7 OT VAN SLACHTHUIS NOG NIET BESLECHT aal/te® d y<m* oorstel van Etienne Bogaert m slachthuis te behouden tf iemeente-/? r raadsels Aankoop banden zal 611.545 F kosten Ontmoetingsnamiddagen voor ouders van homofiele kinderen ue vuuipuM - 0.4. 13/y - a g geleden dat we nog zo'n rumoerige gemeente lszitting hadden. Meerderheid en oppositie ston- IMrillend met gekruiste degens tegenover elkaar, en wam zelfs een scherp duel van. Twee keer hakte zelfs furieus op elkaar in. Er was veel publiek in de Izaal, en men wilde duidelijk langs beide zijden linken in «wapenfeiten». Twee keer ook werd de rderheid in punten verslagen. En dan nog wel op prestigieuze terreinen: het slachthuis en de ver belastingen. Wat dit laatste punt betreft beloofde neerderheid dan toch in extremis nog te zullen san of er iets tegen te doen valt. Of dit allemaal nog zal uithalen, is wel zeer de vraag. Ook voor het hthuis wil men geen enkele mogelijkheid uitslui- De minderheid verdacht de meerderheid er name- an in 't geheim reeds tot sluiting te hebben beslist, er het gehamer van de minderheid moest de rderheid dus haar greep lossen, een greep die dan niet zo vast was als men liet blijken. Bide dossiers zaten er trouwens barsten, wat ook oren was aan de klank van de betogen. besprekingen waren s tamelijk verward. Op bepaald moment liep uzie zo hoog op, dat pen De Neve zijn spul- tijeen pakte en opstap- hem verontwaardigd om dit e politiek gedoe», zoals ster van de burgemees- arc G vernamen. Maar hier- bek toch ook een stemming ander ipend. niet is geljnt voor de VU is het dos- van het slachthuis bij- ot bei der broos. Wat er achter en hj schermen allemaal is isseld, zal wel nooit he- aal het daglicht zien. )ional ir op zijn zachtst mag nakenji toch zeggen dat men al tning hield met een emenlntuele sluiting, aange- alleeni er bijvoorbeeld in het ge van burgemeester schepenen stemmen wellfcngen om de brandweer st iet Ie gebouwen van het (hthuis onder te bren- De oppositie heeft nu neerderheid het mes op keel gezet. Het slach- ij sar s zal dus nog niet wor- ioetv\ gesloten. Men heeft onder reel moeten beloven dat d linder rden. i vooi rkeer .aten Galle al kuni mogelijkheden in de fi- Iciele kommissie nog- itscha ils moeten onderzocht kollijen tegen de volgende J. Wieenteraad, nadat trou- zoui s niemand nog geïnte- eerd bleek in een ton ne. De oppositie, steu- d op zware tussenkom regio van Ghis Willems, ine Bogaert en Ray- id Uyttersprot, dwong hemheerderheidineenposi- liet navi heugl 'aarin je nog moeilijk tot en kan beslissen. Maar aar G roet de minderheid dan 3ste v goed onder de ogen slijk. [ien:alsdestadditslach- 'ergetti zou willen uitbraken, DE Pljt dat door de walg van •loedrode verliescijfers, mes zal er wel in moe- ir laten we nog even dit at reconstrueren. In het dan, want woensdaga- duurde het tot kwart voor tien. Raadslid Uyttersprot had al laten aanvoelen dat hij mu ziek in de snaren had toen hij zijn verwondering uit sprak over het feit dat de vertrouwensrelatie bestuur bevolking op het agenda naar de gesloten raadszit ting werd verwezen, doe lend op de felle tegenwind die er waaide op bepaalde vergaderingen over de ver- haalbelastingen. Raadslid Chris Borms vroeg aan Schepen De Neve hoe ver ,hij stond met zijn studie over de winterschade aan het wegdek. Een pertinente vraag, gezien het niet ge- ringe risico van gebroken assen op het Aalsters weg dek. Maar men was toch druk bezig met de inventaris van de schade, de kilome ters en de kosten. Schepen De Neve had trouwens een persnota overhandigd die een korte verklaring gaf van elk agen dapunt dat Openbare Wer ken betrof. Zeer