Nieuws van Sportkring Sint-Niklaas w* Nationale voetbalkompetitie Marcel, Wim en Tony Van Gulck, een drieëenheid Belangrijke reddingspunten uit matige wedstrijd E n i Voetbal Nationaal voetbal w Tweede klasse E. Aalst - Boom 3-2 l\\ EIKEN M&èÊt A HOhlDJ» 22 - 6.4.1979 - De Voorpost Na het nieuwe verlies van Sportkring, na tegen Oostende, zijn er na de wedstrijd by de supporters aardig wat woorden gevallen. Werner Deraeve en Toon Pfaff, belden niet in orde, werden toch opgesteld. Waarom het niet met jonge krachten proberen? Vraag die menigeen stelde. Bruno Marin was echter ziek en een andere gegadigde van het eerste elftal, Tony Van Gulck, bleef op de bank. Met hem, met zyn broer Wim én met hun ouders gingen we praten maandagavond. Als je bij hen terechtkomt, en je verwacht datje er enkel over voetbal praten kan, heb Je het echter mis voor. Ieder onderwerp is er welkom. Oorspronkelijke zyn ze afkomstig van Verrebroek, het ondertussen sterk geschonden landbouwgebied, waar gronden ingeruild worden voor de industrie, waar je eertijds nog Vlaamse raspaarden terugvinden kon, maar waar nu fantomen van vrachtwagens de weg op- en afsnorren en voor onheil zorgen. Eerst even alles keurig op een rytje: Marcel en mevrouw van Gulck (leeftyd onbekend, maar nog jong), Wim (20 jaar in mei aj.) en Tony (18 Jaar sinds januari 1979). Hij, hoofdmagazijnier by La Paz, een Antwerpse sigarenfabriek, zij, huishoudster en dat is voor haar een beroep... zorgen voor. De voetballink tussen Marcel enerzijds en Wim en Tony anderzijds is makkelijk te leggen. Toen Wim zich liet aansluiten, is het normaal dat je als ouder naar de wedstrijden gaat kijken. Marcel vormde daarop geen uitzondering. Laat ons tellen dat hij zeifis promoveerde: van toeschouwer naar afge vaardigde. Dat deed hij één jaar bij de Gewestelijke Knapen, 5 jaar echter bij de Provinciale Scholieren. De periode van Lucien Behiels, later trainer bij Gerda. Een goede trainer is trouwens de kwalifïkatie van Marcel Van Gulck. Daarna kwam er een reorganisatie bij het jeugd- bestuur, in zover dat de post van ombudsman gekreeërd werd. Dat was bijna driejaar geleden. Marcel werd verko zen... M.V.G.: «Een aangename taak. dat wel, maar soms toch moeilijk. Ouders zijn vaak eigenaardige wezens. Ze komen klagen dat deze of gene mag meespelen, terwijl hun pupil slechts op de bank zit. Hoe kan dat nou? Het grote nadeel voor mij is dat ik zelf een koppel zonen bij Sportkring lopen heb. Dat brengt je ogenschijnlijk in een andere positie, maar dat is praat van de buitenwereld. Ik heb overigens in teamver band zowel Tony als Wim onder mijn hoede gehad en precies zij kregen het strengst te verduren. Tony: «Je leert er het best de kritiek mee slikken. M.V.G.: «Afgevaardigden zonder kinderen in de ploeg, is eigenlijk ideaal. Vergelijk voorgaande situatie mis schien met een leraar die aan zijn zoon lesgeeft.» komst? M.V.G.: «Het is gevaarlijk namen te noemen, maar toch zie ik bij de kadetten een Cornet en een Marc Van Osselaert. Bij de scholieren: Van den Branden, bij de Uefa's: Marin, Eeckman en Van Osselaer. De trainers zijndaarenboven uitstekend, dus het zal wel van die jonge mannen zélf afhangen of ze er zullen komen of niet. En wie weet?» - Het heeft dat de akkomoda- tie op Sportkring wat de jeugd bestreft, eenvoudig schandalig is... M.V.G.: «Die is verschrikke lijk. Je mag dan nog je best doen, je mag dan alles in het andere zaken buiten het voetbal. M.V.G.: «Dat is een must Vergeet niet dat het ook de taak is van de afgevaardigde om voor de opvoeding van de jongere te zorgen. De tijd dat de speler bij ons op het veld blijft, vervangen wij in feite de ouders. Zijn ze ontmoe digd dan peppen we ze op. Ik vind het heel belangrijk dat je met die kereltjes praten kunt. Ik had de naam streng te zijn. Maar ik weet dat ik er nu de vruchten van pluk. Bonne bv. zegt nu nog altijd goedag. En die hebben we toch ook streng behandeld.» Universiteitsstudent Marcel en mevrouw Van Gulck. Jeugdbestuur