. Deze zege, die helemaal niet aanvechtbaar is had ten slotte met dame fortuna aan Temse zijde nooit tot stand gekomen. De vreugde van de overwinning en de ont goocheling van het verlies lagen in deze partij zeer dicht bij elkaar. Een knappe smash van De Leenheer, onhoudbaar voor de bezoekers (VC Temse-Seraing 3-0) 2e Nationale: Rapid Sint-Niklaas - Hemelveerdegem Nationale: Temse - Seraing 3-0 wedstrijd toonde helemaal niet dat de competitie nver gevorderd stadium was getreden, van vol- ilmoeheid bij de spelers was helemaal geen spra- )e ontmoeting tussen Temse en Seraing op dit Up van het seizoen was eerder een bekroning voor 5 ploegen. 19 wedstrijden hadden zij hard gestre- sn nu maakten zij beiden aanspraak op de tweede ts in tweede nationale. De inzet was groot, het OI )eil lag hoog. ©zoekers kenden een gevende start (0-3), ïleek echter van korte te zijn want Temse eicijs orde op zaken en onmiddellijk voor- p dfrg (7-4). De Temse- :n ontwikkelde een rus- eiei «sterschap: 13-9. Met nde itwinst voor ogen ging da de touwtjes wat los- m maar botste dan c« strijdende Seraing die zich niet zo maar Innen gaf Het werd fataal voor de blauw- want Seraing hield van de setbal en (jacntigde zelf het punt 'j, j rop Temse had gere lde 13-14. In een bijna aaglijke spanning kon ijz< no9 'n extremis over lite falen: 16-14 (1-0). :oe( «ede set verliep gelijk- and: 8-6. Maar een wter van Temse ithen weer eerst in het van het seteinde. 12-9. net als in de vorige set jn Temse weer te vlug ub'ïf® te kraaien en beten traingboys weer knap iker van België Vrouwenvolleybal EN van zich af: 13-12; 14-13. Een zucht van verlossing was er weer bij toen Temse het punt maakte dat hen de setwinst bezorgde: 15-13 (2-0). Tijdens deze twee sets wisten de twee tegen strevers met gevarieerd spel de toeschouwers te boeien. Knappe aanvalsac- ties. vaak goed door de ver dedigingen opgevangen, hielden de bal in de onze kerheid, langs welke zijde hij de volgende maal zou gereserveerd worden. De derde set was minder ge kruid met adembenemende acties omdat Temse speelde als waardige bezet ters van de tweede plaats, die zij op 14-6 toch reeds met één hand vast hadden. Zekerheid kregen zij echter na het serveren van hun derde matchbal. Zaterdag moet Temse naar Heren thals, reeds zeker van de ti tel; het wordt beslist nog een prestige treffen tussen de nummers één en twee uit de reeks. De zoveelste zware opdracht voor de St.-Niklazenaars, dit in het teken van de 1e nationale, werd voor de derde maal in successie tot een goed einde gebracht. Er is duidelijk wat gewijzigd in het huishouden van Rapid! Dat gaf coach Cools voor de aanvang van de wedstrijd graag toe: sedert Heusden en Deinze is er een gewel dige sfeer geschapen tussen de spelers onderling: de geest is er optimaal, de mentaliteit voorbeeldig. 2' nar. Volley. Een Temse-blok Remon-Heyninck houdt e< aanval van Quintens tegen (VC Temse-Seraing 3-0). (dw) 1e prov. A.T.B. St. Niklaas - Ledeberg 1-3 >taj >eli ek® de lottrekking van de beker van België is volgens (ijden een vervroegde finale geloot. Twee ns, de nummers één en twee uit de rangschik- j, staan weer oog in oog voor de halve finale, die heen- en terugwedstrijd worden afgewerkt mes en Temse zullen in minder dan 2 maanden 4 maal oog in oog gestaan hebben. Temse Bit eerst de uitwedstrijd op 24-4-79 en hoopt dan n bevredigend resultaat om een week later op 79 Hermes uit de beker te wippen om zo de n kansen om Europees te spelen volgend in stand te houden. S.A. ssenede - Lebbeke 1-3 r m hn<f®n: 15- 9-15,13-15,9-15. perste set niet te na gesproken heeft Lebbeke is gedomineerd tegen Assenede dat vorige jst J k nog leider HVC Zottegem de das omdeed. of Aerts en Dirk Nobels maakten een erg goede "terwijl de rest van de ploeg het peil op serieuse gte hield. Rogiers was afwezig doch treedt tegen Veurne jrop. Daar zal het trouwens beslist worden of beke zich volgend seizoen derde nationaler zal m. gen