K jeugdpagina H M NI u L KARATEKLUB AALST: KI, KEAGE, MAE SNAAR VAN HET KINDERJAAR tu//en «pknipÈ Straks paasklokken voor wie het elk jaar «van het kind» is. Wijkkomitees Straks nog beter weer ook zodat nog meer papa's en mama's Vorige week werd vergaderd met hun zonen en dochters kunnen gaan stoeien in het gras. jn Erembodegem, Nieuwer- ln begrijpelijk Nederlands: de Aalsterse Karateklub is een groep waar «spirit» in zit, die het zo goed stelt dat ledenaantal en prestaties «opwaarts» gaan, en die in kampioenschappen ver «vooraan» is. In de karate-moedertaal, het Japans, zeggen ze in zo'n geval: «ki, keage, mae». werd beoefend. niging» die lid is van de All European Karate Fe deration. Reeds vanaf het prille begin in de jaren zestig, En lentekriebels ook. Om te vergaderen bv. IRCA tel. 052-21.22.72 Kunst galerij Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46. Gremoergen 'EECKMAN 053-70.02.'t3 De specialist in maatwerk. De laagste pri)an def matrassen k Schuimrubber, Latex, Staalveren Super-Bultex B Bergemeersenstraat 18. Aalst ORTHALS - specialiteit van Wafels Het koffiehuis der k LECTROHOME 053-21.89.53 Electronische componenten - telefoonbeanwtoordapparaten - au toradio s - antennemateriaal - stereoinstallaties - modelbouw F afstandsbediening Korte Zoutstraat 12. AALST 0URUREN|P,inn| Tel. 053-77.48.54 CKELLY FURS ODERMATT THEO - GeraardsDergsestraat 1 Aalst B naast Politie Bureel Pelzen v°of Dames, juffrouwen en heren Aanvaard alle herstellingen ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen balkon- en terrasatslurtmgen poorten, enz. M De Backer, Kon. Aibertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16. St -Gillis- Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. I O-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij camping. Statiestraat 21Lebbeke Kroostn|ke Gezinszegels LOM, LEEN GERUST 053-21.60.16 ophandtekening Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe. Droeskouterstraat 12. Haaitert i E0NIDAS 053-21.08.91 De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST EUBELEN DE WOLF IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen Langestraat 116. 9300 Aalst. f VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette, tergal enz. Zonneblinden. Luxaflex, Louverdrape, vouw- h deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi- chem, Potiaulaan 11Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. tUANDO 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Lati|nse woordies volledig te maken quis. quid. quo. quando. quomodo enz: wie, wat, waar. wanneer en B hoe7 Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper. letro Is een blik in het verleden VAN LIMBFRGEN RFTRfl. Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reprodukties van gekende meesters Alomgekend voor salon-garnituren in leder LEGERS Is niet alleen gekend voor kleur T V maar ook HIFI sche huishoudtoestellen Lid van Expert International Leo De Bethunelaan 125. AALST 053-21.95.20 alle elctri- COUPONNENHUIS Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening vi m.) Moorselbaan 556, Aalst 053-21.27.77 i alle sloften (zelfs per URWERKEN COVENS Lange Zoutstraat 44. Aalst 053-70.18.20 ergeylen R en zoon 053-21.49.91 Manufacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst y n 052-21.40.6d een toverformule7 Neen een vergelding Uw inbreng en onze 053-70.33.65 VONNE EN JOZEF njden met een bromftot» van Hofman. Si nerstaUtngen. i |aar waarborg Gratis onderhoud Prijzan vi a 4.900 F tot 150.000 F. ANe modehan uit voerraad lavarbaar. iwitserland uw juwelier 053-21.16.50 Trouw- en verlovingsringen in goud 18 kt Damesuurwerken en ringen met briljanten