r Wordt Aalsters slachthuis op 30 juni gesloten? Vakbonden zitten in verkiezingssfeer VERHAALBELASTING IS ONRECHTVAARDIG VIES 0ILSJT PLANTTE WEER BOMEN m BU e 5 p OPROEP TOT KULTURELE VERENIGINGEN HOE WERKT KULTUURRAAD HASSELT? 8 - 30.3 1979 - De Voorpost AKTIEKOMITEE IN HET VERWEER! De perikelen rond het Aalsters slachthuis hebben reeds heel wat stof doen opwaaien. Het verlies dat regelmatig wordt geleden is zo groot dat door het Kollege van burgemeester en schepenen wordt geop teerd voor sluiting, en dit reeds op 30 juni a.s. Op een van de volgende gemeenteraadsvergaderin gen mag dit punt dan ook op de agenda worden ver wacht. Blijkbaar is iedereen hiermede het echter nog niet eens. Het pas een week geleden opgerichte «Komitee voor Behoud van het Slachthuis» hield dan ook op de eerste lentedag een opgemerkte perskonferentie te Herdersem in zaal «Capri» en dit in aanwezigheid van raadsleden Lambert Van de Sijpe, Isidora Carlé en Willem Willems en een veertigtal belangstellenden die deze problematiek belangrijker vonden dan de tita nenstrijd die Beveren tegen Inter Milaan op dezelfde ogenblikken met sukses uitvocht. IN EXTREMIS EEN KOMITEE Het pas opgericht komitee weet blijkbaar van wanten en presenteerde aan de persmensen een dokumen- tatiemap met vele gege vens waarbij gewezen wordt op het sociaal belang en waaruit passende kon- klusies worden getrokken. Onder leiding van de dina- mische Frans Jansegers die het gewicht van de aktie voor een belangrijk deel draagt staken een zevental betrokkenen de hoofden bij mekaar waaronder een eu roslachter. een grossist in vleeswaren, siachters en verwerkers, een landbou wer en een vertegenwoor diger van de Lokerse Vleesveiling die toch elke maandag te Aalst een 500- tal varkens slacht. Meer be paald zijn het Geeraert Van den Hauwe en Oscar Van Lysebeth uit Aalst. Willy De Backer uit Moorsel. Hubert Van den Broeck uit Erem- bodegem, Willy Van der Eecken uit Kerksken, Mare Van Lysebeth uit Lede en last but not least Alfons Roggeman uit de Meldertse Putstraat. Niettegenstaande pas op gericht telt het komitee reeds een honderdtal leden zelfstandigen. slagers, grossisten en uiteraard landbouwers, wiens lot uit eraard voor een deel ver bonden is aan dat van het slachthuis «Het slachthuis is zeker weer rendabel te maken, en dat nog wel op korte termijn», beweerde Frans Jansegers. MINDER INGEWIKKELD DAN VAAK VOORGESTELD! Op de perskonferentie werd geponeerd dat de proble matiek van het slachthuis minder ingewikkeld is dan ze dikwijls voorgesteld wordt. De aan de pers tot hiertoe doorgespeelde in formatie noemt de heer Jansegers meestal te weinig genuanceerd waar door het publiek kon worden misleid. Bron hiervan was zeker niet altijd het stads bestuur. Het komitee is de mening toegedaan dat er i- nitieel reeds iets mis liep De Stad richtte het slacht huis op met een kapitaal van 11 681.558 fr waarvan 5.189.368 fr. eigen kapitaal en de rest rijkssubsidies. Dat eigen kapitaal verte genwoordigde feitelijk enkel de waarde van de grond, een wel dure prijs voor een stuk moeras Vestiging op indus- triegrond is vandaag de dag nog steeds stukken goed koper. De grootte van het eigen kapitaal ligt inderdaad ver beneden het ekonomisch verantwoorde. Het is im mers niet normaal dat de to taliteit van een kapitaalin tensieve onderneming, de moerasgrond er buiten ge laten, met vreemde en dus dure middelen wordt gefi nancierd. Begin '78 is de grootte van kapitaal in private onder nemingen wettelijk gere geld. Moest een private on dernemer op dergelijke wijze een onderneming be ginnen en loopt de zaak slecht af dan is veroordeling wegens bankroet gegaran deerd De bouw van het slachthuis nam niet minder dan negen jaar in beslag De totaalkost groeide daarbij ver boven de normale kost, ongeveer 100 miljoen, 40 miljoen te hoog. Het Komitee meent dan ook dat deze 40 miljoen als buitengewoon verlies op de