noemen. Op dergelijk formepeil moet Leb- e zeker in staat zijn bij het gereputeerde Veurne jEpii6 punten mee te pikken (gdp) A.T.B. mag de bloemen nog even in de kast stoppen of misschien wel definitief! Want hoe mooi en bijna ze ker voor twee weken. De kansen waren om volgend seizoen Nationaler te wor den, de twee nederlagen in successie hebben een te ruggang veroorzaakt in de klassering. De twee Gentse clubs, Ledeberg en Gent, staan nu samen op een ge doelde eerste plaats, op één punt gevolgd door A.T.B. laten we aannemen dat Ledeberg z'n laatste thuisbeurt wint en zich tot kampioen zal kronen, dan begrijpt u ook dat de laatste speeldag met een zekere Gent - A.T.B op het pro gramma, wel als sleutel wedstrijd zal doorgaan. U kunt nu zelf de conclusies trekken, hoe hoog men de kansen op slagen bij ATB wel mag schatten. Na de lo kale off-day tegen Zele, wa ren bij de groen-witten de zenuwen extra hoog ge spannen Men mocht geen nieuwe steek laten vallen wilde men dit prachtig sei zoen niet in mineur afslui ten. Deze dwangidee heeft ATB duidelijk parten ge speeld, Want buiten de derde set, kon de plaatse lijke ploeg op geen enkel ogenblik Ledeberg in ver drukking spelen En waar het geluk de bezoekers steeds toelachte, dan bleef ATB daarvan op cruciale momenten verstoken. Een volgepakte tribune moest twintig minuten geduld uit oefenen (het kon intussen genieten v.d. enorme sfeer die er heerste bij de buren- wedstrijd) vooraleer het scheidsrechtersduo de wedstrijd op gang floot. De Klaasjes in hun type opstel ling kreeg al gauw een flinke veeg uit de pan van een rus tig Rodenbach dat in geen tijd een 0-9 voorsprong bij elkaar sloeg onder impuls van een hard zwoegende maar niet altijd gelukkige Gerrit Heyninck, daarbij ge holpen door broer Kurt en een goede L Cappaert, kwamen de plaatselijken sterk opzetten te meer Ro denbach heb al te zegeze- ker opnam (9-12, 11-13). Een smash in het net beze gelde het lokale lot en kon den de bezoekers uitmaken (11-15). Een gewaar schuwd ATB trok op de an dere toer i de tweede beurt en leidde aanvankelijk de dans (4-2, 7-6). Een vurige K. Heyninck, daardoor al te onstuimig bracht zijn ploeg tot 9-7 maar dan sputterde de motor: onklare recepties zorgden voor bezoekende voorsprong die ze stelsel matig opbouwden en nooit meer uit handen gaven (9- 15). In de derde herneming moesten de lokalen wat gaan doen! Dat wisten ze maar al te goed en gelukkig voor hen verdween de De spelers verstaan nu de kunst elkaar aan te moedi gen wat hen in de laatste partijen tot zulke prachtige resultaten heeft gebracht. Het is al een tijdje geleden dat we in zo'n lovende woorden over Rapid mogen schrijven. Maar het is nog niet gedaan- de twee reste rende ontmoetingen bij Olaerts en aan huis tegen Deinze, kondigen zich even zwaar aan! Maar Rapid heeft geen keuze: het moet winnen, We zien benieuwd uit wat het zal worden. Hemelveerdegem was naar het Waasland gekomen om te winnen: ook zij hebben nog geen wiskundige ze kerheid volgend seizoen in 1e nationale te spelen Vandaar toch wel de span kracht die uitging van dit treffen. En ook de suppor ters deden hun duit in 't zak je. Gewapend met toeters en bellen schiepen ze een geweldige sfeer die we maar zelden hebben be leefd De bezoekers namen het eerst het initiatief in handen (3-5) Niet lano ech ter want Rapid draaide voortreffelijk rond en scheen op weg naar een gemakkelijke setzege (10- 5). Tegen alle verwachtin gen kwam het bezoekend team gevaarlijk opzetten (11-10) om zelfs voor sprong te nemen (11-12). Gesteund door een beste Kegels bleef Rapid lichtjes de baas (15-12). Een com pleet ontredderd Hemel veerdegem ging in de 2e set totaal aan 't vlotten: hoe an ders verklaar je de 15-0 af straffing? Na dit stroeve be zoekend begin begonnen de gasten aan hun remonte. Met de medewerking van de plaatselijke coach die bij een 8-4 (na 3-1 en 6-4) en kele spelerswisselingen doorvoerde (Maes i.p.v. Bauweraerts en een ont goochelde Quasten nochtans de voorbije weken doeltreffend ingeval leni.p.v. Kegels, tot dan de beste en regelmatigste speler op het terrein) die het team van zijn stuk haalden. Tot 9-6 hield men de touw tjes in handen maar toen was de kous af. In één ruk kon Hemelveerdegem uit maken (10-15). In de vierde set, in feite de meest spannende, werd het knokken voor elk punt. De wedstrijd verliep gelijkop- gaand. Oordeel zelf maar: 4-3, 5-6, 8-6, 8-9. 