Sporting Lokeren wint na bikkelhard duel Waasland geteisterd door voetbalkoorts Benefietmatch Ronny De Beuckelaer verschoven Frank Van Den Bossche kijkt 1 jaar gratis naar Sporting Lokeren- Lokeren-RWD Molenbeek 3-1 meubelen Eerste nationale Zaterdag 7 april te 20 uSC.Lokeren - SK Beveren Zaalvoetbal BZMVB 2e Nationale Dynamo St. Niklaas - Pelgrim Edegem HO.VEA Een prachtig doelpunt van Vlodek Lubanskl heeft de hoofdstedelingen de das omgedaan. Op de 82e minuut schakelde de Pool op aangeven van spelma ker Verheyen een paar RWDM-verdedlgers uit en zette doelman Bogaerts op het verkeerde been om in de verste hoek binnen te schieten. Een staaltje van uitzonderlijke techniek en beheersing, een doelpunt dat men van de Poolse balkunstenaar kan verwachten. Meteen was voor RWDM, dat slechts één enkele maal Hoogenboom te grazen kon ne men, de kous af. Al diende Lokeren van bij de aanvang reeds In de rol van achtervolger te kruipen, want Gorez had na amper 5 minuten de stand al geopend. Ten aanschouwe van ongeveer 9.000 toe schouwers floot scheidsrechter Verhae- ghe de wedstrijd op gang. RWDM, dat zonder doelman Ruiter aantrad, hij werd op een meer dan uitstekende manier ver vangen door de jonge Bogaerts, en ook spel maker Boskamp moest missen, net er geen gras over groeien. Het ont wikkelde tijdens de aan- vangsminuten een hels tempo, zodat de thuis ploeg tegen het doel werd geplakt. Pressie voetbal, dat trouwens re sulteerde in een vroeg doelpunt van de op dat ogenblik nog alom te genwoordige Patrick Go rez. De voorbereiding was er één van het klas sieke scenario. De pijl snelle Raes pikte een voorzet van Bonsink mee. De Lokerse defen sie was dóór deze aktie zo verbouwereerd dat blonde Raes doorheen de verdediging kon wan delen en de goeggevolg- De ommekeer Bonsink, die tot op het ogenblik van zijn kwets uur op een prima wijze Boskamp had vervangen, stond zijn plaats af aan Franky Van Haecke. Het- gevolg was dat Lokeren meer en meer het spel- beeld ging bepalen. Wat ook resulteerde In doel kansen en doelpunten. Een knal van Larsen spatte uiteen op de lat en Lubanski kopte de terug springende bal net naast. Het Lokerenfesti- val werd nog even onder broken door een snelle uitbraak van alweer Raes maar die schoot over. Op de 35e minuut kon Hen- rotay op en hoekschop Verheyen in strijd met de Brusselse verdedigers Lokeren-RWDM(nul) de Gorez een droompas getrapt door Larsen de in de voeten schoof. Die gelijkmaker binnen Henrotay en Gudjohnson vechten een Gorez toekijken (Lokeren-RWDM 3-1). (md) jk, >.A liet uiteraard de kans niet liggen. Een echte koude douche voor de thuisploeg. Belangrijk is wel dat men de armen niet liet zakken, maar in tegendeel met man en macht de aanval inluid de. Onmiddellijk ant woordde Lokeren met een prachtige vrijschop van specialist Rene Ver heyen en vrijwel nog in dezelfde minuut was er verbeten duel uit met Maurice Martens, terwijl De Wolf en een spl ijtende aktie van het duo Gudjohnsen - Lubanski. Larsen, die goed was gevolgd en in ideale omstandigheden werd aangespeeld, kon evenwel niet gepast af drukken. Op het kwartier was het bijna bekeken voor Lokeren. RWDM kan een zuivere doelkans niet benutten, zodat Lo keren op dat moment al licht aan de