gemonteerd. Ook briljanten voor belegging Vrijblijvend advies. kerken en Aalst. Op maan dag 9 april om 20 u. wordt in het Herdersemse oud ge meentehuis een wijkkomi- teevergadering belegd voor elke geïnteresseerde Herder- semnaar. Gijzegem kan in het agenda boekje «woensdag 2 mei» noteren. (20 u.: pastorij) Bond van grote en jonge gezinnen Aktief is die bond. zeg! In maart was er al een heleganse week van het kind en op maandag 16 april is er weer wat. In Nieuwerkerken (zaal Rio, Dorpsstraat) zal pop- penteater 't Ajuintje een voorstelling geven van «Spees 2005». De toegangsprijs be draagt 20 fr. en alle kinderen zijn om 15u. verwacht. Fotowedstrijd Nog eens aan herinneren dat jeugdhuis Terlinden een fo towedstrijd «kinderen» uitge schreven heeft. Maksimum vijf kiekjes (zwart-wit-foto of kleuren-dia) zijn in te leveren tegen uiterlijk 1 mei. Als u dat zou willen kan u altijd beschikken over het fotolabo van de klub. Inlichtingen: jeugdhuis Terlinden. Raffel- gemstraat 8, Aalst. (pd) «Shotokan» werd de be- bestond er een Aalsterse naming van de oorspron- «Shotokan Karate Klub». kelijke, klassieke karate- Sindsdien is echter al stijl. Er zijn inderdaad, veel gebeurd! Niet alleen na Funakoshi, diverse steeg het ledenaantal in stijlrichtingen ontstaan, die jaren tot ongeveer 45, Basisprincipes zijn ech- er waren ook wisselin- Karate Er zijn sporten die bui- tenstaanders maar steeds met mekaar ver warren. Judo, karate, Ju Jitsu, Kung Fu, Kempo horen thuis in dat lijstje. «Gevechtssporten» heet men die, en vaag weet men dat er een witte uni formtuniek bij hoort, dat er zwarte en andere gor dels zijn, dat het verre Oosten bij de wieg stond weet men ook, maar ver der... Karate onderscheidt zich overwinning of de neder- en Paul Peeters namen van Ju Jitsu, doordat het laag, maar het verbete- de trainersrol over, toen niet op worpen en klem- ren van het karakter van men in het Koninklijk men gebaseërd is, maar de beoefenaar!» Atheneum onderdak eerder op schop- en kreeg. Vanaf toen kwam stoottechnieken. Er Karate in België ook Miyazaki instrukties wordt als het ware vanop geven (zie hoger). Het In- afstand gevochten. Van Wij gaan de lezer details stituut van de Dames van Judo kan je rustig stellen besparen. Het moge vol- Maria opende daarop zijn dat het een gefiltreerde staan met de merkwaar- turnzalendeuren, waarna dige vaststelling dat de het de beurt was aan de jongste vijftien jaar in Brandweerdienst in de heel wat landen, waaron- Vrijheidsstraat om in de der ook België, de kara- (nieuwe) sportzaal kara- ter steeds: moed, hoffe lijkheid, eerlijkheid, ne derigheid en zelfkontro- le. Gichin Funakoshi schreef trouwens: «Het uiteindelijke doel van Karate-Do (Do betekent «weg» nvpd) is niet de gen in trainingsplaatsen en trainers. Albert Wallèze was de eerste trainer en in de pionierstijd was een be kende zaal aan de Grote Markt dekor voor de oe feningen. Chris Impens vorm is van Ju Jitsu- technieken met ook kara- te-elementen. De verre oorsprong van de zelfverdedigingssport «karate» moet je situeren in het verre Oosten (Ja pan, China), waar men diverse technieken kreëerde om zich te ver- tesport als nog onbeken de sport, ingevoerd werd en op korte tijd een rui me bekendheid zou ge nieten. Een Belgische Karate Associatie werd teka's te herbergen. E- tienne Van Beveren en Guy Boel waren toen trainers en er kwam ook een voorzitter: Jean- Pierre Grison. Deze laat- dedigen met de natuurlij- vanuit de Belgische Judo ste, tevens herberguitba- ke wapens waarover de Liga in 1967 opgericht, ter in de Sint-Jobstraat, mens beschikt, zijn lede- een Japanse trainer werd deed hierop het voorstel maten. In de toenmalige