I: lud-spelers Eendracht Aalst op K. Voogthulde H.C. MECHELEN WAARDIG LEIDER HBC Dendermonde definitief uitgeschakeld Handbat K. Grembergen verliest Rosis Aalst - Brabo Denderbelle: 23-16 Vrouwenhandbal Avanti Femina wint derby BANK LAMBERT van Eendracht Aalst werd een S.K. Grembergen - D.B. Zwijnaarde 15-18 EERSTE NATIONALE Mechelen-Avanti Lebbeke 20-14 lechelen toonde zich zaterdag de waardige leider van lische handbalkompetitie. De nu wel zeer waarschijn- nieuwe Belgische kampioen heeft een nochtans zeer Dtiveerd spelend Avanti geen schijn van kans gelaten, •al verdedigend bleven de Mechelaars baas over de iti-schutters waarbij Ebel volledig onzichtbaar ge kt werd door Antzack. :ke kon in aanval nooit normaal spelpatroon ont- [elen en de Mechelse ver- fr ging met de reeds ge- nde Antzack, de andere ntreal» Pool Sokolowski (iet duo Noppe-Liekens k vooral tijdens de tweede een niet haalbare zaak Imant Lebbeke. Niettemin mag_ zeer talrijke meegereisde legion niet ontevreden over de ploeg. Inderdaad, Avanti-spelers betoonden jpvallende inzet en al bij al Mechelen toch maar tij- het laatste kwartier zijn macht in een veilige voor- ng omzetten. Onder een an van aanmoedigingen Avanti een schitterende Via doelpunten van inoesen. Cornelis en 2 P l De Vlieger werd het 2-4 10' spelen. Mechelen, In atcht tocl tl en ;wed aeft erwir derdt oten. is wet 3ZOI t be (dat 3-0 tLeb e pli edel terdi jl De niet op dafstd vanhidi lelijk igen^di matt id< ileer (17 x>r I die waarbij Antzack tijdens de eerste helft steeds op een bie- zonder knappe Cornelis stuitte, kon niettemin het commando overnemen en leidde na 19' met 6-4. Eddy De Smedt verving dan een nogal lome Ebel maar ook deze wis sel kon het tij niet doen keren. Diezelfde De Smedt liep even later een kwetsuur aan het oog lid op en een hard werkend Avanti ging de rust in met een logische 9-6 skore. Na de rust verving Mertens een zeer goede Ladhari tussen de doel palen en wanneer Avanti dan even onverwachte hulp kreeg van de scheidsrechters konden zij van hun numerieke meer derheid onmiddellijk gebruik maken om via Moonen en Ebel 11-11 gelijk te stellen 19' voor het einde. Deze stand bleek echter niet meer verdedigbaar als het Poolse duo Antzack- Sokolowski nu als pivot alle registers ging opentrekken. Antzack die nu vermeed steeds in het vizier van Cornelis te opereren skoorde drie opeen volgende treffers zodat een kwartier voor het einde de skore 15-11 aanwees. Een kortstondige bevlieging van De Batselier zorgde nog voor 15-13 een goeie 10' voor het einde maar als Sokolowski op zijn beurt ging skoren was het Avantirliedje definitief gezon gen. Het Poolse duo skoorde nu om beurten en alleen via een penalty kon Ebel nog eens skoren voor Lebbeke. Avanti had duidelijk de wet van de sterkste dienen te ondergaan en niemand van de aanwezigen vocht de zege van de sterke Mechelaars aan. Nog te ver melden dat bij Mechelen twee streekgenoten keeper E. Vinck en Luc Van Cauwen- berghe speelden. Skoor- den: Vermoesen 1Cornelis 1 De Vlieger 2, Ebel 6, K. Ver- hofstadt 2, Moonen 1De Bat selier 1. EVA W. De Mol - trainer-coach bij S.K. Grembergen - vatte de wedstrijd als volgt samen: «Een zeer goede wedstrijd waarin mijn jongens zich tijdens de eerste helft de betere toonden maar tijdens het tweede wedstrijdgedeelte te veel flaterden in verde diging om aanspraak te kunnen maken op de over winning. D.B. Zwijnaarde, ondanks het