Nabeschouwingen Provinciaal Basket nttekeningen bij onze ivinciale wedstrijden Van Cleemput met topprestatie Tissac Gentbrugge waardig kampioen Basketbalkalender Jeugd- basketbalkalender Kadetten Panters Baasrode spelen finale Belgische Basketbalbeker Dit zijn de kadetten van Panters Baasrode. De ïvoordeel )uiten. Ha bchts iubau nsti );Kï 11 wedstrijd Gywa :eke tegen Sleidinge 3 od niet door Bericht 5(6 i van de K.B.B.B. dat >chc nge geschrapt werd i d 8 Bondslijsten wegens op letaling van zijn ach- irslc Hen.- Hoe duur bas- op I wel blijkt te zijn voor I er loeg uit 3e provinciaal hier nogmaals ge- EN Sleidinge verdwijnt j durven er veel op dden dat nog heel wat IQen zullen volgen ïij- <3 de eerstkomende den. 5 Bt het heel slecht gaat Hamse Kangoeroes is geen geheim. Be ileden als Paul Ver in Goossens en Verbus- e irlieten het zinkende e maar de laatste stuur- at fan Cauwenberghe, Ie ens en De Cuyper Wij le p post. Zij hopen vol- t, jaar genoeg effektie- i- J kunnen hebben om Ie een Wuitens ploeg op de been te kunnen brengen die nieuw leven op het. Tweebruggenplein kan brengen. De redding van Kangoe roes Hamme in tweede pro vinciaal hangt nog aan een zijden draadje want met een achterstand van twee pun ten op Evergem en Maria- kerke valt er niet veel meer te rapen in de huidige kom petitie. De Gentse ploeg komt wel nog op bezoek maar het spelerspotentieel van Hamme is in zoverre uitgedund dat volgende schorsingen waarschijnlijk werden uitgesproken. Frans Cools zou voor 5 jaar geschorst zijn door de Tuchtraad van Oost - Vlaanderen. Ook Miel Ivens kreeg heel wat weken aan het been en Straetman komt er misschien met een blaam vanaf. De redding blijkt dus een utopie. Be stuurslid De Cuyper zag het allemaal rooskleuriger want de degradatie van Hamme zou niet dramatisch moeten opgevat worden. Er zou van onderaf aan gestart worden met de beschikbare ele menten en talenten als Per- siau, Van Cleemput, Straetman en consoorten zouden nog heel wat stuk ken maken in derde provin ciaal. Tijdens de wedstrijd van Breydelboys op Peinaert maakten de Waaslanders voorbehoud voor een scheidsrechterlijke dwaling. De verloren match met één punt voor Breydelboys zou dus mogelijks moeten her- speeld worden. De vraag is alleen wanneer de Tucht raad hierover een beslis sing zal nemen en of de kompetitie er niet door zou kunnen beïnvloed worden. Koploper Deinze van zijn kant won met miniem ver schil bij Landegem zodat de promotie van Breydelboys in het gedrang kan komen. 3e Afdeling A: 20.30 u (7.4): Hermes St Niklaas - Boom 4e Afdeling A: 20.30 u (7.4): St. Kat, Waver - Panters 18 u: Wasocub Waasmunster - O.S.J.B. 1e Afdeling Vrouwen 20.15 u (7.4): Mosa Jambes - DBC Aalst 1e Provinciaal vrouwen 11 u: Lokeren - Sipiba 15 u: Aurora - Melse 2e Provinciaal Vrouwen 10.30 u: Vlinders Buggenhout - Lede 10.30 u: Robac - Steenhuize Ie Provinciaal 15 30 u: St. Niklase - Haantjes 11 u: Falco - Beveren 20.30 u (7.4): The Tower - Laarne 20.30 u (7.4): Eikenlo - Eenhoorn Bazel 20.30 u (7.4): Hemaco - Were Di 2e Provinciaal A 20 u (7.4): Akron Ronse - Breydelboys 15.30 u: Scheldejeugd - Lokeren 2e Provinciaal B 11 u: De Pinte - Kangoeroes 15.30 u: Viane - Grembergen 15 30 u: Erpe Mere - Velzeke 3e Provinciaal A 10.30 u: Lede - Coc Ronse 15.30 u: Assenede - Moerzeke 3e Provinciaal B 11 u: Sp. Temse - Eksaarde 15.30 