D De Merelaar kan vele genres aan Il Dido in lentegeuren en kleuren Jef Eibers in Erondegem Leen Persijn boeide de kinderen HET ACHTSTE WERELDWONDER? LEDENAAR WORDT BELOTTERSKAMPIOEN VAN ERPE-MERE V Toneelgroep De Merelaar uit Mere heeft nog maar eens bewezen dat ze een stapje voor hebben op veel andere amateurgezelschappen. Jarenlang hebben ze blijspe len en kluchten moeten brengen. Niet omdat ze niet beter konden, doch omdat het Meerse publiek niets anders vroeg. Let op, ook dat is geen gemakkelijke zaak. Het is niet voor elk gezelschap weggelegd om niet te vervallen in een eindeloze en eentonige grap jasserij. Nu hebben ze de knoop definitief doorgehakt en bewezen dat ze ook het genre «Triller» aankunnen. Het zou erop uitdraaien dat de verdenking op Sam Blaine zou rusten. En zo geschiedt. Maggy wordt 's anderendaags door haar man gewurgd. Haar li chaam wordt in een vijver nabij Sam's huis gegooid. Ondertussen zet Sheila de nodige stappen om later te hoord. Ze gaat alles vertel len tegen de vermeende po- litieinspekteur Remick en vriend Sam. Wanneer ze te rugkomt om afscheid te nemen van «haar» Glen, ze zou namelijk er even uit trekken bij een vriendin in Frankrijk, heeft ze een pis tool meegebracht om zich te wreken. Vooraleer er ge bruik van te kunnen maken wordt ze overmeesterd door Glen en Ruth. Het spuitje met heroine ligt klaar. Maar juist op dat ogenblik komt inspekteur Appleton aanbel len; hij heeft een afspraak met de verdwenen Sam Blaine. Net op tijd kan de bewusteloze Sheila in de slaapkamer worden ver borgen. Sam doet nu het ganse verhaal uit de doeken zoals hij het samen met zijn vriend Remick heeft kunnen uitvissen. Glen wentelt alle schuld van zich af en noemt Sam's verhaal één grote leugen. Inspekteur Apple ton vindt het echter nog zo gek niet en belooft nog terug te zullen komen. Zijn woor den zijn nog niet koud of Sheila komt de living binnen en knalt, blind van woede, Glen neer. Het plan van huisbaas en dienstmeisje is mislukt maar heeft twee mensenlevens geëist. «De Merelaar» had aan het laatst gespeelde stuk «Hoera 't is een jongen» een makkelijker te verteren bo terham dan deze triller. Om kort te zijn in de bespreking van de personages; allen wisten ze hun karakter op een degelijke manier naar voor te brengen. Het is moeilijk om een triller levens echt te brengen, Hoeft het nog betoog dat de mensen van «De Merelaar» weinig moeite hadden om het pu bliek te tonen dat toneel nog iets anders is dan het op wekken van een lach. We wachten vol ongeduld op het volgende seizoen en zijn benieuwd welke weg «De Merelaar» dan zal in slaan. VIM. Toen we ons lieten vertellen dat te Bambrugge een lammetje geboren was zonder pootjai dachten we dat het een 1 april grap was. Niets daarvan. Gezond en wel kwam dit bok# vorige week ter wereld, samen met nog twee andere lammetjes. Doch... geen enkel spocf van pootjes. Ook de schouderbladen waren er niet Antoine Renneboog (rechts) kon zijy ogen niet geloven. De dochter des huizes is maar wat blij met dit wonder der natuur f' haar armen te mogen pauzeren. (VIM) Sheila Wallis (Frieda Van Impe) weet niet hoe ze wordt beetgenomen door Glen Howard (Lucien Neerinckx). Het zal hem later duur te staan komen. (VIM) Niets is moeilijker om een publiek dat van jou grappen en grollen verwacht te tonen dat toneel nog iets anders is dan dat. Zo verging het ook een beetje «De Merelaar» bij hun opvoering van «Plot seling Thuis». Deze triller van de hand van Francis Durbridge eiste meer van de spelers dan een zwierige en