Nabeschouwingen Nationaal Basketbal Het wordt toch Okapi-Andenne een testmatch Zeelse kapitein Coene haalt maximum uit verlenging 0 i De Voorpost vroeg6 visie van coaches EË ^ezoekerssnellei i n- gen spelen liep het score bord van 26-30 naar een 38-53 ruststand en was me teen ook alle hoop ver zwonden. De rest was voor Standard nog slechts een formaliteit. Door de doeltref fende afwerking van Din kins (11 op 14) en de tref kracht van Billigny (12 op 19) stevende Luik zelfs naar een dertigpuntenvoor- sprong. De tweede periode werd dan ook voor Aalst de teloorgang. Het hoeft nau welijks te worden betoogd dat de ontgoocheling groot was in de Aalsterse rangen. De doelpunten: Chapman 10-18, Terry 10-10, Elias 4-6, Van den Broeck 2-6, Van de Keer 4-2, Schorreel 4-6, Hendrickx 4-2. Het eerste slachtoffer van de Aalsterse neergang was coach Paul Poppe. Zater dagavond na de wedstrijd vernam hij van het Okapi bestuur dat op hem geen beroep meer zal gedaan worden. Zelfs niet voor de testmatch. Poppe werd dus op een weinig elegante ma nier bedankt voor bewezen diensten. Hij wordt als «dé zondebok» aangezien. Kollektiviteit haalde het Cabrita Zele - Wasocub Waasmunster 108-97 Eerste klasse Okapi - Standard 86-110 3e Provinciaal: Vlinders Buggen- hout - Eksaarde 63-71 De wedstrijd tussen twee ploegen die momenteel de middenmoot van de klassering aanvoeren, is uitgelo pen op een overwinning voor de bezoekers. Het is in ieder geval zo dat beide clubs bij de seizoenaanhef meer verwachten dan een bescheiden plaats. Hun am bities waren zeker op promotie toegespitst. Eksaarde begon slecht aan het seizoen. Wegens de onbeschik- baarheid van de zaal speelden ze eerst een reeks uit wedstrijden en de goede posities waren ingenomen. Chapman zal niet slagen in zijn doelpoging; Billigny zal een springbal afdwingen (Okapi- Standard 86-110). (el) Vlinders Buggenhout kende een erg onregelmatig sei zoen. was aan het terugko men, maar de vier laatste De ajuinen hebben tegen Standard geen vuist kun nen maken. Zelfs de gedachte dat het behoud op het spel stond kon hen niet motiveren. De teamspirit is, samen met de publieke begeleiding uit de grote da gen uit het Jules Heeremansheem, verdwenen. Okapi heeft er dit seizoen eigenlijk nooit echt in ge loofd. Een paar opflakkeringen niet te na gesproken, hebben de Aalstenaars één van hun zwakste sei zoenen sedert hun nationale opgang gespeeld. Een testmatch om topklasser te blijven moet nu wel gespeeld worden tegen Andenne. Of Okapi mentaal sterk genoeg is om die ultieme kans waar te nemen, blijft een open vraag. De Walen hebben de laatste weken zeker meer kamplust aan de dag gelegd en die faktor speelt uiteraard in hun voordeel wanneer er komende zaterdag om 20 uur in de zaal van St. Truiden zal opgeworpen worden. Hetgeen sedert weken in de lucht hing, is er na de nederlaag tegen Standard uitgekomen, coach Paul Poppe werd bedankt. De Oostvlaming, die met vlag en wimpel naar Aalst werd gehaald, moet nu beladen met alle zonden Israëls vertrekken. Of die ingreep zal baten om zaterdag Andenne te kloppen is nog geen feit. Amerikaan Chuck Terry, de enige die de laatste weken met goed werd gekwoteerd, zal in de week van de waarheid de trainingen op zich nemen. Hope lijk lukt het hem Okapi in eerste klasse te houden. Hermes St. Niklaas: Moed en Oelbrandt volstonden niet De Waaslanders waren met enige hoop naar Mercu- rius vertrokken De betere prestaties uit de vorige wedstrijden had hen gesterkt in hun overtuiging de verplaatsing aan te kunnen en een hele stap dichter bij het behoud te staan. In de eerste helft kon de Hermes defensie de beste Mercurius afwerker Xhaet in bedwang houden, maar in de laatste time werd dit een onoverkomelijke han dicap. Xhaet scoorde 8 punten in de eerste helft en 25 in de tweede. Tot de 15e minuut 77-75 bleef Hermes in zijn kansen geloven. De grote bewerker