Nationale voetbalkompetitie ndracht Zele maakt weer doelpunten Wie was de kopploeg? orting Lokeren wint Iniorentornooi van Eendracht Aalst A.A. Gent wint troosting van Eendracht Aalst (1-1) na strafschoppen tere tweede helft Eendracht Zele: schitteren de juniores- ploeg /oetbal 'de klasse ig Lede - Oudenaarde 2-0 Lokeren - R.W.D.M. 1-0 Jat.: Rac. Gent - KAV Dendermonde 1-1 naarde spitsen geen meter verrassing in onze aanval- ruimte schonken. «We had- len dan de tegenstander. Er den een minder goede erva- was geen enkele zwakke ring met die snelle puntspe- schakel in onze ploeg». Nu Iers en die les goed onthou- zaterdag speelt Jong Lede den». We hebben de partij te 17.30 u. opnieuw op ei- haast volkomen beheerst, gen speelveld met de grens- en legden heel wat meer ploeg Menerv als gast. Men ambities van Oudenaarde hebben vorige zon- .ede een ferme deuk gekregen. Dit gebeurde in etwiste wedstrijd waarin de prestatie van Jong r boven de middelmaat uitreikte. Groen-Wit, 3-0 nederlaag van de heenronde voor ogen, de stoutste verwachtingen. Het liet zijn tegen- nooit aan bod komen. Vandaar dat het de ining kan verantwoorden. Men kreeg de indruk ig Lede de kopploeg was. Het heeft vriend en nder op een uitstekende wedstrijd getrak- opvallend aangetoond met de besten mee te im aldus een spor- vanche en verne- iu op zijn beurt Ou- le dat op geen enkel een vuist kon ma- 'er de ganse wed- r konden we op het n de geel-zwarten ilfaze noteren waar enig gevaar instak. ierd afgesloten met lie kopval van Ampe een niet het doel leteen hebben we meest bedrijvigste ir genoemd Doch ion de sputterende Dtor niet op het ge- toerental brengen, wonderde niemand de aan de leiding :ij het dan ook dat dit strafschop gebeur- >rdien had scheids- Bots reeds de Ie sanktie tegen Ou- "de kunnen treffen. Want bij een knappe aan- valsaktie waarbij Uytten- hove en Delmulle betrokken waren werd Bombeke een eerste maal «gevloerd». ToenVanSynghelinde31e minuut de Lede spits op nieuw naar het «vilt» stuurde kon de ref er nu niet meer naast kijken. Straf schop. De benjamin van de ploeg Uyttenhove knapte het zaakje netjes op. San ders kreeg geen schijn van kans. Zelfs al kwam Lede door deze penalty op winst, men kon deze stand van zaken bezwaarlijk aanvech ten. De thuisploeg had im mers nog een paar keer ge vaarlijk uitgehaald. En Ou denaarde kon hier werkelijk niets tegenover stellen De tweede periode wijzigde het spelbeeld niet. De S.V. aanvallers kregen van de stugge Lede defensie geen De aanloop het tot 2" doelpunt, door Bombeke in één tijd binnengeschoten (Lede-Oudenaarde 2-Oj. (vim) meter ruimte en Van den Bossche moest dan ook slechts zelden op de prop pen komen. Pas in de 89e min. kwam een meer logi sche uitslag op het bord. Toen zette Lede met een splijtende aktie langs Uyt tenhove, waarbij de Oude naardse defensie werkelijk uit verband werd gehaald, langs Bombeke de eindcij fers op het bord. Uiteraard ontgoocheling in de bezoe kende rangen, waar men de zege van Lede zeker niet in twijfel bracht. Eerder en in alle objectiviteit mag men stellen dat de rekening voor Oudenaarde nog goedkoop uitviel. Lede had. gelet op de spelontwikkeling, een hogere cijferverhouding kunnen verantwoorden. Het heeft één van zijn beste wedstrijden van het seizoen gespeeld. Trainer Roger Mergeay was natuurlijk op getogen over de knappe verrichting van zijn ploeg. Hij loofde benevens de kol- lektieve prestatie, vooral de verdediging die de Oude- De bezoekende verdediging was dikwijls niet mals voor de jonge uitstekende Mare Uyttenhove Lede-Oudenaarde 2-0). (el) Schepers gelegd door Van Heuverzwijn. VanderHaegen maakte de roos vanop de witte stip. Meteen was ook de Lo- kerse overwinning in kannen Lokeren heeft het ju- nooi, dat voor de ze- maal door het imitee van Eendracht ierd georganizeerd en te meer een sportief erd, op zijn naam ge- En niet onverdiend. •te met het miniemste R.W.D.M. dat insge- :e verdiensten had. De s hielpen de finale jenietbaar kijkstuk uit- want ondanks het feit finale slechts met één werd gekruid, en dan :en elfmetertrap, was 'at doelgevaar en me- spanning. Lokeren ilotte deze overwin- rantwoorden door een weedc speelhelft. Het toen een