Geel-Blauw zet twijfelaars op^hun nummer! Lokeren schiet pannen van het Olympiadak! Wase voetbalweelde lib Brugge Sporting Lokeren 1-6 LOKEREN IN UEFABEKER? Beveren - Beerschot VAV 5-0 m[T - De Voorpost zondag blikten de Lokerse trikoloren RW DM met Vele kijkers meenden echter dat het niet zo'n dende- wedstrijd was en poneerden zelfs een gelijkspel als - uitslag. Woensdagavond in Brugge echter heeft Lo- voor dé stunt gezorgd! Nu mikken de leerlingen van Urbain Braems keihard naar deelneming in de Eu- kompetitie. Club Brugge kwam wel geha vend in het veld. Niet alleen moest men er doelman Jensen missen, ook Barth was ge kwetst en dus pinde men de 18-jarige invaller-doelman Pa trick Rommelaere tussen de Bruggelingen kijken toe wanneer Verheven na nauwelijks een paar minuten de eerste Club Brugge-Lokeren 1-6). (ds) lijnen. Voor deze jongeman werd het geen meevaller. De Lokerse kanonniers die het in het seizoenbegin eerder moei lijk hebben gehad zijn nu vol op in goede doen. Dat onder vond Rommelaere reeds na zes minuten spel. Henrotay mocht toen voor Lokeren een eerste hoekschop geven en de bal werd door de debutant half gemist zodat Verheyen deze dwarrelende bal keihard kon binnenschieten. Club stond er eerder beduusd bij, want in de verdediging schortte er ook al iets. Een gekwetste Meeuws was vervangen door René Vander- eycken die voor de eerste keer als libero en laatste man in het Olympiastadion speelde. Voor Lokeren was het spel- beeld bekeken. De voorsprong mocht niet meer worden prijs gegeven en dus trok men zich terug in verdediging, zodat Club wel aanvallend aan bod kwam maar toch geen reële kansen kon afdwingen. Gedu rende een half uur drukten de Bruggelingen de Lokerse ploeg in, maar meer dan enkele hoekschoppen kwamen er niet. Hoogenboom pareerde die trouwens voorbeeldig! De Brugse trainer Beres haalde rond het halfuur Decubber van het veld en verving hem door een meer aanvallende speler, Gino Maes. Boter aan de galg echter, want nog maar pas had Lokeren zich aan deze verwisseling van spe lers aangepast of Lubanski zette op de manier, alleen hem eigen, enkele Bruggelingen in de wind, gaf door naar Larsen die op het randje van het bui tenspel Rommelaere helemaal geen verhaal gaf. (0-2) Nu was het hek helemaal van de dam. Opnieuw trok Loke ren, dat nu zeer zelfzeker ak- teerde, ten aanval en het werd even later bijna 0-3 toen Ver heyen na een snelle tegenstoot net naast de paal besloot. De zure ggezichten in de Brugse kleedkamers tijdens de rust werden niet enkel veroor zaakt door de citroentjes. Be res wist zijn mannen toch zo danig op te peppen dat zij in het eerste kwartier van de tweede helft met een wanhopig offensief van start gingen. Naast een mooie kopbal van Houtman en een van dichtbij besluiten van Cools was er geen gevaar voor een attente Hoogenboom. Technisch bleek Lokeren sterker en het drieste Brugse geweld werd kalm opgevangen. Naarmate de wedstrijd vorderde, ging ook het tempo milderen, zodat Lokeren aan een derde doel punt begon te denken. In de 65 e minuut ging De Schrijver er uit ten voordele van Gudjohn- son, zodat de aanval nog meer gestoffeerd werd. Wat later was het dan ook zo ver. De net ingekomen IJslan der flitste op links weg, gaf door aan Lubanski die pal tegen Rommelaere aanschoot, de terugkaatsende bal werd door Larsen flegmatiek bin- nengeknald! Van sensatie ge- sproken! LeesverderP.24 De wedstrijd Club-Brugge - Lokeren was een Euro pese vierpuntenwedstrijd. Lokeren is nu langszij de biauw-zwarten gekomen en de Bruggelingen gaan zaterdagavond naar het Astridpark. Daar zijn de puntjes zeker niet gemakke lijk te rapen. Ook voor Lokeren is alles nog niet in kannen en kruiken. Standard volgt op één puntje en de wedstrijd van zaterdagavond tegen Beveren zal ook niet zo gemakkelijk zijn. Beide ploegen hebben de smaak van de overwinning vast en de wedstrijden van woensdagavond hebben de sfeer rond dit derby nog heviger