iv rf- Nationale kompetitie Overzicht Nationaal Volleybal Nationaal Vrouwenvolley y Wlilïïü—I gemakkelijke thuiszege WACHTEN TOT DE LAATSTE SPEELDAG Zaterdag wordt het de match voor Lebbeke! Schitterend resultaat frï* "W; Temse Dames - Hasselt 3 1 P. Kruibeke bezorgt de kampioenen een tweede nederlaag 3?*- sTwa - Uevoorposi" li nirea Lijkt de competitie voor sommige ploegen al ge speeld, dan strijden bepaalde teams tot de laatste speeldag voor één of andere doelstelling. C. Temse in strijd met Seraing voor de tweede plaats, speelde een heel zwakke wedstrijd bij kampioen Herentals waar ook niet alles rozegeur en maneschijn is. Im mers de plaatselijke secretaris heeft zijn ontslag in gediend - het botert daar niet zo best met de trainer. Het wordt voor Temse ook de hoogste tijd dat het seizoen er op zit: het draaide volledig vierkant en kwam totaal niet aan'bod (15-7,15-7 en 15-8). Voor Hades Temse zit het seizoen er al een hele tijd op: men kon niettemin een set winnen van Seraing (1-3) wat al een hele prestatie te noemen is. En voor Rapid blijft het maar strijden om bij die eerste zes te gera ken. Het maakte daarom een niet te beste beurt bij Olaerts Genk al wist men van te voren dat het een moeilijk wedstrijd zou worden. Een knap Olaerts overdonderde Rapid in de eerste twee sets: de be zoekers werden totaal verrast door het middenspel met knappe smashes besloten, van de thuisploeg wat de graden nervositeit nog deed toenemen (15-7 en 15-7). Wellicht oordeelde men de schaapjes op het droge want bij een 6-15 in de.derde set gingen de bezoekers zien oeter organiseren en het blok deed puik werk zodat Rapid de eer kon redden (7-15). In de laatste set zorgde de jarige Houben, samen met Mertens de uitblinkers, voor een voortdurende voor sprong van Olaerts, met goede receptie en puike spelverdeling, daarbij goed geholpen door falende scheidsrechters. Men gaf dit grif toe bij Olaerts: het arbitersduo was onkundig: netfouten totaal ingebe eld, floot men tegen Rapid, receptiefouten bij Olaerts zag men zo door de vingers etc.. Bij het cruciale ogenblik (11-10) werd een outbal van de lokalen als binnen beoordeeld wat Rapid compleet ontredderde en er meteen de brui aan gaf.Men was opgewonden bij de bezoekers, men zou het voor minder. Meteen moet de laatste wedstrijd de beslissing brengen: Ra pid heeft geen keuze het moet winnen van Deinze; het hoopt op de medewerking van Temse om Heus- den te verslaan. Mag men op burendienst specule ren? Het kan enkel de relaties maar verbeteren! Maar eerst moet Rapid het zelf waarmaken! Lokeren verwierf de negende plaats door een ruime zege af te dwingen van St. Amandsberg (3-1, zie elders in dit blad). Lebbeke blijft maar winnen. Men heeft de sterke remonte ietsje te laat ingezet zodat de afstand nu te groot is om nog kampioen te spelen. In Bachten de Kupe, op bezoek te Veurne, werd een 2-3 zege geboekt wat op zichzelf al heel verrassend is. Het is daar anders een heel spannende finale geworden: met drie ploegen bekleedt men de eerste plaats zodat de laatste speeldag uitsluitsel moet brengen wie kampioen zal spelen! Beveren speelde zijn laatste wedstrijd in Nationale afdeling; tegen Bredene, één van de mogelijke titel kandidaten, werd met vrij normale 063 cijfers het weinig succesrijke seizoen besloten: in een werke lijke eindeseizoenswedstrijd sloegen de Westvla mingen met 5-15 7-15 en 8-15 de Beverse Leeuwen tot moes. VoorSigivokSint-Gillisziet de toestand er stilaan benard uit. Zelf werd met 3-0 verloren bij Neeroeteren terwijl de rechtstreekse concurrent voor de degradatie, Kavok, bij rode lantaarndrager Ton- gerlo ging winnen met 1 -3. Betekent dit het einde van een tweede Waaslandse ploeg in Nationale? Het verschil was, buiten de tweede set nochtans vrij ge ring. Maar een té gespannen en daardoor erg kram pachtig optredend Sigivok kon niet uitmaken, 16-14 in de beginst, een