Beeft Barca voor Beveren? GRATIS VOORPOSTWEDSTRIJD Als klap op de vuurpijl: een Jean-Marie Pfaff iii C. Barcelona - S.K. Beveren Supporters met zes vliegtuigen naar Barcelona Minister Chabert over Beveren Spaanse waarnemers zetten grote ogen op t Spaanse pers naar informatie over SK Beveren via Wilfried Van Moer? 2z> cs as ca x O S oensdag live Fina 11 april 1979 te 21.30 il: Finale Europabeker der Bekerwinnaars: uiSJC Is het nu Betty van De Collega's of Maria Speermalie? Panorama is nu anders. Kijk zelf. toppt rt ki Sor k met prol rmorj het i dol Nou Camp stadion van Barcelona zal de Ierse scheidsrechter Carpenter slechts om u. het eerste fluitsignaal geven in de halve finale van Europacup II tussen het C.F. Barceloina en het Wase S.K. Beveren dat heel verrassend doordrong tot Dat komt doordat de plaatselijke klub in extremis het aanvangsuur met drie tier uitstelde, waardoor eventueel meer toeschouwers zouden komen opdagen. Schre- wij vorige week immers dat men normaal 90.000 aanhangers verwachtte, dank blijkt de van de goede week stokken in de wielen te steken. na de nare ervaringen met An- derlecht en zeker niet nu het een terugwedstrijd betrof. Men meende in België vol doende de schade te kunnen beperken om voor de eigen hysterische en herriemakende aanhang de kwalifitkatie te verzekeren. Nu staan de zaken helemaal anders enmoet Barca op zijn tellen passen wil het in ons land niet hetzelfde «warm onthaal» te beurt vallen als Anderlecht (en eventueel Be veren) in Katalonië. Al zien we dat met onze eerder beza digde mensen echt niet zitten. Goed, woensdagavond in Nou Camp dus. Beide teams en vooral Barcelona hebben nogal wat zorgen om gekwet ste spelers. Bij Beveren viel Buyl uit op Anderlecht en suk kelt Pfaff al een tijdje met een slepend dijletsel. Hoopte men Freddy Buyl al te kunnen recupereren voor de derby op Lokeren, dan zal Pfaff het seizoen trachten'vol Supporter zijn van Beveren wordt een dure grap. De ene buitenlandse reis is nog maar net achter de rug en men mag de tickets voor de volgende vlucht alweer bestellen (om maar niet te spreken van de dure inkomkaarten, overal waar Beveren te gast is). Toch blijft het legioen onaangetast. Nu al mag men schat ten dat ongeveer 1.300 Belgen de waaslanders zullen aanmoedigen in Nou Camp. Via de supportersfederatie vertrekt dinsdagvoormiddag een eerste chartervlucht met aan boord spelers, bestuur, pers en een aantal supporters. Om 11 u. verzamelt men op de markt te Beveren, rond 13 u. stijgt het toestel op in Zaventem om na een vlucht van twee uur in Barcelona te landen. De aankomst in het hotel'is voorzien rond half vier. De spelers en officiëlen logeren in hotel «Presidente» in het stadscentrum, terwijl de geel-blauwe aanhang elders wordt ingekwartierd. In het totaal reizen 189 mensen via deze formule. Kostprijs 8.800 F. Verder werd een toestel volgeboekt voor één dag, eveneens met 189 personen aan boord, vertrek woensdagmorgen. Zestig andere suppor ters kunnen mee met een lijnvlucht, gespreid over twee dagen. Voor deze vlucht kan nog worden ingeschreven en de prijs bedraagt 5.100 F. Een Bevers reisagentschap charterde een Sabenatoestel voor 188 personen die dan dinsdagvoormiddag vertrekken en donderdagavond terugkeren. Voor de eendagstrip werd een airbus ingelegd met 300 plaatsen en een andere charter voor 124 personen. Nage noeg alles is volgeboekt. Dat betekent dat meer dan duizend land- zeg maar streek genoten hun favorieten vergezellen op het Spaanse avon tuur. Op het Beverse sekretariaat en bij Marcel Relaes staat de telefoon echter roodgloeiend van mensen die uit alle hoeken van het land bellen om kaarten. Meestal gaat het om vakantiegangers die van de gelegenheid gebruik willen maken om Beveren tegen Barcelona aan het werk te zien. We maken ons sterk dat we weer machtige taferelen gaan meemaken als het geel-blauwe supportersheir zijn ge zangen aanheft in het immense stadion van Nou