verhelder end, ook voor de andere schepenen, want die wisten nergens van. Alvast een primeur voor schepen De Neve - Opkosten van de administratie.... Toen hield schepen Van Den Eede zijn cijferdans. Het rood steeg ons naar het hoofd en voor de ogen: de dienstjaarrekening 1978 van het slachthuisbedrijf in Aalst sloot af met niet min der dan 9.417.755 frank. «Vandaag, veel meer dan vroeger, zo zei de schepen, zullen de cijfers met ver dubbelde aandacht worden onderzocht op het ogenblik dat het voortbestaan van dit bedrijf in vraag wordt ge steld. 9 komma 4 miljoen verlies bracht 1978 ons op nieuw, wat samen met de verliezen van vorige jaren het totaal verlies op meer dan 40 miljoen brengt. Con clusie, zo zei de schepen, is dat we niet uit de rooie cij fers geraken en de ziekte van ons slachthuis chro nisch is geworden. Hierna onderzocht de schepen de verschillende posten van de balans. Het materiële vaste Activa onderging een verminde ring van 3.120.370 fr., de minwaarde door af schrijving en terugbetaling van toelage-leningen, hetzij 7.653.665 fr., gemilderd door een bedrag van 4.533.295 voor nieuwe in vestering en herwaarde ring, volgens de wettelijke normen. Op het passief vinden we eerst en vooral een her waarderingsmeerwaarde van 2.149.399 fr. De schul den op lange termijn belo pen op eind december vorig jaar 97.405.666 fr., of een verhoging van méér dan 4 miljoen. In dit bedrag zijn de 24.667.165 fr. voor lenings lasten begrepen die nog moeten terugbetaald wor den aan de stad. Want se dert 1956 deed het bedrijf nog geen enkele aflossing, en sedert 1975 werden nog geen intresten terugbe taald. De schuld op korte termijn beliep 3.621.984 fr. Vorig jaar bedroeg het verlies evenwel 12.425.234, wat dus een vermindering van het verlies zou laten zien van om en bij de 3 miljoen t.o.v. 1977. Maar in het ver lies van 1977 was een post vervat van 1.312.051 fr. als uitzonderlijke uitgave voor terugbetaling van achter stallen voor regeling van het statuut van Gent over de ja ren 1974 tot 76. Hiermee rekening houdend was het verschil tussen verlies van 77 en 78 geen 3 miljoen, zoals de direkteur - veearts beweerde, maar minder dan 2 miljoen, en dit spijts de maatregelen die in 1978 werden genomen, waar door de inkomsten ver hoogden en de lasten ver minderden. De opbrengs ten verhoogden met 1.893.297 fr., De onkosten konden met 269.211 fr verminderd worden Er werd bezuinigd op de gewone technische kosten, op wa ter, gas en electriciteit, zelfs op de administratie. De personeelskosten vermeerderden echter met 492.075 fr Op te merken is, zo zei de schepen, dat in het laatste kwartaal wel bespa ringen werden gedaan op gebied van personeel, maar volgens de verklaringen van de direkteur kan het perso neel niet verder worden be perkt, zelfs de twee tewerk gestelde werklozen zijn vol gens hem onontbeerlijk voor het normaal onder houd van het slachthuis. Spijts dit alles klaarde de hemel niet op. Verliezen en schulden stapelden zich op. De cijfers spreken nu duide lijke taal, zei de spreker. Verlies 1975: 8.055.462, 1976: 10.547.589, 1977: 12.425.234. 