definitieve ondergang ontsnapte. Raes, die van de scheidsrechter mocht Vertrekken vanuit een buitenspelstand, storm de op Hoogenboom af. De Brusselaar was dui delijk door deze grote vrijheid zo verbouwe reerd, dat hij te lang talmde zodat de terugge komen Mommens nog kon ontzetten. schieten. Kort daarop mocht RWDM een vrij schop nemen, maar Mar tens trapte die zo slecht dat daaruit een nieuwe glasheldere kans voor Lokeren ontstond. Lar sen onderschepte de bal, bediende in één tijd Ver heyen die Gudjohnsen aanspeelde. Die zag zijn Deense maat het straf schopgebied inspurten. De haarscherpe voorzet werd door Larsen dan ook zonder enige moeite voorbij Bogaerts tegen de netten gekeild. Lubanski kan niet bij de bal die door keeper Bogaert vallend wordt weggepuncht. RWDM 3-1). (md) Alle twijfel weg Scheen Lokeren een paar kansen aange boden, maar konden ze niet omzetten in doel punten. Zelfs een zuivere strafschopfout van Mar tens op de lichtvoetige in het IJslander Gudjohnsen Raes (RWDM) is sneller dan Maurits De Schrijver, doch zijn schot vliegt naast (Lokeren-RWDM 3-1). (md) begin van de tweede werd door de scheids helft naar een afgeteken- rechter niet gezien, de zege te stevenen, dan Acht minuten voor tijd besliste het middenveld- nam Lubanski alle twijfel duo van RWDM De Saye- weg. Een juweel van een re - Olsen daar anders doelpunt trouwens. Toch over. Zij kregen meer vat probeerde RWDM In de op het spel en konden slotminuten nog wat te zelfs aan Van Haecke de forceren, maar de afwer- gelegenheid geven Hoo- king bij André Raes bleef genboom te bedreigen gelukkig in gebreke. met een afstandsschot. De hoekschop die daar- Scheidsrechter: de heer uit resulteerde werd door Verhaeghé. Bob Dalving voor de neus van de aanstormen- Ploegen de Nico Janssens weg- Lokeren: gewerkt. Hoogenboom, De SchriJ- Henrotay, Lubanski en ver, Velkeneers, Dalving, Gudjohnsen kregen nog Somers, Henrotay (80' Hanssens), Verheyen, Mommens, Gudjohnsen (84' Cornelissen), Lu banski en Larsen. RWDM: Bogaerts, Den Haese, Martens, De Saeyere, De Wolf, Raes, Jansen, Ol sen, Gorez (53' Lafont), Bonsink (21' Van cke) en Buyle. Doelpunten: 5' Gorez 0-135e Hen| tay 1-1, 45' Larsen 82' Lubanski 3-1 Gele kaartDen Haesel Wordt koning voetbal de zer dagen al in de wielen gereden door Raas, Wil- lems en andere De Vlae- mincks, dan kent men in het Waasland momen teel niets anders dan het eens op zijn sokken na derbij gekomen - leider Beveren ontvangt. Voor beide klubs staat heel wat op het spel. Beveren ambieert al geruime tijd de titel, Lokeren een edele soccer dat week na plaatsje voor de Europa- week de grote massa naar de stadions lokt. Die massa zal er zater dagavond eindelijk nog eens zijn op Daknam waar Lokeren - nog maar cup. Het duel werd een dagje vervroegd omdat Sporting alle begrip had voor de verzuchtingen van zijn buur, die fit en wel in Barcelona wil aan treden. En vermits Beve ren nog met het treffen tegen Beerschot in de benen zit is die verschui ving ook al geen echt na deel voor de tricolores. Braems contra Goethals, het stond al eens op het programma en het werd een vrij smadelijke ne derlaag van een toen de traditie die wil dat Be veren op Daknam altijd op zijn beste is en suk- sesrijk huiswaarts