duidelijke en veelzeggende tweede setuitslag 15-4. In de laatste set konden de bezoekers via snel en prachtig volleybal uitlopen tot 4-13 maar paniek greephen in die mate aan dat ze maar één puntje meer konden aantekenen en volle dig de boot ingingen (16-14). De resterende thuis wedstrijd tegen Bruintje Leuven MOET met 3-0 ge wonnen worden en dan maar hopen dat Houthalen niet onder een hoedje speelt met Kavok en hen ook op een 3-0 trakteert! Real Testa Lokeren - WS St. Amandsberg 3-1 Na haar veiligstelling van een plaats in 3de Nationale, vorige week te Jemappes wilde Real Testa duidelijk meer. Daarvoor was de laatste thuisbeurt tegen Tissac een ideale gelegenheid om beslag te leggen op een negende plaats die meteen recht geeft op een test wedstrijd met de ploeg uit de A-reeks. Tegen alle ver wachtingen in heeft Real Testa weinig of geen moei lijkheden ondervonden van de bezoekers om de be oogde plaats in de wacht te slepen. St. Amandsberg, nog niet zeker van zijn handhaving - indien Jemappes verloor moest men niets vrezen - trad bijzonder nerveus aan; vandaar wel zijn minder waardige prestatie tegen een goed Lokeren dat ech ter op geen enkel ogenblik zich te fel moest inzetten om de set in te palmen. Gestart met een lichte ploegwijzi- ging, H. Van Loocke die al sedert enkele weken op een benijdenswaardig vormpeil akteert, werd opnieuw top- aanvaller en droeg met succes het volle gewicht van de aanval, ging de thuis ploeg vlot van start (10-4). Een al te statische bezoe kende ploeg, met de door zichtig hoog aanvalsspel bezorgde de sterke, blok- formatie van Testa geen enkel probleem (15-6). Een al te verregaande noncha lance - wat zou dit zwak St. Amandsberg hen immers in de weg kunnen leggen - bij de Lokeraars gaf aan de Gentenaars de kans een setzege te bemachtigen (5-7, 6-9 en 8-13). Niette genstaande een felle uit schieter van de lokale coach wat enige vaart in het tomeloze team bracht kon Tissac standhouden (14- 16). Een aanklampend be zoekend team hield de spanning er nog even in (7-7, 9-8). Een sterke pe daalslag van Real Testa was echter voldoende om de kloof te slaan (12-8) en de zege te behalen (15-12). Een berustend St. Amandsberg, fysisch en moreel op de grond, kon een rustig opbouwend Lo keren niet meer verontrus ten: 6-2 en 11-4 leidden naar een gemakkelijke 15-7 derde setzege en meteen de wedstrijdoverwinning. Aan zo'n zwakke tegen stand hadden de gastheren zich niet verwacht. Een van de gemakkelijkste zeges uit de afgelopen competitie. Voor zijn laatste wedstrijd trekt Lokeren naar tweede gerangschikte Zottegem. Aangezien de posities nu zijn ingenomen, kan men denken aan experimenten en verwacht men een gezel lige knappe volleybalont moeting. hb Volley 3' nat. Theo Meersman smasht voorbij het bezoekend blok (RT Lokeren-St.-Amam Lebl 3-1). (md) over \van opvul Mee het macl ng o Veurne - VC M. Lebbeke 2-3 (setstanden: 15-10, 10-15, 16-14 4-15, 13-15) Het was de wedstrijd van het seizoen voor beide ploegen, want winst bete kende een mooie uitgangs positie om op een vierde plaats (en dus promotie) de laatste speeldag in te stap pen. De twee openingssets wer den hypernerveus zij het met lange rally's en knappe reddingen, afgewerkt. De derde beurt stapte de thuis ploeg naar een vlotte 9-3 doch kreeg toen een on doordringbaar Geeft Aerts- blok tegen dat de stand in een servicewisseling op 9-11 bracht. De bezoekers bleven de sfeer beheersen en kwamen op setbal (10- 14). Ondanks een drietal setballen werd er geen Lebbeekse victorie ge kraaid doch was het inte gendeel Veume dat op kou sevoeten terugsloop om af te ronden. Die morele opdoffer - indien er een was - duurde echter niet lang. In een korte tijd spanne had Lebbeke de bordjes weer in evenwicht gebracht. De beslissende beurt kende een goede plaatselijke start (6-3) al was men dat al lang verge ten toen men van kamp wis selde bij 