ontbreken van de gevaarlijke schutter, Be- haege, bewees nog maar eens wat een weelde het is te kunnen putten uit een grote schoolgemeenschap zoals het Don Bosco-College. Op nieuw bezit deze ploeg enkele jonge, voor mij onbekende, spelers die heel wat mogelijk heden ten toon spreiden». Inderdaad, het werd een zeer vlotte wedstrijd gespeeld op heel degelijk niveau en uitstekend geleid oor het Antwerpse scheidsrechters- duo. Door beide ploegen werd de wedstrijd volledig geconcen treerd begonnen. De verde digingen bleven goed geslo ten en nadat Multael de score had geopend voor Zwijnaar de was het toch de thuisploeg die meer het wedstrijdgebeu- ren bepaalde. Langs drie treffers van Trienpont sloot S.K. Grembergen het eerste kwartier af met een 3-2 voorsprong. De thuisploeg, nu duidelijk de betere ploeg, kon meer en meer de bezoekende verdediging on der druk zetten maar moest toch het gezelschap dulden van Zwijnaarde tot 8' voor de rust (4-4). Onder impuls van A. Dauwe - goede eerste helft - stevende S.K. Grembergen nog naar een overtuigende 8-4 rustscore. Na de rust wijzigde het spelbeeld totaal. De G.S.K. verdediging be gon duidelijk te vlotten en een opportuun en gevarieerd spelend Zwijnaarde maakte Handbal. Een feilloos door Trienpondt omgezette strafworp (GSK Grembergen-Don Bosco Zwijnaarde 15-18). (jj) reeds na 8' in de tweede helft de kloof dicht. Vanaf dan verliep het spel duidelijk zenuwachtiger. Om beurten kwamen de ploegen aan de leiding en met nog een kwartier te spelen wees het scorebord 11-11 aan. Langs Seghers enTrienpont kon G.S.K. nog éénmaal de leiding veroveren (14-13) maar daarna was het Don Bosco Zwijnaarde dat het wedstrijdgebeuren domineerde. Vooral het duo Christiaens-Vaes begon nu zijn duivels te ontbinden. Vaes - opgemerkt wedstrijd - einde - bracht de stand op 14-15 5' voor het einde. G.S.K. kon langs een treffer van Van Haute nog eenmaal aansluiten maar daarna zorgde opnieuw Vaes met 2 doelpunten dat de thuisploeg volledig door de knieën ging (15-17). Christiaens legde dan de eindcijfers vast tij dens de laatste wedstrijdmi nuut. Nog op te merken dat G.S.K. coach De Mol de laatste weken zich nogal op het experimentele vlak be geeft. De opstelling van St. De Swaef in de tweede lijn naast F. Seghers als linker hoekspeler noemt hij een geslaagde innovatie. Scoorden: S.K. Grember gen: H. Van Haute 1, Trienpont 6, Dauwe 3, Seghers 3, St. De Swaef 2. D.B. Zwijnaarde: Vaes 4, Multael 2, Schroé 1, Christiaens 5, Van Spey- broeck 3, De Busschere 3. EVA 'anti Femina - R.B. Dendermonde 17-12 AjaxII- Sparta Aalst 1:9-25 derby werd een aantrek - kijkspel dat twee spelende ploegen nover elkaar bracht. Fa- et Avanti Femina viel uit zijn rol maar een beraden aanklampend ^ïdermonde toonde zich waardige tegenstander, thuisploeg leidde met 3-0 spelen, als Doorns de ite Dendermondse treffer tekende. De Lebbeekse sjes zonder S. Muylaert echter het commando landen houden en via 5-1 het 8-5 5' voor de rust. rie doelpunten verschil en op het scorebord bij rust (9-6). Onmiddellijk "Ie rust bracht Heirman iermonde op 9-7 en na in de tweede helft stond 11-9 stand op het ebord. Langs Veireman, bijzonder goed de rol van de afwezige jrlaert, ging de thuisploeg ma de voorsprong verder ouwen al dient gezegd Dendermonde enkele zeer goed gerichte doelscho- ten zag gestopt worden door een voortreffelijke keepster Van Langenhove. Via 15-11 stevende Avanti nog naar