Camp. H.S. te maken met de hulp van mas sage, bestraling en speciale verbanden, waarvoor hij al en kele malen naar Kerkrade reed. Of Beveren dan in zijn sterkste opstelling speelt rslijtbare kapitein Janssens skoort hier het vierde thuisdoelpunt (SK Beveren-Beerschot (pin) Een aandachtig toeschouwer van de wedstrijd tussen Anderlecht en Beveren was minister van Verkeerswezen Jos Chabert. «Dit was een prachtige match» aldus de minister, «en wat heeft Beveren hier laten zien! Ik vind het gewel dig wat deze ploeg hier komt doen, ze zetten hier gewoon alle theoriön over dat puur profes sionalisme in ons huidig voetbal op de helling! Dit Beveren geeft nog eens impulsen, vonken aan ons huidig Belgische voetbal. Ik heb het daarnet nog aan hun voorzitter gezegd dat ik hoop dat hij mij uitnodigt om ook eens een thuiswedstrijd van zijn ploeg te komen volgen. Ik heb echt sympathie en waardering voor deze klub!» Wij twijfelen er geen ogenblik aan dat eerstdaags Jos Chabert één van de eregenodig- den zal zijn op de Freethieltribune. (bc) Hij was duidelijk bevreesd voor stemmingmakerij in de Belgische pers. Over de ko mende tegenstander Beveren had hij enkel lovende woorden over. Vooral het middenveld en de voorlijn hadden hem be koord. Muller zag de Beverse defensie inderdaad niet op zijn sterkst. Het wordt zonder twijfel de slag der onbekenden, in die zin dat beide klubs eigenlijk bitter weinig afweten van de echte sterkte van hun opponent. Wij kunnen samen met S.K. Beve ren slechts hopen dat het avon tuur van Rijeka en Milaan zich herhaalt en duimen voor een gelijkspel of een nederlaag met het kleinste verschil. Mochten we een zege vooropstellen, men zou ons voor gek verslij ten. We laten de lezer bijge volg zijn dromen. Herwig Staes hebb O© Spaanse sportpers schijnt in Beveren nogal traiigeïnteresseerd te zijn. Er was zaterdagavond Jven- niet alleen een niet onaardige delegatie Spaan- nl se sportjournalisten om de topper Anderlecht - n30t Beveren bij te wonen, ze schijnen bovendien alle mogelijke en onmogelijke kanalen te zoe ken en ook te vinden om van dit 'onbekend Beveren' meer te vernemen. Zo ook zondag avond, 1 april - en dit is geen aprilvis -, kregen wij te maken met een Spaanse sportjournalist die in vrij behoorlijk Nederlands vroeg of wij hem het telefoonnummer van ene Wilfried Van Moer, ons allen welbekend, niet konden bezor gen. Zijn bronnen over Wilfried lijken in elk geval volledig juist te zijn. Ter informatie legde hij uit dat Van Moer jaren de sterspeler van Beveren was, bekend internationaal en nu nog speelde bij de Belgische eersteklasser Berin gen! Bovendien had Van Moer in Hasselt 'un comercio' en in het telefoonnummer daarvan was hij nu wel geïnteresseerd. Het zou ons sterk verwonderen mocht die man enkel en alleen geboeid zijn geweest in een bezoek aan de overigens selekte zaak van Wilfried, vandaar de veronderstelling... (bc) woensdagavond weten we nu nog niet vermits er nog twee wedstrijden dienen gespeeld als we dit schrijven. De snelle opeenvolging van de gebeur tenissen maakt het voor een weekblad immers moeilijk om met de aktuele informatie niet door de feiten achterhaald te worden. Barcelona is helemaal een vraagteken. De Spaanse kom petitie lag vorig weekeinde stil en woensdag werd een inter land gespeeld. Nu zondag wordt er nog een speeldag af gewerkt vooraleer Barcelona het Europees duel aangaat. Trainer Lucien Muller die vo rige zaterdag in het Astridpark getuige was van de Belgische kompetitietopper was erg zwijgzaam en legde slechts nietszeggende verklaringen af. Niet alleen het bestuur en beide trainers van Barcelona, maar ook een hele ploeg van de Spaanse televisie waren woensdagavond op de Freet- hiel aanwezig om de komen de tegenstander van Barca aan het werk te zien. En het was een bovenste beste Wase ploeg die ze ten aanschouwe kregen, hoewel de tegen stander nu ook weer niet van zulke grote betekenis was. Wat dat betreft