Sefhebberssport NEV\I MAM 1 c Faber en Schoonaarde verrassen SPORT M A R Vroege beslissing: Ronse-Kamillekes 1 J F.C. Sport met grof geschut «perkt programma J S.A.F. houdt schietoefening St.-Job stopt leider Nieuwe Wijk AATSSP0RT HERLEEFT I DE HERLEVING rFBILJARTFEDERATIE DAMESVOETBAL B.V.B. SETOKVOETBAL OKDAMESVOETBAL K0RP0RATIEFV0ETBAL VATTE* M.T.S.A. VOETBAL KATTESTRAAT 76 AALST JEUGDHUIZEN VOETBALTORNOOI JEUGDHUIZEN )als iterdag werden de heenwedstrijden van de >vervf'e 'n het kader van de bekerkompetitie be- 3P zifdienden Paar verrassende uitslagen ge- rel ki Want Schoonaarde hield Moorsel in eigen ig in bedwang, terwijl Faber een onbeslist uit sleepte bij Hand in Hand. op het randje wisselende kansen werd tie Ié nederlaag geben- gestreden. Hand in Hand och fnt het keek tegen werd naar de leiding getild Aalsf3 stand aan- door Marcel Pots. Doch deOfarde nam 'nder_ daarna zette Faber het sco- p i o Mario Vervaeke, rebord in zijn voordeel langs ™'an Swalm en De willem Van der Borght en denderende Gerdy De Sutter. Willy De kaar, iken i aewfodat de vrees voor Roeck bracht de stand op- lp npHprlaan 7pkor rtipiiuu in owonuiirhi mior r nederlaag zeker jgrond was. Willem a® nt Meyst en Jean Br' loens stonden ech- iat "bezoekende over win de weg. In de te- ijd zal Moorsel nieuw in evenwicht, maar daarmee kwam Rupa op winst. Erwin De Sutter maakte er 2-3 van. Met het gevolg dat men de spanning bij de laagte beurt kon snij den. Frans Hereman kon zon<je tenen moeten om ten slotte de thuisploeg van torni/valificeren voor de een nederlaag vrijwaren. 3t djale. Zandmannetje kon weinig krojl zeker ook het ge- inbrengen tegen kampioen voor Hand in Hand Loebes. Pas toen Loebes alt nbijna op de helling reeds alle zekerheid had rtellfn door Faber. De kon Victor Meert het enige je 2 klommen zelfs puntje voor de thuisploeg verv^1 naar de leiding, lukken. Romain Meese, „errrjl dus een vrij spek- Raymond Van Liefferinge, ieboj Partii waarin met Jean Pierre Crous en Heri- Vere ulpti lista jltu trai e on drik De Baere waren immers ongenaakbaar en zorgden al direkt voor een 0-4 afte kening. Neirinck maakte de zaak rond voor Loebes. Dat meteen ook zeker is van een plaats in de halve finale. In de wedstrijd Koszen - Cosmos stak dan toch iets meer spanning. Want de bezoekers lieten zich aan vankelijk niet wegspelen. Ze lukten zelfs 't openings- punt langs Roger Bae-< yens, doch Mare Schoon- ackers en Francois De Ba cker zetten de thuisploeg aanleiding. Willy Heyvaert bracht Cosmos langs zij. José Lanno en Mare De Ke gel doekten de illusie van hun gasten op. Meteen maakt Koszen de beste kans om naar de halve fi nale door te stoten. Al mag men zich toch aan een ste vige oppositie vanwege Cosmos verwachten. De te- rugwedstijden van de kwart finale worden nu zaterdag Zandmannetjes - Loebes Koszen - Cosmos 4-2 Hand in Hand - Faber 3-3 1-5 Moorsel - Schoonaarde 3-3 J.V.H. SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE SPORTZAAK Kamillekes heeft niet zo heel veel tijd nodig gehad om zijn tegenstander kansloos te zetten. Na een half uur was het immers reeds bekeken. Sparta was toen red deloos verloren. De stand luidde 0-4 en was het lo gisch gevolg van het non stop offensief dat de Aals- terse meisjes ontketenden onmiddellijk na de aftrap. Ze bliezen slechts stoom af toen de overwinning een voldongen feit was Al direkt greep Kamillekes meiren, wiens broer zondag naar de hoogste versnelling in het Fanionelftal van Een- en in de eerste minuut dracht debuteerde, het zit moest de Sparta verdedi- Jus wel in de familie, tot een ging reeds foutief ingrijpen doelpunt werd omgebogen, om het Aalsterse openings- Deze vroege treffer vormde punt te voorkomen. De