gekruid. Voor Lokeren zit het er alleszins in. Het hele Waas land droomt reeds van kampioen Beveren en Euro pees Lokeren. Wat een weelde! waarnemers hadden voorspeld Is woensdagavond realiteit geworden. SK op volle kracht door een stuurde zfjn overbuur Beerschot met droge rug over het water. Ten aanschouwe van 12.000 toeschouwers en de komplete (voorzitter Nunez, twee bestuursleden en de trainers Muller en Rife) pakte ;t onweerstaanbare rltmeveranderingen en spijtende aanvalsakties. Al na vtyf st SK op rozen na de zoveelste Albert-treffer en Beerschot kon slechts machteloos e het door de leiders gewoonweg werd overrompeld. Het diende zelfs een poos zijn te zoeken tot ongeoorloofd natrappen wat een reeks gele en tenslotte een rode verde voor de wederoptredende Van Gucht. Beveren sloeg toe wanneer het wilde oefenmees ter helemaal uit zfjn wanhoop waaraan hij na het ten prooi was. Het falen van Anderlecht en Brugge maakte de de kompleet. ivl werd als voor- diens droge knal stond de aanvalsleider Cluytens op rvangen door Van Poolse Beerschotdoelman rechts af en Tomek redde de de knie van Ste- machteloos (1-0). gestrekte knal van Bert. jij van Pfaff waren De Beverse stormloop luwde Beerschot akteerde romme- maarvoorde niet en het aanhoudend lig en zielloos, als een ploeg kompleet, viseren van de spitsen Ste- die niets meer te winnen of te liet over zijn vens en Albert bracht de verliezen heeft, en die een IS o(ingen niet lang twijfel paars-witte defensie in grote blamage via harde kontakten Al na drie minuten verlegenheid. Voor de zo- wilde vermijden. Beveren een vloeiende veelste keer was ook Janssens moest dus niet tot het uiterste et *ussen Cluytens en onstuitbaar, ondanks het gaan bij het nastreven van i gj is in een vlijmscherp verdienstelijk wroeten van een tweede doelpunt. De aa door Tomoszewski in Beloy. Scheidsrechter Pee- soms verslappende koncen- geduwd. Die hoek-, ters, kort van stof, dulde geen tratie resulteerde in enkele onvoldoende af- intimidatiepraktijken en gevaarlijke standjes voor het tot bij Schönberger, bestrafte Van Gucht, AI- doel van Pfaff, zodat bijvoor een verrassende bert's lijfwacht, met een gele beeld Backe slechts via een de bal weer in het kaart na herhaalde overtre- wilde trap in hoekschop stuurde. Het dingen. Kleton van een doelpoging viel pal voor de Nog binnen het eerste kwar- kon houden, iqqfAlbert en tegen tier zonderde de Duitse De Waaslanders schitterden ie'Boh S,evens wm neer flink ingepakt, maar skoort hier zijn zoveelste doelpunt van net I, Beveren-Beerschot 5-0)(pm bij vlagen. Zo ook toen Hofkens met een verwarrend maneuver zichzelf doorheen de Antwerpse afweer stuurde en met een achterwaartse pass paniek zaaide. Op de 28e min. brak de thuisploeg razendsnel uit via Stevens en Janssens. die met een dubbele één-twee de tegenstand oprolden tot Bob met een boogbal zijn aan voerder vrijspeelde en deze door Ipermans werd omver gesprongen. Strafschop na tuurlijk en Erwin Albert liet de kans om nationaal topsco rer te worden niet liggen (2-0). De Beerschotverdediging leek wel een zeef tegen de pressende Beverse pletwals. Na een half uur zorgde Stevens voor een goochel- nummer, besloten met een spetterende loeier tegen het dwarshout. Tomaszewski keerde een schot van de opgerukte Baecke, nadat zijn achterspelers als het ware een nachtmerrie beleefden, gekonfronteerd met de wer velende geelblauwe aanval. We zegden het reeds, Beve ren schitterde bij vlagen en in het derde kwartier speelde het enigszins slordiger en minder aandachtig. Dat le verde een prangend standje op voor Pfaff die een verraderlijke bal moest laten glippen na een misverstand met Van Goethem. Maar toen de geel-blauwen zich herpakten zat het er boven hands op. Van Abbeny trapte naar de benen van Janssens en kreeg prompt geel. Van Gucht pleegde een aanslag op de niet te stuiten Cluytens en werd door een autoritaire Peeters met rood naar de kleedkamers