WERELDKAMPIOENSCHAPPEN VELDLOPEN TE LIMERICK Eddy De Pauw wereldkampioen bij de juniores ZNA BLIJFT OP ZEGEPAD 01. Borgerhout - IhïfrlI'riyiHlM Neptunus Aalst 4-7 ZOVA HEEFT «ZIJN» WERELD KAMPIOEN EDDY DE PAUW Roger De Vogel: Verkoudheid remt internationale bevestiging Frank Grillaert 2e Belg Fond Flyingclub Waasland St.-Gillis-Waas scheert hoge toppen Lokerse Zwemvereniging NATIONAAL CRITERIUM VOOR JONGEREN TE SINT-NIKLAAS 26 - 30.3 1979 - De'Voorpost Mmturtm i positif kilo me ;n zuur i moes trouwer Eddy De Pauw, de negentienjarige atleet uit Helder- gem, die dit jaar in de nationale veldlopen geen enkele nederlaag heeft geleden is nu ook in grootse stijl we reldkampioen bij de juniores geworden. Dat Eddy een te duchten kandidaat was voor het podium, wist men reeds bij voorbaat. Hij liet hieromtrent trouwens van bij de aanvang van de wedstrijd niet de minste twijfel bestaan. Bij de eerste honderden me ters was Eddy ondanks een neerstromende regen in de eerste gelederen te vinden met in zijn gezelschap de Russen Denikeev, Ibrajo- mov en de Spanjaard Juan. Na een tweetal kilometer zagen we de Belg onmiddel lijk achter de Engelsman Binns, die het tempo re gelde gevolgd door een zes talatleten van verschillende nationaliteit. Iets over half weg ging Eddy er alleen van door zonder zijn naaste te genstrevers nog een schijn van kans op de overwinning te geven. Eddy kon in een minimum van tijd een com fortabele voorsprong ver werven en wist deze met sukses tot aan de aan- komstlijn te vrijwaren. Dol gelukkig kwam de ZOVA- atleet over de eindstreep, blakens van frisheid, na dergelijke zware inspan ning, wat de enorme klasse van de Heldergemnaar nog maar eens onderstreepte. In een intervieuw met de televisiekomentatoren. hoorden wij een bescheiden De Pauw vertellen dat hij wel op een podiumplaats gehoopt had, doch van een overwinning nauwelijks durfde te dromen. OVATIE IN BRUSSEL NATIONAAL Eddy De Pauw die als een van de laatsten in Brussel- Nationaal toekwam, mocht een daverend applaus in ontvangst nemen. Benevens zijn ouders en naaste fami lieleden waren ook enkele supporters- naar Zaventem afgereist om Eddy een pas send welkom te heten. Ge lukkig en genietend van het geboekte succes voordien te Limerick liet hij eenieder de behaalde kris tallen trofee bekijken. Ook mocht hij ter plaatse ver scheidene bloemstukken in ontvangst nemen. Wellicht een voorsmaakje van de viering die hem te Helder- qem te wachten staat. (FP) Vorige zondag werd Eddy De Pauw wereldkampioen op de renbaan van Limerick in Ierland. De ZOVA - crack heeft zich koest gehouden tot aan km vier; hij demareerde een eerste maal om te zien hoe «zwaar» zijn tegenstanders wogen; slechts drie atleten konden het tempo van Eddy volgen en bij de vijfde kilometer spurtte hij definitief van zijn rivalen weg, om zonder schijnbare moeite de titel te verove ren. Hij werd aldus de eerste en enige wereldkampioen bij de juniores die België ooit gehad heeft. Deze glansrijke overwinning heeft Eddy in ruime mate te danken aan zijn trainer Herman Muylaert die hem geleidelijk aan klaarstoomde voor Limerick. Eddy staat nu op de drempel van een internationale loopbaan die, ondanks alles, met over rozen zal lopen Immers, om een groot internationaal aanzien te ver werven moet hij, eerst en vooral, gezond blijven en een aangepast werk vinden dat hem zou toelaten zijn atletiekbedrijvigheid tot in te puntjes te verzorgen Met deze overwinning heeft Eddy De Pauw zelf het antwoord gegeven op ons vorig artikel «Wie wordt wereldkampioen cross»? Het bestuur van Zova is fier over deze prestatie evenals zijn klubgenoten die in het vervolg mogen trainen aan de zijde (of de hielen) van een wereld kampioen Supporters die Eddy willen zien lopen kunnen dat op zondag 1 april a.s. in het Sportpark van Dender leeuw, Uitslag: 1Eddy De Pauw (Belg) 2. Binns (Brit) 3. Denikeev (Rus) 4 Nelson (U S A.) 5. Clarke (Can) Plaatsen van de andere Belgen: 21. Lefevre 53. Stevens 58 Daenens Een zegevierend aankomstgebaar van Eddy De Pauw, nu internationaal doorgebroken met zi wereldtitel bij de juniores te Limerick! foto Het Nieuwsblad). De eerste selectie van Roger De Vogel voor de Lan- dencross is eerder negatief uitgevallen. De Dender- mondenaar, afkomstig uit Moerzeke-Kastel heeft zijn prestaties van de afgelopen weken niet kunnen beves tigen. In het eerste wedstrijdge deelte wist Roger nochtans een benijdenswaardige po sitie te bemachtigen. Half koers liep hij in 23® stelling in het spoor van onze derde landgenoot Erik De Beek. Rond de zevende kilometer had Roger met een eerste zware inzinking te kampen en werd hierdoor ver achter uit geslagen. Enkele kilo meters verder moest hij zijn tempo opnieuw verlagen, zodat achtereenvolgens, Van Mullem, Polleunis en Schoofs als vanzelf over hemschoven. Uiteindelijk werd hij 71® en eindigde als 7® Belg Roger vertelde ons bij zijn aankomst te Zaven tem geenszins ontgoocheld te zijn. «Het was voor mij een eerste grote konfronta- tie op internationaal niveau en dan moet men nog veel leren Nochtans was ik er vorige week nog van over tuigd een goede prestatie te zullen lukken Afgelopen donderdag was ik eerder somber gestemd, immers bij mijn ontwaken in het ho tel moest ik vaststellen dat ik zwaar verkouden was. Meteen wist ik dat alle hoop op een goede wedstrijd in de wereldkampioenschap pen voor mij verloren was». «Sedert de militaire interna tionale kampioenschappen zijn wij zeer goed verzorgd geworden» aldus Roger. «Dagelijks werden wij van bij het hotel met een leger wagen naar de omloop ge voerd, waar wij ons in uit stekende omstandigheden hebben kunnen voorberei den. Zonder die verkooudl heid was ik nogal gerust ij de afloop, immers ik draaidj goed en het vormeil uitstekend. Als daarvan mijn goede tijdens de eerste vijf ter. Plots kon ik geen stof meer krijgen en toezien hoe de een na ander mij Gezondheid is een noodzaak als men topsport wil doen. Ik reeds voldoende kwetsure achter de rug om mij rekenschap van te Tot zover Roger De die er in de nationale haven eerder doch niet ontevreden stond. Frank Grillaert, hier tijdens een cross met de eveneens geselekteerde Eddy Van Mullem als gangmaker, was de verdienstelijke 2'' Belg op de wereldkampioenschappen Veldlopen te Lime- De Hammenaar Frank Grillaert, die bij de Belgische delegatie voor de wereldkampioenschappen te Lime rick behoorde, heeft de in hem gestelde verwachtin gen volledig ingelost. Op de zeer zware omloop van Greenpark-Racecourse was Frank van bij de start met de besten mee. Bij de eerste doortoch aan de aan komst zagen we de 32-jarige Antwerp-Atleet in vijf tiende stelling doorkomen. Gedurende gans het wed strijdverloop heeft hij geen enkele merkelijke ver zwakking gekend. Naar het einde van de wedstrijd tbe moest hij slechts enkele plaatsen vrijgeven aan gere puteerde namen als de Spanjaard Gonzales, de Duit ser Herle, de Nieuw-Zeelander Robertson en de rus Moseev. Uiteindelijk werd Grillaert negentiende op 55" van de overwinnaar Tracy die voor eigen volk een tweede opeenvolgende wereldtitel wist te bemachti gen. «Ik was vertrokken om bij de U moet weten dat wij hier te eerste twintig te eindigen» kampen hadden tegen de aldus Grillaert «en ben daar veldlooptop van gans de ook in geslaagd. De dras- wereld en dat is heel wat. sige omloop met zijn vele Ik ga nu stilaan naar de 33 niveauverschillen heeft veel toe en dit is de beste presta- van onze krachten gevergd, tie die ik in een wereldkam- maar ik ben zeer tevreden pioenschap ooit behaalde met het bekomen resultaat Frank wees ons nog op het grote verschil van dergelijke wedstrijden met deze van het Belgisch veldloopge- beuren «Wij zijn gewoon onze koersen steeds op de zelfde mensen af te stem men. Hier krijg je van bij de start niet eens de