daarbij een goede uitgang- scheidsrechter paste echter stelling voor Kamillekes, dat de sanktie toe die zich op- Ronse op zijn speelhelft te- drong. Strafschop! Die dan rugdrong. Het werd een door Greta Van Hauwer- haast voortdurend duel tus- sen de Aalsterse aanval en de versterkte Sparta verde diging. Die meermaals plooide en in de 17de minuut begaf. Het was Trees Hal terman die de voorsprong verdubbelde. Amper een minuut later was het al 0-3. Opnieuw kwam Greta Van Hauwermeiren aan het ka non. Net voor de dertigste minuut intikte werd een snedige Aalsterse aktie door Veerle De Windt tot een doelpunt omgebogen. Na de rust kwam Ronse dan aan zijn tegenpunt. Het was een own goal. Ghiséle Ghesquiére klopte met een fraai schot haar eigen doel- wachtster. In de 52e minuut legde De Freyne de eindcij fers vast met een afstand schot dat de Sparta doel- wachtster volkomen verras te. De tweede speelhelft zou dan verwateren vooral nadat een thuisspeelster diende geevacueerd met een dubbele voetbreuk. Al met al toch een goede wed strijd van Kamillekes. Nu zondag wordt op eigen ter rein alweer tegen Sparta Ronse gespeeld. Het is een inhaalwedstrijd, die normaal door de Aals terse meisjes zou moeten gewonnen worden. Ten ware het traditioneel bal dat zaterdag plaats heeft te diep in de kuiten kruipt. Op 22 april wordt dan de beslis sende wedstrijd gespeeld tegen Tijl Gent. Deze wed strijd heeft plaats op het ter rein van Eendracht te 13.30 uur. En als voorwedstrijd van de belangrijke konfron- tatie E. Aalst-Harelbeke. J.V.H. De uitslagen igramma van de jongstevoetbaldag bleef tot twee wedstrijden beperkt. Ladies Hofstade chts negen speelsters moest een half dozijn iten toestaan aan F.C. Leberg dat tien speel lijn bracht. ]d dus een match en tegen tien. Die ke minderheid van liet zich wel dege- lelen. En vandaar -« Leberg het niet had om vlot te win- lor de doelpunten Anne Marie Ma- Gracielle Maes Lea Plas (2), en Chris glders (2). Deze I brandde op een e. En daar zat het bondsbal dan wel its tussen. V.K. had geen enkel n in zijn thuiswed- I Oranje Blauw. De enige betrachting van de nog zeer jonge Aalsterse ploeg was de schade te be perken. Ze is hierin toch ge deeltelijk geslaagd. Chris Vleminck nam eens te meer het leeuwenaandeel van de treffers voor zich. Ze scoorde driemaal. Greta Berckmoes en Pascale Co mei is deden de rest-.- De uitslagen: Ladies Hofstade - F.C. Le berg 0-6 V.K. Hamme - Oranje Blauw 5-0 De stand: 1. F.C. Hardy 31 p. 2. V.K. Hamme 30 p. 3. Freddy Girls 24 p. 4Groene Duivelinnen 20 p. 5. F.C. Leberg 11 p. 6. D.N. Haal- tert 11 p. 7. Oranje Blauw 7 p. 8. Ladies Hofstade 2 p. Het programma: Groene Duivelinnen - La- dies Hofstade Freddy Girls - V.K. Hamme Oranje Blauw - D.N. Haal- tert J.V.H. Het programma in de ligaklasse werd meer dan gehal veerd. Er werden immers slechts twee wedstrijden gespeeld. Leeuwerik F.C. Jaca vond niet plaats omdat laatstgenoemde werd geschrapt, St. Anna - Blauw Wit kon geen doorgang vinden omdat St. Anna niet meer over zijn speelveld beschikt en Ocarina was niet op de afspraak bij Sp. Appels. F.C. Moerstraat - Snas gaf aanleiding tot een spannend nummer dat dan uiteinde lijk door de leider, met klein verschil echter, in zijn voordeel werd beslecht. Snas trok echter niet zonder verdiensten naar de kleed kamers. Op F.C. Sport stond vorige zaterdag geen maat. Het scoorde in zijn thuiswedstrijd met O.C. Aalst liefst negenmaal. De bezoekers moesten met slechts negen de strijd aan binden wat uiteraard een niet geringe handikap was en de hoge cijferverhouding in de hand werkte. De doel- puntenhonger van het broederpaar Luk en Mark Wauters was moeilijk te stil len. Ze scoorden vijfmaal. Doch