een ruime 17-12 overwinning. Scoorden: Avanti Femina: Hauwelaert 1, Biesemans 2, Moonen 2, Lissens 2, Van Damme 1, Van San 1, Veireman 7, Van Den Broeck 1. R.B. Dendermonde: Van der Jeught 1, Doorns 4, Melis 3, Heirman 2, Coen 1 Hofman 1. EVA Handbal. De ploeg van SK Grembergen die met 15-18 verloor van Don Bosco Zwijnaarde, (jj) Een zeer vlot spelend Sparta Aalst, met een bijzonder werkkrachtige Koen Bomon, maakte er tegen hekkenslui ter Ajax II een ware eenrich- tingswedstrijd van. Via 1-3 na 5' werd het 2-8 na 25' en de rust kwam met een 2-11 score. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte hield coach M. Lootens zijn verde diging goed gesloten zodat met nog een kwartier te spelen de score tot 5-21 was opgelopen. Een moedi spe lend Ajax II kon daarna even aanpikken. Scoorden: Spar ta Aalst: Mens 4, Van Delsen 4, S. Bomon 4, J. Bomon 1, H. Van der Meersche 4, W. Bomon 6, K. Bomon 1, G. Bomon 1. Handbalkalender voor het weekeinde Mannen Zaterdag 7/4 20.15 u. Avanti Lebbeke-H.C. Duffel 20.45 u. Grivegnée - E.V. Aalst 17 uur Tongeren - Brabo Denderbelle 16.30u. Hechtel - H.B.C. Dendermonde 17.45 D.B. Zwijnaarde - Jochewoa Aalst 17.30u. Lokeren - Ajax II 20.15 u. Sparta Aalst - Sparta II Zondag 8/4 17.40 u. Rosis Aalst - Ganshoren 16.30 u. Ajax Lebbeke - S.K. Grembergen 17.30u. Avanti III - Buggenhout Vrouwen Zondag 8/4 15u. Aalst Sportief - R.B. Dendermonde 15 u. Avanti Femina - E.V. Aalst DERDE NATIONALE vordering i ik la ievordering Oost-Vlaanderen gaan w(J alleszins naar een onder spannend kompetltieslot. Niet alleen blfyft de ienning van de titel - Ajax Lebbeke of Sparta Aalst - tot laatste speeldag onbekend, ook in verband met de hting van vierde nationale volgend seizoen blijft elke trijd belangrijk genoeg om spanning en inzet te in deren. leiderstrio bleef onbe- gd aan de winst. Sparta versloeg met overtui- de 9-25 cijfers Ajax II en x Lebbeke ging met een 23 score winnen te Bug hout. De strijd voor de berrie plaats en de zekere lotie naar 4e blijft onge kend spannend. S.K. Grem bergen is na de nederlaag tegen een weer goed D.B. Zwijnaarde nu wel definitief uit koers maar datzelfde Zwijnaarde krijgt nog af te rekenen met een steeds overtuigender spelend Joche woa Aalst. De Aalstenaars van W. Verlée wonnen nu met 15-30 cijfers op het terrein van Avanti III en behouden hierdoor één pun tje voorsprong op Don Bosco. Volgend weekend ontmoeten beide ploegen elkaar te Zwijnaarde! Het Waaslandse derby Tem- se-Lokeren werd gewonnen door de thuisploeg van trainer F. Cornelis zij het met minder overtuigende cijfers dan kon worden verwacht. De ex-derde nationalers wonnen met 15-12 cijiers van een zich zeer goed verdedi gend Lokeren. Het streekderby tussen Rosis Aalst en Brabo Denderbelle is een zeer flauwe bedoening geworden. Het wedstrijdpeil was amper derde nationale waardig en aangezien Brabo Den derbelle zich zeer onvolledig aanbood diende men niet te twijfelen om de overwinnaar aan te duiden. Voor Brabo bestaat er nog een teoretische kans om zich in derde te handhaven maar zoals bestuurslid K. De Kimpe het zelf zegde, kan men zich afvragen of degraderen voor dit Brabo geen oplossing zou betekenen. Ook Rosis Aalst speelde een bepaald zwakke wedstrijd. Trainer Fr. Meeuws beklaagt zich over de zeer onregelmatige aanwezigheid van sommige spelers op de trainingen en ziet hierin de rede waarom Rosis vóór het seizoen toch als titelkandidaat bekeken