kans hier over nog na te denken. Het gaat onmenselijk vlug van bij de eerste meters en aan enige recuperatie kan men slechts denken bij het over schrijven van de eindmeet» Al bij al toch een opgetogen Grillaert die op een eervolle manier zijn geslaagd veld loopseizoen heeft afgeslo ten. Wij zijn er van overtuigd dat Frank er minstens nog een seizoen zal bijdoen. Hij begon pas op 20 jarige leef tijd aan de atletieksport en dan weet men niet zo direkt wanneer men aan het einde van zijn energie is. Roger De Vogel, hier in de tred van De Beek tijdens de recente nationale kampioenschappen, eerder onfortuinlijk in her WK te Limerick, (hd) Met hun bijna 100 ingeschreven leden staat het als een paal boven water dat de Wase fondklub die te St. Gillis Waas werd opgericht in 1979 hoge toppen zal scheren. Om op alles voorbereid te zijn wil men alles tot in de puntjes verzorgen. Om de duivenliefhebbers zoveel mogelijk kampioenschappen en mooie vluchten te bieden, wil men daarenboven ook zorgen dat de club kas goed gespijsd is. Daarvoor kreeg de Fond Flyingclub de onbaatzuchtige steun van een van de beste fondhokken van België: Dewi - Van Bunderen uit Stekene ZBA heeft de met gemakkeiijKe uitwedstrijd te Borgerhout tot een overwinning omgebogen Deze zege. die tot in de cijfer verhouding kon worden ver antwoord. werd in vaste vorm gegoten in de tweede en derde periode Toen zetten de Aals- tenaars een 2-1 achterstand om in een 2-5 voorsprong. Deze werd naderhand niet meer be dreigd ofschoon de thuisploeg op geen inspanning keek Toen beheerste Aalst de toestand en was vrij sterk m de afweer. Nep tunus kwam nochtans niet te best uit de startblokken. De eerste periode kon als een stu- di ronde worden beschouwd waarin geen van beide een opmerkelijk overwicht op bracht Deze werd met een bil lijke 2-1 stand afgesloten Olympia was iets meer gevaar lijk in de aanval geweest. De Rouck opende de score voor de thuisploeg maar De Schrijver zorgde voor prompt antwoord Net voor het eerste afsluiten werd het 2-1. Het was opnieuw De Rouck die de Aalsterse ver dediging te grazen nam. De tweede periode was vooral deze van Van Driessche die Aalst dan samen met Cassi- man op het zegepad zette Met een knappe trekbal bracht Van Driessche Aalst langszij. Daarna werd het Aalsters overwicht nog verzilverd door Cassiman en Van Driessche In de derde periode speelt Bof- gerhout vooral op balbezit maar Neptunus liep langs De Schrij ver tot 2-5 uit. Meteen lag ook de overwinning vast DeClippe- leir zou nog profiteren van een dekkingsfout in de Aalsterse verdediging om de stand op 3-5 te brengen, maar Groeien hielp de gasten aan het half do zijn. Beek herleidde nog maar door een knap afstandsschot legde Van Geert de eindcijfers vast. J.V.H. Op zondag 1 april om 18.30 uur zullen in het lokaal E De Muynck, 's Heerenstraat 8 te Sint-Gillis Waas de eie ren van zijn beste vliegers aangeboden worden. Een unieke gelegenheid voor vele duivenliefhebbers om de basis te leggen van een stam gesteund op het Olympiade fondras Dewi - Van Bunderen en een sportieve geste van de kampioen ten overstaan de duivensport in het alge meen en van de fondklub in het bijzonder. Het bestuur van de Fond Flyingclub omschrijft het als volgt: «In deze tijd van duiven- kommercen, de tijd dat het materialisme in de duiven sport hoogtij viert, is het een verademing te weten dat er nog liefhebbers zijn die ten bate van hun vereniging een dergelijke inspanning doen. Aimé Van Bunderen uit Stekene stelt een daad, die we niet genoeg kunnen waarderen. Hij zou weinig moeite moeten doen om de eiren van bepaalde excel lente duiven voor grof geld te verkopen Maar om de nieuwe oprich ting, welke nu reeds, wat het aantal leden betreft, het grootste centrum van de Union Antwerpen mag ge noemd worden te stimule ren, stelt hij deze daad.» INTERNATIONALE WEERKLANK Het hok Dewi-Van Bunde ren, vanaf 