1978: 9.417.755. Weer hebben we een jaar verloren. Weer verhoogt het verlies met 9 miljoen die de stad zal moe ten bijpassen. Ik heb met aandacht het rapport herlezen dat de bij zondere onderzoekskom- missie aan deze gemeente raad heeft voorgelegd op 20 juni 1978.Er zijn geen nieuwe elementen om dit rapport ook maar in enige mate te wijzigen. Het is nu de hoogste tijd dat deze Gemeenteraad zich defini tief uitspreekt over de toe komst van ons slachthuis- bedrijf. Alle betrokkenen moeten nu duidelijk weten wat wij beslissen in deze zaak. Ook de belastingbeta ler heeft het recht te weten dat wij aan dergelijke mil joenen verspilling een eind willen stellen en onze ver antwoordelijkheid opne men. Om deze reden, zo besloot de schepen, doen we het voorstel om het college de lopende kontrakten met de zelfstandige uitbaters een laatste maal te verlengen tot uiterlijk eind juni 1979, met de vaste bedoeling in de loop van de maand april over te gaan tot een laatste gewetensonderzoek, even tuele voorstellen -van waar zij ook mogen komen - grondig en objektief te on derzoeken, zodat wij U op de raadszitting van eind april een definitief en laatste voorstel kunnen voorleg gen.» Tot daar schepen Van Den Eede. Oscar Redant (PVV) pikte daar als eerste op in. Van zijn interpellatie kregen we een kopie waarvan de letter tjes bij aanraking met de vinger gewoon van het pa pier verdwenen. Hoewel toen al meerdere gemeen teraadsleden en schepenen achterover waren gezakt, waakte de pers. We ont hielden dus toch dat hij de beschouwing van de direk teur aanvocht, die be weerde hetverlies met3 mil joen verminderd te hebben. Maar dat had de schepen ook al gedaan. Volgens raadslid Redant was de enige positieve ontwikke ling de daling van de be drijfskosten met (amper) Ie topvergadering van e raadslid Bogaert op de K-ld dat de meerderheid 'juni. Dergelijk nieuws, ineel, zowel van de stad ngen. :zu haten zijn beter dan jaren, maar de exploita- jft deficitair, spijts de in- ingen die in 1978 werden n om tot een renderende ing te komen. de meerderheidsformatie, zo gemeenteraadszitting, is door- het slachthuis wenst te sluiten zo zei hij, brengt onrust bij het als van de zelfstandige onder- Pozitief was dat verschillende voorstellen tot rationalizatic werden gedaan door de sub kommissie en onder impuls van de schepen van financiën. Pozitief was ook dat ons voor- lijnlijk IALST: het slachthuis haalde de minderheid haar slag thuis rgemeester D'haeseleer tot raadslid Bogaert: nu de iepen weg is, stelt ge die vragen. Bogaert: ledereen t een full-time betrekking als schepen moet hierop inen antwoorden. burgemeester zei dat hij moest kotsen van dit politiek loe Kotsen doe |e maar als er wat op je maag ligt. burgemeester: nog nooit zag ik een gemener streek halen. Bogaert: hoe durft ge, foei! Hooghuys: zet die lei» ook eens in uw verslag, lens een vraag van raadslid Chris Borms vroeg de bur- neester plots of zij een stemming wilden. Het werd een hspel. Raadslid Van Vaerenberg stemde «Foei», al de t ja. Mevrouw Borms: «ik betreur dat in het jaar van het id de gemeenteraad op een poppenspel aan het uit- aien is.» de vijf minuten een stemming. Zeg dan nog dat er m stemming zit in de raadszittingen. een micro voor elk raadslid, wil men nu ook een wek- tje op de tafels plaatsen. Voor degenen die ingedom- ld zijn. stel om de koncessiemogelijk- heid te onderzoeken en door te voeren een negatief verloop kende, enigszins gekoppeld aan de wijze waarop eventuele liefhebbers werden aangetrok ken en anderzijds aan de evolu tie van de huidige konjunk- tuur, die geen aantrekking is tot het nemen van riziko's. Wanneer de exploitatie in 1979 en volgende jaren met sterke hand wordt geleid, en de uitvoering bewerkstelligd van nog te nemen maatregelen en met wat initiatief, moet dit re- zultaten geven.» Het raadslid ging vervolgens wat dieper op de cijfers in. Het is duidelijk, zo zei hij, dat tegenover de exploitatie uitgaven, de bedrijfsopbrengs ten praktisch in evenwicht zijn, doch dat in het geheel van de exploitatie de afschrijvin gen en de financiële lasten niet gedekt zijn. Het eigenlijke de ficit zou bestaan uit 5.244.689 