bepaald onder de verwachtingen blijft. Onze andere vertegenwoor diger in derde nationale HBC Dendermonde verloor te Zandvliet en verliest hierdoor ook de laatste kans op promo tie. De Dendermondenaars zyn echter aan een opvallende verjongingskuur bezig zodat dit seizoen een beetje in het teken van de toekomst mag bekeken worden. In ieder geval, het werk dat trainer L. De Nil te Dendermonde levert wordt geapprecieerd. De bezoekers zonder het door de kaatssport «opgeëist» trio Hendrickx-Et. Van den Abbeel-D. -Van den Abbeele en zonder de afwezige keeper W. De Boeck, moest het stel len zonder één enkele wissel speler. Dat in deze omstandig heden de nochtans broodno dige puntjes niet konden ver overd worden is duidelijk. Ondanks de grote inzet van de zeven «moedigen» konden zij niet optornen tegen Rosis dat eveneens een bazisspeler moest missen in de persoon van de gekwetste J.P. Dc Jaegher, Niettemin hield Brabo tijdens de eerste helft goed stand tegen een n- juist schietend Rosis dat er ei genlijk weinig gemotiveerd bijliep. Nadat de eerste 10' werden afgesloten met een 3-3 skore leek Rosis op weg naar een gemakkelijke zege via treffers van Meert, Petrez en P Bomon. Een rustig spelend Brabo kon echter blijven aan klampen en langs Keirens en Verpoest werd het nog 9-8 4' voor de rust. Petrez en P. Bo mon zorgden toch nog dat de thuisploeg met 11-8 kon gaan rusten. Gedurende de 5 eerste minuten van de tweede helft bleef Brabo langs Keirens-J.P. Verheyen en T. Van der Stap pen aanklampen (13-11) maar dan volgde de betere Rosis- periode. In een ruk ging de thuisploeg nu de vermoeide bezoekers in de vernieling spe len. Met nog 10' te spelen leidde Rosis met 21-12 zodat de overwinnaar gekend was. Tijdens deze laatste 10' kon Denderbelle dan de stand nog enigszins milderen. Skoordcn: Rosis Aalst: D. Corthals 4, P. Bomon 5, De Man 3, Meert 4, Petrez 6, De Gendt 1. Brabo Denderbelle: De Lathouwer 5, Keirens 3Verpoest 3Van der Stappen 2, Verheyen 2, De Bisschop 1 EVA Tijdens het voorbije hand- balweekeinde stond in de nationale vrouwenafdeling het derby Avanti Femina - R.B. Dendermonde in de belangstelling. De Avanti Femina meisjes wonnen zo als verwacht werd maar «underdog» R.B. Dender monde bleef zeer lang aan klampen. Voor de Aalsterse meisjes werd het een succes rijk handbalweekeinde. E.V. Aalst won met afgetekende 9-26 cijfers van rode lantaarn Fr. Anderlecht en Aalst Sportief liet Brasschaat geen schijn van kans. De ploeg van trainer Hutsebaut maakte er 13-4 van. Door deze beide overwinningen blijft de vraag open welke klub uit het Aalsterse nu wel de sterkste zal blijken. Met nog drie wedstrijden te spelen staat Aalst Sportief als vijfde één puntje voor E.V. Aalst. Aangezien beide klubs elkaar nog ontmoeten op de laatste kompetitiedag blijft de spanning tot het einde. In verband met de titel zijn de teerlingen nu wel definitief geworpen. Landskampioen Uilenspiegel won met over tuigende 16-9 cijfers tegen tweede gerangschikte Ton geren en telt hierdoor vijf punten voorsprong. Avanti Femina zal op de vierde plaats eindigen. is zaterdagavond erg druk geworden in de Keizerlijke Hen te Aalst. De postume hulde aan Karei Voogt, één van [ewezen groten van de klub, werd druk bijgewoond, was zelfs officiële belangstelling: bleef burgemeester laeseleer verontschuldigd weg, dan kwam schepen De leght opdagen als vertegenwoordigster van het kollege. rbert Moreels, de