1979 Dewit - Van Bunderen, is het hok van de Olympiades geworden Het begon met het kopen van de beste halve fondduif van Bel gië op de Olympiade te Bu dapest, de kleine Van Looy van Piet Smet. In 1977 was het hok op de Olympiade te Blackpool reeds vertegen woordigd met twee duiven van eigen kweek: de Parijs en de Bleke Provoduivin. In 1978 was men opnieuw op de Olympiade, nu te Am sterdam met De Stier. Naast een reeks eerste prij zen mag men zeggen: er zit klasse op het Preekeke- plein te Stekene. Wie op zondag a.s. om 18.30 uur present is in het lokaal De Muynck te St. Gil lis Waas heeft de gelegen heid om zich iets aan te schaffen uit kopvliegers als De Vagebond, De Schone Ponny. De Pollentier, De Blauwe Pollentier, De Des- tel, De Snip, De Gevlamde, De Jonge Favoriet, De Heinz, De Purijs, de Puris 293, de Stier, de 377. De late Purijs, De Rode Klare, de Bleke Rob, De Kleine, De Beta, De Rat, De Bonte, De Vale Klare, De Cokers, De Perpignan, De Zemer, De 980. De Georges, De Chuko. Een pleiade vliegers om van te duizelen De Fon Flying Club St. Gillis Waas moet met dit duwtje in de rug kun nen uitgroeien tot één van de toppers in het Vlaamse land. BENO Lokerse ZV - Merksem 7-3 Vorige weck zaterdag begon de Lokerse waterpoloploeg niet een bang hart aan de wed strijd tegen Merksem. De heenwedstrijd werd immers verloren met I4-9, en Lokcren was er nog maar één keer in geslaagd om een wedstrijd te winnen. fn het begin van de wedstrijd verliepen alle balwissclingcn tamelijk vlot. en dreigde er zelfs vlot, en dreigde er vaar. Toen Luc Mestdagh na 3' spel het water om onbegrij pelijke reden moest verlaten, slaagde Chris Roets er toch nou in om een doelpunt te ma ken. Even later kon Mare Vcr- longhcn de stand op 2-0 bren gen. Na een tegendoelpunt van M Z V. kon Luc Mestdagh na een lange sprint de bal achter de netten duwen. Merksem van zijn zijde liet zich niet on betuigd en wist tweemaal te doelen. Mare Vertonghen slaagde er nog tweemaal in de keeper te passeren. Davy I vens en Chris Roets lieten elk ook nog een doelpunt noteren. Eindstand: 7-3. Om nog meer de atletiek te stimuleren onder de jongeren organiseert de Belgische Atletiekbond voor de tweede maal een jongerencriterium dat is voorbehouden aan zowel jongens als meisje van 12 tot 17 jaar en die nog niet aangesloten zijn bij een of andere atletiekklub. Voor het Waasland krijgen wij dat op komende woensdag 4 april te 14 uur. Dus werkelijk iets voor de Wase jongeren die nog schoolgaand zijn of eventuele anderen uit Jeugdklubs. Het criterium omvat vier wedstrijden (met maxi mum twee per deelnemer): snelheid, halve fond, verspringen en kogelstoten. De kategorieën zijn ingedeeld als volgt: minie men geboren in 1966-67 - kadetten geboren in 1964 - 65 en scholieren geboren in 1962-63. Dit geldt zowel voor jongens als voor meisjes. De besten zullen afgevaardigd worden naar de pro vinciale finale op 5 mei 1979 en de nationale fina les zullen plaats vinden in het Heizelstadion op 26 mei 1979. De winnaars daar worden telkens voorgesteld in de «Memorial Van Damme». Dus al de scholen van groot Sint-Niklaas en omge ving zijn welkom. De afstanden zijn 80 en 800 m voor de miniemen; 100 m en 800 m voor kadetten en scholieren. Alle deelnemers aan de plaatselijke wedstrijden die de nummers beëindigen waarvoor ze inge schreven zijn zullen een herinneringsmedaille van het «Nationaal Criterium voor Jongeren ontvangen. De eerste drie van alle provinciale finales en de eerste drie van de nationale finales ontvangen een speciaal plakket. Verdere inlich tingen kunnen altijd bekomen worden bij dhr. Steenweghen op het telefoonnummer 031- 72.47.86 of bij dhr. Roets telefoon 031-72.45.31 De inrichting van deze schifting te Sint-Niklaas is in handen van A.C. Waasland en de samenkomst is op het stedelijk sportterrein Azalealaan te Sint-Niklaas (Chris)

De Voorpost | 1979 | | pagina 26