Ritme gebroken *:h Kijk op 4e Provinciale Korperatief voetbal: Dunne Waas Uco moeiteloos naar nieuwe titel Basketball Paastornooi Gill and J Were di Schutters gevraagd Boonwijk: jammer Moorsel: Hoogten en laagten Moorsel slaat titelambities van Boonwijk stuk 28 - 6 4.1979 - Oe Voorpost FESTIVAL VAN RODE KAARTEN OP VALENTINO'S OVERMERE De derby Valentino's Overmere-Eendracht Laarne is een groteske klucht geworden. Scheidsrechter Verheven, een nieuweling in het vak, stuurde verscheidene Valentino's de laan uit, en trok ten lange leste naar de kleedkamer voor de reglementaire 90 minuten rond waren. Waarom de wedstrijd geschorst werd? Weten we zelf niet», klinkt de klok uit de Valentinohoek. -Er was geen enkel valabel argument voor» Toch moet wat gebeurd zijn. Wat de versie van de ref over -de affaire» is, weten we niet. De Valentino's hebben hun eigen verhaal over het gebeurde. »Reeds erg vroeg floot de scheidsrechter een strafschop tegen de thuisploeg. Daar was protest tegen omdat de kontestanten meenden dat er geen fout werd begaan. Er werd een gele kaart getoond en de elfmeter kon getrapt worden. De Laarnse penaltykicker vond het blijkbaar ook wat met de haren gesleurd en miste vrijwillig onvrijwillig» deze doelrijpe kans. Dacht de scheidsrechter dat zo'n gebaar niet zuiver op de graai was en dat hij moest tussenkomen? Waar schijnlijk wel, want volgens de spelers van Valentino's zegde hij letterlijk-Man, nu ga je die strafschop herne men tot hij binnenvliegtNadien is het festival van rode kaarten begonnenEen viertal Valentino's kregen de bui tenwacht. Toen Paul Van de Velde, speler-trainer, bij de ref tussenkwam om hem te sussen, kon hij het eveneens aftrappen. De ploeg was toen tot zes man geslonken, wat nog net genoeg was om de boel niet te moeten stilleggen. Toen puntje bij paaltje kwam, riep de scheidsrechter Van de Velde terug. Niettegenstaande zijn rode kaart, kon hij blijven.» Een en ander is de Valentinoversie. Of dit verhaaltje historisch juist» is, valt moeilijk te kontroleren. Hoe dan ook: het verslag moet bij de bond stof hebben doen op waaien, want vier spelers werden voorlopig geschorst. In Overmere vraagt men zich erf wat de scheidsrechter alle maal op papier heeft gezet. In klubkringen wordt immers met klem beweerd dat er niets, maar dan ook helemaal niets is gebeurd dat het wegsturen van spelers en het stopzetten van de match rechtvaardigde. RIK DELANGHE Vorige week was het reeds duidelijk dat Uco een nieuwe titel binnen schot had na de zege tegen Telelec. Er zou immers een voetbalmirakel nodig geweest zijn voor hekkensluiter Ourson om Uco in de slotwedstrijd op eigen veld van de eindzege af te houden. En dat mirakel is er uiteindelijk niet gekomen ook. Het had trouwens niet gewijzigd aan de situatie want de felste belager van de nieuwe kampioenen, in casu Eksa, werd op eigen veld verslagen door Desatex. Uco stelde tegen Ourson overigens reeds vrij snel orde op zaken aangezien Verschraegen reeds na 6' de leiders op winst knalde. Ondanks een moedig verweer kon Ourson niet beletten dat Tollenaere op het half-uur de lokale voorsprong verdubbelde en meteen was het wel bekeken. Na de rust zouden Smet en De Mol trouwens het lokaal overwicht nog verder aksentueren met twee nieuwe doelpunten. Eksa en Desatex hebben voor een topper gezorgd die naam waardig. Metsnel en technisch bekwaam voetbal streden beide teams zonder kompleksen voor de zege die uiteindelijk over de tweede plaats kon beslissen. Desatex toonde zich daarbij wel gevaarlijk voor doel. Dit werd trouwens op de 28' beloond met een doelpunt van Vermeulen. Onmiddellijk na de herneming bracht Van Eeckhoutde gastheren evenwel langszij en meteen steeg ook de spanning naar een duidelijk klimax. In een suspensrijk wedstrijdeinde kon Desatex dan toch beslag leggen op de volle inzet via een tweede treffer van Vermeulen. De uittredende kampioen Moderna kon tegen FC Boel slechts 10 spelers in het veld brengen. Voor de rust was dat nochtans geen beletsel om het spelverloop te beheersen maar de gastheren