aangeworven (Miyazaki om te trainen in de zaal feodaliteit was het im- Satoshi), het aantal be- achter zijn kafee. Deze mers verboden om wa- oefenaars steeg snel. «eigen zaal» bood nieu- pens te dragen. Dank zij Miyazaki, de we voordelen: voortaan Het eigenlijke ontstaan permanente nationale zou men haast iedere van «karate» ligt in deze karatetrainer, zou men dag kunnen aan het trai eeuw. In de jaren twintig ook op internationale vond de Japanner Gichin ontmoetingen regelma- Funakoshi, vanuit studie tig finaleplaatsen bekle- van diversegevechtskun- den. Momenteel is de sten, een middel om de Belgische Karate Asso- aanvalien te kontroleren, ciatie uitgegroeid tot gebaseerd op de beheer- «Belgische Karate Vere- sing van de bewegingen van de beoefenaar. De eerste oefenstonden hadden plaats in de «Ko- dokan», dat was de oe fenplaats van het judo in Tokio. Later werd de «Shotokan» opgericht waar uitsluitend karate nen slaan. Het bleek e- venwel dat hier ook na delen aan verbonden werden: niet alle karate- ka's aanvaardden trai ningen van beide trai ners, men was zelden nog samen met de hele groep, de groepsgeest leed eronder. Daar kwa men ook nog andere re denen bij van persoonlij ke aard, met als gevolg: een deel bleef in de Sint- Jobstraat, de meesten trokken naar de oude stal in het Koninklijk Ate- neum. Deze verhuizing voltrok zich in de zomer van vorig jaar. In de turnzaal, twee hoog in het ateneum, zit men nu nog en men is er blij om. Er is nu ook een echt bestuur met een de- mokratische struktuur waar ieder aan bod komt. Er is een fijne teamgeest die zelfs een toevallige joernalistieke bezoeker op kan snuiven. Voorzit ter is Bernard Bruylandt en de huidige trainings- ploeg bestaat uit: Guy Boel (2e Dan), Kathleen Fruithof (1 e Dan) en Jean Pierre Meert (1e Dan). (Dan is een graad aange bracht op de zwarte gor del. De zwarte gordel volgt op bruin, blauw en de witte beginkleur). Geïnteresseerd? Vaf 14 jaar kan men in schrijven en aan de kara- te-opleiding deelnemen. De trainingen bestaan uit opwarmingsoefeningen, kihonoefeningen (basis technieken), vrij vechten. De uren: iedere woens dag en vrijdag van 19.30 u tot 21.30 u. Ook op zondag van 10 u 's mor gens tot 12 u. Je komt naar de trainingen zoveel keer als je dat zelf wil, karate is trouwens een sport voor «liefhebbers». Zowel jongens en meis jes zijn welkom, evenals jong en oud. Voor de verzekering be taal je jaarlijks 300 fr voor lidgeld trek je fr. per maand uit. Bi mende kosten zoals voer naar kampio schappen vallen voor kening van de klub. Goede beurt katc Ook al is dus de overvr'® ning geen doel op zi zelf, er bestaan wel ka pioenschappen om zr? 1 te meten met mekaar^ s men is fier ajs men dhee een goede prestatie Ie ne ren kan. Dit was toch f1* het geval wat de Aalsf3 se klub betreft in de Oprc vlaamse kampiof-^ schappen drie weken jVai leden in Gent. 0rnz£^r gens alles was gewF f nen: vijf van de zes L kers. Voor de zesde (|j zwaargewichtbeker) lLer men geen kandidaat rtg2 voren geschoven... DjnCj kampioenschappen ^jc mondden vorige zontfete uit in een Vlaams tomfcval en natuurlijk volgt diale nog een Belgisch kroilze tje op. tooi Zo. Over karate valt ribijr veel meer te vertellfn c maar daar moet je z kl maar eens voor overvtf' n pen. Onze bronverrri1 du dingen: Informatieboj Pa Belgische Karate Verer— ging, «Karate Hulpti nerscursus» (Minister Nederlandse KultujU sport) en vooral traij Guy Boel, aan wie oil dank. fti Wetswinkel Houtmarkt 5 - «omdat de meeste advokaten nog steeds eerder denken aan hun portemon- naie, dan aan de rechtzoekende» gratis rechts hulp elke vrijdag van 19 tot 22u en zaterdag van 10u tot 12u. CSV—T