balans moest voorko men Het slachthuis kan moeilijk blijven boeten voor «stommiteiten uit een zeer ver verleden»». ZIJN BEZUINIGINGEN MOGELIJK? Het Komitee baseert zich op de cijfers van 1977. Die van 1978 geven immers onder druk van de schepen, door de werkzaamheden van de kommissies en door de slui tingsdreiging reeds een reeks besparingen weer. Qua personeelskosten (bijna 8,5 miljoen in 77) zit men duidelijk bvb in verge lijking met Lokeren, te Hoog. Er was reeds verbe tering in 78 maar een daling van anderhalf tot twee mil joen moet in de mogelijkhe den liggen. Wat betreft afschrijvingen (bijna 5 miljoen) merkt het Komitee op dat de ge schatte te hoge bouw- en installatiekosten niet zou den mogen afgeschreven worden daar ze een uitzon derlijk verlies betekenen. Om technische redenen zou dit schijnbaar niet mo gelijk zijn door bepalingen van het departement van Binnenlandse Zaken. Toch stelt het Komitee dat bij in terpretatie van de jaarreke ning dit wel belangrijk is Verder werd gezegd dat de afschrijvingen in openbare slachthuizen elk jaar verho gen daar ze worden bere kend op jaarlijks geher waardeerde (door de index) investeringsgoederen. Deze herwaardering heeft de afschrijvingen aanzien lijk opgedreven. In een pri vate onderneming is derge lijke berekeningswijze to taal uit den boze om fiskale redenen. Geen enkele kapi taalintensieve onderneming zou aldus nog winst maken. Tenslotte merkt het Komi tee hierbij nog op dat de af schrijvingen worden ver richt op door leningen gefi nancierde investeringen daar de stad geen ernstige kapitaalsinbreng deed. Die afschrijvingen zijn hoger dan de aflossingen. Bere kend werd daarbij dat in nauwelijks vijf jaar meer dan 17 miljoen fr. supplemen taire aflossingen gebeur den. Daar de ganse zaak draait op schulden wordt de in trestlast zeer zwaar Alleen een kapitaalsinjektie kan deze post verlichten. Ook op waterverbruik kan worden bezuinigd. Het slachthuis verbruikt immers evenveel stadswater als een kleine gemeente, dit door gebruik van het verou derd procédé van koeling van frigo's met water ge koppeld aan het mislukken van verrichte putboringen Door investering van één miljoen kan de koeling van water op lucht worden ge bracht, miljoen dat op min der dan één jaar kan wor den gerekupereerd. Het Komitee breekt ook een lans voor leveren van water aan het slachthuis aan min dere prijs dan die voor parti- kulieren. Het slachthuis is immers de belangrijkste winstpost van de regie voor waterbedeling. Door pnjs- aanpassing kan de kost zeker met 1 tot anderhalf miljoen worden verminderd en mits uitvoeren van inves teringen kan het waterver bruik met 2 miljoen worden verminderd. Verder zou een studie over energieverbruik zeker niet onnuttig zijn. EN DE INKOMSTEN? Het slachthuis heeft vier be langrijke bronnen van in komsten: slachthuisrech ten, keurrechten, procent op slachtrechten en verhu ringen. Een jaarlijkse meerop brengst vloeit voort uit de evolutie van de slachtrech ten. In 77 bedroeg het slachtrecht voor een rund immers422 fr. watop 11.79 uitliep tot 514 fr. Voor var kens werd de 122 fr. ver hoogd tot 136 fr. Ook verhuringen zijn een voorname post waarbij het verschil van huurprijs voor de verschillende uitbaters wel erg opvallend is, nl. van 373 fr per m2 per jaar tot 2 862 fr. per m2 per jaar. Het Komitee stelt dan ook dat mogelijkheid tot be voordeling voor sommige verhuringen zou kunnen aanwezig zijn. Bij sanering vloeit hieruit dan wel een meerontvangst voort. Nevenaktiviteiten zijn weinig belangrijk in het Aalsters slachthuis. Uitbrei ding hiervan zou zeker meeropbrengsten garande ren. Ook een meer kommersieel gerichte politiek en betere organisatie van het slachten door het verminderen van de pieken en het vermijden van laagteperiodes kunnen het rendement gunstig be ïnvloeden. WANNEER RENDABEL? Vroeger werd vaak gesteld dat om het slachthuis ren dabel te houden