Het funktioneert goed bij het jeugdbestuur. Iedere don derdagavond wordt er verga derd. Vooraf echter is er de rechtstreekse voorbereiding ervan waarbij een beperkt bestuur de zaken in goede banen leidt Vergaderen met 20 man, is quasi onmogelijk. Daarom is een programma onontbeerlijk. - Geen tweespalt tussen jeugd- en hoofdbestuur zoals bij heel wat ploegen? M.V.G.: «Neen, het loopt nu gesmeerd en daar heeft Ward Volkaert wat mee te maken. Nu is de doorstro ming kompleet. Feit is dat een jeugdspeler het nog altijd moet kunnen, wil hij een kans maken in het eerste elftal. Dèèr bestaat geen enkele discussie over.» - Wat goed funktioneert, moet logischerwijze opbren gen. Zijn er jeugdigen op werk stellen om die jeugd vakkundig op te leiden, ze goede leiders te geven, knap pe trainers aan te spreken, maar als ze geen deftig lokaal hebben waar ze zich kunnen uitkleden, een warme douche nemen enz. als de primaire voorwaarden niet vervuld word enwaar sta je dan? We hebben evenmin recht streekse inkomsten van de jeugd. Wél organiseren we een bestendige lotenverkoop. Da's toch ook iets. Maar we zijn nu op goede weg. Als het jeugddossier, momenteel in handen van de stadsmagi straat positieve zaken ople vert en onze schuthokjes voor de reserven komen o.k. dan staan we al ver.» Streng maar... - Of je nu afgevaardigde bent, of jeugdtrainer, feit is dat er ook gepraat wordt over Wim Van Gulck, de oudste dus, «zit» momenteel aan de Antwerpse universiteit, tweede kandidatuur toege paste ekonomie. Eerste jaar 15 vakken, nu niet lichter met een stevige koncentratie rond ekonomie, wiskunde, filosofie, talen. Later wellicht het bedrijfsleven in, en niet het onderwijs. Tony is laaststejaars ekonomische wetenschappen. Ziet een ver lengstuk in de binnenhuis- architektuur. Belangstel- lingspunten ook voor teke nen. Hij liep zeven jaar de Stedelijke Akademie voor Schone Kunsten, wat Wim ged urende twee jaar deed Wim Van Gulck is voorstop per bij de reserven. Trad echter ook nog op als rechterback. Maakte vorig jaar een heel goed seizoen, ging zelfs maar naar Hel mond-Nederland voor het tomooi waar Sportkring De enige voldoening die Eendracht aan de wedstrijd met het eveneens in degradatiegevaar verkerende Boom overhield, was dat het twee punten aan zijn aktief heeft toegevoegd. Het werd een erg matige wed strijd, wel fel betwist, gelet op de belangrijkheid van de inzet, maar met rijk aan inhoud en aan ideeën. En dit aan beide kanten. De aanvallers kregen daarbij van de wankele verdedigingen enkele doelkansen geprezen- teerd en vandaar dat er ook liefst vijf treffers tot stand kwamen. Een Aalsterse overwinning zonder glans die uit een bikkelhard duel werd gesleept en waaruit Eendracht fel geteisterd te voorschijn is gekomen. Heeft Aalst de waardevolle inzet kunnen verwerven dan heeft deze konfrontatie toch sporen nagelaten in de Aalsterse gelederen. Erwin Verpeten werd net voor het einde van de wedstrijd zwaar aan de voet geraakt zodat men zelfs voor een voetbreuk vreesde. Marie- voet moest bij de rust reeds worden vervangen. De spits had een felle trap net onder de knie moeten inkasseren en was meteen ook buiten strijd gezet. Ook Lippens moest er uit, hij liep ook een zwaar voetletsel op. Een dracht Aalst was slechts enigszins zichzelf in net eerste halfuur van de match. Toen bracht het en kele goede kombinaties. Het had sukses toen de se condewijzer nog geen twee omwentelingen had ge- Uefa-jumur Van Hauwermeiren maakte een bevredigend debuut maa|<t Salvador profiteerde f n breng, hier een aanval op gang (E. Aalsl-Boom 3-2). (el) even van een slippertje lus- sen verdediger Wouters en doelman Gruben om te sco ren. Salvador zat er net tus sen en schoot de bal hoog in de touwen. De Boomse verdediging zou daarna nog enkele keren kraken bij snelle Aalsterse akties die inzonderheid langs een be drijvige en beweeglijke Ey- sackers werden opgezet. In de 25e min werd het dan ook 2-0 langs Geert Van Roy die het van de Boomse