6-8. Lebbeke bleef nu de toon aangeven (8-11) doch liet zich toch enkele malen Av; V 10' an vangen (12-11). In spannend matche kwam blauw-wit toef 12-14 en matchbal en 'dat ene broodnodige p toch op het skorebord. Zaterdag te 16.30 uur vangt Lebbeke voor laatste kompetitiewed Liedekerke en heeft mits een 3-0 overwir de kans om naar derdr tionale door te stoten, minder belangrijk is wens ook de wet Wervik-Veume die zorf] voormiddag wordt be Indien Veurne (dat heenwedstrijd met 3-0 één set meepikt zit Leb dank zij een vierde pi; en wanneer het Liedel met 3-0 klopt - in derdi 7 tionale. (gdp) Vollev 3e Nat. Testa Lokeren won verdiend van St.-Amandsberg met 3-1 cijfers, (md) Pardaf Kruibeke - Bissegem 3-2 rollen: na eerst bloemen te hebben overhandigd, toonde Kruibeke nu zijn tanden. Een ijzersterk mo reel, gekoppeld aan werke lijk prachtig demonstratie volleybal maakten de sup porters dolgelukkig; Bisse gem stond, er als het ware verstomd bij en moest lijd zaam toezien hoe Pardaf via 15-10 en 15-4 de set stand op 2-1 bracht. Naar loffelijke gewoonte dachten de thuisspeelsters het var kentje reeds gewassen. Bissegem dacht er anders over en lachtte in zijn vuist door Pardaf op een even vernederde 5-15 setneder laag te trakteren. Een be slissende vijfde set zou deze prachtwedstrijd doen beslissen: aanvankelijk leidde Bissegem de dansen mocht keren bij een 5-8 stand; Pardaf begon echter aan een daverende op mars, gesteund door een ontketende supporters- schare die er een ware hel van maakte: 9-9. Desj, zoeksters gaven niet stevenden recht op zege af: 9-14. Pardaf std he met de moed der wanhjdrie het kwam geleidelijk dichterbij, 14-14 moest aan zijn tegenjde r der toch nog een mati ideri weggeven, vooraleer zelf kon uitmaken (17 Een orgelpunt voor spektakelwedstrijd die daf zich nog lange tiji gehuegen. zeer i le dert ICfe rtief nov< i t bera Jden wa£ thuis SF iteD 4teke ren e landt en c rust in di 11 eboi bijz jfnan jylaei De komst van kampioen Bissegem was nog eens een gelegenheid om het kleine zaaltje te Kruibeke bomvol te doen lopen. Voor de laatste maal speelde de vrou wen ploeg in eigen gemeente want vanaf volgend sei zoen trekt men naar het nabijgelegen Bazel waar de Gemeentelijke sporthal zal gebruikt worden om de competitie af te werken. Coach N. Van der Meulen, die alvast de toezegging gaf om volgend seizoen de Pardaf-vrouwen ploeg onderzijn hoede te nemen, had het juist gezien dat Kruibeke de ploeg van de terug ronde zou worden. Weinig enthousiasme nog bij Temse voor deze laatste thuiswedstrijd te gen Hasselt. De ploeg vertoonde ondanks de winst duidelijk sporen van de zware kompetitie, waarin zij het schitterend heeft gedaan. Daarom ook tilden weinigen zwaar aan het minder presteren. Temse heeft immers dit seizoen zijn supporters al verwend. Hasselt startte vlug en liep uit-tot 3-6, het blok van de Temseploeg ging toen beter sluiten en joeg het team naar een minieme voorsprong, maar bij 11-11 was alles te herdoen. Een vinnig spelende Limburgse ploeg maakte toen ver diend de set uit met 11- 15 (0-1). Deze set was een ernstige waarschu wing voor Temse en toonde duidelijk dat Hasselt zich tegen een van de topploegen uit de reeks in een goed dag licht wilde plaatsen. In de tweede set namen de bezoekers weer het haze- pad: 1-5. Trui Van Seve- ren, de ervaringrijke ka pitein van Temse, nam haar ploeg op sleeptouw De injectie bleef echter niet beperkt tot het bij benen van Hasselt. Lieve Van de Velde toonde dat zij niet ten onrechte bij de nationale kern be hoort, voor zover daar tenminste nog aan te twijfelen viel. Hasselt zou de zware mokersla gen niet kunnen verteren en Temse won met 15-9 (1-1). In de derde set kon Ook zonder B. Maris draait de ploeg al verschillende weken op een hoog toeren tal. Wel gaf men gaarne bij de thuisploeg toe dat titel- drager Bissegem gehandi capt aan de start kwam door