slaagden er niet in om hun veldoverwicht in doelpunten om te zetten. Na de rust kreeg FC Boel meer inspraak in het middenveld en kon zelfs de score openen langs Van den Durpel na 43'. Op de 48' kon De Leeuw Moderna evenwel op gelijke hoogte brengen wat meteen ook de eindstand was. W.V.L. Uitslagen en klassering Uco-Ourson 4.0 Eksa-Desatex 1-2 Moderna - FC Boel 11 1. Uco 2. Desatex 3. Eksa 4. Telelec 5. FC Boel 6. Moderna 7. Vapo 8. Manta 9. Ourson 16 13 2 1 46 10 27 16 11 5 0 51 13 22 15 10 3 2 34 19 22 15 9 4 2 33 17 20 16 8 6 2 43 26 18 16 6 4 6 39 19 18 16 3 12 1 9 48 7 16 3 13 0 14 43 6 16 1 15 0 17 91 2 Wedstrijden voor de D.W.S.-beker van zaterdag 7 april: Eksa - Desatex (terrein Lokerse S.V.) Uco - FC Boel (terrein Oudenbos) Moderna - Ourspin (terrein Lebbeke A) Manta - Telelec (terrein Sparta Waasmunster) (W.VX.) De Melseelse verdediging liet zich vrijwel nooit in verleg brengen. (Melsele-Waasmunster 4-1(dw) Voor de 13e keer organiseert Gill and J Were di zijn Paastornooi op zondag 15 april 1979 en ook nu vin den wij enkele uitschieters in het programma: De inrichtende ploeg wordt versterkt door Luc Aerts (ei gen produkt dat bij Black Boys in tweede klasse speelde), Tony Van den Bosch (internationaal en spelverdeler van Sunair) en Rik Samaey (rookie van het jaar). Andere deelnemers zijn: Racing Antwerp met Hillen, Van Sweefelt, Kriekemans, Goormans, Bassier en enkele vedetten. Hun namen Amerikaan Riddle, Bel gische Amerikaan Luk Dendievel en last but not least least het broederpaar vermeersch dat via het fa meuze dekreet zijn overgang wenst te bekomen naar Antwerpse. Ook is de kampioen van eerste provinciale bij de deelnemers Tissac Gentbrugge en waarschijnlijk worden deze versterkt door een Gill and J Amerikaan uit het Gentse gardner of Daniel. Last but not least treedt Osiris Denderleeuw aan met Amerikaan Perry Campell de scoremachine uit de derde afdeling. Volgende week meer over dit sportevenement dat waarschijnlijk heel wat basketballiefhebbers naar de sporthal van Sint-Niklaas zal trekken. WEGA In de vierde provinciale reeks G speelde S.K. Welle opnieuw haasje over met O. Burst. Aanleiding hiertoe van de neder laag die Burst, op eigen veld dan nog, opliep in zyn thuis wedstrijd met V.C. Ede. Dat aldus de stunt van de speeldag lukte. Deze niet verwachte home nederlaag, met oneven doelpunt verschil, heeft geen al te verstrekkende gevolgen voor Burst. Het telt wel een punt achterstand op Welle, maar heeft nog drie wedstrijden te goed. V.C. Ede totali- zeert evenveel punten als Olympic maar speelde twee wed strijden meer. Sombeke - S.K. Lokeren 0-0 Sombeke is er op eigen veld niet In geslaagd om te scoren tegen de bezoekers uit Lokeren. En dit ondanks een nadrukkelijk overwicht in de tweede helft. Meteen is nog maar eens gebleken dat Sombeke er nog steeds niet In geslaagd is om het ritme van voor de winterstop terug te vinden. Vooral scoren is momenteel een zeer moeilijk opdracht voor de Heide-pioeg. Nu is het wel zo dat S.K. Lokeren momenteel in goede doen is en bijgevolg voor een behoorlijk tegenspel zorgde. Vooral in de eerste 45' deden de bezoekers heel wat meer dan zich verdedigen. Nadat op de 5' reeds een felle inspanning van Van Damme door Everaert in extremis kon afgeremd worden kwam Lokeren gevaarlijk opzetten. In eerste instantie was er een goede tussenkomst nodig van de lokale doelman om een De klassering geeft dus mo menteel wel een vals beeld van de posities. De nieuwe leider speelde met zijn tegenstander F.C. Westrem. Het klassever- schil vond men ook weer in de eindcijfers. Men keek op een eenrich- tingswedstrijd. Erondegem heeft de niet gemakkelijke uitwedstrijd bij Edixvelde tot een goed einde gebracht. Olympia liep geen averij op. De verdediging hield de Eix- velde aanvallers keurig op af stand. En men kon geen graten vinden in het 0-0 eindresultaat. O.Z. Bavegem kwam aan het kanon in de wedstrijd met Massemen. Hierbij werd nogmaals aangetoond dat de Eendracht verdediging op leemen voeten staat. Helder- gem knoopte opnieuw met de