ook Carlé had een ruim aandeel in de riante zege. Hij lukte een doelpunt maar had ook een voet in haast alle andere treffers. Eckeman (strafschop), Bart en Frangois deden de rest. In de tweede klasse bleven de kanshebbers op de eind zege Tripoli en P.B. Zotte- gem aan de winst. Laatst genoemde omzeilde met sukses de niet ongevaar lijke hindernis Groen Wit, dat meteen alle illusies mocht opdoeken. Tripoli kwam net met de hakken over de sloot bij V.K. Arend zonen. Bij de rust luidde de stand 0-0 en men kon toen zeker niet op de winnaar tippen. Beide ploegen toon den zich zowat evenwaar dig en lieten toch wel een paar wat men niet te missen kansen neemt liggen. Tri poli kwam op winst na een slippertje van Rik Corte en klom nadien naar een 0-2 voorsprong. Van der Borght zou tot 1-2 herleiden. In de wedstrijd PZN Aalst-V.K. Post bleef de dubbele nul tot bij de rust op de lei. Dit was meteen ook een logische ontknoping van de eerste periode. Want geen van bei den had bepaald voordeel kunnen nemen. Na de rust stevende PZN dan naar een 2-0 voorsprong langs beur telings De Bruckeren Door- emont. Trouwens de twee meest gevaarlijke aanval lers. Maes kon tot 2-1 her leiden want dan meteen ook het eindrezultaat beteken de. J.V.H. S.A.F. kende vorige zaterdag nog een hoogtepunt van deze bekerkompeitie. Niet alleen bracht het een spet terende verrichting, en overgoot deze met liefst vijf doelpunten. Vooral Jean Pierre Martens was de boe man van de V.K. Post verdediging. De erembodegem- naars waren bij de rust trouwens reeds reddeloos ver loren. S.A.F. akteerde in die eerste periode zo zwierig en was op de koop toe zo aartsgevaarlijk dat het bij het eerste inrukken reeds met drie doelpunten boni prijk te. Jean Pierre Martens rondde een misser af van de Post doelman en stak dan ook de lont aan. Tien minuten later verdubbelde Torrekens de voorsprong en in het half uur zette De Vos het sein volledig op veilig. Post had in die eerste periode op geen inspanning gekeken, maar kreeg toch moeilijk een voet in de match. In de tweede speelhelft zou Mar tens dan voor 5-0 cijfers zorgen en pas op de valr.eep lukte De Wolf het doelpunt van de bezoekers. Pas in de tweede speelhelft heeft lei der .V.V.T.A. zich kunnen loshaken. Resocub had in de eerste periode uitste kend weerstand geboden en had dan ook de dubbele nul in stand gehouden. Toen De Rop het openings- punt voor de thuisploeg scoorde brak de veer bij Resocub. De Greve, Uiter- sprot, Trogh en Poep kwa men beurtelings en met sukses aan het kanon. Schollaert redde de eer. Ondanks het feit dat de Re socub doelman VaTery Beaten zich 5 maal moest omdraaien moest men hem met een knappe partij kredi- teren. Hij voorkwam nog meer afgetekende cijfers. Al met al zit V..VT.A. nu in een zeer gunstige stelling. Cal- lebaut (a) liet op eigen bo dem in de wedstrijd met Somati een puntje glippen. Van de einduitslag kan men zo aflezen dat er weinig re- eële doelkansen vielen. De wedstrijd werd trouwens gekenmerkt door veel mid delveldspel. Men speelde voetbal op een zeer korte veldstrook. Met oneven doelpunt verschil won Cal- lebaut (b) bij Tupperware. Bij de rust was het nog geen uitgemaakte zaak wie uit eindelijk het laken naar zijn kant zou trekken. Want de beide ploegen hadden zich evenwaardig getoond. Wat trouwens ook door de 1-1 ruststand werd weergege ven. Tupperware nam de leiding door een doelpunt van Redant doch De Wolf bracht Callebaut langszij. Na de rust wentelde de par tij aanvankelijk in het voor deel van de gasten met een doelpunt van Demset als logisch gevolg. Doch Tup perware ging direkt op zoek naar de gelijkmaker en am per vier minuten later was het 2-2 langs Van Linden. Callebaut haalde