er 157.000 stuks vee worden geslacht per jaar. Het Komitee is het hier mede niet eens en bere kende dat het slachthuis rendabel wordt vanaf 67.857 slachtingen 's jaars. SOCIAAL BELANG! Ook uit zuiver sociaal oog punt is behoud van het slachthuis volgens deze ak- tiegroep een must. In het slachthuis werkt ongeveer 50 man waarvan dertien le den van het stadsperso- neel. dat bij sluiting weinig nuttig werk in andere stads diensten, reeds flink bezet, zou kunnen presteren. De rest zijn zelfstandigen die door sluiting voor grote pro blemen zouden komen te staan Het slachthuis verzorgt ook de noodslachtingen voor de hele omgeving. Bij sluiting zou dat te Lokeren of Gent moeten gebeuren, ver en duur wegens vervoer. Het slachthuis van Aalst is bekend voor de kwaliteit van de slachtingen die er in optimale hygiënische voor waarden gebeuren. Boven dien werkt het minimaal mi- lieuhinderend. De totale af val wordt opgevangen en afgehaald voor verwerking en bemesting. KONKLUSIES Frans Jansegers besluit zijn klaar exposé met volgende besluiten: «Interpretatie van exploitatieverliezen moet voorzichtig gebeuren. Er is geen grote kunstgreep no dig om die te doen verdwij nen. Het is geen probleem om het noodzakelijk aantal slachtingen (65 000) om het slachthuis rendabel te ma ken te bereiken. Het sociaal belang van het slachthuis kan niet over het hoofd worden gezien. De exploitatieresultaten kunnen zeker verbeterd worden en het komitee stelt zich ter beschikking van het stadsbestuur om er ernstig aan mede te werken». VRAGEN Tot slot enkele vragen «Zijn er geen misbrui ken?» Geantwoord werd dat er misschien wel enkele zijn i.v.m. hoge winstmar ges van zelfstandigen doch er werd aan toegevoegd dat vele uren werk dienen te worden gehonoreerd. Zo krijgt een meester- slachter voor een nood- slachting en drie uur werk (RING De stad deed de bouwwerken in een bedrijf te Herdersem stilleggen. Lawaaihinder en geen bouwvergunning en zo... we zeggen daar niks over. Maar de stad mag op dit vlak toch wat op de vlakte blijven, zéker na die paar «tegenslagen» die ze te inkasseren kreeg. Gelukkig waren het telkens fouten van bedienden, wat dacht ge an ders. Eén zo n fout kost intussen toch ongeveer 700.000 fr. (Nieuwerkerken). Meteen weten we dat de verhaalbelastingen niet kunnen afgeschaft worden. Waar trekt men hier de (bouw)lijn? Dure bedienden hebben we hier. Feuilleton van de verhaalbelastingen. Volgende aflevering: «Er worden harde haeselnoten gekraal in Aalst». Zou het waar zijn dat de verhaalbelastingei hier becijferd worden per meter én per partij kaart? Opgeschrikt door de felle tegenwind, heeft d< stad haar verhaalbelastingen hier en daar herzien gemilderd. Dus toch. 't Is te hopen voor de stad dal men in dat potje niet gaat roeren. Dat van die verhaalbelastingen waren maar verhaaltjes. Er werd ingebroken bij de baas van de tuindienst in het park. Er werden enkele planten ontvreemd en een kruiwagen. De BOB ging.dadelijk op stap. Ooi werd een fasant meegenomen. Dringende oproep: breng die man zijn vogel terug. )p zate il de le< \alst i uar de 70 km) Je Koei 13.15 u kal st. WIELI DEN B )p zon wielertc GEBO Vaness 1.000 fr. Is dat te veel? «Is dit Komitee represen tatief?» Er zijn landbou wers in, zelfstandigen, grossiers, rechtstreekse be trokkenen en vertegen woordigers van bedrijfsgil den die spreken in naam van vele leden. Lambert Van de Sij| dankt voor de nieuwe gei vens die werden verstrt die een nieuw licht werpt op het dossier. Hij zegt ook dat het slachthuis «openbarè dienst» mofylichat kunnen blijven bestaan j| )avy ig relden» e Wendy Hagen; "anja a Cerksti t d< ft :ossel; L (evin De slachtoffers van de verhaalbelasting weten dat zij niet alleen staan met de mening dat deze belasting onrechtvaardig is. Zopas kregen zij openlijk steun van de Schepen voor Sociale Zaken Hooghuys, die in het jongste nummer van het weekblad Voor Allen