van die gunstige situatie was Willy Oelbrandt. Hij plukte niet alleen een karrevracht terugkaatsers, maar met zijn 37 punten was hij ook de topscorer van de match. Hermes had van bij de opworp de kaart Oelbrandt getrokken en Willy heeft er voluit van ge profiteerd Hij kreeg de meeste steun van De Keyser en Moorthamer. Enzlin kon in de eerste helft nog enig gewicht in de schaal leggen, maar ging in de tweede time ten onder bij gebrek aan training na zijn kwet suur. In de slotminuten misten de jongens van coach De Bruyne de kracht om de thuisploeg te belagen. Voor Hermes is de situatie niet veranderd. Rubo Niel verloor thuis van Brabo en Braine Castors kwam ook zonder punten uit Zottegem terug. Hermes houdt 4 punten voor op Rubo, dat nog drie matchen moet spelen (thuis tegen Mercurius en uit naar hekkenslui ter Asub en naar Schelde). Hermes heeft maar twee matchen meer te goed (thuis tegen Boom en naar Juventus Zottegem). De St. Niklazenaars liggen ze ker in de beste positie. Panters Baasrode met zwak vertoon De ploeg van coach Frans Van Driessche had het lot in eigen handen. De opdracht die ze daarvoor moes ten tot een goed einde brengen was thuis winnen tegen Koekelaere en met de prestaties van de voor bije weken voor ogen moest dit in hun mogelijkheden liggen. De realiteit was helemaal anders. De thuis- ploeg vertolkte een bijzonder zwakke match en wa ren zo onbegrijpelijk zwak dat ze op geen enkel mo ment de indruk verwekten de punten broodnodig te hebben. In de eerste helft konden Putteman - Dierick Miel Van den Broeck met een late inspanning een 16-2 plaatsen, waardoor ze aan de rust hun aanhan gers de glimlach lieten herwinnen. Die indruk konden ze in de tweede helft niet bevestigen, daarom werd er bij het afwerken deerlijk gefaald en Willy Van den Broeck - Luc en Mare Vernimmen hebben in dit on derdeel al betere dagen gekend. Door de nederlaag van Waasmunster te Zele blijft Panters vier punten voorop op Wasocub, maar de kalender spreekt in het voordeel van Waasmunster. Panters moet nog tweemaal uit spelen op 7 april naar St. Kat. Waver en op 29 april naar St. Jan. Wasocub speelt nog thuis tegen St. Jan, thuis tegen kampioen Wytewa Roese- lare en nog naar lebac leper. B.C. Aalst: Honderd punten verschil Voor de getrouwen van B.C. Aalst is de hoogste tijd dat het seizoen voorbij is. De zware en smadelijke nederlagen moeten uiteindelijk toch aan het moreel knagen van die spelers. Hoe BC Aalst uit het slop geraakt blijft een raadsel. Ook zij hopen wellicht op een Liga ingreep, dat een status quo nastreeft, waardoor BC Aalst in de Liga blijft en dan rond de tafel kan gaan zitten met Osiris. BENO wedstrijden werden drie nederlagen en meteen was de promotiekans voorbij. Tegen Eksaarde kwam het tot uiting dat het kompetitie ritme is afgeknakt en men het mentaal niet meer aan kan. Eksaarde kleefde de man voor man verdediging aan en haalde hier reeds na 8 minuten 8-13 voordeel uit. De thuisploeg begon in zone maar schakelde ook vlug naar de individuele verdedigingswijze over. Aanvallend waren de thuis- spelers echter bijzonder zwak en Vergauwen stond, met 20 punten in evenveel minuten, als eenzame shot ter op het terrein. Tot de rust kon hij zijn ploeg hiermee een kleine voorsprong be zorgen 30-29. In de tweede helft werd Frui tier belast met de bewaking van de thuisafwerker. De Bondt - Van Loo - De Smet konden tot de 8e minuut bij blijven 41-43; maar de vol gende twee minuten beslis ten over winst en verlies. Destenay, vanop de post, Andre De Schrijver met zijn linker Jumpshot en Fruitier vanop de vleugel waren de basisleggers van de kloof 43-52. Een attente spelma ker Willems zorgde er voor dat Eksaarde kollektief tot een goed rendement kwam en hiertegen had de thuis ploeg weinig in te brengen. De aftakeling van Vlinders werd nog bevestigd met twee technische fouten van coach Merckx, maar op