keert. Maar zeg nou zelf, waar dient een traditie voor. De tijden zijn veranderd: het gaat hem niet meer om de subtop, de regio- male eer, de naijver. De inzet is vandaag de dag zwak Lokeren tegen de het hoogste podium, dat ongenaakbare Freethiel- Anderlecht en Beveren ploeg. En dan is er nog mekaar betwisten, met de Brusselaars nu al ge ruime tijd in de achter volging. Lokeren klimt en valt, wisselt schitterende din gen af met floppen van jewelste, maar werkt zich onder de nijvere lei ding van Urbain Braems toch op als challenger van de voormalige groten in ons nationale voetbal, als daar zijn Bruggen en Standard. Het Waasland kan vol gend seizoen een bas tion van Europees voet bal worden. De sollicite rende klubs zijn echter wel verplicht elkaar wat in de weg te leggen. De botsing van zaterdag overschrijdt de vroegere vrijblijvende derbysfeer in hoge mate. De span ning is gewaarborgd. H.S. De benefietwedstrijd ten voordele van Ronny. A j De Beuckelaer en voorzien op vrijdag 27 apriU y zal verschoven worden naar dinsdag 8 mei enj dit ten gevolge van de kompetltiewedstrijden| voor zaterdag en zondag. Sporting Lokeren, versterkt met Rensenbrinkj— 1 en Haan zal het dan opnemen tegen onzej Nationale Selectie. Ai Tevens is er ook een voorwedstrijd voorzien JU tussen oude gloriën waaronder Rik Van Looy, Eddy Merckx en vele anderen tegen vedettenj van radio en televisie. Het hoeft nauwelijks gezegd dat de belangstel-iwoi ling voor dit treffen uiterst groot zal zijn.jvini Kaarten kunnen op voorhand bekomen worden! zij op het sekretariaat van Sporting Lokeren. D.V.f" Nipte zege Dynamo Sint-Niklaas heeft in deze wedstrijd nog maar eens bewezen dat het wel degelijk uit het allerbeste voetbalvaatje kan tappen. .Tegen leider Edegem, die nog één puntje nodig heeft om de titel te vieren, was de inzet enorm. We konden de ene vloeiende kombinatie na de andere optekenen. Wie zich vooral in de kijker speelden waren de broeders De Ruysscher. Jean-Paul, als doelman, redde alles wat op. hem afkwam, in tegenstel ling tot de wedstrijd op Anderlecht van voor veertien dagen, waar hij alles liet passeren en waar met 10-5 werd verloren. De tweede, Jean-Pierre, die met zijn twee doelpunten de overwinning glans gaf. Nadat kapitein Eddy Pau wels bloemen had overhan digd aan de kampioenen-in- spe, lieten deze onmiddellijk blijken dat ze niet gekomen waren om geschenken te geven. Een ware belegering van het thuisdoel was het resultaat, maar zoals reeds hoger vermeld was Jean-Paul De Ruysscher subliem en redde achtereenvolgens een machtige kopbal, een zwaar schot en een harde schuiver. Dit alles in de 5e minuut. Na 10 min kwam Dynamo in de wedstrijd. De eerste combi natie Patrick Everix-Jean Pierre De Ruysscher werd door deze laatste op de lat besloten. Even later bracht Ronny Van Dorsselaer de opgerukte Patrick Everix in uitstekende schietpositie maar zijn knal werd geweerd. Zoals het meermaals ge beurt, kwam Dynamo in zijn zware druk op achterstand (0-1 in de 17e min). Dit stak een minuut later dribbelde Jean-Pierre De Ruysscher 3 spelers en besloot uit een scherpe hoek onder de kee- per(l-l). Wat we de tweede helft te zien kregen was ware prop aganda voor het zaalvoetbal. Behalve de laatste 7 