vroegere vedette van het «Eendracht van toen», coördineerde het gebeuren. Uit naam van de initiatiefnemers Dolf De Buck, Leon Strens, Gaston De Ruysscher en Frans Hoebeeck, verwelkomde de h. Moreels de talrijke aanwe zigen. Hij zegde dat hij verrast was door de overwel- ntallen oud-spelers waren vorige week in Aalst bijeen om er postuum hulde te brengen aan 'e! Voogt. Achter het hoste sje komt mevrVoogt. samen met Nor bert Moreels, een van de grote iehrs van dit initiatief, (el) digende belangstelling en sprak de hoop uit dat deze Karei Voogthulde de aan loop zou worden naar een vereniging van oud-spelers van Eendracht Aalst. «Nor- re» kondigde zelfs de aller eerste vergadering van dit VOSEA aan: op 9 april komen alle gewezen spelers bij Franke Daelman bijeen. Daar wordt dan het water in de doopvont gegoten. Norbert Moreels veront schuldigde verscheidene ge nodigden. Hij vertelde ook dat Frans Daeleman, de huidige voorzitter van Een dracht Aalst, had toegezegd aanwezig te zijn op de hulde. Alle generaties Er kwamen mensen van alle «Eendrachtgeneraties» naar de Keizerlijke Hallen»: Zelfs Omer Geubels, de trainer uit het «gouden tijdperk», was uit zijn Dendermonde naar de ajuinenstad overgewaaid. Die had zelfs een jeugdfoto betreurde Karei Voogt. (el) mee van de toen nog piepjon ge Gaston Van der Eist. Op de achterkant stond een opdracht: «Uit erkentelijk heid aan mijn trainer». Het kiekje dateert al van 1950, maar Omer Geubels bewaart het als een relikwie. Van der Eist. die zowel als speler, en later zelfs als trainer, het wel en wee van Eendracht mee maakte, was eveneens pre- zent. Zoals in het liedje van de Elegasten gezongen wordt, waren er «zoveel namen om te noemen». We gaan geen lange lijst op papier zetten, op gevaar af er ééntje te vergeten en daarvoor kritiek te moeten slikken. Wél mag gezegd dat de Voogthulde een meevaller werd- En dat uitgerekend het opportune moment daarvoor werd uit gekozen: het autosalon, waar Karei vele jaren één van de opgemerkte figuren was. Dit maal ontbrak hij. Tegen de dood heeft niemand enig verhaal. Die slaat onverbid- dellijk en onwederroepelijk toe. Vanwege de oud-spelers werd een prachtige foto aangeboden aan de h. Van Avanti III Jochewoa Aalst 15-30 Een weer bijzonder goed Jochewoa Aalst behaalde een afgetekende overwinning te gen Avanti III dat slechts gedurende de eerste helft gelijke tred kon houden met de bezoekers. Na een gelijk- opgaand wedstrijdbegin 2-2 na 10', nam Jochewoa een twee-doelpunten voorsprong die tot de rust behouden bleef. Ruststand 9-11. Na de hervatting drukte Jochewoa onmiddellijk door wat resul teerde in een 10-15 stand 5' na de rust. Avanti III moest dan definitief afhaken zodat Aalst nog een afgetekende 15-30 zege behaalde. Scoor den: Jochewoa Aalst: De Moor 1, Huybrechts 1, Ecke- man 4. Huylebroeck 4, De Vuyst 4, Verhaeven 5, Ed. Verhaeven 5, Moens 6. der Haegen, de vroegere werkgever van Karei Voogt. Er werden ook herinnerings schalen aangeboden. Niet alleen aan mevr. Voogt. doch eveneens aan de overleven den van andere te vroeg weggerukte ex-Eendrach- ters. Zodat de avond uit groeide tot één blijk van solidariteit. Solidariteit die kan aangewakkerd worden langs de gloednieuwe vereniging, VOSEA. de «Vriendenkringvan oud-spe lers van Eendracht Aalst», die binnen zeer afzienbare tijd voorgoed van stapel loopt. Mare Marcel De Voorpost - 6 4.1979 - 33

De Voorpost | 1979 | | pagina 33