fr. afschrijvingen, die dan nog verplichtend geherwaardeerd moeten worden, en 3.815.732 financiële lasten. Normaliter moet de exploitatie deze lasten kunnen dragen. Maar jaren lange slenter in de afwikkeling van de bouw was de oorzaak van de veroudering van de me toden (bv. koeling van de frigo's door water). Wat heeft de stad ervoor gedaan, zo vraagt de heer Bogaert zich af: een eigen kapitaal van slechts 5.189.368 fr. om een derge lijke zaak te runnen. Een slacht huis sluiten voor 3 a 4 mil joen toonde een gebrek aan moed, temeer daar op een be groting van méér dan 1 miljard en sterk aangroeiende schuld wel andere bezuinigingen kunnen gedaan worden. Het slachthuis was een dienst aan de gemeenschap. Financieel gezien, zou een sluiting zelfs meer kosten aan de stad, dan de huidige toestand. Het raads lid wees verder op het sociaal belang van het slachthuis: de tewerkstelling van 13 mensen plus 9 zelfstandigen. Boven dien zijn ook investeringen door zelfstandigen gedaan. Raadslid Bogaert deed dan ook een oproep om de zaken op nieuw aan te pakken door een kommissie voor beheer van het slachthuis aan te stellen, en kontakten te leggen met andere gemeenten om de autonomie te bepleiten in het beleid van de slachthuisproblematiek, zowel te Gent als te Brussel. «Een sluiting in de huidige omstan digheden zou een vergissing zijn», zo besloot het raadslid. 269.421 fr., «wat zeer weinig is, gezien de vele mistoestanden De inspan ningen om de kosten te drukken waren dus te klein geweest, was het besluit van dit raadslid. Lambert Van De Sijpe (CVP) rafelde nog wat die per. Hij wees integendeel op de werkgelegenheid, het kwaliteitsproduict, en en de mogelijkheid om alsnog te saneren. Hij betwijfelde de goede wil van het stadsbes tuur om tot gezondmaken over te gaan. Ook raadslid Caudron (VU) vroeg zich af of het slach thuisbedrijf niet leefbaar gemaakt kon worden, mits herinrichting. Maar raadslid Vanderbeken (VU) vroeg zich toch af waarom er voor 3 miljoen aan drinkwater moest verloren gaan, en waarom er daar een kantine nodig was. Jan Vanderveken (BSP) die teveel naar Willy Claes heeft gekeken en altijd mee tings houdt, legde breed voerig uit dat de BSP niet inkonsekwent was ge weest, wat de werkgele genheid betreft: «Maar we zijn wel voor leefbare open bare bedrijven».... Het debat begon op tempe ratuur te komen. Bij de meerderheid hield men vol nooit over «sluiting» te heb ben gesproken, wat door de minderheid met gefronste wenkbrauwen in twijfel werd getrokken. En dan was er weer Van De Sijpe die een pijnlijke uitspraak aan haalde van Schepen Van Den Eede, een uitspraak die privé bedoeld was, maar hier toch enigzins in tiet pu bliek werd misbruikt omdat ze niet voor deze echoka mer bedoeld was: «Bij slui ting zal ik geen biefstuk minder eten.. Nou, en dan? Hoe waar dit ook is, als schepen sta je er dan toch maar kouwelijk bij. Te recht merkte de schepen op dat persoonlijke uitlatingen hier niets te maken hebben. Een gelijkaardig voorval overkwam raadslid Van Vaerenbergh (CVP). Aan een joernalist zou die ge zegd hebben dat zijn partij net hetzelfde zou gedaan hebben indien ze in de meerderheid zat. Raadslid Van Vaerenbergh deed alle moeite om die kemel op stal te krijgen, maar het beest verroerde niet veel: ook hier een uitspraak die uit haar verband was gerukt. Maar als oppositie vecht je een ganse avond als Goliath, en dan komt zo'n kei van David de hele stelling katapulte ren Hoewel de vergelijking fysionomisch niet opgaat, althans niet wat David be treft. Eén scherpe woor denwisseling ontstond ook over het feit of bij de be- stuursmeerderheid al of niet