ISeffhehberssport c VLOT SPELEND KAMILLEKES Kamillekes - Sparta Ronse 5-0 SPORT M A R LOEBES, KOSZEN, MOORSEL EN HAND IN HAND SPELEN HALVE FINALE Halve finales voor de beker CALLEBAUT (B) GEEN KLUSJE VOOR V.V.T.T.A. P.B. ZOTTEGEM WINT T0PNUMMER EN IS KAMPIOEN 1 V.K. HAMME LAAT PUNT GLIPPEN AL0STA AALST: LOON NAAR WERKEN IAMESVOETBAL B.V.B. GOLFBILJARTFEDERATIE K0RP0RATIEFV0ETBAL Setokvoetbal EUGDHUIZEN SET0KDAMESV0ETBAL PETANQUE De Voorpost - 13 4.1979 - 19 Ilekes Aalst, vaandeldrager van ons provin- vrouwenvoetbal, heeft op de Jongste speeldag maar eens zijn style en ambities bevestigd, een knappe prestatie. Net zoals in de heen- trijd het geval was had ook nu Sparta Ronse het minste verhaal. Alleen slaagde de tegen- SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE SPORTZAAK stusjder er nu in langer overeind tetolijven. vas nochtans zo dat alsterse meisjes van et begin de spelont- eling controleerden, afwezigheid van Haelterman op ski- werd niet zozeer hevoeld. Want de I 30 al draaide van meet n op volle toerental, de bezoekende pant- vrij kwetsbaar was men reeds van meet pas de Ronse verdedi ging en Veerle De Wint verlengde in het doel. Amper drie minuten later was de Sparta verdedi ging zo in het nauw ge dreven, door een vloeien de Aalsterse aanval sak- tie, dat Horeman de bal tegen eigen touwen de poneerde. Amper een minuut later was het 4-0. Door een fraaie treffer in vaststellen. Maar van Greta Van Hauwer- lllekes ontbeerde meiren. Bij de vijfde roos het tikkeltje geluk legde Monette Van Bever zijn knap uitge- de val op de voet van |ie>> wde aanvallen te ver- veerle De Wint. Al met al a®|ren. In het half uur was het geslaagde jaar- 00klhet dan toch zo ver. De ploegen die men logisch in de halve finale van de bekerkompetitie mocht verwachten hebben zich ook gekwalificeerd. De ene echter al moeilijker dan de andere. Zo geraakte Koszen moeilijk over de Cosmos sloot en had Moorsel zelfs een testmatch nodig om verder te mogen bekeren. Loebes dat de heenwedstrijd bij Zandmannetje 'zonder pardon' had gewonnen en dus praktisch zeker was van verdere deelname kreeg het nu toch iets moeilijker. jy Lambert bracht zeer knap de bal 3 Veerle De Wint en liet de kans niet >en. Aalst had net de rust nog tot 2-0 ling lijks bal dan toch niet te diep in de kuiten van de Aalsterse meisjes gekro pen. Kamillekes speelde in volgende opstelling: Magda Bambust, Ghisé- le Ghesquiére-Hilde Ser- uitlopen, maar gant-Christine Van Hen- opbal van Christine de-Nelly Lambert, Mo nette Van Bever-Greta Van Hauwermeiren-Mia Sergant, Anita De Freyne Veerle De Wint-lngrid Van den Neucker. Wis selspeelster Muriel Ma ckenzie. Als voorberei- n de eerste minuut ding op de voor de titel ekte Ingrid Van den beslissense wedstrijd met Tijl Gent speelt Ka millekes een oefenwed strijd tegen Veldegem. JVH Misschien was de kon- centratie minder door de royale zege in de heen wedstrijd. Loebes klom nochtans naar de leiding langs Jean Pierre Cours, maar deze vlotte aanloop werd al onmiddellijk op gevangen door Herman De Sitter. De score evo lueerde dan naar 3-1 on der impuls vooral van Hendrik De Baere en Ro- main Meese. Zandman netje bleef evenwel aan klampen. Het wilde van geen wijken weten. Het werd '3-2 door toedoen van Richard De Sitter. Eddy Neirlnck ontnam de bezoekers echter alle illusies op een onbeslist. De geburenderby Cos- mos-Koszen werd, zoals Hende keilde tegen dwarsligger. In de de periode wijzigde spelbeeld niet. Ka- Bkes legde ook nu meet af aan een gro- ctiviteit aan de dag. Cker reeds doelge- In de 42e minuut het dan toch roos. ep- Sergant verraste met uitstekende diepte- Maandagavond had de loting plaats die het programma van de halve finales in de bekerkompetitie moest vaststellen. Hand in Hand moet de strijd aanbinden