ïak-ï William Tackaert GRATIS VOORPOSTWEDSTRIJD wint spurt met twee Als klap op de vuurpijl: een etentje met Jean-Marie Pfaff r Wielrennen Kwaremont was er voor William Tackaert te veel aan Etienne De Wilde schudt aan de boom Klingenaar Benjamin Vermeulen zet De Wilde schaakmat Johny De Nul pech op slecht moment Wilfried Wesemael is aan het komen De Ronde Van Vlaanderen te Sint-Niklaas Slechts Etienne De Wilde, Ben Vermeulen en Johan Van Kopen WIN EEN GRATIS TRIBUNE JAARABONNEMENT BIJ DE V00R- P0STKLUB VAN UW KEUZE EERSTE VRAAG: SCHIFTINGSVRAAG: 3£- 30 3.1979- De Voorpost Hij had het erg goed bekeken, Staf Janssens, de «baas» van de «ijsboerkes» met Staf Van Roosbroeck in de spits kon nog weinig kwaad geschieden - «zijn» mannetje zou William Tackaert in de spurt een lesje leren. Maar... Met zijn tweetjes stormden ze op de finish af. Tackaert en Van Roosbroeck fietsten een paar honderd meter vóór een groepje van zeven uit. Jos Jacobs en Daniël Willems een door regen en wind Hete tranen bemoeilijkte wedstrijd over William Tackaerts geluk kon 256 kilometer was bij snelle njct op na dje zegevierende Staf warempel de snee van racc van [)e panne naar het het mes. Dat zijn tegenstre- Kempense Tielen. Hete tra ver een beetje bleef «hangen». ncn van ge|uk weende hij na spoorde Tackaert aan. In die dc aankomst. Hij. de neo- erroerden geen vin.Mochten ze ook niet.In het Tielen van laatste pedaalslagen stak prof. die vorig jaar niet •patron» Janssens zouden ze delen in de triomf van laureaat Van Roosbroeck... William Tackaert maakte er *ijn konkurrent. Die geraak- een erg lange spurt van. Hij te slechts centimetertje per reed voluit. Toen «kwam» centimetertje dichterbij: na Tackaert zijn resterende re- rncemocht naar de amateurs- servekrachten. En won De regenboog ren in Duitsland. Machtmens uit Zele. sloeg de had jiog maar eens zijn plannen van de ijsboerkes die enorme kw aliteiten onder- naar hun «heimat» reden, streept. In het groepje van de genadeloos stuk. «geklopten» zaten Fons De Wolf. Daniël Willems. Frans Van Lerry en Guido Van Calster. Sportbestuurder Fred De Bruvne was een tevreden man: hij trok Tackaert aan voor zijn nieu we ploeg. Niet omdat Wil liam «iemand uit zijn streek» is. Doch gewoon omdat Fred «de stiel» kent. En het onderscheid tussen een •goeie» en een «crack». William Tackaert heeft een prima start genomen. Zater- Er wordt ontzettend veel gesproken over Fons De Wolf en Daniël Willems. Een andere meevaller in de profpelotons, ook al w erd hij vorig jaar meedogenloos uit het team voor de amateurswereldkampioenschappen gehouden, zonder dat daar ooit een verklaring voor was, is de Zeienaar William Tackaert. Hij bewijst wedstrijd na wedstrijd dat hij voldoende getalenteerd is om als brood rijder zijn man te staan. Bovendien neemt hij schitte rend weerwraak: met de kracht van de pedalen toont hij dat de selektiebonzen hem toen onvoorstelbaar onlogisch van de Nurburg- ring weghielden en zelfs een protestaktie gewoon naast zich legden. E* Grote Prijs van Roesela- re. een keiharde wedstrijd die vooral in de Vlaamse Arden nen loodzwaar was. bood Tackaert de zoveelste gele genheid om zich door te zetten. Samen met Thurau. Hoste. Polentier. Lubberding en de latere w innaar Jan Raas ging William mee de finale in. Achter dat zestal spartelden Mare Renier en Jos Jacobs vertwijfeld tegen, maar de twee achtervolgers kwamen niet in het spoor van de groten. William Tackaert is niet met de allereersten naar de streep gereden. Die beklimming van de Kwaremont was er te veel aan. In die moeilijke klim moest William afhaken. Het was allesbehalve een schande. Hij had weer eens gevochten, zich getoond. Tackaert bolde als nummer 12 door de finish. Na een maraton van 226 km. Wat William Tackaert presteerde was gewoon groots. Hij. de piepjonge prof. durft met de groten in de clinch gaan. Er is kunde voor nodig. Als die man nog wat meer ondervinding op doet en de nodige steuntjes meekrijgt, groeit hij uit tot een van de smaakmakers van zijn generatie. William Tackaert? Een