het woord «sluiting» al zou gevallen zijn Van De Sijpe hield dit stellig vol, en zei zelfs zijn informatie van zeer dichtbij te hebben, wat door de meerderheid werd ontkend. Fraktievoorzitter Willems stelde voor een amendement toe te voegen waarin de kontrakten met o.a. de zelfstandigen nog voor 6 maanden zouden verlengd worden in plaats van drie. Dit werd wegges temd. Raadslid Bogaert lichtte vervolgens zijn «voorstel tot behoud van het slachthuis» toe. Dit leverde hem zelfs een applaus op van het pu bliek. Schepen Van Den Eede zei evenwel dat men de kon trakten slechts voor 3 maanden wilde verlengen, om op korte tijd zekerheid over de toekomst te heb ben: «cijfers zijn cijfers...... Waarna Etienne Bogaert het kollege aanmaande geen «piepkenduik» te doen, daar hij de informatie over de sluiting uit de top haalde. Ook in de meerderheid gin gen al stemmen op om naar de beste oplossing te zoe ken. Het debat spitste zich evenwel toe op een vraag van raadslid Bogaert om zonder meer voor het be houd van het slachthuis te stemmen. Hoogoplopende ruzie en verdachtmakin gen vliegen over en weer. «Wat hebt gij met het slach thuis gedaan...» «Zelfs als financier moet ge menselijk zijn..». Er wordt met de vuist op tafel gebonkt. En ineens wordt het schepen De Neve te machtig. Hij krast op. De burgemeester beschuldigde Bogaert van demagogie, waarop deze heftig protesteerde. Er volgde een driftige stem ming over het voorstel van Bogaert. Uitslag uiteraard «nee». Maar men zou de toestand wel grondig on derzoeken. Het kan dus nog alle kanten uit met het slach thuis. De oppositie haalt haar slag-thuis. Wilfried Lissens Als punt 47 van de agenda van de gemeenteraad van 28 maart 1979 diende een bestek goedgekeurd te wor den voor de aankoop van 84 autobanden in verschil lende soorten en maten. De uitgaven hiervoor bedra gen 611.545 fr. In dit verband wees CVP-lid Mevr. Lievens-Borms erop dat de aanvraag tot aan koop reeds dateerde van begin oktober 1978. Vol gens haar zouden reeds verschillende wagens van de reinigingsdienst in over treding genomen zijn. Zij vroeg dan ook waarom er een dergelijke vertraging opgelopen was in de aan koop. Burgemeester D'haeseleer antwoorde hierop dat de vroegere voorwaarden in een vorig bestek niet voor prijsaan- bieding vatbaar waren. Vol gens hem had het raadslid dan ook alle redenen om het agendapunt goed te keu- Hierop nam CVP-er Etienne Bogaert het woord om te vragen of er besprekingen plaatsgegrepen hadden in Dendermonde aangaande een eventuele oplossing voor de huisvuilverwerking. De burgemeester repli keerde hierop dat dit wel zul len geruchten zijn, waarop de vraagsteller hevig rea geerde met de bewering dat men van de gemeenteraad een lol maakte, omdat de Schepenen afwezig zijn. Het is meestal niet zo'n pretje als ouders tot de konklusie of het vermoeden komen dat hun dochter of zoon homoseksueel is. Ze praten er amper over, ze schamen er zich vaak over. Ze zien het homoseksueel-zijn als een gebrek, iets wat ongelukkig maakt. En zelfs al kunnen ze over homofielen praten als over evenwaardige mensen, dan nog is het moeilijke stap om zich hierbij het gezicht van hun eigen kind voor te stellen. Gevolgen: veel verkropt verdriet, eenzaamheid en schuldgevoelens. Er is in Belfjic een werkgroep kontak, met de Aaisterse ouders van homofielen (staat w.H.A.) die hieraan wat wil doen. Op een eerste ontmoe tingsavond in november van vorig jaar bleek al hoe bevrijdend een gesprek kan zijn tussen ouders van homo fiele kinderen. 