u: Buggenhout - Melsele 15.30 u: Rubac Rupelmonde - Rimbo Zele 15.30 u: Erembodegem - Lochristi 11 u: Dendermonde - Modu basket. De pupillen van Baasrode speelden tegen hun leeftijdsgenoten van Bazel, (v) Meisjes scholieren 16.30 u: DBC Aalst - Amical Meisjes Kadetten 15 u: DBC Aalst - Akron Meisjes Miniemen A 13.30 u: DBC Aalst - Akron Meisjes Miniemen B 14 u: Lokeren - Amical Scholieren B 13.30 u: Hemaco - Juventus 13.30 u: White Star - Okapi Scholieren C 14 u: St. Niklase - BC Aalst 15 u: Moerzeke - Cabrita Scholieren D 14 u: The Tower - Vovka 2e Provinciaal goeroes Hamme - Robot Eine 61-99 beste bedoelingen leverden de Kan- jes tegen leider Robot en erg goede wed- t reeds uitgedund I spelers van de thuis- I speelde voor wat het d was en na 4 minuten de leiders hun niet kun- Hamme bleef (14-14) na 13 minuten zijn ploeg naar brengen Toen trap- thuisjongens op hun Robot met drie meters liept uit [20-31 en de reactie bracht de Ins slechts tot 25-35 in p minuut. Toen was de bij de thuisploeg, flubau vond in Dobbe- 1 (ex Eikenlo) een Bige vleugeladjundant |gerust werd met 27- De tweede helft t Hamse kaarten- lan volledig in elkaar. f| minuten 42-63 bleef pisploeg hopeloos ter trappelen en de iging van de beide len Berghes zorgde f dat Robot Eine via Jcht (ex - Schelde i 0-19 kon plaat- t werd 42-82 en de «nde coach Monfils blijkbaar de huis van thuisploeg. Hij liet de 5 minuten van de wedstrijd een full-court press uitvoeren maar dit bekwam de leiders slecht. Van Cleemput die een reu zepartij speelde zorgde met een 5 op 5 voor pijnlijke te genstoten. Een Robot Eine dat met alle middelen naar de 100 punten joeg kon van het uitvallen van Persiau geen gebruik maken want met nog 30 seconden te spelen hield de thuisploeg wijselijk de bal. Meteen haalden de Wuitens tegen deze gereputeerde tegen standers nog een eervol re sultaat want de mindere prestatie van Persiau werd ruimschoots goedgemaakt door de jonge Van Cleem put. Punten Kangoeroes Van Cleemput 8-18, Per siau 4-1, Straetman 10-4, Van den Berghe Leo 4-2, Van den Berghe Val. 1-0, Van Pottelberghe K. 0-6, Dhondt 0-2. Robot Eine Vergucht 12-17, Dobbe- laere 12-14, Hubau 16-12, De Smet 2-0, Van Steen- brugge 2-6, Van den Abeele 2-2. WEGA Prov. Basket. De bezoekende leidersploeg behaalde e Hamme-Robot Eine 61-99). (Karei) i gemakkelijke overwinning (Kangoeroes Gill and J Were Di - Tissac Gentbrugge 82-112 op Basket-Van Wijnendaele (H) op wee naar een 11 (Hemaco Dendermonde- Beveren 88-53). (Karei) Een vertimmerd Were di zonder Thuysbaert en Ver- beke liep onmiddellijk uit naar 6-1 en 10-6 maar toen kwam Amerikaan Woods in de wedstrijd en was het uit voor de thuisploeg. Tissac liep gezwind naar 10-21 uit en hoe Clement ook zwoegde, hij kon zijn ploeg slechts naar 30-41 brengen mede door de hulp van Wil- fried Aerts. Leider Tissac wilde van geen ophouden weten en de onhoudbare Woods kreeg wel voor de rust drie fouten aange smeerd maar dit belette de bezoekers niet op hun sok ken naar 38-54 door te sto ten. In alle domeinen was Tissac nu beter dan de thuis ploeg, die te weinig man- Kracnt onder de ringen had om voor gevaar te zorgen. Enkel W. Aerts en Clement bleven op hun normaal peil spelen, maar na 10 minuten in de tweede helft was de wedstrijd definitief gespeeld 64-85. Gill and J maakte er tenslotte toch een aanval lende wedstrijd