vechter. Fn iemand die mag vechten omdat hij voldoende bagage bezit om zich met de cracks te meten. (mm) dag. tijdens de Kwaremont- beklimming moest hij afha ken. Een schande is dat niet. Nu kon hij. na die allesge- vende spurt de vuist ballen. Een symbolisch gebaar: hij had geknokt en gewonnen. De grote konditie is er. Het wordt nu uitkijken naar de Ronde van Vlaanderen. Winnen? Daar droomt de Zelcnaar niet van. Alhoewel. Zelfs als moet gespurt wor den. is hij niet kansloos. Vorig seizoen kwam hij 18 keer zegevierend uit een sprint. Bij de amateurs uiteraard. Doch steeds na lastige wedstrijden. (M.M.) William Tackaert won als neoprof zijn eerste wedstrijd in Ronde van ile Westkust, (c) Etienne De Wilde liet zich ontgoocheld uithollen. In Kalken, waar sportschepen Floris Dhooge en zijn medewerkers hun zoveelste Sterrit organizeerden, fietste hij vele meters achter laureaat Benjamin Verméulen door de finish. Etienne had al na een dertigtal kilometers aan de boom geschud, zodat nog slechts een handjesvol kanshebbers mee vooraan zat. «Ik wist dat hij wilde winnen. Hij reed hier omzeggens voor eigen publiek. Dus moet De Wilde maar zijn verantwoorde lijkheid opnemen.» Benjamin Vermeulen, de amateur uit De Klinge, hijgde nog even na. In een taktisch steekspel met Etienne De Wilde, de geweldenaar die de smaakmaker was van de Sterrit te kalken, zette hij zijn tegenspeler schaakmat. Ben Vermeulen, als junior laureaat van de Omloop van de Vlaamse Gewesten en de Ronde van Vlaanderen te Herzele. had zich niet laten verschalken door de ver schrikkelijke demarage van de «wittekop». Onder hun beidjes liepen ze steeds verder van het achtervolgend peloton weg. Meer dan een volle minuut bedroeg het verschil met nog twee kilo meter te rijden. Maar toen begon het spelletje. Benja min keek naar Etienne. F.tienne naar Benjamin. Het tempo stikte. Geen van beiden wilde nog voluit rijden. Vermeulen wist dat De Wilde in een «normale» spurt bijna onklopbaar was. Etienne vertrouwde zijn «Mannetje» niet. In een mum van tijd kwamen de achter volgers dichterbij. Er moest wat gebeuren. Toen deed De Wilde het maar Hij ging als een raket op de streep af. Vermeulen liet zich vanzelf sprekend niet verschalken. Op het gepaste moment «sprong» hij De Wilde was geklopt. F.tienne drong zelfs niet meer aan. Verscheidene lengten was het verschil op de eindstreep. Doorbraak? Benjamin Vermeulen is uit gegroeid tot een prachtatleet. Het is dezelfde Ben niet meer van twee jaar geleden. Toen was hij nog dc frele. onvol groeide jongen. Hij heeft bij de junioren een en ander bewezen. Doch toen hij 19 werd en noodgedwongen naar de amateurs moest, liep het niet meer zo lekker. Een beetje begrijpelijk, eigenlijk. Het was immers niet alleen een probleem van aanpas sen: de overgang naar de volwassenheid speelde eveneens een rolletje. Echt schitteren deed Benjamin in 1978 slechts écn keertje. Dat was te Mol-Wezer waar hij een Sterrit won. Ben Vermeulen is één van de In de finale ging hij er nog maar eens keihard tegenaan. Maar hij geraakte niet alleen voorop. De klaarkijkende Vermeulen was met hem roege winnaars geworden in mce De Waaslander legde dit nog prille en door regen en wind geremde seizoen- begin. Stoot hij dit jaar door naar de nationale amateurs top. of beperkt hij zich tot regionale suksessen. Af- hem in de luren door een taktische zet. Het is dus geen «dubbelslag» geworden voor de «blonde pijl». Was Etienne zondag tweede, •én dag vroeger, reed hij te «achten, al geloven we dat icdekerke 7ijn 202 konktir een jongen met het talent van de Klingenaar hoge ogen mag gooien. (mm) renten naar huis. Vanzelf sprekend was hij erbij toen onder impuls van de Aalstenaar F.rik Arijs en Hans Van Wilder een groepje van 15 de kloof maakte. Het werd nadien kijken naar een spervuur van demarra ges. Toen de Keesjes Vrijbos en Boumans weggingen, dacht iedereen dat het var kentje gewassen was. De Wilde ging toen. On weerstaanbaar. Hij sprong de Nederlanders in de nek q liet ze gewoon ter plekke, jongens van boven