12-11, 13-13. Na zes matchballen kon Rapid in zijn voordeel besluiten! (16-14). Een gelukkig Rapid, geleid dooreen meesterlijk aanval ler Guy Joris, ziet vol ver trouwen de komende be slissende ontmoetingen te gemoet. H.B. kracht uit het bezoekend team dat drijft op het talent van De Pauw (heroptre- dend na z'n schorsing) ATB van zijn kant speelde zoals het hoorde vlot, efficient, knappe balwisselingen, rake smashes. De 15-2 set- cijfers zeggen over het lo kale meesterschap vol doende De wedstrijd kon zodoende een nieuwe start nemen: dat dachten we im mers. En in 't begin zwaai den de Klaaskens opnieuw de plak (2-0). Voor niet lang echter want een gaten ver tonende verdediging deed de lokale deur voorgoed dicht. Spelerswisselingen ten spijt. De Roover verving G. Heyninck en Fierens kwam er in voor broer Kurt, was er de bezoekende op mars weinig in te brengen (2-6,3-4). ATB was een vo gel voor de kat, speelde als een verloren team verder en onder het gejubel van op verende bezoekende sup porters bereikte Ledeberg met 3-15 cijfers de beoogde overwinning, naar onze smaak verdiend. Een ont goochelde coach Dobbe- laerehad na de wedstrid weinig lovende woorden over voor het scheidsrech tersduo die verweten wer den te veel pro-Gents te flui ten! Eerlijk gezegd moeten we wel toegewezen dat er een aantal arbitraire beslis singen betwistbaar waren (waar gebeurt dit niet?) en wel nadelig uitvielen voor ATB. Maar dit alleen was niet de reden v.d. neder laag. Zij zit dieper en dat zal de plaatselijke coach zeker weten! HVan Gils (ATB) kreeg nog maar eens een gele kaart (terecht) wegens protest. Voor ATB speelden. E. Van Nijverseel - V. Gils - K en G. Heyninck - Cappaert A - Cappaert L Van Ledeberg - V.D. Abeele - Cornelis - De Fauw - V. Beneden - V.D. Kerckhove - Van Branteg- hem. H.B. Twee van onze drie Wase vertegenwoordigers in 2de Nationale deden het uitstekend het afgelopen weekend: C. Temse, in strijd om de tweede plaats tegen Seraing, heeft in een heel voortreffelijke wed strijd zijn tegenstander geen schijn van kans gelaten. Tegen het zeer snelle spel van de Walen, dat toch wel hun sterke wapen is, heeft een knap Temse, dat alle spelonderdelen behoorlijk verzorgde, zijn fraaie tweede plaats bijna verzekerd (3-0). Hades van zijn kant vertrok kansloos tegen Deinze. Zonder noe menswaardige tegenstand kon de thuisploeg zijn gasten huiswaarts sturen. In de beginset, tot 5-5 ging de zaak gelijk op. In de tweede set kon Hades wel even terugslaan na een grote lokale voorsprong maar dat betekende meteen hun laatste wapenfeit. Uitslag 3-0 (15-9, 15-11 en 15-5). Hoe Rapid Sint- Niklaas het klaarspeelde in zijn confrontatie met Hemelveerdegem, leest U elders in dit blad. In derde afdeling is Real Testa Lokeren erin ge slaagd zich definitief veilig te stellen door een 2-3 zege bij het evenzeer bedreigde Jemappes. Het werd een wedstrijd met een verrassende wending want wie zou nog enige cent gegeven hebben aan Lokeren dat vlug met 2-0 in het krijt stond. Maar de weergevonden rust en vertrouwen staken de bezoe kers een hart onder de riem en het uitgebluste Je mappes was er aan voor de moeite. Lokeren liep nochtans uitstekend van stapel (5-11) maar een fel vechtende thuisploeg, die ook zijn laatste kansen uitspeelde, kwam terug en won nipt deze beginset (17-15). In de volgende herneming bleef Jemappes steeds tweè puntjes voorsprong tellen (9-7, 12-10) om ook deze set te winnen (16-14). Op dat ogenblik waren Meersman, De Cae en Wuylens