van. Zonder ooit op balbezit te willen spelen moest Were di de wet van de sterkste onder gaan, maar veel aarde bracht dit niet aan de dijk. Na 18 minuten scoorde De Clercq 76-100 en aanval lend kwam het publiek tens lotte toch aan zijn trekken. Alle invallers van beide ploegen kregen ruim spel- gelegenheid en Tissac won met een straat tegen Were di dat stilaan de adem van de stadsgenoten St. Niklase in de nek voelt. De Klaas- kens wonnen bij Eenhoorn Bazel en zitten nu op twee punten van Gill and J en van Dole Beveren. Het wordt nog spannend in het Waas land! Punten: Were di: Clement 11-12, W. Aerts 12-14, A. Aerts 10-8, Van Acker 0-0, Marin 1-2, Colman 2-2, Verbrae- ken 2-2, De Cock 0-2. Tissac: Woods 19-11, De Clercq 14-14, Coppens 3-13, De Mulder D. 0-4, De Mulder M. 11-0, De Bolster 6-8, De Cock 0-8. Gill and J scoorde tegen 38% en Tissac tegen 45%. In de rebound troonden de bezoekers ver boven hun tegenstanders uit met 39 rebounds tegenover 18 stuks voor de thuisploeg. Scheidsrechter De Pauw smeerde Amerikaan Woods een technische fout aan voor een onvolmaakte smash. Hij kreeg gelijk vol gens de reglementen maar voor het spektakel was dit spijtig want heel wat toe schouwers begrepen zijn beslissing niet. WEGA. 1e provinciaal De hekkensluiters The To wer kregen bij Bavi weerom een monsterscore te slikken en kunnen enkel als ver zachtende omstandighe den de afwezigheid van de gebroeders De Schaepdrij- ver inroepen. Maar een vijf tiger slikken in kompetitie- verband is toch te veel om van moedig verweer te kun nen gewagen. Dole Beve ren moest zonder Hermans in de arena en dit wreekt zich uiteraard. Zo kwam Hemaco heel gemakkelijk aan de punten en kon Wij nendaele zijn troepen naar een veilige ereplaats lood sen. Het broederpaar Ver stappen kreeg dus gele genheid te over om zich in te werken in het Hemaco - stramien iets waar wij vol gend jaar hoopgevend naar uitkijken. Eenhoorn Bazel kreeg aan huis de kous op de kop van St. Niklase dat meteen een stap dichter naar de redding komt. En kele weken geleden was Bazel nog een ploeg die met de besten kon wedijveren maar wanneer enkele spe lers hun oren laten hangen komt er niets meer van in huis. Dit zag Karei De Block onmiddellijk want hij scoorde 50 punten en trok de Klaaskens twee punten hogerop. Were Di Gill and J bleek een te zwak broertje om Amerikaan Woods en zijn Tissac ploeg te kunnen bedreigen. Voor Were di staat het sein nu op rood en de wedstrijden tegen He maco, Laarne en Dole moe ten nu de beslissing bren gen. 2e provinciaal A Scheldejeugd Temse blijkbaar niet in goede doen en nog steeds zonder Van Lombergen won moeizaam van Donza Deinze en moest rekenen op de jonge Wal- tens om twee punten rijker te worden. Toch scoorden de scheepsbouwers in een slechte dag nog 100 punten wat toch de aanvallende mogelijkheden van Temse beklemtoont. Lokeren met een knappe Van Lenten De Nul bleven baas tegen het nochtans goed gekwo- teerde Batavo. Een ere plaats voor de Durmejon- gens ligt nu in het verschiet. De topper te Reinaert waar Breydelboys op bezoek was, bracht winst voor de Gentenaars. Nochtans kon worden gezegd dat het arbi trale duo nogal Gents getint was en de Waaslanders de doodsteek gaf na de rust. De bezoekers die gedu rende gans de wedstrijd op voorsprong stonden teken den nog beroep aan voor een scheidsrechterlijke dwaling, zodat de mogelijk heid erin zit dat Breydelboys een te herspelen wedstrijd krijgt. In elk geval is de titel nu niet meer voor de ploeg van coach Bruggeman want er wachten nog wedstrijden bij Deinze en Akron Ronse die niet van de poes zijn. Vlierzele speelde een makke wedstrijd en verloor bij het zwakke White Star. Gelukkig is de ploeg van coach Sonck al gered zodat van die kant geen gevaar uitgaat. 