de M dijk werden nog gegre door de ontketende «jage Etienne De Wilde bl evenwel buiten schot. Zond even stil te vallen, grootse stijl fietste hij naar finish toe. Spurten was echt niet meer bij: hij kefc onbedreigd het zegegebal maken. Het ziet er dus nal uit dat Etienne De Wilde 1 1979 de lijn zal doortrekkel hij wordt, achter de nu prl geworden beloften Fons I Wolf en Daniël Willems cM van weinigen waar nu reeij door de «bazen» van extrasportieve groepen wor| naar gelonkt. (n suksesploeg van Post is. Zondag zal hij dat nog maar eens tonen. Wie weet finist de Gijzegemnaar niet in de spits Hij kan dat. al wordt van hem niet gevraagd dat hij een podiumplaats verovert. Wielrenner is immers sinds lang geen individuele sport meer. Het belang van de ploeg gaat voor alles. (mm) Het gloednieuwe seizoen begon bar slecht voor Wilfried Wesemael. In plaats van met de goeie konditie uit het Zuiden terug te keren, zat hij met een hardnekkige verkoudheid opgescheept. Peter Post liet hem thuis toen Parijs-Nice begon. En naar Milaan-Sanremo, de wedstrijd waarin hij eens derde was, kon Wilfried evenmin. Post kan de man uit Gijzegem later op het seizoen nog andere en belangrijkere opdrachten toevertrouwen. Intussen gaat het van dag tot dag beter met Wesemael. Veertien dagen geleden toon de hij zich reeds, toen hij samen met Ferdi Van den Haute een (niet geslaagde) ontsnapping opzette In gezelschap van zijn teamge noot Piet Van Katwijk. Wesemael was 13de. Niet om er naar huis over te schrijven, doch hij bleef bijna 200 km in het zadel. Dat was trouwens erg belangrijk, met de neus Programma van de feesteli jkheden naar aanleiding van dc start van de Ronde van Vlaanderen op de Grote Markt te St. Niklaas: Zaterdag: 14 u. Start van de zeventiende grote Prijs Zwaantjesvrienden voor internationale amateurs over 120 km of zes ronden langs Belsele-Sinaai en Puivelde. 14.15 u.: doortocht van de wielertoeristen Contact 15 u.: schieting op zes wippen in showroom Torino op dc Markt. 17 ii.: inschrijving en afhalen van de rugnummers voor de Ronde van Vlaanderen op het stadhuis. Zondag: 9 u.: doortocht van de wielertoeristen BWB brevet vijftig kilometer. Daarna optreden van plaatselijke harmonie. We beweren niet dat Johny De Nul de «van stad tot stad» te Roeselare kon winnen. Maar een kans had hij. Al dient gezegd dat hij als 23-jarige zou moeten optornen tegen oudere en dus «rijpere» renners die daarenboven nog tot 's werelds elite behoren. De man uit Schoonaarde heeft geen gelegenheid ge kregen om te tonen wat hij in zijn mars heeft in een zware, over een heuvelachtig par koers lopende wedstrijd, die daarenboven nog over 229 eindeloos lijkende kilometers was uitgesmeerd. De Nul heeft zich tijdens de •aanloop naar het West vlaams heuvelland» eerder kalm gehouden. Tegen zijn gewoonte in. want Johny is een jongen die er liefst de beuk ingooit. Plat Op het slechtste moment van de koers liep een band je leeg. Wat tijd verspelen en daarna als een bezetene in de achtervolging gaan: er zat niets anders op. Uitgerekend op het ogenblik dat Johny aan het terugkeren was. brak vooraan het geweld los Hij kwam terug naar het peloton en moest toen nodig wat rekupereren van de gedane inspanningen. De vogels waren echter gaan vliegen. Een ereplaats stak er niet meer in. Een beetje ontmoedigd trok hij ten slotte de remmen dicht. Verder strijden had echt geen zin meer. Niettegenstaande zijn naa| niet in de uitslag stt leverde Johny De Nul bemoedigende prestatil Voor een slechte oogst slooj de boer zijn schuur nifl Vandaar dat we er erg geril in zijn: als hij niet del tegenslagen wordt gerenj toont Johnv zich nog wel. T waarom zou dat niet in I Ronde van Vlaanderen zijil (ml TE HUUR: 3 nieuwgebouwde mtf woningen, gel. te Uitbergen (ij lare - dicht bij Donkmeer) mod. comfort - c v - thermop# beglazing - open haard - vollinn keuken - badk. en overal yoltajl Omvat: grote living, mod keukeij, slks. en afzonderlijke garage (091) 67.55.94 d«ars door België deed hij «P de Ronde van Vlaande- het eveneens