territoriaal ht op. Maar de tegen- an R.W.D.M. waren et ongevaarlijk. De lars hadden in de eer- tlhelft op voorsprong jstaan. Toen werd de knappe doelman [t door het doelhout ij een knappe aktie pijlsnelle Mostinckx, ndries de bal tegen de Bder sprong echter in het veld. deghcm ook de dwarsligger bordjes wel in evenwicht hin- en kruiken, it van de deklal. Het Doch na de rast zou Van Ver- „effen, zodat inzake pech de gen. In de 66' minuut werd Gelet op de spelontwikkeling en ook op het aantal doelkan sen die de beide ploegen voortbrachten had Eendracht Aalst de wedstrijd om de derde en vierde plaats met minstens een paar doelpunten verschil moeten winnen. Het zat de Aalsterse juniores echter niet bepaald mee, want als de Gent se doelman in de tweede pe riode door een fikse kopbal van Van den Berg en door een knal van De Bruyn uit vrij schop de val nabij was, werd hij door het doelhout gered. Eendracht had op slag van rust verdiend voorsprong genomen na een fraaie aanvalsaktie die door Van den Bergh werd op gezet en door Verhoeven keu rig werd afgewerkt. Voordien was ook Muylaert eens dicht bij een treffer gekomen en in de 32*" minuut zou een attente doelman Van de Wiele, Ver hoeven nog van een treffer houden. De fel vertimmerde Eendracht formatie. zonder Baeten, De Schrijver en Lim- pens terwijl centrale verde diger Van der Straeten in de eerste speelhelft wegens bles sure diende te worden vervan gen, bleef het ook na de rust zeer goed doen, maar ont beerde het tikkeltje meeval om de partij te winnen. Eén mi nuut voor tijd werd De Smedt door Goossens van de been gehaald. Op deze strafschop bracht Bultinck AAGent nog onverhoopt langszij, zodat de penalties uiteindelijk moesten beslissen. In dit spelonderdeel toonden de Gentenaars zich iets meer bedreven. Doelpun ten: 35e min. 1-0 Verhoeven 69* min. Bultinck 1-1 (straf schop). De UEFA-junioren van Eendracht Aalst verloren van AA Gent in de troosting van hun eigen tornooi, al was het slechts na een l-l stand, waarna de penalty's beslisten, (el) De UEFA-juniores van Sporting Lokeren werden puik eindoverwinnaar van het Tornooi v Eendracht Aalst door een 1-0 overwinning tegen RWD Molenbeek, (el) J.V.H. niet onverwacht dat Lwen een eerste- I speelden in deze ide ploegen zo be- wedstrijd. Vooral Jekers speelden met fck van de degrada- rug en konden zich een ganse eerste "It losgooien van dat Jjdelijke dilemma te ■skoren Dat deed de thuisploeg vrij snel zodat het er voor paars-blauw allesbehalve fris uitzag. Aan de basis van dit doelpunt lag een duwfout van Segers die door de ref met een strafschop werd bestraft. Na de rust en de gebrui kelijke bolwassing trad een KAVD met ander aan gezicht op. De kombinaties gingen ne heel wat vlotter zodat Gent het bijwijlen erg moeilijk kreeg. Het kon niet geloochend worden dat de bezoekers het tegendoel punt van Hillaert niet ver dienden. Een opzet van De Man lag hier aan de oor sprong van de gelijkmaker. Oefenmeester Mertens was tevreden metfiet verworven punt en ziet met de uitwed strijd tegen Edingen en na dien nog drie thuis- en twee uitwedstrijden echt nog brood in deze campagne «We zijn zeker niet slechter dan de andere ploegen in degradatiegevaar. We heb ben Rac Gent met goed voetbal gedomineerd zodat bij de spelers het geloof in eigen kunnen geenszins is weggeveegd», aldus de h. Mertens die de zware kwet suur van Vernimmen een tegenvaller noemt Met het verlof van Maes zal er dus duchtig moeten gesleuteld worden aan de verdediging die toch vlot moet kunnen weerstaan aan de druk van de rode lantaarndragers uit Edingen. (gdp) Eendracht Zele bekleedt met zijn junioreselftal de derde plaats in de rangschikking en dit in het grote gezelschap van de jeugd van Beveren, Lokeren, d.d. Gent en Aalst. De laatste tijd stonden de beschermelingen van af gevaardigde Gustaaf De Loose in het brandpunt ge zien ze het tegen Lokeren en Beveren moesten op- nemen. Tegen de Durmeformatie hebben Van Puy- velde en zijn maats het tot een goed einde kunnen brengen, terwijl verleden speeldag van Beveren werd verloren. De Zeienaars kenden een slechte start en stonden na een half uur 0-3 achter. Toen was er een opvallende terugkomst tot 2-3 en