48 ouders vonden bij mekaar steun in het soms moeilijke proces van het verwerken en aan vaarden van de homoseksua liteit van hun kind. Velen vonden hier bovendien een Schepen Jan De Neve stapte het vorige gemeenteraads zitting af. Hij had er genoeg van. Ook 's anderendaags kwam hij niet naar het schepenkollege. Nu nam hij 14 dagen verlof. Hopelijk komt hij na deze verlofperiode met nieuwe moed terug naar het stadhuis, want moest hij ontslag nemen, welk VU-raadslid zou er bekwaam zijn om de duurste schepen van de stad te vervangen? De plaatselijke afdeling van het Priester Daensfonds kreeg een nieuwe voorzitter. Op een algemene ledenvergadering met tussen haakjes een zeer beperkte opkomst, werd Rik Strijpens gekozen en in die funktie aangesteldAls sekretaris werd éénstemmig Danny Denaeyer aangeduid. Bij deze taak zal hij administratief door Marijke Lanckman worden bijgestaan. De aanstelling van een nieuwe voorzitter was nodig geble ken toen enige kontroverse was gerezen rondom het voor zitterschap van Marcel De Bisschop toen deze een schepen ambt ging waarnemen. Binnen het Daensfonds wordt gesteld dat elke uitdrukkelijke politieke binding van verant woordelijke leden, bestuursleden, strikt dient vermeden. Dit is het uitgangspunt bij uitstek om de veelzijdigheid van dit fonds te handhaven en om open te kunnen staan voor alle politieke en/of filozofische overtuigingen welke zich bij het Daensisme inspireren of menen er enige inspiratie bij te vinden. Het nieuwe Daensfonds - afdelingsbestuur zal slechts aan-, blijven tot einde september 1979. Als belangrijkste taak heeft het zich de strukturele en de organisatorische uit bouw van de afdeling gesteld. Men hoopt binnen deze tijd meer mensen te kunnen betrekken bij de werking van de afdeling waardoor later een nieuw bestuur kan worden gekozen van uit een bredere en meer aktieve bazis. Vandaag werd om 17 uur de eerste steen gelegd van het Nieuw Stedelijk Ziekenhuis te Aalst Bij het opstellen van deze flits konden we nog niet vernemen welke minis ters deze plechtigheid zouden bijwonen. Erger je je ook steeds aan de putten in de Aalsterse straten. We dachten zo dat het programma «Wikken en wegen» best eens naar Aalst zou kunnen komen om zijn snelle wagens te testen. Als die dan Plus gekwoteerd zouden worden mag je van een uitzonderlijke vering spreken. Maar helaas de meeste wagens breken de schokken niet zo gemakkelijk. De toren van de Mijlbeekse O.-L-Vrouwkerk kijkt al enkele dagen uit op een graafmachine die de H.-Hartlaan voorbereid naar herstelling. Voor de automobilist geen lachertje. Voor de dienstdoende agent al evenmin. Ar- menzwaaiend op de spitsuren kan hij best wat bibber- geld gebruiken voor die 'gevaarlijke job'. Het lijk dat ter hoogte van de Sint-Annabrug door de brandweer uit de Dender werd opgehaala is dit van de 73-jarige Frans De Backer uit de Vlaanderenstraat te Ge- raardsbergen. De bejaarde sukkelde, waar zijn fiets terug gevonden werd, in het water Een Aalsterse postbode van 28 werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden met uitstel gedurende 5 jaar en een boete van 8.000 fr. Reden hiervoor was het feit dat hij het geld van enkele assignaties en een ontvangkaart in eigen zak gestoken had. Hij wordt even eens ontzet uit bepaalde rechten wat met zich mee brengt dat hij wellicht ook zijn job als nieuwsbrenger zal kwijtraken. De verdediging stelde dat het in de man zijn bedoeling gelegen had de gedupeerden later te vergoe den. Wat de voorzitter van de rechtbank niet nam. Het stratenplan van Groot Aalst, komt binnenkort van de pers. De uitgeverij De Rouck stond in voor de realizatie van deze nieuwe kaart die verschijnt op een schaal van 1/15000. Het volledige grondgebied van Groot Aalst en