uitstekend. Wilfried reed er niet om te wnen. Dat zat er trouwens niet in. Wel werd die race een geslaagde test: hij reed gedurende bijna de ganse wedstrijd in de spits van het gebeuren. Toen de finale begon, bleef hij in het In die geweldige klassieker zullen Peter Post. en vooral Jan Raas en Gerrie Knete- man hun voorbeeldige «wa terdrager» nodig hebben. Wilfried heeft in het verleden bewezen van welk onschat bare waarde hij voor de Geen zege bij de profs ditmaal. Wél bij de amateurs waar Benjamin Vermeulen het haalde te Kalken en Etienne De Wilde in Liedekerke de beste bleek. Ook nieuweling Johan Van Kopen won. Dat was in Stekene. De Wilde was voorts tweede te Kalken en Van Kopen zesde in een andere koers te Stekene. cii te Liedekerke een tiende 'P'-fif Rik Caethoven finishte als nummer drie te Harel- beke. en was tiende te Knokke. William Tackaert. 12de in de Grote Prijs te Harelbeke. Wilfried Wese mael. 13de in Dwars door België. Patrick Lerno. 14de in Harelbeke en 20ste in de Brabantse Pijl. Richard Bu- ckaki 21ste te Knokke. en plaatsin. Ronald Van Aever- niaet. achtste te Liedekerke. Eric Arijs. negende te Liede kerke en 15de in Gooik. Johan De Man, 11de in Merchtem. Hans D'Haese. 12de te Knesselare. Rudi Baeyens. 13de in Galmaar den. Mark Sergeant. 15de te Galmaarden en Roger Ple- tinck. 27ste te Kalken, waren l.ticien Van Impe 25ste te er ereplaatsen en «kallekes». Harelbeke. waren de andere prijsvlicgers. Zeer goed deed het weer affiateur Luc De Grauwe. Die kon niet voorbij Marcy Mecuws te Galmaarden, doch zijn tweede plaats was oververdiend. René De Briiccker won in Kalken de spurt voor dc derde plaats en was tiende te Schendclbeke. Jan Bogaert was twee keer op de afspraak: vierde in Liede- >rrke en vijfde te Galmaar den, slak Junior Erie Staes was Haasdonk tweede en in Bevercn zevende. Voor Luc l.cmmens noteerden we een zevende prijs te Malderen. F.ddv Van Bunder (achtste). Bruno Vehent (negende) en Beno Present (tiende) deden het lang niet slecht te Haasdonk. Daniël Janssens was in Malderen tiende en Peter Van Duvse 13de in Haasdonk. Nieuweling Ronny Weste- Jean De Bondt linck kwam uit Outer met te iooik een zevende een derde pri js naar huis. Deze sportmannen staan volop in de aktualiteit. Wie is Wie? Wat zal de eindscore zijn van de heenwedstrijd in de halve finales van de Europacup II op 11 april betwist tussen FC. Barcelona en SK. Beveren? Reglement en antwoordformulier zijn te vinden in het weekblad De Voorpost, vanaf vrijdag aanstaande bij uw dagbladverkoper! Tien weken na mekaar organiseert dit blad een wekelijkse wedstrijd waarbij telkens uit de winnaars één gelukkige wordt geloot die automatisch recht krijgtop een Gratis Tribune Jaarabonnement bij een Voorpostclub van zijn I keuze. Dit zijn: de eersteklassers SK Beveren en Sporting Lokeren. de i tweedeklassers SK Sint-Niklaas en Eendracht Aalst, de derdeklassers Eendracht Zele en Jong Lede en vierdeklasser KAVD Dendermonde! Het abonnement heeft uiteraard betrekking op het voetbalseizoen 1979- 1980 en is niet geldig voor eventuele Beker- of Europees kompetitievoetbal, wél voor alle nationale kompetitiewedstrijden. Wat moet u hiervoor doen? Gewoon antwoorden op een eerste vraag en een schiftingsvraag. verschenen in de Reklaambladen van Groep De Cuyper deze week en bijgaand antwoordformulier duidelijk ingevuld opsturen naar onderstaand adres: Sportredaktie De Voorpost Oude Vest 34 9330 Dendermonde Alle deelnemingsformulieren moeten uiterlijk vrijdag 6 april 1979 in ons bezit zijn. De wedstrijd is gratis. WEDSTRIJDREGLEMENT 1. Enkel antwoorden met bijgaand formulier worden in acht genomen. 2. Bij een gelijk aantal winnaars wordt één gelukkige uitgeloot 3. Het personeel van Groep De Cuyper kan onmogelijk aan de wedstrijd deelnemen 4Het gratis tribune jaarabonnement heeft enkel betrekking op hoger ver melde Voorpostploegen! ANTWOORDFORMULIER Naam: Straat:i Nr Gemeente: Antwoord vraag 1: Schiftingsvraag:doelpunten In geval ik win. wens ik een jaarabonnement op

De Voorpost | 1979 | | pagina 36