joviale mimiek en woor denvloed die je nodig hebt om een blijspel te doen in slaan bij de doordeweekse toeschouwer. Voor een tril ler moet je beter in je schoenen staan dan dat. Het was juist tien jaar gele den dat de groep een triller gebracht had. Het waren dan ook voornamelijk an dere mensen dan toen die deze keer het podium be klommen. Het was een Engels stuk. Spanning van begin tot einde verzekerd dus; de engelsen zijn namelijk meesters in het schrijven van dit genre. Hij hanteert een speciale manier om de kijker te boeien. Het duurt namelijk niet lang vooraleer de toeschouwer weet wie de moordenaar is. Hoe de politie de zaak uitpluist en wat er zo al achterstak om een moord te begaan is sterk genoeg om de span ning geen ogenblik weg te nemen. Maggy en Glen Howard (respektievelijk Rose-Marie Neerinckx en Lucien Neer inckx) zijn reeds een tijdje getrouwd. Niet tot beider voldoening overigens. Het huwelijksgeluk brandt op een laag pitje. Maggy's enige steun is haar zuster Helen Tenby (Annie Sie- naert). Ruth Bechler (Mar leen Eckeman) vertrekt vandaag óp vakantie, Ze is het dienstmeisje bij de Ho wards. Sam Blaine, schrij ver, komt aan de vrouw des huizes een lening terugbe talen met het geld dat hij door zijn laatste boek ver diende. Ook Sheila Wallis (Frieda Van Impe), een tweede rangsaktrice die maar niet hogerop geraakt, komt even aanlopen om twee toneelkaartjes te brengen voor de zussen Maggy en Helen. Die avond komt ook Glen Howard, Maggy's echtgenoot dus, thuis van zakenreis. Maggy en Helen zijn nog maar pas de deur uit of het wordt al spoedig duidelijk dat Glen en Sheila meer dan een boontje voor elkaar hebben. Ze hebben een sluw en gruwelijk plan bedacht om Maggy uit de weg te ruimen. kunnen bewijzen dat Maggy nog zou geleefd hebben in de periode tussen de moord en het in de vijver gooien van het lijk. Alles loopt ge smeerd. En toch vindt in spekteur Appleton (Hector Van Impe) enkele onlogi sche zaken in de stelling dat Sam Blaine de moord zou begaan hebben. Die is trouwens ondergedoken en gaat zelf op onderzoek uit met de hulp van zijn vriend Remick (Paul Gabriels) die heel wat inlichtingen weet in te winnen door zich aan te bieden als vervangend in spekteur van Appleton. Sam vindt het namelijk on logisch dat Glen Howard hem probeert te beschuldi gen van een moord waar hij niets mee te maken heeft. En dan komt de kat op de koord. Sheila Wallis is slechts het werktuig ge weest (ze imiteerde de ver moorde Maggy uitstekend toen het nodig was) in de handen van Glen Howard en Ruth Bechler, het dienstmeisje. Sheila weet te veel en moet nu op haar beurt van kant gemaakt. Ze is verslaafd aan heroine en een overdosis zou als veel voorkomend ongeval be schouwd worden. Doch, door puur toeval, heeft Sheila dit snode plan ge- Vorige week zaterdag organiseerde belottersklub Oc topus zijn derde belotterskampioenschap van Erpe- Mere. Met succes trouwens. Niet minder dan 146 deel nemers waren komen opdagen om een prijs (die de moeite waard was) in de wacht te slepen. Zelfs mensen uit Grimbergen en Outer waren naar hier afgezakt om hun kans te wagen. Om 146 kaarters (synoniem voor vurige denkers) in goede lijnen te houden voor de verbeten strijd naar het erelint, de trofee en de 2100 frank heb je een stevige or ganisatie nodig. Belotters klub Octopus heeft reeds genoeg ervaring achter de rug om hier geen al te grote graten in te zien. Ze wisten er dan ook voor te zorgen dat het er sportief aan toe ging. Vier uur lang werd er verbeten gekaart voor een ereplaats. Doch reeds na de eerste beurt waren de beste kandidatenén de grote verliezers gekend. Na drie beurten was de overwin- naargekend. Het werd Willy Eeckhout uit Lede. Met 3633 punten was hij veruit de beste op dit kampioen schap. Op de tweede plaats eindigde de eerste Erpe- Merenaar, Marcel Huyle- broeck uit Erondegem Hij ontving een prachtige beker en 1700 frank bovenop. Derde werd Albert Meule- man uit Impe. Ook hij kreeg een trofee en 1400 frank. De rest van de uitslag: 3. Frans Beerens. 