zijn opi nie terzake publiceert. Nadat hij eraan herinnert dat hij in het begin van de jaren zeventig, als Burgemeester van het toenmalige Nieuwerkerken, de bestaande verhaalbelasting af schafte, zegt hij dat de verhaalbelasting volgens hem onrechtvaardig is, vooral omdat de kleine man er het slachtoffer van is. De Schepen van Groot- Aalst komt dan terug op de Bredeweg, waarvan de ver nieuwing sedert 1974 ge pland was. Wegens moeilijk heden met de onteigenin gen, werd het initiatief afge remd, zodat het dossier, door de fusie naar Aalst werd overgeheveld. Door de beslissing van de hogere overheid bleef tijdens het eerste fusiejaar de regeling inzake verhaalbelasting behouden. Maar volgens Hooghuys was één jaar niet genoeg gebleken om de Bredeweg af te werken Hierdoor zijn de inwoners onder de nieuwe regeling van Groot-Aalst komen te vallen. ledereen weet dan wel al dat er ondertussen hevig gedebateerd werd over deze belasting, volgens Hooghuys tot zelfs in het Schepenkollege Nieuw is wel dat de schepen op 20 februari in een uitge breide kommissie van Schepenen en Gemeente raadsleden de volgende voorstellen zou gedaan hebben: 1de verhaalbelastingen blokkeren; 2, invoeren van een nieuwe forfaitaire be lasting van 200 fr. per gezin voor de belasting op de we- geniswerken. Volgens zijn eigen woorden kreeg zijn voorstel de steun van de aanwezige CVP op positieleden, terwijl de Bur gemeester zou gezegd hebben, dat de Schepen in gevolge zijn heftig pleidooi, «eens de stoom had kunnen aflaten». Schepen Hooghuys besluit zijn artikel met de verkondi ging dat hij tegen verhaalbe lasting is, én hij dan ook hardnekkig zal ijveren voor de afschaffing van deze be lasting. Bij dit alles kan men zich na tuurlijk wel de vraag stellen waarom de Schepen samen met de andere meerder heidsleden in de gemeente raad deze verhaalbelasting dan goedstemde. WETTELIJKE GRONDSLAG De parlementaire vraag van volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem, waarover dit weekblad het reeds had in de Aalsterse Flitsen van verleden week, geeft naast de eigenlijke vragen aan de Minister van Binnenlandse Zaken heel wat informatie over de wet telijke grondslag van de verhaalbelastingen. Zo blijkt dat de gefusio neerde gemeenten in 1977, bij toepassing van art. 14. 3 van het Koninklijk Besluit van 3 oktober 1975, de vroeger geldende verorde ningen konden blijven toe passen Bijgevolg konden deze nieuwe gemeentebe sturen in 1977 de verhaalbe lastingen eisen in de deel gemeenten waar deze vroeger bestonden en ze niet eisen in de gemeenten waar ze voor 1 januari 1977 niet geheven werden. Uit artikel 14, 3 van liet bovenvermeld Koninklijk De vakbonden in het algemeen en ook in het arrondis sement Aalst, zijn druk doende aan de voorbereiding van de vierjaarlijks weerkerende sociale verkiezingen in de ondernemingen. Alleen al omwille van de be- halen wordt aangezien als perktheid ervan tot 122 be- een vertrouwenskwestie in drijven en instellingen in het de vakbond zelf, al moet dit arrondissement Aalst, is er soms ook wel met een kor- op de straat niet zo veel van reltje zout genomen wor- te bemerken als dat wel het den: een of ander lief geval is met de politieke snoetje geniet soms de verkiezingen. De vakbon- sympathie van de fabriek en den houden het propagan- die wordt dan als grote favo- dapapier binnen de kring riete verkozen, van deze beonjven waar er Arv vr)ORAAN niettemin 28.000 arbeiders u VUUMAAN en bedienden rechtstreeks De verdeling van de zetels bij betrokken worden 'eer* ons wel wat over de Zij moeten hun vertegen- sterkte van de vakbonden, woordigers delegees evenals van hun aanhang, aanduiden door verkiezing Op 786 zetels behaalde het als vooreen gemeenteraad. A.C.V. er in 1975 meer dan In 35 ondernemingen zal 51%, namelijk 407. Het een ondernemingsraad A.B.V.V. volgde met 288 ze- aangesteld worden; in 95 *e's 36% en de liberale