eenieder verwachtte de gelijkmaker, maar deze bleef uit. Gustaaf De Loose is in de wolken met zijn juniores- formatie en hij dankt de uitzonderlijke prestatie van zijn ploeg aan de goede verstandhouding en het feit dat iedere speler in dienst staat van de ploeg. Kameraadschap tussen de lijnen en na de ontmoe ting is een faktor van doorslaggevende aard. B. at.: S.K. Roeselare - E. Zele 1-2 rug kunnen aanknopen met het scoren ilpunten, na 630 minuten in de huidige kompeti- hteloze pogingen. Wat meer is, er werden in de te Roeselare zoveel voltreffers geplaatst ais in 1 ode van de drie laatste maanden samen, wat j' i betekent dat het sedert 24 december geleden nog op verplaatsing werd gewonnen. DOGSTAANDE voltreffers waren van bij- W zondere makelij. Het eerste R denbachstede sukses werd voorafgegaan geen flodderdoel- voor een vermeldenswaar- p aangetekend, beide di9 samenspel, besloten af. met een droomvoorzet van Kesteleyn en afgerond met een verbluffende kopstoot van De Ferrerre. Het doel punt van de overwinning bracht de bezoekende ko lonie in verrukking. Immers Lambrecht rukte van uit de verdedigende stelling langs de flank en zwaaide af met het leder naar binnen om van voor de backlijn een kanjer te plaatsen, die op de onderkant van de lat terecht kwam en goed volgende De Ferrerre won het duel met doelman Bullinck zodat hij kon binnen duwen. De rush van de Zeelse rech ter flankverdediger deed denken aan het legenda risch doelpunt dat Anoul eens scoorde door op de zelfde wijze op te rukken en binnen te zenden. Oswald plaatste zijn schot een paar centimeter te hoog om de Luikse verdediger volledig te kopiëren. Het doelhout speelde in deze konfrontatie een op vallende rol, want rond het half uur werd de Zeelse ver dediging uit verband ge speeld en een poging van Sunter ging de fatale lijn overschrijden maar de toe gesprongen De Brabander zou met een trekschot het leder uit het doelvlak hou den, maar het botste op de onderkant van de deklat en van daar in de handen van keeper De Decker ZONDER JANSEGERS Het meest opzienbarend feit was dat tegen alle ver wachtingen in Jansegers op het invallersbankje had plaatsgenomen. Er was hierdoor een betere ver standhouding in het mid denveld en de algemene gedachtengang werd ver tolkt met de woorden, dat de ODbouw van een aanval nu zonder onderbreking gebeur de. Slechts in de laatste minuten werd de man uit Ruisbroek in de lijnen ge roepen voor De Brabander te vervangen, die na de rust onder de maat bleef. BOEYKENS DE VERRASSING Boeykens in de wedstrijd van 12 november gekwetst zou na heel wat sukkelen met de knie zijn heroptre den doen tegen Crossing en verbeterde gaande weg om nu tegen Roeselare een prestatie te leveren, die als uitstekend mag bestempeld worden. Ten andere in de eerste helft werd hij omringd door een team, dat verbluf fend presteerde en als Roe selare er nog in slaagde de Eendrachtformatie te be dreigen, dan is enkel en al leen omdat vooraan een drietal mogelijkheden wer den onbenut gelaten, die normaal de tegenstander hadden groggy moeten zet ten HOERA TEGEN DE WESTVLAMINGEN In de loop van deze kompe titie heeft Eendracht nog niet verloren van een West- vlaamse tegenstander. Het won aan huis van Izegem en Roeselare en speelde gelijk tegen Oostende, op verplaatsing gebeurde het zelfde in de kunststreek en kwamen de twee punten mede uit de Rodenbach- stede en uit Menen. Voorde Zeienaars wacht hun toe komende speeldag te Ize gem geen gemakkelijke taak om de ongeslagen Westvlaamse reeks verder door te zetten. MAES IN HET GELE KRIJT Maes liep verleden speel dag niet tussen de lijnen, aangezien hij een schorsing opliep wegens zes gele punten, wat erger is, André staat ondertussen al met drie punten in het krijt en dit voor doorgaans domme en gemakkelijk te voorkomen vergrijpen. Het betekent echter voor hem dat na de vermeldenswaardige pres tatie op uitzondering van het vierde kwartier van verle den speeldag het moeilijk zal zijn om zijn opstelling af te dwingen. (B.) hoopt opnieuw op een goede prestatie. Deze wed strijd wordt zaterdag ge speeld om de konkurrentie van de wielerwedstrijd Parijs-Roubaix te ontlopen. J.V.H.

De Voorpost | 1979 | | pagina 23