overwinning aan. Het bood de tegenstander Smetlede een nogal dure rekening aan. Gelet op de spelontwikkeling kon Sportkring deze overwinning gemakkelijk verantwoorden. In de vierde provinciale H stak Moorsel, leider E. Meldert een handje toe. Het klopte Boon- wijk in zijn eigen vertrouwde omgeving. En dit heeft als ge volg dat Racing zijn titelambi- ties nu wel mag laten varen. Het kijkt nu immers tegen een vijfpuntenachterstand aan. Van de thuisploegen kon al leen Wichelen zijn wedstrijd tot een overwinning ombui gen. Het klopte S.K. Erembo- degem. De bezoekers waren nochtans naar voorsprong ge klommen langs Van de Velde. Wichelen speelde daarna ech ter rezoluut de aanval en zette de situatie recht. Door deze nederlaag verzeilde Erembo- degem naar de vierde plaats. Lutterzele dat natuurlijk royaal van Lebbeke won wipte over S.K. E. Opstal, maakte op ei gen veld een slippertje in de ontmoeting met Gijzegem. Het ziet er naar uit dat men Meldert nog moeilijk van de leidersplaats zal kunnen ver dringen. Eendracht heeft nog vijf wedstrijden voor de boeg en heeft al een appeltje voor de dorst vergaard. Dit dan wel met de overigens gewaar deerde medewerking van S. Moorsel. J.V.H. schot van Van Boxelaer onschadelijk te maken ter wijl een scherp inzenden van Annaert eveneens een knap ingrijpen mogelijk maakte. Voor de rest mochten de beide keepers zich wel be perken tot raap- en plukwerk want de zwaarste slagen werden voorlopig in het middenveld uitgedeeld. Na de rust kon Sombeke dan toch zijn wil opdringen in de centrale sektor wat meteen ook voor gevolg had dat de Sekretaris Boel (W.S. Som beke): «Ritme gebroken door winterstop» Voor de jaarwisseling leek W.S. Sombeke probleemloos op weg naar de titel. In de heenronde bleef het team ongeslagen en meteen kon gedraaid worden met een komfortabele voorsprong van drie punten. Maar toen kwam de winter. Sombeke probeerde wel in konditie te blijven door in de mate van het mogelijke te trainen in de sporthal van Waasmunster. Maar er blijft uiteraard een duidelijk verschil met een forse training op de groene rechthoek. En toen Sombeke voor de eerste keer in het veld moest na de winterstop bleek dat de leiders die onderbre king moeilijk verteerd had den. «Het werd direkt een nederlaag met de kleinste score op het veld van Eksaarde.» stelde sekretaris Boel. «Op zichzelf nog geen ramp maar erger was dat onze voorstopper Suy, die vorig seizoen zijn 300e wed strijd speelde, een knieont wrichting opliep en meteen out was voor de rest van het seizoen. Zonder die kwetsuur hadden we overigens te Eksaarde vrijwel zeker de 0-0 op het bord gehouden. Door het uitvallen van Suy werd immers onze defensie gedeel telijk onthoofd wat zich ook in de volgende wedstrijden liet gevoelen. Daarnaast moeten we nog altijd De Malsche missen die op de training een sleutelbeen- breuk opliep. En tot over maat van ramp komen we de laatste weken bijzonder moeilijk tot scoren. «Meteen is Sombeke weggezakt uit de top en volgt momenteel op 6 punten van leider Sinaai weliswaar met één wedstrijd minder gespeeld. «En toch geven we de moed niet op,» verzekerde ons sekretaris Boel. «Zelf krijgen we nog Wachtebeke op bezoek ter wijl zowel wijzelf als Wachte beke nog op bezoek moeten bij Sinaai. Topwedstrijden waarin Sombeke steeds op zijn best is. Wel is het momenteel duidelijk dat Si naai in vorm is. Die 8-1 zege tegen Gerda spreekt voor zichzelf.» W.V.L. Tijdens de wedstrijd hadden we een gesprek met Boi___ wijkvoorzitter D'Hondt. «Ik ben zeer ontgoocheld over deze wedstrijd. We hebl in de loop van deze week een wijziging aangebracht ii ploeg. Deze is niet honderd procent meegevallen, inzet van de voorbije weken is zoek. Ge moet weten onze ploeg niet meer van de jongste is. Misschien krij|w onze jongens nu de weerbots van de geleverde inspanrj gen die ze een heel seizoen geleverd hebben. We hebb Qe dit jaar zeer mooie voetbal gezien, dit dank zij onze trail aej| Verschelden, die meer dan waarschijnlijk zal blijven! - We zullen ons nu vooral richten op de jeugd. Volgq