ondernemingen wordt een vakbond behaalde 91 zetels veiligheidskomitee geko- of 11%. zen. De vakbonden hebben Z'1 gewoonlijk niet veel er aardig wat werk mee. In- verschuiving in het totaal dien alle lijsten in alle bedrij- aantal behaalde mandaten ven met kandidaten worden door iedere vakbond al kan opgevuld van de drie er- er 'n een bepaald bedrijf wel kende syndikaten, zullen zo eens een belangrijke afwis- een 3.500 arbeiders, ar- seling zijn. De vakbonden beidstersen bedienden zich beweren dat er op vier jaar opeendemokratischewijze Hid veel nieuwe gezichten laten stemmen. opduiken Personeelswis- De vakbonden zien veel seling, andere militanten en brood in deze verkiezingen, ouderen die er door on- Het aantal zetels dat zij be- macht de brui aan geven zijn zoveel redenen voor het verloop. SLOGANS GELIJKLOPEND De twee grote vakbonden (A.C.V. en A.B.V.V.) voeren de propaganda onder slo- ganvorm naar buiten. Het A.C.V. onder het motto «Wij maken er werk van» Het A.B.V.V onder het motto «Werk». Van liberale zijde benadrukt men: «Voor een veilige toekomst, eerlijk verdelen» De huidige krisis heeft na tuurlijk de problematiek van de werkgelegenheid scher per in de kijker gebracht. De slogan van het A.C.V be nadrukt, dat zo er in zake werkgelegenheid iets van in huis wil komen, het de werknemers zelf zijn die het zullen moeten bewerken. Versterkt de stroming dat men niet meer gelooft in de bemiddeling van de politiek alleen om de problemen op te lossen? Men zou het moeten geloven. Anderzijds verwijst hun slogan zeker naar de ganse onderne- mingsproblematiek waar ritme, veiligheid, verdeling van de vruchten en de las ten, demokratisering en in spraak moeten bewerkt worden door de werkne mers zelf Bij het A.B.V.V. houdt men het korter Werk! Gedaan met subsidies aan bedrijven als er geen waarborgen zijn tot behoud van het werk. De 36-urenweek als middel wordt sterk op de voorgrond gezet Anderzijds lijkt het A.B.V.V. de liberale suksessen bij de laatste verkiezingen te han teren door de vermindering van de fiskale druk op de werknemers op te eisen en de ontkoppeling van de in komens voor werkende echtparen totaal te stellen. De nuances zijn er dus. STARTDAGEN Het A C.V zette de sociale verkiezingen in met een massabijeenkomst van zijn militanten op zondag 25 maart, 800 tot 900 personen namen er aan deel. Hun nationale voorzitter Jef Houthuys kwam er het A.C.V.-programma toelich ten in het Groen Kruis waar voor de gelegenheid de leeuwevlag wapperde tus sen de groene wimpels van het A.C.V. Of hun sekretaris Piet Van Tittelboom hier mee zijn Vlaamse overtui ging heeft willen onderlijnen ten overstaan van de natio nale voorzitter die met de regionalisering binnen zijn beweging wel meer last schijnt te hebben dan naar buiten uit merkbaar is, zal wel een facet zijn van het geheel. Geel tussen groen: een nieuwe lente die zich in het A.C.V. nu wel vlugger schijnt door te zetten. Bij het A.B.V.V lopen de zaken anders. Zaterdag 31 maart betogen zij met hun militanten van het arrondis sement door de straten van Aalst voor werk. Het ge meenschappelijk vak bondsfront zit dan meteen in de diepvries: in de kies strijd is het elk voor zichzelf wat dan wel vragen oproept als men het met de tewerk stelling ernstig meent. Van liberale zijde, het kleine zusje in deze vakbondsare na, is weinig te horen. Zij doen het in stilte langs het individuele dienstbetoon. ■lke V straat l ■vie D xxiegc Tanja I Erpe. De ondernemingsprobli N matiek schijnt bij hen w™erker verder af te liggen, tenzij koorts toch wat stijgt roi pert- dom de drie weken van d^e,er eigenlijke kiesverrichtinge loutei die tussen 17 april en 5 mi[8st™a de ondernemingen zulle j^£at beroeren. Werkgevei moeten toezien in deze heljf^ operatie, wettelijk vastgp*' legd in 1948 en vandas wel zodanig ingeburger ?