Fabrieksken Zat 7: eindetrimesterfuif. Zon 8: East of Eden, Elia Kazan (film) om 20u. Zonnestraat Vrij 13: film Jeremiah Johnson. Eureka Zat 14: première van de eigen filmproduktie «Eurekaans Klubleven». Aanvang20 u stipt. Tanu Vrij 6: filmavond in het kader van het Jaar van het Kind. Volgende films zullen vanaf 20u vertoond worden: «Een kreet», «II sera une fois» (Danny Kaye), «De vriendenkamer», «Tra nen van Zand», «Un avenir pour chaque en fant». Zat 7: retrospektieve Pink Floyd van 14u tot 17u. Zon 8: 13u: vertrek autotocht naar de Brussel se Magdalenakapel. Vrij 13: volksdansen van 19u tot 21 u. Zat 14: wandeling De Falluintjes te Moorsel. Zon 15: viering pasen met gezelschapsspelen. Om 20ukaartavond (belotten). Terlinden Di 10 en woe 11eerste respektievelijk tweede deel van de langspeelfilm «Jezus van Nazareth» van Franco Zeffirelli. 80 fr. voor de twee delen. 50 fr. per deelOok kinderen zijn toegelaten Ma 16: 13.30u: derde paashazenkross. Inlich tingen en inschrijvingen in het jeugdhuis. Leeuwerik Zon 15: verkiezing Miss en Mister Paasei en paas-TD. Jongerengemeenschap voor evangelisch leven, Meldert-Baardegem Jongerenvastenweek rond «In uw handen be veel ik mijn geest» op maandag 9 april om 20u (kerk van Meldert) en op woensdag 11 april om 20u in de kerk van Baardegem. «Een man droeg op zijn schouders het kruis van heel de wereld. Het woog loodzwaar. Hij droeg het niet voor zijn plezier, maar alleen omdat zijn Vader het wilde en uit liefde voor de mensen. Sindsdien moet niemand zijn kruis alleen dragen. Hij draagt mee. Hij staat in lijden en nood schouder aan schouder met jou!» (Pd) Even gluren door het sleutelgat... «Ik schrijf nooit brieven» zei Hugo. «Ik haat brieven schrijven», zei Hugo. «Ik lees graag brieven, maar ik vind het snertvervelend er zelf een te moeten schrijven». Alternatieve kroeg uitbater Jan kwam nog een nieuw bierviltje onder de gele limonade leggen, want het oude was er al volkomen van uitgeplugd. Om ook wat te zeggen beaam ik tot op zekere hoogte. «Je moet er tijd en goesting voor hebben, en dat dan nog tegelijkertijd. Tijd zonder goesting of goesting zonder tijd, nee, 't moet samen gaan.» Instemmend gegrom bij alle tafelgeno ten, om deze platitude. «Schrijf je dan echt nooit eens, korrespondeer je dan niet met bv. je buitenlandse vrienden die je met het koor bezocht?» vraagt Liljan nog (het kan ook Evita geweest zijn). «Gisteren schreef ik een kaartje naar Tsjechoslovakije om te zeggen dat ik wel eens zal schrijven», lacht Hugo. Ander hoofd stuk. Als ik postbode zou zijn, zou ik tot de ontstellende vaststelling komen dat er nog nooit zoveel briefjes verstuurd zijn als nu. Hugo kan dus niet anders dan een uitzondering zijn op de spontaan gegroeide regel om zo weinig mogelijk nog gebruikt te maken van de telefoon, en om zoveel mogelijk de pen ter hand te nemen. Laatste hoofdstuk. Het is toch wel een prettige zaak wat te horen (lezen) van Brigit in de States, Maarten uit Holland, Kris- tien uit Strombeek en zelfs voor de lol wat opschrift te krijgen van iemand die je elke dag tegenkomt. En of dat zo'n danige kwelling is zelf wat toe te vertrouwen aan het groene, blauwe, oranje gespikkelde of gewoon witte al dan niet gelijnde papiervei, is zeer te betwijfe len. Vraag het maar aan de vele tieners en twintigers die de vakantiedroomvriend aan blij ven schrijven met een pen vol samengebalde poeziekracht... En vraag maar eens aan BRT- man Paul De Wijngaerd hoeveel kaartjes hij voor één uitzending «tot uw dienst» toekrijgt... Poëzieprijs Door Panther Paperback, v.z.w. wordt een poé- zieprijs uitgeloofd. Alle Nederlandstalige au teurs die binnen- en buitenland mogen eraan