met Koszen terwijl Moorsel kampioen Loebes als tegenstander krijgt. De heenwedstrijden worden nu zaterdag gespeeld. De terugwedstrijden hebben plaats op 14.4 Het programma Hand in Hand - Koszen Moorsel - Loebes J.V.H. trouwens ook in de lijn van de verwachtingen lag, een spannende en ook geanimeerde wed strijd waarin de thuis ploeg geruime tijd aan de leiding lag. Uiteinde lijk heeft Koszen in ex tremis de nederlaag kun nen afwentelen. De wed strijd verliep uitstekend van de helling voor Cos- mos, dat fluks naar een 2-0 voorsprong klom langs Wilfried Van Ros- sem en Roger Baeyens. José Lanno die in de loop van dit seizoen nog geen enkele partij verloor en dan ook eigenaar zal worden van de gouden biljartbal, bracht Koszen tot 2-1 terug. En op nieuw zou Koszen tegen twee punten achterstand aankijken. Marcel Steen hout zette immers 3-1 cijfers op de lei. Men kon dus de spanning snij den. Fritz Wambacq en Mare Schoonackers wa ren de redders in nood van Koszen. Al met al meende men dat Cos- mos de wedstrijd even goed had kunnen win nen. Een toemaatje kreeg de ontmoeting Schoonaarde - Moorsel. De heenwedstrijd eindig de immers op 3-3 en ook nu gaven de beide ploe gen elkaar geen druim- breed toe. Ook hier was «suspence» dan schering en inslag. Maurice Van Swalm opende de skore voor Schoonaarde, dat daarna echter de leiding moest afstaan aan Moor sel dat door toedoen van Mare De Kerpel en Geert De Meyst scoorde. Luyckx herstelde dan het evenwicht en D'Hondt kon Moorsel opnieuw tot achtervolgen dwingen. Willem De Meyst zorgde voor het onbeslist en voor de testwedstrijd. De Meyst won deze van De Bruyn zodat Moorsel naar de halve finale door stootte. Rupa dat in de eerste wedstrijd een ge lijkspel had gehaald bij Hand in Hand moest nu op eigen bodem de dui men leggen. Jan De Meyst, Marcel Pots en Willy De Roeck zorgden onmiddellijk voor een praktisch onoverbrugba re 0-3 voorsprong. Erwin De Sutter zou wel tot 1-3 herleiden, maar Eddy De Boeck nam snel het laat ste vleugje twijfel weg. Rudi Roels zorgde voor de 2-4 eindscore. De uitslagen: Loebes-Zandman. 4-2 Cosmos-Koszen 3-3 Schoonaar.-Moorsel 3-4 Rupa-Hand in Hand 2-4 JVH Had men gemeend dat leider WTTA de klip Calle- baut (b) met de glimlach zou hebben omzeild dan maakte men beslist een denkfout. Callebaut (b) was zeker geen underdog en het werd dan ook geen klusje voor WTTA dat dan uiteindelijk toch met het miniemste verschil won. Callebaut had gelet op de spelontwikkeling en op de verdiensten een gelijk spel gemakkelijk te kunnen verantwoorden. Het ontbeerde hiertoe het tikkeltje meeval, maar ander deels heeft de WTTA verdediging ook wel een ruim aandeel in die kleine zege. ijn: jongste speeldag was de aandacht toegespitst tweede klasse. Want er moest worden uitge- ;t wie van Tripoli of P.B. Zottegem de titel zou (>en. Het is uiteindelijk P.B. Zottegem geworden cijfers, die zeker niet in twijfel konden worden - lokken. P.B. kon de zege immers tot in de cijferver- li ng verantwoorden. Het was in alle lijnen de beste laarbij ook de meest komplete formatie. ^JE UITSLAGEN igaklasse auw Wit - Heizijde carina - Snas C. Aalst - Sp. Appels toeede klasse ipoli - P.B. Zottegem Welle - V.K. Arendzonen ids v Apostelken - Groen Wit K. Post - V.K. Moorsel baan iep >d) jr n.med. 1-6 2-2 0-3 1-3 5-3 7-1 ITS LAGEN IHAALWEDSTRIJD kicamo - Zenith 2-2 Magen van zondag 8 april are reeks: see - Spokuon jdrop - Eureka jpsilon -Liludamo 301 mi th - Kreja tipare reeks: -Tuf Joris - Pallieter irlinden - Tanu ime - Twentiers 3-1 4-4 2-2 5-0ff 4-0 1-4 4-3 2-5 INDKLASSEMENT p één inhaalwedstrijd na nml Jome - Tanu 13-4) are reeks: mkuon rke idrop mith Silon Udamo er_Lreka reja apare reeks: Joris erlinden allieter Hf Tuf rentiers ime 24 19 2 3 95 21 41 24 16 5 3 45 31 35 24 14 8 2 69 