4. Remi De Coninck, 5. Oscar De Brucker, 6. Willy Goddaert, 7. Jozef De Jaeger, 8. Maria Meuleman, 9. Paul De Tro- yer, 10. Emiel Ribbens 11. Frans Van der Eecken, 12. Rachel Van Caeneghem, 13. Johan Van Impe, 14. Paul Fahy (eerste van de organiserende klub), 15. Remi De Schutter, 16. Odi- lon De Winne, 17. Catherine Van Wassenhove, 18. Aline Brantegem, 19. Roger SijKicrm friau, 20. Richard Van j Broeck, 21 Walter Neei ckx, 22. Eufrasie Wijns.J Frans De Troyer, 24 ÓDC De Troyer, 25. Rudy Rnc- tiers, 26. Maria Vermeuj 27. Virginie De Sutter, Eddy De Troyer, 29. Evd Goddaert, 30. Rudy Lau| reys en de rest van het leton» Afspraak voor gend jaar, da's zeker! Er staat in Dido deze maand nogal wat op het getouw en het zal wel een ongeoorloofde platitude zijn dit in verband te brengen met lentekriebels. Feit is echter toch wel dat die jeugdkiub iedere lente aktiever wordt en wat bijzonders plant. Dido's lenteweek vond met wals, tango, quick Tussen 13 en 20 april step en zo van die rumba- smeert zich een lenteweek dingen uit grootmoeders uit. Daarin zit: pre-Travoltatijd. Vanaf 20 een fakkeltocht op vrij- uur op zaterdag 14. dag 13 om 20 uur. Op zondag 15... een een klassieke dansa- paaseieren TD helemaal in de sfeer van Travolta Maandag 16, 14 u.: fiets tocht. Di 17: 19 uur: rustig aan met instuif en binnenhuis- spelen Woe 18: 13.30 u: sport en spelnamiddag voor kin deren van 9 tot 14 jaar. Donder 19: 20 uur:, een sprookje uitbeelden in golf karton. Vrij 20:19.30 uur: volks- dansinstuif ledereen, dus ook niet- leden zijn welkom. Ze zullen niet buitengekeken worden. Homoteater Op zondag 22 april wordt om 20 uur Alex Cassiers verwacht met zijn homotea ter. Zoals de naam het zegt gaat het om een maat schappijkritisch teater over homofilie. Nadien is er ruime mogelijkheid tot f S»rek «lag Infobeurs niet F Op 28 en 29 april richt n een infobeurs in. Heel groepen en organisatier het hoekje opbouwwerk-sociale a groepen zullen zich toonspreiden. Uren: 15 u 22 u (zaterdag) en 14 uurg.a es 18 uur (zondag). a/ nog i lensd; mboli fr. STREEKNIEUWS Erpe-Mere Moeilijke klip omzeild Onze basketters van Erpe- Mere hebben vorige zondag een serieuze konkunrent troef gegeven. De uitslag Melle-Erpe-Mere: 61-95. Vorige week mochten we Johan Callebaut als grote uitblinker noteren. Nu is het opnieuw de beurt aan Peter Baeyens en Mark Spann. Ze maakten respektievelijke 16- 13 en 9-18 punten. Het puntenverloop wijst erop dat de match toch erg spannend geweest is. Tegen de rust kon niemand iets voorspellen 37-41. Daarmee was Melle van 23-37 teruggekomen. Half weg de tweede helft liet Erpe-Mere zijn tegenstrevers geen kans meer. Er blijven nu nog 4 matchen te spelen. De kompetitie duurt immers zo lang gezien er zoveel uitgestelde wed strijden nog op het pro gramma staan. De weg naar het kampioenschap is nog niet ten einde. Ter ere van de regering? KSA-Mere heeft niet te kiezen. Volgende zaterdag moet er een T.D. doorgaan ten voordele van het komen de kamp. Zelfs al was er nu nog geen regering. De dans partij gaat