verdediging ook nogal hard te verduren kreeg. Nog voor de rust konden de Steen bakkers tot 2-1 herleiden langs Tielemans. Deze prikte bij een vrijschop de bal tegen het Aalsterse net. Het was niet de eerste maal dat D'Herde bij een vrij schop werd geklopt. Dade lijk ging de Aalsterse verde diging aan het zwalpen En in de slotminuten van de eerste speelhelft kwam tweede eindigde. Drie trainingen per week. met daarbij nog de wedstrijd op zaterdag, is een zware dob ber, gezien zijn studies. Zoals vorig jaar bijvoorbeeld, toen hij slechts vier dagen rust had tussen het vernemen van zijn uitslag en de nieuwe start van de trainingen. Wim heeft geen misse linkervoet, zit al 10 jaar bij Sportkring en heeft er alle jeugdreeksen doorlopen. Tony vertoefde slechts één jaar bij de Uefa's en mocht al onmiddellijk mee met het eerste elftal. Eind van vorig seizoen zat hij vijfmaal op de bank en viel driemaal in tegen Union, Aalst en Sint-Truiden. Wim was drie keer bankzitter en trad eenmaal aan op het terrein van Aalst.» Wim: «Ik heb geluk Gaston Sachs gedurende vier jaar als trainer gehad te hebben. In de jeugdreeksen kreeg ik achteraan een plaats maar trainer Sachs muteerde en gaf me een plaats als voorspeler. Dat ben ik sindsdien blijven spelen. Hij is het die ons groot gebracht heeft. Dat geldt trouwens ook voor Eeckman, Bonne en Martin. Aangezien voorspelers in de run blijven, prijs ik me gelukkig met die mutatie. Uiteraard speel ik liever van bij de aanvang van een wedstrijd mee. Val je echter in, dan is dat gewoonlijk op het moment dat de ploeg zwalpt. Je had het voordien koud op de bank. Je zat er stil, en dan moet je er gedurende een kwartuur invliegen. Gaat toch niet...» Enfin, zondag had iedereen zowat verwacht dat Wim om zijn minst een speler zou vervangen. Sportkring kreeg een 2-0 achterstand aan het been en het zou Alain Verstraeten nog zijn, een achterspeler notabene, die het enige doelpunt voor de Klaasjes scoorde. Of er voor donderdag (voor de lezer dus gisteren) wat aan het elftal getimmerd werd, weten we binnenkort. Sport kring moet immers kost wat kost de beide wedstrijden aan huis winnen, wil het nog een waterkansje behouden tot deelname aan de eindron de. André Govaert Boom zelfs nog een paar keer dicht bij zijn tweede doelpunt. Na de rust zou Boom dan onmiddellijk naar offensief voetbal overscha kelen. Aalst gaf toen het midden veld volledig prijs en was op tegenstoten aangewezen. Het bracht het in deze tweede periode nooit meer tot een voldragen aanval. Toch zou Ferrera op ont snapping Gruben een derde maal kloppen. Doch onmid dellijk hierop liet de Aals terse defensie zich volko men verrassen. Boom trapte af langs Degelaen. Deze kreeg alle vrijheid en kon onbedreigd de bal voor het Aalsterse doel zwiepen en Bouma had geen moeite om de bezoekers tot 3-2 te rug te brengen. En voor de rest zou de Aalsterse ver dediging nog herhaaldelijk bibberen. Ze plooide echter wel doch begaf uiteindelijk niet meer. Ook omdat bij Blauw Wit de snee er naar het einde toe toch ook wel af was. Boom kon aldus zijn offensief niet verzilveren. En in de tweede periode hebben we het initiatief haast volledig aan de te genstander moeten laten», aldus de Aalsterse trainer. Een andere vaststelling was eens te meer dat het mid denveld zonder Arnolis au toriteit mist. Het is gebleken dat men deze nog niet kan vervangen. Positief voor Aalst was de prestatie van Ronny Eysac- kers, die zich momenteel in een uitstekende forme kan verheugen. J.V.H. Het broederpaar van Sportkring Vier Oostendse verdedigers rond die éne Sint-Niklase Djamel (Sint-Niklaas-AS Oostende (pm) ;-SERW VIOTS Zowel Bootte als Zidane gaan de lucht in op de voorzet van Alain Verstraeten (Sint-Nikla Oostende 1-2). (pm) Ferrera schiet het 3C doelpunt voorbij doelman Gruben (E. Aalst-Boom 3-2). (el) Zd' r i be n nog Salvador straft een misser in de Boomse defensie dadelijk met het eerste doelpunt c Aalst-Boom 3-2). (el)

De Voorpost | 1979 | | pagina 22