43 30 24 11 9 4 42 45 26 24 10 9 5 54 52 25 24 7 12 5 28 57 19 24 6 15 3 23 53 15 24 3 20 1 18 83 7 24 22 1 1 106 20 45 24 17 2 5 72 33 39 24 14 6 4 41 36 32 24 13 9 2 61 45 28 24 8 9 7 48 57 23 24 8 12 4 41 57 20 23 6 13 4 17 51 16 23 4 16 3 26 97 11 aatste inhaalwedstrijd: anu - Jome (Vlekkem - Vrijdagavond 13-4 19.30 u.) Posting en finale: 15 april 1979 sbroek B - 14 u. (vr 3de en 4de plaats) St. Joris - >okuon sbroek B 16 u. (Finale) Tijl - Efsee Na zes jaar vlijtig te hebben gewerkt en in die tijdspanne zijn ploeg tot een evenwich tig geheel te hebben uitge bouwd heeft P.B. dan toch het van bij de aanvang van deze kompetitie vooropges telde doel bereikt. We me nen te mogen zeggen dat P.B. Zottegem alleszins een aanwinst voor de ligaklasse zal betekenen. Zottegem heeft deze belangrijke partij met Tripoli onmiddellijk kor daat aangepakt. Toch werd het pas zeker van de over winning toen er iets meer dan een uur wedstrijd opzat. Toen scoorde Vermassen het tweede bezoekende doelpunt. Voor de rust na ongeveer tien minuten had lemants P.B. toch in een goede uitgangsstelling ge loodst. Met die tweede roos was de kous af voor Tripoli. En meteen was Vermassen zowat aan zijn vijftigste doelpunt van deze kompeti tie toe. De reeks werd beslo ten door Van Durme. V.K. Post behaalde nogal op zienbarende cijfers in zijn thuiswedstrijd met V.K. Moorselbaan. De 7-1 eind cijfers duiden op een haast konstant overwicht. Het werd verzilverd door Maes, Van Gucht, Verbeke (2) Du- rinckx en Blindeman (2). J. Welle moest het op eigen bodem afleggen tegen V.K. Arendzonen. De bezoe kende aanval was flink bij schots S.V. tegen V.K. Arendzonen. De bezoe kende aanval was flink bij schot. S.V. Apostelken had aan Groen Wit geen klusje maar kon dan toch zegevie rend uit het strijdperk tre den. In de ligaklasse onder vond Snas weinig of geen tegenstand van Ocarina, dat echter niet in zijn sterk ste opstelling op het terrein kwam. O.C. Aalst - Sp. Ap pels gaf aanleiding tot een spannende wedstrijd waarin de thuisploeg twee maal op voorsprong kwam, maar telkens werd bijge- beend. Blondeel opende de score voor O.C. maar nog voor de rust kon Vervecken gelijkstellen. Na de rust viel nog een doelpunt aan ie dere kant. En dit telkens uit strafschop. De Schrijver zette voor de thuisploeg de penalty om, maar ook Tim merman faalde niet. J.V.H. Het enige doelpunt dat voor de leider nochtans voldoende was om te ze gevieren kwam tot stand in de 12e minuut en werd door Trogh gescoord. Voor de rest zorgde Cal lebaut voor een stevige oppositie, speelde ener giek en bezweek tenslot te eervol. De 1-1 rust stand van de wedstrijd SAF-Tupperware kon moeilijk worden betwist. In de 20e minuut klom men de bezoekers naar voorsprong langs Van Cau wen berg h, maar een minuut later was het ai 1-1 door een doelpunt van De Vos. Na de rust deemsterde Tupperware dan geleidelijk aan weg. SAF palmde toen het middenveld volledig in. De bezoekende verdedi ging werd onder een zware druk gezet en met alle gevolgen vandien. Van de 40e tot de 54e minuut kwam dan de af getekende nederlaag van Tupperware tot stand. Van Nieuwen borg h zette SAF voor goed aan de leiding. Torrekens en De Vos besloten met sukses telkens een knappe kom-' binatie. De eindcijfers kwamen tot stand uit een strafschop die door Tor rekens tot eén doelpunt werd omgebdgen. Inter- com-Callebaut (a) werd een spel van kat en muis. Dit kan men al voldoende aflezen van de cijferver houding. Bij de rust liet de overwinning van de bezoekers niet de minste twijfel meer. Callebaut had toen uit een haast DE UITSLAGEN: Somati - Post Erembodegem 33 Callebaut (b) - VVTTA 0—1 Intercom - Callebaut (a) 0—11 SAF Tupperware 5—1 HET PROGRAMMA VOOR 14/4/79 Bouw - Tupperware SAF - Intercom Resocub - Post Erembodegem