nergens; dank zij het opportune werk van Van Loocke (hij vooral) en A. Raemdonck kon Lokeren nog terug slaan. Coach Thienpont die zijn opstelling wijzigde vanaf de derde set, kende al vlug succes. Met een uitstekende Hans Van Loocke kwam de gunstige kentering: 10-15, 7-15 en 9-15. De thuisploeg had zich duidelijk vergaloppeert in de eerste sets en kwam fysisch heel wat te kort (is niet vreemd als er slechts drie basisspelers aanwezig zijn op de trai ning). Een sportieve wedstrijd, gespeeld in een en thousiaste sfeer, kreeg een verdiende bezoekende overwinnaar. Een reeks lager haspelt Beveren zijn laatste wedstrijden af in Nationale. Dit was te merken bij de verplaatsing naar Wervik waar met 3-0 werd verloren. De autobus kwam niet opdagen, dan maar met eigen vervoermiddelen naar West-Vlaanderen gereden., met zijn zessen. Gezien de laattijdige aankomst kreeg men een forfait voor de reserve wedstrijd en een boete. Gezien de geringe belang stelling vanwege de spelers, geeft men nu reeds forfait voor de laatste uitwedstrijd tegen Blankenber- ge. Sigivok had zeker niet meer verwacht dan een beperkte tegenstand, zo goed en zo kwaad als het kon. Bij leider Molenbeersel, 'de kampioenen in spe. werd in de eerste en derde set een lovenswaardige bezoekende inzet genoteerd. De setstanden, 15-13 en 15-10 illustreren dit beter. Enkel in de tweede set kende men een flinke inzinking: 15-1. Wat staat er voor St.-Gillis op het spel? Coach Van Buynder heeft het zeker bij het rechte eind dat Sigivok zijn laatste twee wedstrijden moet winnen. Men moet niet specu leren op eventueel falen van Kavok dat met een thuisbeurt tegen Tongerlo zeker is van één zege. Sigivok moet zaterdag a.s. naar Neeroeteren, een. rechtstreekse concurrent, en daarna aan huis tegen Br. Leuven. Niet zo gemakkelijk als U het ons vraagt. Het zal moeilijk worden voor St.-Gillis wil het zich handhaven. Lebbeke zet zijn felle opmars verder: nu moest Assenede er aan geloven (1-3). Een tweede plaats zit er dik in voor de Lebbekenaars. Hermes Oostende is erin geslaagd zijn titel voor een jaartje te verlengen. Met hun negende achtereenvol gende titel halen de Oostendse meisjes meteen alle records neer. Toch zag het er twee sets iang niet naar uit dat die titel er nog in zat. Een beverig en zwak spelend Oostende was aanvankelijk nergens en kwam er pas in de derde set door om dan in een ware kampioenenstijl alle twijfels weg te nemen (9-15, 12-15, 15-9, 15-5, 15-1). In derde afdeling strijden P. Kruibeke en Asterix Kieldrecht voor de eer. Pardaf startte erg gemoti veerd aan de wedstrijd; het wilde zijn succesvolle reeks van 4 opeenvolgende wedstrijden zonder ne derlaag niet zien onderbroken worden, vandaar het enthousiasme dat in het lokale spel stak; bovendien ligt men er fel op gebrand voor Sinda St.-Niklaas te eindigen. De eerste twee sets kenden weinig strijd; daarvoor toonde Pardaf zijn meesterschap te opval lend: 15-5 en 15-6. Enkel in de laatste set was ervan enige spanning sprake: 6-4. 10-6, 10-9 en 12-12. Ruim verdiend trok Pardaf ook ditmaal aan het lang ste eind (15-13). Asterix, met jeugdig talent dat heel wat ervaring mist, trad gehandicapt aan- zonder A. Brijs (verrekking) en K. Kant (vinger gebroken). De eigen kweek, met name De Cock en Pauwels, doen het verre van slecht maar tegen geroutineerde klep pers komen zij normaliter te kort. Sinda moest in Mortsel de duimen leggen met 3-1. Het werd een gelijkopgaande partij maar Mortsel bezat iets meer lef om de sets telkens winnend uit te maken. De setstanden spreken daaromtrent boekde len: 15-11, 15-12, 14-16 en 15-12. Sinda moest de diensten missen van J. Van Moorhem (out voor drie weken) terwijl C Brouckaert nog niet volledig fit aan de wedstrijd deelnam. Dit weekend speelt men aan huis tegen Mol (zaterdag) en zondag moet men het voor de halve finale van de Beker van Oost- Vlaanderen opnemen tegen St.-Amandsberg (1ste provinciale).

De Voorpost | 1979 | | pagina 25