2e provinciaal B Hekkensluiter Kangoeroes Hamme kreeg van leider Robot Eine helemaal geen kans, maar dat vertelden wij reeds in een afzonderlijke bijdrage. Grembergen dat nog steeds als meest stati sche ploeg uit de streek doorgaat won nu met 10 punten van Mariakerke, maar dit is slechts een plaaster op een houten been als men de gestalte van de ploeg in acht neemt. Erpe Mere met Baeyens en Amerikaan Spann op het voorplan is nog steeds de evenknie van Robot Eine want Melle kreeg geen schijn van kans. 3e provinciaal B Voor Buggenhout was de thuiswedstrijd tegen Ek saarde een mogelijkheid temeer om twee punten binnen te rijven. De ploeg van Andre De Schrijver zette zich echter dubbel in en won verdiend deze wed strijd zonder inzet. Voor Sportief Temse begint de terugval want nu verloor de ploeg van coach Leemans van het zwakke Modu. Er dient dringend geschaafd om van het Temse geheel een niet zo onregelmatig team te maken. Leider Ru bac blijft de zegepralen aan zijn gordel rijgen want Erembodegem nochtans een der beteren van de reeks kreeg van Becquet - Verschooren geen schijn van kans. Het wachten wordt nu naar de ultieme ontknoping tussen Rubac en Red Boys. WEGA tegen St.- Augustin te Brussel op 14 april! (v) Vergaat het de senioresploeg momenteel niet zo goed, dan kan het Pan- tersbestuur bogen op een sterke jeugdlichting. De kadetten wonnen vorige week te Brussel de halve finale van de Beker van België van Soba Antwer pen en zullen nu op paaszaterdag om 15 uur te Brussel uitkomen tegen St. Augustin. Sportief heeft de Baasrode jeugd zeker een kans, maar organisa torisch zijn ze zeker niet bevoordeeld. Ze moeten een Brusselse ploeg gaan bekampen in een Brusselse zaal met Brusselse scheidsrechter en met internationaal scheidsrechter Spreutels als coach van St. Augustin wordt dit zeker geen sinecure. In de halve finale tegen Soba hebben de Panters tot het uiterste moeten gaan. Aan het kwartier stonden ze nog met 20-24 achter, maar bij de rust had een raakshottende Vermeersch en Moens reeds orde op zaken gezet. 34-28In de tweede helft bleef het een zij aan zij tot de laatste minuut 70-69, 7^69 ^arC ^ers*a^':>en en Pee'man konden toen de beslissing afdwingen. Punten: Mare Verstappen 10-4, Vermeersch 16-17, Peelman 0-10, G. Ver stappen 0-2, Moens 8-7. BENO Kadetten D 15.30 u; The Tower - Vovka 10.30 u: Batavo - Okapi Miniemen B 16.30 u: Hemaco - Juventus 15.30 u: Okapi - Vos Ronse Miniemen C 14 u: Eksaarde - Wasocub 15 30 u: Lokeren B - Baasrode 14 u: Beveren - Scheldejeugd 14 u: Eenhoorn - Lokeren A Kadetten B 15 u: Hemaco - Juventus 13.30 u: Hoger Op - Okapi Kadetten C Pupillen B 14 u: Okapi - Vos Ronse Chapman veert boven Dinkins en zal de bal door de korf mikken (Okapi Aalst-Standard 86-110). (el) 15.30 u: Eksaarde - Wasocub 15.30 u: St. Niklase - Baasrode 15.30 u: Beveren - Erpe Mere 15 u: Buggenhout - Hermes 15.30 u: Were Di - Grembergen

De Voorpost | 1979 | | pagina 31