het scorebord kwam men niet dichter, zodat Eksaarde zich de verdiende winnaar mag noemen. Punten Vlinders Buggenhout De Smet 4-6, De Bondt 2-8, Vergauwen 20-14, Albrecht 2-0, Van Loo 0-5, Van den Berghe 2-0. Eksaarde Destenay 8-12, Vervaet 3-6, Fruitier 4-10, De Schrijver 11-9, Willems3-4. De wedstrijd tegen gebuur Zele had voor Waasmun ster nog meer belang met de zaterdagavonduitslag van Panters Baasrode voor ogen. Wasocub startte met .4 punten minder maar met één uitwedstrijd en het leeft daarenboven in de hoop op twee bijkomende punten wegens betalingsnalatigheid van Koekelare. Winnen van Cabrita zou de situatie fel verbeteren voor de ploeg van voorzitter Jaak Gerlo. In die optiek begonnen ze Gerlo en de preciesheid van ook aan de wedstrijd en de Van Doorslaer bleef Waso- vier pogingen zonder mis- cud hangen. Kinders, lange sen bezorgden hen een 2-8 l'id °P de bank in de tweede voorsprong aan de 3e mi- helft, kon, scoorde in de nuut. De twee ploegen be- laatste 3 minuten 7 punten gonnen in zone aan de en zijn driepunter in de eind-, wedstrijd. Cabrita zet reeds fase bezorgde zijn ploeg na 6 minuten orde op zaken. n°9 een verlenging. De thuisploeg kreeg de hulp Lamb was er aan de 20e van Van Doorslaer, die zich minuut uit voor fouten en liet betrappen op drie bal- °°k De Geest moest er na verliezen die Coene met een dubbele fout met Van evenveel korven bestrafte. Damme uit. Windey had zijn (18-12 aan de 6e minuut) 5e fout op 17e minuut opge- Cabriia kwam niet tot de lopen. Foutenlast woog aan vlotte aanvalsakties van de de twee kanten door. De vorige wedstrijden, zodat de 86-86 eindstand werd door bezoekers hun achterstand Wasocub het eerst opge- tot 5 punten konden beper- vangen 89-91, aan de 2e ken. Moens goed in de ver dedigende rebound kwam aanvallend moeilijker in goede positie. Lamb, had een hele zwakke dag, al had hij enige verdiensten in ver dediging en schermde hij Rik Van de Velde goed af. De Zeelse linkerwinger minuut. Zele had ondertus sen ook Van Damme verlo ren en Peter Hollants kwam in. Filip Van Hassel was aanvallend gevaarlijker dan Lamb. Zijn drie punter en twee vrijworpen en de inter ceptie van Hollants en zijn 2 op 2 aan de vrijworplijn wa- zorgde voor een 6 op 11 en ren het begin van een 10-0 zijn maat aan de overkant en het aftakelen van de be- Damay bleef niet ten achter zoekers die niet meer kon en wierp met dezelfde pre- ciesheid, met een 33-26 aan de 13e minuut. Waso cub teerde op de vrijworpen van Kinders, 8 op 8 en op de afstandsworpen van Jan Van den Bossche. De Ge est verving aan de 11e mi nuut Van Doorslaer, maar deze kwam er aan de 17e minuut terug in voor Windey met 4 fouten. Gibbe kon zich aan het wedstrijdritme niet aanpassen. Van Door slaer gaf aanvallend met een 3 op 4 een steuntje aan de Wasocub aanval, zodat aan de rust nog alles moge lijk was. 42-37. In de tweede helft begon nen Coene en Van de Velde aanvallend sterk en dit uitte zich op het scorebord in 57-49 aan de 6e minuut. De thuisploeg verloor aan de 9e minuut Famay en Van den Bossche begon aanval lend aan een one man show met een knapj^e precies heid en 65-63 na 10 minu ten. Invaller Paul Van Damme zette Cabrita met een 5 op 6 opnieuw op het goede spoor Coach Hubert Van Hecke had zijn verde diging agressiever opges teld met Gerlo op Coene en Van den Bossche dichter bij Van de Velde. Een bleke Lamb werd er uitgehaald, maar ondanks de 3 op 3 van den replikeren en Coi draaide rond zijn bewa Gerlo en eindigde de i lengingen met een 4 op 4 2 op 2 vrijworpen. De Z naars werden pas zich in de verlenging en Wa cub had zich hard in spannen voor de punt maar miste de fysic kracht in de beslisser fase van de match. WEDSTRIJDCIJFERS Cabrita Zele: Moens 0-< (1 op 2 en 1 op2vw);Coe 8-10-10 (12 op 25 en 3 4); Famay 12-2-0 (7 op en 0 op 2); Hollants 0-0-4 op 2 en 2 op 2); Van Has 2-5-4 (4 op 10 en 3 op Lamb 8-7-0 (4 op 9 en 7 12); Van de Velde 12-T (11 op 19 op 1 op 2); Damme 0-10-0 (5 op 6). 