door in de zaal De Moté en start te 20 u. (Niettegenstaande de nare gebeurtenissen om en rond De Moté. is het toch daar te doen. De KSA-Mere zegt: «Dat ze maar eens afkomen! Ze betalen ook den entree!») Toeristisch zonder permissie Op vrijdag a.s. 6 april gaat er in 't Mereland een toeristi sche informatieavond door; Open Kring krijgt hiervoor de welkome samenwerking van Eurosun en Touring Club van Wegenhulp. Een reeks films zijn er te zien over Tunesië. Roemenië en Grie kenland. Er zijn ook een pak waardebons voor reizen ter verloting. Open Kring deelt mee «dat er geen vooraf- gaandelijke toelating en toe stemming werd gevraagd aan sommige bestuursleden van de plaatselijke VTB-VAB- afdeling». Deze toeristische avond heeft vandaag plaats!! (wh.l KARNAVAL In Erpe-Mere? Zoiets ja. De -f. een z :is na fanklub van Inge Summer! en the Sonorband nodij alle karnavalgroepen uit streek uit om deel te nemen hun traditioneel Drieko genbal. Zodat de karnaval: toch nog Erpe-Mere aand Dit bal gaat door op zaterdt april inzaai Zanzibar (Dord Erpe. NOG EEN BAL De gemeenteschool van E degem heeft er eveneens traditie van gemaakt om jaar een bal in te richten C keer gaat dit vriendenf door op zaterdag 7 april in Claudia te Erondegem. Qq^ Ruth Bechler (Marleen Eckeman) en Glen Howard (Lucien Neerinckx) zijn bereid een moord te begaan om vrij te zijn. Het heroinespuitje ligt klaar om Sheila Wallis (Frieda Van Impe) uit de weg te ruimen. Spelbreker-politieinspekteur Appleton zal echter direkt gaan aanbellen. (VIM) Volgende week zaterdag krijgt Erondegem de alombe- kende kleinkunstenaar Jef Eibers op bezoek. Het is Jara die instaat voor de organisatie. Deze mensen hebben er nu stilaan een gewoonte van gemaakt om jaarlijks in deze gemeente iemand uit de kleinkunstwe- reld te laten optreden. Wie is JARA? De naam is gevormd uit de eerste let ters van de voornamen der stichters. In 1972, het begin jaar, bleef het initiatief be perkt tot het organiseren van een paar T-Dansants. Verder ging men toen nog niet. In 1974 en 1975 bleef het stil rond de groep. Tot in 1976 een verjongde ploeg onder dezelfde benaming op de kleinkunsttoer ging Niemand minder dan de toen opkomende Urbanus Van Anus werd onder de arm genomen om het eerste optreden te verzorgen; Succes verzekerd natuur lijk Het jaar daarop kwam Willem Vermandere het Erondegemse publiek een onvergetelijke avond be zorgen en in '78 wist men dank zij Stampen en Dagen een eivolle zaal te bereiken Jara is u van plan de inge slagen weg te blijven vol gen Jef Eibers is zeker geen on bekende gebleven. En toch is hij geen lokvogel voor het grote publiek. Het is zelfs opvallend stil geweest rond hem de laatste tijd. Pers, radio en televisie verloren de man die destijds furore maakte rond de Brusselse zaak zowat helemaal uit het oog. Misschien ligt zijn en gagement tegen het Eg- montpakt te veel mensen op de maag. Jef Eibers ver dient beter dan dat. Zijn «Irma la Boche», «Leopold II» en «Morgen is het Nieuw jaar» behoren immers tot het beste ooit op zwarte schijf gezet in de lage lan den De laatste maanden is hij echter vrij sterk de fami liale, zelfs privé-toer opge gaan. Echter niet ten koste van de kwaliteit van zijn werk. Jef Eibers heeft meer pijlen op zijn boog dan het bespelen van de gevoelige snaar. Het is de moeite waard om naar hem te gaan luisteren. Op zaterdag 14 april te 20 uur in zaal Olym- pia te Erondegem. VIM ten K Leen Persijn dirigeert een entoesiast kinderpubliek iedereen deed mee... (VW)

De Voorpost | 1979 | | pagina 16