Somati. konstant overwichtdrie doelpunten gepuurd langs De Smet (2) en Van Haute. Na de kampwis seling begon dan het doelpuntenfestival voor goed. De Smet (2) en Van Haute (2) samen acht treffers, en Schockaert (2) en De Kegel zorgden voor deze indrukwekken de eindcijfers. Somati liet in de wedstrijd met Post een kostbaar puntje glippen. Bij de rust keek het zelfs tegen een 1-2 achterstand aan, maar kon dan toch naderhand de averij beperken tot een punt. Had het nog enige illusies omtrent de eindzege dan mag het deze nu wel opdoeken. Voor Post scoorden Koe ne (2) en Van Eyghem. JVH Het verlies van een puntje in de overigens belangrijke wedstrijd met Freddy Girls zou voor V.K. Hamme wel eens verstrekkende gevolgen kunnen hebben. Dat men een punt liet glippen was te wijten aan het feit dat men van meet af aan numeriek in de minderheid stond. Inzake handikap van wis- Meester en van Pascale selspelers hingen de bord- Comelis. Bij Freddy Girls jes wel in evenwicht. V.K. kon men niet rekenen op Hamme moest de diensten Veronique Bauwens en ontberen van Nadine De Louise Van Damme. Zelfs numeriek in de minderheid kon V.K. Hamme in het kwartier het openingspunt scoren langs Chris Vle- minck. Amper vijf minuten later zette Annick Cooles de eindcijfers op het bord. Bij Freddy Girls waren de beste speelsters: Linda Van Damme, Annick Cooles en Georgette Thienpont. De negende indoorkampioenschap heeft petanque- klub Alosta algehele voldoening geschonken. Dit kampioenschap werd betwist in Zandvliet en de twaalf beste tripletten van de zone leverden een felle en spannende strijd, waarbij natuurlijk ook de fair play werd onderhouden. Na drie schiftingswedstrij den klasseerden zich acht tripletten voor de kwartfina les waaronder twee van Alosta. Wat uiteraard reeds een sukses betekende.Tra- den als overwinnaars uit deze kwartfinales: de Aals terse tripletten Backaert en Van de Meersche, De Groot van Schorpioen en De Coene van Mistral. In de fi nale kwamen de trimpletten van Backaert (Alosta) en van De Groote (Schorpi oen) tegenover mekaar. Schorpioen klopte in de halve finale de triplette Van de Meerssche met het kleinste verschil. In deze beslissende wedstrijd stond er geen maat op Alosta dat dan ook aan indrukwek kende 15-4 wnstcijfers kwam. En tans definitief eigenaar werd van de wis selbeker «Dokter Mortier». Het waren voor Aalst Bac kaert, Van Damme en De Mol die deze riante over winning voor mekaar kre gen. In de eerste afdeling be haalde de Aalsterse triplette Borms-Spanoghe en Ver hulst een eervolle tweede plaats. In de finale moest men de duimen leggen met slechts een puntje verschil (15-14). De jongeren Van Damme-De Witte - Calle baut verloren slechts nipt van het thuisspelende Schorpioen. J.V.H. Laatstgenoemde als doel- wachtster verhinderde een paar bezoekende doelpun ten. Bij Hamme kwamen Lydia De Meester, Sonja Van Damme, meest in de kijker. Groene Duivelinnen won vlot van Ladies Hof- stade dat zich naar het be ste vermogen verdedigde.'- Marianne De Bock en Ni cole Ferket scoorden elk driemaal. Chantal Vermeire nam twee doelpunten voor haar rekening en Annie Moens plukte insgelijks een roos. Oranje Blauw liep op een felle counter in de wed strijd met D.N. Haaltert. Voor die zware cijferver houding zorgden Conny Adam (3), Carine Ottoy (2), Conny Huylebroeck (2) en Maggy De Leenheer. De uitslagen: Groene Duivelinnen - La- dies Hofstade 9-0 Oranje Blauw - D.N. Haal tert 0-8 .Freddy Girls - V.K. Hamme 1-1 De stand: 1. F.C. Hardy 31 p., 2. V.K. Hamme 31 p., 3. Freddy Girls 25 p., 4. Groene Duivelinnen 22 p., 5. D.N. Haaltert 13 p., 6. F.C. Leberg 11 p., 7. Oranje Blauw 7 p., 8. Ladies Hof- stade 2 p. Het programma: 14. 4. V.K Hamme - F.C Hardy 16.4 F.C. Leberg - D.N. Haaltert J.V.H.

De Voorpost | 1979 | | pagina 19