gedeelten van de aangrenzende gemeenten en steden zijn erin opgeno men. Naast de lokalizatie van de straten zijn er ook tal van nuttige inlichtingen over de stad zelf in opgenomen. Bestuurslid van WAK Clement Uyttersprot leverde in het tweemaandelijks tijdschrift van de vereniging een bij drage onder de titel «De Napoleonisten te Aalst». Daarin heeft hij het over de in 1843 opgerichte vereniging «Société Philantropique des anciens frères d'armes de l'Empire Frangais». Uit de nog goed bewaarde registers van deze vereniging, die bestond uit bewonderaars van de keizer, vond de auteur ondermeer dat de verjaardag van de geboorte en van het overlijden van Napoleon herdacht werd met een mis in de SL-Martinuskerk. Uit het stamboek van de vereniging leert men heel wat over de veldtochten, van Napoleons' leger, over de verwon dingen en de onderscheidingen die de leden opliepen. Een merkwaardige studie! Ten voordele van de Damiaanaktie werd er in dit arrondis sement 1.897.895 fr. opgehaald. Dat vertegenwoordigt 7,10 fr. per inwoner terwijl het gemiddelde in gans het land 6,30 fr. is en in het Vlaamse landsgedeelte 5,90 fr. per inwoner bedraagt. NV Sulb tekende beroep aan tegen de beslissing van de Bestendige Deputatie. Deze firma gelegen aan de Pierre Corneliskaai werd bijkomende exploitatievoorwaarden opgelegd. Kommentaar van de Werkgroep Leefmilieu Aalst: «De milieuhinder van dit veevoederbedrijf is al gemeen gekend en niet het minst door het personeel en de patiënten van het Stedelijk Hospitaal». WLA vroeg reeds jaren terug aan het OCMW-bestuur om bij de ho gere overheid aan te dringen om strengere milieunormen op te leggen. Gehoopt wordt door de werkgroep dat de hogere overheid de nieuwe exploitatievoorwaarden zal goedkeuren. Een raadseltje. Op 23 april 1979 sluit het openbaar onder zoek betreffende de inschrijving van het huis «De Vis» en tuin. Molenstraat 46 te Aalst eigendom van vzw St.- Jozefkollege Pontstraat 7 te Aalst, vzw Paters Kapucijnen Ossemarkt 14 te Antwerpen, Mevr. G. Van der Eecken, Steenweg op Brtussel te Aalst en Mevr. Dierickx-Verleysen, Leuvestraat 28 te Erembodegem op het voorontwerp van de lijst voor bescherming vatbare monumenten, stads- en dorpsgezichten. Het spreekt voor zichzelf dat men geen bezwaar aantekent tegen deze inschrijving maar WLA vraagt zich alleen af of hier geen procedurefout begaan is gezien het huis ondertussen verkocht werd aan een partiku- lier. ROEL VAN DE PUS mogelijkheid in om weer wat meer voor kinderen te gaan betekenen. Hier kon open en vrijmoedig gesproken wor den. daar waar de samenle ving dit in het dagelijkse leven toch wel belet. Voor vele ouders was de drempel voorlopig toch nog te hoog en waren er nog teveel remmingen. Daarom werd het besluit genomen in het voorjaar dit initiatief te herhalen in alle Vlaamse provinciehoofdsteden en wel op volgende zaterdag: Ant werpen (21 april). Brugge (28 april). Brussel (5 mei). Has selt (19 mei). Gent (26 mei). Deze namiddagen staan on der begeleiding van mensen uit de werkgroep. Er wordt eveneens een beroep gedaan op een deskundige ploeg van vormingswerkers en even eens een arts en een priester. Alle ouders met een homofie le zoon of dochter zijn heel erg welkom. De inschrijvin gen worden verwacht ten laatste een week voor de aangekondigde datum, waarop men wenst deel te nemen. Na inschrijving wordt de juiste plaats samen met het programma en andere nuttige inlichtingen meegedeeld. Inschrijvingen of inlichtingen: Werkgroep ouders van homofielen. Dambruggestraat 204. 2000 Antwerpen. Telefoon tijdens de kantooruren: 031/33.25. 02. (P.d.)

De Voorpost | 1979 | | pagina 5