°r dat, behoudens enkele t< ranja genstribbelaars, dez ®eu'" vrijheid, dat recht of dez \- plicht zoals men het vi J"1*'3 bekijken geen vrage ^-ocn meer oproept in de georga^f*e niseerde wereld van d^§en' werknemers. „Jörn (Roeve De vakbonden hebben d '°°st voor op de politiekers: i ^ve kiezen vast voor vier jas. het parlement houdt het ni< P"tra zo lang vol. G.D.En" :gstraa Mugat jroen: lsc V .jVilain Björn ieuv In het eerste nummer van 1979 werd in dit weekblad reeds uitvoerig verslag uitgebracht over de eerste boomplanting die de Werkgroep Stadsherwaardering van het bekende maandblad Vies Oiljst organiseerde. Toen werden een 20-tal es- (Parking); anderzijds dooms, die afkomstig wa- plantte Vies Oiljst ook bo ren uit het stadspark, op di- men aan het Esplanade- verse plaatsen van het plein en Vredeplein aan de stadscentrum aangebracht, ingang van de Pendelpar- Besluit volgde echter ook dat de oude verordeningen op 1 januari van het jaar volgend op de installatie van de nieuwe raad (dus 1 januari 1980) automatisch vervielen. De gemeenten hadden dus de keuze: ofwel de oude verorde ningen gewoon laten verval len en in de nieuwe entiteit geen verhaalbelastingen meer heffen; ofwel over te gaan tot eenmaking van de verhaal belastingen in de nieuwe entiteit. In het «Vademecum voorde gefusioneerde gemeenten» uitgegeven door het Minis terie van Binnenlandse Za ken zelf, was de loutere op heffing van de verhaalbe lastingen betreffende vroe gere werken onmogelijk, teneinde de financiële be langen van de nieuwe ge meenten te beschermen. Zonderling bij dit alles is wel dat het ganse systeem van de verhaalbelastingen dus louter gesteund is op een Koninklijk Besluit, uitge vaardigd door een Minister Een dergelijk K.B. kan dus eenvoudig door een andere Minister gewijzigd worden. Waarom dat nog niet ge beurde blijft een open vraag VEHE In feite ging het hier slechts om een generale repetitie, want ondertussen ging het zelfde groepje over tot een tweede reeks aanplantin gen. Ditmaal werden een 40-tal eksemplaren aange bracht, enerzijds, op plaat sen waar eind december reeds hoogstammige bo men in de grond waren ge stopt, zoals aan de Burcht straat en de Pontstraat king aan de Denderstraat. Stilletjesaan wordt ons stadscentrum dus terug van het zo noodzakelijke groen voorzien. Blijkbaar wil de Dienst Leefmileiu niet langer ach terblijven op wat enkele mi lieubewuste inwoners de den, want naar wij konden vernemen zou de stad een bestelling van 500 stuks steunhout geplaatst heb ben. Dit steunhout dient or de nieuwe aanplantingen de beginfase te bescher men en rechtop te houden Anderzijds zouden, in na volging van wat de Werk groep Stadskernherwaar dering deed reeds bonder den plantrijpe bomen ge merkt geworden zijn in he stadspark zelf. Nochtans vinden wij het be schamend voor het stads bestuur, met zijn enorm po tentieel aan mensen er middelen, dat een groepjr idealisten er op enkele na middagen in slagen om stadscentrum een totaa ander en groener beeld t< geven. VEHE De Stedelijke Raad voor Kuituur en Kulturele Vrije tijdsbesteding van de stad Aalst roept de aangeslo ten verenigingen op voor de tweede editie van de buitengewone statutaire algemene vergadering. De eerste bereikte niet de 2/3 van de aangeslo ten verenigingen om gel dig te kunnen beslissen over een statutaire aan gelegenheid. Nu op vrij dag 30 maart wordt in de refter van de gemeente lijke kleuter- en lagere school Vrijheidstraat 65 te Aalst alleszins ge stemd en dit ongeacht het aantal aanwezigen. Na afhandeling van de agenda met o.a. aanstel ling van een penning meester, verwerking van een motie en bespreking van de tijdens de alge mene vergadering gefor muleerde voorstellen zal een bestuurslid van de Kulturele Raad van Has selt een uiteenzetting geven over de werking van de aktiviteit en van de Hasseltse Kulturele Raad, alvast een interes sant aanknopings vergelijkingspunt. Begin van de vergadering te 20 uur. LH

De Voorpost | 1979 | | pagina 8