gestuurd. In een losgebroken leidersploeg spurtte Van Ge- nechten de linkerflank af en leverde bij de comerlijn een sprankelende voorzet af die paniekerig voor de doellijn werd weggehaald. Op dat moment stonden ook Baecke en Van Goethem helemaal voorin. Probeerde Beerschot vlak voor rust tot tweemaal toe een strafschop uit te lokken, dan liet de scheidsrechter zich niet tot kompensaties verleiden, hoewel in minstens één geval de mannekens de twijfel aan hun kant hadden. De bezoekers leken na de pauze wat meer initiatieven te willen opbrengen, hoewel ze met slechts tien man gehandicapt kwamen. Beve ren deed het uiteraard kalm pjes aan en wilde niet nutteloos energie verspillen in deze zware dagen. Zo kwam het dat Sanon mocht aanleggen, maar dienst schot belandde in het zijnet. Ook Pfaff deed zijn duit in het zakje door de aanstormende ^ean Janssens in strijd met Beloy tijdens Beveren-Beerschot 5-0. (pm) Van Abbeny de bal af te snoepen. Het team van 55e min. timmerde het de vernuftig door naar Cluytens Goethals en Pauwels deed mooiste aanval van de avond die in één tijd strak voor doel echter wat het wilde en op de in mekaar. Albert tikte zond waar de inlopende Lees verder p. 24 SK. Beveren en Sporting Lokeren zijn bezig een paar serieuze bladzijden toe te voegen aan de geschiedenis van het Belgisch voetbal. Beide ploegen pakken dit kampioen schap uit met de meest onvoorstelbare stunts en geven achteraf prompt het bewijs dat het echt niet toevallig is geweest. Zo werd Beveren in Anderlecht een door vriend en tegenstander met applaus begeleid verliezer na een indrukwekkende prestatie, om dan een paar dagen later te zorgen voor een forfaitscore tegen Beerschot! Nadat Lo keren nu ook RW DM nam, ging het bij Club Brugge winnen met 1-6, alstublieft! Het was meer dan twee jaar geleden dat Club thuis nog eens verloor, maar wij herin neren ons toch nog dat Lokeren daar ook al eens een 0-2 voorsprong achteraf had laten teloorgaan, wat wel uniek was destijds bij Club, maar spijtig genoeg niet voor Spor ting. De eeuwige onovertuigbaren zullen het opnieuw hebben over de klassieke verzachtende omstandigheden. Die waren er. maar laat men toch niet overdrijven: op Beveren was het bij de rust al 2-0, op het ogenblik dat Van Gucht zijn verdiende rode kaart kreeg ei. had men al een wervelend geelblauw elftal aan het werk gezien, maar nauwelijks een gouden Pfaff, aan de andere kant van het veld. Op Brugge stond juniorkeeper Patrick Rommelaere in het doel. Het zou al te gemakkelijk zijn de jongeman met alle zonden Israels de woestijn in te sturen. Het elftal van Braems voetbalde gewoon sterk gegroepeerd en gecon centreerd. Club vond geen enkel voetbalmiddel om ook maar iets hiertegen te ondernemen. De overwinning van Lokeren is logisch, de cijfers spreken tot de verbeelding! Zaterdagavond staan de elftallen tegenover elkaar voo de topontmoeting van deze kompetitiedag. Voetballend Waasland maakt furore, nationaal en buiten de grenzen. Beveren blijft ondanks het zware programma opvallend fris voor de dag komen, al vormen kwetsuren een latente bedreiging. Het heeft ongetwijfeld ook meer dan zijn kans tegen het gereputeerde Barcelona in de halve finales van de Europese Bekerkompetitie. Lokeren is ons inziens dé logische kandidaat geworden voor een ticket Europees voetbal volgend seizoen. Wat de konfron- tatie met de grote schok van zaterdag als resultaat geeft is onmogelijk te voorspellen. Als zij het willen, maken Sporting Lokeren en S.K. Beve ren er opnieuw een onvergetelijk sportfestijn van. Dat is onze hoop, de voetbalweelde in het Land van Waas werkt nu eenmaal erg aanstekelijk, met fan* nan beide kanten, die steeds meer verwend geraken! Ben Coignau SPORT Zesmaal waren er der gelijke dolle taferelen in het Olympiastadion te Brugge. Kapitein Verheyen met 3, Lar sen met 2 en Gudjohn- sen met l doelpunt, zorgden voor een sen sationele overwin ning!

De Voorpost | 1979 | | pagina 21