dan toch zijn slag thuis langs De smet. Jwe miniemen en kadettenploeg van Aalst Herleving speelde zondag hun eerste jd. Voorzitter Emiel Van de Broeck en ondervoorzitter Raymond Wauters willen, n zeggen er een kampioenenploeg van maken. Ze trainen in elk geval vrij hard. atig kunt u ze op de Houtmarkt aan het werk zien. (EDV) gisch recht kon doen gel den. In de reeks II was er de topper F.C. Simca Boys - F.C. Tinneboys, die op een logisch gelijkspel uitdraai de. Beide ploegen toonden In de zondagkompetitie heeft S.K. St. Job voor de verrassing gezorgd door F.C. Nieuwe Wijk, in eigen omgeving dan nog, een puntje af te snoepen. De ge- F.C. Endoka dat nog ogen vaarlijke bezoekende aanvallers kregen doorgaans gooit naar de tweede plaats weinig ruimte en vandaar dat er niet veel werkelijk heeft niet volledig kunnen doelgevaar werd verwekt. St. Job heeft aangetoond profiteren van het falen van dat de leider niet onkwetsbaar is. F.C.D.D.T. Het liet op eigen bodem zelf een punt glip- Deze halve nederlaag heeft dus zo goed als vast. Nie- pen. En hiermee kreeg de zich immers evenwaardig dan als gevolg dat F.C. Real mand kan de lijstaanvoer- tegenstander F.C. Nieuwe En meteen is Simca Boys Familial een puntje van zijn der nog ernstig bedreigen. Wijk dan ook waarop het lo- rekenkundiq zeker van de ti- achterstand heeft ge- knaagd. Het staat nu op drie punten. Of het die kloof in de resterende wedstrijd nog zal kunnen overbruggen durven we toch enigszins betwijfelen. Voor de co- leider bestonden er omzeg gens geen problemen in de uitwedstrijd bij F.C. Morta. Deze onderstreepte tel. De laureaat kan bogen op de sterkste verdediging van de reeks. En deze heeft dan ook een ruim aandeel in het sukses. Excelsior kwam goed voor de dag in de wedstrijd tegen F.C. Par king en won dan ook ver diend. UITSLAGEN INHAALWEDSTRIJDEN zijn St-Joris - Terlinden meesterschap met liefst vier Tijl - Pallieter treffers. F.C. Jaca I ge- Tuf - Twentiers raakte slechts nipt met de hakken over eigen sloot. UITSLAGEN VAN ZONDAG 1 APRIL V.K. Molenstraat liet zich Pare reeks: inderdaad niet gemakkelijk Efsee - Eureka op zijn nummer zetten. Het Spokuon - Liludamo klampte verbeten aan en Nijdrop - Zenith bezweek tenslotte eervol Ypsilon - Kreja met oneven doelpunt ver- Onpare reeks schil. In de zaterdag kompe- Tijl - St-Joris titie reeks I nam leider F.C. Terlinden - Twentiers Jaca II met de glimlach de Pallieter - Jome hindernis F.C.D.T.T. Hof- Tuf - Tanu De cijfers spreken trouwens voor zichzelf en duiden op een haast kon- stant overwicht van de be zoekers. Die dit dan ook verzilverden. De wedstrijd tussen nummers een en twee van de ranglijst is dus Zenith zeker geen spannend kijk- Liludamo stuk geworden De eind- Eureka zege van F.C. Jaca staat Kreja 2-2 8-2 2-2 5-1 1-0 2-1 2-3 3-1 4-0 2-4 Onpare reeks Tijl St-Joris Terlinden Pallieter Tuf Tuf Twentiers Jome Tanu 23 21 1 1 102 20 43 23 17 1 5 71 29 39 23 13 6 4 37 33 30 23 12 9 2 57 44 26 23 8 8 7 48 53 23 23 7 12 4 36 55 18 22 6 12 4 15 46 16 22 4 15 3 23 93 11 ALGEMEEN KLASSEMENT Pare reeks Efsee Spokuon Nijdrop Ypsilon 23 18 2 3 92 25 39 23 16 4 3 44 28 35 23 14 8 1 65 39 29 23 10 9 4 52 50 24 22 10 9 3 35 43 23 22 7 12 3 24 53 17 23 6 15 2 19 49 14 23 3 19 1 18 78 7 WIE SPEELT WAAR NU ZONDAG 8 APRIL (laatste competitiewedstrijd) Pare reeks Efsee - Spokuon (Osbroek A) Nijdrop - Eureka (zaterdag 7/4 te 15u30 Erembodegem) Ypsilon - Liludamo (Lindeveld) Zenith - Kreja (Dendermonde) Onpare reeks: Tijl - Tuf (Osbroek B) St-Jons - Pallieter (Immerzeel) Terlinden - Tanu (De keizer) Jome - Twentiers (Gijzegem) De finale wedstrijden worden gespeeld op Pasen - Osbroek B te 14 en 16u.

De Voorpost | 1979 | | pagina 19