min., kwam de leider praktisch niet meer over de helft. Reeds in de le min. legde Eddy Pauwels terug naar Dirk Van Royen maar diens schot werd gered. No.in dezelfde minuut werd een schicht van Patrick Everix ook van de lijn gekeerd. In de 6e min dan knalde Jean-Pierre De Ruys scher op de keeper, en een minuut later zag Eddy Pau wels zijn schuiver opnieuw weggewerkt. Nog was het niet gedaan, want na voorzet van Jean-Pierre De Ruysscher plaatste Patrick Everix be- het vuur aan de lont, want heerst naar de winkelhaak maar de keeper redde. Even later tipte dezelfde speler nog een schot van Wilfried Van Geert over de dwarsligger, en in de 12e min. was het feest, want Jean-Pierre De Ruys scher (opnieuw hij) bracht zijn ploeg op 2-1 na een gesmaakt nummertje. In de 15e min. knalde hij weer maar eens een keer op de staak. In het laatste wedstrijdge deelte trachtte Pelgrim het gelijkspel (en terzelfdertijd de titel) uit de brand te slepen, maar stuitte opnieuw Jean-Paul De Ruysscher. Vrijdag 6 april gaat de verplaatsing naar Groot-Bij gaarden waar absoluut dient gewonnen om de degradatie te vermijden. Maar... als we denken aan voorbije vrijdag mag dit geen probleem zijn, tenware de staak in de weg blijft staan. Provinciale voetbalkalender voor I prov zondag 8 april 1979 F.C. Denderleeuw - S.K. Lebbeke (Tanghe) Gandasparta - Lokerse (De Saedeleer) Kemzeke - Standaard Denderleeuw (Lavent) Noelare - Hamme (Van den Abeele) S.K, Aalst - Nieuwerkerken (Vandamme) II PROV A Ol. Gent - Baasrode (Vervaeke) H. Vrasene - Heirnis (Staes) Oostakker - Temse (Kielemoes) Zelzate - Buggenhout (Meganck) St. Gillis Waas - Evergem (Tacleman) Maldegem - St. Pauwels (Verniers) Robur - Adegcm (Van Nieulande) II PROV B Borsbeke - Mere (De Neve) III PROV C W. Moorscl - Terjoden (Steels) Vlierzele - Schellebclle (Vijverman) Grembergen - Oudegcm (Lambrecht) Eendracht St. Gillis - Wieze (Van Leuven) Appels - Kerksken (Lenaerts) Voorde - Bambmggc (De Proft) Hofstade - Erpe (De Meulenacrc) Meerbeke - Thor Mcldert (Van Impe) ni PROV D Kruibekc - Waasmunster (Cooreman) Kallo - Assenede (Van den Abbeele) Mclsele - Stekene (Eeckeman) Haasdonk - Excelsior (Deknock) Kieldrecht - St. Kruis Winkel (Van Imschoot) Bazel - Oosteeklo (De Bruyn) Klinge - Hoogeinde (Mettcpenningen) De winnaar van de eerste gratis Voorpostwed strijd is Intussen uit de bus gekomen. Het is: Frank Van Den Bossche Bijlokestraat 4 9330 Dendermonde Het antwoord op de vraag welke twee voetbal lers het hardnekkig kopduel uitvochten was Erwin Albert van SK Beveren en Guy Hanssens van Sporting Lokeren. Dat hebben heelwat lezers gevonden maar met de schiftingsvraag hebben de meeste wat ruim gerekend. Er werden namelijk maar 2 doelpunten In totaal gescoord door volgende Voorpostploegen tij dens het weekend van 23 en 24 maart 1979: Harelbeke - St. Niklaas 2 0 Eendracht Aalst - Hasselt 1 2 Eendracht Zele - Vorst 0 1 Jong Lede - Roeselare 1 0 het antwoord op de schiftingsvraag was dus 2 en daar was Frank met zijn 5 doelpunten het dichtst bij. Hij kijkt volgend seizoen gratis met een tribune jaarabonnement naar de thuiswed strijden van de Voorpostklub van zijn keuze: Sporting Lokeren, proficiat! 40 - 6.4.1979 - De Voorpost

De Voorpost | 1979 | | pagina 40