hadden Muller en co hun wijsheid al opgedaan in het Astridpark. De kans dat de geel-blauwen in het Noucamp-stadion in diezelfde mate zullen onder schat worden als op San Siro lijkt ons erg klein. De vooruitzichten zijn in ieder geval gunstig. De konditie van alle spelers scheert nog steeds hoge toppen en de kwetsuur van Buyl evolueert dermate gunstig dat hij wellicht al tegen Lokeren zal aantreden. De voornaamste konklusie van Robert Goethals en Rik Pauwels was dat het publiek opnieuw erg gelukkig mocht zijn met het geboden ver toon. Goethals leek heel wat meer ontspannen dan vier dagen voordien: «Er bestond bij mijn spelers niet in het minst een vertrouwenskrisis, ook niet bij mijzelf, alhoewel dat bij sommigen misschien anders is overgekomen. In zijn ontgoocheling zegt een mens soms dingen die dan verkeerd geïnterpreteerd worden. Het bewijst dat ik ook als trainer nog iets te leren heb. Voor ons wordt het nu stilaan aftellen en hopen dat de hoogkonjunktuur nog een tijdje aanhoudt. Het is en het blijft erg zwaar maar men zal ons die vier punten voorsprong niet zomaar af nemen. We beamen dat laatste en menen zelfs dat het komend week-einde enkele sleutel matchen biedt. Indien Beve ren op Lokeren overeind blijft staat het zeer dicht tyij de titel. HJS. Truyens ontmaakt zich uit de greep van twee Beerschotters en voorkomt verder gevaar (Beveren-Beerschot 5-0). pm CO U4 Deze hoog opverende voetballer is één van de betere spelers van zijn ploeg EERSTE VRAAG Wie is hij en voor welke club speelt hij? SCHIFTINGSVRAAG Wat zal de eindscor zijn van de terugwedstrijd in de halve finales van de Europacup II op 25 april, betwist tussen-F.C. Barcelona en SK Beveren? en airtwooriIfoniiiiHet zijn te linden in het weekblad De Veeiboet, «staande bij nw dagbladverkoper! Tien weken na mekaar organiseert dit blad een wekelijkse wedstrijd waarbij telkens uit de winnaars één gelukkige wordt geloot die automatisch recht krijgt op een Gratis Tribune Jaarabonnement bij een Voorpostclub van zijn keuze Dit zijn: de eersteklassers SK Beveren en Sporting Lokeren, de tweedeklassers SK Sint-Niklaas en Eendracht Aalst, de derdeklassers Eendracht Zele en Jong Lede en vierdeklasser KAVD Dendermonde! Het abonnement heeft uiteraard betrekking op het voetbalseizoen 1979- 1980 en is niet geldig voor eventuele Beker- of Europees kompetitievoetbal, wél voor alle nationale kompetitiewedstrijden. Wat moet u hiervoor doen? Gewoon antwoorden op een eerste vraag en een schiftingsvraag, verschenen in de Reklaambladen van Groep De Cuyper deze week en bijgaand antwoordformulier duidelijk ingevuld opsturen naar onderstaand adres: Sportredaktie De Voorpost Oude Vest 34 9330 Dendermonde Alle deelnemingsformulieren moeten uiterlijk vrijdag 13 april 1979 in ons bezit zijn. De wedstrijd is gratis. WEDSTRIJDREGLEMENT 1. Enkel antwoorden met bijgaand formulier worden in acht genomen. 2. Bij een gelijk aantal winnaars wordt één gelukkige uitgeloot. 3. Het personeel van Groep De Cuyper kan onmogelijk aan de wedstrijd deelnemen. 4Het gratis tribune jaarabonnement heeft enkel betrekking op hoger ver melde Voorpostploegen! ANTWOORDFORMULIER Naam: Straat: Nr.:.;J Gemeente: Antwoord vraag 1 Schiftingsvraag:doelpunten In geval ik win, wens ik een jaarabonnement op Het is gewoon Tessy Moerenhout. Een jonge Vlaamse aktrice, tot voor kort alleen bekend bij het dungezaaid teaterpubliek. Na haar rol in "De Collega's" is ze Vlaanderens populairste typiste... En nu scheert ze alweer toppen als Maria Speermalie. Wie is Tessy Moerenhout? De kittige dactylo of de trotse, sensuele herenboerin? Verder in de nieuwe Panorama: Alaska. De schatkamer van Amerika. Panorama ging die schatten eens van nabij bekijken en kwam terug met een koffer vol dromen. Een meeslepend reisverslag. Derde schijf van Panorama's grote prijs vraag rond de Vlaamse gemeenten Uw burgemeester helpt u een auto winnen

De Voorpost | 1979 | | pagina 29