1 taal 35 op 89 en 18 op vrijworpen. Wasocub Waasmunsti Windey 0-4-0; (2 op 7); Kp ders 10-7-0 (3 op 5 en 11 11); De Geest 4-2-0 (3 oj en 0 op 2); Gerlo 2-6-6 (6 8 en 2 op 2); Waterschdng< 0-0-0 (0 op 1); Van deB Bossche 15-20-1 (15opJ>et; en 5 op 8); Van Doorslé Hei 6-11-2 (9 op 15 en 1 op Hofman 0-0-2 (0 op 1 erfloe op 2). BEN i- Wasocub coach Hubert Van Hecke We speelden zonder twijfel onze beste match van het seizoen. De spelers waren goed gemotiveerd. Ze wisten dat de mogelijkheid er inzat om punten te oogsten, alhoewel we eerlijk moeten toegeven dat we zeker niet als favoriet starten. In de fase van de match toen we op weg waren om de beslissing af te dwingen, verloren we De Geest/ia een dubbele fout, die ons zeker benadeelde. In de tweede helft concen treerde ik de verdediging meer op de vleugels van de tegenstander en trachtte ik de lokale spelmaker Coene te beperken Windey is momenteel moreel niet op peil en daar lijdt het rendement onder en ook Gerlo was in verdediging niet in zijn gewone doen, alhoewel hij wel precies shotte. De Geest was ver dienstelijk maar mist duidelijk timing. Van Doorslaer leed te veel balverlies, alhoewel hij aanvallend in een goede dag was. Ik meen dat we toch moeten door gaan om het behoud te verzekeren. Cabrita coach Frans Verhulst De spelers begonnen aan de wedstrijd met de mentaliteit van 'het zal wel loslopen'. Na verschil lende goede prestaties dachten ze dat het niet meer mis kon gaan. Uiteraard leed het rendement er onder en Lamb was niet in zijn dag. Ik had hem misschien vroeger naar de bank moeten roepen. Uiteindelijk viel alles in de goede plooi en lieten de spelers in de verlenging zien het nog altijd te kunnen. BENO Voor Okapi werd vorige zaterdag nog geen slotpunt gezet achter de kompetitie. Zoals algemeen werd ver wacht krijgt het basketbalseizoen, dat zoals men weet heel wat perikelen teweegbracht, nog een toemaatje. Okapi moet een testmatch spelen om uit te maken wie met Ahtlon leper de buiteling naar de tweede klasse maakt. Hierover komt dan ook Andenne in aanmer king. Andenne won op de laatste speeldag immers van Kortrijk terwijl Okapi in eigen zaal geen schijn van kans kreeg tegen de Luikenaars, die er niet eens alles hoefden uit te persen om te winnen. Want de eerste minuten van deze belangrijke partij niet te na gesproken was Okapi bepaald zwak. Gedurende een zestal minuten kon het nog de schijn ophouden. Doch in het kwartier mocht het alle illusies laten varen. De ploeg van John Huyse- com gedurende vele ja ren coach bij" de Aalste naars, had toen reeds defi nitief afstand genomen. Okapi was bepaald zwak bij de rebound, die haast vol komen werd beheerst door het Luikse Amerikaanse duo Dinkins en Billigny. Over de ganse wedstriid- duur zou Okapi slechts drie aanvallende rebounds plukken. Een in de eerste speelhelft en twee na de kampwisseling. De Aalste naars namen aanvankelijk tot acht punten voorsprona (18-10). Deze voor de thuis ploeg voordelige cijferver houding kwam tot stand vooral langs Terry en Schorreet, die met af standsworpen de Luikse zoneverdediging omzeil den. Terry en Schorreel wa ren van Aalsterse zijde trouwens de enige spelers die aan hun gewoon peil reikten en die zich werkelijk inzetten. Daarna leed Okapi opvallend balverlies. In een, periode van amper twee minuten kwam de bal liefst vijfmaal in «vreemde» han den terecht. Deze missers werden uiteraard door de tegenstander afgestraft. Het werd 18-20. En meteen stond Standard definitief aan de leiding. Chapman die al eens naar de bank gehaald werd omdat hij te passief was, zou na liefst twaalf minuten zijn eerste korf laten inerhrih/on T/>en Jef Van Hove Terry, de beste thuisspeler, tracht hier Dinkins het skoren te beletten (Okapi-Standard 86-1 (el)'

De Voorpost | 1979 | | pagina 30