deelnemen. Het gaat erom drie al dan niet gepubliceerde gedichten (in vijfvoud) op te sturen naar Panther Paperback poëzieprijs 1979 Postbus 75 1710 Dilbeek. Daarvoor kunt u in aanmerking komen voor een hoofdprijs (8.000 fr. en de gelegenheid een dichtbundel te publi ceren), en twee prijzen van elk 1000 fr. De jury is samengesteld uit Ignaas Veys, Lieve Thie- baut, Frederik Daelers, Gerda Devrieze en Ger- rit Achterland. De gedichten blijven eigendom van Panther Paperback. Uiterste inzenddatum: 20 juni. Slotnoot: om te kunnen meedingen moet men abonnee zijn of worden van Actietri bune, het tweemaandelijks tijdschrift van Pan ther Paperback. Een abonnement kost 250 fr. en dit geld kan gestort worden op rekening 300—1165583—31 (Panther Paperback, Post bus 75, 1710 Dilbeek) met vermelding Abonne ment Actietribune 1979. Aalst solidair met RB P-bezetters? In het RAL-maandblad «De Rode Mol» wordt opgeroepen voor een daadwerkelijke solidari teit, ook vanuit Aalst, met de doorzettende bor its ha bezetters van de Antwerpse RBP-raffinaderij. Gra Ter herinnering hun eisen even op een rijtje PIe zettenhet behoud van de tewerkstelling in de ulde petroleumindustrie, overheidsinitiatief nu, op- 1 bi richting maksimale stockagemaatschappij en P- E behoud van de bitumenafdeling. Solidariteit betuigen kan door wat te storten op het rekeningnummer van het solidariteitsfonds 001—0266259—70 van «Rood Fonds vzw» - Antwerpen met vermelding «RBP-solidariteit». Een tweede vorm van solidariteit waartoe men oproept is het verzenden van solidariteitsmo- ties, te stemmen in syndikaten, werkgroepen, aktiekomitees... Op drie adressen zou men zo' n moties graag zien RBP-bezetters, vierde Havendok, kaaien 179 -285, 2030 Antwerpen. Algemene centrale van het ABVV, t.a.v. M. Schoeters, Van Arteveldestraat 17, 2000 Ant werpen. RAL-Antwerpen, Lange Winkelstraat 32, 2000 Antwerpen. Krimaridanuc Er zijn foutjes geslopen in ons artikel «kreatief vrij zijn» dat De Voorpost haalde op 23 maart. Noteren maar mensen dat de kreatieve band waar wij het over hadden met de afkortings- naam «Krimaridanuc» gedoopt werd, en dat «Micpatru» zorgde voor het plastisch visuele. O.K.? Kamers voor studenten Jeugdinfo «Wegwijs» (Kapellestraat 15, Aalst) krijgt geregeld vraagjes van jongelui die op «kot» willen. Men krabt daar dan eens in het haar, want ja, waar vind je in Aalst kamers voor studenten? Daarom: ieder die één of meerdere kamers, hetzij gemeubeld (bed, kast, schrijfta fel, verwarming, wasgelegenheid, eventueel ook gebruik van keuken) of ongemeubeld, wil verhuren aan jongeren kan kontakt opnemen met «Wegwijs». Daar weten ze er wegwijs mee! Vakantiewerk voor jongeren vanaf 16 Jaar Datzelfde jeugdinfo «Wegwijs» wil ook bemid delen voor naar een job zoekende jobstuden ten. Daarom wordt gevraagd aan firma's, win kels, handelszaken om een seintje door te geven aan «Wegwijs» als ze één of meerdere jobstudenten kunnen tewerkstellen. Jezus van Nazareth In de kristelijke liturgie wordt volgende week «goede week» genoemd. Wat de zin is van die zevendaagse is zo onderhand wel al 2000 jaar geweten. Voor Jeugdhuis Terlinden is het toch een aanleiding om de tweedelige speelfilm «Jezus van Nazareth» van Franco Zeffirelli af te wikkelen. Zie tussen haakjes. Paashazenkross Diezelfde jeugdklub Terlinden nodigt ook alle belangstellende klubs, groepen, organisaties uit om op paasmaandag wat te komen lopen, 't Is al de derde keer, dat er die dag rond Terlin den vele menselijke haasjes (of would-be-haas- jes) hun beste beentje(s) komen voorzetten. Inlichtingen en inschrijvingen: JK Terlinden, Raffelgemstraat 8, Aalst. (pd) f

De Voorpost | 1979 | | pagina 18