de afwezigheid van drie titu larissen. Maar de leider werd in deze partij af en toe «lijder». Nog niet in de be- ginset waar beide teams heldhaftig in het strijdperk stonden en mekaar geen duimbreed toegaven. Gro tere routine bezorgde de Westvlaamse bezoeksters echter hun eerste setzege (10-15). Nadien keerden de Lieve Heyman en Koekelberg (T) blokken de aanval van Smul ders (H) (Vrouwen Temse-Hasselt 3-1). (dw) Temse score opdreven Temse met Lieve Hey man aan de service en 11-2. Ook over deze set moest Hasselt zich geen een goed acterende Olga illusies meer maken, of- Kockelbergh aan het net schoon zij nog tot 7 pun- de score op 5—1 bren- ten terugkwamen: 15-7 gen. Hasselt kon toen (2-1). even de service in han- Do vierde set was een den krijgen, maar zag verlengstuk van de vori- daarna met angstige ge. Hasselt speelde met ogen de opslagen van enthousiasme, maar dat Chris Kuppens op zich afgevuurd. Het waren bommen die hun doel bleek niet voldoende om een op zekerheid spe lend Temse van de zege niet misten en die de te houden: 15-5(3-1). Nationaal vrouwenvolleybal. Van Lierop (K) krijgt een bal teruggeblokt door O verbergt (Kruibeke-Bissegem 3-2). (dw) C. Temse heeft het seizoen afgesloten met een 3-1 zege tegen Hasselt en hoopt ook de bekeroverwin ning tegen Hermes volgend seizoen toch nog Euro pees te spelen Een te gemakkelijke start speelde de thuisploeg parten in de eerste set, die Hasselt won dankzij een goede spelverdeling. Van dan af echter nam Temse het ernstiger op en zag meteen het aantal tegenpunten set na set dalen (11-15, 15-9, 15-7 en 15-5) Kampioen Bissegem liep te Kruibeke op een tweede gasbek. Een geweldig gestimuleerd Pardaf liet her haalde malen knappe staaltjes volleybal bewonde ren die dikwijls stormachtig applaus verwekten bij de grote massa supporters. Uitslag 3-2. A. Kieldrecht, wegens ingrijpende veranderingen dit seizoen niet meer op volle toeren, heeft tegen Meerhout met nipte 2-3 cijfers een nieuwe nederlaag opgelopen. Met God. Rijpens, een nieuw element in het team, in de basisopstelling werd nogmaals aan experimenteren gedacht. Een zeer goede L. Verspeet trok de ploeg lange tijd de hoogte in maar kon in de ultieme spel- fase de kracht niet meer opbrengen om Asterix te doen zegevieren: 10-15, 15-3, 6-15, 15-8, 9-15. Sinda moest dit weekend een tweeluik afhaspelen in de competitiewedstrijd tegen Mol speelde de St. Niklase damesploeg een zeer goede en vlotte match waarin veel combinaties en ingestudeerde nummer tjes tot een goed einde werden gebracht. jewe was laes tegh Iber De jongeren H. Pincé, M. Spaens, E. Vercruyssen en M. Stevens hebben het succes helpen bepalen. Ook |en T. Heirbaut viel op in gunstige zin. Door deze ver- lieswedstnjd wordt Mol de derde afdaler. Opvallend hierbij is dat de 3 afdalers nl. Mol, Zomergem en De Panne telkens bij Sinda de genadeslag kregen. De ontgoocheling bij sommige bezoekende supporters was zo groot dat zij de scheidsrechter (de befaamde dhr Autreve) te lijf gingen na de wedstrijd. Indien de scheidsrechters dit vermeldt in het wedstrijdverslag zal Mol nog nare gevolgen meedragen van deze ontmoeting. De volgende dag dienden de St. Niklase dames op nieuw aan te treden, ditmaal voor de halve finale voor, de Beker van Oost-Vlaanderen tegen eerste provin ciale St. Amandsberg Het tempo lag deze keer ter-' gend traag. De bezoekers waren uitermate gemoti veerd - het ging immers tegen een nationaler - enl hebben zeer goed gespeeld. Zij wonnen de eerste twee sets vooraleer Sinda de ernst van de zaak zou inzien (15-17 en 5-15). De volgende drie sets gingen naar de thuisploeg, met dezelfde jongeren in vedette, zij het vrij nipt na een niet zo sterke prestatie. De 0-2 achterstand werd opgehaald en werd in een 3-2 zege omgezet; setstanden 15-9, 15-12, 15-12. Meteen is Sinda bekerfinalist. Benny Heyninck ntal rel 1

De Voorpost | 1979 | | pagina 32