seizoen starten we met twee jeugdploegen, al zo'n 30 jongeren lieten zich aansluiten. En wie weet komt d een toekomstige kamioenenploeg uit nie Be> alle ker druk op het Lokerse doel stelselmatig werd opgevoerd. Vooral op het uur werd het bepaald warm voor doelman Braeckman. In eerste instan tie kopte Van Damme tegen de dwarslat terwijl dezelfde speler in de volgende minuut keihard naast knalde. De Poortere probeerde het dan met een solonummer, slalomde voorbij drie tegen standers maar wer in extre mis toch gestopt door Beir- naert. Lokeren voelde het gevaar en sloot acht meer de rangen w vooral het stoppe Everaert-Beirnaert ki werk leverde. Sot moest het dan ook mei afstandschoten prol waarbij vooral Vermorj Ringoot achter het kropen maar een di zat er niet in. •0! loei ilvi wou hij de bal met de vuisten overtippen. Deze sloeg via de deklat en zijn rug in doel 1- 1 -2. Een duidelijk aangeslagen Boonwijk geloofde dat van toen af niet meer in de over winning. Het spel werd even wichtig, met nog enkele schaarse doelpogingen, waar van deze van Vlyminck de be ste was. Hij kwam alleen voor doel doch schoot vlak op de bezoekende doelman. Een mi nuut voor het einde kwam Van Biesen, de beste Moorselaar, alleen voor doel, omspeelde de keeper, maar zijn schot werd met de hand door verdediger De Feyter gestopt. De strafschop werd meoiteloos omgezet door Gaston Wille: 1-3. (PVN) Van Ransbeeck kon zefls sco ren, maar het was met de hand De plaatselijke supporters, die tot dan toe stil gebleven waren, begonnen hun kelen open te zetten. De resultaten bleven niet uit. Op aangeven van Vlyminck kon Mieleken Cleemput kalm scoren. 1-1. Kort daarop beging de plaatse lijke doelman een enorme fla ter. Op een schot van 30 m. Ourson verloor met 4-0 cijfers van UCO. (md) 4C Provinciale H Boonwijk - Moorsel 1-3 Met vijf punten achterstand op Meldert, maar met een wed strijd minder, had Boonwijk Qog kans op de titel in vierde H. Vooral daar Boonwijk nog naar Meldert op verplaatsing moest. Daarom ging Boonwijk in de aftrap, resoluut in de aanval. Geholpen door de forse wind bouwde het enkele aanvallen op die resulteerden in mooie doelpigingen. Geluk had de Moorselse keeper op een schot van Cleemput dat nipt naast vloog. Op een zeldzame tegenaanval werd de plaatse lijke verdediging uit verband gespeeld door een voorzet van Luc Van Biesen Georges Cornelis schoot Moorsel op voorsprong. Moorsel bleef aanvallen en het was enkel dj!jdfep '1,de behaalde "'e' e'zeg', nu tegen Ourson. de tileI in het Korporalief Verbond bezoekende verdediging kon Durme-Waas, gefeliciteerd! (md) dringen. Daar werd hij onzacht neergelegd. Iedereen riep pe nalty, maar de scheidsrechter had niets gezien. Eeven voor rust werd diezelfde speler nogmaals foutief gestuit en moest toen voor verzorging van het plein gedragen wor den. Met de moed der wan hoop poogde Boonwijk na de rust de wedstrijd in zijn voor deel te doen uitdraaien. «De vorige twee seizoenen telkens tweede geëindigd, seizoen ons nog versterkt en toch nog onderaan de ra schikking staan- zegt secretaris De Landtsheer. Hij vo er aan toe: «We hebben veel onkans gehad, gekwet spelers bij de vleet. Vooral de kwetsuur van Frans V meiren liet zich zwaar gevoelen. We hebben ook 01 trainer verloren. In november werd hij ziek, sindsdi hebben we van hem niets meer vernomen. Cornelis Jo: heeft hem zeer goed vervangen. Vandaag staan we kompleet, wanneer dit het geval is, z wc moeilijk te verslaan (dat heeft R. Boonwijk ondervc den). Als we deze ploeg mogen behouden en wc krijg een beetje financiële steun van een eventuele sponst speelt Moorsel volgend jaar aan de top». DE PLOEGEN R. Boonwijk: Vrijdags Benoit, Segers André, Pcett Pieter, Van Ransbeeck Rony, De Feyter Pierre, Cleemp Emiel, Pouliart Pierre. Van de Meerssche Medard, V Nuffel Luc, Vlyminck Guido. Moorsel: Van Nieuwenborn Hector, Wille Gaston, Gu Emiel, Vermeiren Frans, Timmerman Frans, Monsie Jean, Van Biesen Luc, Cornelis Jozef, Asselman Fran De Giter Frans, Cornelis Pierre. P.V.l

De Voorpost | 1979 | | pagina 28